r. tOd* Jaargang. Zaterdag 27 April 1912. BUITENLAND. BINNEN LANDT MHERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: P4T 8 maanden voor Amersfoort f l.OO. Idem franco per post - 1.50. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zou- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen ens.gelieve men vóór 11 «w 's morgens bjj de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF O». Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels f 0.50. Elke regel moer 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragon 25 cents b\j vooruitbetaling. Grooto letters naar plaatsruimte. Voor liandol en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeron in dit Blad, by abonnement. Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgevingen. De Burgemeester vau Amersfoort, Gezien artikel 41 der gemeentewet, Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Raad dezer gemeente zal vergaderen op Dinsdag, den 30. April aanstaande des namiddags te li ure. Amersfoort, den 26. April 1912. De Burgemeester voornoemd, WUUTIERS. EERSTE ZITTING VAN DEN MILITIERAAD. ■De Burgemeester van Amersfoort maakt bekend, dat de uitspraken in de eerste zitting van den mili tieraad voor deze gemeente zullen geschieden op Maandag, 29 April a. s., aanvangende des voormid dags 10 uur, te Utrecht, in de zaal, genaamd Groot Kunstliefde" van het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen aan de Mariaplaats te Utrecht, in te gaan tegenover de Botermarkt. De uitspraken geschieden in het openbaar, nadat belanghebbenden, op plaats en tijd bovengenoemd, in de gelegenheid zulten zijn gesteld hunne aanvra gen om vrijstelling toe te lichten of te doen toe lichten. Belanghebbenden z\ju niet verplicht in deze zit ting van den militieraad te verschijnen. In de eerste zitting van den militieraad wordt uitspraak gedaan omtrent vrijstelling wegens eigen militairen dienst df broederdienst en omtrent uit sluiting van den dienst, behoudens het volgende. In de tweede zitting van den militieraad, in Au gustus .wordt uitspraak gedaan omtrent lo. geschiktheid voor den dienst van hen, te wier aanzien het gevoelen der geneeskundigen van den keuringsraad niet van gelijke strekking is; 2o. geschiktheid voor den dienst van hen, voor wie een nieuw geneeskundig onderzoek is aange vraagd 3o. vrijstelling van in hetzelfde jaar geboren broe ders N 4o. vrijstelling, waaromtrent buiten de schuld van hen, wie zij geldt, in de eer.-te zitting geen uitspraak kon worden gedaan 5o. uitsluiting van hen, te wier aanzien sedert de eerste zitting eene reden tot uitsluiting bekend geworden is, voor zoover zij niet reeds bij onher- roepel k geworden uitspraak vrijgesteld of onge schikt bevonden zijn. Amersfoort, 26 April 1912. De Burgemeester, WUIJTIERS. De den Politiek Overzicht Een duel-debat in den Duitecken Rijksdag. algemeene beraadslagingen in rijksdag over de voordrachten lot verster king van leger en vloot zijn geëindigd met een belangwekkende stemming, waarbij het ging recht6 tegen links en waarbij de beslissing van een paar stemmen afhing. De stemming gold de vraag of de voordracht betreffende de dekking van de kosten zou worden ge zonden aan eene afzonderlijke commissie of met de andere voordrachten aan de begro tingscommissie. De linkerzijde bleef hier over winnaar; met 160 tegen 158 «temmen werd het voorstel van den nationaal-liberalen lei der Bassermann aangenomen, om een bijzon dere commissie te belasten met het onder zoek van het wetsontwerp tot wijziging van de brandewijnbelasting. Dat onderzoek zal zich natuurlijk niet bepalen lot dit wetsont werp alleen, maar de geheele dekkingskwes tie zal daarbij ter sprake komen. De kalmte van hel d&bal der beide laatste dagen werd plotseling onderbroken door een voorval, dat buiten hel eigenlijke onderwerp stond. De gemoederen werden daardoor tot kookhitte opgewonden, een minister verwek te een storm van verontwaardiging tegen zich en eene koninklijke