58 ALBERT HEIJN'S ALBERT HEIJN Stadsnieuws Sport NAJAARSMILITARY DER K.M.S.V. Dertiende partij afgebroken Na 40 zetten Binnenland PENSIOEN-ACTIE MILITAIREN De Dom verwekt gerucht JAPAN STELT CHINA ZIJN EISCHEN Advertentiën Tentoonstelling Maison Hartel WINTER- EN BONTMANTELS PULL-OVERS GROOTE KOFFIE-RECLAME Speculaas met Amandelen Ie BI.AD PAG. 3. AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 1 NOVEMBER 1935 (Vervolg van ons Tweede Blad). NEDERLAND-FRANKRIJK Noor de afdceling Amersfoort van het Genootschap Nederland-Frankrijk hield gisteravond Prof. Fierens uit Luik ecu causerie over het onderwerp: „Lêvolution actuelle de la peintuie fran«;nisc". De spreker begon met te zeggen, dal de schilderkunst in onzen tijd op een keerpunt is gekomen, mis scliien op een dood punt. Deze crisis van de schilderkunst komt niet alleen voort uit de economische crisis, ze is ook geestelijk en estcthisch. De periode lussciicn den Wereldoorlog en de cri sis heeft talrijke scholen voortgebracht en levende werken, maar onder de jon geren is een strekking om zich hier van af tc wenden. De eerste dertig jaar van deze eeuw worden geken merkt door een belangstelling, over hellende naar de middelen van de kunst. Deze middelen (kleur, vorm, enz.) zijn voor de schilders doeleinden geworden. En de hoogere doeleinden verloor men uit het oog. Zie het werk van Seurat en de neo-inpressionisten, maar vooral dat der z.g. wilden („Fauves") en cuhisten. Enkele doeken van. Matisse, de groote „fauve" toonen, waartoe de analyse van de kleur op zichzelf, enkel van Picasso, waartoe de analyse van den vorm op zichzelf leiden. Deze twee richtingen hebben m zaker opzicht de schilderkunst ver rijkt, mam haar verarmd aan inspira tie, aan geest. De rol van profeet is ondankbaar en moeilijk, maar als de periode, die wij binnengaan, niet zal lijken op de vorige, dan krijgt de humanistische schilder kunst een kans. In dit licht bezien krijgt het werk van André Derain een groote belangrijkheid. Sporen van een nieuw ideaal toonen o.a. de werken van Léonide, Léon-Zack. Christian Bé- rard. Zonder twijfel zal de nieuwe schil derkunst in Frankrijk meer uitslui tend I'ransch zijn dan de vorige, die haar hoogtepunt vond in een interna tionale school te Parijs. Is dat een voor- of nadeel? Ieder zal dit waardeeren naar zijn aanleg. Maar, om te eindigen met een wensch: men mag hopen, dat een nieu we klassieke kunst zal ontstaan, die Fransch is, want wat Fransch is, ver bindt zich gemakkelijk met het univer- seele, door al wat het aan mensche- lijks bevat. Na nog over verschillende moderne scholen te hebben uitgewijd, waarbij hij ook de Hollandsche schilders prees, besloot spreker zijn belangrijke lezing met een serie lichtbeelden, die zijn stel lingen duidelijk maken. Het geheel was een mooie en leer rijke avond. Stemming voor de Kamer van Koophandel In verhand met het feit, dat in de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Gelderschc Vallei alhier geen enkele - vertegenwoordiger zit van de bouwbedrijven, hebben de verschillen de bouwpatroonsvereenigingen zich in het district van de Geldersche Vallei besloten voor de komende verkiezingen der Kamer van Koophandel voor de af- ('eeling Kleinbedrijf als candidaat te stellen de heer VV. van Gent, alhier. AMERSF. RADIOCENTRALE Morgen geeft de Amersfoortsche Ra- diocentrale, behalve de programma's der beide Hollandsche zenders, die der volgende buitenlandschc zendstations door: 11.05—12.20 London Regional. 12.202.20 Brussel Vlaamsch. 2.205.50 Droitwich. 