COMPETITIESTANDEN Protest van Zeist afgewezen H.V.C.-V.V.A. DEELEN DE PUNTEN 1 2e BLAD PAG. 2. AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 11 NOVEMBER 19JJ VOETB.1L H.V.C. EN V.V.A. NOG ONGESLAGEN Verrassende uitslagen in de derde klasse D Zware nederlaag van Quick De leiders van 3 C hebben elkaar voor do eerste maal van dit seizoen ontmoet. ILV.C. was gastvrouw. Ondanks het feit dat de thuisclub het grootste deel van den strijd In den aanval was, wist V.V.A. een gelijk spel te forceeren. T.O.G. her stelt zich meer en meer, gisteren werd te Busaum van Allen Weerbaar gewonnen. W. M. S. noteerde haar eerste zege. met 1—0 werd van Watergraafsmeer gewon nen. Rapidjta* behaalde eindelijk weer eens een overwinning, met 40 werd Oosterpark geklopt. Laren won na span nende» Strijd van O.D.E. De groote verrassing in 3 D is de ne derlaag van EllnckwijkHolland, n.b. nummero laatst van de ranglijst komt de eer toe. Z.N.C won te Zeist van Donar. Bodegraven kraakte Utrecht. De wissel veiligheid van het voetbalspel werd weer eens duidelijk gedemonstreerd te Baam, waar de club van dien naam met 10—1 won van Zeist: dat zelf den vorigen keer met 5—0 van A.P.W.G won. In de vierde klas G won Sopla met sprekende cijfers van Quick. Amsvorde verloor van Culemborg. Woenlen sloeg Brode rod es met 6—2. E.A.C herstelt zich. nu werd van Voorwaarts gewonnen. B.V.C deed goed werk door te Soest te winnen. VOETBAL AMSVORDE VERLIEST VAN CULEMBORG Het verband in de ploeg der thuisclub ontbrak Twee penalty's gemist Wie uit do cijfers do conclusie zou willen trekken, dat Culemborg op het teirciu vuu Aiusvorde een glorieuze» wedstrijd heeft gespeeld, een kumpioeus- pretendont waardig, zou ul heel ver be zijden «Ie waarheid staan. Dc gasten be hoefden zich, enkele momenten van goed spel van Amsvorde daar gelaten, zich hoegenaamd niet in tc spannen, liet spijt ons in de allereerste plaats voor dc sympathieke ploeg van Amsvor de. doch het zoo noodifce verhand dat In een ploeg moet zitten om een eenigs zins behoorlijk resultaat tc behalen, ont brak ten eciicnmale. Want en dit is liet opmerkelijke, als Amsvorde inder daad nou willen, wis- en waarachtig zij zou tot beton prestaties in staat zijn. Zooals gezegd bij vleugen toch vlotte het aanvnl.vsprl wonderlijk goed. Alleen jammer dat in den heginnc en voor al de geheele periode van voor de rust het spel to kort gehouden werd en' bovendien de linkervleugel wen! ver waarloosd. Uiteindelijk moet de Ams- vordeploeg tol goede dingen in staat zijn, maar dan niet enkele oogenblik- ken. neen. do.volle üO minuten. En dan mot een nud«b-nlmic. welke een juisto opvatting van haar taak heeft. Heusch. de Gebrs. Hoek zijn In de defensie wel vertrouwd. Trapvaat en lastig zijn deze spelers te nussecren. S. Hoek moot zich; hoeden om zijn spel niet te ontsieren door voor het publiek overdreven forsch te gaan spelen. Een stakende doelman De keeper van Amsvorde haalde al 'n zeer onsportieve daad uit. Niet alleen dat hij zich zelf hierdoor dupeert, doch ook zijn vereeniging en In het onder hevige geval dus het ergste heeft hiervan te lijden. Het is begrijpelijk, dat, wanneer het elftal, wiens doel men verdedigt tol tweemaal toe een penal tv mist. men eenlgszins prikkelbaar wordt Maar liepen de Amsvordespelers uit het veld. toen doelman Kraak bij de eerste twee goals van CttlerabOfg niet geheel vrij uitging? Plicht van den doelman was dus geweest om niet te sahoteeren. Fen ernstige straf is hier dus geboden. De wedstrijd In een uiterst kalm tompo werd door belda partijen begonnen. Toen evenwel Cuiemi