kabinetsorder werd gekenschetst als een smaad voor het volk. Aanleiding daarloe gaf de afgevaardigde van het centrum F.rzbergcr, die aan hel einde van zijne rede de duelkwestie in het leger aanroerde naar aanleiding van een geval, dat reeds een paar jaren geleden zich heeft voogedaan, maar eerst onlangs ter kennis is gekomen van het publiek. Een dirigeerend officier van gezondheid bij de landweer, dr. Sambeth, was door een anderen militai ren dokter schriftelijk beticht van een „schaamte- en eerloos gedrag". Hij had de zaak voor den burgerlijken rechter gebracht en voor dezen het bewijs geleverd van de on houdbaarheid der tegen hem ingebrachte be schuldiging, maar had geweigerd den beschuldiger tot een duel uit te da gen, omdat zijne godsdienstige overtui ging hem dit verbood. Op grond daar van achtte het eeregerecht dr. Sambeth schul dig aan schending van dc eer van zijn stand, omdat hij had nagelaten voor eene zware be- lecdiging eene behoorlijke en met zijn stand overeenkomende voldoening uit te lokken, en droeg hem voor tot „schlichten Abechicd" uit het leger, d. i. niet-cervol ontslag. Hier over werd eene koninklijke beschikking ge nomen, die gedagteekend is 11 April 1910 en waarin wordt gezegd, dal „eene uit gods dienstige overtuiging voortgekomen princi- pieele verwerping van het tweegevecht niet tol onderwerp van eene eeregerechtelijke ver oordeeling kan worden gemaakt, al kan ook een officier van gezondheid, die in dit op zicht met de principieel® meeningen van zijne 6tandgenooten in tegenspraak komt, niet lan. ger in zijne dienstbetrekking blijven." De Ko ning weigerde daarom een besluit te nemen op de onderhavige uitspraak en bepaalde dat de akten over dit geval moesten worden weg gelegd; maar omdat dr. Sambeth geen ge gronde aanleiding tol de hem aangedane be- lcediging had gegeven, werd hem uit genade toegestaan onverwijld om eervol ontslag te verzoeken. Dit geval werd door den afgevaardigde Erz- 'berger ter sprake gebracht. Hij betreurde, dat de aanschrijvingen, die over de duels zijn gegeven, niet worden nageleefd, en noemd 't ongehoord, dat een man, die zioh houdt aan de wetten van den slaat en van God, niet waardig werd geacht tot het offi cierenkorps te behooren. Dc kabinetsorder in de zaak-Sambcth moest door een christelijk volk als een smaad worden gevoeld. Terstond na deze rede stond de minister van oorlog, generaal von Ilceringen, op om deze woorden te beantwoorden. Maar wat hij zeide goot olie in het vuur. Hij deed uitko men, dat in de kabinetsorder uitdrukkelijk werd verklaard, dat als iemand om gods dienstige redenen een duel weigerde, een cercgerechtelijk onderzoek niet op zijne plaats was. Men had dus niets tegen de gods dienstige gevoelens. Maar zulk een man be hoorde niet thuis in de gezelschapskringen van het officierenkorps. De storm- van verontwaardiging, dien deze woorden deden losbarsten, gaf den volgenden spreker, den nationaal-liberalen afgevaardig de Paasohe, aanleiding om zijne rede te be ginnen niet de opmerking, dat de minister daaruit zou hebben gemerkt hoe weinig be grip hij had van de in -het volk levende ge voelens. De minister schijnt daarvan zelf ge- schrikt te zijn; althans in het stenografisch verslag komen zijne woorden aanmerkelijk verzacht voor. Zij staan daarin aldus ver meld: „De kabinetsorder zegt uitdrukkelijk, dat een eeregerechtelijk onderzoek, zoodra iemand om godsdienstige redenen het duel weigert, niet op zijne plaats zou zijn. Dat wil met andere woorden zeggen: Hier is het niet te doen oin waardig of niet waardig, maar alleen hierom: Iemand, die opvattin gen kenbaar maakt zooals de bedoelde heer heeft gedaan, past onder de bestaande om standigheden niet meer in de betrekkingen waarin hij tot dus/ver was." Voor dezen vorm van het door hem ge zegde neemt dus de minister van oorlog de verantwoordelijkheid op zioh en hij heeft zioh bereid verklaard daarover in de commissie te debatteer en. Dal debat zal hem