BIJVOEGSEL Amersfoortsch DaciJial Gemeenteraad A M E R S F O O R T. BIJ HET VAN Oponbare vergadoring van den Raad dor gemeente Amersfoort op Dinsdag 5 September 1911 des namiddags ten 2 ure. Voorzitter de heer burgemeester jhr. J. W. A. Barchman Wuytiers. Tegenwoordig do heeren wethouders W. H. Kam en R G. Rijkens de heeren J. van de Wal Kz.H. KroesM. R. N. Oosterveen, J. W. Jorissen, S. J. van Duinen, W. Salomons, D. RuysN. Veis HeynA. H. van Kalken en D. Gerritsen en de'secretaris mr. dr. J. G. Stenfert Kroese. 1. Installatie nieuwe loden. De Voorzitter. Tegen de toelating der nieuwe leden zijn geen bezwaren ingebracht. Ik noodig den secretaris uit do nieuw gekozon raadsleden binnen te leiden. (De nieuw gekozen raadsleden de hoeren A. M. Tromp van HolstJ. C. Rolandus Ha- gedoornII W. van,Esveld, A. EijsinkF. M. Houbaer en II. Koningtreden binnen en leggen in de handen des voorzitters de bij de wet gevorderde eedon of beloften af.) De Voorzitter. Ik wensch dé leden die hun mandaat hernieuwd zagen en de leden die voor het eerst in den Raad werden ge kozen, geluk met het hun door hunne mede burgers geschonken vertrouwen. Ik hoop dat zij met genoegen en ijver hun raadsfunctie zullen vervullen- en noodig hen uit de voor hen bestemde zetels te willen innemen. De notulen der vorige vergadering worden zonder hoofdelijke stemming vastgesteld. Aan de orde zijn de navolgende ingekomen Btukken Van Burgemeester en Wethouders de ont- werp-begrooting voor 1912. Wordt zonder debat en z. h. o. besloten naar de afdeelingen te zonden. Van Burgemeestor en Wothouders de ont- werp-begrooting voor do gasfabriek voor 1912. Wordt z. d. en z. h. O. besloten naar do afdeelingen te zenden. Voorstel van B. en W. betreffende de jaar wedde van den gemeente-ontvanger. Wordt z. d. en z. h. o. besloten naar de afdeelingen te zenden. Voorstel van B. en W., naar aanleiding van een adres van den commissaris van politie om verhooging van jaarwedde. Wordt z. d. en z. h. o. besloten naar de afdeelingen te zenden. Voorstel van B. en W., naar aanleiding van een adres van deu havenmeester om verhoo ging van jaarwedde. Wordt z. d. en z. h. o. besloten naar do afdeelingen te zenden. Voorstel van B. en W. betreffende de sala rissen van den geldophaler voor de gasfabriek en van den loopor voor het schoolgeld. Wordt z. d. en z. h. o. besloten naar de afdeelingen te zenden. Voorstel van B. on W. betreffende do sala rissen van de conciergos bij de O. L. scholen. Wordt z. d. en z. h. o. besloten naar de afdeelingen te zenden. Voorstel van B. en W., naar aanleiding van een adres van den concierge van de Burger avondschool om verhooging zijner jaarwedde. Wordt z. d. en z. h. o. besloten naar de afdeelingen te zenden. Voorstel van B. en W. betreffende de plant soenen en Birkhoven en de jaarwedde van den boschbaas. Wordt z. d. en z. h. o. besloten naar de afdeelingen te zenden. Een dankbetuiging van de onderwijzeres mej. de Bruijn, voor het haar verleende verlof. