Advertentiën. Verloren Handel en Nijverheid. Ingezonden. E. E. VAN SWEDEN. êymnaslieÊenderiDijs. SNOUCK, „FLORA". Naar liet A. 1). verneemt, zal er bin nen kort bij het wapen der infanterie I weder een gróote promotie plaats hebben. liet 4e escadron van het lc regiment huzaren vertrok gisteren morgen, op bevel van hoogerhand. onder ritmeester jhr. W. H. J. van de Poll naar Bussum, alwaar ook het le escadron uit Amster dam, onder bevel van ritmeester J. W. Tilanus, aanwezig moest zijn. Waarschijnlijk is deze samenkomst bevolen in verband met een te houden inspectie. Dat er ook gemeenteraden zijn, die een mildere opvatting huldigen inzake de pen8ionneering, dan de Amersfoort sche, bewijst het volgende. In de vergadering van den Raad der gemeente Winschoten kwam 31 Haart j.l. een voorstel in behandeling van B. en W. tot het sluiten eener pensioens verzekering voor directeur en leeraren der gemeentelijke handelsschool. B. en W. stelden voor te koopen voor de leeraren een ouderdomsverzekering van f 1000, voor den directeur een van f 1200 en aan ieder hunner f 75 per jaar toe te kennen voor weduwen-verzekering. Dit werd aangenomen. De ordonnansenvereenigiug „Wilhel- inina" gaf Zaterdagavond een uitvoering in de Arend. De toeloop was zoo groot, dat er reeds lang voor den aanvang geen plaatsje onbezet was. Het met zeer veel zorg saamgestelde programma, waarop o. a. voorkwamen scherm- en gymnastiekuummers en komische voordrachten, werd zeer vlot afgespeeld, zeer ten genoege van het publiek, dat geheel den avond door in vroolijke stemming verkeerde. Omstreeks half elf deden vele officie ren, die aan den kameraadschappelijken maaltijd hadden aangezeten, door een bezoek aau de voorstelling van hun belangstelling blijken. Ritmeester Wijnmalen, die vroeger gedurende ruim acht jaren als luitenant bij het escadron heeft gediend, sprak de ordonnansen toe en noodigde hen uit, met hem een driewerf hoezee aan te heffen voor den ritmeester-commandant baron van Boecop en dezen geluk te wenschen met de Kon. onderscheiding, hem te beurt gevallen. Ritmeester v. Boecop is nl. benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Met groote geestdrift werden do !- woorden van den heer Wijnmalen be groet. De uitvoering werd met een zeer geanimeerd bal gesloten. Programma van het concert, door de dames Angélique Collard (pianoj en Julie van Lennep (zang) en de lieeren De Boer (viool) en Penha (violoncel) aanstaanden Vrijdagavond precies te acht uur te geven in „Amicitia": 1. Trio in C. Mol voor viool- violoncel en pianoMendelsshon. Allegro, Aandante, Scherzo, Finale. 2. WinterliedVon Koss. Süsses Begrilbnis Löwe. Tanzlied in Mai, voor zangFrauz. 3. Concert in A. kl. t. voor violoncel Goltermann. Andante, Allegro. 4. PréludeRachimauinotF. BerceuseChopin. Gaillarde, piece dans le style ancien, voor pianoFr. Thomé. 5. AdagioMozart. Sarabanda et Tambou- rin voor viool Leclair. 6. Mijn lief ken is mijn sommerW. F. G. Nicolaï. Het liedje van den smidA. D. Loman. Moeders liedjen, voor zangL. Schnitzler. 7. RomanceG. Sparck. Impromptu voor violoncelC. Sinding. 3. Schottisclie Lieder voor zang, viool, cello en pianoL. van Beethoven. Kaarten en plaatsbesprekcn bij den Kastelein van „Amicitia" van heden middag af. Concours hippique. Ter gele genheid van het 58e Nederlandsch Huis houdkundig Congres alhier, wordt 14 Juni a. 8. aanvang n. m. l'/a uur een nationaal concours hippique gehou den, waarvan het programma als volgt is samengesteld: le Concours voor eenspannen, land- bouwpaarden, ingespauuen voor een voer tuig met krommen dissel: le pr. f40, 2. f20 en 3. f 10. 2e. Concours voor tweespannen, land- bouwpaarden, ingespannen voor een voer- tnig met krommen dissel: le pr. f50, 2. f 25 en 3. f 15. 