Wollen Dekens. D. J. Smits, Advertentiën. Madame Sans 6êne. A. N. J. VOS H o utverkooping D. J. SMITS, Tapijten, tineleums, 6erdijnen. Schouwburg-Utrecht. de gewone jaarlijksche BEHANGER1J STOFFEERDERIJ MEUBILEERING. A. J. van Zalingen, Confiseur Kerstkransen en SachsischeThuringer Weihnachtstollen Uitsluitend prima Leidsche dekens, fabrikaat ,,Zaalberg" in groote ver scheidenheid voorhanden. De verkoopgeschiedtstrikt a contant. Langestraat 20 - - - - 18. Benoeming van 2 ledon der Commissie voor de gemeentereiniging 3 leden der Commissie van Fabricage en 4 leden der Gas-commissie. 19. Benoeming van 2 leden van het Collega van Curatoren' wegens vertrek van jhr. mr. B. W. Th. Sandberg en wegens periodieke aftreding van den heer ds. J. O. Kam. 20. Benoeming van 1 lid van de Com missie van Toezicht op het Middel baar onderwijs wegens periodieke aftre ding van den heer M. L. Cclosse. 21. Benoeming van 3 leden van de Commissie van Toezicht op het La ger onderwijs wegens vertrek van mevr. Sandberg Geiswct van der Netten en periodieke aftreding van den heer J. W. Jorissen en mevr. M. Ro land lts Ilagedoorn Schutte. Voor de betrekking van secretaris on zer gemeente hebben zich 17 sollicitan ten aangemeld Vóór den Doopsgezinden kring' zal Maandag 2en Kerstdag des morgens te half elf in de Luthersche Kerk een godsdienstoefening worden gehouden, waarin hoopt voor te gaan Ds. E. M. ten Cate. Aan het InstituutP. van der Sluys alhier, is benoemd tot leeraar in de "Wiskunde de Heer H. Mos van Voorbnrg. De districts-inspecteur der spoorweg diensten, de heer E. Gerst alhier, wordt aanbevolen voor de benoeming tot voorzitter dor plaatselijke commissie, be doeld bij art. 86, der ongevallenwet. Onze vroegere stadgenoot, mr. IV. M. J. Lutterveld, thans redacteur dei- Nieuwe Rotterdanische Courant is be noemd tot lid van de Royal statistic so ciety te Londen. De „Maatschappij tot opvoeding van weezeu in het huisgezin" heeft van H.M. de koningin een gift ontvangen van 250 gulden. "Wijlen mej. H.n. Hoefhamer heeft aan de vereeniging „Liefdadigheid" een bedrag van f 2010 vermaakt, vrij van rechten; en aan de Vereeniging tot be vordering van inwendige zending, onder bestuur van ds. J. van Dijk mz. te Doc- tinchem een legaat groot f3000. De le Luitenat H. de Haan Ilugen- holtz, thans van het 9c Reg. Inf. te Utree']! in garnizoen, wordt 2 Januari overgeplaatst bij het lc bat. van dat regiment te Leeuwarden. De machinist bij de H. IJ. S. M., F. II. P. Mciliuk, alhier, is benoemd tot Opzichter-machinist 3e kl. te Am sterdam. De Kopy van het Adresboek voor 1905 ligt gedurende enkele dagen tel' inzage bij den uitgever G J. Slothouwer. "Wanneer men dus in het vorig adres boek niet of niet volledig voor kwamen, kan dit thans gewijzigd worden. Donderdagavond werd het Eiangeli- satiegebouw aan het Monnikenpad ge opend en ingewijd. Een belangstellend gehoor had het eenvoudig, maar keurig net ingerichte lokaal tot in hot uiterste hoekje gevuld. Een flinke kachel had het heerlijk verwarmd, terwijl naast het podium een mooi seraphiue-orgcl prijkte, dat met zijn vollen toon de ruimte vol doende behecrschte. De Wijkvereeniging ,Uw Koninklijk kome" heeft eer van deze stichting, die velen -in de omge ving hartelijk welkom blijkt te zijn en door den steun van