WAT DE RAADSAFDEELINGEN BESPRAKEN V erkoopmgen rr Agenda DE BEZUINIGING OP ONS ONDERWIJS Boodschappendienst ^er telefoe- BEZUINIGING BIJ DE SPOORWEGEN Spoorweg-Onthouders Vereeniging Het locale telefoonnet Ingezonden 2c BLAD PAG. 1. AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 5 NOVEMBER 193S STADSNIEUWS BEHOEFTE AAN EEN ZWEMBAD Zal de stadsverkeersdienst zich in de toekomst ki* ncn handhaver' Het badhuis Woestijgerweg (Slot) Door eenige leden wordt het beleid van B. en NV. voor het overgroote deel onderschreven. Niettemin wenschen ze een paar concrete vragen te stellen in de verwachting, dat het college daar niet minder concreet op zal antwoor den. Ie. Genoemde leden dachten tot voor kort, dat B. en W. ook van meening waren, dat de arbeiderswoningbouw niet aan de bemoeiingen van gemeente of houwvereeniging kon worden ont trokken en niet ongebreideld aan het particulier initiatief kon worden over gelaten, Deze verwachting is in den loop van liet janr ernstig beschaamd: het college bleek er ten slotte de voor keur aan te geven gronden aan narti culieren te verknopen, voldoende voor den bouw van 140 woningen, waarvan de huurprijs aan de heoordeeling van het particuliere winsfprincipe is over gelaten met het gevolg, dat de huur prijzen dezer woningen f 1.— k f 1.50 hooger zijn dan ze van overheidswe- zouden behoeven te zijn. Gevraagd wordt of het college On de*en weg 7" voortgaan B. en W. antwoorden, dat het voorstel tot vorkoon van grond voor den bouw van 140 woningen door particulieren niet. een eigenlijk initiatiefvoorstel van het college is geweest, maar het gevolg van een besluit van den Raad van 1? April 1035 Behoefte aan een zwembad 2e. Behoudens een particuliere inrich ting, die aan de behoefte van alle zwemliefhebbers niet. kan voldoen en voor de arbeidersbeurs te duur is, bezit onze gemeente geen enkele behoorlijke zwemgelegenheid. Dit vraagstuk schreeuwt reeds tal van jaren om een oplossing, die nog maar steeds niet komende is. Het heeft deze leden be vreemd dat na de bekende geschiedenis Openluchtbad Rirkhoven Sportfond senhad. B. en W. niet. ondanks de ver deeldheid omtrent dit mint in den Raad, naar een oplossing hebben ge zocht om toch ook onze gemeente een j behoorlijke zwemgelegenheid te ver schaffen. Zij vragen of de Raad in het komende jaar een voorstel kan tcgc moet zien. B. en W. antwoorden, dat de toestand der gemeentelijke financiën niet toelaat thans met een voorstel te komen tot stichting van een gemeentelijke zwem inrichting. Wanneer echter belangstel ling komt van particuliere zijde, dan zouden zij willen overwegen in hoever daaraan medewerking zou kunnen worden verleend ten aanzien der voor waarden, welke aan de exploitatie zul len worden ppsteld. De bezuiniging op ons onderwijs 3e. Deze leden wijzen er op, dat bij het openbaar onderwijs het bezuini gingsmes niet alleen scherp is aange komen, ook het onderwijssysteem is ernstig geweld aangedaan. Dit dient zoo spoedig mogelijk ongedaan ge maakt te worden en de 3- of 6 klassige school zal voor de geheele stad als systeem dienen te komen. Waar een aanvulling der 4- en 5 klassige scholen met boventallige krachten als uitgeslo ten moet worden beschouwd vragen deze leden het college in overweging te nemen deze scholen aan te vullen met. jonge onderwijzers. Dergelijke leerkrachten zijn reeds on verschillen de scholen als volontair of voor een ge ringe vergoeding uit een gevormd schoolfonds werkzaam. Als deze krach ten worden aangesteld zal dit welis waar een belasting zijn van het ge