wrc haar tempo ging verhoog. werd Amsvorde geheel op eigen helft te ruggedrongen. Dc Gebrs. Hoek verdedig den zeer massief, alhoewel zij niet kon den verhinderen, dat de gasten eenige hoekschoppen namen, echter met nega tief resultaat. Door het fraai steunen van de middenlinie, was de tegenstand, welke de uit 3 man bestaande voorhoe de van Amsvorde, van de Culemborg-de fensie ondervond, niet bijzonder groot Kluvcrs en Schouten toonden zich nog het meest agressief, doch het schieten was zwak. Tien minuten waren ge spreid. toen dc linkshalf van Culemborg roet een schijnbeweging om v. d. Pol heen speeldo en het leder af gaf aan zijn vleugelspeler. Via de handen van doel man Kraak, die tien indruk gaf. dat hij een voorzet verwachtte, verdween het leder in het doel 6—1. Een waar tegen offensief ontketende Amsvorde nu. waar Schouten een einde aan maakte, door wederom naast te schieten. Een misver stand in de achterhordo hielp Culcm- l*»rg kort daarop aan haar tweede doel punt. Doelman KraAk verzuimde hier uit zijn doel te komen. Een teleurstel ling was het daarna voor Amsvorde. dat een penalty door v. d. Koov werd naast geschoten. Mogelijk dat bet hieruit ont sproten doelpunten ons een ander beeld van den wedstrijd zou hebben gegeven. Toch waren de aanvallen van Amsvor de. welke meer het karakter droegen van uitvallen, niet geheel en al gevnar- loos. Integendeel, zoo kogelde d. Krant* een voorzet van Kluvers tegen de deklat Dit was één van de weinige lichtpuntjes in deze ontmoeting. Culem- l»org bleef echter douiineeren. alhoewel haar scfiieten ook niet zuiver was. Het verhand tusachen de linies onderling was evenwel aanwezig. Tegen het einde van de eerste helft kwam Amsvorde nog weer eens krachtig opzetten, echter zon der succes. Dc tweede helft bracht al niet veel verbetering in het spel. Zeer verstandig begon Amsvorde haar spel op den aan val te baseeren. De Culemborg-aehtcr- hoode was, evenals «lie van Amsvorde, een hecht bolwerk. Zelfs keeper den Haring, die geen betrouwbaren indruk maakte, verrichtte een fraaie save bij een schot van Schreuder. Deze speler moet zijn medespelers niet aansporen om ruw te gaan spelen. Hij bewijst zijn club daar allerminst een dienst mede! Het noo«llot achtervolgde Amsvorde wel. Ook een twce«le penalty werd niet be nut, waarna doelman Kraak uit protest éett middenvoor rustig het derde doel punt liet scoren, zonder een hand naar 't schot uit tc steken, om vervolgens van 't veld te verdwijnen. Een houding wel ke een sportsman allerminst past. De oudste Hoek nam zijn plaats in. Amsvorde zette moedig met 10 spelers den strijd voort. Culemborg scoorde nog maals '0l). om daarna voor de vijfde maal l«et net te vinden, evenwel in bui- tenspeluositie. Den leider ontging dit nitt Het einde kwam met een verdien de 1—0 zege voor Culemborg. Scheids rechter Eelix werd het niet lastig ge maakt. GR00TE ZEGE VAN SOPLA Quick verliest van haar stad» genoote Sopla met 71 The Reds missen schutters Zoo eenzijdig als deze cijfers doen vermoeden, was de wedstrijd toch niet. De elftalcommissie van Quick zal even wel goed doen. in de komende dagen 'n reconstructie van de ploeg in overwe ging te nemen, want zooais gisteren ge speeld werd tegen Sopla, ging er niet veel kracht van uit Boegheim, Leen- knegt, v. Daal en schuttevaer deden het beste werk. De andere spelers sjouw den wel hard en liepen we! heen en weer, maar do prestaties bleven bene den de \erwachtingen. De voorhoede mist schutters. Het meeste gevaar van Sopla kwam van den linksbuiten Geurt- sen, en de rechtshalf van Quick was op