verschuilende zijden boven verw achting geslaagd mag hecten. Achtereenvolgens werden de opgeko- incnen toegesproken door den voorzitter der genoemde vereeniging, Ds. W. J. Meiners en den secretaris, den heer K. Teeling, die de beteekenis van de bede „Uw Koninklijk kome' op bevattelijke wijze uiteenzetten. De bouw van de vriendelijke loka liteit, in hoofdzaak voor bijbellezingen godsdienstonderwijs bestemd, is uitge voerd door den lieer J. C. van Eijbcr- gen alhier. De tramdirectie verzoekt ons mede te deelen, dat met 1 Januari e.k. de prijs der couponboekjes voor 10 ritten op f U.62r' wordt gebracht en dan nog door de conducteurs strooken van 4 coupons, elk geldig voor één rit, zullen worden uitgegeven tegen den prijs van f 0.25. Het ligt in hare bedoeling hierdoor te bevorderen dat stadgenooten meer gebruik van de tram maken. Naar aanleiding van geruchten omtrent eene algemeenc tariefverlaging vernemen wij, dat vermoedelijk met den tijd nog wel een stap verder zou kunnen worden gegaan op dezen vooralsnog sclu-oom- vallig ingeslagen weg van tariefverlaging; altijd wanneer het pubhek die tegemoet koming der tramwegmaatschappij op prijs blijkt te stellen, door meer gebruik van hare rijtuigen te maken. Evenals in 1904 zullen de officieren der landmacht in actieven dienst en niet-in-uniform gekleed (dus in burger- kleeding), ook gedurende het jaar 1905 weder van legitimatiebewijzen zijn voor zien. De verlofpassen voor alle officieren der landmacht worden, met ingang van 1 Januari 1905, daarentegeu geheel buiten gebruik gesteld. Aan officieren der landmacht in burgerkleeding zullen door de staatsspoorwegen militaire plaats- kaarten nog slechts worden uitgereikt op vertoon van hun legitimatiebewijs of van hun rcisorder. Donderdagavond hield de Kamer van Koophandel en Fabrieken haar 119e algemeenc vergadering ten Raadhuize. Nadat de notulen der vorige vergade ring waren goedgekeurd kwam aan de orde: onderzoek der geloofsbrieven van de herkozen leden II. C. van Dam en H Meursing en van het nieuwgekozen lid S.J.v.Duinen Besloten werd cot toelating. Hierna doet de voorzitter incdcdeeling van de verschillende ingekomen stukken, welke voor kennisgeving worden aan genomen. Ingekomen was o. a. ook een schrij ven: „Een woord tot allen in ons land, die uit den aard van hun bedrijf zijn verbonden aan de binnenlandsche scheep vaart", waarin mcdedeoling wordt ge daan van ecu te houden algemeenc ver gadering. De heer S i n n i g e wenscht een be tuiging van symphatie te zenden, waar mee de vergadering evenwel niet accoord gaat, die een voorstel van den voorzit ter om den brief voor kennisgeving aan te nemen met 4 tegen 1 stem goed- k curt. Bij een missievc van de Nederland- sche Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Londen met een afdruk van het adres aan de Tweede Kamer bevattende de aanvraag om herziening van de Wet ophetNederlanderschap, verklaart de heer Sinnigc zich tegen het voorstel van den voorzttter om aan dit adres adhaesic te verleonen. Ook dit voorstel van den voorzitter wordt echter aangen omen met 4 tegen 1 stem. Bij do missive van de commissie van rapporteurs uit de gezamenlijke Kamers van Koophandel en Fabrieken betreffen de het Postwezen, wordt op voorstel van den voorzitter besloten, advies hier omtrent in te winnen