SPORT. Advertentiën. Sociëteit Amicitia. A.J.vanZalingen, - CONFISEUR. - Amersf. Keitjes, G. G. Ph. L. BOEKELMAN, Piano en Zang. E. J. Ruitenberg A. J. C. SIKKENS, Langestraat 54. Confiseur, Patissier, Cuisinier, Amersfoortsche wafeltjes 12ct.perons Pensée's vanaf 50 ct. Salon. - - Salon, Hamburger (Holl.) Hoenders (Goud laken). Ie prijs L. A. van den Berg Jr. te Willeskop. Hamburger (Holt) Hoenders (Zwart). Ie prijs J. B. de Beaufort te Wou denberg. Friesche Pellen (Goud). Ie prijs F. Starkenburg te Loosdrcclit. Friesche Pellen (andere kleuren). Zeer Eerv. Vermelding. Starkenburg te Loosdrecht. Kraaikoppen (Zwart). Ie prijs L. A. van Berg Jr. te Willeskop. Ncd. Uilebaarden (Zwart). 2e prijs W. Jac. van der Horst te Utrecht. Zeer Eerv. Vermelding A. A. v. d. Berg. Jr. te Willeskop. Ned. Uilebaarden (andero kleuren). 3e prijs L. A. v. d. Berg Jr. te Willeskop. (Blauw). Zeer Eerv. Vermelding. Idem Idem. (Wit.) Krielhoenders. Ned. Sabelpootkrielen. Ie prijs L. A. v. d. Berg Jr. te Willeskop. Eerv. Vermelding J. G. Hirsch te Watergraafsmeer. (Zwart). Holl. Patrijskrielcn. Ie prijs L. A. v. d. Berg Jr. te Willeskop. Bantams met rozenkam. (Zwart en Wit.) Ie prijs Hoenderpark Viclrice te St-Pancras. 2e prijs H. Muijsken te Maartens dijk (U.) 3e prijs Hoenderpark Victrice te St. Pancras. Toornen Hoenders (1 haan en 4 hennen). Ie prijs Mr. A. J. de Beaufort, Leusden. Plymouth Rocks. Ie prijs G. J. A. A. Baron var. Heemstra, Amersfoort (Koekoek.) Orpingtons. 2e prijs G. J. A. A. Baron van Heemstra, Amersfoort (Zwart.) Eerv. Vermelding H. van Goïnga, Amersfoort (Buff.) Wyandottes (Goud, Zilver en Pa trijs). Ie prijs II. van Goïnga, Amersfoort, (Patrijs.) 2e prijs C. van der Stroet, Barncveld. Wyandottes (Witte.) Ie prijs J. Wolfswinkel J.H.zn., Woudenberg. 2c prijs W. van Goïnga, Amersfoort. Eerv. Vermelding G. J. A. A. Baron van Heemstra, Amersfoort. Minorca's. Ie prijs W. van Goïnga, Amersfoort. 2e prys J. Wolfswinkel J.H.zn., Woudenberg. 3e prijs J. van Donkelaar. Leusden. Hamburger iHoll. Hoenders). Ie prijs W. Verheul, Utrecht, (Hamb. Goudpel.) Ie prijs J. Huizinga, Amersfoort. 2e prijs K. Yisser, Utrecht. 3e prijs A. P. van Luttcrveld, Utrecht. Zeer Eerv. Vermelding P. Langcveld, Rhenen. Friesche Pellen. 2e prijs Mr. A. J. de Beaufort, Leusden. Niet genoemde Rassen. Ie prijs N. Wafelbakker, Baarn. Kalkoenen. Ie prijs II. van Eeten, Aineide, (Bronze). Amerikaansche Kalkoenen (Hen). Ie prijs H. van Eeten, Ameide, (Bronze). Ganzen. 3e prijs B. Duinsbergen, Leusden, (Witte). Niet genoemde lEenden). Ie prijs N. Wafelbakkcr, Baarn. Hoendereieren (gekleurde) 1 dozijn. 2e prijs M. C. Piek, Oudshooru. Hoendereieren (witte) 1 dozijn. Ie prijs B. Leeuwenkamp, Soest. Afdeeling Konijnen. Vlaamsche Reuzen (Ilazenklenr) Ram. Ie prijs R. van Beem, Utrecht. 2c prijs K. van Olst., Hengelo (O.) Zeer Eerv. Vermelding, Joh. van Wiehen, Woerden. Eerv. Vermelding C. Brouwer, Amers foort. Vlaamsche Reuzen (Hazenkleur) Voed ster. Ie prijs Joh. van Wiehen, Woerden. 3e prijs W. Iv. van Olst, Hengelo (O). Vlaamsche Reuzen (IJzergrauw.) Ram. Ie prijs Joh. van Wiehen, Woerden. Zeer Eerv. Vermelding. G. J. A. A. Baron van Heemstra, Amersfoort. Lotharingen en andere Kruisingen Voedster. Ie prijs E. G. Timmermans, Haarlem. De beste en doelmatigste Ram van een Dekstation der V. P. N. Ie prijs Onder-Afdeeling Aphen, Oudshoorn, Aarlanderveen. Blauw Weener (Ram). Ie prijs Joh. Muysert, Utrecht. 