geen stukken na bij machte dat gevaar tc koeren. Bovendien irriteerde zijn critiek de andere spelers. Het was daar veel geschreeuw en weinig wol, behalve dan de oogenblikken, dat eenige scha pen, als symbool van landelijkheid, met hun geblaat de luidruchtigheid kwa men vermeerderen. Bij Sopla stond C. v. d. Kooy op de rechts buitenplaats, en Terse heggtt rechtshalf, terwijl van Hoeyen de spilplaats bezette. Deze wij ziging is het elftal ten goede gekomen en hot debuut der beide nieuwelingen was best. Quick trapte af en aanvankelijk leek de wedsfijd een verkennen van eikaars krachten. Het spel ging aardig vlug op en neer. Sopla bleek al spoedig iets sterker te zijn, maar Leenknejrt ope reerde handig met den huifenspelval. Toen er een kwartier gespeeld was, en v. d. Brug weer buitenspel stond, be ging de Quickachterhoedc de fout, het spel te staken, doch v. d. Brug profi teerde van dezen stilstand en scoorde bet eerste punt 1—0. Daarna zagen we Quick ten aanval trekken, waarbij de robuste spil van Zijll de Jong het spel herhaaldelijk goed verdeelde. Aan beide zijden werden eenige hoekschoppen ge- namen zonder resultaat. Toen er ruim een half uur was gespeeld, schoot v. d. Brug nummer twee in de touwen 2—0. Wel raakte van Daal nog even den ba! aan, doch het schot was te hard om te stoppen. Toen de tweede helft begon, bleek Quick het elftal eenigszins gewijzigd: Kortbeek was naar de linksbuiten- en Houtman naar de binnenplaats ver huisd. Ten aanzien van Kortbeek was dit wel een verbetering want hij was in de tweede helft veel beter dan voor de rust. Quick kwam talrijke malen voor het Sopladocl, maar de aanvallen werden niet afgewerkt. Boegheim deed veel en goed werk, doch vond niet vol doenden steun. Sopla kwam langza- merhahd beter in den aanval en bij één dezer aanvallen, toen van Daal eens den bal niet ver genoog wegstompte, kreeg v. d. Kooy het leer en gaf het door aan van den Brug, die zijn plicht deed 30. Er was toen een kwartier gespeeld in dc tweede helft. Twee mi nuten later haalde Schuttevaer den bal mooi over, toen de rechtsbuiten hoog voorzette 31. Onmiddellijk daarna bracht v. d. Brug den stand op 41, toen v. Daal wat ver was uitgeloopen. In de daarop volgende periode had Quick weer de overhand, doch de So- pla-verdediging bleek wel bestand te gen het zwakke Quick-vijftal en de lichte, niet ernstige aanvallen werden gemakkelijk gekeerd. Toen er een half uur was gespeeld, scoorde v. d. Brug het vijfde doelpunt (51) met een ab- sooluut onhoudbaar schot. Sopla bleef nu aanvallen en toen Frans van IJzen- doorn een duel om den bal van Leen- knegt won, bracht hij ifen stond op 61 Er waren toen nog 5 minuten te spelen cn van IJzendoom bleek met een half dozijn doelpunten nog niet tevreden, want hij kopte voor hot einde keurig nummer zeven langs v. Daal (71). Zoo bleef het, ondanks de wijziging in de Qnick-achterhocde, waar Visser de harkplaats moest verruilen voor de rerhtshalf posit ie. daar hij zich 't laatste half uur weinig meer voor het voetbal len interesseerde. Van den Biezenbos bracht er in de achterhoede echter nog minder van terecht dan toen hij rechts half speelde. Waarlijk, een grondige herziening van het Quick-team is wel noodig. In de Zaterdagavond te Utrecht gehou den vergadering van de Spelregel- en Protestcommissie van den K.N.V.B. is het door Zeist ingediende protest na den wedstrijd Amersfoortsche Boys—Zeist door deze commissie afgewezen. Zooals bekend was door Zeist geprotesteerd te gen het derde doelpunt van de Amers foortsche Boys. Dc uitslag blijft dus 32 voor dc Amersfoortsche