3e. Concours voor het schoonste en be8tgaaude span paarden; minimum taille 1.55 M. stokmaat ingespannen voor een 2 of 4-wielig rijtuig toebehoo- rende aau paardenhandelaren stalhou ders of dresseerscholenle pr. (75, 2. f 50 en 3. f 25 4e Concours voor het schoonste en bestgaande rijtuigpaard a. taille tot 1.55 11. stokmaat, inge spannen voor een 2 of 4-wielig rijtuig, toebohoorende aan particulieren; 1. pr. verguld zilveren medaille en f 5 voor den stal; 2. pr. zilveren med. en f2.50 voor den stal; 3. pr. br. medaille; b. minimum taille 1.55 M. stokmaat, ingespannen voor een 2 of 4-wielig rij tuig, toebehoorende aan particulieren; le pr. verguld zilv. ined. en f 5 voor den stal; 2 pr. zilv. med. en f 2.50 voor den stal, 3. pr. bronz. medaille. 5e Concours voor het bestgaande rij paard, toebehoorende aan en gereden door officieren en heerrijders. Inleggeld f 5. 1 pr. f 75 -f- 2h der inleggelden, 2e pr. f 00 (- 1 j der inleggelden, 3e pr. f 25. Ge Concours voor het beste spring paard, toebehoorende aan en gereden door officiereu en heerrijders. Inleggeld f 5 le pr. f 100 -f- der inleggelden, 2e pr. f 80 -)- der inleggelden, 3e pr. f 00, 4e pr. f 40, (beoordeeling vol gens art. 22 regl. van het Centraal Co mité voor de concours hippique in Ne derland) De hindernissen bestaan uit: een hek van 1 M. vast met 0.10 II. losse boom (2 maal springen)een heg met boom 1.10 II; (2 maal springen), een muur 1.10 M.een droge sloot breed 1.5 H. met boom van 1 M. daarachter; een natte sloot van 3.5 met heg er voor van 0.5 M. Yoor de paarden, die het vorige en dit jaar te zarnen f 200 of meer gewon nen hebben, dit bona fide door de ei genaren bij de inschrijving tc vermel den, worden de heg met boom en de muur met O.lo M. verhoogd. Hbld. De Ou<le! „Daar loopt een gerucht als zou reeds zoo wat zijn voorzien in de vacature ds. Van Aalst. Zelfs word een naam ge noemd. Van de best ingelichte zijde wordt ons verzekerd, dat zulks onjuist is en dat de in het bericht genoemde zelfs niet is bezocht door wie dat plegen te doen." Bovenstaande knippen we uit de Oude Amersfoortsche Courant. Daar we niet gewoon zijn, dat dat blad ronduit aan duidt, wat of wie het eigenlijk bedoelt, vermoeden we, dat het slaat op ons be richt van jl. Zaterdag. We verzoeken onze „oudere zuster" dan echter ons bericht nog eens over te lezen, dan zal ze mogelijk tot de ontdekking komen, dat er in 't geheel niet gesproken wordt van een voorzien in de vacature maar wel van het trachten te doen beroepen. Dat Ds. Vundering bezocht is, door wie dat plegen te doen, staat ook niet in ons bericht, maar er wordt gesproken van eenige anti-rev. gezinde leden van het kies college. Overigens wekt het bij ons ver wondering dat „De Oude", die van dien kant nog al eens „best ingelicht" is, niet met een beslister tegenspraak komt. Zou er soms toch wel iets van aan zijn? Gisterenavond hield de Vereeniging „Handel en Nijverheid" haar maandvergadering in de Zwaan. Na opening door den voorzitter, leest de 2e secretaris de,notulen der vergadering van 13 Maart 1906, die na een korte bemerking van den voorzitter worden goedgekeurd. Hierna is het woord aan den secretaris om verslag uit te brengen over den toe stand der vereeniging gedurende het af- geloopen boekjaar. Het jaarverslag begint met dc op merking, dai nu de Vereeniging eenmaal goed marcheert, het leven kalm daarheen vliet en de cene dag veel gelijkt op den anderen. De vorig jaar herkozen bestuursleden, dc heeren van Duinen, Klasscr, Ooster- vccn en Berns waren bereid hun herbe noeming te aanvaarden. De Secretaris, de heer Veeuendanl moest wegens ziekte bedanken en werd vervangen door den heer B. Schimmel, als 2de secretaris, terwijl de heer v. d. Meiden als le secretaris optrad. De Vereeniging bleef deel uitmaken van den Middenstandsbond en van den Bond voor het Inf. en Incassawezen. In het Huishoudelijk reglement werd wijziging gebracht, wat betreft de rechten door het