PREDIKBEURTEN CORSETTEN A CORSELETS N V. COMP. LYONNAISE PUZZLE-R UBRIEK W<U Ls die nleuAite HONIG'S KALFSSOEP 6 Om den meestertitel FEUILLETON Die Houten Klaas 2e BLAD PAG. 2. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 28 DECEMBER 1935 AMERSFOORT Zondag 2D December 1935. SL Joris kerk. 10 uur: Dienst. 6 uur: Dienst. Emma Kerk 10 uur: Dienst. 6 uur: Dienst. Nieuwe Kerk 10 uur: Dienst. 6 uur: Ds. Pannebakker. Bethelkerk. 10 uur: Kinderkerk. Gasthuiskerk. 10 uur: Godsdienstoefening dooi den heer v. d. Heide. Wijkgebouw Monnikenpad 10 uur: Kinderkerk. Gebouw „Het Sluisje". 10 uur: Kinderkerk. Vjijz. Hervormden. Luthersche Kerk. Geen dienst. Remonstrantsche Kerk. ÏO1/* uur: Dr. Miedema. Doopsgezinde Gemeente. Geen dienst. Evaneelische Luthersche Kerk. IO'/j utir: Ds. de Jongh. Vrije Jeugdgemeenschap. Theos. Loge. Geen dienst. Geref. Kerk (Zuidsingel). 10 uur: Ds. B. Alkema van Soest. 5% uur: Ds. Popma. Geref. Kerk (L. Vrouwestraat). 10 uur: Ds. Popma. 5'4 uur: Ds. Schouten. Geref. Kerk in Hersteld Verband. 10 uur: Ds. B. C. Rijnders van Hil versum. Christ. Geref. Kerk. 10 uur: Ds. Joh. Prins van Haarlem. 5% uur: Ds. Joh. Prins. Geref. Gemeente. Gebouw C. J. M. V. Stoovestraat 11. 10 uur: Godsdienstoefening. by, uur: Godsdienstoefening. Vrije Geref. Gemeente. (Muurhufzen 53). 10 uur: Godsdienstoefening. 5 uur: Godsdienstoefening. Oud Kath. Gemeente. ('t Zand 13). 10 uur: H. Dienst. Universeele eeredienst (Soefi beweging). Toonzaal Sierkunst 11 uur: Dienst; onderwerp: „Dank baarheid." Vrije Kath. Kerk. (Theos. Loge. Regentesselaan 21). Geen opgave ontvangen. Leger des Hells (Langestraat 91). 10 uur: Heiligingsdlenst. uur: Openluchtsamenkomst 8 uur: Openbare samenkomst Christian Science Society, ('t Laantje 3). 10% uur: Hoüandsche dienst De Amersfoortsche Bergkapel. Regentesselaan 21 Geen dienst. „LA MODE NOUVELLE" voor elk figuur geschikt. AMERSFOORT BREOA Utrechtscheweq 10 Karregtraat 21 BUITENGEMEENTEN Ba am en Eembrugge. 10 uur: Ds. Blaauwendraad. 6 uur: Ds. Kievit. Barneveld. 9% uur: Ds. van Dop. 5 uur: Ds. van Montfrans. Hoevelaken. 9% uur: Ds. Mulder. 2 uur: Ds. Mulder. Hoogland. 9'/, uur: Ds. P. I. Hage van Baarn. Leasden. 10 uur: Ds. Posthumus Meijjes. Nijker k. 9V, uur: Ds. Luteijn. 5 uur: Ds. v. d. Graaf. Soest. Geen opgave ontvangen. Soest (Vrijz. Godsdienstigen). Geen dienst. Soesterberg. 10 uur: Ds. A. W. Voors, emer. pred. te Huis ter Heide. 6 uur: Geen dienst. De Voursche. 6 uur: Ds. Gerritsen van Amersfoort. Woudenberg. 9Vt uur: Ds. Klomp. AMERSF. RADIO CENTRALE Wat zij uit het buiten land geelt. In de komende week geeft de Amers foortsche Radio Centrale behalve de programma's der beide Ilollandsche zenders die der volgende buitenland- sche stations door: Zondag 29 December: 8.509.50 Hamburg. 9.50—10.20 Diversen. 10.202.20 Brussel Vlaamsch. 2.204.50 Droitwich. 4.508.05 London Regional. S.059.50 Brussel Vlaamsch. 9.5011.20 München. Maandag 30 December. 11.0512.20 London Regional. 12.202.20 Brussel Vlaamsch. 2.205.35 London Regional. 5.356.20 Droitwich. 6.206.50 Keulen. 7.008.00 Gram. Uitz. A.R.C. 8.0510.05 Keulen. 10.0512-00 London Regional. Dinsdag 31 December. 