SOESTDIJK. Heerenhuizen A. N. J. VOS INBOEDEL Eene Villa Eene Villa STROO. Adler Rijwielen en Motoren J. NEFKENS. Advertentiën. Notaris BOLK tAanbesteding. Johs Knoppers. A. N. J. VOS publiek verkoopen: verkoopen De Notaris A. N, J. VOS publiek verkoopen: publiek verkoopen Een HUIS De Architect W, van 8CHAIK, aanbesteden 10 Arbeiderswoningen De Boerenhofstede zes perceelen BOUWLAND Wei- en Hooiland Eiken-, Iepen -en Esschenbooraen, „Heurêka' verkoopen de partij Stroo in zijn geheel, J. V. d. PLANK. Jaarlijksche omzet 60 OOO stuks. AMERSFOORT. nliclitingen te ontvangen. Hieruit en jok uit hot verdere debat, waarbij de iceren om strijd verklaarden, dat zij riet twijfelden aan het goede beheer der Ambachtsschool, blijkt daghelder, dat leze gehecle storm iu een glas water, jeen strijd tegen de Ambachtsschool loch een tegen het Dagelijksch Bestuur Dat de heer Plomp hierbij alle per- ren van betamelijkheid te buiten ging, verwondert ons niet, maar wij hadden jehoopt, dat de Amersfoortsehe Raad verschoond zou blijven van tooneelen, :ooals genoemd raadslid te aanschouwen en te hooren gaf. Geheel buiten zich telf heeft hij met de vuist op tafel ge- dagen en o. a. gevraagd of B. en W. soms loopjongens van de Ambachtsschool waren. Al erkennen wij, dat zoodanig optre den den heer Plomp het recht doet ver liezen zijn opmerkingen door B. en W. beantwoord te zien, toch betreuren wij het dat de Burgemeester zijn zelfbcheer- hing zóó ver heeft gedreven, dat hij niet eens dit raadslid tot de orde riep, wegens zijn onhebbelijk optreden. Op den bodem der zaak heeft het klaver blad volkomen ongelijk, ook in zijn eisch, dat alle bescheiden en bewijs stukken der rekening ter secretarie had den gedeponeerd belmoren te worden, want deze stukken mogen niet door het [Bestuur [der school uit handen ge geven worden, zooals de voorzitter te recht opmerkte. Was het dan zooveel moeite voor de lieercn van de Raads commissie om het Bestuur der school met de bewijsstukken, op welwillende wijze, bij zich te noodigen, of om zelf naar de school te gaan zooals B. en W. hebben gedaan? Nu staan zij terecht bloot aan het verwijt van den heer Es- veld, dat zij ongcloovige Thomassen zijn en moet het hoogmoedswaanzin van de heeren genoemd worden, dat zij alle voorafgegane onderzoeken van bedoelde rekening willens en wetens voorbijzien, terwijl het toch voor de hand ligt, dat, wanneer zij zelf de bescheiden onder zocht en goedgekeurd hadden, ookheu boven het hoofd verdiende te hangen, dat de andere raadsleden of wil men de onge- luovige Thomassen der burgerij, de gron digheid van hun onderzoek eveneens zouden kunnen betwijfelen. Verbazeu moet men zich, dat een raadslid verscheidene opeenvolgende zit tingen meent te kunnen in beslag nemen door interpellaties en verzoeken, voor welke hij geen feitelijken grond weet aan te voeren, doch, als ware hij aan een koffie- of societeits-tafel gezeten, alleen tpreekt van „loopendegeruchten" omtrent den ongunstigen financieelen toestand der Ambachtsschool, volgens hem toegeschreven aan het „slechte be heer" van de acht afgetreden bestuurs leden dier school. (Zie officieel raads- verslag