meentebudget, doch niet vergeten mag worden, dat hiermede een tiental jon gelui aan zij het gering betaalden arbeid worden geholpen, terwijl hoven- dien op het openhaar en bijzonder on derwijs sinds 1032 niet minder dan 30?C bezuinigd is. Tn veel erger mate is zulks hier geschied dan bij het Middelbaar en Ilooger onderwijs: lipt onderwijs voor het volkskind is wel in bijzondere mate aangetast. Volgens B. en W. is het vormen van uitsluitend 3- en 6 mansscholcn niet mogelijk gebleken zonder behoud van boventallige leerkrachten pn zonder overplaatsing van een beduidend aan tal leerlingen. Als de. toelage voor die jongelui slechts f 500.— per jaar zou bedragen zou dat voor 10 van die leer krachten 5000.zijn per jaar terwijl de. vergoeding van de gemeente aan het hijzonder onderwijs met een evenredig bedrag zou stijgen. Tn totaal is dus te rekenen op een uitgaaf voor de gemeen te van minstens f 15.000 nee ïnnr De medewerking van het bijzonder onderwijs Naar aanleiding van een vraag in hoeverre bijzondere schoolbesturen heb ben meegewerkt, tot verlichting der uit gaven deelen B. en W. mede. dat aan hun verzoek door verschillende school besturen is gehoor gegeven door b.v. in een vacature in het boventallige perso neel niet meer tc voorzien. Voorts wer den eenige vaste en tijdelijke leerkrach ten, wier jaarwedden ten laste der ge meentekas kwamen, ontslagen. Even wel is bet. hii de overige schoolbesturen nog niet gekomen tot het geheel af stand doen van liet recht op vergoe ding. zoonis hpt bestuur van St. Louis dit deed. De uitgaven bleven over het jaar 1933 nog aan den hoogen kant. De Ihans genomen maatregelen zullen er toe leiden, dat eerst een belangrijke vermindering van af het vergoedings jaar 1934 wordt verkregen, terwijl van af 1 Sept. 1936 de vergocdingsplicht gr heel vervalt. Gevraagd wordt hoe B. en W. den ken over het verleenen van vervroegd pensioen teneinde op die wijze plaats vrij te krijgen voor jongeren, die op werkgelegenheid wachten. B. en W. zullen hierover hij de regee ring inlichtingen inwinnen. Een lid zou het wensclielijk vinden een winkeltelling te honden teneinde een overzicht te krijgen van het aantal winkels, om zoodoende in het belang van den winkelstand op lijd te kunnen ingrijpen. De wenschelijkheid hiervan zullen B. en W. in overweging nemen De algemeene beschouwingen zijn. hiermee gesloten. Aan de artikelsgewij- ze behandeling ontleenen we nog: Het vraagstuk der mechanische ver keersregeling heeft de aandacht van B. en W.; het schijnt hun toe, dat voor onze gemeente het tijdstip van een be slissing daaromtrent nog niet is geko men. Het aangeven van een andere richting door de stad voor het vracht vervoer wordt door B. en W. nader overwogen. Naar aanleiding van de opmerking, dat zon weinig mogelijk katholieken in politiedienst zijn, deelt de Burgemees ter mede dat wordt gelet op bekwaam heid en verdere geschiktheid. Naar godsdienst wordt niet gevraagd, juist om te voorkomen dat partijdigheid wordt gesuggereerd. Het badhuis aan Woestijgerweg den Door een lid wordt opgemerkt, dat het gebruik en dien tengevolge de ont vangsten van het badhuis Woestijger weg zich bewegen in dalende lijn, het geen voornamelijk wordt toegeschreven aan het feit, dat de tarieven voor dit gebruik te hoog zijn. B. en W. vermin deren thans den vastgestelden post van f 3270— lot f 3000 - uit overweging, dat niet meer noodig zal zijn. Eenige leden kunnen hiermee niet instemmen en verzoeken dezen post op 3270.