11.0512.20 London Regional. 12.202.20 Brussel Vlaamsch. 2.205.35 London Regional. 5.356.20 Droitwich. 6.206.50 Diversen. 7.00— 8.00 Gram. Uitz. A.R.C. 8.00— 9.20 Hamburg. 9.20—12.00 Keulen. Woensdag 1 Januari. 8.202.20 Brussel Vlaamsch. 2.203.20 Radio Parijs. 3.205.35 London Regional. 5.356.20 Hamburg. 6.20— 6.50 Dcutschlandscnder. 6.507.20 Diversen. 7.209.20 Weenen. 9.2012.00 Brussel Fransch. Donderdag 2 Januari. 10.20—12.20 Keulen. 12.202.20 Brussel Vlaamsch. 2.204.20 London Regional. 4.20— 5.50 Keulen. 5.506.20 London Regional. 6.20— 6.50 Keulen. 7.008.00 Gram. Uitz. A R. C. 8.009.30 Deutschlandsender. 9.45—12.00 Wccnen. Vrijdag 3 Januari. 11.0512.20 London Regional. 12.202.20 Brussel Vlaamsch. 2.20— 5.35 London Regional. 5.35— 6.20 Droitwich. 6.206.50 Keulen. 7.008.00 Gram. Uitz. A. R. C. 8.008,50 London Regional. 8.509.20 München. 9.20—12.00 Weenen. Zaterdag 4 Januari. 11.0512.20 London Regional. 12.202.20 Brussel Vlaamsch. 2.203.20 London Regional. 3.20— 5.20 Keulen. 3.205.20 Keulen. 5.206.20 Brussel Vlaamsch. 7.008.00 Gram. Uitz. A. R. C. 6.206.50 Hamburg. 8.00—12.00 Droitwich BESTUURSHERVORMING Instelling van de gouverne* menten Sumatra, Borneo, en Groot Oost BATAVIA, 27 Dec. (Aneta). Aneta verneemt, dat heden het voorstel tot doorvoering van de bcstuurshervorming door de Regeering bij den Volksraad is ingediend, vergezeld van een aanvul lende begrooting met toelichtingen. I-Iet voorstel strekt tot instelling van de gouvernementen Sumatra. Borneo en Groot-Oost met ingang van Januari 1937. De beslissing inzake de hoofdplaats van het Gouvernement Sumatra is uit gesteld tot na afloop van een nader on derzoek. Voor Borneo wordt niet dadelijk re kening gehouden met de aanstelling van een Gouverneur, zoodat voorshands de Gouverneursfunctie zal worden op gedragen aan de residenten van Band- jermassin en Pontianak, ieder voor zijn eigen gebied. De kosten voor de hervorming voor 1936 worden begroot op ƒ80.000; voor 1937 zullen deze kosten /2S0.000 bedra gen. In de volgende jaren stijgt dit bedrag tot ƒ425.000 per jaar. Daartegenover, zullen de indirecte baten der hervor ming naar schatting de kosten „aan zienlijk" overtreffen. Voor Goa wordt het zelfbestuur her steld; in de Minahassa. Ambon en Ka- rangasam zullen Raden worden inge steld. De groote deelen van de Buiten gewesten moeten voorshands ambtelijk bestuurd blijven; in andere streken wacht de instelling van zelfstandige gemeenschappen een langdurige voor bereiding. Dr. Visman, rogeerings-commissaris van de bestuurshervorming, verwacht van de goede doorvoering, waarmede thans spoedig wordt begonnen, dat In- dië eindelijk verlost zal worden van de tweeslachtigheid welke Indië's organi satie thans kenmerkt en die onvermij delijk voert tot complicatie en duurte. DOOR STORM OVERVALLEN MANOKWARI, 27 Dec. (Aneta). Bij het oversteken in een prauw van Oransbari naar Manokwari is een groep kolonisten van de kolonisatievereeni- ging Nieuw-Guinea 's avonds door een storm overvallen. De prauw zonk. De drenkelingen zijn na 4 uur roeien uit geput. nabij Warmarway aangespoeld. Een Japansche schoener is gehuurd om de kolonisten