5.50G.50 Brussel Vlaumsch. 7.00— S.00 Gram. Uitz. A.R.C. 3.0012.00 Droitwich. MODERN SPEELGOED Gisteren werd oen 12-jarig knaapje door de politie betrapt toen hij op het punt stond gevaarlijk voor het verkeer te worden. Hij was n.l. druk bezig met de starter van een stilstaande auto in tc trappen Gelukkig is men den jeug digen automobilist nog juist op tijd voor geweest. JONG HOLLAND SNAKT NAAR WERK Op 25 November a.s. wordt te Ede mei de 4de kampperiodcf een aanvang gemaakt-. Deelnemers, die van positief Prot. Chr. richting niet jonger dan 17 en niet ouder dan 25 jaar moeten zijn, worden opgeroepen! Gedurende acht weken is er gelegen heid tot nuttigen arbeid, hoofdzakelijk beslaande uit - boschbouw van lichten aard. De jongelui genieten goede verzor ging van eten en drinken. Er heerscht een echt Christelijke geest, terwijl de leiding berust bij iemand, die het kampwerk kent en de geestelijke en lichamelijke nooden van de werkloozen verstaat. Voor ontspanning wordt even eens gezorgd, zoodat het verblijf in het kamp den jongens in menig opzicht ten goede komt. Do jongens gaan van Zaterdagmiddag tot Maandagmorgen naar huis. De reis van huis naar de kampen en terug, vindt altijd per fiets plaats. Werkpakken en werkschoenen wor den in bruikleen verstrekt. Elke jongen ontvangt per week een vergoeding van 2.— Zijt gij lezer, werkloos? Geef U dan direct, op! Hebt go wel werk? Spoor dan Uw werklooze vrienden aan, zich aan te melden. De werklooze jeugd zal dan bemer ken, wat het zeggen wil. te worden uitgetild boven de kwelling van het nietsdoen: te worden opgenomen in een gemeenschap van jongens, die allen rnet dezelfde begeerte bezield zijn: te werken en zich nuttig maken, ook sa men te genieten. Er is arbeid! De ar beiders zijn geroepen! Wie komt? Het plaatselijk Comité is gevestigd: Y. PAR, Zand 9. TENTOONSTELLING VAN WERKEN VAN W. J. VAN DAM Morgenmiddag heeft in de tentoon stellingszaal van „Sierkunst" door on zen kunstredacteur, den heer C. A. Schilp, de opening plaats van de ten toonstelling van werken van den heer W. J. van Dam. Deze tentoonstelling duurt van 26 November. Men leze de elders in dit blad geplaatste advertentie. MARKTBERICHT 1 November Appelen 4—6, peren 5—7 per II.L. hoendereieren ƒ5.105.70,, eendeneieren ƒ33.50, per 100 stuks; grasboter ƒ1.80 per Kg.; kippen 0.5065, jonge hanen 0.60—0.70. tamme konijnen 1.10—1.65, wilde konijnen 0.45—0.60, hazen 1.45— 1.65, fazanten 0.600.85, allqs per stuk; tamme duiven 0.200.35 per paar. Ma gere varkens ƒ30—35, biggen 10—12, zeugen guste ƒ6070 per stuk. Aangevoerd waren ongeveer: 90 II.L. appelen. 10 H L. peren. 80.000 stuks hoendereieren, 1600 stuks eendeneieren, 20 K.G. grasboter, 8 magere varkens, 140 biggen, 1 zeug guste. UIT HET POLITIE RAPPORT Op de gebruikelijke wijze werd op het politiebureau aangifte gedaan van dief stal van een rijwiel, terwijl verder diverse proccssen-verbaHl uitgereikt werden aan personen, die In overtre ding waren met dc motor- en rijwielwct. Luit Pahud de Mortanges wint den eersten prijs Een pover resultaat Gisteren was het de laatste dag van den zware» wedstrijd, die de K.M.S.V. deze dagen heeft gehouden. De Lt. Ton- net had een springconcours opgebouwd op de Leusdcrheidc van 11 hindernis sen, varieerende van 1.10 tot 1.15 M. en een sloot van 3 M. breedte. De grond was ietwat glad, maar toch zeker niet slecht te noemen. Voorgeschreven was een tempo van 400 M. Overschrijding van den tijd werd gestraft met punt per seconde. Afgooien met 10 strafpun- tcn. Eenmaal weigeren .10 strafpunten, tweemaal 20 strafpunten en driemaal sloot van verdere mededinging uit. Een talrijk publiek had zich rond het terrein verzameld. Wij merkten o.a. op den Gen.