M Hinderwet VREEMDELINGEN VERKEER Agenda „ACTIEF" ^aulewA PREDIKBEURTEN 3. BLAD PAG. 3. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 16 NOVEMBER 1W5 Burgemeester en Wethouders van Amersfoort brengen ter kennis van liet publick, dat een door het Bestuur van de Onze Lieve Yrouwcsüchting inge diend verzoek met bijlagen, om vergun» ning tot liet oprichten van een liftinstal- lui ie tnet een electromotor van 3 P.K. in het perceel, alhier gelegen aan den Zuiüsingcl 39 op de secretarie der ge meente ter visie ligt en dat op Vrijdag 29 November aanstaande, des voormid dag» te 1© ure gelegenheid ten Raad- huize wordt gegeven, om, ten overstaan van het Gemeentebestuur of van één ol meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten van «Ie inrichting in to brengen. dat een door het Gemeentebestuur van Amersfoort bij Gedeputeerde Staten van Utrecht ingediend verzoek met bij lagen. om vergunning tot het oprichten van een poinpgemaal met twee electro- mntoren. elk van 20 P.K. op een perceel, alhier gelegen aan de Venneerstraat op de Secretarie der gemeente ter visie ligt en dat op Vrijdag, 29 November aan staande, dm voormiddag* te 10.15 ure gelegenheid ten Raadhuize wordt ge geven. om, ten overstaan van het Ge meentebestuur of van één of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprich ten van de inrichting in te brengen. dat een door G. v. d. Glind ingediend verzoek met bijlagen, om vergunning tot bet oprichten van een zuivelinrich- tlng en het daarin plaatsen van een ketel van 0,5 atmosfeer en twee electro motor en in totaal van 1% PK tot het aandrijven van verschillende machines in het perceel, alhier gelegen aan den F.vcrard Meystcrweg 45 op de Secretarie der gemeente Ier visie ligt en dat op Vrijdag den 20 November aanstaan- den, des voormiddag.* te 10.30 ure gelegenheid ten Raadhuize wordt rc- geven, om. ten overstaan van hel Ge meentebestuur of van één of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprich ten van de inrichting in te brengen. dat een door de N.V. Rntnnfsehe lm- portinaaturhappij ingediend verzoek met bijlagen, om vergunning tot het plaat sen van een elertrisch gedreven ben zinepomp ter vervanging van de be staande pomp bij het perceel, alhier ge legen aan den Vlasakkerweg 8 op de Secretarie der gemeente ter visie ligt «lat op Vrijdag. 20 Novemlier aan- ^»nde, «les voormiddag* te 10.45 ure gW-genheid ten Raadhuize wordt ge geven. mii. ten overstaan van het Ge maan te bestuur of van één of meer zijner leden, bezwaren tegen het plaat sen van de inrichting in te brengen. FRUIT- EN GROENTENVEILING Veiling van 15 November Druiven 10—12 ct., goudreinot 814 ct., bellefleur 8—14 ct., Groninger kroon 7 12 ct., present v. Engeland 1314 et., Bram ley Seedling ft—0 ct., zoete arm- gaard 8—0 ct.,% sterappel 8—15 ct., brn- derzoet ft—8 ct., campagne zoel fi7 ct., Zwijndrerhtsche wijnperen 1213 rt„ beurré glairgeau 14—20 ct., soldat labou- reur 10—20 cL, tomaten 2—3 ct.. snijhoo- nan 28—30 ct.. spinazie 816 ct., sprui ten ft—0 ct, lof 7—8 ct., uien 25—27 ct., wortelen 5—ft t„ andijvie 8—18 ct., sla 11—36 ct., prei 614 ct., knolselderij 10 42 ct., selderij 5—14 cl, peterselio 610 ct, bloemkool ft—10 ct., mode kool 8—0 Ct. gele kool 6—8 