op te halen. MUTATIE KATHOLIEKE GEESTELIJKHEID BATAVIA, 27 Dec. (Aneta). Pastoor G. Th. Driesen van de Orde der Capu- cijnen, is aangewezen om t.z.t. bij het Centraal Missiebureau in functie te treden. Pastoor Driesen was van 1924 tot 1932 in Indic als missionaris werk zaam en wel op Sumatra in het Vica riaat Padang. DE ROOFMOORD TE SOEM- BERREDJO SEMARANG, 27 Dec. (Aneta). De vijf de en laatste dader van den roofmoord te Socmberredjo is gearresteerd. Het vijftal bekende volledig. De verklaringen zijn ter plaatse van het misdrijf door den chef der recher che geverifieerd. Deze verklaringen kloppen volkomen met de feiten. OMREKENINGSKOERSEN Öft. Niet Oft. 27 Deo. 28 Deo. Londen 7.28 7.27% Berlijn 0.59.32% 0.59.30 Parijs 9.72 9.71% Brussel 24.86 24.84 Zürich 47.91 47.90 Kopenhagen 32.60 32.55 Oslo 36.65 36.60 Stockholm 37.60 37.55 New York 1-47% 1-47% Praag 6.13 6.13 Medeged. door de Rotterd. Bankvereen. F1LMNIEUWS FILMDEBUUT VAN ELSE MAUHS? Eenige dagen geleden hebben wij melding gemaakt van de onderhande lingen over een nieuwe Nederlandsche film, die Gerard Rutten zou regissee- ren. Thans vernemen wij nader, dat de heer Rutten een uitnoodiging heeft eericht tot mevrouw Else Mauhs om in deze film de hoofdrol te vervullen. Een voor haar passend scenario zou worden uitgekozen. Mevrouw Mauhs heeft het aanvaar den van deze uitnoodiging nog in be raad gehouden. (Handelsblad) ZWARE AARDSCHUIVINGEN PADANG. 27 Dec. (Aneta). Op den weg van Padang naar Medan. bij Kota Nopan, hebben zware aardschuivingen plaats gehad. Het verkeer is voorloopig voor een week gestremd. SELECTIEWEDSTRIJDEN VOOR DE OLYMPISCHE ZEILWEDSTRIJDEN TE KIEL AMSTERDAM. Het bestuur van de Koninklijke Verbonden Nederlandsche Watersport Vereenigingen heeft op ad vies van de technische commissie be sloten de volgende zeilers tot de eerste serie keuze-wedstrijden toe te laten: A. Honigh (Amsterdam), G. Nollcs (Amsterdam), S. de Wit (Bentveld), E. G. v. d. Stadt (Zaandam), J. Maas (Hilversum), D. Kagchelland (Rotter dam), P. H. R. Borgerhoff Mulder (Oegstgeest), R. Lemstra (Amsterdam), W. van der Valk Jr. (Hilèegersberg) en J. H. de Jong (HillegersTïerg). Deze wedstrijden zullen plaats vinden in de Olympiajollen van de K.V.NAV.V. in het begin van het zeilscizoen. Het ligt in de bedoeling, dat later, nadat een nieuwe selectie is gemaakt uit bo vengenoemde zeilers, de uiteindelijke keuze-wedstrijden zullen worden gehou den. VOETBAL WELS NAAR FE YENOORD? Naar wij vernemen koestert de inter nationaal Wels het voornemen zeer binnenkort van Gorinchem naar Rot terdam te verhuizen, alwaar hij een café denkt te openen. In verband hier mede heeft Wels bij den K.N.V.B. over schrijving aangevraagd van Unitas naar Feycnoord. Uiteraard zal nauw keurig worden onderzocht of men deze overschrijving zal kunnen verleenen. (Telegraaf) K. N. V. B. VOETBAL TUSSCHEN STAD EN PROVINCIE UTRECHT In het Utrechtsch Provinciaal K. N. V. B. elftal, dat op Nieuwjaarsdag den •strijd zal aanbinden op het Velos-ter rein te Utrecht tegen het Utrechtsch K. N. V. B. elftal is o.m. gekozen de H. V. C. speler G. Ramselaar. De H. V. C. spelers Heitman en Emo zijn voor dit team als reserve aangewe zen. UIT DEN ARBEIDERSSPORTBOND Handbalprogramma Het handbalprogramma van District VII van den Arhciderssportbond luidt voor a.s. Zondag als volgt: Afdeeling A, heeren: 121 UtrechtTurnen. 