Boys. Wij kunnen hier nog bi? aanteèkenen, dat de grensrechter van Zeist naar aan leiding van zijn optreden tijdens dezen wedstrijd door de K.N.V.B. is geschorst. WIELREW'EN DE WINTERCOMPETITIE VAN „HET HERT'' 24 renners rijden de eerste rit om „De Treek" Zondag werd door de Rijwielclub „liet Hert" de eerste rit voor de Win- ter-competitie verreden. Evenals vorig jaar zal ook dit winterseizoen zooveel mogelijk op liet bekende traject om de Treek gereden worden; het wegdek is (behonjens ten enkele uitzondering), nadat den afgeloopen zomer de noodige herstollingen verricht zijn, thans goed :n orde en voor de wielersport uiter mate geschikt. L>e eerste rit voor de wintercompe titie is goed geslaagd, liet tempo was echter minder hoog dan eenige weken geleden toen o.a. tijdens de peletonrace een ronde 12 KM.) van 21 minuten genoteerd kon worden. Aan de startplaats waren 2-1 renners verschenen. Precies 9 uur vertrok klas se A met tusschenruimten van 5 minu ten gevolgd door de klassen B en C,„ en de Juniores. Het traject werd door dc klassen A cn B viermaal, door de C klasse drie maal en door dc Juniores tweemaal ge reden. Voor vele renners was het een echte poch-morgen. Achtereenvolgens moesten H. Meuleman, J. HÖster. J. Nijeboer en W. Wassink door ketting defecten den strijd staken, terwijl bij de B klasse in de 3de rende K. de Jager door het eenigszins gladde wegdek een tuimeling maakte en daardoor ook niet verder kon mededingen. De overgeble ven renners in de verschil lende klassen bleven hijeen en daar verschillende uit looppogingen geen resultaat hadden, werd de strijd eerst in de eindspurt beslist. De Einduitslag is als volgt: Klasse A (4* KM.) 1. C. Velker, Woudenberg: 2. X. Veger jr.. Amersfoort; 3. A. Fitskie, Amers foort; 4. D Velker, Woudenberg; 5. J. A. v. der Veer, Amersfoort. Klasse B. (iS K.M.) I. J. Wassink, Amerfoort; 2. W. v. d. Panne, Leusden; 3. G. Peters, Zeist; 4. H. Meerbeek, Woudenberg; 5. E. Meer beek, Woudenberg. Klasse C. (36 K.M.) I. I). Dijs. 2. T v. Doorn, 3. J. Wigten- broek, 4. R. v. Kortenhof, allen Amers foort. Juniores (24 K.M.) 1. Jo Mees. 2. Jopie Wigtenhroek, 3. C. v. d. Brul, 1. J. v. d. Hoek, allen Amers foort. ROTTER—SZOLLAS NIET MEER ACTIEF? BOEDAPEST. 10 Nov. (A.N.P.) Gemeld wordt, dat de bekende kunstrijders en wereldkampioenen naarrijden Mejuf frouw Rotter en Szollas dezen winter niet meer actief auu wedstrijden zullen deelnemen. De Hongaarsche schaatsenrijders Bond echter tracht thans dit paar van zij'n be sluit af te doen zien. omdat men gaarne zou wenscben, dat deze beide rijders aan de Olympische Winterspelen in 1936 zonden deelnemen. VEEL BELANGSTELLING De verdedigingstactiek van V.VA niet sympathiek doch wel practisch Penalty bezorgt H.V.C. den gelijkmaker Reeds lang voor het aanvangsuur stond het publiek in dikke rijen rond hot speelveld geschaard en steeds nog stroomden dc bezoeker» Birkhoven op. Naar schatting woonden 5000 toeschou wers den wedstrijd hij. Nauwelijks heeft het aanvangssignaal geklonken eu heeft v. Reeden den hal aan het rollen gebracht of een geloei breekt los. De eerste aanval is inder daad voor H.V.C, maar de Amsterdam mers geven niet thuis. Aanvankelijk ontwikkelt zich dan een vrij onbenullig spel. Beide ploegen zijn beurtelings in den aanval, zoo nu en dan wordt een schot gelost, maar veel inhoud heeft het voetballen nog niet. Over het algemeen is in do eerste periode V.V.A. iets meer aanvallend. Haar voorhoede raakt Inge speeld en al Spoedig blijkt, dat het nlaatsen voldoende is. terwijl de mid denvoor Brands en de linksbuiten