M° 846. lO" Jaargnnf. Donderdag 20 Juni 1912. BUIT ËNLANXL FEUILLETON. Avonturen van Lady Molly van Scotland-Yard. RSFOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Par 8 maanden voor Amersfoort Idem franco per post Afzonderlijke nummers Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon* en Feest dagen. f l.OO. - 1.SO. - 0.03. Advertentiön 's morgen» b mededeelingen enz.gelieve men vóór II j de Uitgever» m te zenden. Uitgeverss VALKHOFF C<>. Utrechtschestraat 1« Intercomm. Telephoonnummer 66. PRUS DER ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels f 2*?2* Elke regel moor Dienstaanbiedingen en aanvragen 23 cents by vooruitbetaung. Grooto lettors naar plaatsruimte. Voor handel on bedrijf bestaan zoor voordeeligo bepalingen tot het horh.'Uild adverteeren in dit Blad, by abonnement. Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. A.an hendie met 1 Juli a. s. op dit blad inteekenen, worden de nummers die ge durende de maand Juni nog zullen verschijnenkoste loos toegezonden. Kennisgevingen. Burgemeester en Wethouders der gemeente Amers foort brengen ter openbare kennis, dat het proces verbaal van de Zitting van het Hoofdstembureau van den uitslag der op 18 Juni 1912 gehouden stem ming voor de verkiezing van een lid van den Ge meenteraad van Amersfoort, in het kiesdistrict III, in afschrift is aangeplakt en ter Secretarie der ge meente voor een ieder ter inzage is nedergelegtl. Amersfoort 19 Juni 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, iDe Burgemeester, J K. II. DE BEAUFORT. WUTJTIERS. loco-S eer. HERSTEMMING. 'De Burgemeester der gemeente Amersfoort brengt ter openbare kennis, dat de herstemming, ter ver vulling van één plaats in den Gemeenteraad van Amersfoort in het kiesdistrict III, zal plaats hebben op Vrydag, den 28sten Juni 1912, van des voormid dags acht tot des namiddags vyf uur. Candidate» zyn ACHTERBERG!!, P. VAN, KLEBER, W Verder worden de ingezetenen herinnerd aan den inhoud van artikel 128 van het Wetboek van Straf recht, luidende Hij. die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan eene krachtens wettelijk voorschrift uitgeschre ven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met ge vangenisstraf van ten hoogste een jaar. Amersfoort, 19 Juni 1912. De Burgemeester voornoemd, WUUTO0RS. Politiek Overzicht De herziening van de kieswet in Frankrijk. De Fransche Kamer is thans bezig met de tweede lezing van het door haar aangenomen wetsontwerp tot invoering van de verkiezing van de Kamer naar het evenredigheidsstel sel in plaats van naar het meerderheidssdel- sel. De tweede lezing van dit wetsontwerp staat intusschen slechts voor den vorm op de agenda In werkelijkheid staat de Kamer voor do vraag, of zij er in wil toestemmen, dat voor het door haar reeds aangenomen ontwerp een ander in de plaats zal komen, dal door de regeering is ingediend nadat de eerste lezing was ten einde gebracht. Nog over een derde ontwerp heeft de Ka mer te beslissen gehad. De tegenstanders van het evenredigheidsstelsel hebben een te genontwerp ingediend, naar den eersten on derteekenaar het ontwerp-Augagneur ge noemd, dat wel in de beslaande regeling deze wijziging bracht, dat de enkelvou dige kiesdistricten door melrvoudige wer den vervangen, maar het meerderheids stelsel voor de verkiezing van de can didate» wilde behouden. Hot reglement van orde van de Kamer bracht mee, dat in de eerste plaats over dit Laatste ontwerp moest worden gedebatteerd en