ct., boerenkool 0—21 ct.. chin, kooi 11—12 ct., groene kool 10—36 ct ARBEIDERSSPORTBOND In de dezer dagen gehouden vergado ring van den Arbeiderssportbond alhier zijn de heeren R. Iloogevcen en D. Kerk- man reap, als voorzitter en secretaris herkozen. Bouwstoffenhandel „AMERSFOORT" Kantoor en opslag: Hoogstraat hoek Berg en Dalstraat Amersloort. Teleloon 1762. H.H. Stucadoors. Verkrijgb.: RibbesUakmetaaL Na nar J. P. J. v. d. DONK. VERMEERSTRAAT 8. Tet 1932. Blijkens de officiecle mededeelingen van de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer alhier waren er op 1 November j.l. 584 leden. De afdeeling Reisbureau boekte over de eerste drie kwartalen een totale reis- som van ƒ21.880.— legen ƒ21.833.over hetzelfde tijdvak van 1034. Het verkeersbureau verstrekte over de eerste 10 maanden van 1935 niet minder dan 4951 inlichtingen tegen 4381 in het zelfde tijdvak van 1934. AMERSr. RADIO CENTRALE Wat zij alt het buitenland geelt. Zondag en Maandag geeft do Araera- foortsche Radio Centrale behalve de pro gramma's der beide Hollandsche zenders die der volgende buitenlandsche stations door: Zondag 17 November 8.20— 9.05 Brussel Fransch. 9.0510.20 Diversen. 10.20— 2.20 Brussel Vla&msch. 2.204.50 Droltwich. 4.506.10 Hamburg. G.107.20 Diversen. 7.209.20 Hamburg. 9.20— 9.50 Diversen 9.50—12.— Stuttgart. Maandag 18 November 11.05—12.20 London Regional 12.202.20 Brussel Vlaamsch. 2.20— 5-35 London Regional. 5.85— 6.20 Droitwich. 6.206.50 Keulen. 7.00—8.00 Gram. Uit*. A.R.C 805—1920 Keulen. 10.20—12.00 Boedapest. BAZAR SURSUM CORDA Woensdag 20 November a.s. organi seert de Chr. Zang vereeniging „Sursum Corda" in het wijkgebouw aan het Mon nikenpad, gelegen bij de F-disonstroat en dc Franklinstraat. een bazar, waarvan dc opening n.m. 3 uur zal plaats vinden. Dc opbrengst van deze bazar zal dienen ter bestrijding van een dreigend kaste kort en tevens om dc jubilaumuitvoering in begin van 1930 te geven, ter gelegen heid van het 10-jarige bestaan van deze vereeniging. fo financieren. Men zie ver der hel elders in dit blad geplaatste keitje. AMERSFOORTSCHE BESTUURDERS- BOND Herdenking van het 35-jarig bestaan Op 1 Januari 1936 zal dc Amorsfoort- sche Bestuurdersbond zijn 35-jarig be staan herdenken. Ter gelegenheid van dit feit zal op Zaterdag 4 Januari a.s. In de Markthal een groote feestavond worden belegd. Namens het N.V.V. zal de heer C. v. d. Lende, bondsbestuurder, het woord voeren. EIERVEILING Veiling van 14 November Aanvoer pl.m. 15.000 stuks. Heneleren ƒ,3.50ƒ4.10, witte eieron 5.50—ƒ6.— bruine eieren ƒ5.80—6.cendeieren 2.503. Grand Théatre. Vertooning van de film„Aiuphytrion." Zondags 2 uur, 4.30 en 8 uur nan. Overige dagen 8 uur namiddag. Zaterdag- en Woensdagmiddag rnati- née om 2J0 uur n.m. Gty Theater. Vertooning van de films„Vergeten mannen" en „Een vrouw heeft haar geheimen." Voorstellingen: Zaterdag 2.30, 6 uur en 8.30 uur n.m. Woensdag 2.30 en 8 uur. Zondags doorloopend van 1.45 tot 8.30 uur n.m. Andere avonden 8 uur. Bioscoop Arnicitia. Vertooning van dc film: „Do Rozenkrans" van 8 t/m. 14 November. Voorstellingen: 'savonds 8.10 n.m. Zondags matinée. 