Onze goedkoope Patronen Rubriek van Oom Bob Beste Nichten en Neven! Ik dank jullie allen van deze plaats voor de „Prettige Kerstfeest" wenschen, die ik in eiken brief kreeg. Daar ik den volgenden keer te laat zou zijn, wil ik jullie nu reeds een gelukkig en voor spoedig 1936 toewcnschen. Zullen we ook vast afspreken, dat we allemaal' op school overgaan; de één hard, de ander door minder hard te werken maar toch zoo, dat wc er komen? Ik hoor jullie al zeggen: In orde, oom! Dus ben ik te vreden. En nu dc tcckenwcdstrijd. Eerlijk ge zegd was ik bang, dat die wedstrijd niet zou lukken door te weinig deelname. Maar ziedaar, jullie hebt voor een aan gename Kerstverrassing gezorgd, want ik kreeg keurige teekeningen. Zelfs waren er vier bij, die apart in carton- papier verpakt waren. Maar die verrassing bracht ook een moeilijkheid met zich mede: welke was de mooiste? Eerst even zeggen, wie mededongen. Dat waren: Robinson Cru soe (niet 2 teekeningen). Oude Man, Tom Mix, Veldmuis, Adelaar, Speel- graag, Postjager, Charly Chaplin en Korenbloem. Door ile ervaring wist ik, wie van hen do teekening geheel alleen gemaakt had den en wie er 'n beetje mee geholpen waren. Dat. laatste vond ik niet zoo erg, wanneer ik er ook veel eigen werk in zag. En dat was met allen gelukkig bet geval. Zoo vermoed ik. dat Adelaar met die mooie vogel geholpen is en Veldmuis met hot denkbeeld van die kerk, door een raam gezien. Een prach tige teekening overigens Veldmuis! Den eersten prijs, het Bussink-album, bob ik toegekend aan Korenbloem, die een „fantasietje" stemmig op papier ge bracht heeft. De tweede prijs is voor Oude Man en de derde prijs voor Adelaar. Jullie bei den mogen een boek kiezen. Verder zijn er nog vier heel eenvoudig troostprijzen door mij beschikbaar gesteld. Daaruit mogen kiezen: Veldmuis. Postjager. Tom Mix en Robinson Crusoë. Ook degenen, die geen prijs krijgen, breng ik hulde, want jullie hebt alle maal teekeningen gemaakt, die er ver zorgd uitzagen en waarvoor jullie veel tijd noodig gehad hebt Wat de groeten-afdeeling betreft het volgende: De groeten doen: Stormvogeltjc aan Sip-Su, Zwartkop en Zeemeeuw: Sip-Su aan Zonnetje, alsmede een gelukkig nieuwjaar aan de heele familie; Koeti- lang aan Zwnrtkijkstertje, Magnolia en Olifantje; Klaverblaadje aan Zonnetje, Magnolia en dc overige familie; Veld muis nan tie heele familie; Tom Mix aan Piccolo en Buziau; Postjager aan Klaverblaadje. Magnolia. Zwartkijkster- tje en Oom Pith; Zonnekind aan Picco lo, Krullebol en overige familie. En nu begin maar met ife briefwis seling, voor het laatst in dit jaar. Ik hoop, dat wij elkaar in het. komende jaar ook zulke prettige brieven schrij ven zullen! ONZE BRIEFWISSELING S t o rm vogeltje heeft nog, terwijl zij in Vlissingen was. aan haar oom ge dacht; dat vind ik prettig. Heerlijk, dat je zoo'n fijne vacantie hebt; een heel ander leventje in die havenstad dan in ons rustige stadje hé? Eén ding heb je gemist en wel schaatsenrijden, al heeft dat genoegen bier maar kort geduurd hoor. Wellicht is dat «en troost voor je, maar voor onze familie was het jam nier, wat je wel begrijpen zult. Dc Mid delburgsche markt is zeker de moeite waard om te gaan zien; doe het als je er voor in de gelegenheid bent en schrijf mij er dan wat over. En nu wensch ik je een recht gelukkig nieuwjaar, Storm vogel t je. S i p-S u, van Stormvogeltje had ik al begin dezer week een brief; jij zult er intusscben ook wel