— te handhaven en gelijkertijd met het be stuur der stichting de mogelijkheid tot tariefsverlaging binnen de grenzen van het toegestane maximum subsidie (zoo noodig met een kleine verhooging) onder het oog te zien. B. en W. antwoorden, dat zij het noodzakelijk achten, dat alle uitgaven zoo laag mogelijk zijn; dit geldt ook het badhuis. Zij wachten, in verband met een dienaangaand opgemaakt rap port, met belangstelling eventueele me- dedeelingen van de Stichting af, of het mogelijk is het doel: verlaging van tarieven te bereiken door een meer eco nomische exploitatie. Verlaging der straat- en rioolbelas ting kunnen B. en W. thans niet voor stellen. Op een vraag naar het aantal leerlin gen der openbare lagere scholen op 16 Sept. deelen B. en W. wede, dat de openbare scholen voor g.l.o. op dien datum 2038 leerlingen telden en de U.L.O. scholen 373 leerlingen. Als go- volg van het Raadsbesluit tot. het ver leenen van eervol ontslag aan boven tallige leerkrachten met ingang van 1 Sept. en een hergroepeering der leer lingen wordt aan alle scholen het mini mum .aantal leerlingen bereikt, benoo- digd voor de Rijksvergoeding van alle aan die scholen verbonden leerkrach ten. De stadsbusdienst Door eenige leden wordt gevraagd hoever het college gevorderd is met zijn onderzoek naar de mogelijkheid tot sa- neering van liet taxibedrijf in onze ge meente. Voorts vestigen zii de aandacht er op. dat ook dit iaar de N.V. Amersf. Autobusdienst waarschijnlijk een te- kojt zal opleveren boven de toegestane 7500.— als subsidie.Verleden iaar kon het tekort van ongeveer f 5000.— nog crootendeels uit de bestaande reserve worden gedekt. Is het nu geen tijd. dal de gemeente als grootste aandeelliQu- ster. zich zelf ernstig met de reorgani satie van deze N.V. zal bezighouden? Door een ander lid wordt nog iro- vraaed in hoever de dienst zich in de toekomst zal kunnen handhaven en of drang naar bezuiniging dan wel op andere wijze van exploitatie in over weging moet worden genomen. B. en W antwoorden, dat een ont- werp-voorstel tot regeling van hel taxi-bedriif bij de Commissie voor Wet geving zal worden behandeld. Over een tekort boven het toegestane subsidie van f 7500 hebben zij van de N.V. Amersf. Autobusdienst nog geen mededeeling ontvangen. Daar B. en W. wel eon tekort ver wachten ziin door hen maatregelen voorgesteld waardoor h.i. bezuiniging zou ziin verkregen Tot heden werd aan het door hen voorgestelde geen uitvoering gegeven hetgeen hun aan leiding gaf daarover hun verwonde ring uit te snreken en te verzoeken, spoedig aan het voorgestelde te vol doen. De vraag in hoeverre de dienst zich in de toekomst zal kunnen handhaven en of drang naar bezuiniging dan wel andere wijze van exploitatie in over weging moet worden genomen, zullen B en W. aan den Raad van Commis sarissen overbrengen. .oe werkt hij en voor wie is hij eigenlijk van belang? Sedert 1 November is in onze stad de telefoon-boodschappendienst in wer king getreden. Mèt ons hebben velen zich reeds afgevraagd wat deze dienst nu eigenlijk behelst, reden waarom wij ons tot den directeur van het postkan toor alhier, den heer J. Tieks Koening, hebben gewend, met het verzoek ons eens een en ander over dezen nieuwen dienst te vertellen, opdat de abonné's van het Amersfoortsch Dagblad een idee kunnen krijgen wat het doel er van is. Uit het gesprek, dat wij met hem en de chef-telefoniste, mej. M. A. van Kempen hadden, concludecren wij, dat deze nieuwe dienst verre van een voudig is, althans niet voor de ambte naren. welke hem moeten uitvoeren. Het is een van die zaken, waarvan de practijk