2.30 uur n.m. Museum Fléliite, Westsingel. (Uitge zonderd des Zondags). Theosofische Bibliotheek. Gebouw Theosofische Vereeniging, Regentesse- lann. lederen dag van 6—8 uur. Openbare leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek, Muurhuizen 9. R.-K. Leeszaal, Nieuwstraat 24. 12 t/m. 16 November. Sierkunst. Ten toonstelling op gebied van kunstnijver heid met werk van K. W. Eschauzier, Hobbel en J. Uhl. Geopend van 1020 uur. 16 November. Amicitia. Uitvoering door leerlingen van Sophie H. v. Galen en Louise G. Brandscn v. Veen. 7 uur n.m. 16 November. Monopole. Bridge-con- cours door de bridge-club Amersfoort t.b.v. de Kinderherstellings- en Vacantie- kolonies. 8 uur non. 16 November. De Valk. Soirée van de RJLB.S. 7.30 uur nan. 16—30 November. „De Poth." Najaars tentoonstelling van het Amersfoortsch Kunstenaarsgilde. Do opening geschiedt door Mej. N. Posthumes Meyes uit Heemstede. 17 November. Sierkunst. Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonia." De heor J. Kakebeeke spreekt over Levensdrang. 10.30 uur v.in. 17 November. Do Valk. Kadercursus SD.A.P. en N.V.V. 18 November. De Valk. Ned Reis Ver eeniging. Wintersportlezing van de heeren Ramersdorfer (skileeraar in Oos tenrijk) en Beurs over Wintersport, 8 uur. 18 November. „Princossc." Vergadering van „Handel en Nijverheid." 8.15 uur n.m. 19 November. Foyer Amicitia. Vereen, van Huisvrouwen. Mej. N. de Geus houdt een lezing over het nut en de toepassing van Heilgymnastiek en mas sage. 2-30 uur n.m. 20 November. Wijkgebouw Monniken pad. Bazar „Sursum Corda." Opening 3 uur n.m. 20 November. Princessc Lunchroom. Vereen. „Ned. Fabrikaat." Dr. J. P. van Lonkhuyzen, dir. Ned. Heide Mij., houdt een lezing met lichtbeelden over: „De Heide-MiJ." 8.15 uur n.m. 20 November. Theosofische Loge, Dc heer J. Ken gen spreekt over„Leven wij meermalen op aarde 8 uur n.m. 20 November. R.K. Bond van Handels- Kanfoor en Winkelbedienden. Bondsse- crotaris A. Bocrsma houdt inleiding over: „De beteckenis der vrije Christe lijke Vakbeweging". 20 November. De Valk. Muziekuitvoe ring door „Hosanna" 8 uur n.m. CHEMISCH REINIGEN korting 20 Verven 10 TEL. 1717 TEL. 1717 23 November. Amicitia. Revuegezel schap S. B. O. Opvoeing van de revue „Hoe bestaat 't 8 uur n.m. 23 November. De Valk, Feestavond van D.V.O. 8 uur n.m. 23 November—5 December. Sierkunst. Tentoonstelling van werken van Albert Fiks. 24 November. De Valk. Feestavond van N.AÜJ3. afd. Amersfoort. 8 uur 25 November. Amicitia. Filmavond van 't Nul 8 uur n.m. 27 November. Theosofische Loge. Ned. Ver. van Spiritisten „Hartnonia." Séance door mevr. Akkeringa. 29 November t/m. 1 December. Markt hal. Amersf. Kleinveefokkersvereeni- ging houdt do 10e nationale tentoonstel ling. Opening 9 uur v.m. 30 November. De Valk. Herdenking van het 45-jarig bestaan van de Afd. Amersfoort van den Kon. Ned. Bond van Oud-Ond.-Off. UTRECHT 16 November. TivolL Bijzonder Volks concert door het U. S. O. Solist Louis Zimmerman. Beethoven-programma. 8.15 uur n.tn. 19 November. Stadsschouwburg. De BoerVan Rijk Ensemble voert op: „Eva Bonheur." 8 uur n.m. 16, 18 en 21 November. Stadsschouw burg. Het Nieuw Schouwtoonecl voert op: „Gouden Regen." 8 uur n.m. 17 November. Stadsschouwburg. Ver- eenigde Schouwspelers voeren op„De Rozenkrans." 8 uur n.m. 21 t.m. 26 November. Tivoll. Buziau in de jubileumrevue: „Met Vlag en Wimpel." 