Extra Aanbieding. D. J. SMITS Amersfoort, Langestraat 40. Geldig slechts 8 dagen. Advertentiën. Langestraat 20. Tapijten Linoleums Gordijnen Tafelkleeden Vitrages Karpetten Loopers Behangerij - Stoffeerderij MEUBILEERING. Onze bekend soliede gekleurde Glacé Handschoenen voorDames met 2 druksluitings, alle nummers, per paar 80 cent. Kinderkousen, Nos. 1 tot 8, wit, zwart en lederklem', vanaf 3 cent tot 25 cent, naar grootte. Costume-RoKken van alpaca en mohair, geheel gevoerd, f4.50, Costume-Rokken, Homespun en Cheviot, zwart, marine, f 3.25. Dezelfde met volant f 5.25. Een partij Foulardines, Yoor Blouses en Costumes, nieuwe prachtige dessins, 32Va cent. Een partij echt Japansche Waschzijde nieuwe strepen dessins, geheel zijde, 55 cent. Crêpe de Chine en Gaze de Soie, 110 c.M. breed, uitsluitend wit, crème en zwart, 70 cent. Nieuwe Boorden voor Dames, ho<,ee ?a5onS, i» ane n™.20cent. Kanten Kragen, nieuwe modellen, wit, crème, beure, en arabe, vanaf 50 cent tot het fijnste genre. Witte Zakdoeken, met gekleurde randen en geborduurde letters, per doos van een half dozijn 47cent. Ruchen Boa's, met lange geplisseerde einden van gaze lisse f2.30, f4.50, f6.75. Eene partij fijne Dameskousen, engl. lang, dubbel zool en hiel, echt diamant, zwart of bruin, extra koopje, zeer sterk, per paar 29 cent. Onderrokken extra voordeelige prijzen. Chique Dames-blouses met moderne wijde mouwen 95 cent f 1,25 - 1.40 - 1.75. uw arbeid aan deze yereeniging gewijd, hetgeen de vrede bestendigde, uitnaam der trekkende leden bied ik u aan, dit aandenken voorstellende Vrede en arbeid. Aanvaard u dit kleine aandenken, opdat het u moog aanmoedigen steeds te arbeiden aan 't belang der min der bevoorrechten en zulks te blijven doen voor onze goed werkende veree- niging Onderlinge IIulp. Een hartelijk applaus volgde en de kelen kwamen los, toen de muziek het lang zal hij leven deed hooren. Ik zag vreugdetranen rollen bij een zorgzame huismoeder, die in 't vorige boekjaar door de vereenigiug tijdens een zware ziekte, die haar man had getroffen steeds was geholpen, vooral toen de voor zitter zijn innigon dank uitsprak voor het prachtige cadeau, dat bij hem een eere plaats zou innemen en hij zijn beste krachten zou blijven wijden aan deze vereeniging die hem lief was. Gezellig was en bleef de feestavond tot het einde, en goed voldaan gingen de ge- noodigden om een uur huiswaarts. Schaft de kermis maar af en geeft ons meer zulke avondjes, was 't gulle gezegde van naar huisgaande leden en vrouwen. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie) l)e uitgesloten Diamant bewerkers. Door het plaatselijk comité tot steun voor de uitgesloten diamantbewerkers was aan Burg. en Weth. gevraagd om met inteekenlijsten te mogen werken onder het publiek. Zonder opgaaf van reden is dat ver zoek geweigerd. Het comité dat het werken met lijs ten als de bron van inkomsten beschouw de, heeft na bovenstaande afwijzende beschikking en na rijp overleg gemeend zich te moeten ontbinden met de bedoe ling dat de aangesloten organisaties ieder op eigen terrein zoo krachtig mo gelijk zullen werken om steun te ver- krijgen. De arbeiders-organisaties R. K. Volksbond, Patrimonium en Amers- foortsclie Bestuurdersbond doen bij deze het dringend verzoek aan het publiek, dat zij, die iets willen geven voor de uitgesloten diamantbewerkers hunne gif ten zenden aan een van de onder staande adressen. Burgers van Amersfoort wij hopen en vertrouwen dat gij door uwe milde gaven ons werk toch nog zult doen slagen. Hier is een edel werk