bij verschillende belanghebbende ingezetenen en bij de Vereeniging „Handel en Nijverheid." Tot voorzitter wordt gekozen de heer J. Gcr. Kleber, tot onder-voorzitttea de heer H. C'. van Dam en tot secretaris do heel' Herm. P. van Haselen. De voorzitter spreekt hierna een woord van afscheid tot den hoer van der Zoo de Jong, die voor een herbenoeming niet meer in aanmerking wenschte te komen waarna de vergadering gesloten wordt. Donderdagavond had de Liefdadigheids uitvoering plaats door eenige leerlingen der muziekschool, onder leiding van den heer M. W. Petri en met welwillende medewerking van de dames Georgine van Aaken, J. L. Woltcr en H. J. F. Mczger. De zaal was vol. Een afwisse lend programma werd ten gehoore ge bracht. De aardige stukjes, waaronder eenige schalke chansonnetten, werden lief en zuiver gezongen. Het spel van mej. van Aaken was verrukkelijk. De moeielijkstc passages werden met glans overwonnen. Als huldeblijk werd baai- door een der meewerkende jonge dames een bouquet aangeboden, evenals aan de uitstekende accompagnatrice. Als slot kwam liet zangspel „De Schoone Slaapster" dat werkelijk een betooverende indruk maakte. De koren waren fraai en de verschillende rolletjes werden goed vervuld, vooral het verzen zeggen der „booze toovergodin' was uitstekend. Dat alle uitvoerenden grooten bijval oogst ten, behoeft niet gezegd te worden. Na afloop werd de heer Petri gehuldigd voor zijn uitstekende leiding door de aanbieding van een krans. Gisterenavond meende de politie aan het station alhier een goede vangst tedoen. Er wasnl. berichtgekomendatdeberuchte in- en uitbreker Richter, voor eenigen tijd uit de gevangenis te Utrecht ont vlucht, in den trein uit de richting Apel doorn zat. De bij aankomst van den trein aanwezige politieagenten afgaan de op de sprekende gelijkenis, waren reeds blijde den gevaarlijken vogel te hebben geknipt, maar groot was hun teleurstelling toen bij nader onderzoek bleek, dat de verdachte een doortrek kende Pool was. Het zoeken naar Rich ter behoeft men dus voorloopig nog niet te staken. Nutsvergadcriug. Gisterenavond ver gaderde het plaatselijk Nutsdepartement in de „Yergulde Zwaan". De vergade ring was slechts door enkele leden bezocht, wat misschien wel aan de weinig belang rijke agenda te wijten was. Aan do orde was in de eerste plaats verkiezing van loden van het Hoofdbe stuur van de Maatschappij: mejuffrouw E. S. Bienfait te Amsterdam, de keer Mr. G. Jannink te Almelo en de heer J. C. van den Berg te Ileerenveen wer den bij acclamatie verkozen. Iu de tweede plaats moest behandel worden een verzoek van het Hoofdbestuur om de algemeenc vergadering van de maat schappij in plaats van 14 Juni, zooals de statuten voorschrijven (Woensdag na Pinksteren), met het oog op de moge lijkheid dat 14 Juni als dag van de stemming voor de 2c Kamer zal worden aangewezen te vervroegen eu vast te stellen op Woensdag 26 April. Niemand had er bezwaar tegen. De secretaris deed mcdedeeling, dat hij van liet II. S. had ontvangen het: „Rapport over de Banken van Lee ning, particuliere Leenbanken en Huizen van koop niet recht van wederinkoop in Nederland, welk ongetwijfeld hoogst belangrijk rappport bewerkt werd dooi de hoeren: Mr. J. Kruscman, Mr. Ant. van Gijn, Dr. D. Bos, Mr. J. G. Schöl- vinck, Th. J. L. van