Regeling der Predikbeurten. J. BOLK, verkoopen Meubels en Kuisraad Advertentiën Pain d'amande IA. J. VAN ZALINGEN. Langestraat 75. Dameshandinerien, ^ez. nan Speeriüegslafting. E. J. Ruitenberg De Witte öazar, «inricht 1**5. K. KOK, Langestraat. Nu de or.derwijsnovelle vóór Paschen ij de Tweede Kamer in behandeling .oiut zal omtrent het voorstel van het B. van de Maatsch. tot Nut van 't lg. tot behandeling van dit punt niet jdig genoeg kunnen worden beslist, oodat het H. B. in zijne buitengewone ergadering van IS Maart heeft beslo- n een adres to zenden aan de Tweede Camer, waarvan we hieronder een af ruk opnemen. Ifet voornemen van genoemd II. B. nemen om deze kwestie in behandeling ond o.a. in de plaatselijke afdeeling veel vnipathie, zoodat we veronderstellen, at dit actief optreden zeker bij vele niet alle nutsleden hier ter stede ïstemming zal vinden. Aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Geven met verschuldigden eerbied te emien, hoofdbestuurders der Maat- happy tot nut van 't algemeen, dat zij prijs stellen op het voortbestaan nden bloei eenci voor allen toegankelijke olkssehool, als een middel, om onder- ngc waardeering en wederzijdsche ver- raagzaamkeid aan te kweeken, en dus, ij alle geloofsverschil, de eenheid van ns volk te bevorderen; dat zij het daarom zoudeu betreuren, idien de steun, uit de staatskas aan het ijzonder onderwijs verstrekt, er toe moest iden, om de openbare school de plaats doen verliezen, welke deze in ons olksleven behoort in te nemen; dat zij voorts van meening zijn, dat elk geval bedoelde steun vóór alles noct dienen, om het bijzonder onderwijs doen geven op zulk een wijze, dat iet voor de volksontwikkeling de meeste 1-ucht kan dragen; dat zij, uit deze overwegingen, in het iclang van het volksonderwijs in open- irfe en bijzoudere scholen beide, met cdwezen van het aanhangige wetsont werp tot herziening van eenige artikelen Ier wet tot regeling van het Lager InJerwijs, enz hebben kennis genomen; dat toch, na de aanneming daarvan, :ot groote schade voor de volksontwik keling, op vele plaatsen een behoorlijk ngerichte school zal worden opgelost in al van zeer kleine scholen, met een mvoldoend aantal leerkrachten en van ;eer geringe paedagogische waarde; dat bovendien daarin geen maatregelen ijn voorgeschreven, welke ten doel heb- icn, dat het subsidie aan de bijzondere hooi alleen dan zal worden verleend, wanneer afdoende, waarborgen voor be hoorlijk maatschappelijk onderwijs aan wezig zijn. - Redenen", waarom zij uwe vergadering erbiedig maar dringend verzoeken, het angeboden wetsontwerp niet aan te 't Welk doende, enz. Het hoofdbestuur der Maatsch. tot nul van 't algemeen, de algemeene voorzitter J. F. HOUWING, de algemeene secretaris J. BRUINWOLD RIEDEL Vuisterdam 20 Maart 1905. Het Utrechtseh Genootschap voor jandbouw en Kruidkunde afdeeling in c rs f o or t houdt Vrijdag 31 Maart ilcs voormiddags ten elf uur een alge- neene vergadering in de bovenzaal van iet koffiehuis de Keizerskroon" Aan de orde komt o. a. verkiezing an een commissaris in het Hoofdbe- tuur wegens periodieke aftreding van den heer A M. Tromp van Holst niet iierkiesbaar). Door het Bestuur worden aanbevolen in alfabetische volgorde) de heeren Th van Beek, J II. Ivruidop en I Tromp van Holst. De Algemeene Vergadering van het