gestemd. Het kon wel is v/aar voorioopig slechts „in over weging genomen" worden; maar wanneer de Kamer daartoe besloot, dan moest het naar de commissie verwezen wordcji en de ver dere behandeling uitgesteld worden, totdat de commissie er rapport over had uitgebracht. Dit was de laatste groote krachtsinspanning, die door de tegenstanders van de nieuwe re geling van het kiesstelsel werd beproefd om deze te verhinderen. Nu de Kamer eergiste ren met groote meerderheid, 346 tegen 197 stemmen, besloten heeft het ontwerp-Auga gneur niet naar de commissie te zendien, is deze strijd beslist; het ontwerp-Augagneur is ingetrokken en de weg is gebaand om het regeerings-ontwerp in behandeling te nemen, dal. uitgaande van dezelfde beginselen als het in eerste lezing door de Kamer aangenomen ontwerp, zich aanbeveelt als eene poging om de in dat ontwerp aangewezen gebreken te ver lx-teren- liet regeeringsontwerp plaatst zich onvoor waardelijk op den grondslag van het even redigheidsstelsel. Het verklaart, dat de can- didaat gekozen is, die het kicsquotient op zich vereenigt, d. w. z. die het stemmencijfer krijgt, dat verkregen wordt door het aantal uitge brachte stemmen te deelen door het getal te kiezen afgevaardigden. Bij voorbeeld: een kiesdistrict heeft tien afgevaardigden te kie zen en er zijn 150,000 stemmen uitgebracht. Derhalve is liet kicsquotient 150,000 10 15.000; wie 15,000 stemmen krijgt, is gekozen. Het regecringsvoorstel heeft echter nog een tweede gewichtige nieuwigheid gebracht, na melijk de groote districten. Het in eerste le zing door de Kamer aangenomen ontwerp bepaalt, dal er slechts kiesdistricten mogen zijn met hoogstens zeven afgevaardigden; alle departementen, die meer leden zouden hebben af te vaardigen, moesten gesplitst worden. Daarin brengt het voorstel der re geering eene radicale verandering. Het be paalt, dat zeven het minimum is van de le den, die écn district heeft te kiezen. Alle de partementen, die minder dan zeven leden hebben te kiezen, worden samengevoegd om op deze wijze de gewenschte groote distric ten te krijgen. De 90 departementen (Frank rijk, Corsica en Algerië) worden terugge bracht tot 57 kiesdistricten en slechts 19 de partementen maken nog een kiesdistrict op zich zelf uil. Het grootste daarvan is het departement du Nord met 2G afgevaardigden, het kleinste Belfort, dat als overblijfsel van het voormalige departement van den Boven- Rijn afzonderlijk blijft met twee afgevaardig den. Ook Corsica, dat als eiland geheel op zich zelf staat, vormt met zijne vier afge vaardigden eene uitzondering. Parijs met zijne banlieue zal in vier districten verdeeld wor den. In 't geheel wordt het getal afgevaardig den van 593 lot 572 verminderd. De door de regeering voorgestelde groote kiesdistricten bicden het voordeel, dat de vraag der verdeeling van de overblijvende mandaten hare betcekenis verliest. Hoe groo- ter de kiesdistricten zijn. des te kleiner is het aantal der overblijvende mandaten en des te geringer is de kans, dat daaruit twist kan ontslaan. De regeering stelt voor deze man dalen toe te kennen aan de lijst, die het grootste aantal stemmen op zich heeft ver- eenigd. De regeering heeft er naar gestreefd -c departementen niet willekeurig bijeen te voegen; zij heeft daarbij rekening gehouden met de geografische ligging en met dc econo mische omstandigheden. Maar dat deel van het regeeringsvoorstcl is nog voor wijziging vatbaar; als er omtrent de hoofdbeginselen