één gekregen heb ben, denk ik. In Amsterdam heb je het vast en zeker best naar je zin; maar nu niet groot-steedscli gaan doen hoor! Aan Ilillcbonnen hoop ik je te kun nen helpen, al zullen het er niet veel zijn. Denk maar, dat het uit een goed hart komt, want een spreekwoord in dien zin bestaat toch hè? Vertel me eens wat*over je rapport, want de woorden „ging nogal" zijn zoo vaag .Sip-Su! Korenbloem, je teekening is keu rig, in één woord gezegd. En verder ben ik ook best te spreken over je rap port, dus twee pluimen of liever ko renbloempjes in één brief! Dat overkomt je ook niet veel hè? Je teekcnleeraar ken ik wel, maar hoe kom je er toe om mij dit te vragen of ging dat zoo maar? Vergeet vooral niet mijn groeten aan je zusje Bruinoog II! Koctilang, maar zoo'n drukte zal het toch wel niet worden met de va cantie bij jullie thuis, wanneer je met z'n drieën bent! Voor zulke boosdoe ners zie ik jullie in ieder geval niet aan. .la, het ijs was niet mooi, maar we moe ten nu eenmaal in ons land tevreden zijn, als het ons houden kan, Koeti- lang. Kerstroos, je rapport kan er mee door, zooals je zegt, maar minder mag 't niet worden. Ik vertrouw erop, dat je daarvoor zult zorgen Kerstroos! Die Klokzeepbonncn kan Johann Strausz juist prachtig gebruiken; daar boft ze bij. De sledesport, daar is dc laatste da gen wat aan gedaan, maar het is ook een echte jeugdsport. Neen, die postze gelserie, waar jij naar vraagt, heb ik niet; ik zou die postzegels zelf ouk wel eens willen zien. Oude Ma n, nog wel bedankt voor de hulpzame hand, die jij mij biedt met den ruilhandel. Je stuurt steeds zoo verrassend veel en ik hoop dan ook jou van dienst te kunnen zijn, door zooveel mogelijk D.E.-puntcn klaar te leggen. Helaas beginnen ze op te raken, maar daarover later zorg. Over je teekenpres taties zeg ik maar liever niets, je weet wel, hoe ik daarover denk, Oude Man. A d e 1 a a r, je rapport is niet zoo mooi, maar gelukkig besef jc datzelf. Denk vooral toch aan rekenen, want dat is een hoofdvak en telt als liet ware dub bel. Van Krullebol heb ik een mooie kaart uit Arnhem gekregen, maar ze zot er niet haar schuilnaam maar I.ida op. Ik wist niet, dat jij zoo enthousiast was met ijshockey. Een moeilijke sport, hè? Klaverblaadje, eigenlijk had je jc laatsten brief in dit jaar met een reuze verhaal moeten besluiten, maar deze kan ook mee door, hoor! Ik be grijp best, dat jij druk aan het schaat senrijden bent geweest, zoolang daar voor gelegenheid was. Maar zwemmen moet je dit jaar ook goed leeren, hoor, want een Hollandsch meisje, dat niet zwemmen kan, neen. dat mag niet. Af gesproken dus! Heb je een fijnen Kerst mis gehad hij den Kerstboom? Veldmuis, dacht je werkelijk dat ik die teekening van jou weggooien zou? Geen denken aan; ik wist niet dat jij zoo goed teekencn kon. Ik ben met de Kerstdagen in de stad gebleven; heb jij het prettig gehad in Utrecht? Ik heh je Kerstgroeten aan de familie maar veranderd in gewone groeten, daar Kerstmis alweer tot het verleden be hoort. Jou wensch ik een gelukkig nieuwjaar. Li da of wel Krullebol dank ik har telijk voor de mooie kaart, die zij mij uit Arnhem toestuurde met „Vroolijk Kerstfeest" wcnschen. Tompoes heeft, evenals ik, nog ge noten van de korte ijsvrcugde. Misschien gaat het weer gauw vriezen en hoeven we de schaatsen nog niet voor goed op te bergen. De raadsels waren hcuscli niet zoo moeilijk hoor; ik dacht wel, dat jij ze kon