cnootschap voor Landbouw en Kruid kunde wordt dit jaar gehouden op Za erdag 29 April, des voormiddags 10" ure in het „Hotel de Liggende Os" aan het Vreeburg te Utrecht- De heer H. B liylkema, zuivelconsulent te Utrecht zal alsdan inleiden: „Ilebe- itrijding van de tuberculose onder het Rundvee" In de N R Ot lezen we hot volgende Naar we vernemen, zal het fraaie gotische gebouwtje op den hoek van het O. L Vrouweplein te Amersfoort, eer- e 1 tijds eene kapel der O. L Vrouwekerk aldaar en thans eigendom dei firma Vetter en Co. te Zutfen, niet gesloopt worden. Althans de nieuwe eigenares is er wel voor, het te behouden en te laten herstellen. De gevel ervan bestaatgeheel uit baksteenarchitectnur. De le luit. C A. Prins, van het le eg veld-art., is bestemd om met Mei op te treden als instructeur bij de rij en hoefsmidschool te Amersfooit. De raad der gemeente Leiden be noemde tot leeraar in deEngelsche taa', aan het gymnasium en de kweekschool voor onderwijzers den heer Chr. Kok, leeraar aan de hoogere burgerschool alhier. Voor de Vrijz. Prop. Club zal op Donderdag 13 April a. s. optreden in een openbare vergadering Jlir Mr Sniissaert met een rede over het ontwerp ziekteverzekeringswet 1905. Zaterdag, 1 April a.s. wordt de ten toonstelling geopend van werkstukken en tcekeningen, vervaardigd door de leerlingen der .Ambachtschool" alhier. Naar wij van goed ingelichte zijde vernemen, moet die tentoonstelling, vooral wat het meubelmakersvak betreft zeer veel beloven. De annonces, die thans in verschil lende boekwinkels prijken, zijn door de leerlingen der ambachtsschool vervaar digd en munten uit door smaakvolle motieven. Ze zullen ongetwijfeld de aan dacht trekken, die ze verdienen. Op de tentoonstelling komen we terug. Onze vroegere stadgenoot de le Luite nant E. R. Bijleveld, van hel Indische leger, is bij Kon. besl. voor 5 jaar ge detacheerd bij de Infanterie h. t. 1. bij het 3e Regiment. De Commies der posterijen en tele grafie der 2e kl. J. P. llaanschoten, thans te Hengeloo, wordt met ingang van 1 April a.s. overgeplaatst naar Arn hem. Bij do Donderdag ten raadhuize ge houden openbare aanbesteding 1" van de levering van 250 stère gewasschen riviergrint, is ingeschreven door. J. van Harpen, voor f685; G. Was- sink, voor f 745; Th. W. Bonte, voor f718.75; J. Meinen, Hoogeveen, voor f687.50; J.Meinen Amsterdam voorf 736. Gegund aan J. van Harpen. 2o het uitdiepen van binnengrachten en van de haven te Amersfoort, inge schreven door: J. van Harpen, voor f 1976; A. van den Hoek, voor f1805; M. Ramselaar, voor f1797; J. van Doorn, voor f 1890; G. Wassink voor f2180; G. de Bruijn, voor f 1900; Th. W. Bonte, voor f 2050; II. de Jong, voor f 1840; C. Leenheer, voor f 1478; P. Leenheer, voor f1883. Gegund aan C. Leenheer. De nieuwe Kiezerslijst, die 15 Mei a.s. van kracht wordt, ligt voor ieder ter inzage op de Secretarie derjGemeente. Tot en met 15 April is ieder bevoegd bij het Gemeentebestuur verbetering van die Kiezerslijst te vragen, op grond dat hij zelf, of een ander, in strijd met de wet, daarop al of niet voorkomt. Onnoodig achten wij het, er op te wijzen van hoe groot belang het kan zijn, zich thans te overtuigen of men in Juni mee mag stemmen of niet. Ook zullen zij, ('ie nieuwe kiezers „gekweekt" hebben goed doen eens te gaan zien of alle door