-Maj. Baron van Voorst tot Voorst, Gen.-Maj. Fabius, Kolonel Die- mont, den Majoor Kamerling Helmolt en vele andere autoriteiten. Slechts drie deelnemers kwamen nog voor plaatsing in aanmerking. Het wa ren Miidel wie du, van den Lt. Pahud de Mortanges en Icarus van denzelf den ruiter, welke hij buiten mededin ging reed, met ten derde Wclsh-rabbit van den res. Lt. van Hcmert. Als proef voor de jury mochten ech ter nog meedoen, Charlotte Corday, ge reden door den Lt. van Eeklen, Kikiki van den kapitein Stoffels en Aubépine van Lt. Cnopius. Als eerste startte Miidel wie du. Zij ging in' goeden stijl. Zeker, snel en soepel overwon zij alle hindernissen zonder fouten, daarbij goed gesteund door haar kundige» ruiter. Welsh-rabbit gooide één maal af, weigerde vervolgens twee keer, zoodat hij in totaal 40 springfouten en 41/» tijdfout boekte. Rikiki scheen nog niet veel routine te bezitten, weigerde driemaal, waarna zij toch het parcours mocht beëindigen en er nu ook beter scheen in te komen. Aubépine sprong niet slecht, noteerde echter twee weigeringen. Na het springconcours reed de Lt. Cnopiu3 dit paard nog in den cross van gisteren. Helaas heeft hij zijn par cours niet kunnen volbrengen, daar Aubépine bij een der laatste hindernis sen viel en haar ruiter een ribbenkwet- suur bezorgde. Wij wenschen hem een spoedigen beterschap. De jonge learus werd met buitenge wone belangstelling gevolgd en oogstte een enthousiast applaus toen hij op keurige wijze een foutloos parcours maakte. Alle hulde aan den Lt Pahud, die dit jonge paard in zoo korten tijd op een dergelijk pijl wist tc brengen! De prijsuitreiking had om half één in de cantinc der Rijschool plaats, door den Kol. Jhr. Quarlcs van Ufford. De kolonel sprak zijn dank uit voor de groote belangstelling van de zijde der autoriteiten. Daarna richtte hij een speciaal woord van dank en hulde tot den Lt. Tonnet, voor diens buitenge wone zorgen bij dc voorbereidingswerk zaamheden en memoreerde, dal de Duitsche gasten versteld hadden ge staan over een zoo getrouwe copie van den wedstrijd te Döberitz! Als dank werd den Lt. Tonnet de zilveren medaille der K.M.S.V. aange boden. Verder bracht de Kolonel Quarles van Ufford dank aan alle medewerkers, waarna hij overging tot het uitreiken der prijzen. Winnanj* werd naar aller verwach ting de Lt. Pahud de Mortanges. Hem werd toegekend de zilveren medaille van H.M. de Koningin en een medaille van den Inspecteur der Cavalerie als best geplaatste in de uithoudingsproef. Verder een kunstvoorwerp uitgeloofd door den directeur van Hotel de Witte voor den best geplaatsten ruiter in de dressuurproef. Tweede werd Lt. van Hemert met Welsh-rabbit. Hem viel ten deel do me daille van den commandant Veldleger. Hieronder volgt een gedetailleerde uitslag. Voor dressuur waren maxi mum 400 punten te behalen. Het aantal dat de ruiter daar beneden bleef, telde als strafpunten. Achter den naam van EUWE—AUECH1N AMSTERDAM, 31 October. Heden avond is de 13de partij van de match Euwe—Aliechin om het wereldkam pioenschap schaken in het clublokaal van de vereenieing ..Watergraafsmeer'' cespeeld. Na een korte toesnraak van den voorzitter dezer club. den heer J. Zaaesmans. werd precies half 7 aan- ecvaneen. Wit: Dr. A. Aliechin. Zwart: Dr. M. Euwe Spaansche partij. 1. c2ei c7e5 2. Pelf3 PbSc6 3. Lf l_l>5 a7a6 4. Lboa4 Pg8—16 5. 