oplossen. Doornroosje, van Flierefluiter hoor ik vrij geregeld nieuws, maar wel weet ik, dat hij het erg druk heeft, zoo dat hij niet altijd tijd heeft om te schrij ven. Bevalt het je nogal op de modevak school? Ik merk wel, dat er steeds meer nieuwe neven bij komen. Nou, hoe meer zieltjes, hoe meer vreugd, vind je ook niet? S c h o e is een nieuwe neef en harte lijk welkom in onzen familiekring. Je vertelt me wel een en ander over wat je alzoo. doet hè? Tom Mix, neen, dat was natuurlijk een drukfout, maar je kon gemakkelijk hegrijpen dat met dien naam jou be doeld was. Volgende keer krijg ik meer nieuws van je, want dat heb je beloofd, nietwaar? Robinson Crusoë, wat jammer dat je nu net in de vacantie ziek ge worden bent. Ik heb echter wel jc tee keningen gekregen en vindt het erg aardig van je zuster, dat zij zoo goed voor je waargenomen heeft. Wil je haar bedanken voor haar -Kerstwen- schen en haar een gelukkig nieuwjaar toewenscheu namens mij. Dat laatste geldt ook voor jou Robinson Crusoe. Je bonnen blijven klaar liggen. Ik wensch je verder een voorspoedige beterschap hoor! Draaitol, gelukkig dat je rechter arm weer meedraait en tolt. Zeg, die oplossing van het eerste raadsel gaat niet door, want je mocht alleen met cij fers werken en niet mot een komma! Dus je gaat heel hard werken na de Kerstvacantie; ik hoop en verwacht dat je dit goede plan ten uitvoer zal bren gen, want het is wel noodig hoor! Nou, beste nicht, ik wensch je een gelukkig nieuwjaar, waarin je woelwa ter-eigenschappen minder draaitollerig zullen worden! Magnolia, noch hij dezen korten brief, noch hij den toekomstigen langen brief van je heb ik gezucht of zal ik zuchten. Maar je vraagt zoo beseheiden om die bonnen. Heusch, ik zal mijn best voor je doen, maar je weet het. En nu lever ik je weer over aan je druk leven tje, met mijn nieuwjaarsgroeten! Postjager, je rapport is goed, al leen Meetkunde moet nog iets beter worden. Maar in ieder geval ga je op een dergelijke cijferlijst over en dat is het voornaamste. Zoo dacht ik er ten minste vroecrer over. Je doet dc groeten aan Oom Pim, maar aan hem heb jij toch nooit geschreven hè? Mijn beste wenschcn vergezellen je in het nieuwe jaar. Buziau is van wal gestoken met zijn eersten brief. Veel nieuws had jo niet voor me, maar schrijf me maar eensh: waar je op school gaat; in welke klas je zit; of je veel vrienden hebt; wat jc misschien later gaat doen en hoe oud jo bent. Dan weet ik zoo'n beetje wie neef Buziau is, zie je! Vimhonnen vraag je, maar die heb ik altijd zeer weinig. Misschien kan ik je er aan helpen! Doo jc ook voortaan mee aan de raadsels? Babbeltje heeft me een langen en prcttigen brief geschreven. Fijn dat je rapport goed was, zeg. Ik vind het jam mer, dat bij jullie op school de belang stelling voor een jeugdconeert zoo ge ring is, maar hel is nu eenmaal een uiting van dezen tijd. Het lijkt mij ook leuker om je pop zelf in de kleertjes te steken, dan dat zij zoo kant en klaar is. Nu kun je haar net zoo leuk kleeden als jc zelf wilt. Cow-Bov is niet ziek. maar heeft gezien, dat Oude Man een verhaal geschreven heeft en dan zwijgt hij. Bin nenkort hoor jc wel weer van hem. Oude gramophoonnaalden zijn harder van constructie, daarom ontstaat ook een minder zuiver geluid. Maar nu wensch ik jc het allerbeste in het ko mende jaar! Zonnekind, dus jij schrijft niet uit eigen beweging, wat me niet prettig toe schijnt. Heusch, ik dwing je er niet toe, iedere neef of nicht is vrij om niet ol wel te schrijven! In ieder geval wensch ik nicht Zonnekind een gelukkig 1936 toe! Charly Chaplin, voor jou geldt dus dit jaar het parool: aanpakken. Je kunt het best, dus dan moet het ook. Ik vond je teekening heel aardig, maar ja, er is nu eenmaal altijd haas boven baas, is het niet zoo? Als ik nog eens van die K. en G.