8 uur n.m. 22 November. Stadsschouwburg. Bal let Jooss. 8 uur n.m. ZEIST 23 November. Figl, Abonnementsvoor stelling door de N.V. Amsterd. Tooneel- verecniging van „De Geborduurde bal." 8 uur n.m. ARBEIDSBEURS Aanvragen van werkgevers Boven de 18 Jaar. 8 dagmeisjes, 5 dienstboden, 2 huis houdsters, 5 colporteurs, 3 reizigers (pro visie), 1 tweede meisje, 1 ongediplomeerd verpleegster. Beneden de 18 jaar. 2 dagmeisjes, 1 meisje voor weverij. Aanbiedingen van werkzoekenden Jonger dan 18 jaar. 2 banketbakkers, 1 bankwerker, 3 broodbakkers, 19 dagmeisjes, 1 dienstbo- do, 1 electricien, 12 fabricksjongcns, 1 ass. tandarts, 3 raann. kantoorbedienden, 13 vrouw, kantoorbedienden, 1 kappersbe diende, 1 kinderjuffrouw, 1 kleermaker, 2 loopjongens, 14 losse arbeiders, 1 ma chinebankwerker, 1 magazijnknecht, 1 metaaldraaier, 2 metselaars, 2 meubel makers, 3 rijwielherstellers. 2 huisschil ders, 3 slagers, 1 steno-typisten, 1 straat- makers-hand!., 3 tuinlieden, 1 naaister, 5 winkeljuffrouwen. Aanbiedingen van werkzoekenden Boven de 18 j'aar. 1 ass. accountant, 1 agent, 7 arbeiders zeepfabr., 4 autogeenlasschers, 11 auto monteurs. 1 banderolleerder, 7 banket- en broodbakkers, 2 banketbakkers, 27 bank werkers, X beeldhouwer. 3 behangers- stoffeerders, 4 betonvlechters, 8 beton werkers, 4 bierbottelaars, 3 blikslagers, 1 bloemist, 2 boekbinders, 6 boekdrukker, 9 boekhouders, 3 bouwk. opzichters, 8 broodbakkers, 2 buffetjuffrouwen, 36 chauffeurs, 1 chocoladewerker, 2 colpor teurs, 3 constructicwerkcrs, 1 correspon dent, 3 dagmeisjes, 13 dienstboden, 20 eleeiriciens, 3 electr. lasschers, 4 expedi tieknechten, 55 fabrieksarbeiders, 1 for- RUIME 80RTIRIN0 IN ELKE PR IJ 8 ceur, 1 framebouwer, 3 framevijler.*, 1 gas- en waterfittor, 2 granict-schuurders, 106 grondwerkers, 24 havenarbeiders, 3 hoefsmeden, 1 houtfraiser, i huishoud sters, 6 huisknechts, 3 hulp in de huis houding, 2 hulpvakarbeiders (typ.), 2 meetarbeiders, 1 steenzager, 1 borstelma- ker, 1 klompenmaker, 1 chef lakker, 1 gereedschapmaker, 1 ringer, 2 filiaal houders, 1 casserollier, 2 controleurs, 1 leerling vorpleegster, 1 tabaksorteerster, 2 hoofdonderwijzerossen, 5 incasseerders, 4 inpakkers, 2 instrumentmakers, 30 kan toorbedienden (mann.) 18 kantoorbe dienden (vrouw.), 10 kantoorwerksters, 6 kappersbedienden, 11 kellners, 3 ketel makers, 2 kinderjuffrouwen, 1 kisten- plakkcrs, 9 kleermakers, 1 klinker, 4 koks, 1 koperslager, 6 kruideniersbedien den, 2 kuipers, 1 lederbewerker, 10 let terzetters, 3 lompensorteerders, 10 lood gieters, 8 loopknechts, 168 losse arbei ders, 8 machinale houtbewerkers, 11 ma chinebankwerkers, 1 machinist, 16 ma gazijnknechts, 3 magazijnmeesters, 6 metaaldraaiers, 1 metaal f raisers, 1 me taalschaver, 1 metaalschaver, 5 metaal slijpers, 1 metaalstamper, 52 metselaars, 4 meubelbeitsers, 22 meubelmakers, 1 meubelstoffeerder, 1 modelmaker, 1 mon teur, S onderwijzers, 60 opperlieden, 5 pakhuisknechts, 1 pettenmaker, 1 piano stemmer, 1 graveur, 1 moffelaar, 1 kabel- lasscher, 1 metaalzager, 1 vernikkelaar, 1 wielenmaker, 3 zilverslijpers, 3 verte genwoordigers, 1 varensgezel, 1 bezorger, 1 verpleegster, 2 kapsters, 1 leerling ver koopster, 5 plaatwerkers, 2 