overeenstemming is, blijft voor de détails de gelegonheid tot nader overleg open. Italië en Turkije. Uit Konstantinopel wordt aan de Frankf. Ztg. bericht, dat ondanks de verdere uitbrei ding van den Italiaansch-Turkschen oorlog het einde daarvan niet lang meer op zich zal laten wachten. Intusschen wordt aan dc moeilijkheid van de oplossing der Egeïsche eilandenkwestie heden reeds een veel grootcr gewiqht toegekend aan die van de Afrikaan- sche provinciën. De vertegenwoordigers van de twaalf door de Italianen bez.ette eilanden zijn in Patmos bijeengekomen om te beraadslagen over de toekomst van de eilanden. Zij hebben beslo ten zich tot generaal Ameglio te wenden om hem te verzoeken de eilanden met het konink rijk Griekenland te vereenigen. Mocht deze oplossing onmogelijk zijn, dan verlangen zij volledige autonomie. Tegelijk hebben zij eene eigen vlag aangenomen, die een wit kruis op blauwen grond toont. De Ilaliaanschc regeering zal, volgens een bericht aan de Vossisahc Ztg. uit Rome, zich van elke zinspeling op hare plannen betref fende het toekomstige lot van de Egeïschi» eilanden onthouden tot na het einde van den oorlog. De pers stemt daarmee ten volle in en laat zich ironisch uit over de veelvuldige pogingen uit het buitenland om in Rome aan wijzingen over de toekomstige vredesvoor waarden loste krijgen. Ook de pogingen, die van Grieksche zijde wordt beproefd, zullen zonder stellig antwoord blijven. Konstantinopel, 18 Juni. Heden is liet de laalse dag, die aan de Itaüauen is toegestaan om te vertrokiken. Een Duitsoh stoomschip, hoor het Italiaansohe weldadig- noidsgcnootsciiap bevracht, is met 300 per sonen vertrokken. Sedert het begin van den oorlog hebben 8170 Italianen Konslantinopel verlaten- Ruim 2000 blijven als vrijgestelden van de uitzetting. De gouverneur van Pera verklaarde heden morgen aan den Duitschen consul, dat de niet vrijgestelde Italianen, die hier blijven, zullen worden in hechtenis ge nomen en als krijgsgevangenen behandeld. Inlii6schen werd, tengevolge van he gehane stappen, besloteu, dat zij zullen worden over gegeven aan het Duitsohe consulaat, dat hen zal zenden naar liet Italiaansohe hospitaal, waar zij zullen blijven totdal zij een schip hebben gevonden om te vertrekken. Duitschland. Hamburg, 1 9 J u n i. Bij het feestmaal aan boord van de Victoria Luise na de giste ren gehouden regatta op de Beneden-Elbe, antwoordde de Keizer op de toespraak, die burgemeester Burchard hield lot zijne be groeting, met eene uitvoerige rede, waarin hij betoogde, hal de bloei van de Ilansa inoest vergaan, omdat de ruggesteun van het keizer lijke rijksgezag ontbrak. Door de schepping van hel Duitsche rijk kan de Duitsche koop man onder zijne eigen vlag kalm zijn weg gaan en zijne bekwaamheden ontplooien. Hij is er zeker van, dat daar, waar zulks noodig is, de bescherming van liet rijk achter hem staat. Maar de vlag moet in eere waaien en niet lichtzinnig geplant worden daar, waar men niet zeker is haar te kunnen verdedi gen. Dc Keizer zcide: ,,Gij zult begrijpen waarom ik voorzichtigheid in acht nam in hc uitbreiding van de Duitsche vlag, waar zij misschien door velen gewensclit en verlangd werd. Het vlaggetje is gemakkelijk aan den stok gebonden, maar het kost veel het met eere weder naar beneden te halen. Ik geloof wel er aanspraak op te kunnen maken, dat lot dusver de eer van onze vlag nog niemand tc na is gekomen, zoolang ik regeer. Wij ver heugen .ons er over, dat deze