-plaatjes krijg, zal ik aan je denken, maar op het oogenblik is jouw plan het best. Succes in liet nieuwe jaar, Charly. Zwartkop heeft nu en dan ruzie met haar vulpen; de stille getuigen daarvan krijg ik veelal te zien! Maar anders wordt zoo'n groot vel papier ook zoo eentonig hè? Jij moet op school dat w#3rd met één e schrijven, je leeraar heeft volkomen gelijk: zoo ook het woord ..mede," dat toch van „mee" (of met) komt! Dat sleeën ging fijn hè; ik heb er eens een tijd naar staan kijken, want meedoen, neen Zwartkop, dat laat ik liever aan jullie over! Je hebt geen bonnen gevraagd, maar ik zal toch wat voor je klaar leggen. Gelukkig nieuw jaar hoor! De oplossingen De oplossingen van de raadsels van de vorige week waren als volgt: I Door toevoeging van twee cijfers moest het getal 991 iets minder worden dan honderd. De gevraagde cijfers wa ren één en twee, zoodanig, dat het laat ste cijfer van 991 een half wordt. Dus: 991/2. II De naam van den neef is „Koetilang" uit: Koetilang, ooievaar, evenaar, twaalf, imker, lood, aal, nl. en g. Vooral het. eerste raadsel maakte vele slachtoffers, doordat dc meesten ook een komma gebruikten, wat niet toege staan was. liet. gevolg was, dat er maar L-vce goede oplossingen binnenkwamen, nl. van Kerstroos en Koetilang. De ge lukkige prijswinnaar werd na loting on ze leef Koetilang, die den prijs kan ko men halen. De nieuwe raadsels I Het is een zinnetje, dat uit. negen korte woordjes bestaat. Heel makkelijk hoor! 1, 2, 3 en 4 is niet weinig 5, 6, 7 en 8... geluk 9 en 10verbindingswoord 11—lövoorspoed 16, 17 en 18aanwijzend vrnw. 19—23allemaal 24, 25 en 26van 2732.... bekend familielid II. (Ingezonden door Kakeltje). Het. gevraagde woord op de kruisjes- lijnen is een familielid. O, jongens, kijk! 't gaat sneeuwen, lk zie de vlokken al. Ik hoop, dat morgenochtend De wereld wit zijn zal! Dan gaan we ballen gooien 'r Op uit met onze slee. En ieder, die van sneeuw houd Die doet natuurlijk mee. (Nadruk verboden). We glijden heerlijk baantje En zijn heusch onvermoeid. Wie heeft nu als er sneeuw ligt Wel ooit genoeg gestoeid? En als we 's avonds eind'lijV Heel moe zijn van de puret, Dan droomen wij van sneeuw nog Zelfs in ons warme bed! CARLA.HOOG X X X X X X X gevraagde woord. vrucht. jonge vogel. buitengewoon. meisjesnaam. jongensnaam. persoonlijk voorn, woord. klinker. ONZE RUILHANDEL Mevrou w P. kan K. en G. en plaat jes van „De Boerderij" komen halen. Johann Strausz, voor jou zijn er klokzccp en oude boeken bonnen, alsme de een sne en wwi t-voorz ij de, die je mij gestuurd hebt en waarvan ik er geen heb. De Onbekende, die mij in een blauwe enveloppe onder den ruilhandel bedacht, bedank ik hartelijk. S i p-S 11 krijgt Ilille en reisbonnen. D i k k i e en Pindaman, voor jul lie zijn er Duifbonnen en een Sunlight- bon. Koetilang, Patriabonnen en een Vimbon wachten op je komst. Kerstroos kan postzegels komen halen. Oude Ma n, voor jou het oude re cept, D.E. punten. Klaverblaadje krijgt misschien een paar boekenhonnen en een Lcvers- zeepbon. Hans en Grietje, hartelijk dank voor jullie