radio-mon teurs, 7 reizigers, 3 rijwielherstellers, 4 rijwiellakkers, 7 rijwielmonteurs, 3 tcx- tielscheorders, 92 huisschilders, 3 schil- sters, 6 schoenmakera, 17 sigarenmakers, 2 signrensorteerders, 12 smeden, 5 sla gers, 5 soldcerders, 2 spoorwegarbeiders, 1 steenhouwer, 3 steno-typisten, 6 sto kers, 12 straatmakers, 10 straatmakers- handl., 37 stukadoors, 1 suiker-werker, 2 tabakstrippers, 1 electrotechn. teekenaar, 21 teekenaars centr. v., 4 textielarbeiders, 101 timmerlieden, 10 tuinlieden, 1 twij- ners, 3 veldarbeiaers, 1 venter, l verfma- ler, 7 naaisters, 3 ververs, 18 verwar- mingsteehn., 2 vlltbewerkers, 15 voegers, 12 voerlieden, 1 vuurwerker, 5 wafelbak kers, 3 wagenmakers, 1 waker, 1 wasch- knechts, 5 werkmeesters, 51 werkvrou wen, 37 wevers, 5 winkelbedienden, 10 winkeljuffrouwen, 1 zadelmaker, 1 pa piersnijder, 15 olieslagers, 1 cigarillosin- •pakker, 1 etaleur, 1 buffetchef, 7 bouwk. tcekonaars, 1 huisbewaarder, 1 coupeuse, 12 ondorwijzeresen, 1 serveerster. Voor aanvragen om werkkrachten door patroons, woonachtig huiten de gemeen te, raadplege men de opgave op dc stads- aanplnkplaatscn. Alle aanvragen en aanbiedingen te richten tot de Arbeids beurs. Achter Davidshof 2, Tel. Int. 1244 en 1245, 's avonds 1244. THEOSOFIE Woensdagavond zal de heor J. Ken- gen in het gebouw van de Theosofische vereeniging spreken over het onder werp: „Leven wij meermalen op aar de?" REVUE VAN DE FILM De nieuwe films in Grand Theatre, City Theater en Bioscoop Amicitia De Ufa. die vroeger zoon belangrijke plaats innam onder de filmproducenten, heeft onder het nieuwe régime de we reldmarkt voor een groot deel verloren. Het schijnt dat do Builschc film zich begint te herstellen; eerst met Das Mudchen Johanna en nu weer met Am phitryon, dat het Grand Theatre deze week uitbrengt, geeft ze blijk revanche te willen nemen op den tijd van verval. Het Is al verheugend, dat men met Amphitryon een poging doet een amu sementsfilm to brengen die een klasse hooger staat dan wat men gewoonlijk in dit soort films brengt. De inhoud is al apart, oen geestige satvre op de Griek- sche goden- cn ntenschenwcreld. Er is oorlog tusschen Thebc en Boeotié cn Alk* mene, do vrouw van den Thebaansrhen hopman Amphitryon, roept Jupiter aan, den oorlog ten gunste van Thelw te doen eindigen. Jupiter hoort deze bede van den Olympus af en hoewel hij het wereldbestel eerst anders geregeld had, weet dc knappe Alkmene zoo n indruk op hem te maken, dat hij Thobe den slag laat winnen en hij met Mer curius, len god van den handel en der fauwditnon, een uitstapje naar de aarde onderneemt, om een kansje bij Alkmene te wagen. Alkmene blijft trouw mm haar hopman en er zit voor Jupiter niets an ders op. dan de gedaante van Amphi try on aan te nemen en zoo tot de ouge- naak l»a re se hoon e door te dringen. Een te overdadig gebruik van Samoa en een flinke verkoudheid dwnrsboomen Juni ter'a plannen, tot ook de ongemakkelijke Juno van den Olympus afdaalt om haar Jupiter wear onder haar hoede te nemen. De heaie Stof is behandeld als een operette, licht en vroolijk en met ren fijne spotternij. Willy Frttsch speelt zo«v w«] Jupiter als de echte en dc psetulo Amphitryon. Als Jupiter heeft li ij een prachtig masker, dat hem werkelijk on herkenbaar maakt. En als Amphitryon krijgt hij alle ge legenheid den jeune premier te »j*len. de rol waarin men Mem het liefste ziet en waarvoor hij alle kwaliteiten beeft. Naast hem staat de zeer goede komiek Paul Kemp als Mercurius en als de paeudo-Sosias. knrrbi van Amphitryon. Een Mercurius. die zirh op rol.