BIJVOEGSEL Amersfoortsch Dagblad. Gemeenteraad AMERSFOORT. BIJ U KT VA» Openbare vergadoring van den gemeente raad van Amersfoort op Dinsdag 31 October 1911 des namiddags ten half twee ure. Voorzitter de heer burgemeester jhr. J. W. A. Barchman Wuytiers. Tegenwoordig de heeren wethouders W. H. Kam, H. W. van Esveld en R G. Rij kens; de heeren A. H. van Kalken D. Gerritsen A. M. Tromp van HolstJ. W. Jorissen N. Veis Heyn M. R. N. OosterveenH. Kroes, D. RuysJ. C. Rolandus Hagedoorn, S. J. van Duinen, W. Salomons, J. van de Wal Kz. P. C. H. Briët, F. N. Houbaer, A. Eysink en H. Koning en do secretaris mr. dr. J. G. Stenfert Kroese. De notulen der vorige vergadering worden goedgekeurd. Ingekomen zijn de volgende stukken a. Schrijven van den Minister van Binnen- laudsche Zaken van 13 October 1911, no. 7783, afdeeling H. M. O. houdende mededeeling dat hij zal berusten in de tijdelijke benoeming van onbevoegde leeraren aan de Burgeravond school. Aangenomen voor kennisgeving. b. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 9 October 1911, 3e afdeeling, no 4008/2803, tot goedkeuring van het raads besluit van 29 September 1911, no. 362, be- treffende betaling uit het artikel voor onvoor ziene uitgaven. Alsvoren. c. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 9 October 1911, 3e afdeeling, no. 4009/2795, tot goedkeuring van het raadsbe sluit van 29 September 1911, no. 363, betref fende wijziging van de begrooting, dienst 1911. Alsvoren. d. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 9 October 1911, 3e afdeeling, no. 4007/2799, tot goedkeuring van het raadsbesluit van 29 Septembor 1911, no. 364, betreffende wijziging van de gemeentebegrooting, dienst 1911 en beschikking over een gedeelte van het saldo der rekening, dienst 1910. Alsvoren. e. Besluit van do Gedeputeerde Staten van Utrecht van 9 Ootobor 1911, 3e afdeeling, no. 4023/2793, houdende verdaging van hunne be slissing op het raadsbesluit van 29 September 1911, no. 368, betreffende onderhandsche aan besteding voor werken en leverantiën betref fende de waterleiding. Alsvoren. f. Schrijven van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 16 October 1911, 3e afdeeling, no. 4006/2867, houdonde bericht, dat zij voor kennisgeving hebben aangenomen het raads besluit van 29 September 1911, no. 350, be treffende oene wijziging van het Reglement van Orde voor de vergaderingen van den Ge meenteraad. Alsvoren. g. Do afdeelingsverslagen van de begroo ting en daarmodo samenhangende onderwer pen en het antwoord daarop van Burgemeester en Wethouders. Te behandelen bij punt 26 van de agenda. h. Een verzoek van het Hoofdbestuur van de Nedorlandsche Veroeniging togen de prosti tutie betreffende wijziging van de strafveror dening tegen de huizen van ontucht. Wordt als zijnde ongezogeld ter secretarie gedeponeerd. L Eene dankbetuiging van de onderwijze res J. F. J. van Schaik voor bare benoeming. Aangenomen voor kennisgeving. j. Een adres van den Christelijken Bestuur- dersbond houdende vorzook om eene beslissing op haar adres in zake de opname van de ar tikelen 1638c en d van het Burgerlijk Wet boek in de gemeente-bestekken. In handen van B. en W. om prae-advies. k. Eon adres van do Araersfoortsche R. K. Gemeentewerkliedenbond H. Gerardus Majella en een adres van de afdeeling