No. 87. Woensdag 1 November 1905. 2e Jaargang Wees U Zelf! J. W. van Achterbergh, Amersfeerlsche Bad- en ZineminrichHng. Ijsbaan nabij Monnikendam. Liberaal Orgaan voor Amersfoort en Omstreken Uitgave van de Vereeniging „DE EEMLANDER". LOUISE FLEIJR0N, Winterartikelen 2e blad. Allerlei. Stadsnieuws. Tournée NaP. DE LA MAR's Vrije Tooneel. Quartet Ronsdorf, Geheel nieuw Repertoire, etc, Der Rastelbinder westsingel 41. A. van der Kuilen. - - Amersfoortsche Bad- en Zweminrichting - - Verschijut: Woensdags en Zaterdags. DE EEMLANDER. Bureau Hendrik van Viandenatraat 28 Abonnementsprijs Per jaarf 3-00 Franco per post,....- 3.50 Per 3 maanden- 0.75 Franco per post- 0.90 Prijs der adverteutiën Van 1 tot 5 regels0.40 voor iederen regel meer0.08 (Bij abonnement aanmerkelijke korting Wie de agenda der Raadsvergade ring van gisteren heeft gezien, zal onwillekeurig de gedachte in zich hebben voelen oprijzen, dat B. en W. onzer gemeente onze „vroede vaderen" aanzien voor Veenendalers of Lochemers. Een agenda van 24 punten, (waarvan het laatste gevormd wordt door de begrooting) in één dag de begrooting moet vóór 1 Nov. behandeld zijn af te werken, 't is een kunst, zou men zoo denken, die men alleen in Vecnendaal of Locliem kan vertoonen. In Veenen- daal is nl. een raadsvergadering, waarin de notulen en het gebed werden gelezen, en tien punten, waaronder de begrooting, werden behandeld, binnen het uur tot een goed einde gebracht. In Lochem ging het nog vlugger. Daar werd do vorige week raad gehouden over een agenda van 13 punten, waaronder de ge- meentebegrooting voor 1906. Hierover had totaal geen discussie plaats, ze ging met één onder den hamer van den voorzitter door. En binnen drie kwartier was de heele vergadering afgeloopen. Uit het verslag van den gemeen teraad van gisteren kunnen onze lezers opmaken, of wij hier ook een dergelijken „idealen" raad bezitten. Is dit zoo, dan zou ik, al doe ik niet aan politiek, ik betaal wel belas ting maar willen voorstellen om bij periodieke aftreding onzer raads leden maar geen nieuwe meer te kiezen. We kunnen ons dan die luxe besparen, en de raad zou, evenals d» kermis, een langzamen maar na tuurlijken dood sterven. Ja, die kermis, ze wordt elk jaar al minder en minder, al blijkt zij een taai leven te bezitten. Nog taaier dan het krasse oude juffrouwtje uit Lemsterland. Deze 85-jarige jonge dame heeft dezer dagen op haar eentje met heel veel succes een reisje gemaakt naar Londen, om daar een dochter te bezoeken. Blijkbaar heeft ze de vijf beter bij elkaar ge houden dan de Rotterdamsche koop man, die van de week op het politie bureau in de Lange Torenstraat, hevig ontsteld aangifte kwam doen, dat hij een koffer met koperen beslag ver miste, dien hij des morgens had meegenomen naar de markt op den öoudschesingel. Deze koffer hield namelijk voor een waarde van f700 aan zijde in. Do recherche van het bureau aan de Meermansstraat trok er terstond op uit en was den ge- heelen dag, tot Iaat in den avond, in de weer op zoek naar zijde, maar geen spoor was er van te vinden. Ook den volgenden morgen bleef al het zoeken zonder resultaat, totdat een rechercheur op de lumineuse gedachte kwam eens in de woning van