-t haatscn over den Otympu» beweegt en die een prachtige gedaanteverwisseling onder gaat als hij zich tot den leelijkcn Sosias transformeert. Ook de vrouwenrollen zijn goed bezet, Kiitho Gold als een statige Alkmene. een levendige Andria, ge speeld door Fita Benkhoff, die aan het hoedje krijgt, waar ze haar zinnen op ge zet had en Adéle Sandrock, de fameuze karnkterspeelstcr, al* Juno. Het is prettig eens een film to zien, waaraan alle spelers mot zoó'n kennelijk pleizicr gewerkt hebben. Het genoegen, dat do spelers aan hun rollen hebben be leefd, plant zich op de toeschouwers over. De Ufa heeft klaarblijkelijk geen moeite gespaard er een grootsch opgezet te film van te maken, er is heel wat „show" in de film gebracht met veel fi guranten en zeer goed verzorgd en gere gisseerd. De tekst is meestal berijmd, wat de film een prettige rythme geeft en baar het karakter geeft van een berijm de vertelling. Ze is bovendien geestig en vindt komische tegenstellingen in het brengen van modernismen in het Griek- sche milieu, waaraan de muziek braaf meedoet Maar vooral als operette zijn cr goede vondsten cn aardige momenten te over. Een van de beste is dat, waarin de vriendinnen om acht uur precies ko men dinceren en Alkmene hoofdpijn voorwendt, onulat zo liever bij den pseu do-Amphitryon blijft. Een prachtig, heel licht gehouden stukje film met het ko mische refreintje „Und die Alkmene, Sie hat Migratie ais leitmotiv. Irj alle opzichten een aanbevelens waardige film. Technisch prachtig ver zorgd en vol humor en gratie, op een peil. dat men anders zelden in de film bereikt. Wie eens hartelijk wil lachen, mug Amphitryon niet verzuimen. Het journaal brengt nogal wat plaatse lijk nieuws, de St. Hubertus-jachtrit van dn Kon. Ned. Jachtvereeniging, de over dracht van het commando van het eer ste rog. Huzaren en de Military. Verder actualiteiten uit den oorlog Italië-Abes- synië. Willy Fritsch cn Fita Benkhoff in „Aomphitryon" j* City Theater City theater komt deze week uit met do film „Vergeten Mannen." Oorlogen en oorlogsgeruchten dooien rond over de aarde. Nog zijn me de go- beurtenissen van 19141918 niet verge ten, en alweer dreigen nieuwe oorlogen aarde en ruenschen met hun gruwelen. Duizenden werden gedood en milioe- nen gewond naar lichaam en geest. Nimmer zullen de namen bekend wor den van de duizenden die op ret slag veld achterbleven en onherkenbaar ver minkt werden. Vele oorlogsfilms werden al gemaakt: o.a. van het Westelijk front geen niéuws." De. „Groote Parade.", „Houten Krui sen" enz. In deze nieuwe film wordt de werkelijkheid getoond zooals wij die ons nooit hebben kunnen indenken. Authentieke opnamen laten ons de vreeselijke ellende, het ontzettende dra ma zien dat zich tijdens den wereldoor log heeft afgespeeld. Dat deze opnamen inderdaad authen tiek zijn blijkt voldoende uit de primitie ve opnamen die wel 20 jaar geleden moe ten zijn gemankt, toen de film nog in haar kinderschoenen stond. Deze film is een doodelijke aanklacht tegen degenen die door een enkele poli tieke daad een menschonteerende hel over de narde doen losbarsten. Hoe kan een beschaafd, ontwikkeld men- schenras een zoo nlgeheele vernie ling toestaan van al wat goed en schoon gemaakt is door menschen- handen en menschengeest. Zouden er nog ruenschen gevonden worden die voor den oorlog zijn? 