zal moeten uitmaken in hoe verre daarmede in een behoefte wordt voorzien en waarvan ook in de prac tijk moet blijken voor welke bepaalde categorie van telefoonahonné's hij van belang is. Vooropgesteld zij, dat alleen aangeslotenen op het telefoonnet van dezen dienst gebruik kunnen maken, waarbij dan als ahonné wordt be schouwd ieder die opbelt, hetzij via zijn eigen telefoon, hetzij in een openbare tele'ooncel De soort van opdrachten Men kan de volgende opdrachten aan den boodschappendienst opgeven: A. Men kan den dienst opdragen den naam, de telefoonnummers en den oproeptijd te noteeren van hen die u gedurende een bepaalden tijd, waarop u niet in uw woning is en dus niet de telefoon kunt bedienen, opbellen en op dragen u daarvan in kennis te stellen op een door u bepaalden tijd, dan wel nadat u den dienst zelf weer heeft op gebeld, opgaaf te doen. Wenscht de gene, die u oproept, van zijn kant een boodschap voor u af te geven, dan wordt dit, behalve in geval C (zie on der) als een opdracht van den oproe per beschouwd. B. Men kan den dienst opdragen aan allen, die u gedurende een bepaalden tijd, dat u niet thuis is, opbellen, op te geven waar ge bereikt kunt worden, zoo mogelijk onder welk telefoonnum mer en wanneer ge weer aanwezig zijl. C. Men kan den dienst ook opdra gen korte mededeelingen te noteeren, welke voor u bestemd zijn en u deze al naar uw opdracht, per telefoon, te legram of brief te doen toekomen. D. Men kan ook den dienst opdra gen aan allen, die u opbellen, of aan bepaalde oproepers een door u opgege ven telefonische mededeeling over te brengen. Uit den aard der zaak zal deze dienst alleen vaüh belang zijn voor een zeer be paalde groep van telefoonahonné's, zoo als doktoren, veeartsen, tandartsen e.d. De dienst in onze stad heeft echter niet alleen te maken met de abonné's van het locale net, maar vrijwel met alle abonné's uit ons land, daar iemand uit een andere stad evengoed opdrachtge ver kan zijn. Immers, indien hij op het aangevraagde nummer geen gehoor krijgt, moet de telefoniste hem vragen of hij soms gebruik wil maken van den te dezer stede ingestelden boodschap pendienst. Wil de oproeper dit doen, dan is hij dus ook opdrachtgever. Aan gezien hij de locale gesprekken de te lefoniste niet kan waarnemen of de op roeper al dan niet gehoor krijgt, moet de oproeper zelf den boodschappen dienst opbellen om via dezen den ahon né te bereiken, welke hij per telefoon niet direct kon spreken. Wij hopen hiermede een indruk te hebben gegeven van de wijze waarop deze nieuwe dienst werkt. Üit den aard der zaak zijn er nog niet veel abonné's die er gebruik van maken, doch men verwacht dat de werkzaamheden in den zomer, wanneer velen met vacantie uitstedig zijn, meer in omvang zullen toenemen. De sectie Weg en Werken als hier wordt 1 Augustus 1936 opgeheven Naar wij vernemen hebben de Neder- landsche Spoorwegen uit bezuiniging overwegingen besloten, dat met ingang van 1 Mei a.s. de sectie Alkmaar, mei ingang van 1 Augustus sectie Amers foort en met ingang van 1 November 1936 de sectie Zwolle van den diens» van Weg en Werken zullen worden op geheven. In verband hiermede hadden wij gis teravond een kort onderhoud met het hoofd dezer sectie, den ingenieur van den weg, Ir. J. Redeker alhier, die ons o.m. mededeelde, dat. door dezen maat regel behalve hij zelf nog 11 ambtena ren onze gemeente zullen moeten ver laten, zoodat onze stad volgend jaar wederom getroffen zal worden door een bezuinigingsmaatregel der spoorwegen, daar op 1 November j.l. ook reeds eeni