BIJVOEGSEL Amersfoortsch Dagblad. Gemeenteraad AMERSFOORT. BIJ II ET VAX Openbare vergadering van don gemeente raad van Amersfoort op Dinsdag 30 Mei 1911, des namiddags ten half twee uur. Voorzitter do heer burgemeester jhr. J. W. A. Barchman Wuytiers. Tegenwoordig de hoeren wethouders W. H. Kam en R. G. Rijkens, do heeren A. A. Hamers. A. M. Tromp van Holst, D. Gerritsen, J. van do Wal Kz., II. Kroes, J. C. Rolandus Hagedoorn, M. R. N. Oostervoen, J. W. Joris- sen, S. J. van Duinen, W. Salomons, D. Ruys, B. J. van Enst, N. Veis Heyn, A. H. van Kalken en H. W. van Esveld en de secretaris mr. dr. P. G. Stenfert Kroese. De notulen van de vorige vergadering werd goedgekeurd. Ingekomen zijn de volgende stukken a. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 1 Mei 1911, 3e afdeeling no. 1623/1191 tot goedkeuring van hot raadsbe sluit van 1 November 1910, no. 369n, betref fende aankoop van gronden voor de water leiding. Aangenomen voor kennisgeving. b. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 1 Mei 1911, 3e afdeeling no. 1693/1166 tot goedkeuring van het op 25 April vastgestelde eerste gedeelte van het primitief kohier van de inkomstenbelasting dienst 1911. Alsvoren. c. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 8 Mei 1911, 3e afdeeling no. 1900/1272 betreffende eene reclame inzake inkomstenbelasting. Dienst 1910. Alsvoren. d. Nota van Burgemeester en Wethouders van 18 Mei 1911, afd. I, no. 609 betreffonde den roostor van aftreding van de Raadsleden. Alsvoren. e. Van do Kamer van koophandel het jaar verslag over 1910. Wordt besloten dit te doen drukken en te voegen bij het gemeenteverslag. Yan de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs het verslag over 1910. Alsvoren. g. Yan de Industrie-en Huishoudschool het verslag over 1910. Wordt besloten ter inzage te leggen van de leden ter secretarie. li. Yan de Ambachtsschool te Amersfoort het verslag over 1910. Alsvoren. i. Van de Ambachtsschool te Amersfoort het verslag over den avondteekencursus voor ambachtslieden 1 Octobor 1910/31 Maart 1911. Alsvoren. ■i. Een adres van agenten van politie be treffende hunne pensionneering en die van hunne weduwe en weezen. In handen van B. on W. om prae-advies. k. Een advies van het Bestuur van de Oranjevereeniging met verzoek eene subsidie te willen geven. Alsvoren. I. Een adres van de afdeeling Amersfoort van het Centraal Genootschap voor Kinder- herstellings- en vacantiekolonies om subsidie. Alsvoren. De Voorzitter doet de vergadering overgaan in eene met gesloten deuren. De openbare vergadering heropend zijnde is aan de orde: 1. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de begrooting voor de gasfabriek, dienst 1911. Wordt z. h. o. conform besloten. 2. Voorstel van B. en W. tot aankoop van twee perceelen ten dienste van de gasfabriek. Het perceel aan den Kleinen Koppel, kada straal bekend sectie D. no. 30, en een ge deelte van het perceel no. 2980, geza menlijk groot ongeveer 161M2, kunnen worden gekocht voor den prijs van f 1200. De heer Kam. Mijnheer de Voorzittorals deze voordracht wordt aangenomen dan zal kunnen worden voorzien in een reeds lang gevoelde behoefte. Het is wel noodig dezon toegang van de gasfabriek naar den Kleinen Koppel te verkrjjgen omdat dit tegolijk kan dienen tot verboterden toegang naar de op slagplaats van steonen enz. ten dionsto van oponbare werken. Ik moet dus de vergadoring op het hart binden dit voorstel aan te nemen. De heer Gerritsen. Mijnheer do Voor zittor, ik geloof niot, dat er eenigo aanmer king op dit voorstel is te makon. Integen deel, ik ben hot met B. en W. eens, dat dit eene uitstekende gelegenheid is om voor be trekkelijk weinig geld verschillende zaken, die niet goed zijn, te horstellen. Ik kan mij volkomen met dit voorstel vereenigon. Wordt z. h. o. conform hot voorstel be- besloten. 3. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de begrooting van de gasfabriek on van do gemeente-begrooting, dienst 1911, in verband met den aankoop van twee perceelen ton dionsto van de gasfabriek. 4. Nader voorstel van B. en W. betreffende het aangaan eener geldleening in verband met den aanleg eener gemeentelijke drink waterleiding. Het voorstel strekt tot intrekking van hot besluit van 1 November 1910, no. 369 (III) on tot het nomen van een nieuw besluit, waarin wordt tegemoet gekomen aan eonige door Ged. Staten gomaakte bedenkingen. Wordt met algemeene stemmen conform besloten. 5. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de gemeentebegrooting, dienst 1911, in ver band met den aanleg eener gemeentelijke drinkwaterleiding. Aangezien vermoedelijk geen grooter bedrag dan f 100,000 voor de waterleiding in 1911 be- noodigd zal zijn, wordt dit bedrag thans uit getrokken. Wordt z. h. o. conform besloten. 