Fiedler, de uitblinkers zijn. Het eerste doelpunt van V.Vui. H.V.C begint eveneens haar spel meer te ontplooien. Vermelding verdient 't fraaie kopwerk van Appeldoorn, waar mode bij steeds Wassink aan het werk zet. Toch is de ware spanning er nog niet: het publiek is stil geworden. Juist wanneer H.V.C haar meerderheid gaat tnonen, ondervindt zij een grooten tegen slag Fiedler, de actieve linksbuiten van V.V.A. heeft het leder vrij gekre gen. Hij lost met zijn rechtervoet een onverwacht schot De H.V.C doelman laat zich vallen, maar schijnbaar is de bal nog even aangetipt en tot groote te leurstelling van al wat H.V.C'er Is. gaat hij het doel in (0—1). Er is dan 20 minu ten gespeeld. Dc beruchte verdedi* gingstactiek Verwoed valt H.V.C aan. Doch' nu stelt y.V-A. haar beruchte verdediging*- taktick in werking. Zij versterkt haar defensie met twee, drie, soms vijf spe lers, en zoo ontstaat voor haar doel een levende muur. Sympathiek is deze speel methode zeker niet, doch practisch is zij wel. Aanval op aanval volgt, doch steeds is er een been dat den bal weg schopt. Een uiterst moeilijke taak wacht dc H.V.C-voorhocde. De jongens doen in derdaad meer dan hun best. Ramsclaar en van Reeden zijn bijzonder actief. Ap peldoorn cn Emo schieten, waar tc schieten valt. maar V.V.A. blijft meester van de situatie. Geluk hebben zij ook niet als een punt schot van Reeden juist aan den verkeer den kant van den staander gaaf. II.V.C werkt hard. maar is onfortuinlijk. De schoten volgen elkaar snel op. Nu zijn de aanvallen van V.V.A. tc tellen, maar zonder gevaar zijn zij zeker niet. Dan klinkt het fluitje voor half time en V.V.A. heeft nog steeds met 0—1 de lei ding. In do ntst vertelden eenige V.V.A.-of- ficials ons één en ander betreffende dc verdedigende, taktiek. Zij is overgeno men van K.F.C. en voldoet goed. Voor een tegenpartij is zij uiterst enerveerend en onsympathiek. Het lijkt ons dat de oude stelregel van aanvallen is de beste verdediging het op den duur toch zal winnen. Men speelt toch het spel om doelpunten te maken en niet uitsluitend om deze te voorkomen. Bovendien werkt «•en opeenhoping van spelers de gevaar lijke overtredingen in het strafsehotge- hied in de hand, waardoor het krijgen van een strafschop tegen zich. niet denk beeldig is. Fel en hevig offensief der H. V.C.-ers Dc tweede helft gaf in den beginne 'n getrouwe copie van het slot van de eer ste. langzaam maar zeker nemen de aanvallen van H.V.C in heftigheid toe. De voorhoede wordt nog al eens verwis seld. wat onder deze omstandigheid niet af te keuren valt. om de speltactiek niet te verraden. Appeldoorn speelde op alle plaatsen. Eveneens werd het spel open gehouden. De halflinie speelde echter tc veel verdedigend en het voeden Het nog al te wenschen over. Bovendien gingen al te teel ballen over de zijlijnen. Dc sporadische aanvallen van V.V.A. blijven hun gevaarlijke karakter be ltouden. Brands en Fiedler verrichten meermalen wonderen en Heitman c.s. moeten zich geducht inspannen om er ger te voorkomen. Dart zet H.V.C Laar groote offensief In, ren op ren wordt op de V.V\A.-veste ondernomen. Succes blijft echter uit, of het schot is niet goed. of de lat redt, of de keeper stopt, maar steeds gaat het leer weer terug. Het is om hopeloos te worden. Spelers en publiek zijn tot het uiterste geladen. Doch bovenal steekt de rustige bekwame leiding van den heer Henneheeke uit. Eén houdt er in derdaad het hoofd koel en dat is de scheidsrechter. Natuurlijk heeft deze ar biter wel fouten gemaakt. Eenige malen strafte hij. wanneer beter doorgespeeld had kunnen worden; maar ruw spel werd in de kiem gesmoord. H.V.C. maakt gelijk De stormloopen op het V.V.A.