ge ambtenaren der Ned. Spoorwegen onze gemeente hebben moeten verlaten, tengevolge van de opheffing van de in spert ie van vervoer alhier. Het personeel van de sectie van don dienst van weg en werken alhier zal overgeplaatst worden naar andere s" ties, over welke ook de lijnen, welke ressorteerden onder de sectio Amers foort, zullen worden verdeeld. Ir. Redeker zal worden overgeplant naar Breda. De lijnen, welke onder de sectie Amersfoort ressorteeren zijn o.n WeespAmersfoortAmersfoortApel doorn: Amersfoort—Hattcmerhroek; AmersfoortZulfen-DierenDoesburg Amersfoort—Veenendnal; Bilt hoven— Bnarn en Bilthoven—Zeist. Er is momenteel echter nog niet te zeggen bij welke secties deze lijnen zul leh worden ondergebracht. Propagandasavond in „De Valk" waarop, naast tooneel en zang, ir. F. A. Brandt een propa» gandaredc sprak Gisteravond heeft de afd. Amersfoort van de Spoorweg-onthouders-Vereeni ging in de eroote zaal van ..De \alk een propaganda-avond gehouden, waar voor veel belangstelling bestond. De afdeelingsvoorzitter. de heer H. Morren, heette in ziin openinswoord in liet bijzonder welkom ir. G. van Hillo, ir. Redeker. inspecteur ir. 11. Burger, ir. F. A. Brandt en ir. T. W. L. baron van Heemstra Hierna had zang plaats door het Ge heelonthouders dubbel gemengd kwar- tet ..Ons Genoegen" directeur P. C. La- sras Gezongen werden bet S.O.V.-stnid- lied .Heb Zon" van G. Ahrends. ..Scha- fers Sontaeslied" van C. Kreutzer en .Die Vesper" van L. v. Beethoven. Vervoleens was 't woord aan den Al gemeen voorzitter, den heer ir. F. A. Brandt afd. chef le klasse Ned. Spoor wegen. voor liet uitspreken van een propaeanda-rede. Ir. Brandt bracht naar voren, dat ge heelonthouders feestvieren on een wij ze. die gebaseerd is nn innprliik vreus- degevoel in tegenstelling met niet ge heelonthouders. in wier hiiz.iin men zich soms hii een feest kan schamen. De ge heelonthouder leeft zoodanig, om zich heter te maken voor het. werk. dat hu zal moeten doen: daardoor is hij meer geschikt hii spoorwegwezen en veilig heid van verkeer, wat od overtuigende wiize door wetenschappelijke proeven nao-ogaan is. Verheugend is dat hii de spoorwegen het besef doorgedrongen is. dat men niet mag drinken met het oog op het gevaar, waaraan de reizigers dan zul len bloot staan. Alcohol beteekent vergif, het trekt omlaag, het tast het zenuwstelsel aan, in één woord: het degenereert! Momen teel maken de spoorwegen een buiten gewoon moeilijken tijd mede. maar één ding hebben ze vóór op alle andere he- driiven van verkeer, n.l, zii bieden de hoogste veiligheid. Laat daarom heel het Snoorweenersoneel deze veiligheid in acht blijven nemen. Drie beweegre denen kunnep daartoe brengen: morce- le overwegingen, solidariteit en verder de plicht tegenover de menschheid. Spreker-wil er nogmaals op wijzen, dat alcohol en spoorwegwezen nu een; maal onmogelijk vereenigbaar ziin. Ilij besluit, na met vreugde de vele aanwe zigen welkom gebeoten te hebben, met den wensch. dat eens de woorden: ..Zoo nuchter als cpp snoorman" overal ee- hruike'iik rullen wnripn Tooneel. zang en een verloting in de pauze, stonden voor bet overige gedeel te van den avond op het programma. Voor de nauze zagen we het propa- ganda-tooneelstuk in één bedriif ..Fred van Otto Zegers door de S.O.V. Tooneel- club Utrecht onder regie van -T. P. Bur- lage opvoeren. Een uit propagandis tisch oogpunt goed gekozen tooneel stukje, al deed het slot ecnigszins on verwacht. onbevredigend aan. Maar meer nog trof ons hier het verdienste lijke snel van deze