A. N. J. VOS, HUIS, A. N. J, VOS, Stadsnieuws. cTmtoonstèiling A. N. J. VOS verkoopen: Ingezonden. Marktbericht. Advertentiën. De „Eemlander" Yeerleepig berichi. publiek verkoopen: verkoopen: Meubilaire êoederen, Ambachtsschool publiek verkoopen: Een Ipeerenhuis Eene Koepel A. N. J. VOS Het Koffiehuis „DE KEIZERSKROON" Een perceel GROND A. van der Kuilen. als de tocht practisch mogelijk zou blijken, hoe zal men weten, dat de Pool bereikt is? Slechts door astronomische waar nemingen en langdurige moeilijke be rekeningen is bij benadering de afgelegde weg aan te geven! Die berekeningen zijn echter al moeilijk voor den gewonen Poolonderzoeker, dus hoeveel te meer nog voor een luchtschippcr. Charcot zegt spottend, dat een lucht reiziger alleen kan weten of een zeker pu.it de Noordpool is, wanneer hij daar een wegwijzer met opschrift vindt! Carcot meent zijn Zuidpooltocht over ongeveer anderhalf jaar te kunnen be ginnen. De majoor R. J. graaf Schimmel- penninck, adjudant van II. M. de Koningin, zal op 1 Mei a.s. gedetacheerd worden bij het 5e regiment infanterie. Genoemde hoofdofficier wordt dus niet overgeplaatst en zal waarschijnlijk, na het bevel over een bataljon te hebben gevoerd, gedurende den tijd, door de wet op de bevordering van officieren vereischt, weer in zijn tegenwoordige be trekking terugkeeren. Tot Commies ter Secretarie, afdeeling Burgerlijke Stand, is benoemd de heer R. Groenveld, te Franeker. De heeren W. Lukas en H. Hol, van het Post- en Telegraafkantoor hier, zijn bevorderd tot klerk le klasse der Poste rijen en Telegrafie. Yoor de rechtbank te Utrecht stonden terecht de 17 jarige C. J. A. en J. B., de 20 jarige E. Th. S. en de 18 jarige E. B. allen uit Amersfoort, beklaagd van diefstal van room uit de zuivelfabriek .Amersfortia." De jongens bekenden volmondig. Het bleken luie, onverschillige straatslenters te zijn, drinken doen ze niet en als ze iets verdienen, brengen ze het heclemaal thuis Het O. M. vorderde togen de beide oudste 4 maanden gevangenisstraf en eischte voor de beide jongste beklaagden ter beschikkingstelling van de regeering. Bij goed weder zal de Amersfoortsche muziekverceniging Donderdag 19 April 's avonds ten 8 uur in de Koninginne- laan haar eerste uitvoering geven. PROGRAMMA. 1. Marsch Les Amazones G. Lohman. 2. Ouverture Elvira J. Werkman. 3. Wals ArmidaKr. Ursin. 4. Fantasie Le Khedive. C. Faust. PAUZE. 5. Marsch Blaze Awaij A. Holzman. 6. Ouverture Maria HeuriCtte L. Montagne. 7. Wals Frau Luna P. Linche. 8. Fantasie La Fète Triom- phaleJoh. van Dam. 9. Finale. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Eerste Open Brief nan «len Weledelen Heer D. (ierritsen. Geachte Heer Openbare zaken, waarmede geen per- soneiikwesties gemoeid zijn, belmoren in het openbaar te worden behandeld. Daarom, en omdat U niet zelf hebt geantwoord op de vraag van don allonie men Z, en U dus hebt blootgesteld aan de ironie van X. (zie „De Eemlander" 7 April 1.1.,) neem ik de vrijheid U naar aanleiding van Uw standpunt in de meesteres vergde. De woorden sneden haar door de ziel, doch met echt vrouwelijk instinct om hare wonden te verbergen, stond zij op en zeide met haar gewone stem. „Heel goed, Dino, breng mij de boeken maar.