van 26 April 19U4.) De verba zing stijgt ten top, wanneer men op merkt, dat bij de herhaalde debatten over de financiën der Ambachtsschool, het raadslid, afgetreden penningmeester dier school, in alle talen hardnekkig blijft zwijgen, niettegenstaande dat raads lid toch volkomen overtuigd zal zijn, dat de heer Kleber volkomen ongelijk heeft; en dat het raadslid, afgelreden'se- cretaris der school, het vuurtje gretig helpt aanstoken, niettegenstaande hij jaar in jaar uit de rekening en verantwoor ding heeft helpen opmaken, volkomen op dezelfde wijze als dit nu geschied was. In geen enkel der vorige jaren is ooit in den Raad eenige bemerking over de Ambachtsschool of haar beheer ge maakt en ook dit jaar bestond die niet, tenzij men wil onderstellen, dat er een stok moest gezocht worden om den hond te slaan. Mocht dit laatste het geval geweest zijn, dan is het zeker, dat het niet gelukt is den hond te raken!... Ook de heer Kleber, die ten slotte nog een zakelijke opmerking trachtte te maken, sloeg de plank mis,§want zijn betoog, dat er instede van een batig saldo een aanzienlijk te kort uit ('e re kening bleek, was volkomen onjuist, zoo als Wethouder Yisser aanstonds in het licht stelde. Laat ons hopen, dat de zaak hiermede voorgoed van de baan is, want zij begint vervelend te worden. In leder geval blijft ;ééiie betreurens waardige en ernstige twijfel over: of inderdaad de bedoelde heeren door hun optreden het gemeentebelang naar be lmoren behartigd hebben Maandag 6 Juni 's avonds 7 uur zal in Bavoort een bijeenkomst worden ge houden met het doel een afdeeling Leusden-Stoutenburg op te richten van de Centrale Kiesvoreeniging „Amersfoort. De heer J. G. Busch Keiser, Emer. predikant alhier, zal daar het onderwerp inleiden: Christelijk of Kerkelijk. In de gisteren avond gehouden ver gadering van het Kiescollege bij de Ned. Herv. Gem. alhier waren aanwezig 20 leden. Herkozen werden tot Ouderling de heer N. Yela Hein met 46 en tot diakenen de heeren J. C. van Eybergen met 54 en H. van Ommeren met 47 stemmen. In de vacature voor ouderling, ontstaan door het overlijden van den heer j D. van der Werf, werd gekozen met 45 stemmen Jhr. II. M. van der Goes, kapitein der Infanterie. De Christelijk-llietorische Kieivereeni- ging te Soest zal, naar men ons meldt, de kandidatuur van den heer J. Bolk voor de Provinciale Staten steunen. De Amersfoortsehe tram vervoerde in de afgeloopmi maand 6690 betalende passagiers en had een totaal-opbrengst van f 598.36'', tegen 7291 passagiers met f631.94 in Mei 1903 en 5536 met f509.33 in Mei 1902. De opbrengst per dag en per kilo meter was f 10,72"' in 1904, f 11.32' in 1903 en f9,04' in 1902. In de commissie belast met de afne ming van het examen Rechtlijnig tee kenen M. O. is benoemd de heer P. Doorn. De lc Luitenant-adjudant M. D. J. de Jongh van het 5e Regiment Inf. is bij Koninklijk Besluit bevorderd tot kapitein bij het 4 Reg. Inf. Donderdagmiddag ontstond brand iu de achterste van de twee schuren die de firma H. Gerritsen had staan op het terrfein aan de Kamppoort over de brug. De houten schuur, tot den nok ge vuld met stroo stond in een oogenblik