dilettanten. Zoo ga ven de heer en mevrouw Btirlage een te waardeeren vertolking van het echt paar Charles en Frederick: vlotheid en routine gingen hier gepaard aan een goede kennis van de rollen, waardoor we bespaard bleven van stroefheid en gedwongenheid. Het programma na de nauze ver meldde zang door het dubbel gemengd kwartet, dat zich bii het eerste ontreden in een hartelijk applaus verheugen kon, alsmede de opvoering van een klucht in één bedriif „Een nootig wijf ie" van .T. J. Rentmeester door de S.O.V. Tooneelclub. AMERSF. RADIOCENTRALE Morgen geeft de Amersfoortsche Ra diocentralc. behalve de programma's der beide Hollandsche zenders, die der volgende buitenlandsche zendstations door: 11.0512.20 London Regional. 12.202.20 Brussel Vlaamsch. 2.205.35 London Regional. 5.35— 6.20 Droitwich. 6.206.50 Keulen. 7.00— 8.00 Gram.-uitz. A.R.C. 8,0510.00 München. 10.0012.00 Boedapest. BAZAR LUTHERSCHE KRING Blijkens een elders in dit blad ge plaatst Keitje zal op 12 en 13 November a.s. in Ainicitia een bazar worden ge houden van den Lutherschcn Kring. Men zie voor verdere bijzonderheden het Keitje. AFVLOEIING PERSONEEL BIJ DE SPOORWEGEN De directie der Nedcrl. Spoorwegen heeft besloten, in verband met overcom pleet van personeel bij den dienst van vervoer en handelszaken het personeel met ingang van de eerste van de maand volgende op die waarop betrok kene den 60-jarigen leeftijd heeft, be reikt te ontslaan onder toerekening van wachtgeld of vervroegd pensioen en wel tc beginnen 1 Februari 1936 en voorloopig tot 1 Juli 1936. EXAMEN Tc Amsterdam slaagde voor het exa men Geschiedenis, M.O., onze stadge- noote, mej. A. A. Bot ma. De ccntraalpost wordt uitgebreid Naar wii vernemen wordt de centraal post van het locale telefoonnet op het telefoonkantoor alhier uitgebreid, zoo dat er nog 500 abonné's meer kunnen aangesloten worden dan thans het ge val is. Men zal zich afvragen wanneer men dan in onze stad met de automatisee- ring van de telefoon zal beginnen. Hiermede wordt alleen een aanvang gemaakt, wanneer centraalposten ver sleten ziin of een zoodanige uitbreiding moeten ondergaan, dat men beter di rect met de automatiseering kan be ginnen. Zeer vermoedelijk zal hiermede onze stad in 1938 worden begonnen. MINISTER COLIJN OP BEZOEK Gisteren heeft de minister van defen sie ad interim, Dr. Colijn, een bezoek gebracht aan de Sciiool voor Reserve- officieren der cavalerie alhier. Zijne Excellentie was vergezeld van zijn adjudant, ritmeester Tielens. AMERSFOORTSCHE KUNSTKRING De tentoonstelling van Poppen en Marionetten van Ilarry van Tussen broek in de Poth alhier is voor den Kunstkring een groot succes geweest. Zij werd bezocht door 1435 personen. R.K. SPAARBANK Overzicht van October Inlagen 4437.; Aantal posten van inlage 104 Terugbetalingen 9408.29 Aantal posten van terugbet. 63 Nieuwe boekjes 2 Afbetaalde boekjes 1. SMOKKELAFFAIRE In den loop van de vorige week is te dezer stede bij een inwoner huiszoe- king gedaan in verband met een smok- keiaffaire, waarbij eenig sigaretten papier in beslag genomen is. Na verder onderzoek is gebleken dat men hier de hand heeft gelegd op een uitgebrei de smokkelaarsbende. GARNIZOEN Kapitein der militaire administratie L. L. H. II. Bellaard. administrateur van het 21ste regiment infanterie, wordt 1 Januari in dezelfde functieovorgo- plaatst bij het 11de regiment infanterie te Nijmegen. Tweede luitenant R. A. baron van Heeckeren van Brandenburg, van het 2de halfregimcnt huzaren te Breda, is gedetacheerd bij de Rijschool alhier. BURGERLIJKE STAND 4 November Geboren: Jacobus, zoon van Jacobus van Brummelen en Riikie Drost: Hen- drika. dochter van Dirk van Ginkel en Johanna Gijsbertha Dijkhuizen; Theo- dorus. zoon van Arie Giisbertus van Zwol en Gijsbertfe van Danr. Alhcrtus zoon van Jacon Verhoef f en Aliidn van Beek: Albert, zoon van Albert Hollen- doorn en Paula Böhmer. Overleden: Woutertje van den Brink. 