„ En flink ging zij haar gewone gang, haar stem beefde niet en niet voor zij de deur van hare eigen kamer gesloten had en alleen was, gaf zij zich over aan haar smart, twijfel en onrust. Intus8cken was kapitein Britton niet veel gelukkiger dan de twee minnenden, wier scheiding hij had besloten. Zoodra hij Dino had afgedankt, ge voelde hij, dat hij een lage streek had gedaan, doch de aanblik van Francesca en het lezen van gebeden in zijn tegen- woordigen toestand was meer dan hij kon verdragen. Innerlijk was de kapitein een vrien delijk man, hij wilde iedereen, waarmee hij in aanraking kwam, behagen, als zij maar behaagd wilden worden op zijne wijze, maar om zijne plannen gewijzigd te zien, om zich te zien teleurgesteld in iets, waarop hij zijne zinnen had gezet, was voor zoo'n trotsch man te veel om te verdragen. Ook kon hij het ridderlijke karakter van Carlo niet begrijpen. Hij kon wel begrijpen, dat een broeder, onder de gegeven omstandigheden buiten zich zelf yan toorn zou zijn, den verrader later bekende pensioenzaak dei leeraren eenige vragen te doen: le. In de 2eAfdeelingsvergadering van den Raad, op 22 Februari 1.1. werd door ééu lid in overweging gegeven het schrijven van (een leeraar), waar uit zou moeten blijken, dat het contract inet Eigen Hulp niet tot stand was gekomen niet ernstig op te nemen, doch eerst te onderzoeken in hoeverre het op waarheid berust. (Zie „De Eemlander" 10 Maart 1906.) Mijn vraag is nu: hoe komt het, dat b.v. gij niet van verontwaardiging uit uw vel zijt gesprongen bij hel aanhooren van een dergelijke verdachtmaking (niet van één persoon maar) van een heele categorie van personen, in wier naam de bedoelde leeraar, als hun adviseur, het niet doorgaan van het contract met Eigen Hulp ter kennis bracht van B. en W.? Heb slechts de goedheid op deze vraag in het openbaar te antwoorden, door de erkenning dat het bonze ver moeden van dat ééne lid is gelogenstraft door de waarheid. 2e. In dezelfde afdeelingsvergade ring is het voorstel van B. en W. betreffende de pensioenzaak bestreden door een ander lid over de in kolom C aangenomen waarden, in welker plaats dit lid de contante waaiden zou willen stellen. (Zie „De Eemlander" 10 Maart 1906.) Ter verduidelijking voor de lezers zij hier nog eens gereleveerd, dat B. en "W. voorstelden, dat aan leeraren, die van af 1 Jan. 1906 tot 1 Jan. 1910 m eer voor het Rijkspensioon zouden moeten storten, dan zij aan do Ge meente zouden moeten betalen, wan neer zij niet naar het Rijk zouden overgaan, dat hun dit meerdere zou worden vergoed. Nu bevatte kolom C. de getallen aanduidende: wat elk leeraar, (zoo hij bij de Gemeente bleef) van af 1 Januari 1906 tot zijn 65e jaar aan de Gemeente aan pensioensbijdra gen schuldig zou zijn. Bij de vaststelling van dit bedrag werd nu geredeneerd als volgt: a. Do leeraar Q. is op 1 Jan. 1906 50 jaar. b. Hij zou dus, als hij bij de Gemeente bleef, 15 jaar lang zijn pensioens bijdragen van f75.per jaar moeten betalen, dus een som van 15 X f75 f 1125. c. Ergo: hij is op 1 Jan. 1906 schuldig f 1125. Mag ik U hier vragen, of dit niet gelijk staac met de volgende redeneering: Een koopman kocht op 1 Jan. 1906 goederen voor f 10000 om over 6 maanden te betalen. Ergo is die koopman op 1 Jan. 1906 schuldig de volle som van f 10000? Ik twijfel niet, of gij zult met een dergelijke gevolgtrekking niet accoord gaan, en voeg daarom hierbij eenderde vraag Hoe motiveert gij Uw stem voor het bedoelde voorstel van B. en W. in verband met de bovenbedoelde onlogische, om niet te zeggen onwis kundige, redeneering? Met de beantwoording van deze vragen zoudt U niet alleen mij verplichten, maar ook vele mijner collega's (misschien allen), die in deze pensioenzaak zijn betrokken. WegeDs gebrek aan ruimte moet