te doen. Door uwe gift hoe gering ook brengt gij brood waar thans honger hecrscht. Door uwe gave ook de kleinste kunt gij er iets toe bijdragen dat de matelooze ellende en ontbering die nu heersclit ouder een groote nijvere groep onzer landgenooten voor een goed deel wordt gelenigd. Ieder geve wat hij kan. Namens den R. K. Volksbond Th. Verhaar, Kromme str. 24. J. C. "Verhaar. Namens Patrimonium A. P. E. Reeders, Kromme str. II. P. Goossens. Namens den A. B. B. P. Stynman, Coöp. winkel Bergstr. K. van 'tVeer. Alle bijdrage worden in de bladen verantwoord. Ken afwijzende beschikking. Door het steuncomité voor de uitge sloten diamantbewerkers bestaande uit R. K. Volksbond, Patrimonium en „A. B. B." werd besloten mot inteeken lijsten te gaan werken onder de burgerij. Daarvoor werd aan den burgemeester mondeling toestemming gevraagd. De burgemeester die als hoofd van de ge meente en als hoofd van de politie de bevoegdheid heeft dergelijke verzoeken intewilligen maakte zich van de zaak af met een Jantje van Leiden. Het ver zoek werd verwezen naar het college van B. en W. Schriftelijk werd het ver zoek nog eens ingediend met bijvoeging van een nummer van het weekblad Pa trimonium waarin stond de circulaire van het „Christelijk Arbeiders-Secretariaat" en den „A. B. B." aan het Ned. Volk en de commissie van adhaerenten uit Amsterdamsche notabelen. tjvHet antwoord was als volgt: „Naar aanleiding van uw heden inge komen aanvrage, hebben wij de eer „te berichten, dat wij geen termen „hebben kunnen vinden aan u vergun- „ning te verleenen tot het inzamelen „van gelden ten bate van uitgesloten diamantbewerkers. w.g. De Burgemeester, WUYTIERS. De Secretaris, B. W. Th. SANDBERCr. Niet staat er ten bate van de uitge sloten diamantbewerkers maar van uit gesloten diamantbewerkers. Het wil mij voorkomen alg beschouwd ons achtbaar college van B. en W. deze uitsluiting als een gewone alledaagsche zaak. Ook vergeten B. en \Yéén term te noemen waarop zij hunne afwijzende beschikking baseeren. De meerderheid van de leden was hierna voor ontbinding van het comité, daar men meende dat de mensehen die buiten eenig organisatorisch verband staan, na deze afwijzende beschikking toch niet meer door het comité waren te bereiken. Een meening, die vooreen goed deel haar oorzaak en voedsel vindt in de vrees van de religieuze arbeiders oui het gezag op eenigerlei wijze onaan genaam te zijn. Het moet voor de Christelijke arbei ders in het algemeen, voor de mannen van den R. K. Volksbond en Patrimo nium in 't bizonder een eigenaardige gewaarwording wezen, dat de burgemees ter, die ze onlangs bij het jubileum van de Koningin-Hoeder een serenade hebben gebracht met triangel en bekkenslag waarvoor toch ook toestemming noodig was dat diezelfde burgervader nu het geldt een verzoek van hen om honge rende medearbeiders te steunen, zijn medewerking verleend om dat verzoek zonder opgaaf van redenen te weigeren. Daarlatende of deze weigering tactisch is, wil ik nog even de aandacht vestigen op het volgende: De burgemeester nam zitting in het comité voor het jubleum van en een huldeblijk aan de Koningin-Moeder. Van- wege dat comité werd eenige maanden geleden de gemeente overstroomd met circulaires en inteekenlijsten: Oranjege- zinden, Republikeinen, Socialisten ieder een werd verzocht iets te geven voor dat doel. Aan die inteeken-beweging moet de burgermeester toch als comitélid zijn sanctie hebben gehecht. Rest de vraag, waarom de burgemeester voor dat doel wel zijn toestemming gaf althans het goedkeurde, terwijl