12 A.H.G.Hilversum. 23 AnimoAmersfoort. Afdeeling A, vrouwen: 12 Utrecht—Turnen. 23 A.H.G.Hilversum. Afdeeling B, mannen: 1011 Utrecht II—Hilversum II. 11—12 Amersfoort II—Bussum. Afdeeling B, vrouwen: 121 BussumAmersfoort. (Aanvullingswedstrijd). Een kruiswoord puzzle met 26 vakjes en geen enkele aanduiding. Gevraagd zeven woorden in Ie vullen, zoodat alle letters van het alphabet ge bruikt worden. Dit is geen gemakkelijk vraagstuk. 1 2 4 3 De oplossing van de vorige puzzle luidt: T A K E L A R O M A K O M M A E M M E R L A A R S s L A K L E E R A E R A K R A M M O M O M A M A T De heer M. C. R. Stahl staat er schitterend voor In hot tournooi om den meestertitel van den Nederlandschen Dambond is de positie der deelnemers thans als volgt: (Het aantal gespeelde partijen vindt men tusschen haakjes aangegeven). Stahlberg 14 punten (10); Suyk 14 punten (10); Kalden 13 punten (9); Janneman 11 punten (9); Hagenaars 10 punten (9); Pors 10 punten (9); Leyte 10 punten (9); Oosterbeek 9 .punten (8): Rump 6 punferi (9); Bullcr 5 pun ten (9); De Zwart 5 punten (10); Kip ping 4 punten (9). De meeste spelers hebben nog slechts één of twee partijen op het programma. Den heer Oosterbeek resten nog drie partijen. I-Iet ranglijstje doet zien, dat de lei ders onderling weinig verschillen. De strijd om den titel gaat voornamelijk tusschen de heeren Stahlberg, Suyk en Kalden. Ongetwijfeld heeft laatstge noemde op dit moment nog de beste papieren, daar hij één verliespunt min der heeft clan zijn concurrenten. De kansen van Hagenaars, Pors en Leyte bestaan slechts in theorie, Janneman en zelfs Oosterbeek zijn evenwel nog niet uitgeschakeld, daar ze beiden 15 punten kunnen behalen. Een overwin ning van Stahlberg en of) Suyk in de laatste ronde doet het aantal preten denten tot 2, hoogstens 3 slinken en zal in een bepaald geval reeds de eind beslissing brengen. Dit laatste ligt ech ter niet. in de lijn der verwachting. De resultaten van G. Rump (Hilver sum) zijn iets gunstiger dan die van den O.G.-er D. de Zwart. Gelukkig be staat ook voor hem nog een kans, dat hij de twijfelachtige eer van het be zetten der onderste plaats aan één der anderen overlaat. In de laatste ronde van den wedstrijd om den meestertitel is Stahlberg er in derdaad in geslaagd te winnen. Als ge volg daarvan zijn thans de heeren C. Janneman, A. Hagenaars, G. Pors, P. Leyte en J. Oosterbeek ook uitgescha keld. De partij JannemanRump werd re-- mise. De partijen HagenaarsKipping, BulierRump cn Oosterbeek—Janne man werden remise gegeven, daar ze niet meer van invloed zijn op de bezet ting van de eerste plaats. Op 29 De cember volgen de partijen SuykKal den en Leyte—Pors. Hoewel kansloos, stollen laatstgenoemden er blijkbaar prijs op, te spelen voor hun plaats op de ranglijst. De heer M. C. R. Stahl berg staat er schitterend voor, temeer daar do beide concurrenten elkaar be kampen moeten. Spelen Suyk en Kal den