-doel houden aan. Dan wordt V.V.A. het slachtoffer van haar eigen taktiek. Te midden eener kluwe spelers maakt pen V.V.A.-cr hands binnen de beruchte lijnen. Onverbiddelijk wijst de scheids rechter naar de witte punt. Aanvoerder Heitman komt naar voren, hij maakt geen fout, een knal... en de stand is gelijk (1—1). De men- schenzce ls dol van vreugde en langs alle rangen golft het hoerageroep. Nu krijgt II.V.C. haar kans. Weer ko men dc jongens terug. Zal het lukken? Appeldoorn wordt op de grens van het strafschopgebied genomen. Vrije schop. Een doffe knal... doch de bal gaat naast. Nog dertien minuten. Even werkt V.V.A. zich wat los. Maar dan komen de H.V.C-ers terug. Erno, van Reeden, Ap peldoorn. ziet ze werken. Wassink cn Ramselaar zetten steeds voor. De span ning neemt nog toe: Ramsclaar zet voor. twee spelers rennen toe, doch bei de missen. Weer een kans verloren. De tijd verstrijkt, de duisternis begint in Ie vallen, de bal ls moeilijk te volgen. Nog drie minuten, niemand denkt aan vertrekken. Nog éénmaal schiet Emo in en dan klinkt het eindsignaal. V.VA. heeft een gelijk spel weten te forceeren. Natuurlijk waren de Amsterdammers dol van vreugde met dit gelijke spel. Bij een zoo groote meerderheid van de te genpartij is dit een mooie prestatie. De taktiek was niet prettig voor H.V.C, maar Inkoniek merkte een V.VA'er op: het gaat om de punten en wij hebben er één. Uit den aard der zaak was H.V.C niet voldaan. Toch mag de voorhoede op een goeden wedstrijd terugzien. Elke veine ontbrak dezen middag. De halflinie vol deed minder goed. Verdedigend was zij niet slecht, maar het plaatsen cn het steunen der voorhoede liet veel te wen schen over. De backs cn keeper hadden een vrij nistigen doch gevaarlijken mid dag. In dc Amsterdamsche voorhoede speelden eenige spelers met hooge capa citeiten. Zoo blijven beide clubs dan on geslagen aan het hoofd van het rang- lijstje. maar V.V.A. nummer één, dank zij een beter doclgemlddelde. AFDEELING I Eerste klasse V. s. V. 7 5 1 1 11 17—12 R. C H. 7 4 1 2 9 14—10 Ajax 7 4 0 3 8 24—16 Sparta 6 3 2 1 8 14—11 A. D. O. 7 4 0 3 8 18—18 H. B. S. 6 3 1 2 7 19—17 Haarlem 7 2 1 4 5 13—15 K. F. C. 7 1 3 3 5 7—12 Xerxes 7 1 2 4 4 11—17 H. D. V. S. 7 1 1 5 3 9-18 Tweede klasse A Vriendenschaar 7 3 3 1 8 li10 E. D. O. 6 3 2 1 8 16-14 Alemaria 7 3 2 2 8 21—18 Zeeburgia 7 3 1 3 7 18—15 't Gooi 6 3 1 2 7 14—13 A. F. C. 7 2 3 2 7 20—21 D. O. S. 6 2 2 2 26 14—10 Bloemendaal 6 2 2 2 6 14—12 U. V. V. 7 2 2 3 6 15-22 Kinheim 7 0 2 5 2 10-21 Tweede klasse B Velox 6 5 1 0 11 23—12 West Frisia 6 4 0 2 8 13— 9 O. S. V. 7 4 0 3 8 14—15 O. V. V. O. 6 3 1 2 7 9- 8 W. F. C 6 3 1 2 7 15-16 Z. V. V. 7 3 1 2 7 15-17 Hilversum 6 2 2 2 6 19-11 Spartaan 6 2 1 3 5 17—15 B. F. C 7 1 2 3 4 10li Hercules 7 0 1 6 1 5-23 Derde klasse C V. V. A. 7 6 1 0 13 17— 2 H. V. C T 6 1 0 13 20— 5 Laren 7 4 0 3 8 19-22 T. O. G. 5 3 1 1 7 15— 8 Watergraafsmeer 5 3 0 2 6 135 Oosterpark 6 2 1 3 5 14—13 Rapiditas G 2 0 4 4 10-1 i Allen Weerbaar 6 1 1 4 3 11—16 w. yt s. 7 1 1 5 3 6—18 O. D. E 6 0 0 6 0 8-30 Derde klasse D Sopla 7 5 0 O 10 23-11 Voorwaarts 7 3 0 4 6 16-24 Soest 6 2 1 3 5 12-15 E.A.C. 7 2 2 3 6 16—19 Woerden 5 1 2 2 4 12—11 Brederodes 7 o 0 5 4 19-29 Amsvorde 6 0 3 3 3 9—18 Quick 7 0 2 5 2 11-29 AFDEELING II Eerste klasse Stormvogels 7 5 1 1 11 23-11 D.F.C. 7 5 1 1 11 12— 7 Blauw Wit 6 4 2 0 10 11— 2 Fevenoord 7 4 1 2 9 18- 8 ZFC. 7 2 3 2 7 8—11 Excelsior 7 1 3 3 5 12—18 D.H.C. 6 1 2 3 4 17—16 D.W.S. 