Banning en Mr, Joh. M. Jolles (rapporteur). Dit rapport is voor belangstellende leden van het departement bij den se cretaris voor eenige dagen ter lezing te bi-.romen. Zegt het voort, In de Nieuwe Amcrsfoortsche Courant van Woensdag komt een ingezonden stuk voor van den heer J. W. Eggink, Handelsagent alhier, met verzoek aan andere bladen het over te nemen. Onze plaatsruimte gedoogt niet, het stuk in zijn geheel op te nemen, van daar wat we volstaan met het laatste gedeelte, dat trouwens voldoende de bedoeling van den heer Eggink weer geeft. Na er op gewezen te hebben dat de rechtspositie van den handelsagent nog veel te wenschen overlaat, schrijft de heer Eggink: Daar ieder ageert om lotsverbetering, en op economisch gebied veel wordt gedaan is doel mede van deze letteren om de aandacht te vestigen van pers en staatslieden op deze te lang mis kende zaak, maar bovenal de aandacht van belanghebbenden, het verdeel en en heersch worden niet meer in ons woordenboek gevonden. Nu verschillende wetten, de arbeid betreffend, zijn of wolden ingediend, brengt plicht van ieder belanghebbende mede om het ijzer le smeden terwijl het heet is. Aangenaam zal het mij zijn, zij. het door toezending van naam kaartjes bewijs van deelneming te ontvangen, van enkelen binnen en buiten Amersfoort ontving ik bewijs van deelneming, daar als dan gczainelijk passende maatregelen kunnen worden (toegepast) of beraamd, welke niet al leen kunnen maar in. i. beslist zullen leiden tot lotsverbetering, en rechtser- keuning van duizend burgers iu den lande, welke te lang stiefmoederlijk zijn bedeeld. Verder hoop ik dat de pers in het algemeen, alsmede de plaatselijke pers, (die zich steeds bereidwillig toonde tot medewerking van maatschappelijk ver beterde toestanden) ons haar gewaar deerde medewerking niet zal onthou den, en wat verder belanghebbenden betreft hoop ik dat van Dollard tot Schelde het Oud-Hollandsche devies niet alleen zal worden verstaan, maar bovenal in toepassing zal worden ge bracht, Eendracht maakt magt Iedere pijl op zich zelf kan, maai den bundel zal niet verbroken wor den. Op dan handelsagenten van het Sticht! toont u dat dit devies eenmaal in uw veste uitgesproken uw devies zij in deze. Op dan Eemsche Collega's schaart U onder een banier, op dan handels vrienden zoowel aan Rottes als Ani- stelsbeemden, zoekt U te lang miskend maar b i 11 ij k recht te verkrijgen, waar dit behoort dan zal de victorie wellicht spoedig U zijn beschoren. Bij de Donderdag te raadhuize ge houden aanbesteding lo. voor de leve ring der benoodigdc magazijn-goederen, ten dienste der gemeente-gasfabriek, gedurende het jaar 1905, iu drie per- ceelen, is ingeschreven door de firma Stokvis H.zn., te Rotterdam, voor perc. 1 f 1628.64'/,; II, J. Reesink Co., te Zutphen, voor perc.'l f 1403.10' firma Smit Blok, te Amsterdam, voor perc. 1 f 1414.54; W. J. Stokvis te Arnhem, voor perc. 1 1418,82; Peck Co., te Amsterdam, voor perc. 1 11463.51, perc. 2 760,42'/JH deVries, te Amersfoort, voor perc. 2 f669.61. De gunning is aangehouden. 