Rolandus ï)agedeorn. Zei enoergadering 31 AUGUSTUS 1906. Stadsnieuws. Advertentiën. AFWEZIG Van 2 tot 4 gulden per dag te verdienen. Marktbericht. Ingezonden Mededeelingen. Oranjevereeniging. Donderdag 16 Aug. a.s. 8 uur Vlaggen en Wimpels te huur en te koop. uzi Illuminatie en versieringen. cn J. A. MAARSCHALKERWEERD, Langestraat 34. Geschriften van den Vrijzinnig-democratischen Rond: menschlievend aanbod dadelijk wilde aannemen, stak hij zijn rechterhand uit, inct de woorden: „Als ik rn'n rij-centen terug krijg." Ik gaf twee „nikkels" en zat. Even later stapt iemand uit. Fluks werd de jonge mau weer „inzittende" en bombardeerde nn?t z'n slimme oogjes een anderen buitenstaande hoer. Dra lukte de manoeuvre, 't Wil mij voor komen, dat het ondernemende ventje zijn „winstgevend bedrijf" niet voor het eerst uitoefende. Waaruit al weer blijkt dat de volte der trams behalve voor de aandeelhou ders ook nog profijtelijk is voor dezen „plaatsmaker". Bij goedgaan der zaken zal dit ventje zonder twijfel wel spoedig navolging vinden en is het te voorzien, dat bij de eerstvolgende beroepstelling althans één beroep meer zal zijn te noteeren. Ja er wordt al wat gedaan om toch maar wat te verdienen. Zoo passeerde te Alstadte meermalen een Duitscher uit Asbeck de grens, een man met een bochel naar 't scheen altijd, 't Zaakje kwam den douanen verdacht voor, waarom zij den man voor de visitatie aanhielden, en toen bleek, dat de bochel geen echte was, maar eeu gemaakte van zakjes koffieboonen, die in beslag werden ge nomen eu verbeurd verklaard. De man moest 48 mk. boete betalen en daar hij die niet bij zich had, werd er eerst naar zijne echtgenoote getelegrapheerd, die het geld dadelijk zond. De pseudo bultenaar moet reeds ge- ruitnen tijd met succes gesmokkeld heb ben, zoodat hij mogelijk toch nog wel eeu zoet winstje zal overhouden, als hij zijn boete er afrekent. Toch zal hij zijn verdiensten niet zoo goed hebben zien gaan als dat met de ïïollandsche tooneel- listen, die thans in Indië zijn het geval is. Die schijnen daar wel guldon dagen te beloven, althans het Haarlemsche Toonecl dat te Semaring Eerloos en De Gebochelde heeft opgevoerd. Wat het financieele gedeelte betreft hadden ze over het succes niet te klagen, aan het Soerab. Hdsbl. werd geseind, dat de recette voor beide avonden respectievelijk f 900 en f1000 bedroeg. Maar of het spel ook zoo succesvol was, ineenen we te mogen betwijfelen. Uit de kalme Locomotief knippen we tenminste dit felle stukje critiek over een der acteurs, die in Eerloos optrad „hij had in den beginne zoo iets intens ploertigs en later zoo iets enorm lummel achtigs, dat het de grenzen van de verste waarschijnlijkheid overschreed Een der actrices krijgt naar het hoofd, dat „haar coiffure deed denken aan de reclame-dameskoppen in de vitrine van een coiffeur." Daar kunnen ze het voorloopig, zou ik zeggen, mee doen. Maar of ze er zich veel van aan zullen trekken be twijfel ik. Als de recette flink is, mag de critiek wel een beetje genegeerd worden en pogingen tot verbetering worden niet gewaagd. Dat dit laatste, trouwens ook wel eens falikant kan uitloopen, leert ons het volgende: Zij had een leuk verhaaltje gelezen iu de „Fliegende Blatter" eu min of meer vermoeid bladerde zij de adver tenties door, tot haar oog getrokken werd door een snoezige bekendmaking van den volgenden inhoud: „Rooken is een smakelooze ge woonte. In tegenwoordigheid van dames moest het volstrekt niet geoor loofd zijn. Hebt gij een echtgenoot of vriend, die u lief is, doch in wien gij de rookgewoonte haat, schrijft ons dan. Wij hebben een onfeilbaar middel, dat in de koffie bij het ontbijt kan worden toegediend en dat onfeil baar van de rookgewoonte geneest." Miju man rookt wel niet veel, sprak zij tot zich zelve, maar vier of vijf sigaren per dag, en waarom zou ik hem van dat onschuldige genot berooven? Maar toch vind ik het zoo akelig, als hij naar tabak ruikt. Kom, ik moest de proef eens nemen. Misschien is Harry wel blij, als hij er heelemaal af is. En de daad bij het woord voegende, schreef zij om (u-ij flcschje van do onfeilbaar genezende wonderolie. Het wonderfleschje kwam, netjes dichtgemaakt en met de noodige gebruiksaanwijzingen voorzien. Ongelukkig voor haar, kwam het in den vroegen morgen en viel in handen van