gelijk waar veel kans toe be staat clan behaalt Stahlberg den meestertitel. In dezen wedstrijd maakte D. de Zwart zesmaal van den nachttrein ge bruik en zag zich niettemin drie nul len uitgedeeld wegens het afbreken der partij. In de praktijk werkt dit systeem funest. Al is de tegenspeler aan zet en in tijdnood de vertrekkende speler heeft verloren. De deelnemers uit Am sterdam en Rotterdam, die meestal 6 a 7 wedstrijd-partijen „thuis" speelden* waren door deze regeling in het voor dcel. De stand luidt als volgt: M. C. R. Stahlberg J. Kalden C, Suyk C. Janneman A. Hagenaars P. Leyte G. Pors J. Oosterbeck G. Rump Jac. Bulier P. Kipping D. de Zwart 11 6—4—1 16 10 5-4-1 14 10 5—4—1 14 11 3-7—1 13 11 2-8-1 12 10 2—7—1 11 10 3-5-2 11 11 3—5—3 11 11 2-4-5 8 11 1—4—6 6 11 2—1—8 5 11 1-3—7- - 5 De. tijd is het beweeglijk beeld van de eeuwigheid. Plato. Naar het Engelsch van CHARLOTTE M. YONGE door J. I. en E. A. II. 2 „Een landgoed Ze sloeg de handen ineen, vatte toen de zijne en riep: „Eindelijk! Maar wat?... Hoe?... Wist je er van?" „Ik wist van de verwantschap, maar de familie had nooit eenige notitie ge nomen van mijn vader. Dus op dit was ik wel allerminst voorbereid. Mijn over grootvader was een jongere zoon van den eersten lord Northmoor. maar. door dat hij zich op de een of andere wijze misdragen had. was hij verslooten en ook van al'e testamentaire beschikkin gen uitgesloten. Mijn grootvader cn mijn vader hebben op ric oude boerderij een paardenhandel gedreven en heb ben nooit meer eenige aanspraken la !en gplden op hun adellijke afkomst. De oudste tak van de familie had tal rijke nakomelingen, maar is nu afge storven. omdat dp oude lord nog slechts Één kleinzoontje bezat, die even voor rijn grootvader aan diphtheritis overle- ien Is" „Die arme, oude man! Maar... is hij au ook gestorven?" „Hij was al ziek, maar dit verlies heeft hem den dood aangedaan. Natuur lijk wist hij, dat ik de volgende Morton was, die voor het goed cn den titel In aanmerking kwam. En dus heeft hij, na den dood van zijn kleinzoontje, door zijn zaakwaarnemer aan mij laten schrijven, dat ik zijn universeele erfge naam zou zijn." „O, Frank, dus dan ben jij nu baron Northmoor. Juist, mijn lief, geduldig kind. en jij zult zoo gauw mogelijk barones zijn." ,,0, Frank!" en zij barstte in tranen uit. „Dan komt er nu een eind aan al je bard werken cn aan je zorgen!" „Daar ben ik nog niet zoo zeker van, maar in ieder geval is dit lange wach ten nu voorbij en kan ik je van alles geven." Ze bleef echter hartstochtelijk snik ken met het gelaat in haar zakdoek verborgen. „Marv, kind. wat beteekent dit? Be grijp je het dan niet? Er is nu niets meer, dat ons in den weg staat!" Zij maakte een gebaar, of ze hem wil le afweren en bracht niet moeite uit: .,'t Is alles heel mooi en wel. maar nu kan er niets meer tusschen ons be slaan. Je moet je niet naar beneden la.