83 iaar. weduwe van Cornelis van den Bor: Maria Everarda Pot. 34 jaar. on- archmvd. FRUIT- EN GROENTEN VEILING Veiling van 4 November Druiven 9—11 ct., tomaten 1—3 ct., goudreinet S15 ct.. Groninger Kroon 913 ct.. Notarisappcl 914 ct.. Sterap pel 8—16 ct... Benderzoet 8—9 ct.. Bel lefleur 810 ct., Beurré Clairgeau 12— 14 ct.. Comtesse de Paris 9—11 ct.. Zoe te Reinetten 1112 ct., winterjannen 7— 10 ct.. Viigenperen 9—10 ct.. Giesser Wildeman 67 ct.. sniiboonen 2334 ct. spinazie 917 ct.. spruiten 1214 ct.. uien 15—27 ct.. bieten 1032 ct., ramanas 813 ct.. radiis 1516 ct., knolselderij 2040 ct.. prei 616 ct., selderv 7—9 ct.. peterselie 511 ct., wortelen 5—7 ct.. raapstelen 1618 ct., andijvie 821 ct.. sla 1013 ct.. bloem kool 7—10 ct.. gele kool 3—4 ct.. roode kool 4—7 tf.. witte kool 9—10 ct.. groe ne kool 16—60 ct., Chin, kool 1112 ct., boerenkool 12—23 ct. AMERSFOORT 5 November. Corcordia. Verknoping van complex huizen a.d. Westsingel, la, lb, 1c, 2 en 3; winkelhuis a.d. Arnhem- schcstrant 2a en 2b en een woonhuis a. d. Heiligenbergenveg 53. 8 uur n.m. 8 November. Wagen werkplaats. Ver knoping van eiken-, grenen- en vuren- afbraakhout. 10 uur v.tn. 19 Novormber. Hot Boompje, veiling kweekerij a.d. Pullstraat en woonhuis u.h. Kleine Spui 8. 8 uur n.m. B A A R N 11 November. Spoorbont veiling op het emplacement v. h. Buurtstation. 2 uur n.m. 13 November. Café „De gouden ploeg" tc Soest, Verknoping woonhuis, Heuvel weg 25b cn villa Birktstraat 37. 8 uur n.m. S O E S T 12 November. Hotel „Eemland". Ver- kooping woonhuis, Nieuwe weg 5. 11 uur v.m. Grand Theatre Vertooning van de film „In naam des konings." Voorstellingen van 1 t/m. 4 November: Zondags 2 uur, 4.30 en 8 uur n.m. Overige dagen 8 uur namiddag. Zaterdag- en Woensdagmiddag mati- néc om 2.30 uur n.m. City Theater. Vertooning van de films: „Drie dagen bij dc levenden" en „In Caliente." Voorstellingen: Zaterdag 2.30, 6 uur en 8.30 uur n.m. Woensdag 2.30 en 8 uur. Zondags doorloopend van 1.30 tot 8.30 uur n.m. Andere avonden 8 uur. Bioscoop Amicitia. Vertooning van dc film: „Sapho" van 3 t/m. 6 November. Voorstellingen: 'savonds 8.10 n.m. Zondags matinée. 2.30 uur n.m. Museum FIéhitc, Westsingel. (Uitgc zonderd des Zondags). Theosofische Bibliotheek. Gebouw Theosofische Vereeniging, Regcntesse- laan. lederen dag van 6—8 uur. Openbare leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek. Muurhuizen 9. R.K. Leeszaal, Nicuwstraat 24. 2—16 November. Sierkunst. Tentoon stelling werken van W. J. van Dam. Dagelijks van 10—5 uur, Zondags van 2—5 uur. 5 November. Hotel Nationaal. Verga dering van den Ned. Bond van Aqua riumhouders.. Lezing met lichtbeelden. 8 uur n.m. 5, 6 en 7 November. Grand Theatre. Buziau met jubileumrevue „Met Vlag en Wimpel". 8 uur n.m. 6 November. De .Valk. Ned. Reis Ver. lezing met lichtbeelden van den heer S. de Leve over Mooi België. 8 uur n.m. 7 November. Rem Kerk. Voordracht met lichtbeelden over Ahessynië cn liet Oostersch Christendom door dr. R. Mie- dema. 8 uur n.m. 7 November. Theosofische Loge. Rol- lamybeweging. Spreker Mr. Manussen. 8 uur n.m. 7 November. Patrimonium. Gebouw Eben Haëzer. Ds. S. J. Popma spreekt over „Iets over dc Theologie van Brun- nor". 