Hilleplaatjes: ik leg plaatjes van „De Boerderij" voor jullie klaar. Veldmuis, Hakabonnen wachten op je. Tompoes, voor jou zijn er reisbon nen en kwattasoldaatjes. Doorn roos j e, natuurlijk heb ik reisbonnen voor je. Draaitol krijgt een paar van Nelle merken. Magnolia misschien, heb ik Postjager kan H.O. en Kahrcls Theebonnen halen. Buziau, misschien heb ik Vimhon nen voor je. Zonnekind, wellicht is er een Sun light- of Rinsobon voor je. Babbeltje, kom maar Hille en Reisbonnen halen. Bellefleur wordt hartelijk be dankt voor dc vele bonnen, die ik toege stuurd kreeg. Charly Chaplin, voor jou zijn er kwattasoldaatjes. Zwartkop kan Torenkraaibonnen komen halen. De heer C. J. B., voor U heh ik nog ecnige K. en G. plaatjes klaar gelegd. Nog altijd hen ik zeer dankbaar voor Sunlight-. Boeken- en Kraalbonnen. En fin, jullie weet het wel. De bonnen cn plaatjes kunnen Maan dagmiddag na 3 uur aan het bureau af gehaald worden. Met vele hartelijke groeten voor een voorspoedig Nieuwjaar van OOM BOB. Op verzoek van vele lezeressen maken wij thans een aanvang met het weke lijks plaatsen van modellen, waarvan goedkoope modellen verkrijgbaar zijn. .De prijs dezer patronen bedraagt slechts 25 cents. De patronen worden vervaardigd door bekwame coupeuses, zoodat pasvorm en coupe gegarandeerd worden. Wij twijfelen er niet aan, of., deze nieuwigheid zal door onze lezeres- sen ten zeerste op prijs worden gesteld. GEKLEEDE JAPON VOOR GEZETTE FIGUREN. G. 1. Deze mooie, afkleedende japon kan van fluweel, cloqué. satin, en allerlei andere weefsels gemaakt worden en vraagl geen andere garneering, dan kant langs de hals- uitsnyding. die de werking van een vest weergeeft. Ruime met zijde tegengevoerde volant, van breed tot niet toe uitloopende naar de taille .die het figuur de zoo zeer gewenschte afkleedende lijn verleent. De taille is ongeveer 5 c.M. lager aange bracht. dan de normale lijn aangeeft, waar door het figuur een slankeren indruk weer geeft. Recht rugpand. Mooie mouw met aansluitend onderdeel, ingehaalde ruimte 15 c.M. boven de pols, vierbaans rok, waar van de achterbaan uit één deel bestaat, de voorbaan uit drie deelen. Indien zijde of gladde wollen stof verwerkt wordt, kan men op de midden-vóórbaan eenige ner- vures aanbrengen, zooals de lijn op het pa troondeel aangeeft. Andere weefsels vra- gei een rechte baan. F-tronen verkrijgbaar in de maten 48, 50 en 52. GEKLEEDE MIDDAGJAPON. G. 2. Zeker is dit model zeer apart te noemen, eenvoudig en door de aangebrrchte gar- nrrring toch zoo gekleed, vooral van crêpe satin. Het voorpand sluit met een scher pen punt naar links, terwiil een genlisseer de. ruime volant is aangebracht van zijde in dezelfde tint. De rug is recht, evenals tl? achterbaan, terwij] aan het voorgedeel- te van deze tweebaans rok een eenvoudige gsrneering is aangebracht in den vorm van een gebogen, puntig oploopende lijn, die even aan een heupstuk doet denken, w aardoor een al te sober geheel wordt voor komen. Knoopen zijn op het bovenstuk aan gebracht. Behalve van crêpe satin kan het model met veel succes van wollen georgette ge maakt worden, met plissé van hetzelfde materiaal. Ook fluweel leent zich heel goed tot het maken van deze japon, doch dan wordt op de rok geen garneering aange bracht. terwijl d? plissé vervangen wordt door ingehaalde kant, een zeer moderne garneering. Het model kleedt buitengewoon af en is aar in alle maten. KINDERVOEDING. Eenvoudig, doch