2 1. W. F. Zimmerman te Eek en WieL 2. J. de Blank te Wadenoijen. 3. M. J. C. van der Poel te Opheusden. De uitslag van de stemming is, dat de heer Zimmerman wordt benoemd met alge- meene (15) stemmen. 3o. Benoeming van een onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de openbare lagere school 2e soort aan de Hellestraat (vacature mej. Dekker). Voorgedragen worden de dames: 1. Mej. G. Vonk. 2. Mej. J. Salomons. 3. Mej. W. Heere. Uitgebracht worden 15 geldige stemmen, waarvan 6 op mej. Salomons en 9 op mej. Vonk, zoodal benoemd is mej. Vonk. De Voorzitter zegt den heeren stemop- nemers dank voor de genomen moeite. 4o. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot het verleencn van verlof wegens ziek te aan de onderwijzeres in de nuttige hand werken aan de openbare lagere school 2e soort aan de Hellestraat, Mej. M. A. M. Ra- dersma. B. en W. stellen voor mej. Radersma een verlof toe te kennen met behoud van jaar wedde van 15 tot 29 April. Conform besloten. 5o. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot het verleenen van eervol ontslag aan de onderwijzeres aan de openbare lagere school le soort voor meisjes, mevrouw van Slooten—Spruyt. B. en W. stellen voor dit eervol ontslag te verleenen met ingang van 1 Mei en B. en W. te machtigen, zoo noodig door de aanstelling van een tijdelijke leerkracht in het onderwijs te voorzien. Als voren. De Voorzitter. MIL Ik wensch den raad mede te deelen, dat B. en W. met leedwezen dit voorstel hebben gedaan, en aan mevr. van Slooten—Spruyt dank betuigen voor de ve le diensten die zij aan de gemeente heeft be wezen. (Teekenen van instemming). 6o. Nader voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende de schoolgeld-rege ling voor het lager onderwijs (Vcrz. afd. I, no. 280). De in de nota van wijziging voorgestel de wijzigingen worden achtereenvolgens zon der beraadslaging ol' stemming goedgekeurd. 7o. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot het toekennen eener gratificatie aan den waarnemend directeur der Hoogere Bur gerschool. B. en W. stellen voor, den waarnemenden directeur, den heer Wesseling, een gratificatie toe te kennen tot een bedrag van f361.64. Goedgekeurd zonder beraadslaging of stemming. 8o. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders betreffende de tijdelijke benoeming van Tj. Kielstra tot tijdelijk buitengewoon leeraar in de Hebreeuwsche taal en letterkunde aan het Gymnasium. B. en W. stellen voor, deze tijdelijke benoe ming te doen gelden tot 1 September 1913. Als voren. 9o. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders lot vaststelling van jaarwedden en pen sioensgrondslagen van leeraren, verbonden aan Gymnasium en Hoogere Burgerschool. Goedgekeurd zonder beraadslaging of stem ming. lOo. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot wijziging van de voorwaarden, ver bonden aan de subsidie, toegekend aan de vereeniging Amersfoortsche Industrie- en Huishoudschool (Verz. afd. I, no. 463). Als voren. llo. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders betreffende de behandeling van armlasti ge ooglijders. (Verz. afd. I, no. 523.) Dit voorstel wordt door B. en W. voor- loopig teruggenomen; B. en W. zullen in een volgende vergadering een nader voorstel doen. 12o. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders lot wijziging van de begrooting, dienst 1911. Goedgekeurd zonder beraadslaging of stemming. 13o. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot aangaan eener tijdelijke geldleening en tot wijziging van de begrooting, dienst 1911 (Afd. I no. 578). Als voren. 14o. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot wijziging van de begrooting dienst 1912. Als voren. 15o. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot wijziging van de verordening regelen de het bebouwen van gronden in de gemeen te Amersfoort, bestemd voor open bebouwing. De heer Rolandus Hagedoorn. Mijn heer de Voorzitter. Ik ben niet in de gelegen heid geweest, officieel na te gaan, waarop dit voorstel neerkomt. In de gedrukte stukken wordt ons daaromtrent niets medegedeeld. Daarom zou ik gaarne even den inhoud van dit voorstel vernemen. De wethouder K a m. De zaak is zeer een voudig. Een aantal perceelen of gedeelten van per- ceelen, kadastraal bekend gemeente Amers foort, sectie D, nos. 3022, 3024, 3023, 3025, 8026, 3042, 3043, 3018, 3015, 3012, 3011, 1735, 3010, 3008, 1731, 1733, 3917 en sectie C, nos. 1655, 1656, 1657, 1658, 118, 1659, 1660,- 1661, 1675, 1662, 1663, 1664, 1665, 1666, 1667, 1668, 1669, 1786, 1787, 1640, 1641, 1769, 1770, 470, 471, 472, 1811, 1810, 86, 1812, 1158 en 1457 aan de Wuytierslaan, moe ten worden bestemd voor open bebouwing, en u kunt ze op deze teekening zien, waar zij door een groene kleur zijn aangegeven. De heer Rolandus Hagedoorn. Dank u zeer: de zaak is inderdaad hoogst eenvou dig (gelach). Art. 1 wordt zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd. De geheelc verordening wordt daarna met algemcene stemmen aangenomen. 16o. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot aankoop van gronden van H. van Manen en E. J. Ruitenberg (afd. I, no. 566). Goedgekeurd zonder beraadslaging of stemming. 17o. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot verhuring van hel perceel, staande aan de Kamperbinnenpoort no. 6 (afd. I, no. 560). Als voren. 18o. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders betreffende een verzoek van de Gymnas- tiekvereeniging Ajax om subsidie. Overeenkomstig het voorstel van B. en W., wordt besloten op dit verzoek afwijzend te beschikken. 19o. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders betreffende het beroep van J. Pothoven Azn. betreffende een uitweg op den Berken- weg. (afd. I no. 422). De wethouder R ij k e n s. Mijnheer de Voor zitter. Ik zou gaarne met een enkel woord mijn standpunt in deze zaak even willen toe lichten en wel in de eerste plaats waardoor ik hierin van opinie ben veranderd. In den be ginne was ik van mecning dat het riool waar van in dit stuk sprake is door den eigenaar ook zou kunnen worden gebruikt om er zijn menage-water in af te loozen. Mij is echter naderhand gebleken dat dit geenszins het ge val is. Hij zal in dit riool niets kunnen loozen: het is alleen bestemd voor hemelwater. Ook is mij gebleken dat de sloot te allen tijde droog is. Dat men nu den eigenaar zou ver plichten dat gedeelte te rioleeren dat hij noo dig heeft voor zijn dam kan ik mij volkomen begrijpen, maar dat men hem ook zou nood zaken de sloot over de geheele lengte van het perceel, een 20 M. te dempen en te rioleeren dat gaat mij een weinig te ver. Deze demping, blijkt ook wel een gemeentebelang te zijn, hoewel men vooropgesteld heeft dat de Ge meente geen belang heeft bij de demping. Mijns inziens heeft de Gemeente er wel be lang bij, want zij vindt hel beter voor den welstand en dus mag zij ook wel een gedeelte van de kosten op zich nemen. Het leggen van een bruggetje betreft een kwestie van smaak. Daarmede ben ik het vol komen eens en ik kan best begrijpen dat som mige heeren daartegen zijn. Maar wij zijn het er allen over eens dat de heer Pothoven zelf ook een man van smaak is en deze man van. smaak vindt het niet misstaan, waarmede ik natuurlijk geenszins wil zeggen dat de heeren die het er niet mede eens zijn, geen smaak hebben! Maar wat bij mij in dezen den door slag heeft gegeven, is wel de overtuiging dat wij in dezen de bouwers een beetje ter wille moeten zijn. Als men hun alle dergelijke klei ne lasten oplegt, dan moedigt dit de heeren niet aan, hier te bouwen en te wonen en dat is toch de bedoeling van geen van ons allen. Ik geloof dal wij allen het bouwen gaarne aanmoedigen, maar ik voorzie dat onder deze voorwaarden aan den Berkenweg niet veel meer gebouwd zal worden en dan blijven wij toch zitten met onze open stukken sloot. Het spijt mij wel dat ik dus niet mede kan gaan met het voorstel van de meerderheid van Bur gemeester en Wethouders. De heer Veis II e y n. Mijnheer de Voorzit ter. Ik heb het woord gevraagd, maar de min derheid van het college, die mij onbekend was, heeft reeds in den brcede uiteengezet wat in dezen mijn gedachtengang was. Ik vind het een beetje ver gedreven, een beetje veel gevergd, waar hier een droge sloot of greppel ligt die voor de eventueele bewoners- niet het minste nut zal afwerpen, maar alleen dient om het water te loozen van den weg, van den bouwer te eischen dat hij die sloot over de geheelc breedte van zijn perceel moet dempen en rioleeren. Ik ben het met de min derheid van het college eens en heb mij ter plaatse op de hoogte gesteld. Ik geloof niet dat een dam met een hekje, of eventueel een bruggetje, daarbuiten den toestand zoodanig, ontsieren zou, dat liet voor de Gemeente on overkomelijk zou zijn. Ik voor mij kan mij best vereenigen met de mecning van de min derheid van het Dagelijksch Bestuur om in dezen geest het verzoek toe te staan. De heer van Duinen. Mijnheer de Voor zitter. Ik zou gaarne deze zaak van een an der standpunt willen bekijken. Ilier is er tot nu toe geregeld van gesproken dat «le Ge meente een groote onbillijkheid zou begaan tegenover den bouwer, den requeslranl en dat kan ik volstrekt niet vinden. In vroegere da gen was de. toestand zoo, dat in zaken van ïabricage heel veel werd overgelaten aan de inzichten van het oogenblik. Dat gaat geluk kig langzamerhand meer en meer weg en er komt meer en meer systeem in de zaak. Bij fabricage begint men er zich gelukkig meer en meer van bewust te worden dat een goede toestand op den duur alleen kan verkregen worden, wanneer men te voren weet wat men wil. Het is hier betrekkelijk een kleinigheid ik geef het gaarne toe maar juist daar om kan men er gemakkelijk over spreken. Men is begonnen met le zeggen: Wie op dien weg een uitgang wil hebben, is gehouden de sloot die er ligt te rioleeren. Die sloot dient voor den afvoer van het hemelwater. Dit is aan verschillende eigenaars die daar ge bouwd hebben opgelegd en het is ook uitge voerd, uitgenomen door een die zijn uitweg heeft gekozen in een van de lanen daar en niet op den Berkenweg. Nu krijgen wij pre-

Amersfoortsch Dagblad | 1912 | | pagina 6