Bestuur te heffen voor het incasseeren van gelden. Als afgevaar digden woonden het congres te Maastricht bij de hoeren van Duinen en Berns. Dc zoogenaamde roode kaarten werden daar vertoond en zeer geapprecieerd. Dooi den heer Berns werd op het congres rapport uitgebracht over het Inf. en Incassawezen. Een zwakke stem werd dit jaar, na de actie tegen de Coöperatieve ver eeniging, gesteund door de H. IJ. S. M., van uit Rotterdam vernomen, waarop het Bestuur echter niet kon ingaan. Ook kwam de gaskwestie ter sprake, daar de gasrekeningen veel lioogcr waren geworden in don laatstcn tijd. Het Bestuur kon evenwel op deze zaak ijietingaan. Uitvoerig wordt stilgestaan bij de negenuursluiting, waarvan het succes zeer bevredigend is. Betreurd wordt dat die sluiting niet algemeen is geworden, zoodat Amers foort niet geheel heeft kunnen tooncn, dat zonder wettelijke regeling die sluiting is tot stand te bereiken. Nog meer is te betreuren, dat nu de sluiting er is, tal van personen die zicli eerst hebben verbonden niet getrouw zijn aan hun belofte. Medewerking werd gevraagd voor den Etalage wedstrijd te Wijk bij Duurstede, terwijl inlichtingen werden gevraagd omtrent de negenuursluiting door de Hilversumsche Vereeniging. Met de opmerking, dat voor uitvoeriger verslag wordt verwezen naar de feest bladen en met den wensch, dat liet a.s. lustrum, waarvoor door het Bestuur alles wordt gedaan, zoo goed mogelijk moge slagen, eindigt het verslag. ilet verslag wordt door de vergadering met bravo's begroet. De voorzitter dankt den secretaris voor alles wat hij gedu rende het afgeloopen jaar voor de Ver eeniging gedaan heeft. Punt 2. Rekening en verant woording van den Penning- meeste r. De lieer v. d. Wal brengt mede namens de heeren Van Goor en Maar- schalkerweerd, die de commissie hebben gevormd tot nazien der boeken, verslag uit. 4)e rekening sluit met een batig saldo van f 70,10. Boeken en bescheiden zijn in de boste orde bevonden en de com missie stelt dan ook voor den penning meester onder dankbetuiging te dechar- geeren. {Applaus). Ontvangen is over het afgeloopen jaar: Contributiesf 443,75 Rente- 2,60 Incasseeren van dubieuse posten - 10,85 Informatiewezen - 38, Ontvangen spaarbank - 300, Nog te goed- 3,68 Totaal f 826,70 Uitgegeven is: Drukwerken cn advertenties f 130,07' Postzegels - 20,- Kantoor en Zaalhuur -145,— Contributie a/d Bond - 7.50 Reis- en verblijfkosten - 66,30 - 87,47' Gestort in de Spaarbank - 300,— Cassa - 70,35 Totaal f826,70 De voorzitter brengt hartelijk dank aan den penningmeester, te meer, waar hij als voorzitter zoo vaak met hem in aanraking komt en dan steeds de onder vinding opdoet, dat de vereeniging heeft een beste penningmeester, en een betere kan ze dan ook niet krijgen. Punt 3. Verkiezing van drie Bestuursleden, wegels perio dieke aftreding van de heeren J. H. v. d. Meiden, F. M. Iloubaer en B. Schimmel H.zn. Herkozen worden de heeren J. H. v. d. Meiden en B. Schimmel H.zn., respectievelijk met 27 en 27 stemmen, terwijl de heer J. v. d. Wal 21 stemmen op zich heeft vereenigd, zoodat deze is gekozen. De lieer F. 11. Iloubaer had 6 stemmen. De heer v. d. Wal ter vergadering aanwezig verklaard dc benoeming aan te nemen. De heeren v. d. Meiden en Schimmel aanvaarden hunne herbenoeming. De voorzitter wenscht de herkozen leden en het gekozen lid geluk en hij hoopt, dat zij nog krachtig zullen mee werken tot den bloei der vereeniging. Punt 4. Ballotage. Met bijna algemeene stemmen worden een 19 tal heeren als lid aangenomen. Punt 2. Ingekomen stukken. Een schrijven van het Bestuur van den Middenstandsbond, omtrent de Kamers van Koophandel; van hét Bondsbestnur het prae-advies, getiteld de oprichting van gemeentelijke handelsscholen door dl-. A. Borgman; een schrijven van een der leden waarin hij meedeelt ontslag te nemen als lid van Handel en