Verkooping „Czaar Peter" Rijst J. v. Sond INBOEDEL, MAISON VEENENDAAL CONCERT J. W. van Achterbergh Jr. Stadsnieuws. Advertentiën. Chemische fabriek De Notaris BOLK Vrijwillig Erfhuis J. van Genderen, Langestraat 108, Telephoon 102. AMEUBLEMENTEN. publiek verkoopen: Chemische fabriek J. van Genderen. De Deurwaarder D. C. PRINS verkoopen: Vraag steeds De fijne gevulde Drops. Meloenschijven. Russische gelei-Abrikozen. Citroen en Oranjeschijven. Confiserie Cuisine GAS-KOFFIE- BRANDERIJ. Neemt proef met mijne Concertzaal „DE AREND." in den tuin Amersfoortsche Muziekvereenigng, Speciaal adres voor het in orde brengen van huizen. valken; en c. het verbranden van lijk. !e tafereel, in 2 afd a. de Germaan liet dobbelspel, b. een twist, uit het ibelspel ontstaan. Ie tafereel, in 3 afd.a. offerande op i. offersteen; b. een Germaansche htszitting met voltrekking van een idvounis; c. een hoofdman op het ild geheven. te tafereel, in 3 afd.: het nageslacht ir het voorgeslacht gehuldigd. Iet podium waarop deze tableaux ants gegeven worden, wordt electrisch licht met oen sterkte van 4000 kaur- i. Bovendien zal bij sommige scènes ngaalsch licht worden ontstoken. liet iiiet anders, of het zal dien dag in aro van vreemdelingen wemelen. Voor 1 deelen wij nog mede dat het ter- a j slechts 5 minuten van de beide tions af ligt, en wel tegenover Peking, schen den Kettingweg en de Peking- Torenlaan. Buffetten worden aange- cht, om desverlangd den inwendigen nscli te versterkenbergplaatsen voor riolen worden evenmin vergeten. De toegansprijzen zijn als volgt: van -1 uur 50 cent; 12 uur ontruiming: 1 24 uur 2 gulden; van 46 uur cent; van 68 uur ontruiming. Voor de tableaux gelden vier rangen, van f 1.50, fl, f0.50 en 10.25. Dagkaarten, die tot alles toegang ven kosten drie gulden en zijn streng rsoonlijk. Bni'ueveld. 27 Juli. De onder deze meente gelegen „Wesselsche Heide" aft reeds heel wat aanleiding tot on- linge twisten gegeven. Hoewel deze ide sedert een paar jaar verdeeld is, rdt zij toch nog door de meeste land- uwers dier streken als gemeenschap- lijk eigendom beschouwd. Reeds het rig jaar is tegen meerdere personen swege procesverbaal opgemaakt. Door a of andere onregelmatigheid vierden ze beklaagden toen echter vrijgespro- n. Hierdoor aangemoedigd, zijn bc- wde personen natuurlijk slechts bru- er geworden. Thans heeft de politie iter opnieuw eenige landbouwers be- urd, die zich een en ander van deze ide hadden toegeëigend. Het groote belangstelling ziet men den lag van deze bekeuringen tegemoet. Putton. Stakende raadsleden. Te itteu weigeren de raadsleden ter ver- dering te komen, daar de voorzttter vergaderingen 's ochtdhds uitschrijft de vroede mannen willen alleen avonds vergaderen. Nu is er reeds maal vergadering uitgeschreven, maar herschijnt niemand. De zaken raken rt achterwerk, zoo moet thans de of (lelijke omslag over 1904 nog wor- n vastgesteld. Vergadering van den Raad der ge- ïente Amersfoort op Maandag, den n Augustus 1904, des namiddags ten 'J ure Punten van behandeling: Behandeling Bouwverordening. Verzoek van firma K. Gerritsen om eente terrein te mogen pachten voor stichten van een hooischuur, met advies. Verzoek van Dr. J. H. Moll om pri- atlessen te mogen geven met adviezen. Verzoek van de hceren W. G. A. ijor, Dr. P. K. Lulofs en J. C. A. Havinga I .privaatlessen te mogen geven, met ad ieu. I Voorstel omtrent periodieke verhooging j jaarwedde van de leeraren Dr. P. K. ot's en A. M. Kerkkamp, met adviezen. Voorstel omtrent periodieke verhoo- van jaarwedde van de leeraren Dr. N. li. Pevrot en Dr. A. Smit, met ad ieu. Voorstel in zake het vorzoek van het (tuur der Amersfoortsche Tramweg Maat- pPPU 0111 <?ene subsidie van f 1000.voor Voorstel inzake het adres van G. J. ie om eervol ontslag- als onderwijzer iet Lager Onderwijs. Voorstel betreffende het eervol onlslag leend aan Mej. A. T. Kleij als onderwij- bij het Lager Ouderwijs. Voorstel tot het betuigen van adhaesie een adres van de vereeniging tot be iering van stoomvaartbelangen tot ver- ring van den Eemmond. Voorstel omtrent regeling van het erwijs aan de Hoogere Burgerschool bus 190411905. 