niet be spaard blijven, en hij zal daarbij niet het centrum alleen, maar de overgroote meer derheid van het huis tegenover zich vinden. Voorloopig is namens het centrum het vol gende protest tegen dc woorden van den minister van oorlog, zooals zij luiden in hun zachteren vorm, uitgebracht. „Het is erkend, dat in het Duitsche rijk geen katholiek chris ten van eenigc betrekking en van eenige staatsinstelling door de grondwet wordt uitgesloten, wanneer hij opvattingen kenbaar maakt, die aan zijn godsdienstig geloof be antwoorden. Deze rechtsbescherming ont neemt de minister van oorlog hun direct door de verklaring, die hij heeft afgelegd, en tegelijk ontzegt hij hun -de eer, waarop hij voor zich en voor den officierenstand aan spraak maakt. De minister van oorlog plaatsit zioh en den officierenstand met deze zijne venklaring buiten de wet. Het burger lijke en het militaire strafwetboek verbieden 'het duel. De minister van oorlog sluit den- gene bulten het officierenkorps, die aan de wet den eerbied van de gehoorzaamheid be wijst. In de commissie zullen wij elkaar ver der spreken." Italië en Turkije. Rome, 26 April. Eet] officieusc nota logenstraft het verlies van den kruiser Varesc, j die in de beste condities te Tarente is aan gekomen en gereed is om opnieuw zee te kiezen. Konstantinopel, 2 6 April. Offi cieel wordt bevestigd, dat de Italiaansche kruiser Varese in dc Moedrosbaai (eiland Lemnos) is gezonken De Secoio bericht uit Rome, dat de Italiaan- sclie vloot in de baai van Moedros op het eiland Lemnos mariniers heeft ontscheept, die daarop het telegraafkantoor en de stra tegische punten bezetten. Uit Tarente zijn nog meer Italiaansche troepen vertrokken, om het eiland te bezetten en er eene grootc ope ratiebasis van te maken. Lemnos ligt tegen over den ingang van de Dardanellen, dien het geheel bcheerscht. Het radio-telegrafische station van Rho- dus en dal in de golf van Adramiti zijn door de Italiaansche vloot vernield. Het verbod van het radiografische verkeer van vreemde stoomschepen in dc Turksche havens is een van zelf sprekende maatregel, waarvan het verwonderlijk is, dat hij niet reeds eerder is gebeurd. Binnen zijne territoriale wateren heeft Turkije daartoe zeer zeker het recht; daar buiten echter is het haar niet mogelijk het radio-telegrafische verkeer te verhinde ren. De Corriere della Sera bericht, dat in de conferentiên van admiraal Yiale met den mi nister-president en dc ministers van oorlog en marine besluiten genomen zijn over de verdere operation in de Egeïsche zee. Admi raal Vialc heeft zich eergisteren na afloop van dc besprekingen met dc ministers en nadat hij door den Koning was ontvangen, naar liet oorlogstooncel terug begeven. Berichten uit Konstantinopel en Saloniki gewagen van het verschijnen van Italiaansche oorlogsschepen voor verschillende havens van de Egeïsche zee. Tusschcn Enos, aan den mond van de Maritaa in de golf van Saros, en de eilanden Lemnos, Irntros en Tcncdos kruisen aanhoudend Italiaansche oorlogsschepen; in de Moedrosbaai (Lemnos) liggen negen pantserschepen, veertien torpc- doboolen en twee grootc transportschepen De ruime en veilige haven van Moedros en dc centrale ligging van het eiland Lemnos ten opzichte van de drie gewichtigste, even tueel in aanmerking komende operatieve doelwitten: Dardanellen (85 K M.), Smyrna (230 K.M.) en Saloniki (240 K.M.) maken het waarschijnlijk, dat de Italianen, politieke oogmerken nog daargelaten, zich daar eene basis willen vormen voor latere ondernemin gen. De grootcrc eilanden hebben Turksche garnizoenen; eene landing kan daar dus niet zonder strijd plaats hebben, ook omdat de Turksche troepen voor geruimen tijd van munitie en proviand voorzien zijn. Ook wordt uit Rome bericht over een waar schijnlijk optreden van de Italianen tegen Bomba (golf van Solum). Deze maatregel zou slechts een logisch gevolg zijn van de bezet ting van Sidi Said met het doel der verhin dering van den aanvoer