Nijverheid. Een der leden wenscht dit ontslag niet te aanvaarden, maar dat lid te royeeren. Staande de vergadering komt een voorstel daaromtrent in, onderteekend door 16 leden. Naar aanleiding vau dit schrijven wenscht de voorzitter gebruik te maken van art. 34 Huish. Regl. nl.in spoed- eiscliende gevallen beslist het Bestuur. In dit geval heeft het Bestuur geen bezwaar het voorstel aanstonds te be handelen. In stemming georacht woidt het lid met algemeene stemmen (32) geroyeerd, terwijl 1 stem blanco is uitgebracht. Punt 6. Mededeelingen. Do voorzitter deelt mede, dat alles samenwerkt om liet a. feest zoo luisterrijk mogelijk te doen slagen. Zoo is de geliecle sociëteit „Do Vereeniging" beschikbaar gesteld voor het feest. Het programma wordt door den voorzitter voorgelezen. Na nog enkele mededeelingen sluit de voorzitter de vergadering. Onderlinge Sluip. De wcrklicdcn-vereenigiug Onder linge hulp hield den 2en April hare jaarlijksche algemeene leden vergadering in dc bovenzaal van de Keizerskroon. 't Aantal opgekomen leden was goed, de vergadering in haar goede doen. De Voorzitter opeqt de vergadering om 8.15. In de goed pakkende openings rede drukte hij nogmaals op de plicht, van elk huisvader of kostwinner, in dagen van voorspoed, de wekelijksciie contri butie te betalen, om verzekerd te kunnen zijn bij ziekte of ongeval, de wekelijksciie uitkcering, tot instandhouding van liet huisgezin te zullen ontvangen. Uit het jaarverslag door den Secretaris gelezen blijkt, dat 7 bestuursvergade ringen werden gehouden, waarvan een met gecommitccrden tot het nazien der rekening. Dat de vereeniging zeer nuttig werkt kan blijken dat een totale uitgave aan zieke leden werd verkregen van f 1292.38. Een reserve kas, tot een totaal van f2155.23 welke in den loop der 12 jaren van haar bestaan, hoofd zakelijk door vrijwillige bijdragen, van Donateurs is geformeerd, was aanwezig. Jonkh. S. M Reygersberg Versluye werd definitief tot Penningmeester be noemd in de plaats van Jonkh. M. B. W. Th. Sandberg, die in dc algemeene leden vergadering van 20 Maart 1905 tot Eerelid werd benoemd en deze be noeming aanvaardde. De aftredende bestuursleden werden alle herkozen, zoodat geen verandering hierin plaats vond. Hoewel liet beheer geheel belange loos door het bestuur werd gevoed, blijkt toch, dat de ir.lagen niet voldoende zijn, om een kas te formeeren, daar de uitkeeringen vrijwel gelijken tred hou den met de inkomsten. Dankbaar stemt het dan ook de ver eeniging dat donateurs een reserve-kas formeerden die hij onverhoopte epidemie, een sterken steun zal blijken. Het ledental wies tot 232. He penningmeester gaf zijn gespeci ficeerd overzicht der finantien en de lijst van hen, die in 't twaalfde boekjaar uitkeering ontvingen, waarbij bedragen van f 142.50, f 112.50, f95.00, 150.00 enz. enz. aan diverse zieken zijn uit gekeerd zeker wel bedragen die een bres schieten in de geldmiddelen maar te zien geven, dat daardoor menig ge zin is in stand gebleven, 't daverend applaus beloonde den nieuwen penning meester voor zijn zorgen aan de boek houding besteed en nog geestdriftiger was het applaus toen de voorzitter meende te kunnen zeggen: „toen Jonkh. Sandberg vertrok, kon het bestuur zich niet voorstellen iemand te zullen vinden die met zooveel toewijding de finan- tiëele belangen zal kunnen en willen behartigen; doch in u hebben wij werkelijk iemand gevonden, die met minbtens evenveel zorgen, de aau u toe vertrouwde finantiëele belangen der ver eeniging behartigt. Uit naam der Vereeniging onzen dank." Bij uccleuiatie werd de penningmeester herkozen tot bestuurslid; terwijl de 4 aftredende leden bij stemming werden herkozen met 80 - 76 - 72 - 72 geldige stemmen van de uitgebrachte 86 stemmen. Tot gecommiteerden werden herbe noemd A. M. Tromp van Holst, Hol en Van de Mater. In dc bestuursvergadering