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Een adres van M. P. do Clercq woning- coüperator te Haarlem, waarbij verzocht wordt eone oommissie te benoemen tot onderzoek of het aan te bevelen is Nimmerdor tot oen tuin stad to makon. Wordt z d. en z. h. o. besloten te zonden naar B. on W. om advies. Een adres van R. L. E. do Bruijn oud luitenant ter zeo 2e klasse, waarbij hij ver zoekt hem voor don tijd van één jaar voor- loopig vergunning te verleonen tot hot aanleg gen en in exploitatie brengen van een tramweg mot eleotrische beweegkracht van af het Sta tionsplein te Amersfoort naar Zeist. Wordt z. d. en z. h. o. besloten te zenden naar B. en W. om advies. Een adres van wed0 J. C. van Eijbergen e. a.waarbij verzocht wordt maatregelen te nemen waardoor adressanten bevrijd worden van de stank, veroorzaakt door oone inrichting tot het fabriceeren van kippenvooder. De Voorzitter. Wenscht iemand soms nog voorlezing van dit adres Do heer Gerritsen. Ja, mijnheer de voorzittor. (De secretaris leest het adres voor). De Voorzitter. Deze zaak valt wel niet onder de hinderwetmaar toch zullen li. en W. overwegen of hier maatregelen zijn te nemen. De heer Gerritsen. Is ook de gezond heidscommissie hierover te raadplegen. Do V o o r z i 11 o r. B. en W. zullen dit zeker niet nalaten als het noodig blijkt. Vervolgens wordt, z. li. o. besloten het adres tor afdoening te stellen in handen van B. on W. 2. Voorstel van Burgemoester en Wethou ders betreffende het aantal wethouders. Z. h. s. conform besloten. 3. Benoeming van een wethouder wegens aftreding van den heer R G. Rijkens. De Voorzitter. Mag ik de heeren Rolandus Hagedoorn en Salomous uitnoodigen het stembureau te willen vormen Uitgebracht worden 19 stemmen. Waarvan 18 op den heer Rijkens on 1 op den heer van Esveld. Benoemd wordt alzoo do heer Rijkens. De Voorzitter. Is de heer Rijkens be reid deze herbenoemingète aanvaarden De heer Rijkens. ^Constateerende, mijn- hoer do voorzitter, dat ik in hot gebruik nog al schijn meo te vallen, neem ik de herbe noeming gaarne aan. De Voorzitter. Dan wensch ik U geluk met Uwe verkiezing en spreek de hoop uit dat U do kracht en gezondheid gegeven mogen worden tot het vervullen van uw ambt. 4. Benoeming van een wethouder, wegens uitbreiding van het aantal wethouders. Uitgebracht worden 19 stemmen, waarvan 10 op den heer Esveld, 8 op den hoer Veis Ileyn on 1 op den heer Jorissen. Benoemd wordt alzoo de heer van Esveld. De V o o r z i 11 e r. Is de heer van Esveld boreid deze benoeming te aanvaarden De heer van Esveld. Het is bekend, mijnheer de voorzitter, dat de derde wethouder belast zal worden met den zorg voor de fiiian- tiën. Ook in onze gemeente zijn die finantiën een teer punt, al heeft men steeds kunnen zien dat de Raad met zorg en voorzichtigheid de balans trachtte in evenwicht te houden. Ik hoop dat bij de nieuwe samenstelling van den Raad het jongere geslacht het illustro voor beeld van z'n voorgangers zal volgen. Want juist door die zorg die hier in den Raad steeds werd in acht genomen, kwamen in onze gemeente belangrijke dingen tot stand, die grootere gemeenten ons kunnen benijden. Steunende op het vertrouwen dat men mij heden heeft geschonken, neem ik de benoe ming aan cn zeg ik daarvoor dank. De Voorzittor. Ik wensch U mot die benoeming geluk. Roods als tijdelijk wethoudor hebt ge de U opgedragen taak met veel lust en ijver vervuld; ik hoop dat U laug werk zaam zult kunnen blijven tot bloei van deze gemeente. 5. Bepaling van den tijd van aftreding van den wethouder, te benoemen wegens uitbrei ding van het aantal wethouders. Do tijd van aftreden voor den heer van Esveld wordt door het lot bepaald op 1914. 6. Bepaling van den tijd van aftreding van de in district 3 gekozen raadsleden H. W. van Esveld, A. M. Tromp van Holst en J. C. Ro landus Hagedoorn. Do hoor van Esveld 1917do hoer Tromp van Holst 1917; de heer Rolandus Ilagodoorn 1915. 