den koopman zelf te gaan kijken. En jawel, daar kwam de koffer met de zijde voor den dag. De koopman li ad vergeten den koffer ince naar de markt te nemen. Dat de politie hem niet hartelijk bedankte voor al de noodelooze moeite, die hij haar op den hals gehaald had, laat zich denken. Ds. D. J. van Aalst alhier ontving nu ook nog een beroep naar de Ned. Ilerv. gem. te Rotterdam. Door don agent rechercheur alhier werd in beslaggenomen eene groote hoeveelhcidtabak, die ten nadeele van een der handelaren alhier ontvreemd was. De dader en medeplichtige zijn in arrest gesteld en is procesverbaal opgemaakt. Togen een 21 jarige vrouw is door de politie procesverbaal opgemaakt wegens diefstal van eene portcmonnaie met geld, ten nadeele van een boer, wonende onder Nijkerk. De daderes is in arrest gesteld. De heer D. Crap Hellingman, com mies-titulair der Posterijen en Telegrafie alhier, wordt overgeplaatst naar Utrecht. De overplaatsing van mej. W. A. Everaars naar Stadskanaal is ingetrokken. Zondagavond had in het café van den heer J. van Doorn aan de Arnhem- schestraat een droevig ongeval plaats. Do daar bedienende W. v. d. H. kreeg een te groot stuk paardenvlcesch in den slokdarm, met het noodlottig gevolg, dat hij binnen enkele oogenblikken een lijk was. De Kiesvereeniging „Geloof en Liefde" heeft tot candidaten voor het College van Notabelen bij de Ned. Herv. gemeente verkozen de aftredende Heeren II. C'. van Dam, A. Frederikse en J. Ger. Kleber, benevens de Heeren A. Veen, G. Janssen, en Ds. J. G. Busch Keiser, ter aanvulling van opengevallen plaatsen. De orthodoxe Kiesvereeniging „Evan gelie en Belijdenis" stelde de af tredende Heeren H. C. van Dam en J. Ger. Kleber, benevens de Heeren B. van 't Eind, W. Kleber, J. van Apeldoorn J. L.z. en II. Noorman. Zij liet alzoo het aftredend lid den paardenarts Frederikse vallen. Nog een napretje van de Kermis wacht ons a.s. Zaterdag. De bekende humorist Nap de la Mar, die thans avond aan avond in Scala in den Haag met uitbundig succes optreedt, zal in Amicitia met zijn gezelschap een voor stelling geven. Lijst van Brieven, briefkaarten enz verzonden door het postkantoor Amers foort waarvan de geadresseerden onbe kend zijn, BRIEVEN. J. Boers Amsterdam. Mej. Marie Snellen Haag. J. van der Kolk Grave. R. v. d. Reijd Leidschekade J. de Graaf Amsterdam. A. Pronk Scheveningeu. Huishoudster Dr. Poell Bommel. BRIEFKAARTEN. B. Velthuizen Amsterdam. Een zonder adres. Uit het buitenland terugontvangen. Aug. Darmstadt Brussel. 12 drukwerken. De gordonsetter Nova's Dyon, van den heer J. Klaassen alhier, behaalde op de j.l. Zondag gehouden tentoon stelling der ICynologenclub te Rotterdam twee 2de prijzen. Weer Baarheid. Oudergeteekende, daartoe aangezocht door verschillende jongelieden, heeft het voornemen opgevat te trachten eene Weerbaarhoids-vereeniging te Amers foort tot stand te brengen, bestaande uit leden boven de 15 jaar en ouder. DoelExercitieSchietenSchermen. De leden zullen bij de oefeningen, na de koninklijke goedkeuring op Statuten en Reglement verkregen te hebben, in den regel in uniform ge kleed zijn. Bereids meldden zich ongeveer twin tig jongelieden aan. Verdere aanmelding mondeling of