dag van de Elbe- regatha niet alleen Duitsch maar ook vele schepen van verwante en bevriende volken bij elkaar heeft gebracht". Na het feestmaal hield de Keizer cercle. Heden vaart hij door het kanaal naar Kiel voor de jubileumweek. Frankrijk. P a r ij s, 1 9 J u n i. De Kamer zette heden dc behandeling voort van de voorstellen tot herziening van de kieswet. Breton verdedigde het volgende ontwerp-besluil: „De Kamer noo- digt de regeering uit de verwezenlijking van de kieswet-herziening na tc streven met de medewerking van de republikeinschc meer derheid der beide Kamers". Minister-president Poincaré verklaarde, dat hij tengevolge van de door Breton aan de motie vastgeknoopte beschouwingen haar niet kon aanvaarden; hij kon alleen eene motie van vertrouwen aannemen. De prioriteit ten gunste van de motie-Bre ton werd verworpen met 315 tegen 179 stem men. Van eene motic-Denis werd het eerste gedeelte, luidende: „De Kamer, de verklarin gen der regeering goedkeurende", werd aan genomen met 393 tegen 15 stemmen. Het twee de gedeelte, luidende: „en vertrouwen stel lende in de regeering, gaat over tot de orde van den dag", werd aangenomen met 346 te gen 11 stemmen, waarna de geheele motie met 366 legen 7 stemmen werd aangenomen. Duinkerken, 18 Juni. De „inscrits maritimes dokwerkers en schuitenvoerders zullen morgen staken. Bordeaux, 18 Juni. Dc „inscrits ma- ritimes" höbben besloteu Woensdag eene staking te houden van 21 uren uit solidari teit met hunne kameraden in Havre. Marseille, 18 Juni. De „inscrits ma- ritimes" besloten tot eene algemeene staking. Duinkerken, 19 J u n i. De dokwerkers en „inscrits ma ritimes" zullen morgen den arbeid hervatten. Havre, 1 9 J u n L De Fransche stoomboo- tcn, naar Djiboeti bestemd, konden niet ver trekken. Bordeaux, 19 Juni. 116 „inscrits mari- times" staken. Marseille, 19 Juni. Aan de kaden hecrscht eene zekere beweging. Het syndi caat van dc „inscrits niaritimes" verklaarde heden morgen officieel de staking. Dc zee- prefect heeft matrozen, in dienst bij den slaat, aangevraagd om het vertrek van dc postschepen te verzekeren. In den loop van eene vergadering verklaar de de secretaris van het syndicaat, dat de „inscrits" in Marseille de algemeene staking zullen afkondigen. Sainl-Nazaire, 19 Juli. De „inscrits inaritimes" hebben, gehoor gevende aan het bevel tot eene nationale staking voor de ha venwerkers, besloten tot eene staking van 24 uren voor de dokwerkers en kolenwerkers. Alle aan de kaden arbeidende werklieden hebben zich bij hen aangesloten. Marseille, 19 Juni. 200 matrozen ia staatsdienst zijn hier aangekomen. De hoofd administrateur van de marine heeft de maat schappij Lexte en de maatschappij Fraissinet bericht, dat hij de postschepen naar Tunis en Basiia kon bemannen. Engeland. Londen, 18 Juni, Het lagerhuis is nu begonnen mot de 'behandeling van de artike len van de lersche hornerule bill. Gedurende twee dagen is gedebatteerd over een amen dement, dat ten doel had van de werking van de wet uit te sluiten eenige protestantscbe ge westen van Ulster. De discussie volgde over 't geheel de gewone lijn, maar er kwamen meermalen stormachtige tooneelen voor, wan neer gezinspeeld werd op het voornemen van de unionisten van Ulster om, zoo noodig, ge wapenderhand, zich tc verzetten tegen de rechtsmacht van het lersche parlement. De leider van de'oppositie Bonar Law ver klaarde, dat dc regeering niet zou durven Britsche troepen te gebruiken tegen de