- ten halen om mij." „Wat een onzin. Mary! Je bent er veel geschikter voor clan ik. Het is ..Dal denk je nu, maar je zult wel alleen om jou. dat ik er mij over ver heug." veranderen van opvatting." „Houdt je mij nu waarlijk voor zoo lichtvaardig?" Ik beschouw dit als een zwaren last en een enorme verant woordelijkheid, maar jij zult mij die helpen verlichten en dragen en mij be hoeden tegen de verleiding, daaraan verhonden." „Als ik dat maar kon!" „Kom, Mary, ik moet nu onmiddel lijk naar Londen en dan ineens door gaan naar de begrafenis. Als ik mij nog een minuut langer ophoud, zal ik den trein missen. Stuur mij nu niet weg met een bezwaard gemoed. Je ge negenheid is toch niet bekoeld door al die jaren van wachten?" „Dat weet je toch wel beter. Frank! Maar ik wil alleen doen, wat het beste voor jou is." „Geen woord meer", zei hij met een kus. „Dit is al, wat ik voor het oogen- blik begeer!" Daarmee was hij verdwenen en Mary ging naar haar bescheiden kamertje, waar ze door een flinke huilbui lucht gaf aan haar opgewonden en onzekere gevoelens. „O, wat is hij toch goed! Hij verdient sroot te worden! Dat zijn eerste ge dachte aan mij zon zijn geweest! Die goeie jongen toch! Maar ik moest hem opgeven! Ik mag geen rem op hem zijn. Ik kan hem net zoo goed blijven lief hebben en hem volgen in zijn hande lingen. Maar, o, wat zal dat saai zijn om de Zondagmiddagen te moeten mis sen! Is dat zelfzuchtig! Is dat we- relschgezind?O. help mij het juiste te doen en vast te houden aan hetgeen het hoste zal zijn voor hém!" Telkens als het arme kind een paar minuten voor zichzelve had, buiten bet bereik van nieuwsgierige blikken, wijd de zij die aan het opstellen van een brief, die haar bijna het hart brak. HOOFDSTUK II. De Waardigheid eens goed overdacht. Op het strand te Westhaven, even buiten de stad, stond een rij huizen ieder met een tuintje met tamarisk, brem cn planten, die de zilte lucht ver dragen konden, en die alle pension boden aan gasten, die niet te duur uit wilden zijn, of soms aan families, die in het bezit waren van een jacht en die haar hoofdkwartier graag vlak aan zee opsloegen. Op dezen weg liepen twee meisjes. De een was zóó lang. dat ze, ondanks haar hangend haar, dat fladderde in de sterke zeebries, ouder leek dan de vijftien, die zij in waarheid telde, en ook de uitdrukking op haar blozend ge zichtje leek die van een meisje van een jaar of zeventien. Haar zusje van twaalf jaar was veel kinderlijker, maar leek ook veel liever en zachter. Ze had blauwe oogen en haar tint was blanker. Ze liepen om het huis heen en gin gen binnen door een achterdeur, waar na ze in een kabinetje haar hoeden en mantels aflegden. De jongste begon on middellijk de tafel te dekken, terwijl de oudste zich hijgend op clc sofa wierp en riep: „Moeder, hier is een brief van oom. Ik zal 'm wel open doen. Ik hoop. dat hij niet boos is om dat rekeningetje van de modiste!" „Ja. ga jij maar je gang, kind," klonk een stem door de gang. Ik heb cr geen gelegenheid voor gehad; steeds ben ik bezig geweest voor den lunch van mrs Leeson, want aan dat kind heb ik niets' Ze is zoo onbegrijpelijk, dat ik het veel gauwer zelf heb gedaan. Wat is er dan, Ida?" toen er ineens een onderdrukte kreet klonk. „O. moeder, moes! Oom is een lord!" „Wèt?" „.Ta, heusch, oom is een lord!" „Je oom?... Die houten Klaas!... Een lord? Kom. houd mij nu niet voor den gek, vooral nu ik