hen aangebrachte personen wel op de lijst voorkomen. In 't geheel komen er 529 nieuwe kiezers op voor. Bij de Donderdag ten Raadhuize ge houden verhuring bij inschrijving van liet jachtrocht op de aan de Gemeente iu eigendom behoorende bosch- en heide gronden uitmakende een gedeelte van den Leusderberg, ter grootte van onge veer 873 Hectaren; en de onder de Gemeente Baarn, Hoogland, Eemmes en Bunschoten gelegen bouw-, hooi- en weilanden, tezamen groot onge veer 112 Hectaren, alles met uitzonde ring van de gronden waarop Koninklijk jachtrecht bestaat Voor perceel 1 werd ingeschreven door de heerenH. Meursing, te Amers foort, voor f75; W. H. de Beaufort, voor f 95en jhr. E. de Pesters, te Am sterdam, voor f 224 alles per jaar. Gegund aan jhr. De Pesters. Voor perceel 2 door de heeren: H. Meursing, te Amersfoort, voor f 35; A. E. Noë, te Baarn, voor fóó; en B. H. Paine Strieker, te Baaru, voor f 125 alles per jaar. Gegund aan den heer Paine Strieker. Met ingang van 16 Juni a. s. treedt oen nieuwe regeling betreffende de be velvoering in de landweerdistricten in werking. De majoor D J Heinsius, comman dant in het XVIHe landweerdistrict alhier, zal tevens optreden als plaatsverv. commandant in district XIX. Onder verwijzing naar hetgeen wij schreven over de uitvoering van a. s. Dinsdag in Amicitia, deelen we hieronder het programma mee, dat door het Dilet- tanten-symphonieorkest, onder leiding van den heer G K G. van Aaken, met welwillende medewerking van mevrouw N. van der Bilt—-Veineé uit Utrecht, (zang) en van den hees- E. Röntgen, uit Amsterdam (violoncel) zal worden ten gehoore gebracht 1. Symphonic (D.-dur), Adagio, Alle gro, And iute, Menuetto, Allegro Spiri- toso, Jos. Haydn 2 Liebestreu. Wie Melodien ziehtcsStandchcn, Joh. Brahms: 3. Sonate C> moll) fur violoncello; a. Prélude, b Allemanda, Sarabanda, d Giga, Corelli 4. ,,Aus Holberg's Zeit", Suite int allen Style, Pr. lude, Sarabande, Gavotte, Ar, Rigaudon, Ed. Grieg 5 Schlaflied, Moszkowsky Sagt, wo sind die Veilchen bin'?", Joh. Schulz (1782); Die Linde im Thai, Volkslied (549); Die Lore, Volkslied Ga. Sarab.nda, fur Violon cello, J. S Papper b. Spauischer Tanz fur Aioloncello, D Popper 7. Marche Héroique, Fr Sehubbcrt. De kaarten zijn bij den kastelein van Amicitia te verkrijgen a f 1 In de eelste Bestuursvergadering van het Groene Kruis op 22 dezer zijn de function verdeeld als volgt: Ds. J. L. F. de Mcijere voorz. D Gerritsen vice-voorz II. Tromp van Holst secretaris, W. II. E. Vrijdag penningmr. Dl-, Gronetnan commissaris van het ma terieel. De oproeping voor eene verpleegster, op een salaris van f SOO, om zoo moge lijk 1 Mei a.s in functie te treden zal direct in een paar vakbladen geschieden. plaats noodzakelijk. Wij hopen daarom, dat de zaal van Amicitia Dinsdag vol zal zijn, zoodat het beoogde doel zal kunnen worden bereikt. Dat ieder daartoe meewerke! SPORT. Burger-a voudsehool. Bevorderd tot de 2e klasse de leer lingen: H. Lammers, J. Lammers, R. v. Achterbcrgh, A. v. Surksum, A. Broek huizen, L. M. de Kok, G. Brilman, J. van Eist, P. Schreudcr, K. v. Gramsma H. van Leyenhorst, W. C. Ruitenberg, J. II. Wels, J. Brandsen, P. Slagter, J A. Jochems, A. J. M. Kuppens, A. J. Bos, J. Smit, IC. Vermeij, D Talsma, J. N. Kochhcim, G. van Bekkum, F. Boon, C W. J. Sinink G. van