Een WOONHUIS Een Winkelhuis Een ruim Koetshuis Een Woning. Openbare Vergadering Sroote JCeuze WILHELM PLESS D. H. EYSINK, ONTWERF-REGLEMENT PARASOLS. PARASOLS en EN-TOUT-GAS. L. de Leeuwe, De Notaris JOHs. KNOPPERS publiek verkoopen: Twee Woningen Een ruim Huis Een kapitaal huis Een Woonhuis Een Bergplaats DONDERDAG 21 APRIL a. s. Onderwerp: Samenwerking. Alleen verkoop der Plesshoeden van den Kaiserl. und Königl.Hofhutfabrikant zijnde zeer licht envan prima qualiteit EYSINK RIJWIELEN en MOTORRIJWIELEN rekening over 1903 goedgekeurd, en besloten het winstsaldo te gebruiken tot afschrijven van oprichtingskosten. Het Woensdagavond in de Arend ge geven concert onder leiding van den lieer Bikkers heeft aan velen weer een aangenamen avond bezorgd. Jammer dat bij den aanvang de zaal zoo slecht bezet was, later op den avond werd het gelukkig beter. De werkelijk mooie muziek, afgewisseld door enkele nummers van een Variété-gezelschap, voldeed zeer geed. Wij hopen dat de heer Werij een volgend jaar weer dergelijke concerten zal organiseeren en dat hij dan wat meer medewerking zal krijgen van het pubhek. De houten loods en 12 looikuipen, staande op de voormalige leerlooierij van nu wijlen den heer lï. Uvergoor aan de Koningspoort alhier, werden heden ochtend voor afbraak door Burg. en Weth. aan den hoogsten inschrijver, den heer E. J. Houpst alhier, voor f50 gegund. Men zal zich misschien wel herinne ren gelezen te hebben, dat iu de maand Juli van het jaar 1903 te Bunschoten eeiie ergelijke mishandeling van een paard gepleegd is door H. H.,wonende te N. Deze mishandeling bestond in het doen trekken van een beladen hooiwa gen door bovengenoemd paard, hetwelk zich aan beide borsten erg verwond had. De wonde aan de rechter borst was 7 c.M. lang en 4 c.M. breed en dezel ve aan de linker borst 5 c.M. lang en 2 c.M. breed. Op den 11 den dezer werd genoemde II. H. voor dit feit door het Kantonge recht te Amersfoort veroordeeld tot 3 dagen gevangenisstraf of f 5 boete. Kogmaals wekken wij onze lezers op, a. s. Maan dagavond (zie advertentie) niet op het appel te ontbreken. Mie niet persoon lijk ter vergadering verschijnen kan, zeilde een schriftelijk bewijs vaninstem- ming. Alleen door krachtige samenwer king kan er iets goeds tot stand komen. Zijn wij goed ingelicht, danbedocltmen ook met de Centrale", dat zij de ver schillende fracties der liberale partij zou omvatten. De concentratie-ideeligtook hierbij ten grondslag. Niet onweersproken mogen we laten de voorstelling, die deOudcAmersfoort- sche courant zich van de a. s. organi satie heeft gevormd. Zij meent, dat een „navolging" beoogd wordt van de anti- rev. Propaganda-club envaudeltoomsch- Katholieke Jonge garde. Een organisatie dus van een klein aantal jeugdige personen. Wij mogen niet aannemen, dat de oude Arnersf. Crtopzettelijkeenescheeve voorstelling in omloop heeft willenbren- gen. Daarom geven wij haar den raad liever niet over politieke onderwerpen te schrijven zonder voorafgaande deug delijke informaties. Allicht was het blad dan ook tot de ontdekking gekomen dat de katholieken er geen „Jonge gar de" op na houden, maar dat er clubs van jeugdige liberalen onder dien naam zijn opgericht. De centrale zoekt haar kracht aller minst in het ultra-jeugdige harer loden. Zij bedoelt te zijn de samenvatting van alle bewuste liberale elementen in ons district. Dat dus niemand achterblijveïhais volge het voor de Centrale Kiesvereeniging TE AMER8FOO RT. Artikel 1. De vereeniging heeft ten doel in liberalen geest werkzaam te zijn bij de verkiezingen voor de Provinciale Staten en voor de Tweede Kamer in het district Amersfoort. Al t- 2. De leden worden onderschei den in: a. Afdeelingsleden. b. Verspreide