't Lijkt onbestaan baar! Dit filmwerk wordt toegelicht door Ds. Hugenholtz. Zijn vredesboodschap aan het einde moet in elk huisgezin doord ringen. Door al deze gruwelen die het tweede gedeelte van het programma uitmaken is tie Indruk <lat de amusante film „Jeder Fran hat Ihr Geheimnis" we! wat ver drongen. Toch Is het een plezierige fflm. Karin Hardt en Haris 86hnh«r zijn ook niet de eerste de besten. Zij maken wat experiment. De zaal lachte dikwijls har telijk om de geestige passages. F.rlair nieuws uit alle windstreken zette dezen filmavond in. Bioscoop Amicitia In Amicitia begint men morgen met de vertooning van de film „Caïn", in de Hollandsche vertaling „De beacha- ving ontvlucht" Het verhaal speelt zich af op de eilan den Madagaskar en Nossi Bé en het ver dienstelijke van deze film is dan ook, dat de camera-man Georges Million verschil lende mooie opnamen in beeld gebracht heeft Wut het overige van de film be treft, mochten spel noch inhoud veel in druk op ons maken. Aan boord van een Oceaanstoomer zien wij een stoker in verzet komen tegen het ellendige beslaan, dat hem beneden in het schip temidden van kolengruis en hitte beschoren is. Een scherp contrast daarmede de regisseur Leon Poirier blijft bij dit punt te lang stilstaan, waar door de scherpte aan dit contrast ontno men werd vormt het leven, verkwis tend en onbelangrijk, van dc passagiers aan dek. Deze Cain (Thonny Bourdelle) brengt zijn opstandig plan ten uitvoer, maar alvorens in een bootje zich van den Oceaanreus te verwij deren, pleegt hij diefstal. Zonder drinkwater aan boord, zwerft hij dan een tiental dagen onder de gloeiende zon over de zeevlak- te, tot hij tenslotte terecht komt "bij een eiland. Uit aanteekeningen van een mis sionaris, die door inboorlingen gedood Is, blijkt dat het eiland onbewoond is; boel zelden wordt het aangedaan door wilden, tegen wie hij waarschuwt. Cain gaal een natuurleven leiden, waarbij hij in deze grootschc verlaten heid slechts twee vrienden heeft, een paar apen. Juist wanneer hij niet zijn boot verder wil gaan zwerven, verneemt hij stemmen. liet zijn inboorlingen, waaronder ook eenige vrouwen. Het ge lukt hein na een gevecht zich van één der vrouwen meester te maken en de overigen te verjagen. Gelukkig is zijn huwelijk met haar niet; zij schenkt hem twee kinderen, waarvan er één door een slang getjood wordt Cain beseft dan uit het bijbeltje van den missionaris, dat hij niet gelukkig is, omdat hij een dielf is. Alle pogingen doet hij om van het eiland af te komen op een pnsseerend schip en tenslotte lukt hem dat. Hij laat zijn vrouw, Zouzour, met het kind achter. Op het schip, dat hij het eiland voor anker is gegaan, bemerkt hij echter, dat de menschen nog niet. veranderd zijn, daljt een schip nog altijd beteckent: uiterlijk praal cn pracht, innerlijk el lende. W anneer dc sirene het vertrek van de boot aankondigt, springt Cain over boordboord, gaat terug naar zijn vrouw, die hem reeds tegemoet gekomen is, te rug naar het gelukkige loven van de natuurstaat... Fotografisch en muzikaal ia da film goed verzorgd. AMERSFOORT Zondag 17 November 193\ St. Joriskerk. 