2e prijs G. J. A. A. Baron van Heemstra, Amersfoort. Blauw Weener (Voedster). Zeer Eerv. Vermelding. Pol de Klerk, Roosendaal N.-B.) Ilangooren (Ram). Ie prijs Pol Ie Klerk, Roosendaal (N.-B.) Geel Hollandsch Konijn (Zwart) Ram. Ie prijs Pol de Klerk Roosendaal (N.-B.) 3e prijs C. G. Timmermans, Haarlem. Hollandsch Konijn (Andere Kleuren) Ram. Ie prijs Pol de Klerk, Roosendaal (N.-B.) (Schildpad). 2c prijs Idem, Idem, (IJzergrauw). Hollandsch Konijn (andere kleuren) (Voedster.) Ie prijs Pol de Klerk, Roosendaal (N.-B.) (Isabella). 2e prijs Idem, Idem, (IJzergrauw). Bever (Havanna) Konijn, Ram. Ie prijs Pol de Klerk, Roosendaal (N.-B.) 2e prijs Joh. Muijsert, Utrecht. Bever (Havanna) Konijn, voedster. 3e prijs C. G. Timmermans, Haarlem (Bever.) Russ. Brandneus. (Ram en voedster). Ie prijs Th A. Klomp, Zeist, (voed ster.) 2e prijs H. van der Knoop, Amers foort (Ram en voedster.) 3e prijs C. C. A. Gresnicht, Amers foort (Ram). Zeer Eerv. Vermelding D. Das te Utrecht. (Ram en voedster.) Zilverkonijn, Licht. (Ram en voed ster. Ie prijs Pol de Klerk te Roosendaal (N.-B.) (Voedster.) 3e priis Ph. A. Klomp te Zeist. (Ram). Zilverkonijn, Donker. (Ram en voed ster.) Ie prijs G. J. A. A. Baron van Heemstra te Amersfoort. Zilverkonijn, Middenkleur. (Ram en voedster). Ie prijs G. J. A. A. Baron van Heemstra te Amersfoort. (Ram.) 2e prijs Pol de Klerk te Roosendaal (N.-B.) (Voedster.) 3e prijs Th. A. Klomp te Zeist. (Voedster). Zilverkonijn (andere kleuren). (Ram en voedster.) Ie prijs Pol de Klerk te Roosendaal (N.-B.) (Crème Ram). 2e prijs W. Niekerk te Utrecht. (Crème Ram.) Block and Tan (Ram en voedster). Ie prijs Pol de Klerk te Roosendaal (N.-B.) (Ram). 2e prijs C. G. Timmermans te Haar lem. (Ram). Zeer Eerv. Vermelding G. J. A. A. Baron van Heemstra te Amersfoort. (Ram.) Blae and Tan (Ram en voedster.) Ie prijs Pol de Klerk te Roosendaal (N.-B.) (Ram). 2e prijs C. G. Timmermans te Haar lem (Ram. 3e prijs Pol de Klerk te Roosendaal (N.-B.) (Voedster). Zeer Eerv. Vcrm. Heinr. Stünkel te Utrecht. (Ram. Japansch Konijn (Ram en voedster). Ie prijs H. Muijsken te Maartensdijk (U.) (Ram.) Zeer Eerv. Verm. Joh. Muijsert te Utrecht. (Ram). Eerv. Verm. II. Muijsken te Maar tensdijk (U.) (Voedster.) Niet genoemde Rassen (Ram). Ie prijs Th. A. Klomp, Zeist, Papil- lonram. 3e prijs Pol de Klerk, Roosendaal (N.-B.) Poolsch konijn. Niet genoemde Rassen (Voedster. Ie prijs Pol de Klerk Roosendaal (N.-B:) Poolsch konijn. 3e prijs Th. A. Klomp, Zeist, Papil- lon. Voedster. Voedster met Jongen (Vlaamsche Reuzen). Eerv. Vcrm. G. A. Teeuwsen, Rot terdam, Haask. Blauw Weener. 2c prijs M. L. C. Piek, Czn. Ouds- lioorn. Met 3 Jongen. Kleine Rassen. Ie prijs Pol de Klerk, Rosendaal (N.-B.) Crème zilver met 4 jongen. 2e prijs W. Niekerk Utrecht. Black and Tan met jongen. Nesten Jonger., niet ouder dan 4 maanden. Vlaamsche Reuzen. 2e prijs R. van Beem, Utrecht 2 stnks. Blauw Weener. Ie prijs Joh. Muijsert, Utrecht. Kleine Rassen. 3e prijs C. G. Timmerman, Haarlem (4 stuks). B ij e n t e e 11. Voor levende Bijen. Ie prijs (fó.M. van der Leeuw, te Hoogland. 