6 0 3 3 3 9—19 H.F.C. 5 0 2 3 2 7—14 V.U.C. 6 0 2 3 2 10-21 AFDEELING III Eerste klasse Go Ahead 6 6 0 0 12 IS— 3 Heracles 7 6 0 1 12 17- 6 A.G.O.VV. 7 4 0 3 8 12—12 Enschede 6 3 1 2 7 15- 8 P.E.C. 5 3 0 2 6 9- 5 Wagcningen 6 3 0 3 6 7—10 F.nsch. Boys 7 2 1 4 5 12-16 Tubantia 5 1 1 3 3 7-10 Z.A.C. 6 1 1 4 3 6-15 S.C.H. 7 0 0 7 0 3-21 AFDEELING IV Eerste klasse B.V.V. 6 4 2 0 10 13— 8 Longa 7 2 5 0 9 12— 6 P.S.V. 7 2 4 i 8 10— 7 Eindhoven 7 3 2 2 8 18—14 NA.C 7 2 4 1 8 11- 9 M.V.V. 7 2 3 2 7 14-11 Blever heide 7 2 3 o 7 9-11 Juliana A 0 4 2 4 7-10 Roermond 7 1 2 4 4 5-17 N.O.AD. 7 1 1 5 3 11-17 Elinckwijk 7 6 0 1 12 26—10 AFnRF.T.TNG V Amersf. Boys 6 4 1 1 9 19-13 Baaru 7 4 0 3 8 25—13 Eerste kiasse Z. N. C 6 3 1 2 7 19-15 Donar 6 3 0 3 6 17—10 Be Quick 7 6 1 0 13 27- 8 Bodegraven 5 2 0 3 4 16—14 Veendam 7 5 0 2 10 22-15 A. P. W. C 5 2 0 3 4 10—13 Velocitas 7 3 3 1 9 13— 9 Holland 6 2 0 4 4 11—15 Leeuwarden 7 4 0 3 8 15-14 Utrecht 7 2 0 5 4 10—26 H.S.C. 7 3 1 3 7 16-19 Zeist 7 2 0 5 4 12-30 Friesland 7 3 1 3 7 16-20 Vierde G.V.A.V. 7 2 2 3 6 20—16 klasse G Achilles 7 2 1 4 5 12-17 Culemborg 7 7 0 0 14 26— 4 Sneek 6 1 0. 5 2 9-22 B.V.C. 7 6 0 1 12 22— 6 Hoogezand 6 0 5 1 6-16 KORFBAL FRAAIE OVERWINNING VOOR AMERSFOORT Voor de rust speelde de thuis# club een aantrekkelijke partij korfbal In een vooral voor de rust zeer fraai gespeelden wedstrijd heeft Amersfoort op beide punten beslag weten te leggen. In de eerste helft domineerden de Blauw-Wittcn volkomen cn overspeelden de Amsterdammers zoo, dat vier fraaie doelpunten cr het gevolg van waren. Het geheele twaalftal was toen op zijn best en het vertoonde spel kwam meer malen boven goed derde klasse peil uit. Zoo spelend zal Amersfoort voor iedere tegenpartij in deze competitie een ge vaar zijn en het verdere verloop van de competie kan men rustig tegemoet zien. Onmiddellijk na het bcginsignaal blijkt dat Amersfoort er zin in heeft. Het middenvak, dat iedere wedstrijd beter wordt en enorm sterk is werkte schitte rend en het aanvalsvak liet een spelletje zien, zooals wij dat in geen tijden ge zien-hebben. Het was dan ook geen won der dat na ongeveer zeven minuten Ed. van Tijn met een schitterend schot Amersfoort de leiding gaf. Hierdoor aan gemoedigd zetten dc Blauw-Witten er nog eens een extra tempo in cn had Het Oosten niets in te brengen. Toch zou een hunner sporadische aanvallen ge vaar opgeleverd hebben. De scheidsrechter strafte een verdedi ger te zwaar door een strafworp tegen Amersfoort toe te kennen. Deze werd gelukkig voor dc thuisclub overgescho ten. Aan den anderen kant werd Zwaaf ongeoorloofd gehinderd en door het be nutten van dc toegewezen strafworp werd dit voldoende afgestraft. Zoo had Amersfoort na ca. twintig minuten reeds een 20 voorsprong. De tweede opstelling werd eenigszins huiverig tegemoet gezien, daar de begin- aanvai over het algemeen een beetje slordig verdedigt. Deze fout werd echter thans niet gemaakt en zoowel Zwaaf als Bergsma stonden hun mannetje uit stekend. Ook het tweede middenvak deed het uitstekend zoodat de aanval zich meerdere kansen kon scheppen. Uit een daarvan bracht Dolron den stand op 30, terwijl Zwiers even later met een schitterend schot, na een goe den aanval den stand op 4—0 wist te brengen. Vlak hierop kwam de rust Deze scheen Amersfoort geen goed ge daan te hebben, want het spelpeil zakte in de tweede helft aanmerkelijk. In het middenvak lieten Zwaaf c.s. dikwijls mooie staaltjes baltechnick zien, doch het plaatsen was zeer slordig met het gevolg dat Het Oosten in de meerder heid kwam. Gevaarlijk