2- Indiening Gemeenterekening. 3. Benoeming looraar in de Staatsweten appen aan de Hoogere Burgerschool. 14. Benoeming onderwijzeres aan de school soort in de Koningstraat. 5. Voordracht leden van het College van Sters. 3. Betaling uit den post voor onvoorziene I javen op de begrooting van 1904. *7. Behandeling verordening mazelen enz. iondag 31 Juli a. s. treedt ten 10'/a in de Remonstrantsche kerk op Dr. M. Reynders uit Amsterdam. .De afd. der Ned. Vereeniging tot heli. van Alcoholische dranken hield terdag 23 Juli eene vergadering, arin "besloten werd do afdeeling niet I te hellen en de propaganda voor de geheelonthouding duchtig ter hand te nemen. De heer J. C. A. Zitwing, vroeger onderwijzer aan de R. Kath. scholen voor jongens alhier, is door den Minister van Koloniën ter beschikking gesteld van den Gouverneur-generaal van Ned. Lidië, 0111 benoemd te worden tot onder wijzer 3e kl. daar te lande. Bij de verkooping aan de Bank van Lecning op Donderdag 1.1. veroorzaakte een beschonken infanterist, het koop lustige publiek zooveel last, dat hij door de politie moest worden verwijderd. Hij verzette zich, maar geassisteerd door eeu paar nachtwakers, nam de politie het lastig lieer onder haar hoede en gaf hem in het arrestanten-lokaal gelegen heid 0111 wat te kalineercn. De afd Amersfoort van den Bond van Oud-Onderofficieren zal deelnemen aan den grooten Schietwedstrijd, welke van wege dien Bond op 7 Augustus a.s. te Dordrecht zal worden gehouden. Extra-Concert 31 Juli a.s. te geven door de kapel van het le Rog. Huzaren uit Deventer, Directeur, de heer H. A. Maas. Programma: 1. Het le Regiment Maas. 2. Ouverture militaire Mendelsohn Bartholdy 3. GanzAllcrliebst,\Valzor Waldtelifel. 4. Glühwürmehen Idylle aus der Optt „Lyssi- strata"Lincke. 5. Potpourri a/d Optt „Der Zigeunerbaron" Strauss. PAUZE. 6. Jubalmarsch Maas. 7. Concert ouverture Rich. Hol. 8. Postillon ainoreux,Con- cert-polka voor piston solo v. Aken. 9. Die Naclitigale imd die FröscheEileiiberg. 10. Grosze Fantasie a d. Oper„DieZauberflüte" Mozart. Finale: „Daar komen de Huzaren aan Maas. Brand. In de Wolkersteeg brak Woens dag 27 Juli tegen half vijf in den na middag een binnenbrandje uit, waar schijnlijk tengevolge van het vallen van een petroleumtoestel. De brand was spoe dig met de hulp van buren gebluscht. Dc brandkraanwagen met de manschap pen van spuit no. 3, hoewel tijdig op liet terrein van den brand aanwezig be hoefde geen water te geven. Ternauwernood was de brandweer af getrokken of.... ze werd opnieuw ge alarmeerd voor.... denzelfdcu brand of liever voor brand in liet zelfde perceel. Toen de brandweer voor de 2e maal gearriverd was, vond ze den brand al weer door hulpvaardige buren gebluscht, De brandweer af. Eenigen tijd later herhaalt zich zoo waar nogmaals dezelfde geschiedenis, met precies denzelfden afloop. Driemaal is scheepsrecht, zegt men wel eens. Donderdag 4 Augustus zal in „de Vergulde Zwaan" eene vergadering van de kiesvereeniging „Amersfoort" plaats hebben. Ds. L. Schutte uit Utrecht treedt a.s. Zondag opvoordeEvangelisch-Luthersehe gemeente alhier. Geen modezucht maar dierlievendlieid. De paarden der Phoenix-brouwerij doen niet onder voor de Trampaarden en prij ken thans ook met strooien hoeden. Donderdag maakten de leerlingen dei- twee hoogste klassen van de school in dc Koningstraat eeu uitstapje naar Am sterdam under geleide van het Hoold dier school en de