2e prijs (f 2.50) Gebr. Stalenhoef te Soest, beiden met 3 korven. Producten: Slingerhoning. Ie prijs (f 3.50) L. S. Schadd te Twello. Bestuursprijs EmilUylöertde Blnricum. Pers- en Lekhoning. Ie prijs L. S. Schadd te Twello. 2e prijs D. van Elteren te Bystercu op de Veluwe. 3e prijs M. van der Leeuw te Hoog land Mooiste W a s b o d e in, min. gewicht 2 K.G. Ie prijs M. van der Leeuw te Hoog land. Onder de Imkerbenoodigdheden ver wierf do firma L. S. Schadd te Twello drie le prijzen voor: doelmatigste bijen kast, de meest practische slingermachine en voor de beste collectie boeken en platen over de Bij en de Bijenteelt. In de Afdeelingen VIH Werk tuigen, IX Kunstmeststoffen en X Voeder artikelen werden aan de diverse inzenders getuigschriften uitgereikt. Als gewoonlijk was de ledenver gadering van Toonkunst, Maandagavond in de Muziekschool gehouden, slecht bezet. De Beschrijvingsbrief voor de Alge- meene vergadering werd besproken, waarna tot afgevaardigden werden gekozen de hoeren J. D. Reiman, secretaris der afdeeling en jhr. dr. mr. Van Beresteijn. Het Bestuur deelde mede, welke plannen er bestonden voor het aanstaande seizoen. Er zullen twee uitvoeringen worden gegeven. De eerste zal geheel het karakter hebben van een Schumann- avond, aangezien dan uitsluitend werken van Schumann zullen worden ten ge- hoorc gebracht. In studie voor deze uitvoering, die in November zal worden gegeven, zullen worden genomen: Zigeu- nerleben, Des Slingers Fluch en Der Rose Pilgcrfart, terwijl ook de solisten liederen van dezen meester zullen zingen. Op de tweede uitvoering zal worden uitgevoerd Haydn's Jahreszeiten, zoo mogelijk met orkest-begeleiding. Een slagersknecht, dieMaandagmorgen onbesuisd hard reed over den West singel, reed een der daar spelende school jongens omver, zoodat deze eenige kwestsuren opliep. Hoewel niet ernstig gewond, moest de knaap toch verbonden worden. Een zekere B., opgenomen in het krankzinnigengesticht te Utrecht, was dezer dagen daaruit teruggekeerd. Dat hij evenwel nog verre van hersteld was, bleek Maandagmiddag, toen hij op de Langestraat een dame te lijf ging, die een paar stompen kroeg, en waarbij hij haar allerlei scheldwoorden toevoegde. De politie bracht den ongelukkige naar het huis zijner ouders, waar nu toezicht wordt gehouden tot hij weer naar Utrecht kan vervoerd worden. Het schriftelijk gedeelte van het eind examen der H. B. S. neemt heden een aanvang en wordt gehouden in de groote zaal van de sociëteit Amicitia. Het examen duurt tot en met Vrijdag 22 Juni. Bij den schietwedstrijd te 's Graven- hage, dezen zomer te houden, zal in den korpswedstrijd ook een detachement miliciens van het 5e regiment infanterie uitkomen. De 2e luitenant-ingenieur P. W. Scharroo van den staf der genie, thans gedetacheerd te Ede, wordt met ingang van 1 Juli overgeplaatst naar Amersfoort. Aan de Technische Hoogeschool te Delft slaagde voor eandidaat civiel-jnge- nieur de heer J. B. H. Coenen. De vereeniging „Handel en Nijver heid" zal Vrijdag 15 Juni a.s. haar gewone maandvergadering houden in het hotel „de Zwaan". De afd. Amersfoort van den Kon. Ned. Bond van Oud-onderofficieren, hield Maandagavond iu de zaal van de Arend hare maandvergadering. De voorzitter bracht een woord van dank aan den heer