0-0 Pf6xe4 6. d2«14 1)7—1)5 7. La4b3 d7—d5 8. d4xe5 LeS—e6 9. c2c3 Lf8e7 10. a2a4 1)5b4 11. Pf3d4 PcOxeö 12. 12—f4 Peoci 13. (4—15 Lc6—c8 14. Ddl—el Lc8—1)7 15. c3xb4 c7c5 16. f7—f6 Le7xf6 17. Pdi—f6 0-0 18 blxc5 Tf8e8 19. Del—1)4 Dd8c8 20. Ll)3xc4 a6aól 21. Dbin3 d5xc4 22. Pblc3 Pe4xc5 23. I.cl— c3 Dc8cö 24. Tfl—f3 Pc5—d3 25. Ta1— fl Te8xe3 26! Pf5xe3 Lf6di 27 DaSe7! Pd3e5 28.' Kglhl! Peöx f3 29. TflxfS TaS—f8 30. 1x2— h3 I.«l4xe3 31. De7xe3 Del»e6 32. Tf3g3 TIS—eS 33. DeSg5 De6e5 34. Debxeó TeSxe5 35. Tg3—e4 Te5—o3 36. Khlgl Te3dS 37. Tgixci T«I3—«12 38. 1.2-b4 Td2xe2 39. Kgl—fl Tg21x2 40. Tc4d4 e7—g6 rit heeft ziin 41sten zet in couvert afeeeevcn. Wit I\g1; Tc4; Pc3; pionnen op ai. hi. hi. Zwart- Kc8. Tb2; Ll>7; pionnen op a5. f7. c6. h7. De voortzetting vindt heden Vrijdag nlaats om 2 uur. eveneens in café van Klaveren on den Middenweg den ruiter volgen dus straks de straf punten dressuur, tijd stceple-punten, steeple-tijd cross-punten, cross-punten springconcours en totaal. Men heeft uit dezen wedstrijd veel kunnen leeren. Zoowel voor hen, die de opdracht hadden het geheel tc or- ganisecrcn, als voor allen die hebben kunnen constateeren aan welke eischen een Olympiade-paard moet kunnen vol doen. Het resultaat is inderdaad pover te noemen. Toch mag men blij zijn ten minste één ontdekking tc bobben ge daan. Dat is het paard Icarus. Dc Lt. Pahud heeft nu voor 1936 althans twee paarden, die met vertrouwen naar Ber lijn kunnen worden gezonden. Dan heeft men nog Harlckyn van Lt. Ton net en Espoir van den heer Kahn, die ook dezelfe proef kunnen loopen met kans op succes. Werkelijk dus geen overdaad aan materiaal. Maar de goede wil is er en met de bekende energie waarmee onze ruiters hun paarden trainen, kunnen wij vertrouwen, dat althans enkelen onzer ruiters ons land met eere te Ber lijn zullen kunnen verdedigen. De einduitslag lc prijs: Lt. Pahud de Mortanges met Madcl wie du; —137; 6'33"; +6; 11'29"; +48; 0, totaal 83.5 strafpunt. '2e prijs: Lt. van Hemert op Wclsh- rabbit; —171; 6'09"+1; 11*22"; +28; 44J4, totaal 186'A strafpunt. Bronzen medailles kregen: •Kapitein Stoffels op Rikiki; —240.5; 7 44"; 130; 14'57"; 160, geëlimineerd. Lt. van Eekclen met Charlotte Cor- day; 199.7; 6'51"; 30: 14.49" geëlimi neerd 63. Icarus van den Lt. Pahud overtrof Miidel wie du; —134.2: 6'37": +3; 10.39"; +63; 0, totaal 68.5 strafpunt. Openbare vergadering van de afd. Amsterdam van den Alg. Mil. Pensioenbond neemt motie aan Te Amsterdam vond dezer dagen een openbare vergadering plaats van den Algemcencn Militairen Pensioenbond, op welke vergadering liet woord werd ecvoord door den president van den A. M. P.. D. F. Brandwijk en den vice- president. W. Klooster. De zaal van Bellevue. waar verga derd werd. was stampvol, toen de eer ste spreker het woord verkreeg. Door de sprekers werden achtereen volgens verschillende pensioenzaken behandeld, waarna door de vergade ring. niet groote instemming een motie werd aangenomen, waarin, met zeer veel leedwezen, wordt geconstateerd dat: le. nog steeds de achterstelling in oensionneering van de gepensionneer- den van vóór 1920 is bestendigd, hoe wel meerdere malen van gezaghebben de zijden is erkend, dat deze militair- gcpensionncerden en hun weduwen in ernstige mate zijn achtergesteld: 2e. de in het leven geroepen „Steun regeling" voor gepensionneerden niet alleen krenkend is voor een gepast ge voel van eigenwaarde der gcpënsion neerden. maar bovendien tal van on billijkheden bevat, die in hun uitwer king de toch reeds sombere gedachten der gepensionneerden en hun weduwen ernstig beinvloeden. 