geheel in lichte laaie en had de vlam zich in minder dan geen tijd medege deeld aan de voorste schuur die even eens met stroo gevuld was. De hitte was enorm en hepen de omringende burgerwoningen eigendom van den heer Hontelé ernstig gevaar mede door de vlammen aangetast te worden. Het gelukte evenwel aan de brandweer, daarin krachtdadig bijgestaan door de militairen, deze perceelen te behouden zoodat die hoofdzakelijk wa- tei schade hebben, maar kon meu niet verhinderen dat een schuurtje geheel in rook opging. Als een bewijs van de felle hitte dient dat eenige iepenboomen uan de waterzijde staande, lustig stonden te branden. De talrijke ratten en muizen, in het stroo genesteld, zochten een goed heen komen; de eerste gingen te water maar de muizen vluchtten in wanhoop overal heen en vermengden zich onder het publiek waarbij zich menig aardig tooneeltje voordeed. De autoriteiten waren op het terrein, waar de politie voor de handhaving der orde zorgde, Schutterij zagen wij niet is die nu reeds in ruste De firma Gerritsen is geassureerd bij de Arnhemsche Maatschappij, directie André de la Porte, de heer Hontelé bij de Maatschappij Tiel. De oorzaak van den brand is onbe kend, sommigen willen dien op rekening zetten van kinderen die met lucifers spelende dit onheil zouden aangericht hebben. Bij de Donderdag ten liaadhuize ge houden aanbesteding van de verbouwing van het woonhuis op „Ma Retraite" tot directeurs- en stalknechtswoniug der ge meentereiniging, werd ingeschreven door: C. J. Coonen en L. J. Hemels voor f4523, D. J. Boks voor f4454, H. Noorman voor f 4323, H. Keizer en J. Wildeman voor f 4268, A van Genderen van f 4100, A. Lablaus voor f 3999, G. C. Blanken voor f 3844, J. Bunnik voor f 3785, G. Wassink voor f 3449 en J. C. van Eijbergen voor f 3249, allen al hier. Aan den minsten inschrijver is het werk gegund. Lijst der te Amersfoort ter post be zorgde brieven en briefkaarten welke als onbekend teruggezonden zijn. 2e helft Mei 1904. Bartes Walet J. TI. Schipper \V. de Kreek Amsterdam M. de Wit id. Wed. v. Dam id. Mej. A. Driessen Baarn Yerstraten Breda Mej. A. Lier Haag Rijkers Groningen W. W. Bouwhuis IJzelmonde Wed. F. Meijer Ureterp Annie Mr. Taddin Velp Wm. Adr. Kemp Velp Mej. G. Mulder Zandvoort Wed. J. Hoorneman J. J. Nijman Alkmaar F v. Buis Amersfoort W. Faber Amsterdam Juff. N. Polak id. Wed. J. TI. v. Voorwerk id. G. Kornogoor Assen A. Yisser Utrecht Mej. T. de Boer Zutphen Male A. Coencn Bruxelles. Burgerlijke Stuud van Amersfoort van 1 Juni tot 4 Juni 1904. GEBOREN: Hillereich, v. W. G. A. Meij er en H. J. Bouuiann. Dirkje, z. v. W. Jansen en G. van Bennekom. Neelte d. v. H. van Rossum en G. J. Stork. Jan Albert, z. v. G. N(jhol'f en J. Altena. Jacoba, d. van J. A. Ruit'rok en J. do Lange. ONDERTROUWD: H. A. Vierdag en E. J. Helmerhorst. N. Stolp en G. van Gin- kel D. Schrikkema en E Buis. GEHUWD: Petrus J. Verheuvel en Corne lia Buys; Hendrik van Sehaik en Hen- drika van Ainerougen; Teunis van Wy- land en Wilhclmiua A. Buys. Gerard Laseur en Griotje E. A. de Regt. OVERLEDEN: Gerrit W. van de Wete ring. oud 17 dagen. z. v. G. J. van de Wetering en