doelmatig, goed ontbijt gewenscht. G. C. MeijerSchwencke BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN Op te zenden aan „Het Practisch Modeblad", Postbus 36, Den Haag, giro 203203. NAAM: STRAAT: PLAATS: Patroon NoMaat Hierbij ingesloten f aan postzegels. Indien U tevens het laatste nummer van „Het Practise., te ontvangen, gelieve U 10 cent extra in te sluiten. lad" wenscht De voeding van den mensch wijzigt zich in verband met zijn behoeften en zal 's zo mers weer aan geheel andere eischen moe ten voldoen dan 's winters. Zullen wij met warm weer bij voorkeur lichte spijzen, koude puddingen en slaatjes eten, dan is dit 's winters weer geheel anders. Warme stamppotten, erwtensoep, capucijners en bruine boonen met spek, ziehier de echte winterkostjes, terwijl na groenten en aard appelen pannekoeken, rijstebrij, haver mout, een stevig besluit geven, zelfs het vleesch kan daarbij van het menu ge schrapt worden. Eenvoudige, doch doelmatige voeding is vooral voor kinderen van veel belang en dikwijls beslissend voor hun geheele le ven. Vele moeders gevoelen zich in dit op zicht vaak voor een moeilijke taak gesteld en het kost haar meermalen zeer veel hoofdbrekens, haar kinderen datgene te geven, wat voor een opgroeiend organisme het meest geschikt is. Verkeerd toegepaste voeding leidt tot ondervoeding, de kinde ren worden lusteloos, zien bleek en heb ben nergens trek in, hetgeen voorkomen kèn en moet worden. Gelukkig zijn er genoeg krachtbronnen, die het organisme in stand kunnen houden, dat niet beter vergeleken kan worden, dan met een machine, die bij slecht onderhoud niet goed functioneert. Wat zyn vele moeders niet vaak overbe- zorgd als de kinderen aan het middagmaal niet genoeg eten. Hebben diezelfde moe ders er echter wel eens over nagedacht, dat zij hun kinderen 's morgens naar school laten gaan vrijwel zonder ontbeten te hebben? Het is een zeer verkeerde ge woonte en meermalen een gevolg van het feit, dat allen 's morgens te laat zijn. ter wijl een gezamenlijk ontbijt, desnoods van moeder alleen met de kinderen, zoo'n goed begin van den dag is. Inplaats van brood, dat in de meeste ge vallen nog harstig weggewerkt wordt met thee. kunnen zij veel beter een bord ha vermout eten, dat niet alleen smakelijk, doch ook vc 'dzaam is en tevens gemakke lijk verteert. Men behoeft zich geen zorgen te maken, dat dit veel extra tijd vraagt, want tegelijk met het theewater zet men de pan met melk op en rekent voor 4 personen niet meer dan 1.2 L. (1 L. en 2 theekoojes). brengt deze aan de kook. voegt er wat zout bij en strooit er roerende 150 gr. of drie gewone theekopjes vlugkokende Quaker overmout in. Af en toe wordt de pap even lorgeroerd. en moet nog 35 minuten zachtjes doorkoken. P!et lichte basterd suiker bestrooid, vin den de kinderen het een lekkernij, die er eli'k ingaat. F.rn niet te onderschatten voordeel is te- '•ns. dat het kind met een goed gevulde, ich niet overvolle maag naar school gaat r, zich gedurende de schooluren prettie oe't. z:'n aandacht meer kan concen- goren cn tevens veel meer weerstand f.jgt. Havermout bevat behalve koolhydraten, MODEGRILLEN. De lange, sierlijk val lende gekleede avond japonnen vragen ele gante capes of mantels, die bij het binnenko men in de zaal of bij dansen worden afge legd. Zwart, diep donker blauw of groen fluweel worden zeer veel ge dragen, doch bijzonder apart werkt warme bronskleurige cape of een zacht-geel avond