Amersfoort van den Bond vau Nederlandsche Gemeentewerk lieden, houdende verzoek om een toeslag op het gewone loon. De Voorzitter. Naar aanleiding van dit adres stellen B. en W. voor eene raads commissie van vijf leden te benoemen om te onderzoeken of. en zoo ja, welke maatregelen door het gemeentebestuur moeten worden go- nomen in verband met'den prijs van de levens middelen. Wordt z. d. en z. h. s. conform dit voorstel besloten. De Voorzitter benoemt tot leden van deze commissie de heeren Gerritsen, Veis Heyn, van Kalken en Oosterveen en den heer van Esveld als voorzitter. De heer Gerritsen. Mijnheer de voor zitter ik heb met genoegen dit voorstel ge hoord. Ik was, nadat ik het adres had ge lezen, van plan geweest er over te sprekon Maar ik kan mij volkomen er mee vereeni gen, dat eeüe commissie de zaak onderzoekt. Ik zou alleen willen vragen, dat de commissie met den meesten spoed wordt bijeengeroepen. Het is slechts eene kwestie van een of twee vergaderingen, om met het rapport gereed te komenen als het rapport is ingekomen, moet de raad niet eeno maand wachten om gereed te komen, want dan is de tijd voorbij. Ik zou vriendelijk willen verzoeken, zoo noo- dig eeno afzonderljjke vergadering te beleg gen en over dit adres een besluit te nomen. De Voorzitter. B. en W. zullen gaarne dit verzoek aan de commissie overbrengen. Ingekomen is voorts nog 1. Een adres van do Commissie voor de Kringenwet, waarin de wenschelijkheid uitge sproken wordt, dat de Gemeente zich wende tot de Regeoring met een verzoek tot wijzi ging van de Kringenwet. De hoer Rolandus Hagedoorn. Mijn heer de voorzitter, mag ik vragen: Wat is de kringenwet De Voorzitter. Dat is de wet op de door de vestingwotaangewezen kringen, binnen welke niet gebouwd mag worden of uitbrei ding van de gemeente is toegelaten. De heer Rolandus Hagedoorn. Dank u. Wordt z. d. en z. h. s. nedergelegd ter se cretarie ter inzage van de leden. Aan de orde is 1. Benoeming van een lid van de com missie van toezicht op het lager onderwijs (vacature mevrouw Willemstijn Graswinckel De voorzitter verzoekt de heeren Jorissen en Tromp van Holst als stemopnemers te fungeeren. De aanbeveling luidt: 1. mevrouw Gérard van Sijsen, 2. mevrouw van Beyma thoe Kingma. Benoemd wordt mevrouw Gérard van Sijsen, met 15 stemraeu. Op mevrouw van Beyma thoe Kingma zjjn 2 stemmen uitgebracht on op mevrouw de Jong - Geerlings 1 stem. 2. Benoeming van twee regentessen en twee regenten van het Burgerweeshuis wegens periodieke aftreding van de regentessen me vrouw de Jong—Geerlings en mevrouw Reijn- ders—Calkoen en van de regenten mr. P. J. F. van Voorst Vader en W. H. E. Vrijdag De aanbevelingen luiden a. periodieke aftreding van mevr. de Jong— Geerlings: 1. mevr. de Jong—Geerlings2. mevr. MinkSchol3. mevr. baronesse van Oldenneel b. idem van mevr. ReijndersCalkoen 1. mevr. Reijnders-Calkoen; 2. mevr. Schro der mevr. van de Poll c. idem van mr. P. J. F. van Voorst Va der; 1. mr. P. J. F. van Voorst Vader; 2. M. van Heioma3. J. W. C. Bloem d. idem van W. H. E. Vrijdag; 1. W. H. E. Vrijdag; 2. M. van Heioma; 3. J. W. C. Bloem. Benoemd worden mevrouw de Jong—Geer lings, met 18 stemmeu mevrouw Reijnders Calkoen met 17 sieminendo heoren van Voorst Vader en Vrijdag met 18 stemmen. Op mevrouw baronesse van Oldenneel is 1 stem uitgebracht en een stembiljet was blanco. 