was ter sprake gebracht, dat een lid die bij onderlinge hulp was ingeschreven in klasse III, uitkcering f 7,50 per week, door lichaamszwakte een andere werk kring had moeten zoeken cn nu hoog stens f 3,per week verdiende zoo'n lid terug te brengen naar klasse I uitkeering f 3,50 per week Daar het reglement hierin niet voor ziet, meende het bestuur dc meening der leden hierover uit te lokken en bracht bovengenoemd geval ter tafel. Aan de discussie werd deelgenomen door verschillende leden, die ten slotte opdroegen aan het bestuur, hiermee naar billijkheid tegenover deze leden te han delen, zonder daarmee, liet belang der vereeniging uit het oog te verliezen. Dc lieer Van Wessum bracht hulde aau den Voorzitter voor zijn uitmuntende leiding, zijn warm gevoel voor deze Vereeniging en voor de versnapering, bij elke jaarvergadering den leden aan geboden en spreekt den wensch uit dat hij nog vele jaren de Voorzittershamer zal blijven hauteeren. Hierna sluit de Voorzitter de ver gadering. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Geachte Redactie.' Verzoeke beleefd opname van het volgende De schrijver van het bericht, opge nomen in Uw blad van Zaterdag 31 Maart j.l. waarin ook alléén mijn naam genoemd wordt, heeft U onwaar mede gedeeld, dat ondergeteekende naar Huizen is geweest om Ds. Vundering van Hooge- veen te hooren. Ds. Vundering heb ik nooit gehoord en met weten ook nooit gezien. Hoogachtend, Uw dw. N. VELS HEIJN. Wij achten ons natuiiriijk verplicht het ingezonden stuk van den heer Veis Heijn te plaatsen, liet bericht, waarop deze doelt, ontvingen wij van zóó ver trouwbare zijde, dat wij thans slechts kunnen veronderstellen, dat men er onzen berichtgever heeft laten inloopen. Het zonderlinge van de zaak is nog, dat er ook „geruchten" van denzelfdcn aard schijnen doorgedrongen te zijn tot de Redactie van de (Oude) Amersf. Courant. Burgerlijke Staud. van 31 Maart tot en met 4 April GEBORENKlaas, v. Klaas Pater en Sophia van Deventer. Elisabeth, d. v. Coenraad van Nieuwenhiiizen en Catrina Blombergen. Ilendrika Fran- cisca Maria, d. v. Johannes Antonius van den Hurk en Francisca Maria Dieges. Anna d. v. Timotlicus Krijncn cn Maria van de Pol. Gerard Johan, z. v. Adolf Jacobu6 van Zalingen cn Hendrika Wolbors. Arie, zoon van Biennis Jansen en Hcndriku Krook. OVERDEDENCornells Albertus Har deman, oud zeven en veertig jaar, echt genoot van Geertruida Bliekendaal. Jan Tiggelanen, oud een maand, zoon van Jan Tiggelanen cn Maria Plaggen- hoef. Jan Klomp, oud tachtig jaar, weduwnaar van Antje Pothoven. Thimoteus van Ramselaar, oud zestig jaar, echtgenoot van Adrinna Kraan. 381c Staatsloterij. Tweede klasse. Trekking van 2 en 3 April 1906. (1000 loten). Ten kantore van den Collecteur A. C. K. O. Leinweber te Amersfoort (Brce- destraat 22) zijn aan de navolgende num mers tc beurt gevallen: Prijzen van f 30. 101 103 125 1008 1018 1517 1532 9246 12142 12161 14265 15978 15993 17372 eu 17402. Te zamen 15 prijzen. Geboreu GERARD JOHAN, ZOON van A. J. VAN ZALINGEN en H. VAN ZALINGEN— WOLBERS. Amersfoort31 Maart 1906. Naar aanleiding van liet aan hem verleende ontslag als Directeur der „Amersfoortsche Be- grafenis-Vereeniging," neemt onderge teekende de vrijheid zich beleefd aan te bevelen bij eventueel voorkomende STERFGEVALLEN. Amersfoortsche Begrafenis-Oadernemiiig. Cursus voor jougenscu meisjes. AANMELDING voor deelname aan dit onderwijs kan geschieden van af heden dagelijks schriftelijk; mondeling tusschcn 1 cn 3, (behalve Zondags). De voorwaarden cn regeling der lessen worden nader per prospectus gemeld. Leeraar Gymnastiek M. O. Wijcrsstraat 10, Amersfoort. een Voslioml luisterende naar den naam Wit met Bruine en Zwarte vlekken. Tegen f2.SO belooning terug te bezorgen bij den Luitenant Baron VAN HEEMSTRA Soesterweg Amersfoort.

De Eemlander | 1906 | | pagina 3