3e. dat korting op de pensioenen, zoo wel van de gepensionneerden van het Koloniale I.eger als van de Land- do Zeemacht wordt aangevoeld als een onbillijkheid en in strijd met de opvat tingen van recht, waarin het Neder- landsche volk en dus ook de gepen sionneerden ziin opgevoed. Voorts spreekt de vergadering als haar meenine en verlangen uit. dat: 1e. rechtsherstel behoort, plaats te hebben ten aanzien van de gepension neerden van vóór 1920. 2e. de ..Steunregeling", zoolang geen rechtsherstel heeft plaats gehad, diep- ingaande wijzigingen behoeft, om bin non het. raam van de bedoeling der re geling. billijk ta werken: 3e. elke korting, dus aantasting van de pensioenen met kracht moet wor den afgewezen als ziinde in strijd met de wet en met de bedoeling, die de wetgever had op het ooecnblik. dat de pensioenwetten en besluiten tot stand kwamen. VRAGEN IN DE TWEEDE KAMER Het Tweede Kamerlid, de heer Coops heeft aan den minister van Binnenland- schc Zaken de volgende vragen gesteld: 1. Heeft het de uandacht van den minister getrokken, dat ter gelegenheid van het z.g. Plancongres van N.V.V. en S.D.A.P. het carillon van den Utrecht- schen Domtoren in opdracht van liet Gemeentebestuur van l'trecht sodalis tische strijdliederen heeft doen hooren en dat terzelfder gelegenheid op het Stationsplein te Utrecht een twaalf me ter hooge. met bloemen vexsierde zuil is opgericht? 2. Is de minister niet van oordeel, dat: a. het doen spelen van Gemeente wege ten aanhoore van de geheele bur gerij van socialistische strijdliederen is een hoogst ongewenschte handeling? b. het toestemming geven tot het op richten van voormelde zuil op den open haren weg ter gelegenheid van een ver gadering ecner politieke partij niet to billijken is, in strijd komt met de be stemming van den openbaren weg en ongewenschte precedenten schept voor volgende gelegenheden? 3. Is de minister bereid het Gemeen tebestuur van Uti-cclU erop Ie wijzen, dat tc dezer zake is gehandeld op een wijze, die in de toekomst behoort ver meden te worden? WERELDGEBEUREN NU de Europocsche mogendheden tot over de ooren in de zorgen zitten en niet in de laatste plaats in be ing worden genomen door het Oost- Afrikaansche geschil, acht Japan het oogenblik aangebroken om weer eens in het Verre Oosten zijn slag tc slaan. Daartoe bestond trouwens reeds eeni- gen tijd geleden het voornemen. Japan- sclic militairen en hoogc burgerlijke ambtenaren hebben onlangs tot eenige keeren toe dc hoofden hij elkaar ge stoken, bij welke gelegenheden zij over een kwamen tegen China een forscher toon aan te slaan en van dit land dc inwilliging te vragen van een reeks eischen. Dit laatste is inmiddels geschied. Ili- rota, de Japansche minister van buiten landschc zaken, heeft den Chineesehen ambassadeur te Tokio een nota over handigd, waarin de volgende Japansche verlangens zijn vervat: (1) China moet nu eens oindelijk een duidelijke beslissing nemen inzake samenwerking met Japan; (2) erkend dient te wor den de bizondere positie van Noord- China, waar een volksbeweging Valt vast te stellen ten gunste van autonomie binnen het kader van het Chineesche rijk; (3) de communistische beweging dient zoo krachtig mogelijk te worden bestreden; (4) de orde in do, neutrale zones moet door liet Japansche leger worden gehandhaafd. Hot ligt voor do hand, dat, mocht China deze vier eischen inwilligen, hot Japansche protectoraat over Noord- China een feit zou zijn