G. Mastenbroek, Cornelia Blom oud 61 jaren, eelitgeuoote van B. van Loenen. Gijsberta Pol 2j. Johan Albertus Martha Duives 9 m. Marina Helena Mar tina Vierdag 24 j. eehtg. van 11. Zwarteveen. Agenda. Zondag 5 Juni Concertzaal „Do Arend" 's avonds 8 uur Groot opora-eoncert. Entrée f 0,25. Dinsdag 7 Juni in De Vorgulde Zwaan" 's avonds' 8 uur. Maandvergadering van „Handel en Nijverheid". Donderdag 9 Juni Verknoping van hui zen, land en booinen te Soest in „de gouden ploeg" 's nam: 5 uur. Leusden 6 Juni in Bavoort 's avonds 7 uur. Bijeenkomst ter oprichting vaneenafd. Leusden-Stoutenburg van de Centrale. Inleider: de heer J. G. Busch Keiser. Onderwerp: Christelijk of Kerkelijk. Sport. Morgen speelt U. D, I H op haar terrein aan den Leusderwcg een friend lij-game tegen het le elftal van „Allen Weerbaar" uit Bussum. Wegens het vergevordere seieoen zal de wedstrijd 's namiddags te half zeven aanvangen. Ons Kamerverslag moeten we wegens plaatsgebrek tot Woensdag laten liggen. De Notaris te Amersfoort, zal op Diiistlng 21 Juni 1994, des middags 12 uur in het Hotel „VELAARS" aan den Brink te Baarn Ou<l«r de Gemeente Soest (SOESTUIJK), Twee zeer soliede geheel naar de eisehen des tijds ingerichte wijk A no. 122 en 122b, met Schuur tjes, Erf, Voor- en Achtertuin, aan den Amsterdamschen straatweg, in de onmiddellijke nabijheid van het Sta tion Soestdijk en op ongeveer 15 minu ten van het Koninklijk Paleis en de Baarnsche Bosschen, elk groot 2 aren 90 centiaren. De perceelen zijn geschikt voor pension. Te bezichtigen Dinsdag en Donderdag van elke weck van 10 6 uur. Inmiddels uit de hand te koop. Breeder bij biljetten. De Notaris te Amersfoort, zal op Woensdag 15 Juni 1904, des voormiddags 9 uur, ten huize van Mejuffrouw de Weduwe J. HOPMAN in de Koningstraat no. 20 te Amersfoort publiek om contant geld Den compleeten goed onderhouden bestaande voornamelijk in: 3 Linnen kasten, 2 Penantkastjes, Bureau, antiek Nachtkastje, dito Mahoniehouten Gemakje, dito Vuurscherm. 2 mahoniehouten Thee- stooven, ronde, ovale Uittrek- en andere Tafels, Canapé, Stoelen met en zonder zitting, Spiegels, Schilderijen, Pendule, Klok, Kachels, Fornuis, Ledikanten, Bedden met toebehooren, Lampen, Gor dijnen, Kleeden, Karpetten, Loopers. Vlag en Stok, Emmers, Tobben, Glas-, Bük-, Tin-, Koper- en Aardewerk en hetgen verder te voorschijn zal worden gebracht. Daags te voren te bezichtigen van 912 en van 24 uur. te Amersfoort, zal op /.aterling 25 Juul 1904. des avonds 7 uur, inliet Hotel „DE VERGULDE ZWAAN" aan de Utrechtschestraat te Amersfoort In de gemeente AMERSFOORT. met schuurtje, erf en tuiuaande Johan van Oldcnbarneveldlaan no. 28, groot 3 aren, 42 centiaren. Verhuurd aan den WelEdelG. Heer J. L. VAN DER MOER voor f 300 'sjaars tot 1 Mei 1907 en 2 optiejaren met militaire conditie. No. 2. met schuurtje, erf en tuin aan de Johan van Oldcnbarneveldlaan nu. 26, groot 3 aren, 40 centiaren. Verhuurd aan Mevr. de wed. KLAAS- SEN voor f350 'sjaars tot 1 Mei 1907. Bezichtiging Donderdags van elke week van 35 uur, mits voorzien van een permissiebiljet af te geven door voornoemden notaris. Afzonderlijk en in massa. Aanvaarding bij