Ettik- lioveu, II. L. Grootkop, A. H. van de Brug. D. C. Broeker, II. J. van der Horst Bruijn, C. II. van Buuren, D. Tommei, R. R. van- Valkenhoef, J. Bouw meester, J. R. Geinen, K. Rosier, C. Renes, G. E. E. ICuyntjes, J. Quint, R. Wevers, J. C. Jansen, A. W. Boog, G. van Veenendual, W. Veenendaal. Niet bevorderd werden 16 leerlingen. Tot de 3e klasse: J. de Bree, W. Renders, J. van Dijkhuizen, G. van Empelen," G. Bliekendaal, J. van Polen, A. de Man, A. Voorn, N. Voorn, H. O. Broekhuizen, A. J. Pechtol, C. Stopen- daal, A. H. Jekel, A. W. van derlleyden, II. van Nes, II. Lensink, J. Meerbeek, H. M. Morren, H. R. van Beck, R. Schouten, W. van den Brug, J. Vos, J. van Dijkhuizen, P. W. van Beijcr, G. Timmerman, W. Heeren, G. Gramsma, H. Ruitenbeek, L. A. Bekker, A. C. Snijders, J. Mets, L. Vierdag, C. Kroes, H. W. van Tol, J. van de Weijer, N. Hardeman, W. L. de Wit, C. G. Velt huijzen, H. van Beek, A. II. van Nieuw kerk J. J. van Valkenhoef, W. Alings, J. C. de Froe, J. Vredeling en A. II. de Kruiff. Niet bevordeid 7 leerlingen Het diploma van goed afgelegd eind examen verwierven de volgende leer lingen der 3e klasse: J. J. L. Caarls, J. B. Oornelisse, A. W. Broeker, J. D. Michels, J. de Brtiyn, H. Hen driks, F. Ruitenberg, P. Vredeling, C B. Brits, S. Tibbesma, L. van Gram sma, C. A. Quint, 1'. Hamwijk, IC. J. J. Kaljee, G. Velthuisen, M. Hemminga, J. J. Vahstal, L. Bi ïsbergen, II. A. Enkelaar, E. van Druten, en C. J. Voortman. Niet geslaagd 2 leerlingen. Een goed werk. Gaarne vestigen we do aandacht onzer lezers op het concert dat a.s. Dinsdag in Amicitia zal worden gegeven. Waar de heer G. IC. G. van Aken zich met de leiding heeft belast spreekt het van zelf, dat er veel te genieten zal zijn. Er is evenwel ditmaal een andere reden, waarom we bij onze lezers aan dringen, toch vooral dit concert te be zoeken. Men zal zich zelf toch niet alleen veel genot verschaffen, maar men doet tevens een goed werk er mee, men steunt dan een jong, veelbelovend musicus, die als oud-Amersfoorter, hier geen onbe kende is. Wat toch is het geval. Na met veel ijver zijn studieën te hebben volbracht kreeg onze vroegere stadgenoot elders een werkkring. Thans is hij evenwel aangetast door een ziekte, die het nood zakelijk maakt, dat hij gedurende ge- ruimeu tijd rust neemt, terwijl zijn opneming in een sanatorium dringend noodig was, zoodat hij nu te Putten vertoeft. De kosten daarvan zijn echter nog al hoog en om hem daarin nu te gemoet te komen hebben eenige muziek- vriendeu en oud-leeraars het plan ge vormd een concert te geven ten voor- deele van dezen jongen musicus. Dat zulk een edel streven steun en waardeering verdient, zal zeker ieder beamen. Dat is evenwel niet voldoende, daadwerkelijke steun is in de allereerste Door de voctbalverecniging U. I). 1. zal even als verleden jaar gedurende de beide 1 itaschdagen een concours worden gehouden. Het concours zal uit 2 afdeclingen bestaan, n 1. uit elftallen in sterkte gelijk aan U. D. 1. I en uit elftallen in sterkte gelijk aan U. D. 1, il Voor elke afdeeling zullen 2 medailles beschikbaar worden gesteld. Behalve de beide U. 1). I. elftallen zijn voor afdee ling A voorloopig acht, en voor afdee ling B voorloopig 6 elflallen uit genood g d. Sicil. llcrv. Ocincentc. St. Joriskcrk Zondag 26 Maart. Voorin ten 10 ure. Ds. ter Haar Romeny. Nam. ten 2 ure, Ds. Mciners. 