zoo doodop ben!" „Maar het is geen grap, het is de volle waarheid: oom is lord North moor". Met haar mes in de oene en een bosje peterselie in de andere hand. kwam mrs. Morton naar het kabinetje geloopen. Het was een knappe vrouw in denzelfden stijl als Ida, maar haar kleur was harder geworden, dan die wel paste bij de cenigszins sentimen- teele uitdrukking, die zij kon aanne men, als ze den tijd had, om meelijden met zichzelve te voelen. „Ik verzeker 't u", zei Ida weer cn las gedeelten van den brief voor. „De titel cn het land goed vervallen aan mij; de oudste tak van de familie is uitgestorven." „Geef mij den brief eens!" riep mrs. Morton en liet zich even in den stoel vallen. „Wat is hier aan de hand?" klonk de stem van een flinken jongen, in leeftijd tusschen de zusjes in, die on middellijk met verlangenden blik naar de gedekte tafel, vroeg: „Zijn jullie nog niet verder, zeg? Mijn maag jeukt!" „O, Herbert, beste jongen!" viel zijn moeder hem om den hals. „Je oom is een lord en zoo zal jij ook nog eens lord Northmoor worden." „Toe, als je blieft, laat mijn hoofd er nog wat opstaan! Wie heeft u dat wijs gemaakt „Oom Frank is lord Northmoor", zei fda verklarend. „Die is goed!" schaterde Herbert. „Toch is het waar, Bertie. Kijk, hier is de brief." Er werd nijdig gebeld. „Beware! Daar hoop ik nu binnen kort ook van af te zijn. Toe, loop eens gauw naar boven Conny, en zeg tegen mrs. Leeson. dat haar lunch zoo dade lijk klaar zal zijn. maar dat wij opge houden werden door onverwacht nieuws," zei mrs. Morton cn spoedde zich naar de keuken. „Laat haar maar bellen," raadde Ina aan. „Zend haar weg niet pak en zak, moeder! We hebben nu genoeg van pensiongasten met al den aanhang van dien. We worden nu allemaal rijke lords cn ladies!" „Wacht eens even," zei Herbert, die nu den brief bemachtigd had, „dat zegt hij niet." „Is hij zoo gierig?" riep Ida. „Wat zegt hij dan? Ik heb er niet alles van gelezen." Herbert las hardop: „Ik weet nog niet, waar ik toe in staat zal zijn; over welke middelen ik zal kunnen beschikken, maar ik hoop het leven makkelijker voor je te kun nen maken en mijn neefje en mijn nichtjes een waarlijk uitstekende op voeding te kunnen geven. Toch is het beter, dat je nog geen stappen doet dien kant uit. tot je verder van mij gehoord zult hebben." Zie je, Ida, dus dat belooft alleen maar hoopen geleerdheid voor ons. anders niet!" „Onzin, Bertie! Hij moet ons wel wat gevenAls hij nu lord is, wat zijn wij dan?" De honger maakte, dat het beant woorden van deze belangrijke vraag eenigen tijd uitgesteld werd. Het mid dagmaal was verzet tot de kinderen uit school zouden komen en de jongelui waren het er over eens, dat zij nu vér verheven waren boven het bezoeken van gewone inrichtingen van onder wijs. „Onze opvoeding moet nu eerst vol tooid worden." meende Ida. „Oom heeft mij, tot zijn schande, nooit pianoles la ten geven, maar nu kan hij mij dieniet langer weigeren. We zullen ook op de dansles gaan en. o Conny. we zullen nog aan het. Hof gepresenteerd worden! En wat zullen ze ons dan bewonderen!" ,_j. (Wordt vervolgd)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 6