leden. De toelating als Md der afdeelingen wordt geregeld door de afdeelingsregle- menten. Afdeelingen, die zich wensclien te vormen, geven dien wensch schriftelijk te kennen aan het Bestuur der Centrale Kiesvereeniging, onder inzending van hare reglementen. Het Bestuur kan de vorming weige ren, behoudens beroep op eene alge- meene vergadering. Verspreide leden zijn kiezers die door hun woonplaats geen lid kunnen zijn van eene afdeeling en door het Bestuur op hun verlangen als leden zijn toege laten. Bedanken voor het lidmaatschap moet schriftelijk geschieden. Art. 3. Iedere afdeeling benoemt uit hare leden, een, twee of drie leden voor het Bestuur, naar gelang de afdeelingen uit minstens 10, resp. 20 of 30 leden bestaan. Elk oneven jaar treden van de dooi de afdeelingen benoemde Bestuursleden vier volgens rooster af. Zoowel in deze periodieke als in tusschentijds ontstane vacatures, voorzien de afdeelingen zoo spoedig mogelijk. Aftredende Bestuursleden zijn her kiesbaar. De Bestuursleden verdoelen onderling de function van lsten en 2den Voorzitter, Secretaris en Penningmeester. De vereeniging is gevestigd ter woon plaats van den lsten Secretaris Art. 4. Algemeene vergaderingen, te houden op door het Bestuur te be palen plaats en tijd, worden, voor zoover in dit Reglement niet anders is bepaald, uitgeschreven zoo dikwijls het Bestuur zulks wenschelijk acht of wan neer eene afdeeling het verlangt. De verlangde vergadering moet binnen vier weken worden gehouden. Op de alge meene vergaderingen stemmen de afdee lingen en verspreide ledsn hoofdelijk. Art. 5. Wanneer eene verkiezing moet plaats hebben voor leden van de Staten-Generaal of de Provinciale Staten, geeft het Bestuur daarvan zoo spoedig mogelijk bericht aan de afdeelingen en noodigt de Bestuursleden dier afdee lingen uit tot een samenkomst, ten einde te spreken over personen, die wellicht voor candidaten in aanmerking kunnen komen. Ten minste vier weken vóór den ver kiezingsdag vergaderen de afdeelingen ieder afzonderlijk: 1°. tot het stellen van twee voorloo- pige candidaten voor iedere vacature; 2°. tot het benoemen van leden-afge vaardigden (kiezers), en wel voor elk tiental leden één afgevaardigde, die met de andere benoemde leden uit elk der afdeelingen en het Bestuur der Centrale Kiesvereeniging het Verkiesings-comite1 vormen. Voor de benoeming van de leden van het Verhietings-Comité dient het aantal leden op 1 April tot maatstaf. Dadelijk na deze vergaderingen wordt aan het Bestuur der Centrale Kiesver eeniging opgave gedaan van de voor- loopig gestelde candidaten en van de namen der leden van het verkiezings comité. Art. 6. Het Verkiezings-Comitè ver gadert, opgeroepen door en onder lei ding van het Bestuur der Centrale Kies vereeniging. minstens drie weken vóél den verkiezingsdag. Op die vergadering worden de voor- loopige candidaten besproken en daaruit eene definitieve keus gedaan. De aldus gekozen candidaat is dan de candiaaat van de Centrale Kiesvereeniging. Dé afdeelingen ontvangen van den uitslag zooveel noodig bericht van het Bestuur. Art. 7. Alle stemmingen over perso nen geschieden bij gesloten briefjes, over zaken mondeling. De beslissingen ge schieden bij volstrekte meerderheid van de uitgebrachte geldige stemmen. Kan zoodanige meerderheid niet door twee achtereenvolgende vrije stemmingen ver kregen worden, dan heeft herstemming plaats tussehen hen, die de meeste stem men op zich vereenigden. Bij staking van stemmen beslist het lot. Art. 8. De uitgaven der Centrale Kiesvereeniging worden bestreden: a. door eene jaarlijksche contributie van de afdeelingen van 15 cents voor ieder lid. liet aantal leden op 1 April dient daarvoor tot