3. Voorstel van B. en W. tot het geven van -verlof wegens ziekte aan de ondorwijzeres aan do Meisjesschool mevrouw van Slooten Spruijt. Hot verlof wordt gegeven voor den tijd van 26 September tot 26 Januari 1912 rnet behoud van jaarwedde en met machtiging van B en W. om door aanstelling van oouo tijdelijke leerkracht in het onderwijs te voorzien. Wordt z. d. en z. h. s. conform het voorstel besloten. 4. Voorstel van B. en W. tot hot verleenen van eervol ontslag in de nuttigo handwerken aan de openbare lagere school aan de Punten burgerlaan mej. G. van Ilasolon. Het ontslag zal wordon verleond mot ingang van 1 Januari 1912 met machtiging van B. on W. om door aanstelling van eone tijdelijke leerkracht in het onderwijs te voorzion. Wordt z. d. en z. h. s. conform het voorstel besloten. 5. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van eervol ontslag aan den leeraar aan de Burgeravondschool S. P. Slagter. Hot ontslag wordt eervol vorleeud met in gang van I December. 6. Voorstel van B. cn W. tot het verleenen van verlof aan den directeur dor Hoogere Burgerschool wegens ziekte. Het verlof zal worden gerekend te zjjn in gegaan met 2 September en verleend worden tot 1 December. Wordt z. d. en z. li. s. conform het voorstel besloten. 7. Benoeming van eon tijdelijk leeraar in de Hoogduitsche taal- en letterkunde aan het gymnasium en de Hoogere burgerschool (vaca ture W. Emmons). Do benoeming zal geschieden met ingang van 1 November 1911 tot 1 Januari 1912. Aanbevolen wordt J. A. H. Iloogeudoorn te 's-IIortogenbosch. Do heer Hoogendoom wordt benoomd met 19 stemmen. Do Voorzitter betuigt de stemopnemers dank voor de genomen moeite. 8. Voorste van B. en W. betreffende de levering van het raadsverslag. Het voorstel strekt om met de N. V. Utrecht8ch Provinciaal en Stedelijk Dagblad Eloctrische drukkerij L. E. Bosch en Zoon een overeenkomst aau te gaan betreffende levering van een stenografisch verslag van de openbare vergaderingen van den gemeenteraad. Wordt z. d. en z. h. s. besloten in beginsel de aanbieding van de firma Bosch en Zoon aan te nemen. In behandeling komt het ontworp-contract. Art. 1 wordt voorloopig goedgekeurd. Ar». 2. De Voorzitter. Voor art. 2 is eene tweeledige redactie ontworpen, nuar gelang de proeven van het verslag door do leden al of niet zullen worden gecorrigeerd. Ik zal in stemming brengen do redactie, volgens welke de proeven aan de ledon ter correctie zullen worden gezonden. Als die redactie wordt ver worpen, zal de andere beschouwd worden als te zijn aangenomen. De heer Jorissen. Mijnheer de voorzit ter, ik zou 't liever andersom doenen art. 2 zonder de correctie van do proeven het eerst in stemming brengen. Dat is veel eenvoudiger. De heer Veis Heyn. Mijnheer de voor zitter, aanvankelijk ben ik, wat mii persoonlijk betreft, wel voor het artikel zooals het in de eerste plaats was geredigeerd door B. en W., dus zonder correctie van do prooven door de ledon. Maar stel, dat dio regeling in do prak tijk op moeielijkheden stuit, zou het dan niet mogelijk zijn de overeenkomst zoo te sluiten, dat art. 2 nader nog kan wordon gewijzigd? Ik kan mij de mogelijkheid voorstellen, dat do regeling waartoe wij heden besluiten, niet bevalt. 16

Amersfoortsch Dagblad | 1911 | | pagina 5