Onderwijzers. Artis was het glanspunt van den tocht. Verder werd het Vondelpark bezichtigd, een tochtje in den electrischen tram ge maakt enz. Hoe de kinderen genoten hebben, dat behoefde men niet te vra gen, als men de stralende gezichten zag waarmee ze thuis kwamen. Heden slaagden voor het Eindexa men H. B. S. in de provincie Utrecht de volgende leerlingen van de H. B. school alhier: G. II. Dorrestein,, J. II. Hartog, G. R. Herwig, D. L. Hoes, Johanna O. Matthijson en Aletta E. van I,aaien. In de Nieuwe Badinrichting had bijna een ongeluk plaats gehad. Een jonge dame die waarschijnlijk zonder de zwem kunst goed te verstaan, zich in het diepe gedeelte van het bassin waagde zou zon der de tegenwoordigheid van geest van den nieuwen badmeester, die terechter tijd te hulp snelde, zeker verdronken zijn. Roodvonk. In het militair hospitaal worden zes lijdens aan roodvonk verpleegd. 'De „Amersfoortsche Muzickvereeni- ging" zal Dinsdag 2 Augustus 's avonds te 8 uur in de Koninginnelaan ter ge legenheid van den verjaardag van II. M. de Koningin-Moeder een concert geven waarvan men ons toezendt het onder staande: Programma. 1. Marsch. 2. Ouverture van Gerh. Duval: 3. Mazurka van D. Bouwens. 4. Wals: Tausendschon vail H. Nisclii. 5. Fantaisie Réve dc Bonheur van Jos. Kessels. Pauze. 6, Marsch. Le Retour van E. Mathieu. 7. Ouverture: Marie Henriette door Montagne. 8. Potpourri populaire van T. Renaud. 9. Volksliederen. 10 Finale. Op verzoek van de Gezondheidscom missie plaatsen wij gaarne het onder staande stukje over de Bad- en ZweiuiiirU-htiug. Naar aanleiding van vernomen klach ten heeft de Gezondheids-commissie een onderzoek ingesteld naar den toqstand van liet water in de Bad- en Zwemin richting alhier. De helderheid van het water in het bassin houdt natuurlijk verband met die van het water in de heek ter hoogte van de toevoerbuis, en dc helderheid van liet beekwater hangt weder af, zoo als bekend is, van weergesteldheden,enz. De door de ondernemers der inrich ting reeds geplaatste en in werking ge stelde centrifugaalpomp, welke het water uit het bassin afvoert, ververscht bij ongeveer tien diensturen per dag het bassinwater geheel in omstreeks drie dagen, hetgeen alleszins voldoende ge acht kan worden. Of zonder werking van de pomp bij vrij sterken stroom in de Beek een voldoende verversching van het bassin water plaats vindt, heeft de Commissie van deskundigen bij de heerschcnde droogte niet kunnen coiistateeren. In ieder geval zijn de ondernemers, door het in werking houden van de pomp, als bovenbedoeld, in staat, voor een vol doende verversching van het bad- en zwemwater te zorgen en hangt het van hen zeiven af, de instandhouding van hunne voor de algenieene gezondheid zoo nuttige inrichting te verzekeren. Amersfoort, 27 Juli 1904. De Gezondheids-commissie voor de Gemeente Amersfoort, J. HEYLIGERS, voorzitter, Des TOMBE, Secretaris. Door de heereu J. B. de Beaufort te Woudenberg en mr. J. F. de Beaufort te Utrecht is aau den commandant van het regiment genietroepen een som golds ter hand gesteld, als bewijs van waardeering voor de belangrijke dien sten door de genietroepen bewezen bij het blusschen van de hoidenbranden in de afgelooj en weken, die de aan en bij de Pyramide gelegen bossclien in ernstig gevaar brachten. Burgerlijke stand van Amersfoort van 21 tot 27 Juli 1904. Geboren: Rijk, z. v. van R. Jansen en J. van Kuilen. Elizabeth, d. van D. H. de Vries en H. Lensing. Gehuwd: Gerrit de Man en Antonia van "Vulpen. MARKTBERICHT. Amersfoort, 29 Juli Zandaardappelen per H.L 1 2.50 ft 3,00 Appelen f 4.ft 5. Peren f 4.a 6. Hoendereleren per 100 stuks i 3.60 ft 4.00 Boter per K.G. 1 1 20 a 1.35 Kippen i0 80 A 1. Kuikens t 1.A 120 Piepkuikens 1 0.30 A 0.60 Eenden 1 0.80 A 1.20 Hazen 1 0.— ft 0 - Wilde, kon.jnen t 0.A 0.