maatstaf; b. door eene jaarlijksche contributie van minsteus ƒ0.50 van ieder verspreid lid; c. door vrijwillige bijdragen. De afdeelingen zenden jaarlijks de naamlijst hunner leden vóór 15 April aan het Bestuur. Art. 9 Het vereenigingsjaar is het ka lenderjaar. Art. 10. In Februari van elk jaar doet het Bestuur der Centrale Kiesver eeniging rekening en verantwoording over het afgeloopen jaar. Het zendt de rekening aan de besturen der afdeelingen Komen van die besturen daarop geen bemerkingenvóór April, dan is de rekening goedgekeurd. Komen vóór dien termijn wel bemerkingen en kunnen die bij correspondentie niet wor den opgelost, danzal de beslissing daar over bij de algemeene vergadering zijn, die dan door het Bestuur moet worden uitgeschreven. Art 11. Wijzigingen in dit Regle ment kunnen worden voorgesteld of door het Bestuur der Centrale Kiesver eeniging, öf door een der afdeelingen óf door ten minste 10 verspreide leden die een vertegenwoordiger in het Be stuur aanwijzen. Zoodanige wijzigingen moeten, alvorens in eene algemeene vergadering te worden (behandeld, ge durende weken aan het oordeel van alle afdeelingen en van het Bestuur der Centr. Kiesv. worden onderwor pen en aan alle leden worden toege zonden. Art. 12. In alle niet voorziene ge vallen beslist de algemeene vergadering; in 'spoedeischende gevallen liet Bestuur, dat alsdan ook bevoegd is de in di- Reglement bepaalde termijnen te vert korten. Sport. Morgen zal op het terrein a/dLeus- derweg een voetbalmatch (promotie le klasse) gespeeld wordeu tussi-heu de Tubanters (Enschedé) en WilhoLmina ('s Bosch) aanvang 2 mu llet instituut vau der Sluys elftal speelt te Hilversum tegen het Trompschool elf tal vandaar. Hedenmiddag speelt een elftal bestaan de uit leerlingen 4e klasse H. |B. S. tegen een elftal bestaande uit leerlingen der 5e klasse H. B. S. In navolging van U. 1). I. zal dooi de Koestol-voetbal vereeniging Prins Hen- drik" op Zondag 24 April eveneens een concours worden gehouden, 't Concours is evenwel niet in onderafdeelingen, ge lijk bij U. D. I. was, verdeeld. In 't geheel nemen de 9 navolgende veree- nigingen deel: U. F. C. Hercules III; Hellas I; Achilles alle uit Utrecht; B. V. V. (Baarn): B. F. C. II (Bussuin); H. V. C. (Harderw.)Victoria 11 (Hilvers) en Prins Hendrik. Als le prijs is uitgeloofd een verguld zilveren, als 2e prijs een zilveren me daille. De wedstrijdterreinen liggen vlak bij het station Soest-Soesterberg. Aanvang 9 uur 's morgens. Quick H, is wegens het laten mede spelen van spelers uit het eerste elftal in een der wedstrijden gedisquallificeerd. In plaats van baar is nu Victoria (Hil versum) kampioen van haar afdeehng. Burgerlijke stand van Amersfoort van 7 April tot en uiet 13 April 1904. GEBORENAlijda, d. van C. Fontein en A. Gcrth. Gijsbertus, z. van G. de Vink en W. E. C. Groen. Leo- nardus en Gerardus, twee z. van T. Schinnij en A. M. B. van den Akker. Gerrit, z. van W. Heetveld en II. Booms. Hermanus Adolf Arnoldus, z. van A. ter Beek en A. Uding. Jansje d. van M. van Barreveld en B. Langras, Egbert Johan, z. van W. F. Woudenberg en W. M. Jens. Herman Johan, z. van II. Pauw en M. M. Laterveer. Cornells, z. van J. S. J. de Jong en G. van de Stadt. Matthijs, z. van II Priem en C. Meijer. Catharina Cor nelia, d. van B. van den Hazel en J. Hermans. Willem, z. van G. Schut en N. Dufournée. Hendrik, z. van II. te Kulvc en G. J. Soerink. Hen- drientje, d. van A. Brouwer en 11. Ma- lestein. Bernardine Josephine, d. van J. van der Voort en H. Comelisse. Jan, van A. van Eijs en C. van den Brink. ONDERTROUWDII. Oudeman en T. Lookhorst. J. van der Veer en C. L. Rensing. A. II. Vissers en II van Wageningen. II. de Vries en L. Boer. GEHUWD: J. C. Deeleman en A. W. D. Juta. II. J. Schwitzner en A. Vinken. H. J. Jouai on G. A. Ver haar. E. H. ter Braake en A. G. van Eijbergen. G. Smit en J. van Daal. - H. Haselaar en S. van 'tEnd. OVERLEDEN: Isaac Zadoks, 19 j. oggeh. Maria Cornolia Rutten, 3 m. Een lev. aangeg. kind m. gesl. van J. W. G. Bakker en A. Jagers. Jo hanna Geertruida van Bronkhorst, 10 d. Wilhelmina Johanna Langras, 6 m. Jacob 'Norden, 19 j. ongeil. Jo hannes Loman, 77 j. echtg. van A. van Valkengoed. Wilhelmina Belgraver, 42 j. echtg. van J. L. Wiertz. 