7. Benooming van een lid van het Bur- gorljjk Armbestuur (vacature II, W. van Esveld.) Uitgebracht worden op don heor Veis Heyn 13 stemmen, op den lieer Koning 2 stemmen, op den hoer Salomons 1, op den heer Ruys 2, op den heer v. d. Wal 1. Benoemd wordt alzoo de heer Veis Heyn. 8. Bonoeming van twee leden van do com missie van bijstand in hot beheer van den gemeonto-reiniging8dienst (vacature H. W. van Esveld en A. M. Tromp van Holst). Uitgebracht worden voor do vacature van Esveld op den heor v. d. Wal 10 stemmen, op den heer Koning 3 van Duinen 2 van Kalken I, D. Gerritsen 1, H. W. van Esveld 1, Salomons 1, H. Koning 3. Benoemd wordt alzoo do heer van de Wal. Uitgebracht worden voor de vacature Tromp van Holst op den heer Tromp van Holst 18 stommen, op den heer Ruijs 1 stem. Benoemd wordt alzoo de heer Tromp van Holst. 9. Benoeming van een lid van de commissie van bijstand in het beheer van de gasfabriek en waterleiding (vacature A. A. Hamers). Uitgobracht worden op den lieer v. Duinen tO stemmen, op den heor Iloubaor 8 stommen, op den heer Eijsink l stem. Benoemd wordt alzoo do hoor van Duinen. 10 Benoeming van een lid van do fabri- cagecomraissie (vacature A. M. Tromp van Holst). 1 Uitgobracht worden op don heer Tromp van Holst 17 stemmen, op den heor Houbaer 1 stem, op den heer Ejjsink 1 stem. Benoemd wordt alzoo do heer Tromp van Holst. 11. Benoeming van 2 leden van do com missie tot bijstand in het beheer van Birk hoven (vacature H. W. van Esveld en A. M. Tromp van Holst). Uitgebracht worden voor do vacatnre van Esveld, op den heer Gerritsen 10 stemmen, op den heor Ruijs 2 stemmon Briët 1 stem Koning 1 stem, Veis Heyn 1 stem, Houbaer 2 stemmenvan Esveld 1 stom blanco 1 stem. Benoemd wordt alzoo de hoer Gerritsen. Uitgebracht worden voor de vacature Tromp van Holst, op den heer Tromp van Holst 18 stemmenop den heor Veis Iieyn 1 stom. Benoemd wordt alzoo de heer Tromp van Holst. 12. Bonoeming van 1 lid van do commissie van wetgeving (vacature J. C. Rolandus Ha gedoorn). Uitgebracht worden op don heer Rolandus Hagedoorn 17 stemmon, op den heer Koning l stem, Veis Heyn 1 stem. Benoemd wordt alzoo do heer Rolandus Hagedoorn. 13 Benoeming van 1 lid van de commissie inzako den rechtstoestand (vacature H. W. van Esveld). Uitgebracht worden op den heer van Esveld 14 stemmen, op den heer van Kalken 1 stem, Veis Heyn 1 stem, Koning 1 stem, Ejjsink 1 stem, blanco 1 stem. Benoemd wordt dus de heer van Esveld. 14. Bonoeming van 3 leden van de reclame- commissie inkomstenbelasting, dienst 1911 (vacature H. W. vau Esveld, A. M. Tromp van Holst, A. A. Hamers). Uitgebracht worden voor de vacature van Esveld op don heer v. d. Wal 10 stemmen van Esvold 1 stom Houbaer 3 stommen, Sa- lomons 1 stemBriët 1 stemVols Heyn 1 stomvan Kalken 1 stom, blanco 1 stem. Benoemd wordt alzoo do heor v. d. Wal. Uitgebracht worden voor de vacature Tromp van Holst, op den heor Tromp van Holst 17 stommen, op don heer Veis Heyn 2 stemmon. Benoemd wordt alzoo de heer Tromp van Holst. Uitgebracht wordon voor do vacature A. A. Hamers, op den heor van Kalken 12 stemmen, op den heer Ruys 3 stemmon, Houbaer 1 stem, Veis Heyn Instem, blanco2stemmen. Benoemd wordt alzoo de hoer van Kalken. De Voorzitter. Ik wensch de hoeren goluk mot huu verschillende benoemingen en 14

Amersfoortsch Dagblad | 1911 | | pagina 5