Ulster- mannen, want eene regeering, die daartoe bevel gaf, zou gevaar loopen gelyncht te wor den in de straten van Londen. (Luide toe juichingen van dc oppositie). De minister voor Ierland Birrell zeide, dat hij zich ten volle bewust was van de moeie- lijkhcid van het Ulstervraagstuk. Hij betwij felde echter of de .Ulstermannen werkelijk de uitkomsten van dc Hornerule vreesden. Hij geloofde, dat ten slotte alle klassen van Ieren er toe zouden komen samen te werken in het algemeen belang. Het amendement werd verworpen met 320 tegen 251 stemmen. Londen, 19 Juni. Dc staking in het scheepvaartbedrijf te Southampton is geëin digd, doordat de mannen, zonder voorwaar- deu te stellen, weer aan het werk zijn ge gaan. Portugal. Lissabon, 18 Juni. De Senaat heeft het wetson4werp goedgekeurd tot regeling van liet beheer en de bestemming van de roerende en onroerende goederen, bchoo- rendc tot dc koninklijke paleizen. Oosten rijk-Hongarlje. In den Ooslenrij'lüvchcn rijksraad heeft de nu geslaakte obstructie van de kleine groep der Rutheensclie afgevaardigden nog een eigenaardig naspel gcüiad. Dc Keizer heeft door den minister van binnenlandsche zaken Hcinold, die zoolang de minister-president door ziekte verhinderd is, dezen in het voor zitterschap vervangt, eene tevrodenheidsbe- tuigiug aan de Rulheensche leden doe» toe komen, waarin de verwachting wordt uitge drukt, dat zij, nu zij tot inkeer gekomen zijn, daarin zullen volharden. De Ruthenen zijn daarmee ten zeerste ingenomen en hohben plechtig besloten, dat zij het ontwerp van de legcrwet in de verdere stadia der behan deling zullen helpen aannemen. Maar eene omgekeerde uitwerking heeft de keizerlijke brief gehad op dc Polen, wier venhouding tot di Ruthenen ongeveer is zooals die tus- schen Duitschei's en Czochen. Die zijn boos, dat de Ruthenen, ondanks hun aanvankelijk verzet, een prijsje krijgen, terwijl zij, die toch van den beginne af de regeering heb- be i gesteund, verstoken blijven van ecivig blijk van keizerlijke gunst. Men wil dat nu goedmaken; naar verluidt, is er eene mede- deeling van de Keizer aan dc club der Pool- selic leden te verwachten, waarin hun de waardeering van de Kroon wordt uitgedrukt voor hunne houding tegenover het ontwerp van de legerwel en voor hunne vcnzoenlijikc houding tegenover de Ruthenen. Maar het is dc vraag of zij daarmee genoegen zullen nemen. Men spreekt er van. dat de minister Ileinold zijn ontslag zal vragen. Hem zou dus dc rol van zondebok zijn toegedacht om den toom van dc Polen tc bezweren. In het huis van afgtvardigden van den Oostcnrijikscbcn rijksraad zijn de betrokken commissie» gereed gekomen met liet onder zoek zoowel van de legerwel ale van de bcgrootingswet voor hei tweede halfjaar van 05 DOOR BARONENSK O K Z Y. Zoodra kapitein Hubert zich overtuigd achtte dat zijn onschuld niet bewezen zou kunnen worden, wendde hij alles aan om Lady Molly te bevrijden van de bandon van hel huwelijk. Dit was en bleef nog altijd eein diep geheim, *uj was eerst van plan te be kennen dat hij schuldig was aan de hem ten laste gelegde misdaaci, en dan te verklaren, dat, terwijl hij wist dat een bevel tot inhech tenisneming tegen hem zou worden uitge vaardigd, hij Lady Molly had weten te bewe gen tot een huwelijk, hopende dat zijn ver wantschap met den graaf van Flintshire hem een zachtere straf zou bezorgen. Toen men hem overtuigde dat zoo'n handelwijs onmo gelijk was, wilde hij Lady Molly overhalen om nietig-verklaring van