BIJVOEGSEL Amersfoortsch Daohlad. Gemeenteraad AMERSFOORT. BIJ UBT Openbare vergadering van den gemeente raad van Amersfoort op Dinsdag 4 Juni 1912, des namiddags te li ure. Voorzitter: de heer burgemeester, jhr. J \Y. A. Barchman Wuytiers. Tegenwoordig: de heeren wethouders W. II. Kam, H. W. v. Esveld en R. G. Rijkens; de heeren J. van der Wal Kzn., S. J. van Dui nen, D. Ruys, P. C. H. Briët, N. Veis Ileyn, F. M. lloubaer, A. Eysink, M. R. N. Oosterveen, A. II. van Kalken, A. M. Tromp van Ilolst, J. C. Rolandus Ilagedoorn, D. Gerritsen, J. W. Jorissen; II. Koning en II. Kroes en de heer mr. J. K. II. de Beaufort, loco-secretaris. Afwezig: de heer Salomons. De notulen van de vorige vergadering worden goedgekeurd. Ingekomen zijn de volgende stukken: a. Van Zijne Excellentie den heer Minister van Binnenlandsche Zaken een schrijven van 13 Mei 1912, no. 3719, afdeeling II. M. O., waar bij medegedeeld wordt dat de raadsbesluiten van 26 Maart 1912, no. 102 en 30 April 1912, no. I 162 tot benoeming van den heer Tj. Kielstra tot tijdelijk buitengewoon leeraar in de He- breeuwsche taal aan het Gymnasium wordt goedgekeurd. Voor kennisgeving aangenomen. b. Van Heeren Gedeputeerde Staten van Utrecht een schrijven van 20 Mei 1912, 3e af deeling no. 1998/1321, waarbij medegedeeld wordt, dat bij Koninklijk Besluit van 14 Mei 1912, no. 41, het besluit van heeren Gedepu teerde Staten van Utrecht van 18 December 1911, 3e afdeeling no. 5071/3552, tot niet goed keuring van het raadsbesluit van 1 September 1911, no. 303, tot aankoop van het landgoed Nimmerdor, gehandhaafd wordt. Als voren. c. Van Heeren Gedeputeerde Staten van Utrecht het besluit van 13 Mei 1912, 3c afdee ling, no. 1706/1233 tot goedkeuring van de raadsbesluiten van 30 April 1912, no. 166 en 168, strekkende respectievelijk tot wijziging van de begrooting voor het dienstjaar 1911 en voor het dienstjaar 1912. Als voren. d. Van Heeren Gedeputeerde Staten van Utrecht het besluit van 13 Mei 1912, no. 1707/1226 tot verdaging van hun beslissing be treffende het raadsbesluit van 30 April 1912, no. 170 tot aankoop van gronden van H. van Manen en E. J. Ruitenberg. Als voren. e. Van Heeren Gedeputeerde Staten van Utrecht het besluit van 13 Mei 1912, 3e afdee ling, no. 1772/1217 tot goedkeuring van het raadsbesluit van 30 April 1912, no. 175 tot vast stelling van het primitief kohier der inkom stenbelasting, dienst 1912. Als voren. f. Van Heeren Gedeputeerde Staten van Utrecht het besluit van 13 Mei 1912, 3e af deeling, no. 1704/1232 tot goedkeuring van het Raadsbesluit van 30 April 1912, no. 171 tot on- derhandsche verhuring van het perceel plaat selijk gemerkt Kamperbinnenpoort no. 6. Als voren. g. Van Heeren Gedeputeerde Staten van Utrecht de besluiten van 20 Mei 1912, 3e af deeling no. 1782/128-1 en van 28 Mei 1912, 3e afdeeling no. 2119/1376 respectievelijk tot ver daging van hun beslissing omtrent- en tot goedkeuring van het raadsbesluit van 30 April 1912, no. 154 tot onderliandsche aanbesteding van een electrische geleiding en waterstands- aangever ten behoeve der waterleiding. Als voren. 1l Van Heeren Gedeputeerde Staten van Utrecht het besluit van 20 Mei 1912, 3e afdee ling no. 1835/1302 tot goedkeuring van het Raadsbesluit $an 30 April 1912, no. 169 tot wij-* ziging van de verordening regelende de be bouwing van gronden in de gemeente Amers foort, bestemd voor open bebouwing. Als voren. i. Van Heeren Gedeputeerde Staten van Utrecht het besluit van 28 Mei 1912, 3e afdee ling, no. 1744/1402 tot goedkeuring van het raadsbesluit van 30 April 1912, tot wijziging van de begrooting 1912. Als voren. j. Van Heeren Gedeputeerde Staten van Utrecht het besluit van 26 Mei 1912, 3e afd. no. 1744/1387 tot goedkeuring van het raadsbe sluit van 30 April 1912, no. 167/2 tot het aan gaan van een tijdelijke geldlcening. Als voren. k. Van den heer W. Salomons een schrijven waarbij hij ontslag neemt als lid van den ge meenteraad. De Voorzitter. Mijne Heeren! Het doet mij leed dat de heer Salomons deze kennis geving aan den Raad gedaan heeft. Hij was geen lid dat zich gewoonlijk op den voor grond stelde bij besprekingen over verschil lende onderwerpen maar wanneer er zaken van technischen aard aan de orde kwamen, werden zijn oordeel en zijn adviezen altijd zeer op prijs gesteld. Ik hoop dat de heer Sa- lomons bij de vergadering in aangename her innering zal blijven! (Teekenen van instem ming). Het schrijven wordt voor kennisgeving aangenomen. De Voorzitter deelt mede dat B. en W. de nieuwe verkiezing hebben bepaald op 6 Juni. I. Een adres van de vereeniging „Volks huisvesting II waarbij verzocht wordt: lo. een voorschot te willen verleenen voor het bouwen van arbeiderswoningen. 