10 uur: Dienst. 6 uur: Ds. Pannebakker. Emma Kerk. 10 uur. Dienst. 6 uur: Dienst. Nieuwe Kerk. 10 uur: Ds. Gerritsen (Jeugddienst). 6 uur: Dienst. Bethelkerk. 10 uur: Kinderkerk. Gasthuiskerk. 10 uur: Godsdienstoefening door de* heer v. d. Heide. Wijkgebouw Monnikenpad. 10 uur: Kinderkerk. Gebouw „Het Sluisje". 10 uur: Kinderkerk. Vrijz. Hervormden. Luthersche Kerk. 7 uur: Ds. Dikbóom. Remonstrantsche Kerk. 10H uur: Dr. Miedema. Doopsgezinde Gemeente. 10*/a uur: Ds. Hylketna. Evangelische Luthersche Kerk. 10X uur: Ds. de Jongh. Vrije Jeugdgemeenschap. Theos. Loge. 7 uur: Ds. D. A. Vorster, van Arnhem, Geref. Kerk (Zuidsingel). 10 uur: Ds. Popma. 5J4 uur: Ds. Schouten. Geref. Kerk (L. Vrouwestraat). 10 uur: Ds. Schouten. 5J4 uur: Ds. Popma. Geref. Kerk in Hersteld Verband. 10 uur: Ds. J. J. Groeneweg van Hik versuin. 7 uur: Avondgebed. Christ. Geref. Kerk. 10 uur: Ds. M. W. Nleuwenhuyza, Franeker. 514 uur: Ds. Nieuwenhuyze. Dinsdag 19 Nov., 7tf uur: Ds. J. Tam» minga van Harderwijk. Geref. Gemeente. Gebouw C. J. M. V. Stoovestragt 11. ló uur: Godsdienstoefening, uur: Godsdienstoefening. Vrije Geref. Gemeente. (Muurhuizen 53). 9.30 uur: Godsdienstoefening. 5 uur: Godsdienstoefening. Oud Kath. Gemeente. ('t Zand 13). 10 uur: H. Dienst. Universeele eeredienst (Soefl-beweging^ Toonzaal Sierkunst. Geon dienst. Vrije Kath. Kerk. 1 (Theos. Loge, Regentesselaan 21)'. Geen opgave ontvangen. Leger des Heils (Langestraat M)'. 10 uur: Heiligingsdionst. 3H uur: Openluchtsamenkomst. 8 uur: Openbare samenkomst. Christian Science Society, ('t Laantje 3). 10^ uur: Hollandsche dienst. De Amersfoortsche Bergkapel. Regentesselaan 21. Geen dienst. BUITENGEMEENTEN Baarn en Eembrngga. Geen opgave ontvangen. Barneveld. 9X uur: Ds. van Montfrans. 5 uur: Ds. Timmer. Hoevelaken. 9V« uur: Ds. Mulder. 2 uur: Leespreek. Hoogland. 0uur: Ds. W. v. d. Waal, van SoesV dijk. Leusden. 10 uur: Ds. Hofstede. Nijkerk. Geen opgave ontvangen. Soest Oude Kerk. 10 .uur: Ds. Torenbeek van Amers» foort. 7 uur: Ds. van Schaick. (Jeugddienst)'. Emma Kerk. 10 uur: Ds. van Schaick. Soest. (Vrijz. Godsdienstigen). 1 Geen dienst. i Soesterberg. 10 uur: Ds. D. van Krevelen, emeft pred. te Bosch en Duin. 6 uur: Ds. Tuinstra. De Vaursche. Geen opgave ontvangen. Woudenberg. 9K uur: Ds. Klomp. j DE S.B.O. REVUE Ook dit seizoen komt het Utrechtsehe S.B.O. revue- en cabaretgezelschap weer naar Amersfoort om ons een gezelligen avond te bezorgen. We herinneren ons de uitstekende revue van verleden jaar waarvan zoo velen genoten hebben. De revue, welke dit jaar opgevoerd wordt heet: Hoe bestaat 'I? en ging reed* met groot succes te Utrecht, Gel- dermalsen, Culcmborg, Dordrecht en andere gemeenten. NED. HERV. KERK Te Barneveld is beroepen ds. K. v. d. Berg alhier. Ta Utrecht slaagde voor het theore tisch tandheelkundig examen onze stadgenoote, mej. II. A. Ronhaar.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 6