Lammerts van Buercn voor de uitstekende wijze, waarop hij den in alle deele goedgeslaagden feestavond van j.l. Zaterdag heeft voor bereid. Vervolgens werd een schrijven voorgelezen van den kolonel waarin dce kennis gaf dat hij tot zijn spijt wegens uitstedigheid, verhindert was om van de uitnoodiging om den feestavond bij te wonen gebruik te maken. Besloten werd om bij den a.s. schiet wedstrijd, die den 13 Augustus a.s., ter gelegenheid der jaarvergadering te Hil versum wordt gehouden, met 2 ploegen uit te komen en eveneens aan den Vaandelwedstrijd deel te nemen. Een schrijven werd vervolgens voorgelezen van het bestuur van „Militaire Onderlinge Waarborg", waarin wordt medegedeeld dat de heer L. J. Krook, lid van den Bond, benoemd was tot lid van ver dienste van deze zoo nuttige instelling, waarvan de heer K. een medeoprich ter is. Vervolgens werd kennis gegeven dat het bestuurslid A. W. II. Eymnnn, als lid van den bond bedankt heeft. Ten slotte onspon zich een levendige discus sie over het door de afd. Zutphen aan hangig gemaakte contributicvoorstel van f 10, op de alg. vergadering af te han delen. 13 leden brachten hun stem voor deze contributieverhooging uit, omdat dan de weduwen en weczen een betere geldelijke tegenioetkomingzullon krijgen. Naar wij vernemen hebben de hoeren Bolk, Tromp van Holst en Krudop het volgende schrijven aan den Gemeente raad gezonden: Geven eerbiedig te kennen J. Bolk, Voorzitter, A. M. Tromp van Holst, Fabriek, en J. II. Krudop, Regenton van het Burgerweeshuis te Amersfoort, dat door U den 29 Mei 190t> besloten is, afwijzend te beschikken op liet ver zoek van het College van Regenten, door het benoemen eencr Commissie uit Uw midden, mede te werken tot herziening van hel Reglement van het Burger weeshuis dat bedoeld besluit genomen uit over wegingen behoorcnde tot de competenticn van de besturende collcgiën van het Weeshuis, naar het ondergeteekenden voorkomt, volmaakt in strijd is niet alleen met de letter en bedoeling van het Reglement maar ook met den rechts toestand èn van Regenten èn van de Stichting zelve; dat ondergeteekenden zoodanige wille keurige inmenging zich niet kunnen doen welgevallen, te meer daar ze strijdig blijkt met het beleid van Regenten om trent weezenverzorging, hetwelk door Uw besluit wordt gedisqualificeerd; dat ondergeteekenden om voorschreven oorzaken, wcnschendc niet langer deel uittemaken, van een verantwoordelijk Bestuur in welks beleid het den Raad goeddunkt in te grijpen, hun mandaat in Uwe handen stellen, met beleefd verzoek hen vóór een Juli aanstaande ontslag te verlcenen als Regenton van het Burger-Weeshuis. 't Welk doende enz. (w.g.) J. Bolk. A. M. Tromp van Holst. J. H. Krudop. De heer T. van Daal Jr. alhier, slaagde aan de Universiteit te Utrecht voor het le Natuurkundig examen. Programma der muziekuitvoering, te geven door het stafmuziekcorps 5e Reg. Infanterie, directeur de heer G. Bikkers, а.s. Donderdagavond op het terras van Amicitia. 1. A Copper Queen, march Cook. 2. Ouverture „Halka" Moniuszko. 3. In schoner Maien- nacht, WalzerRentzseh. 4. Grande Fantaisle sur des motifs de l'Opéra „Les Huguenots" Meijerbeer. 5. Ouverture „Isabella" Suppé. Czardas, oder Der Geist des Woiwodcn Grosman. 7. o. Meditation sur le Ier Prélude de Bach Gounod-Bikkers. 