ik nog andere vragen bewaren voor een tweeden brief. Met hoogachting, B. D. BEST. Amersfoort, 13 1900. "YVc hadden natuurlijk geen bezwaar tegen plaatsing van dit stukje, maar het een goede dracht zweepslagen zou ge ven of zelfs zou uitdagen. Dat zou hij zelfs hebben goedgekeurd, doch die rustige overgave van te huis, land, be roep en persoonlijk geluk, alleen in de hoop het kwade te beletten, ging zijn verstand geheel te boven. De kapitein hield er wel van, dat men een goede daad deed, doch 't moest een daad zijn, die de wereld toejuicht?, niets ter wereld zou hem er toe brengen iots te doen, dat hom blootstelde aan praatjes; als hij iets edelmoedigs deed, zorgde hij wel dat het de goedkeuring van zijne vrienden en bekenden weg droeg. En toch in spijt van zijne boosheid om Carlo's don Quichottig plan, was hij een te vriendelijk man om de harde en onrechtvaardige woorden niet te betreu ren, die hem in de hitte van het oogen- blik waren ontsnapt. Een groote schaam te deed hem blozen tot aan zijn voor hoofd bij de gedachte, dat hij een gast aan zijn eigen tafel had beleedigd. Die gedachte kwelde hem meer dan iets anders. Het martelde hem den geheelen nacht door. Hij betreurde het erg dat hij Francesca verdriet moest doen, hij was bitter teleurgesteld dat hot huwelijk nu onmogelijk was geworden, hij was nog verontwaardigd over Carlo's dwaasheid om bij 't tooneel te gaan, doch dit alles ging onder in die groote spijt een wekte eenigszins onze bevreemding op, dat juist de heer Gerritsen als 't ware verantwoordelijk gesteld wordt voor het besluit, dat door don Raad is genomen. Het is waar, dat hij de eenige is geweest, die zijn stem heeft gemotiveerd, doch we moeten aannemen, dat de andere hccren zijn gevoelen deelden. O. i. had dus de Open Brief niet speciaal tot den heer Gerritsen gericht moeten zijn. Red. E e ml. Burgerlijke Staml. van 10 tot en met 14 April. GEBORENJohanna, d. van Johannes Veldman en Teunisje van Pluren. GETROUWD: Jan Zwart en Johanna Groenewoud. Johannes Dirk Sneepels en Lammegier Pruim. OVERLEDENNicolettc Wilhelmina van Woudenberg, oud 1 j. d. van Nico- laas Willem van Woudenberg en Treintje Steinvoort. amp:röfoort, Tarwe Rogge f f f Appelen 1' 0. Peren f Kleiaardappelen 1' Zand 1' 2.-10 Hoendereieren f 3.50 Eenden f Grasboter Rooiboter Margarine Zoetern. kaas Kippen Kuikens Piepkuikens Ganzen Oude eenden Jonge eenden Hazen 11 April 190G. ii f a f I af- a foo.— a f i a f a f 2.60 per hecto liter. a 1' 3.90 per 100 st. Af f f 1.10 f f f 1. - f f C.80 f f 0.90 f f a f a f a f a f a f 1.20 1.30 1.— Kilo. 50 1.20 Wilde konijnen f Tamme Dni ven V ette varkens Magere Zengen Biggen Vette koeien Guste Kalf KaliVaarzen Pinken Pinkstieren Vette kalveren f 0.80 f 0.60 f f 16. f50.— f10.- f160 flOC f130 f 90 f 40 f 50 f per stuk. a a a a a f a f a f a f 1.30 a f 0.70 per paar. a f a f 20. a f 70. a f 15. a f280 a f 160 a f2io a f 160 a f 90 a fioo a f per stuk. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe, heet. Rogge, heet. Boekweit, heet. Appelen, heet. Peren, heet. Kleiaardappelen, 50 heet. Zandaardappelen, 100.000 stuks Hoendereieren, kilo Gras- boter, 900 kilo Hooiboter, kilo Mar garine, kilo Kaas, 60 stuks Vee, Vette varkens, 70 Magere varkens, Varkens voor exportslagerijen, 200 Biggen en 10 Zeugen. Getrouwd J. J. VERMEULEN Leeraar aan (le H. B. S. en C. J. WEBER, die tevens luin hartelijken dank betuigen voor de ondervonden belang stelling. Utrecht. 