van oorlogsmaterieel over de Egyptische grens. De Secoio bericht uit Rome, dat Italië heeft afgezien van het forceeren der Dardanellen. Daarentegen zou het drie grootc eilanden in de Egeïsche zee bezetten en van de bewoners dier eilanden belastingen en rechten heffen en ook de Turksche scheepvaart braak leg gen. Op deze wijze meent Italië Turkije tot toegeven te kunnen dwingen, want de scha de, die Turkije door de blokkade zal lijden, zal groot zijn. In strijd hiermee maakt de Agenzia Ste- fani de volgende- nota bekend: Vele bladen verspreiden steeds berichten over de bezet ting van eilanden in de Egeïsche zee, inzon derheid van Lemnos en Tenedos en andere eilanden ten noorden van Astropalia. Deze berichten, die bijna allen uit Konstantinopel afkomstig zijn, zijn volkomen onjuist. Er zullen zes nieuwe luchtschepen van het systeem model M worden vervaardigd, als de proeftochten goed uitvallen; die kunnen in een jaar gereed zijn. Dan zal Italië be schikken over eene luchtvloot van tien een heden. Uil Konstantinopel wordt aan de Frankf. Ztg. bericht, dat de algemeene strooming zichtbaar tegen de opening van de Darda nellen is gericht. Men voert aan, dat de han delsbelangen, hoe"groot zij ook zijn, in geene vergelijking staan tot de eer van Turkije, die hier op het spel staat. Men hoopt, door te volharden bij de tegenwoordige taktiek. de uiloefening van een druk der groote mogend heden in Rome en deugdelijke waarborgen voor de onschendbaarheid der zeeëngten te bereiken. Diplomatieke kringen betwijfelen inlussehen of die zullen zijn te bereiken en vreezen, dat op de vriendschappelijke slap pen van Rusland en Engeland ten behoeve der heropening van de Dardanellen, als zij, zonder uitwerking blijven, andere slappen in ealegorischen vorm zullen volgen. Volgens de Petersburgsehc Birshewija Wjedomosti bereidt de Russische minister van buitenlandsche zaken eene nieuwe krach tige nota aan Turkije voor, omdat het ant woord van de Porte onvoldoende en zake lijk ongegrond is. Rusland zal echter geene beperking van de Turksche vrijheid van oorlogvoering eischen. Eergisteren waren nog geene mijnen uit de Dardanellen opgeruimd en men meent, dat dit ook niet zoo spoedig is te verwachten. Het telegrafische verkeer met alle eilanden van de Egeïsche zee is onderbroken. Konstantinopel, 26 April. De kapitein van het Rumeenschc stoomschip Grajova, die gisteren hier aankwam, vertelde, dat hij 20 Russische oorlogsschepen in de Zwarte zee heeft gezien, op 35 mijlen afstand van den ingang van den Bosporus. Weencn, 2 6 A p r i 1. De Wiener Allge- ineine Zcitung verneemt, dat eene gedacb- tenwivseling plaats heeft tusschcn de mogend heden over het Turksche antwoord. Zij zijn allen van meening, dat een permanent con tact lusschen hen hen in staat zal stellen ver wikkelingen te vermijden. Dc nieuwe wisse ling van gedachten moet constant blijven. Dultschland. Berlijn, 2 5 A p r i 1. In de» rijksdag dc interpellatie betreffende de uitvoering van dc wet op de Jezuïten beantwoordende, zette de rijkskanselier uiteen, dat de uitlegging van het begrip „werkzaamheid der orden" tot dusver in alle bondsstaten gelijk wa6. Op 1 Maart stond Beieren tot dusver verboden conferenties toe in kerkelijke ruimten, ver bonden met de ontvangst der Sacramenten, benevens hulp en zielszorg. Beieren heeft thans voorgesteld van het begrip ^werk zaamheid der orden" eene authentieke in terpretatie te geven bij den bondsraad. Tot dat dit heeft plaats gehad, bewaart ook Beie ren dc oude practijk. Een definitie van het begrip „werkzaamheid der orden" behoudt de rijkskanselier zich voor in een beraadsla ging van den bondsraad. Engeland. De tweede lezing van de Homerule bill in het lagerhuis is tegen 30 April aangekondigd. Zes dagen zijn daarvoor bestemd. Ilct wetsontwerp lot afschaffing van de staatskerk in het vorstendom Wales is bij het lagerhuis ingediend. Het wetsontwerp maakt de banden los, die de Anglicaansche kerk in Wales met