geworden. Wat xui het autonomistische streven in Noord-China betreft, het algeineene ooi-deel is, dat de boerononlusten in de provincie Ilopei in het leven zijn ge roepen door Japansche agenten. Dc hoe ren klagen over «Ie hooge agx-arische belastingen, hoewel deze in Hopei aan merkelijk lager zijn dan in Zuid-China. Voox-ts geven zij te kennen, dat de re geering te Nanking niet bij machte is geweest hun nood te lenigen, weshalve zij er op aandringen, dat Noord-China oen zelfstandige staat zul woi'den. De Japansche pcx-s heeft den laatsten tijd groote aandacht aan de ontevredenheid der boeraxi in Hopei gewijd cn laten uit komen, dat de onlusten, die er zijn uit gebroken, overduidelijk «antoonon, dat zich in Noox-d-China een toestand heeft ontwikkeld, die niet langer kan worden gedoogd. Wellicht herinnert men zich eveneens, dat generaal Tada, die het opperbevel vocx-t over do Japaixschc troepen, welke in Noord-China zijn gelegerd, zich tot de burgemeestei-s van Peiping e;i Tient sin, de beide groote steden in Noord- China, heeft gewend en hen ertoe lxceft aangespoord onverwijld een eind te ma ken aan alle bewegingen, die hetzij een anti-Mandsjocrijsch, hetzij een anti-Ja pansch karakter dragen. Ook wordt van Japansche rzijde gc- rept van een sovjetisecring van Noord- China, terwijl er aan wordt toegevoegd, «lat, wanneer «le Chineesche overlieden niet binnen afzienbaren tijd een radicale wijziging brengen in dezen toestand, die volgens de Japanners ondragelijk is ge- worden, deze laatsten niet kunnen in staan voor «le consequenties «lezer on duldbare situatie. M.a.w.: de Japanners dreigen te zullen optreden, wanneer dc houding der Chineesche autoriteiten ge kenmerkt blijft door inactiviteit. Dat Japan wantrouwend is, of al thans het air aanneemt wantrouwend te zijn, blijkt uit het feit, dat van Ja pansche zijde gesuggereerd wordt, dat Tsang Kal Tsjek, de veldmaaróvus!^, die aan het hoofd staat van de centrals regeering te Nanking, heimelijk onder één hoedje speelt met de communisten cn «lat hij met dezen een bondgoxioot- srhap heeft' gesloten, teneinde den Ja- pnnschen invloed tc bestrijden. Van daar, dat thans in «ie Japansche pers erop wordt aungcdi-ongen vun Tsjang Kal Tsjek te eischen, dut hij <jp een wij- zo, die niet kan worden misverstaan, te kennen geeft, welk standpunt hij in neemt ten Hunzicn van de Japansche voorstellen nopens een samenwerking op het stuk van de bestrij«IjnR der com munisten. De zienswijze, die Japan in dezen hul digt, komt hierop neer, dat het commu nistische gevaar pas dan zal kunnen worden bezworen, wanneer China en Japan hij de bestrijding hand in hand gaan; Tokio dringt er dan ook op aan, «lat, in het belang van den vrede in Oost Azië, Chinecsch-Japunsohe mili taire overeenkomsten zullen wordon ge sloten. De centrale regeering te Nan king schijnt daar niet bijster veel voor te voelen, aangezien zij inziet, dat zij spoedig een instrument in de handen «Ier Japanners zou worden, wonneer do Japansch-Ghineosche militaire samen werking een feit zou worden Maar aan gezien China niet op don hijstand van do Europceschc niogchilheden of van Amerika kan rekenen in tegenstel ling tot Abessynië gaat Japan on vervaard zijn weg, zoodat China wel zal moeten toegeven. Terecht plaatste de Köln. Zlg. vandaag dan ook hoven een barer marginalia den titel: „Japan nutzt die Stundc". WAT ETEN WIJ MORGEN? VOOR DE KOFFIETAFEL Uitgesneden lunebtong. VOOR DE MIDDAGTAFEL Gebraden sausijsjes. Stamppot van savoyekool, rijst en aarduppelen. Appelsehotcltje