2o. voor het leveren en maken van vier schrijflessenaars voor de gemeente secretarie. Ingeschreven, door E. van der Wart te Amersfoort voor f133; L. van den Berg, te Hoogland voor f 140; T. van Iloogevest, voor f 153.90, E. J Rui tenberg, f 159, W. Laseur, f 187 J. C. van Eijbergeii f 189, J. van Dijk huizen f 197.20, R. Meester en J. Ilaam- schoten '204 en G. Wassink f 208, allen te Amersjoort. Aan den minsten inschrijver is het w erk gegund. Burgerlijke Stand. van Dec. 21 tot 24 Dec. 1904. GEBODEN: Alberta, d. v. J. Veene- daal en E. Brandsen. Rik, z. v. A. Kleinveld en A. M. van Wegen. ONDERTROUWD: Y. Prins en T. de Bakker. G. van Zuilen cn M. W. van Empelcn. J. J. van Vulpen en W. H. Kwast. GEHUWDJ. M. H. van Oven en G. M. II. Serré, J. A. Ilaverkorn en G. P. Tabernal. D. Spreij en E. Mul der. OVERLEDEN: Catharina Britting, oud 76 j., ongeh. Hendrik van den Ham oud 5 j. 377c staatsloterij. Derde klasse. Trekking van 21 cn 22 December 1004. (600 loten). Ten kantore van den Collecteur A. C. R. O. Leinweber te Amersfoort (Bree- destraat 22) zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen: Prijs van f 200 op No. 18548. Prijs van f 100 op No. 16991. Prijzen van f 45. 493 1708 6354 6866 6S87 7388 7395 7663 11310 11323 11326 11327 13060 13061 16996 1699S 18537 18540 en 18558. Te zamen 21 prijzen. De vierde klasse trekt van 25 Januari 1905. 31A KKTilRRICHT. Amersfoort, 23 DECEEMBER. Zandaardappelen per H.L 1 1,60 A 2.00 Appelen 1 3. a 5.— Peren f2 a 6. Hoendereleren per 100 stuks 1 7 50 a 8.— Boter per E.G. 1 1.15 A 1.30 Kippen t 0 80 A 1.20 Kuikens t 1. A 1.30 Piepkuikens 1 0.40 A 0.60 Eenden t 0.90 A 1.20 Hazen f 1.50 4 2,- Wilde konijnen t 0.40 A 0.50 Tamme konijnen per stuk t 0.80 A 1.50 Duiven per paar f 0.50 A 0.7»> Magere varkens i 11 a 18 Zeugen 140 A 60 Biggen 17.— A 10 Aangevoerd waren: 20 H L. Peren 50 H.L Appelen. 150 H.L. Zanüaardappelen 7000 stuks Hoendereieren, Eendeneieren 1300 kilo Boter. stuks Vee. 10 Magere Varkens 250 Biggen en 8 Zeugen. NIEUWE NEDERLANDSCIIE TOONEELVEREENIGING van Amsterdam. Bestuurder: B. Delmonte. OoO Maandag 26 December lOO-l, (2e Kerstdag) Beroemd Tooncclspel in 3 bedrijven en een Voorspel, uit het Erunsch run YICTOR1EN SARDAU on EMILE MO- REAU, door L. DOLFHO. SUCCESSUCCESI SUCCES! >08F" Bovengenoemd prachtig en boeiend Tooneelspcl werd op vereerend verlangen herhaalde malen te Amster dam en elders met enorm succes opge voerd, terwijl de verschillende persbc- oordeelingcn in Noord- cn Zuidholland, Limburg en Noord-Brabant, aUcn zonder onderscheid uitvoering eu schitteren de monteering ten zeerste roemden. Aanvang liall' acht ni*c. Prijzen der plaatsen: Balcon en Stalles f 1.501. Amphitheater en 1. Zijloge f 1.Baignoires, en 2. Amphitheater f0.75; Parterre f 0.503. Amphitheater en 2. Zijloge 10.40; 4. Amphitheater en Gaanderij f 0.25. Plaatsbespreking: voor Aandeelhou ders Zaterdag van 10 tot 11 uur; voor liet publiek denzelfden dag met of zonder bespreken van 11 tot 12 en van 1 tot 3 uur, verder Maandag van 10 tot 12 en van 1 tot 3 uur. I»c Notaris te Amersfoort zal op Donderdag 13 Januari ItMló des voormiddags uur, in de herberg BAVOORT te Leusden (waaronder ditmaal zeer zware ]>o]>ulierk»»mcu) houden ten verzoeke van de hoeren: Mr. W. H. DE BEAUFORT, Mr. H. J. H. BARON VAN BOETZELAAR VAN OOSTERIIOUT, J. VAN DEN BERG, J. v. G1NKEL, WADe. G. KIII-JER e. a. Eaugcstraat 20. -- Eaugcstraat 1. VOOR DE KERSTDAGEN YERSCH VOORHANDEN Aanbevelend, G. H* van Dam. Eaugcstraat

De Eemlander | 1904 | | pagina 3