6. Voorstel van B. en W. betreffende de medewerking der gemeente tot oprichting eener Vereeniging Yan Nederlandsche gemeen ten. B. en W. stellen voor a. te besluiten dat de gemeente Amersfoort zal medewerken tot do oprichting ocner vor- eeniging van Nederlandsche Gemeenten door als lid tot die voreeniging toe te treden, on der voorwaarde dat do jaarlijksche contributie niet hooger bepaald wordt dan cent voor iederen inwoner; b. een lid van het college van B. en W. te machtigen de vergadering tot oprichting der vereeniging bij te wonen en daarbij do gemeente te vertegenwoordigen en tevens als dan al die wijzigingen in de statuten goed te keuren welke door die vergadering of ter verkrijging der koninklijke goedkeuring in het ontwerp der statuten mochten worden noodig geachtbehoudens de onder a bepaalde voor waarde. Wordt z. h. o. conform besloten. 7. Voorstel van B. on W. betreffende de zekorheids8telling van den directeur van de gasfabriek, don directeur van den reinigings dienst en den havenmeester. Deze ambtenaren hebben verzocht gebruik te mogen maken van de bepaling van art. 7 van de verordening, waarbij ter zake van be paalde ontvangsten der gemeente wordt afge weken van het bepaalde bij art. 113 der ge meentewet. Wordt z. h. o. conform besloten. 8. Voorstel van B. en W. tot aanwijzing van stemlocalen. Het voorstel strekt om te besluiten Met intrekking van het besluit van 14 Juni 1897, (bijlage no. 109) aan te wijzen als stem lokaal a. voor district 1 een lokaal in het school gebouw voor de Hoogere Burgerschool b. voor district 2 oen lokaal in hot school gebouw aan de Hellestraat; c. voor district 3 een lokaal in het voor malig schoolgebouw aan do Koestraat. De hoor Gerritsen. Mijnheer do Voor zitter, ik heb niets tegen het voorstel van B. en W., maar geef in overweging, als dat mo gelijk is, op het stembriefje do kiezers van district 1 er op attent te maken, dat een ander stemlokaal is aangewezen. Anders vreos ik dat men op het stadhuis een geloop zal krij gen van je welsto. De menschen zijn twintig jaren gewoon geweest daar te komen stemmen. De Voorzitter. Het lokaal in het stad huis kan niet als stemlokaal gebruikt worden, omdat het niot voldoet aan do cischen van do wot. Het is daarvoor niot ruim gonocg. De heer Gerritsen. Dat is de bedoeling niet van mijno opmerking. De Voorzitter Wjj zullen maatregelen nemen om do kiezers bekend te maken met de verandering, dio in do stemlokalen is ge bracht, hetzij bij publicatie of op andero wijze. Wordt z. h. o. conform hot voorstel be sloten. 9. Bonooming van leden en plaatsvervan gende leden van do stembureaux in verband met do verkiezing van leden van den Gemeen teraad en do Provinciale Staten in het jaar 1911. De Voorzitter verzoekt de heeren Gerritsen en Tromp van Holst als stemopnemers te fungeoren. De uitslag van de stemming is, dat zijn benoemd le kiesdistrict: Voorzitter: R. G. Rijkens. Plaatsvervangend VoorzitterA. M. Tromp van Holst. LedenS. J. van DuinenW. Salomons en J. van der Walplaatsverv. leden J. W. C. Bloom, A. M. E. des Tombe, Jhr. S. M. van Reigersberg Vorsluijs, J. W. Middelburg, A. P. Schroder, H. A. de Groot, M. van Hcloma. 2e Kiesdistrict. (Hoofdstembureau.) Plaatsvervangend VoorzitterW. H. Kam. Leden N. Veis Heijn, M. R. N. Oosterveen, J. W. Jorissen plaatsverv. Ledou J. C- Ro landus Hagedoorn B. J. van EnstH. Noor man, B. A. Siddré, Joh. Knoppers, T. J. H. Bianchi, J. van Wessum. 3e Kiesdistrict: Voorzitter: H. W. van Esveld. Plaatsverv. VoorzitterA. A. Hamers. Leden: A. II. van Kalken, D. Ruijs, D. Gerritsen plaatsverv. LedenA. Herschel Bz., P. S. R. Woltorbeek, Dr. L. J. do Rochemont, H. Koning. 10. Voorstel van B. en W. in zake het verkrijgen eener tramverbinding mot Soest. B. en W. stellen voor hun een crodiet van ten hoogste f 800 toe te staan voor het op maken van plannen en bogrootingen voor een tramweg AmersfoortSoest met zoodanigen onderbouw, dat die later, bij uitbreiding van het verkeer, zonder groote kosten ook ge schikt te maken zal zijn voor electrische tractie met accumulatoren of bovengrondsche go- leiding. De heer van Duinen. Mijnheer de Voor zitter, mag ik, naar aanleiding van dit voor stel, even het woord. Ik heb in do eerste plaats gezien, dat het voor onderzoek van het plan der tramverbinding mot Soest ocne aparte commissio in 't loven is geroepen. Dat was mij niet bekend door don raad is dat niet geschied. Over het algemeen is do zaak bo- handold op eene wijze waarin voel onzekers is. Niemand weet wat hij moot adviseeren. Als ik naga wat ik in de adressen van den heer Krieger gelezen hebdan is wat in die adressen staat ook niot vast. Later is deze commissie gekomen. Die raadt af hetgeen door don heer Krieger wordt gevraagdna melijk een tram met paarden als trek kracht. Maar zij raadt ook af een tram met electrische beweegkrachtomdat het tra ject BaarnSoest waarschijnlijk niet bevolkt genoeg is, zoodat de zaak niet zal rendeeren. De commissio komt tot de conclusiedat een onderzoek moet worden ingesteld. Ik wil daarover opmerken, dat voor het grootsto ge deelte in de missive van de commissie sprake is van een plan met begrooting voor eon tram, die later voor electrische tractie kan worden

Amersfoortsch Dagblad | 1911 | | pagina 5