h la crème. NETMENU VOOR ZONDAG VOOR DE KOFFIETAFEL Oeufs au vin rouge. VOOR DE MIDDAGTAFEL Bruine ragoutsoep. Kalfsfricandeau. Brusselsch lof en branches. Geronfijtc peren. Kofficpudding. OMREKENINGSKOERSEN Off. Niet Off. 81 Oct. 1 Nov. Londen 7.24 «a 7.23% Berlijn 1 0.59.30 0.59.27% Parijs - 9.71 9.70% Brussel 24.81 24.81 Ziirich 47.tM) 47.85 Kopenhagen 32.45 32.40 Oslo 36.50 96.45 Stockholm 87.45 37.40 New York 1.473/ 1.47% Milnan 12.02% 6.12 12.02% Praag 6.11 Mcdeged. door de Rottcrd. Bankverecn. Algemeene kennisgeving. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een langdurig doch geduldig gedragen lij den, onze geliefde Man en Vader, JAN MEIJERS, in den ouderdom van 61 jaar. M. MEIJERS— BINNENDIJK. JACOB. PETRUS. GIJSBEHTUS. DIRK JAN. JAN GF.RRIT. Amersfoort, 31 October 1935. Heiligenbergerweg 23. De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag, 5 November op de Algemeene Be graafplaats „Rusthof". Vertrek van het Sterf huis n.m. 1.30 uur. Voorlooplg kosteloos. Bij vonnis van de Arron- dissements-Rechtbank te Utrecht d.d. 30 October 1935 is in staat van faillissement verklaard dc Handelsven nootschap onder de firma POPTIE EN LOER, geves tigd te Amersfoort. Everard Meysterweg 6, met benoe ming van den E.A. lieer Mr. A. D. VAN REGTERKN ALTENA tot Rechter-Com- missaris en van ondergetee- kende tot Curator. De Curator: Mr. J. H. IIOEVERS— DE SMITT. Amersfoort, 31 October 1935 Barchman Wuytierslaan 140 werken van WILLEM J. v. DAM OPENING a.s. Zaterdag 2 Nov. 's namiddags 3 uur door den lieer C. A. SCHILP in de Tentoonstellingszaal, Sierkunst, Steven van der Hagenlaan IA Amersfoort. Tentoonstelling van 2-6 Nov. Dagelijks van 10—5 uur. Zondags van 2—5 uur. Ncd. Bond v. Aquarium houders 5 Novemb. a.s. 8 uur. vei-gadering in Natio naal, Kortegracht Lezing met lichtbeelden. Vrij toe gang. Canadeesche handschoenen waar U 5 jaar mee doet, slechts f 1.50. Alleen in groote maten. Reclame aanbieding. HUIB HOLSTEIJN Goedkoop en goed, dat zijn twee zaken Die wij U openbaar gaan maken. Gehakt half om half 35 ct. p. p., Magere braadlappen, malsch en sappig 2V» p. f 1.— Slagerij BEN POLAK, Tel. 659 Regenjassen, Regenmantels ook gummi Chemisch reinigen bij ons slechts f 3. Ververij firma K. W. JAEGER Langestraat 80. TeL 198 Snonckaertlaan 2 TELEFOON 583 Van ZATERDAG 2 lot en met VRIJDAG 8 NOVEMBER a.s. bij aankoop van: EEN POND KOFFIE 45 - 85 - 75 of 90 cent: EEN BLIK FIJNSTE INHOUD 3 POND CENT. Van f 1.05 VOOR SLECHTS ALBERT HEIJN'S KOFFIE. ALGEMEEN ERKEND ALS DE ALLERFIJNSTE. Met een A. H. SPECULAASJE, Een WARE TRACTATIE! Bak- en Braadvet Extra lijnt Margarine Echte Geldersche Worst Geldersche Ham Heerlijk Rookvleesch Cervelaatworst p. pondspak p. pond 30 ct. 54 n 45 14 15 11 I Bruine Boonensoep- of Erwtensoep p. groot bL 27 Tarwebloem Griesmeel Rozijnen, zonder pit Stukjes appelen Groene Erwten Capucijner Erwten Grauwe Erwten Bruine Boonen p. pond 8 0 12% *16 27-32 7-10-12 10-12-14 17-20-24 3 pond voor 25 Zwaar gemengd Kippenvoer 10 pond voor 34 Ochtendvoer p. pond 5 Alleen Vrijdag en Zaterdag Afgehaald nit den winkel EXTRA GOEDKOOP! DROPLINZEN, uitstekend tegen verkoudheid per Yt pond 19 ct. ZUIVERE BIJENHONING per pot van 35 voor 25 ct. ZUIVERE BIJENHONING per pot van 55 voor 45 ct. CHOC. BEESTJES per pond 29 ct. FONDANT BORSTPLAAT per »/2 pond 21—24 ct. MAAKT U HET LEVEN GOEDKOOPER! AMERSFOORT, Langestraat 3, tel. 267; Puntenbur* gerlaan-Soesterkwartler en Utr.straat 31. R. 825.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 3