de betaling der koop penningen op 25 SEPTEMBER 1904. Nadere informatiën ten kantore van voornoemden notaris, terwijl de veil- conditien ter inzage liggen ten kantore van Notaris W. KRABBENDAM te Amsterdam. te Amersfoort zal voor den eigenaar, den Heer P. M. BOONEKAMP, op Woenxdag 15 Juni 1904,'savonds 7 uur in het hotel „De Vergulde Zwaan" te Amersfoort aan de Arnhemschestraat te Amersfoort, waarin Brood bak kers af faire, met afzonderlijk bovenhuis, strekkende van de Arnhemschestraat tot- en met uitgang aan- de Koestccg, sectie E No. 1707 groot 1 are 56 centiare. Het Bovenhuis is afzonderlijk verhuurd tegen f2.50 per week. Ter bezichtiging wende men zich tot den eigenaar-bewoner. Aanvaarding bij betaling der koopsom den 15 Sept. 1904 of vroeger. Voorschreven pand is, evenals de Bakkerij-inventaris, inmiddels uit de hand te koop. Informatiën geeft Notaris BOLK. zal op Dinsdag 14 Juni a.s. v.m. U uur in het hotel „DE ZWAAN" namens het Bestuur der N. V. VOLKS HUISVESTING" te Amersfoort het bouwen van op terreinen aan de Tolstraat en Ni- casiusdwarsstraat. Aanwijzing op terrein Zaterdag 11 Juni v.m. 11 uur terwijl teekeuingen en bestek ter inzage liggen in voornoemd hotel, en verkrijgbaar zijn f 1,50 op het bureau van den architect. De Notaris te Amersfoort zal op l>oii4ler<lag 9 Juni 1904 des nam. 5 uur bij Mej de Wed. KAMERBEEK in „de gouden ploeg" te SOEST publiek verkoopen ln de gemeente Soest, l'erceel 1 genaamd Klein Middclwijk plaatselijk gemerkt A 415 staande en gelegen aan den Briukweg met tuin en weg. kadastraal bekend, gemeente Soest, Sectie A nonimcrs 651, 866 en 867 groot 12.26 aren. Grondbelasting f 9.88 per jaar. Perceel 2—7 gelegen op den Eng strekkende van den Hollen weg tot aan den Molenweg kadastraal bekend als gemeente Soest. Sectie II nommers 348 en 357 groot 1.80.20 hectaren. Grondbel. f2,51 per jaar. perceel 8 een perceel uitmuntend in de Lange Eiudschc Maten strekkende van den Maatweg tot aan de rivier „de Ecm" kadaster gemeente Soest, Sectie A, nommers 18 en 19 groot 1.17.70 hectaren. Grondbel. f 5.82 per jaar. Deze perceelen worden afzonderlijk en in diverse combinatiën geveild. De perceelen 16 en 8 zijn in eigen gebruik bij A. STAAL en perceel 7 is verhuurd aan P. BROUWER voor f8 per jaar tot Kerstmis 1904. Perceel 913 VIER PERCEELEN en een VAALT MEST, staande op per ceel 1. Perceel 14. De gedeeltelijk afgebrande villa (ter plaatse van het voormalig tolhuis) met grond, staande en gelegen in de Birkt aan den straatweg naar Amersfoort, kadaster gemeente Soest, Sectic C. nos. 166 en 167 gedeeltelijk. De peiceelen, met uitzondering van perceel 8, zijn te aanvaarden over drie maanden, na de betaling der kooppen ningen. Betaaldag der kooppenningen 9 Sep tember 1904. Breeder bij biljetten. Do oiulergeteekende zal, namens a s.s u r a d e u r e 11, 3Iaaudagoelitcn<l 6 Juni precie.s tien uur bij inschrij ving met gesloten briefjes en contante betaling zooals die thans liggende is op liet ter rein aan de Itauippoort. Het stro» moet uiterlijk Woensdagavond 8 Juni geheel opgeruimd ziju eu het terrein .sehoougeiuaakt- Hoofdagentxchap

De Eemlander | 1904 | | pagina 3