het huwelijk te eischen. Hij zou er niet tegen opkomen, want het was zijn wensch haar vrijt te maken. De liefde, die zij hem toedroeg, overwon alles. Zij hielden hun huwelijk geheim, maar ze bleef hem getrouw in gedachten en daad en bleef hem aanhangen met haar gehoelé ziel. Ik alleen eens haar kamenier en n\\ haar verknochte vriendin wist wat zi£ leed, ook al was zij met hart en ziel bij haar werk. Wij woonden gewoonlijk op ons boven- huisje in Maida Vale, maar brachten af en toe eenige genoeglijke, vrije dagen door in het huisje te Kirk. Ondanks de vreeselijke herinneringen aan deze plaats verbonden, vertoefde Lady Molly er gaarne om te wan delen door de streken, waar de geheimzin nige misdaad geplecga werd, welke een on schuldig man thans boette in het tucht huis. „Dat geheim zal opgehelderd worden, Mary," placht zij dikwijls te 'zeggen met on wankelbare overtuiging, „en spoedig genoeg, 'hoop ik, om kapitein de Mazareen niet alle levensvreugde en alle vertrouwen in mij te doen verliezen." V. Ik denk, dat gij er wel belang in stellen zult iets verder te vernemen omtrent Apple- dore Gastle en .omtrent den heer Phïlip iBad- idoek, die er zoo na aan toe was geweest een groot fortuin te verkrijgen, dat echter op het laatste oogenbHk hem nog ontglipte. Daar Sir Jeremiah Baddoek het testament van 1901 niet had onderleekend, beweerde de rechtsgeleerde raadsman van kapitein de Mazareen dat het testament, ten diens voor deelt gemaakt in 1902, van kracht bleef. Op grond van de voornemens van den overle dene, die door de vreeselijke gebeurtenis niet tot uilvoering waren gekomen, raadde men den heer Philip Baddoek aan, deze bewering te bestrijden. Het 'blijkt dal deae werkelijk de. zoon was van S'ir Jeremiah uit diens tweede huwelijk met juffrouw Desty, maar dat de oude heer uit hardvochtige wraakgierigheid den knaap van hel begin af had verstooten en beslist geweigerd had iels met hem te doen te wil len hebben; «Heen zou hij zorg dragen voor zijn onderhoud en opvoeding en hem later oen voldoende toelage geven, maar op de uit drukkelijke Voorwaarde dat Philip die weldra den mannelijken leeftijd zou berei ken nimmer een voet (zette op Engelsohen grond. Deze voorwaarde werd nauwgezet opge volgd. Philip Baddoek was buitenslands ge boren en bleef in het buitenland wonen tot dat hij in 1903 ineens .op Appledore Castle verscheen. Of hij uit eigen beweging ge waagd had te komen, of dat Sir Jeremiah in een 'late vlaag van berouw 'hem ha-d ontbo den, wist niemand te zeggen. 'Pot op dien tijd het jaar 1903 was ka pitein de Mazareen volslagen onbekend met het bestaan van Philip Baddoek, evenals trouwens verder 'iedereen, en de laatste da gen van zijn vrijheid gebruikte hij om uit drukkelijk te verklaren, dat hij de Voorwaar den van hei testament van 1902 niet wilde aanvaarden, maar dat hij er genoegen mede zou nemen als het vermogen van Sir Jere miah verdeeld werd alsof de oude heer over leden was zonder testament na te laten. Dus ontvingen Philip Baddoek, de zoon, en Hu- bert dc Mazareen, de kleinzoon, ieder de helft van het groote fortuin van Sir Jeremiah, dat op 21 millioen gulden werd geschat. Appledore werd te koop aangeslagen en ingekocht door den heer Philip Baddoük, die er zijn verblijf vestigde en weldra in het graafschap bekend stond als een der rijkste landheer en van het noorden van Engeland. Als zoodanig maakte hij kennis met den graaf van 'Flintshire en later ook anet diens dochter, mijn lieve