schriftelijk aan mijn adres liefst vóór Zaterdag 4 October 7 uur. Op dat uur en dien dag zal ten mijnen huize Koninginnelaan No. 1 eene vergadering' worden gehouden tot vaststelling van statuten en reglement. In de week van 5 tot 12 November zal op nader te bepalen tijd de Weledel gestr.Hecr Schoenmaker, gep. kapitein O. I. L. Commandant van het Vrijwil ligerscorps te Nijmegen voor de toege treden leden eene lezing liovden. P. VAN DER SLUIJS. Instituteur. SPOBT. Toch wordt het G. V. C. doel het meest verontrust en weet Quick nog 6 maal te doelpunten, zoodat, als de referei tijd blaast Quick een welver diende overwinning van 110 kan boeken. Bij Quick was de voorhoede goed op dreef. De half-backlinie was zoo zoo, terwijl de backs plus keeper veel te weinig te doen kregen om daar iets over te kunnen zeggen. Quick in verloor op eigen terrein met 51 tegen „Kampong" uit Utrecht. Op Zaterdag, 4 Nov. 1905, in de SOCIËTEIT AMICITIA, des avonds 8 uur. Holland's eerste Soubrette. Het- beroemde Dames gezangs-ensemble, het grootste succes van den dag! Mevr. S. DE LA MARKlopper, Tooncelspeclster. NAP. DE LA MAR, Entrée l'l.OO, (voor Societeitsleden f©.75), en f©.5©. Plaatsbespreking als gewoonlijk van af Donderdag, behouwbnrg Utrecht. Donderdag '2 November 1905. (De Pottenkranimer). Operette in één voorspel en twee bedrijven van VICTOR LÉON. Muziek van FRANS LÉHAR. In scène gezet door den Hoofdregisseur ANTON MATSCHEG. Kapelmeester: J. CLEMENT. Geheel nieuwe Décors cn Costumes. Schitterend gemonteerd. Aanvang half acht ure. bericht de ontvangst der in groote verscheidenheid. Behanger. Stoffeerder. COMPEEETE DIEIIBILEERING. Handel in fruit cn ingemaakte groenten. WESTSINGEE 33. Zaterdag 8 November rijdt de eerste nachttrein van Amsterdam naar Amers foort. Vertrek uit Amsterdam 12 uur 's naohts. G. V. C. H Quick I. (0-11). G. V. C. en Quick verschijnen vol ledig. Reeds dadelijk na den aftrap blijkt Quicks overwicht. Alle aanvallen der G V. C. voor hoede worden dan ook door de half back linie gestuit, terwijl daarentegen de G. V. C. achterlioedë niet in staat is om de zeer op dreef zijnde voor» hoede van Quick te houden. Quick scoort dan voor half-time 5 maal. Na de rust begint hetzelfde spelletje, hoewel G. V. C. nu meerdere koeren doorbreekt doch zonder gevaar lijk te zijn. Keeper van Goethem kon dan ook de enkele ballen die hij te stoppen kreeg zeer gemakkelijk ver werken. Ondergeteekende bericht, dat van af lieden de badkamers zullen worden verwarmd zonder verhooging van prijs. De inrichting is GEOPEND alle werkdagen van 1—7 uur, ZATERDAGS van 's morgens 9 tot 's avonds 7 uur. De prijzen zijn: 1 badkaart f o.45, 10 badkaartcn 4. 25 8.75, 00 15 Corporatie'* vrageu speciaal tarief. Aanbevelend, P. VAN ACHTEKBERGH. Ondergeteekende bericht, dat, evenals vorige jaren in den loop dezer maand de abonnementen zullen worden thuis bezorgd. Zij, die zich nog wenschen te abonneeren, worden beleefd verzocht hiervan opgave te doen aan de nabij MONNIKENDAM of bij ondergeteekende. De prijzen zijn deze maand nog: le persoon fl.50, I 2e persoon 1.l uit hetzelfde gezin. Volgende personen -0.75, j Aanbevelend, P. VAN ACHTERBERG.

De Eemlander | 1905 | | pagina 5