8 uur n.m. 8 November. Grand Thé&tre. Concert vereeniging en Amersf. Kunstkring. Concert door Ethel Bartlett on Rae Robbertson. 8 uur n.m. 8 November. Eben Haëzer. Propagan- da-vergadering van de Gercf. Ver. voor Drankbestrijding. Ds. D. van Dijk van Groningen spreekt over het onderwerp: „Uit de oude doos." 8 uur n.m. 9 November. Schermzaal Bereden Wapens. Jaarlijksche districts-scherm- wedstrijden. 9 November. De Valk. Feestavond van D.V.V. 8 uur n.m. 10 November. Soc. Concordia. Jood- schc Vereen. „Nut cn Genoegen." Lozing van den heer Jos. Gompers uit Amster dam óver: „Oorzaak en gevolg van de ontrechting der Joden In Daitschland." 8 uur n.m. 10 November. De Valk. Tooneeluitvoe- ring door „Eigen Kring". 8 uur n.m. 11 November Luthersche Kerk Openba re samenkomst uitgaande van Ale. Ned. Vrouwen Vrede Bond en Kerk en Vrede. Spreker ds. J. R.Tmmink uit Utrecht. De clamatie Mevr. van Veen-Wilson uit Alk maar. 8 uur n.m. 12 November. Grand Thé&tre. Film middag voor de Vereeniging van Huis vrouwen. Vertooning van: „Altijd Wel kom" (firma Droste). 2Yt uur. 12 en 13 November. Amicitia. Bazar van den Evang. Lutherschcn kring. Ge opend van 10 uur v.m. tot 12 uur n.m. I iNovember. Ruitcrsportvcreeniging „Eemland." Rallye-paper met cross country bij Hoogland. Start beeft plaats om 1 uur bij de Rijschool. 14 November. Do Valk! Toonceluitvoe- ring door „Advendo." Opgevoerd wordt de klucht: „Daar liegen we ons uit." 8 uur n.m. 15 November. Markthal. Propaganda- vergadering v. d. Chr. Besturenbond en Chr. Nat. Vakverbond. 8 uur n.m. 16 November. Monopolc. Bridgc-con- cours door de bridge club Amersfoort t.b.v. de Kinderherstellings- en Vacantia- kolonies. 8 uur n.m. 16 November. Dc Valk. Soirée van da R.II.B.S. 7.30 uur n.m. 16—30 November. „De Poth." Najaars- tentoonstelling van het Amersfoortsch Kunstenaarsgildc. De opening geschiedt door Mej. N. Posthumes Meycs uit Heemstede. 17 November. De Valk. Congres van da S.D.A.P. 7.30 uur n.m. 18 November. Dc Valk. Ned Reis Ver eeniging. Wintersport lezing van da hoeren Ramersdorfer (skileeraar in Oos tenrijk) en Beurs over Wintersport, 8 uur. 20 November. R.K. Bond van Handels- Kantoor en Winkelbedienden. Bondsse- cretaris A. Boorsma houdt inleiding over: „De bcteekenis der vrije Christe lijke Vakbeweging". UTRECHT 6 November. Tivoli. U. S. O. abonne mentsconcert. 8.15 uur n.m. 6 November. Stadsschouwburg. C.pn- traal Tooneel voert op: „Oost West, Egypte 't best." 8 uur n.m. 8 November. Stadsschouwburg. Ge zelschap Maurice Rostand voert op: „La gloire." 8.15 uur n.m. II November. Tivoli. Zevende Volks concert door het U.S.O. 8.15 uur n.m. 15 November. Tivoli. U. S. O. Kamer- muziekavond. Het Hollandsch Strijk kwartet. 8.15 uur n.m. (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie). Amersfoort, 4 Nov. 1935 Geachte Redactie, Beleefd verzoek ik u, onderstaand stukje in uw rubriek „ingezonden stuk ken" te willen opnemen, waarvoor bij voorbaat mijn dank. „Dat dc kaartverkoop en liet plaats- bespreken voor bijzondere gelegenheden aan het Grand Theatre to Amersfoort nog zeer gebrekkig is georganiseerd, blijkt telkens weer. I)at hieruit gegronde protesten van de zijde van liet publick het gevolg zijn, is begrijpelijk. Dat deze echter door bedienend perso neel met gevloek worden beantwoord, is toch wel wat al te har. MEVR. DE GnoOT Dc directie van het Grand ThéAtre wenschte op bovenstaande stuk géén commentaar te geven. REDACTIE AD.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 5