6. Meuuetto Paderewski. 8. Grande Fantaisic sur des motifs de rOpéra „Les dragons de Villars"Maillard-van Aken. No. 1, 2, 3 en 7, le uitvoering. Een vermoedelijk valsch kwartje is door de politie alhier in beslag genomen en ter onderzoek opgezonden naar de Rijksmunt te Utrecht. Een bewoner van den Soesterweg die in krankzinnigen toestand verkeerde en het aldaar onveilig maakte is door de Politie overgebracht naar het krankzin nigengesticht te Utrecht. Voor de betrekking van agent van Politie der 3e kl. alhier, hebben zich een zestal sollicitanten aangemeld. 0 De welwillende lezers gelieve onder het opschrift van ons hoofdartikel te lezen: Rede uitgesproken door don hoer Goeman Borgesius te Enkhuizen. I)e voetbalclub Quick hield Zondag j.l. op het Sportterrein te Oud-Leusden een zeer geanimeerd en gemengden wedstrijd, welke, niettegenstaande het weer cenigs- zins Novemberachtig was, door een vrij talrijk publick werd bijgewoond. Is de clubkas er wel bijgevaren, ook do aanwezigen hebben zich over hun tocht naar 't veld niet te beklagen gehad. Het programma bood zeer veel af wisseling (ook de costumes der spelezs, maar dit vonden wij minder fraai). Vooral het hardloopen op drie beencn viel zeer in den smaak van hen, die, leek op sportgebied, zich kostelijk amuseerden met dezen komischen en toch alles behalve gemakkelijken wedloop. Aan de veteranen, die zich kranig hebben gehouden, komt een woord van hulde toe. De uitslag den wedstrijden was als volgt 1° Doeltrappen. Prijs A. W. Banders verguld zilveren médaille. '2° Hartlloopcn o ver 100 .1/. afstand. Winnaars in de 4 series: J. v. Nieu- wenhuizcu, H. v. Nieuwcnhuizen, Schaap, J. Tjassens Keiser. In de finale: lste prijs J. Tjassens Keiser verguld zilveren medaille; 2de prijs Schaap zil veren kruis. 3" Hardloopen over 000 M. afstand. Winnaars in de 4 series: E. Drentli, F. de Bruiju, J. v. Nieuwcnhuizen, J. Pels Rijeken. In de finale: lste prijs E. Drenth verguld zilveren medaille; 2de prijs F. de Bruiju zilveren kruis. 4° Veteranenmatch. Uitslag 22. 5° hardloopen op 3 beenen. Prijs J. v. Niouwenhuizen en Stroeve 2 schilderijtjes. Burgerlijke Stauil. van 9 Juni tot en met 13 Juni. GEBORENMattkijs, z. van Hendrik Tamminga en Sophia Ravenhorst. Berend, z. v. Jacobus van Yeen, en Egberdina van Yeen. Cornelia d. v. Hendrik Priem en Calrina Meijer. Otto Henricus, z. v. Otto van der Linden en Maria Margrietlia Geijtenbeek. OVERLEDENAlbert ten Hoove, oud 4 maanden, zoon van Elselina ten Hoove. Adriana van der Velden oud 57 jaar, weduwe van Willem van der Geld. Daar gebleken is, dat het Reglement ontdoken wordt, en personen de con certen bezoeken, die hiertoe niet gerech tigd zijn, zal hierop streng worden gelet. Xomerledeit zullen liun bewijs vau lidmaatschap, op verlangen moeten vcr- toonen. HET BESTUUR. liANGESTHAAT I. hoek Yarkeusm. Speciaal adres voor: 12 rent ]»er ons. Leeraar in Utrechtschcstraat b <1 Hcllingstraat 3G. N I E U W PISCE XEZ, zouder montuur bij W F. A. GROENHUIZEN. INSTRUMENTMAKER Langestraat 42. Kigen reparatie en slijpinrichting Timmerman en Makelaar. WHVtlRSlNWKL 11. hoiult zich beleefd aanbevolen voor het leveren van alles wat tot het vak behoort. Onder beleefde aanbeveling.

De Eemlander | 1906 | | pagina 3