77i12 April 190b. Hoogland. De Administratie van Hendrik van Viandenstraat 28, AMERSFOORT, verzoekt beleefd eventueele reclames betreffende de bezorging der courant zoo spoedig mogelijk te mogen ontvangen spijt., die de kapitein tot zijn graf zou vervolgen dat hij voor eens in zijn leven zich had schuldig gemaakt aan een breuk van gastvrijheid. Al ontweek de slaap dien nacht Carlo's en Francesca's leger, hij was ook even wreed voor kapitein Britton. Hij wentelde en keerde zich tot dat de beddelakcns in een verward kluwen waren; hij probeerde - bet met een open raam, probeerde het met een gesloten raam, dan eens met licht, dan weer in 't donker; hij liep de kamer op en neer, rookte een sigaar en in 't kort, beproefde alle middelen tegen slapeloosheid, waar van hij ooit had gehoord. Eindelijk gaf hij het op om dien nacht te slapen, en hij begon er over te peinzen hoe zijn buurman het wel zou maken; het gelaat van don jongen Italiaan had hij steeds voor oogen. Nog zag hij hem jongensachtig, vol vuur en hartstocht, bijna vijf jaren geleden tot liern komen 0111 hein bekend te maken met zijne liefde voor Francesca en met welk een koddige mengeling van hoop, wanhoop en hoffelijkheid hoorde Carlo zijn uitspraak over een proeftijd aan. Weer herinnerde hij zich den dag pas drie weken geleden ofschoon het bijna drie maanden scheen toen Sibyl hard was komen, aangeloopen in den olijftuin, met het kaartje waarop de veelbeteekenendo woorden „Avvocato Carlo Poerio Donati",wat He 2e voor j aars ver Looping van Notaris A. N. J. VOS 7,al gehouden worden op DOS- DKRDAG 17 MEI Ï906 in de Coiieerl7aal „De Arend". Voor bijvoeging vangoederen vervoege uien 7ieli bij den Vendumeester J. D. E A M- M ERTS VAN It I E It E N, I.angestraat 2S. DE NOTARIS te Amersfoort, zal op IVoeusdag IS April 190G, des namiddags 5 uur, in het koffiehuis van Mej. Wed. KAMER BEEK, te Soest (Kerkebuurt), In de gemeente SOEST, Ecu nieuw gebouwd ingericht tot WINKEL- en WOONHUIS (waarin benedenkamer en suite) en BAKKERIJ, met erf cn groud, zeer gunstig gelegen aan den Rijksstraatweg, kadaster sectie H. no. 2350, groot 7 aren, 46 centiaren. In eigen gebruik bij Mej. Wed. W. YAN DEN HOVEN. Aanvaarding bij de betaling der koop penningen op 18 JULI 1906, of zooveel vroeger als wordt overeengekomen. DE NOTARIS te Amersfoort, zal op Donderdag 19 April 190G, des voorniiddags IO uur, in het Ilótcl „"VELAARS," te Baarn, publiek om contant geld bestaande voornamelijk in: eikenhouten en andere salonameublemcnten, cet- kamerameublement, buffetten, pitsch pine slaapkamerameublement, cylinder- bureau, secretaire, mahonie houten linnenkasten, penant kastjes, spiegels, schilderijen, waschtafels, bedkastjes, tafels, stoelen, fauteuils, karpetten, boekenkasten, diverse geschilderde meubelen en hetgeen verder te voor schijn zal worden gebracht. Daags te voren te zien van voorm. 9' i12 uur en des nam. van 14 uur. AMERSFOORT. van het WEltIt der leerlingen op de beide PAASCHDAGEN van IO tot 4 uur. TOEGANG VRIJ. HET BESTUUR. hem zooveel zeide. Hij herinnerde zich hoe hij zich naar huis tcrugspoedde, en zag in zijne verbeelding weer die hel dere blik vol hoop, die over Carlo's gelaat trok toen hij hem gezegd had, dat hij Francesca in de belvedere mocht gaan opzoeken. En ten laatste en 't beste van alle herinnerde hij zich dat gezicht zooals hij het de laatste maal had gezien. Zoo'n toorn wordt nooit vergeten als men ze eens heeft aan schouwd, en de kapitein wist dat oen van nature zoocdelmoedigen goedgeluimd man bijna krankzinnig gemaakt