375c Staatsloterij. Derde Klasse. Trekking van 13 en 14 April 1904 (600 loten) Ten kantore van den Collecteur A C. R. O. Leinweber te Amersfoort (Bree- destraat, 22) zijn aan de navolgende nummers te beurt gevallen: Prijzen van f 45. 3216 3233 3730 3740 4022 4033 8492 10925 13972 13983 15304 15861 18664 en 18668. Te zamen 14 prijzen. De vierde klasse trekt van 2528 April 1904. Ontvangen een prachtige collectie Ter voorkoming van beschadiging worden de fijnere soorten niet geëtaleerd. 1IOF 5 AMERSFOORT. te Amersfoort zal op Zaterdag 23 April 1904 's avonds 7 uur iu het koffiehuis „de Arend" aldaar In de gemeente AMERSFOORT. Perceel 1. met Tuin aan den Weverssiugel 110. 8 Kad. sectie E. 110. 1124 groot 2 aren. Verhuurd voor f2.75 per week aan Mcj. Bokhoven. Perceel 2. met bovenwoning aan den Weverssingel no. 17 hoek Breedesteeg, waarin handel in boter, kaas en eieren gedreven wordt, sectie E. 110. 3183 groot 90 centiaren. Verhuurd voor f3.65 per week aan van de Pol. Perceel li eu 4. met Grond aan dc Sint Jorisstraat nos. 12 en 14. Kad. Sectie E. nos. 4205 en 4206, te zamen groot 98 centiaren. Deze pereeelen worden ook in massa geveild. Ieder perceel verhuurd ad f0.75 per week. Perceel li. met erf aan den Aruhemschen weg no. 8 naast de Arend". Verhuurd aan den heer R. J. van Eimeren kapper voor ff).per week tot 1 Augustus e.k. Perceel G. met Stal en Hooiberg met Erf benevens weg naast het voorgaand perceel no. 6, verhuurd aan den heer Goosens voor f25 per maand tot 1 Augustus a.s. Perc. 5 en 6 zijn kadastraal bekend sectie B. no. 1564 en 2050 groot 7 aren 85 centiaren en worden ook in massa geveild. Perc. 7, 8, 11, eu ÏO. vroeger koffiehuis thans ingericht tot magazijn van rijwielen, genaamd „Belle- vue" met Erf en drie pereeelen Bouw terrein daarnaast, aan den Leusdcrweg naast den spoorweg, kad. sectie C no. 768, groot 17 aren 65 centiaren. Verhuurd aan den heer Nefkons voor f34,16 per maand. Pereeelen 710 worden ook in massa geveild. Perceel 11. met Tuin in de Niouwsti-nnt no. 7, be- vatttende beneden 4 kamers, keuken en grootc kelders, boven ruime zolders en werkplaats. Kad. sectie K no. 1970, groot 1.44 aren. In gebruik bij Gebr. do Grecf en teaanvaard en 15 Mei 1904. Perceel 12. met Bovenwoning achter het voorgaand perceel aan de Htoovestraat kad. sectie E no. 1969 groot 30 centiaren. De bovenwoning is verhuurd voor fl per week. Perceel 11 en 12 worden ook in massa geveild. Perceel Ui. op de Bloemendaalsche straat no. 45 kad. sectie E. no. 1011 groot 32 centi aren. Verhuurd voor fl per week. Dc pereeelen zijn te bezichtigen eiken Dinsdag en Donderdag en op den ver- koopdag 's namiddags van 25 uur. Betaaldag der kooppenningen 23 Juli 1904. Breeder bij biljet ten. op des avoudc 8 uur in liet locaal „DK AKIA'H" Spreker: (le heer A. ROODHUYZEN van Bakhuizen Hel Bestuur der Kiesvereeniging Amersfoort DEBAT GEWENSCHT. Langestraat 19. C. (3.6 J cüg'GF Onberispelijke afwerking. Sierlijk en sterk gebouwd. Zeer billijk in prijs. IIOTOHRI J4VIF,L,ESf 2'/4 P.K. a f400. 2J/t P.K. f 425. Rijwielen met een jaar garantie van af f70. Ciroote inrichting voor eniailleercn en vernikkelen.

De Eemlander | 1904 | | pagina 3