- Tamme konijnen per stuk t 0.30 A 0.80 Duiven per paar t 0.A 0. Magere varkens 112.— A 15 Zeugen 140 A 60 Biggen f 7.A 10. Aangevoerd waren HL. Peren. H.L Appelen. 200 H.L. ZsnAaardappelen. 80000 stuks Hoendereieren. Eendeneieren, 1300 kilo Boter. stuks Vee. 15 Magere Varkens 300 Biggen en 20 Zeugen. der „AMERSFOORT". (voorheen PICK, LANGJi en Co.) te Amersfoort. te Amersfoort zal in het Ilotel DE VERGULDE ZWAAN" te Amersfoort, op DINSDAG 2 AUGUS TUS 1904 's middags 12 uur. De in werking zijnde, volledig inge richte en van de beste machineriën, werk tuigen en gereedschappen voorziene AMERSFOORT" tot bereiding van Aniline-verfstoffen te Amersfoort, met woonhuis, fabrieksge bouwen, werkplaatsen, magazijnen, open grond en erven, kadaster Sectie D. nos. 1630 en 1631 groot 3817 M2, met alle daartoe behoorende en in die fabriek aanwezige machineriën, werktuigen, ge reedschappen, de laboratorium-, en ver verij-inrichting en voorradige goederen in 5 perceelen en daarna gecombineerd. Perceel 1. dc grond met gebouwen 2. de machineriën en gereed schappen. 3. laboratorium, ververij-inrich ting eu bibliotheek. 4. kantoorinrichting en diversen, 5. goederen voorraad. Alles, zooals specifiek is omschreven bij afzonderlijke catalogus, die tijdig verkrijgbaar is bij genoemden Notaris. De fabriek te Amersfoort, een centrum van spoorwegverkeer is allergunstigst gelegen onmiddellijk aan de rivier de „Eem" en daarom, alsmede om de inrichting der gebouwen tot alle doeleinden geschikt. Bezichtiging des Dinsdags, Donderdags en Zaterdags van 1012 en van 25 uur. Aanwijzing ter plaatse door den gerant. Information geeft genoemde Notaris, bij wien drie werkdagen vóór en op den dag van den verkoop de veilings voorwaarden ter inzage liggen. kost per poml fO.SO en de tweede kwaliteit „DE PHESIX" per pond ro.ao, dit vindt natuurlijk een ieder een zeer hoog en prijs, indien u echter thans geeft respectievelijk f 0.25 en 10.15 (bij 5 pond fü.22' en t'0.14) heeft u „de beste .lava- Itijst ter wereld" verkrijgbaar bij ARNHEMSCHESTRAAT 35. .-. .-. .-. TELEPIIOON 104. Worcestersaus. Yorkshire Relish saus. Mayonnaise saus. Sause Piquante. Sause Mudère Japansche Soya. Truffels. Capers. Olijven. Champignons. Curry fowaer. Cayennepeper. Arulieniselie.str. $5 Teleplioou lt>4. Dinsdag 2 Augustus I9D4. wegens vertrek naar elders te AMERSFOORT, a Contant. te Amersfoort, is voornemens 0111 op IHiiudag, 2 Aiigii.stiiN 1904, des voormiddags ten half tien ure preele», in de Concertzaal van het café „De Arend", aan den Arnhemschen weg te Amersfoort, 0111 contant geld, in het openbaar te Een completen en goed onderhouden bestaande in Mahoniehouten en andere Meubelen, als: Notenhouten Buffet, Lin nen- en andere Kasten, compleet ker senhouten Slaapkamerameublement, Ta fels, Canape's, Fauteuils, Stoelen, Spiegels, Gravures, Schilderijen, Pendules, Regu lateurs, Klokken, Ledikanten, Waschta- fels met garnituur, voeren Bedden met toebehooren, Fornuis, Vul- en andere Kachels, Gas- en andere Lampen, Yloer- kleeden, Karpetten, Vloerzeil, Gordijnen, en Overgordijnen, verder een goed onderhouden Biljart met toebehoo ren, divers Koper-, Tin-, Blik-, IJzer Porcclein-, Glas- en Aardewerk en het geen verder te voorschijn zal worden gebracht. Alles daags vóór den verkoop op de gewone uren te bezichtigen. van G. en W. HELLER te Weenen. Verkrijgbaar bij Arnhemaeliestiaat 35. Telephoon 104 Dessert Koffie Preangei- Koffie Javakoffie le soort 2e Santos Koffie a 10.75 a f 0.55 a 10.50 a 10.45 a f 0.35 J. VAN DENDEREN. Teleph. 104. Arnhemschestr. 35 XOKDAG 31 JFJLI, des avonds 8 ure <loor de ENTREE VRIJ. WESTSINGEL 41, AMERSFOORT. BEHANGER. STOFFEERDER DECORATEUR. Verhuizingen en Transporten. Bergplaatsen voor Inboedels.

De Eemlander | 1904 | | pagina 3