hij het voor de ongeveer 20000 gebrek lijdende vrouwen en kinderen van de uitgesloten diamantbewerkers weigert. Zou het niet op den weg liggen van een onzer vrijzinnige gemeenteraadsleden om B. en W. eens in den Raad te in- terpelleeren over deze ongemotiveerde weigering en over de in het oogloopende wijze van meten met twee maten. Met dank voor de plaatsing P. STIJNMAN. Geachte Redactie. Zeer gaarne zagen wij het onderstaande in uw veelgelezen blad opgenomen: Ruim 14 dagen geleden werd door de voetbalvereeniging „U. D. I." een feestavond aangeboden ter gelegen heid van de uitreiking der medailles op het concours behaald. Het gerucht doet de ronde dat „U. D. I." nu een lijst laat eirculeeren om de tekort gekomen gelden op te halen. Dit gerucht spre ken wij hierbij beslist tegen. Het is niet de voetbalvereeniging „U. D. I." maar ten bate der A. F. O. „Quick" dat thans een lijst circuleert tot het houden van eene voorstelling. II dank zeggende voor de verleende plaatsruimte, Hoogachtend namens het Bestuur der A. V. V. „U. D. I." W. H. VAN HELSDINGEN le voorzitter C. A. RIEBER le Secretaris. Sport. Zondag 8 Mei speelde op het voet balterrein achter Rustoord „De Volhar ding" tegen A. V. V. beiden uit Amersfoort. Voor half-time wist Volharding 2 pun ten te behalen tegen A. V. V. 0. Na de rust zette beide partijen goed op en wist Volharding tegen wind eu regen nog 2 punten te behalen tegen A. V. V. 3, zoodat de stand bij tijd 4—3 was in het voordeel van Volharding. Op de Zaterdag j.l. in „de Vergulde Zwaan" gehouden VHe jaarlijksche algemeene vergadering der Voetbalver eeniging: „U. D. I." werden de navol gende heeren tot bestuursleden verko zen: \V. H. van Ilelsdingen, le voor zitter; Max Wolff, 2e voorzitterpen ningmeester; C. A. Rieber, le Secre taris; W. J. Cankrien, 2e secretaris; J. Ittmann, le captain; E. G. v. Bisselick, 2e captain en R. D. Simons, commis saris van materieel. Alhoewel de ver eeniging dit jaar, wat bekendheid be treft, zeer vooruitgegaan was, werd er uitdrukkelijk op gewezen dat het aantal donateurs zeer veel te wenschen over liet. En dat nog na twee zulke schitte rend geslaagde feestavonden. U. D. I. H. Hercules Hl (12—0.) Zondag j.l. speelde U. I). I. II als kampioen der 2e klasse U. P. V. B. de eerste van de 2 door haar te spelen promotiewedstrijden tegen nummer laatst der le klasse U. P. V. B. IIorculesHI uit Utrecht. Wegens het te laat verschij nen der Utrechtenaren begon de match eerst ruim kwart over twee. Met half-time was de stand 20 in 't voordeel der U. D. I.-spclers, hetgeen zeker meer was geweest indien deUdi- anen beter gewerkt haddon en niet zoo laksch waren |opgetreden. Na half-time was het spel iets beter, ofschoon er, indien U. D. I. II promoveert tot le klasse U. P. V. B., nog veel beter spel zal moeten vertoond worden, wil zij niet op de laatste plaats komen te staan. Door het slechte spel der Herculesach terhoede wist U. D. I. nog 5 maal te scoren, waarna de Utrechtenaren, geen kans meer ziende om te win nen, het veld verlieten, waardoor I. D. I. II nog 5 doelpunten werden toegekend, zoodat het met 120 won. Bij U. D. I. muntte alleen de rechts buiten, alhoewel niet op zijn plaats staan de, uit. De scheidsrechter voldeed vrij goed. MAGAZIJN van: GEBROEDERS LEVY, Tj||,Rp nartiipn Onr^pttpn 'aa" model empire, elegante coupe, in alle kleuren, slechts 85 cents. "CC fJ&l IIJCII VUI OCllClI, Hooge modellen, zeer soliede, in donkere kleuren, bijzonder sterke baleinen, goede coupe, slechts 55 cent.

De Eemlander | 1904 | | pagina 3