toilet. De robe, die wij hier zien afgebeeld, heeft raglan-mouwen, die zeer ruim zijn en sluit met drie mooie strassknoopen. Het coquette cape- je van tulle, is gedacht in een zachte pastel tint en is eigenlijk meer sieraad dan wel van eenig practisch nut. Het bestaat uit twee ruime, over elkander vallende strooken. terwijl een veel smallere de hals omsluit. Witte tulle staat heel mooi bij zwart fluweel of satin. De cape, die linksboven is aangegeven, is zeer ruim ingehaald langs den hals en vormt een flatteuse ruche, terwijl tevens nog een bloemengarneering wordt aange bracht. Bij voorkeur wordt een afstekende kleur gekozen .terwijl het geheel met satin ge voerd wordt. Zeer modern zijn de aansluitende broeaat- manteltjes met mouwen, die tot de ellebo gen glad zijn, daarna wijd open vallen. ^luiluig n.at gouatressen en knoopen. De modellen leenen zich in het bijzonder voor lange, zeer slanke figuren. Goudbrocaat wordt gedragen bij bruin achtige nuances, terwijl bij zwart met meer succes zilverbrocaat gekozen zal worden. De mooie keuze van avondcapes en man tel past zich uitstekend aan de moderre toiletten aan, terwijl het tevens mogelijk is, modellen van een vorig seizoen op een voudige wijze te moderniseeren. eiwitten en vet, tevens nog 8 verschillende minerale stoffen als calcium, phosfor. mag nesium, potasch, natrium, chloor, ijzer en zwavel, welke alle onmis!-ir zijn vonr het organisme. De vitaminen bevorderen den groei en de ruwe eelstoffen. de spijsverte ring. Een goed begin is het halve werk, is een gelegde, dat ieder bekend is, niet waar? Moeders bewiizvn hun kinderen geen beter dienst, dan ze goed te laten ontbij ten, want een gezond" krae' ti"e jeugd is niet alleen een gezinr'-elang, doch tevens een volksbelang, want de jeugd van heden is het volk van de toekomst. HEEFT U AL KEUS GEMAAKT? Van de in deze rubriek voorkomende ge nummerde modellen zijn knippatronen verkrijgbaar bij de moderedactrice. Mu- zenstraat 5b, Den Haag. Gironr. 1B1919. ten name van den Knippatronendienst te Den Haag. Een prachtige aanvulling op deze ru briek is „Winterpracht". een fraai blad. dat aan bovengenoemd adres tegen twaalf cents verkrijgbaar. „WINTERPRACHT", ONZE FRAAIE WINTERPREMIE. Kosteloos beschikbaar voor onze lezeressen. Vraagt nog heden aan! Wat is „Winterpracht"? „Winterprae' is een winlermodejournaal, dat bestemd is voor iedere Nederlandsche vrouw. Het is een modeblad, zooals er slechts wein.gcn zijn, en bevat een keur van modellen, waardevolle raadgevingen op het gebied van de kleeding. Het stelt ons op de hoog te van den stand der wintermode, die zeo sterk verschilt met de mode van het vor g jaar. Het blad is ook technisch uitsie r d verzorgd, zoodat het een lust is voor de oogen. Geen enkele huisvrouw zal dit bhd willen missen en het doet ons daarom ge noegen te kunnen mededeelen. dat de Mo deredactrice dit blad kosteloos beschikbaar stelt aan onze lezeressen. De redaetr;ce weet. dat zij daarmee alle lezeressen een genoegen doet en noodigt daarom allen uit „Winterpracht" nog heden aan te vragen. Men kan dit doen, door te schrijven aa-> c'e Moderedactrice, Muzenstraat 5b, Den Haag, onder bijsJuiting van twaalf cents aan postzegels, of door storting of over schrijving 1 t twaalf cents od postrekening No. 191919, ten name van den Knippatro nendienst te Den Haag. „Winterpracht" zal U dan veel genoegen bezorgen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 16