BIJVOEGSEL Amersfoortsch Dagblad. Gemeenteraad AMERSFOORT. BIJ HET VAN Openbare vergadering van den gemeente raad van Amersfoort op Dinsdag 30 April 1912 des namiddags te halltwee. Voorzitter: de heer burgemeester jhr. J. \V. A. Barchman Wuytiers. Tegenwoordig de heeren: N. Veis Heyn, A. II. van Kalken, D. Ruys, P. C. II. Brict, A. Eysink, H. Koning, M. R. N. Ooster veen, S. J. van Duinen, H. Kroes, F. M. Hou- baer, A. M. Tromp van Holst en Rolandus Ila- gcdoorn; de wethouders: W. H. Kam, H. W. van Esveld en R. C. Rijkens en de secretaris, mr. dr. J. G. Stenfert Kroese. Afwezig met kennisgeving de heeren: Gerritsen, Jorissen, v. d. Wal en Salomons. De notulen van de vorige vergadering wor den goedgekeurd. De Voorzitter spreekt de navolgende rede uit, welke door de vergadering staande wordt aangehoord: M. H. Nu de gemeenteraad juist vergadert op den verjaardag van H. K. H. Prinses Ju liana wensch ik dezen, voor het Koninklijk Huis en het Nederlandschc Volk zoo gedenk- waardigen dag met een kort woord te her denken. Inderdaad is de 30ste April een gedenk waardige dag, omdat in de persoon van II. K. II. de wcnsch en de hoop van het Nederland- sche Volk voortleeft dat de band tusschen Ne derland en Oranje nooit zal worden verbro ken. Moge onze beminde Prinses tot in hoo- gen ouderdom voor Nederland gespaard blij ven, en moge, onder Gods zegen, Zij groeien lot het geluk van het Koninklijk Huis en het heil van het Nederlandsche Volk. Ik $tel u voor om dezen wensch van den Gemeente raad door middel van de telegraaf aan H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden aan te bieden in dezen vorm: „Aan Uwe Majesteit en Z. K. Hoogheid wordt eerbiedig de uitgesproken geluk- wensch van den vergaderden gemeente raad van Amersfoort aangeboden ter ge legenheid van den verjaardag van II. K. H. Prinses Juliana." (Teekenen van instemming. Daarna gaat de raad in geheime vergade ring. Geheime vergadering. Na heropening der deuren deelt de voorzit ter mede dat zijn ingekomen de navolgende stukken: a. Schrijven van den Minister van Binnen- landsche Zaken, van 6 April 1912, no. 2341, afd. II. M. O., tot goedkeuring van het raads besluit van 26 Maart 1912, no. 12G, ter tijdelij ke benoeming van J. Mol tot leeraar in de wis- en natuurkunde aan het Gymnasium. Voor kennisgeving aangenomen. b. Schrijven van den Minister van Binnen- landsche Zaken tot goedkeuring van het raadsbesluit van 26 Maart 1912, no. 106 betref fende salarisregeling voor leeraren, verbon den aan het Middelbaar Onderwijs. Als voren. c. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht, van 2 April 1912, 3e afdeeling, nos 1118—838 lot goedkeuring van hel raadsbesluit van 26 Maart 1912, no. 116 betreffende onder- handsche verhuring. (Oude Gasfabriek). Als voren. d. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 2 April 1912, 3e afdeeling no. 1133 —844 tot goedkeuring van het raadsbesluit van 26 Maart 1912, no. 117 strekkende tot aankoop van perceelen, gelegen aan de Kam perbinnenpoort. Als voren. e. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 2 April 1912, 3e afdeeling no. 1132 —843 tot goedkeuring van het raadsbesluit van 26 Maart 1912, no. 118, strekkende tot aankoop van perceelen, gelegen aan de Kam perbinnenpoort. Als voren. t f. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 2 April 1912, 3e afdeeling no. 1131 —842 tot goedkeuring van het raadsbesluit van 26 Maart 1912, no. 127 betreffende de verpachting van plaatsen voor de aanstaande jaarmarkt. Alsvoren. g. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 2 April 1912, 3e afdeeling no. 1117 —837 tot goedkeuring van het raadsbesluit van 26 Maart 1912, no. 128 strekkende tot on derhall dsche verhuring van grond, behooren- de bij de waterleiding. Als voren. h. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 9 April 1912, 3e afdeeling, no. 1159—895 lot goedkeuring van het raadsbe sluit van 26 Maart 1912, no. 130-14 betreffende (1e onderhandsche aanbesteding van de ma chinerieën voor de waterleiding. Als voren. i. Van Burgemeester en Wethouders het proces-verbaal van de kasopname van den gemeente-ontvanger op 29 Maart. Ter visie gelegd voor de leden van den raad. j. Van dr. de Rochemont een bericht, dat hij zijn benoeming tot lid van de commissie van toezicht op het Lager Onderwijs aanneemt. Voor kennisgeving aangenomen. k. Een dankbetuiging van de regelingscom missie van het kegelconcours voor de verleen de gouden medaille. Als voren. 