den Slaat verbinden en ontneemt haar een deel van de stichtingen, waaruit zij hare inkomsten put. Het tegenwoordige in komen van de kerk wordt berekend op 260,000 p. st .per jaar. De nieuwe regeling, die de regeering voorstelt, zal dit inkomen tot 180,000 p. st. terugbrengen Italië. De herbouwde toren van.de St. Marcuskerk van Venetië is eergisteren ingewijd; het wijd vermaarde monument van Venetië's groot heid prijkt nu weder in zijn ouden luister. I>e inwijdingsplechtigheid stond onder hel teeken van den oorlog. De directeur-generaal van hel regeeringsdcpartcment der schoone kunsten legde in zijne feestrede er nadruk op, dat Italië met den zeeoorlog in de Egeïsche zee weder Venetiaansche traditiën opvat. De Paus schonk 25,000 lire voor de restauratie van de rozenkranskapel in San Giovanni e Paolo, die een gedenkteeken is van dc over winning op de Turken in den zeeslag bij Le- panto. PortugaL Lissabon, 26 April. De zitting van de Kamer was heden zeer woelig. De Kamer besloot een voorstel in behandeling te nemen tot afschaffing van de artikelen der schei- dingswet, waarbij pensioenen worden toege staan voor de weduwen en kinderen van be dienaren van den godsdienst. De voorzitter verklaarde, dat hij zijn ambt zou neerleggen, als het rumoer bleef aanhouden. Lissabon, 26 April. De regeering heeft last gegeven, dat 400 inlandsohe sol daten uit Mozambique naar Timor moeten vertrekken. Marokko. El Ksar, 25 April, Volgens brieven heeft bij Arboea een gevecht plaats gehad tusschcn trouw gebleven infanterie en opge stane kavallerie. De rebehen viuchien naar I Wezzan. El Ksar, 25 A p r i 1. Majoor Michelan- gili is heden morgen om 9 uur met twee compagnieën koloniale troepen in het kamp van Arboea gekomen. De instructeurs zijn in veiligheid. Griekenland. Uit Athene wordt bericht, dat de opening van het parlement, die oorspronkelijk op den 4en Mei was bepaald, waarschijnlijk minstens eene maand zal worden uitgesteld. Het voor genomen vertrek van de Kretensische afge vaardigden, om deel te nemen aan de werk zaamheden van dit parlement, wordt daar door voorloopig doelloos. Allerlei Gent, 2 6 A p r i 1. De staking van de dokwerkers is geëindigd. De werklieden krij gen eene verhooging van loon. Portsmouth, 26 April. Toen he den een sleepboot met met bij de Trade Uni ons atanigjosloiien djotkeirs Ï'atugs/Mj dë- Olympóa tHjtn.Yeerde, sprong een aantal zeelieden wan de Olympic op de sleepboot en verklaarde nd«e4 te willen werken met stokers, dto niet bij de vakverceniging aangesloten waren. De Olympic gaf een signaal naar den kruiser Cochrane en stelde zich eveneens .in ver binding met den politiecommian«dani te Portsmouth. De Cochrane voer naar de Olympic en men wendde zich vandaar af tot dre manschappen en herinnerde hen eraan,, dat zij hun contract hadden geteekend en daardoor feitelijk tot muiterij waren over gegaan. Dc po Ml ie ami veerde vervolgens en arresteerde vijftig zeelieden, die weigerden uit te voren. Southampton, 26 April. De reis Man de Olympic its miitigesit/ollid. Het eefhip) keelt- naar dc Itavem terug. P o r t m o u t h, 2 6 April. 53 leden van dc bemanning van de Olympic zijn voor den politierechter verschenen, beschuldigd van ongehoorzaamheid aan de bevelen van den kapitein. Zij zijn legen borgtocht in vrijheid gelaten. De zaak is uitgesteld tot Dinsdag. Na de ramp. Washington, 26 April. Heden werden belangrijke verklaringen afgelegd In het geval van de Titanic. Een lid van de be manning van het stoomschip Californian ver klaarde onder eedc. dat hij vuurpijlen als noodseinen van de Titanic had gezien, maar dat de kapitein geweigerd had te hulp te ko men. De kapitein die ook gehoord werd, sprak dit tegen. Hij zeide, dat hij slechts eens in gemeenschap met de Titanic was geweest. Dat was in den avond van 11 April om 10.15, toen hij het sahip mededeelde, dat hij stil lag, door ijs omringd. Ilct eenige antwoord was: „Houd jc mond!" Hij was op 194 mijl afstand van de