moest zijn door smart voor het gelaat die uitdrukking van woede kon dragen, voor de oogen zoo konden bliksemen, dat zij hem de oogen van een gewonde leeuw schenen. Als de kapitein een lafaard geweest was, bad hij voor dien blik gebeefd, want 0111 zoo'n woede te aanschouwen, is den dood in 't aangezicht zien. Maar met al zijn gebreken was hij een dapper Engelschnian en al wat hij gevoeld had, was cene groote verwon dering, toen die vurige blik plotseling verdoofd werd, Carlo zich snel had om gekeerd en hem zonder iets te zeggen had verlaten. Hij verwonderde zich wat er later was gebeurd en hij gevoelde zich niet op zijn gemak als bij dacht aan de verlatenheid van villa Bruno. Slechts veertien dagen was't geleden dat Signora Douati begraven was, hij DE NOTARIS te Amersfoort, zal op Donder dag 3 Mei 190G, des avonds 7 uur, in het koffiehuis „HET VALKJE" te Amersfoort, In de gemeente Amersfoort. I. aan het HAVIK, plaatselijk ge- nommerd 18, met TUIN, kadaster Sectie E, no. 4243, grootj02 aren, 90 centiaren. Het huis bevat beneden2 voor kamers, keuken, kelder en groote gymnastiek-zaal en boren: zolder met 3 kamers. II. staande opbenevens het voort durend recht van erfpacht of huur om f 3.- per jaar aan den grond, bij de Bloemendalsche Poort aan de Beek, kadaster Sectie E, no. 2726, groot 03 aren, 20 centiaren. Bezichtiging Dinsdags en Donder dags van 24 uur des namiddags. Alles in eigen gebruikgeweestbij nu wijlen den heerll.DUMOULIN. Aanvaarding bij de betaling der kooppenning op 3 Augustus 1906. DE NOTARIS te Amersfoort, zal op Zaterdag 5 Mei 1906, des avonds 7 uur, in bet koffiehuis „HET VALKJE" in de "V alkestraat, te Amersfoort, publiek in de gemeente Amersfoort. aan den HOE of KORENMARKT, plaatselijk gen. 40 en uitkomende aan de KROMMESTRAAT, waarin vergunning tot don verkoop van sterken drank in het klein, kadas ter Sectie E. nonimer 4548, groot 2 aren, 37 centiaren. I11 eigen gebruik bij den heer J. TH. MASSA. II. met daarop aanwezige be timmeringen, ingericht tot bloemisterij, aan het Appelwegje, nabij den Utrechtschen straatweg, kadaster Sectie C. no. 1040 groot 06 aren 05 centiaren. In eigen gebruik bij den heer N. D. BIJTELAAR. Aanvaarding bij de betaling dei- kooppenningen op 4 Augustus 1906. Handel in fruit en ingemaakte groenten. WESTSIN GEE 33. had dat alles in zijn plotselinge booB- heid vergeten, toen hij haar zoon uit zijn huis weg joeg. Hoe bitter berouwde liern nu die onvriendelijkheid. Als hij een man was geweest met een sterke verbeelding dan had bij zich eene noodlottigen afloop voorgesteld nog meer geleden maar dat was hij gelukkig niet en zoo werd hij slechts meer en meer ellendig. Toen begon hij aan de arme kleine Francesca te denken, die door zijn boos bevel gedoemd was haar beminde nooit meer te zien. Neen, op dat punt zou bij tenminste toegeven, na het ontbijt zou hij Carlo gaan bezoeken, hem excuus vragen voor zijne haastigheid en hem toestaan 0111 nog eens naar Casa Bella te komen en van Francesca af scheid te nemen. Dit denkbeeld gaf den kapitein eenige verlichting, doch hij zuchtte diep als hij dacht aan de smart, die zijn kind wachtte. Eindelijk hoorde hij welkome klanken van loven in huis. De nacht was voorbij, Rosetta sloeg de deurmat tegen de muur uit; Dino liep halende en brengende de marmeren gang op en neer. Nu kwam de dagelijksch terug- keerende tik op de deur en de roep van den knecht, „Halfacht, signor, en een mooie ochtend." Wordt vervolgd.

De Eemlander | 1906 | | pagina 2