2o. een bijdrage van gemeentewege te wil len verleenen en 3e. eenige werken van gemeentewege te wil len doen uitvoeren. Gesteld in handen van B. en \V. om praead- vies. m. Een adres van de afdeeling Amersfoort en omstreken van den Bond van Nederland- schc onderwijzers, tot herziening van de ver ordening regelende het salaris der onderwij zers. Als voren. n. Een adres van de afdeeling Amersfoort van het Centraal Genootschap voor Kinder- herstellings- en vacantiekoloniën, waarbij subsidie verzocht wordt. Als voren. J o. Een adres van de afdeeling Amersfoort van den Bond van Nederlandsche Gemeente werklieden waarbij verzocht wordt Burge meester en Wethouders uit te noodigen spoe dig het ontwerp-werkliedenreglement bij den Raad in te dienen. De Voorzitter. Ik kan naar aanleiding hiervan aan den raad mededeelen, dat B. en W. voornemens zijn in de vergadering, die aan het eind van deze maand zal worden ge houden, het Werkliedenreglement ter tafel te brengen. Ik stel voor hiervan aan adressante kennis te geven. (Een stem: ze mogen tevreden zijn!) Conform besloten. p. Van de Raadscommissie voor het Markt wezen een rapport betreffende verbetering van het marktwezen. De Voorzitter. B. en W. stellen voor, dit rapport te stellen in handen van de Ka mer van Koophandel, om advies. De heer van D u i n c n. Mijnheer de Voor zitter. Ik zou naar aanleiding van dit voorstel in het midden willen brengen, dat wij, wat dat betreft, de opinie van de Kamer van Koop handel reeds kennen. Het is wel waar, er zijn een paar andere leden bij gekomen, maar het meerendeel zijn toch dezelfde die er toen wa ren, en aangezien dit rapport betrekkelijk weinig afwijkt van dat van de Kamer van Koophandel zie ik de noodzakelijkheid niet in, de Kamer nogmaals lastig te vallen. De Voorzitter. Maar er is geen schrif telijk rapport van de Kamer van Koophandel ingekomen! Het is althans niet gevoegd bij het rapport van de Commissie. De heer van Duinen. Vroeger! De wethouder van E s v e 1 d. Maar dit is weer heel wat anders. De Voorzitter. Wcnscht een van de hee ren hoofdelijke stemming omtrent mijn voor stel? Zoo niet, kan de raad er zich dan mede vereenigen? Conform besloten. q. Van de afdeeling Amersfoort van het Utrechtsch Genootschap voor landbouw en kruidkunde het verslag over den tuinbouw- wintercursus 1911-1912. Ter secretarie gelegd ter visie voor de leden van den raad. r. Van J. Benninga, S. H. van Ingcn en mej. G. Vonk, dankbetuigingen voor de benoemin gen respectievelijk tot onderwijzer en tot onderwijzeres in de nuttige handwerken bij het lager onderwijs hier ter stede. Voor kennisgeving aangenomen. s. Van den benoemden onderwijzer W. F. Zimmerman een bericht waarbij hij mede deelt door onvoorziene omstandigheden te moeten bedanken voor zijn benoeming tot on derwijzer hier ter stede. Als voren. t. Van den heer F. Wcsseling een dankbetui ging voor de hem toegekende gratificatie voor het waarnemen van het directoraat der Hoo- gere Burgerschool. Als voren. u. Van de Kamer van Koophandel en Fa brieken te Amersfoort het verslag over 1911. Ter visie gelegd voor de leden van den Raad. Zal worden opgenomen in het gemeen teverslag. v. Van de Commissie tot bijstand in het be heer van het landgoed Birkhoven het verslag over 1911. Als voren. w. Van de commissie tot bijstand in het be heer der Gemeentereiniging het verslag over het jaar 1911. Als voren. x. Van de vereeniging Ambachtschool voor Amersfoort en omstreken, het verslag betref fende den avondtcekencursus 1911—1912. Ter visie gelegd voor de leden van den Raad. y. Van Gebr. van Rie te Amerongen en de firma Hardeveld te Veenendaal een adres be treffende het innemen van staanplaatsen door eierhandelaars op de overdekte botermarkt. Gesteld in handen van B. en W. ter af doening. z. Van den Gemeente-Secretaris een schrij ven waarbij hij van 5 tot 29 Juni 1912 verlof verzoekt. De Voorzitter: B. en W. hebben het gevraagde verlof reeds doen ingaan. Wij had den verwacht de vorige week reeds vergade ring te kunnen houden en het verzoek was al eer ingekomen. Daarom hebben B. en W. de vrijheid genomen, den secretaris reeds ver- loi te geven. Kunnen de heeren zich er mede vereenigen het verzoek toe te staan? Conform besloten. De Voorzitter: Mijne heerenl Er is een spoedeischend voorstel, n.L om B. en W. te machtigen tot onderhandschc verhuring, bij de maand, van het perceel Kamperbinncn-

Amersfoortsch Dagblad | 1912 | | pagina 5