Titanic geweest en had eerst om 6 uur s' morgens een noodsein gekregen van draadlooze telegrafie door raiddel van de Virgenlan. Heit lijk van Isidor Straus, den millionnair, die met zijn vrouw arm in arm op het zin kende schip bleef, en moedig den dood onder dc oogen zag, is te New-York ter aarde be steld. Bij de plechtigheid verdrongen zich on geveer 40.000 menschen. De politic was niet in staat, do orde te handhaven. In liet ge drang werden 30 personen gewond. De Staatscourant van Zaterdag 27 April bevat o.a. de volgende Koninklijke besluiten: benoemd tot essayeur bij den waarborg der gouden en zilveren werken te Schoonhoven J. P. v. d- Berg, commies te Amsterdam tot rcgistratie-onivangcr te Utrecht J. L de Wijn, thans ontvanger der registratie, bur gerlijke acten en successierechten te Gronin gen; te Grocnlo J. II. W. Soeters, thans to Rhenen benoemd tot ridder in de orde van den Nedcrlnndschen Leeuw de regent van Mage- tan Raden Mas Adhlpati Kerto Adi Ncgoro; benoemd en aangesteld tot officier van ge zondheid 2e klasse de arts dr. M. L. Foigen- baum. benoemd tot hoofdinspecteur der scheep vaart A. D. Muller, tot dusver tijdelijk in specteur voor de scheepvaart te De nliaag. goedgekeurd, dat F. S. G. Bot, burgemeester der gemeente Zoetermecr, is benoemd tot secretaris dier gemeente; op xyn verzoek, eervol ontslag verleend als onder havenmeester bij de Visscherthaven te Umuiden, aan W. Blok. Prins Hendrik te Londen. Prins Hendrik gebruikte gisterenmiddag den lunch in het Nederlandsche gezanlschap te Londen. Behalve de gezant en barones Ge- riche van Herwijnen, waren aanwezig: de -legatieraad, jhr. Van der Goes en mevrouw Van der Goes, de kanselier van het gezant schap de heer Brouwer, consul-generaal Maas, dr. Van Rijn, het Eerste Kamerlid baron v. Pallandt, de heer de Villiers, mevr. Lecher en eenige vrienden van den gezant. Er werden geen toespraken gehouden, maar de Prins onderhield zich langen tijd met verschillende aanwezigen, in het bij zonder met den consul. Na den lunch begaf de Prins zich naar Chelsea, voor een bezoek aan het atelier van den Nederlandschen schilder Antoon van Welie. Naar de Londenschc correspondent van het Hbld. verneemt heeft Prins Hendrik gis teren in zijn hotel een zekeren Chaboullet, een dergenen, die indertijd bij de schipbreuk van de „Berlin" gered werden, ontvangen. Dc Pr'ns onderhield zich geruimen tijd met zijn bezoeker. A.s. Zondag zal in de Kon. hofkapel van het paleis het Loo eene godsdienstoefe ning worden gehouden, waarbij Pasteur Lacheret, van Parijs, zal voorgaan. Het Kon. bezoek aan de hoofdstad. Het volgende programma voor het bezoek van H. M. de Koningin aan Amsterdam is vastgesteld: Vrijdag 3 Mei: Aankomst v.m. 11.45 aan bet Centraalstation, n.m. 2 uur rijtoer met bezoek aan de Beurs voor den Diamanthan del en dc Willemstraat. 4 a 4.30 terugkeer ten Paleizc. 7.30 diner. Zaterdag 4 Mei: van. 10.30 rijtoer met be zoek aan de Vierjaarlijksehe Tentoonstelling; des middags 12 uur terugkeer ten Palcize. 2.30 rijtoer met bezoek aan het R. K. Maag denhuis en aan de collectie-Drucker in het Rijksmuseum. 4.30 terugkeer teu Paleize. 6 uur. Diner 8. uur. Vertrek naar den Stadsschouwburg. 84 uur. Opvoering van „Freuleken". 10.30 uur. Terugkeer ton Palcize. Zondag 5 Mei: 10 uur godsdienstoefening in dc Nieuwe Kerk. 2.30 uur. Rijtoer met bezoek aan „Artis". 4.45 uur Terugkeer ten Paleize. 7.30 uur. Diner. Maandag 6 Mei: voorm. 10.30 uur: audiën tie militaire autoriteiten; nam. 1.30 uur, audiiëntie eerste ged. civiele autoriteiten (Prov. en Gemeentebest. enz.) 4.30—5 uur. Rijtoer zonder bezoek. 7.30 uur. Diner. Dinsdag 7 Mei: voorm. 10.30 uur audiën tie (2e ged. civiele autoriteiten en le ged. commissiën); nam. 1.30 uur audiëntie part. commissiën; 4.30—5 uur. Rijtoer zonder bezoek. 7.30 uur. Diner. Woensdag 8 Mei: voorm. 10.30 uur, audiën tie particulieren. Nam. 3.15 uur uitrijden naar het hospi-

Amersfoortsch Dagblad | 1912 | | pagina 1