's Av. ten 5.30 ure, Ds. Van Aalst. Gasthuis Kerk. Voorin 10 uur, IC. Teeling, St. Joriskerk. Woensdag 29 Maart 's Av. ten 6 ure, Ds ter Haar Romeny. Evang. I.utli Kerk Zondag, 26 Maart Doopsgezinde Kring. Nam. 10.30 uur, Ds. J. II. Boeke, van Amsterdam. Rcmnnstrantsclic Kerk Zondag 26 Maart. Nam. ten 10.30 ure, Ds. G. J Ileering, pred te Oude-Wetering Notaris tc Amersfoort zal ten sterfhuize van Mej. J. G. BIERMAN, in ile Muur- huizen tc A m e r s f o o r t, op BMii.s- riag 4 April 1005, des voormiddags ÏO ureu om contant geld publiek c onder meer Mali. Kabinet (style empire), bonheur du jour, mali. boekenkast, lin nenpers, koffers, tafels, stoelen, kachels, waschtafels, nachtkastjes, spiegels, ledi kanten, kleedcu, karpetten, gordijnen, bedden met toebehooren, linnen goederen, boeken, enz. Voorts gouden en zilveren voorwerpen. Kijkdag Maandag 3 April 1905 van 's morgeus 912 en 24 uur. 378c Staatsloterij. Eerste klasse. Trekking van 22 en 23 Maart 1905. 600 loten. Ten kantore van den Collecteur A C. R. O. Leiinveber te Amersfoort (Bree- destraat 22) zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen: Prijzen- van f 20. 19SS 1991 1992 1998 2286 7024 8731 8748 13827 15535 "20426 en 20430. Te zamen 12 prijzen De tweede klasse trekt van 36 April 1905. Getrouwd C. V. GERRITSEN en C. II. T'EENGS. is en blijft een zeer gezocht koekje zoowel bij thee als hij koffie en billijk in prijs. 13 ct. per ons. Alleen verkrijgbaar bij: Uoufiseur, Uaugestraat 1. waaronder een mooie keuze voor Ténériffe en Point lacée werk. Aanbevelend, De Heer en Mevrouw C. V. GEN R1TSEN-TEENGS betuigen, ook namens wederzijdsche familie, hun haltelij ken dank voor de vele bewijzen van be langstelling, bij hun huwelijk onder vonden. Amersfoort, 23 Maart 1905. De Heer en Mevrouw van WEEZEL ERRENS bedanken voor de belangstelling ondervonden bij de geboorte van hun zoon Frans. Kraamvisites worden afgewacht Dins dag 28 en .Woensdag 29 Maart van 24 ure. Allen die iets te schilderen of tc behangen hebben, worden herinnerd aan het zich beleefd aanbevelend adres van t VA-V WIJMCAAHREN, Arn liemsche weg 41. Ocugdelijk werk bij billijke prijzen. Wie uit bovenstaand woord de meeste IIoll. woorden maakt van niet meer dan 5 letters b.v., kat wagen, rook enz., en deze voor Di7isdag 11 April a.s. inzendt met 25 cents per postwissel of aan post zegels, ontvangst een prachtig, fon kelnieuw ItlJWIIOI,. 8 volgende ieder ecu Accoord-Citltcr. Alle inzenders, welke minstens 40 woorden inzenden, hebben bovendien kans op een gouden Heeren horloge, een gouden Dameshorloge en ÏO nikkelen Theepotten. De uitslag krijgen alle deelnemers Zaterdag 22 April franco aun huis. De eerste vijftig inzenders krijgen elk een kistje van 50 sigaren. In één dezer kistjes verpakken wij een muntje van 10 gulden. J. Smits Co„ Drukkerij, Plein 39 ARNHEM. Timmerman en Makelaar. WEVERSIJiGEE II. Magazijn van I,innen. Handdoeken en Tafelgoed. Specialiteit in Heeren Daghemden Dames Nachtjaponnen Nachthemden Chemisses Flanellen Flanellen Pantalons Onderlijfjes Kinder Ondergoederen Rokken. Compleete Uitzetten em Luiermanden Eigengemaakte goederen, wordcu naar maat gemaakt. Grootste sorteering Kinderjurkjes, Schortjes, Man teltjes enz. enz. Aanbevelend,

De Eemlander | 1905 | | pagina 3