waren zij echter niet, daar hun schot hopeloos was. Daar bij kwam dat ook dc derrie verdediging in prima vorm was. Zwiers hebben wij zelden zoo goed zien verdedigen, terwijl zoowel Mcj. De Jongh, die een keurige wedstrijd speelde, nis Dolron dikwijls door goed opstellen wisten te onder scheppen. Toch wisten do gasten een tegenpunt te maken, zij het op minder fraaie wij ze. Zwiers verdedigde zijn heer n.L goed, doch met een éénhandlg schot over Zwiers heen, hetwelk doel trof, werd de eer gered. Een heel gelukkig, doch ook zeer leelijk doelpunt. Het eenig goede cr van was, dat Amersfoort wakker geschud werd. Het middenvak kwam cr beter in. met het gevolg dat de aanval meer te doen kreeg en nu bleek dat BeArde een doorloopend gevaar voor de Amstcrdamsche korf was Hij was echter niet gelukkig met schie ten, zoodat de stand geen wijziging meer onderging. Ofschoon het nimmer onze gewoonte is, veel kritiek op een scheidsrechter uit te oefenen, meenen wij toch de op-, merking te mógen maken dat de heer Groenhuizen zich niet ceel moeite gaf het spel te volgen. Hij opereerde meestal in het middenvak, zoodat hem veel in de andere vakken ontging. De meest zonderlinge beslissingen waren daarvan het gevolg en alleen door het faire spel van beide kanten, werd daar door een minder aangename stemming voorkomen. WlF.I.RFWES TRAININGSRIT VAN DE „PEDAALRIDDERS" Voor de tweede rit der najaarscompe- titïe was er weer een flinke deelname. Ook het weer werkte mee voor het slagen van deze rit. Ondanks dc vele demarrages hij dc A-klassc gelukte het geen der renners eenigen voorsprong te nemen. H. v. Hoeyen, J. de Gans, D. v. Wijk en Verhoef sloegen een verkeerden weg in en zagen zich genoodzaakt terug te keeren. Roodhcrgon voerde tclken3 het tempo op doch bij het einde waren allen no^ bijeen. B v. d. Tempel weer de zich flink in den sprint doch moest zich met de tweede plaats tevreden stel len, direct gevolgd door G. Victs. Ook de B-klassers zijn bij het einde nog hij elkaar doch bij de adspiranten komt Ph. de Graaf weer alleen aan. Dc uitslag luidt: Klasse A, 50 K.M.: 1 R. Roodbergen, 2 B. v. d. Tempel, 3. G. Victs, 4. L. v. d. Wakker, 5. G. v. Rin- sum, 6. C. v Hoeyen. Klasse B. 50 K. M.: 1. R. Banhaus, 2. N. Heyligers, 3. J. Poun, 4. C. de Gans, 5. A. Tholenaars, 6. C Heyligers, 7. E. v. Ouwcrkcrk, 8. J. Barbie, 9. A. dc Kroon. Klasse C. 25 K.M.: 1. Ph. do Graaf, 2. J. Schutten, 3. C. Blad, 4. G. ten Ho ve. ATHLETIEK JONGE KRACHT HEEFT SUCCES Op de turnwedstrijden van de A.G. A.V.S te Soestcrberg kwam o.m. ook uit de Amersfoortsche gymnastiek vereeni ging „Jonge Kracht". In de vierkamp heeren wist zij beslag tc leggen op den derden prijs met 159 punten, terwijl zij in het nummer Keuze-oefeningen even eens een derden prijs bemachtigde met een totaal aantal punten van 20. HONGARIJE—ZWITSERLAND BOEDAPEST, 10 November. (A.N.P.)'. Voor 15.000 toeschouwers vond heden te Boedapest de landenwedstrijd Hon garijeZwitserland plaats, waarbij de Hongaren een groote fi1 overwinning behaalden. Met de rust hadden zij reeds een 30 voorsprong verwonen. Na 20 minuten nam Hongarije de leiding door een doelpunt van Gseh, terwijl na 34 minuten Toldi den voorsprong van Hon garije vergrootte. Enkele minuten voor de rust bracht Cseh den stand op 3—0, De tweede helft vergrootte midvoor Sarosy de score op 4—0 en eerst toen konden de Zwitsers een tegenpunt ma ken door Trcllo Abcggien. Tien minuten voor het einde scoorde Sarosy nog e*ns terwijl even voor tijd yincze den eind stand op 6—1 bracht.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 6