meesteres. Zij zocht naoh vermeed zijn gezelschap, en zelfs nam zij eens deel aan eeii feestmaal op Appledore Castle. Dit werd gegeven, toen wij den Vori- gen keer in Kirk vertoefden. Ik was met een wagentje naar het kasteel gereden, om Lady Molly te kunnen vergezellen bij het naar huis gaan en men had mij in de bibliotheek gela ten, waar mijn meesteres iets later 'binnen kwam, om haar mantel te krijgen. Terwijl zij hiermede bezig was, kwam de heer Philip Baddoek binnen; hij had een courant in de hand en scheen «eer zenuw achtig. „Wal een buitengewoon nieuws, Lady Molly!" zeide hij, terwijl 'hij op een kolom wees met vet gedrukt hoofd. „U weet zeker dat een veroordeelde te Dartmoor er in ge slaagd is te ontvluchten?" „Ja, daar heb ik van gehoord," zeide my- lady bedaard. „Ik .heb goede nedenen om tc vermoeden," ging de hoer Baddoek voort, „dat die veroor deelde niemand a riders is, dan mijn onge lukkige neef <le Mazareen." „Zoo?" antwoordde Lady Molly, wier be daardheid 'zonderling afstak bij de zenuw achtigheid van den heer Baddoek. „De hemel weet, dat hij mij een leelijken streek heeft .willen spelen," zekle de laatste na een poos; „maar ik heb geen wrok meer tegen hem, nu de wel mij, in het bezit heeft gesteld van 'hetgeen hij mij wilde ontrooven mijn rechtmatig aandeel in de erfenis van mijn vader. Nu hij zich aan mijn barmhartig heid heeft toevertrouwd „Zich aan uw barmhartigheid heeft toe vertrouwd I" riep mylady uit, wier gezicht plotseling vaalbleek van angst werd; „wat bedoelt u daarmede?" „De Mazareen is op dit oogen'blik hier bij mij in huis." antwoordde dc heer Baddoek. ..Hier in huis?" „Ja, hij was hier blijkbaar aan het rond zwerven. Ik then bang, dat 'hij van plan was u te spreiken te krijgen. Hij heeft natuurlijk geld noodig. Ik was van middag bij toeval in het bosch en kwam hem daar tegen. O! neen!" voegde de heer Baddoek er haastig bij, toen hij bemerkte, welk een pijnlijken indruk zijn woorden op Lady Molly maakten, „ge hoeft niet de minste vrees te koesteren. Mijn neef is even veilig in mijn huis, als,hij zou zijn in het uwe. Ik nam hem méde hierheen, omdat hij uitgeput 'was van vermoeidheid en hon ger. Niemand van de bedienden weet iets af van zijn tegenwoordighdid, behalve Fefkin, en dien kan .ik volkomen vertrouwen. Mor gen zal 'hij wel gdheel uitgerust zijnWe zullen heel vroeg een rit gaan doen met den auto, en voor den middag kunnen wij in Li verpool zijn. I)e Mazareen zal kleeren van Felk'in aantrekken en niemand zal hem her kennen. Een van de Baddockstoomers ver trekt dien middag naar Buenos Ayres, en ik kan alles regelen met den kapitein. Gij be hoeft -u in het geheel niet ongerust te maken; ik geef er u mijn woord op. dat de Mazareen Veilig uit de voeten zal komen." „Ik zou u gaarne willen bedanken," mom pelde zij. „O! niet noodig," antwoordde hij met «en droefgeestig lachje. .„Het doet mij 'veel ge noegen dit te kunnen doen.... ik weet dat er een tijd is geweest waarin hij w niet on verschillig was.... Ik wou dat u mij desrtij'ds gekend en in vertrouwen genomen hadt maar "k ben Wij dat Ik mi gelegenheid heb om u te zeggen dat al had mijn vader zijn laatste testament kunnen ondertcekenen, ik het fortuin toch zou hébben 'gedeeld met de Mazareen. Do man, die het voorrecht had met uwe liefde te worden vereerd, had nooit zijn toevlucht hoeven nemen lot een miédaad om een vermogen te verwerven." Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1912 | | pagina 1