1. Een adres van den agent van politie P. Smid, waarbij hij verzoekt maatregelen te ne men ten aanzien van zijn woning. De Voorzitter verzoekt den secretaris dit adres voor te lezen. B. en W. stellen voor, dit verzoek te wij zen van de hand. De heer Rolandus Hagcdoorn. Mijn heer de Voorzitter. Ik zou gaarne de motieven van B. en W. kennen. De Voorzitter. De motieven zijn deze: Indertijd is alleen aan de agenten van politie eerste klasse een woning gegeven tegen den zeer lagen huurprijs van f 80. De agenten 2e klasse kwamen daarvoor niet in aanmerking. Er was echter één van die woningen vacant en B. en W. hebben die in gebruik gegeven aan den oudsten agent tweede klasse. Nu de ze woning echter weer vrij komt, heeft een agent eerste klasse er recht op en moeten de agenten tweede klasse daarvoor natuurlijk wijken. De heer Rolandus Hagedoorn. Dank u wel, Mijnheer de Voorzitter. Zonder hoofdelijke stemming wordt con form het voorstel van B. en W. besloten. m. Een adres van den Amersfoortschen Christelijken besturenbond en van den Amers foortschen besluurdersbond en andere vak- vereenigingen, waarbij verzocht wordt wijzi gingen te willen brengen in de verordening betreffende het fonds tot bevordering van de verzekering tegen de geldelijke gevolgen van onvrijwillige werkeloosheid. Gesteld in handen van B. en W. om prae- advies. n. Een adres van de Tuinbouwvereeniging Amersfoort, waarbij een subsidie gevraagd wordt van f 350 voor een proeftuin. Als voren. 0. Een adres van het bestuur van de Ver- eeniging „Openbare Leeszaal en Bibliotheek-te Amersfoort", waarbij verzocht wordt een jaarlijksche subsidie van f 1500 te willen ge ven. Als voren. p. Een adres van P. van Achterbergh en een adres van H. van den Hoek, waarbij zij ver zoeken adressen welke in Augustus 1909, be treffende de verharding en verlichting van den Bisschopsweg en Achter Luiaard zijn in gekomen, in openbare behandeling te willen nemen. De Voorzitter. Ilc breng den raad in herinnering, dat deze adressen reeds zijn be handeld in de vergadering van 21 December 1909 en stel dus voor het thans ingediende adres voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. 9. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 22 April 1912, 3e afdeeling no. 13181034 tot goedkeuring van de raadsbe sluiten van 20 Februari 1912, no. 68 4 en 5 be treffende wijziging van de begrooting. Voor kennisgeving aangenomen. r. Van de Raadscommissie inzake het marktwezen het rapport betreffende het marktwezen. Zal worden behandeld in een volgende vergadering. De Voorzitter stelt aan de orde het vol gende spoed-eischende voorstel: „De Raad van de gemeente Amersfoort besluit: onderhands op te dragen aan het inge nieurs-bureau S. C. Snellen van Vollenho ven te Utrecht de levering en installatie van een aanwijzer van den waterstand in het reservoir op den Berg, welke den stand electrisch overbrengt op het pomp station en in hei kantoor van den direc teur voor den prijs van f3311.90". Goedgekeurd zonder beraadslaging of stemming. Aan de orde is thans de agenda en wel 10. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders naar aanleiding van reclames inzake den aanslag in het vergunningsrecht. De Voorzitter. B. en W. stellen voor te benoemen tot herschatter den heer A. L. van Leer. Ik verzoek de heeren Veis Heyn en Ooster veen, mij behulpzaam te zijn bij het opnemen van de stemmen. Uitgebracht worden 15 geldige stemmen, welke zich vereenigen op den heer van Leer, zoodal deze benoemd is. 2. Benoeming van 2 onderwijzers aan de openbare lagere school 3e soort aan de Ko ningstraat (vacatures: a. Kuiper en b 't Slot), én van een onderwijzer aan de openbare la* gere school 2e soort aan de Hellestraat, (c: va cature Bouwman). a. Vacature Kuiper (school Koningstraat). Voorgedragen worden: 1. J. Benninga te Sappemeer. 2. S. H. van Ingen te Zwolle. 3. W. F. Zimmerman te Eek en Wiel. De uitslag van de stemming is, dat de heer Benninga wordt benoemd met algemeenc (15) stemmen. b. Vacature van 't Slot. (school Koning straat). Voorgedragen worden: 1. S. II. van Ingen te Zwolle. 2. W. F. Zimmerman te Eek en Wiel. 3. J. de Blank te Wadenoijen. De uitslag van de stemming is, dat de heer van Ingen wordt benoemd met algemee nc (15) stemmen. c. Vacature Bouwman (school Hellestraat). Voorgedragen worden:

Amersfoortsch Dagblad | 1912 | | pagina 5