Harry, die met stomme verbazing de gebruiksaanwijzing las. Hij glimlachte en maakte het pakje weer netjes toe en zei geen woord. Den volgende morgen bij het ontbijt, gaf zij hem eene eerste dosis. Wat smaakt die koffie bitter, zei hij. Kom, antwoordde zij, je maag is zeker niet in orde. Mij smaakt ze heel goed. Dien avond bracht Harry een kistje zware Grüss Gott mee naar huis en in plaats van een enkele, rookte hij er verscheidene achter elkaar, zoodat de geheele kamer in nevelen gehuld was. Den morgen daarop klaagde hij weer over bittere koffie en eenigszins gevexeerd zei zij: „Dat geloof ik best, je hebt gisterenavond ook zoo schandelijk veel gerookt. Je maag moet wel van streek zijn." En Harry: „Ja, ik weet niet wat ik de laatste dagen heb, maar ik ver lang zoo vreesclijk naar tabak, ik kan er niets aan doen." En toen de avond viel kwam mijnheer de echtgenoot thuis met eene nieuwe meerschuimen pijp en een pond Cavendish en rookte als een schoorsteen tot het tijd was naar bed te gaan. Mevrouw diende den volgenden dag eene derde dosis toe. Ik begrijp niet wat er aan de koffie scheelt, sprak hij, maar je moet toch ook dien onaange name» smaak proeven. Laten wc eens van kopje ruilen." Maar zij wou er niet aan en haalde slechts haar schouders op. Dien eigen avond bracht mijnheer een hecle doos Muratti sigaretten mede en een zak Turksche tabak. En na het diner rookte hij sigaren en sigaretten, Cavandish en Turksche tabak, als hing zijne zaligheid er van af, zoo lang, tot mevrouw van haar stoel opstond en naai de keuken vloog. Hij haar op de teenen achterna. Hij zag haar eene lade open trekken, er een fleschje uithalen en het met inhoud en al in zekeren put werpen. De vierde dag smaakte de koffie weer gewoon en rookte Harry weer normaal. Bij de godsdienstoefening in de Remon- strantsche kerk, welke a.s. Zondag 12 Augustus des morgens half elf wordt gehouden, hoopt voor te gaan Ds. S. Lulofs, predikant te 's-Gravenhage. De off. v. gez. Ie kl. J. A. Smits, die gedurende enkele weken op het eiland Urk gedetacheerd was, tot waarneming van den geneeskundigen dienst aldaar, is in het garnizoen teruggekeerd. De off. v. gez. 2e kl. dr. P. A. Voer man is gedurende de cavaleric-manoeuvres in Noord-Brabant en Limburg gedeta cheerd bij het 4e regiment huzaren. De bij het 5e regiment infanterie benoemde kapitein J. C. Wagner wordt belast met het bevel over de le comp. van het 4e bataljon, in de plaats van kapitein J. A. F. Keetell, die de betrek king van kapitein van speciale diensten heeft aanvaard. De escadrons van het le regiment huzaren, onder bevel van majoor II. D. Twiss, zijn Woensdag op marsch gegaan naar Noord-Brabant, om aan de manoeu vres aldaar deel te nemen. Den eersten dag werd nachtkwartier gehouden te Culenborg. De heer J. Kooiman is benoemd tot keurmeester van het pluimvee op de Landbouwtentoonstelling te Nijmegen, terwijl de heer G. Muijs als zoodanig optreedt te Oldenzaal. Monseigneur dr. J. J. van Thiel, nieuw benoemd bisschop der oud-katholieken te Haarlem, zal op 22 Augustus te Amsterdam worden gewijd in de kerk aan de Brouwersgracht. Te 's-Gravenhage slaagde gisteren voor het examen Engelsch M. O. akte A. mejuffr. II. W. D. Storm van Leeuwen alhier. Door het bestuur van den Bond van Technici is benoemd tot lid van do commissie voor de statistiek de heer P. L. A. W. Ilellfer, alhier. Bij de ten Raadhuize gehouden aanbestedingen werd ingeschreven els volgt: voor het vernieuwen van vier vakken werfmuur aan den Zuidsingel door: N. Wolfswinkel f2894, J. van Harpen f2872, Th. W. Bonte f2835, II. Noorman f2771, T. van Daal 1 2580 J. Wildeman f2575, C. Ruitenberg f2555, E. van Keulen f2510 eu J. van Keulen H, Lensing f2480. voor het rioleeren en herstraten van de St. Andriesstraat, de Kleine St. Janstraat eu Beestenmarkt, door: D. Spijker, te Amsterdam, f 1.725, D. J. Boks f1591, N. Wolfswinkel f 1540, G. Wassiuk f 1539, Th. W. Boute f 12G4, J. van Harpen f 1110 en C. Ruitenberg f 1094. voor het verharden van drie wegen op den Berg door: D. J. Boks f 4739. M. Konings, te Amsterdam f 4697, J. van den Berg f 4444, D. Spijker, te Amsterdam f 3690, G. Wassiuk f 3445, Th. W. Boute f3400, M. van den Berg f3384 en J. van Harpen f2830. Dinsdagavond hield de Kon. Ned. Bond van Oud-Onderofficieren in het café „De Ajend" haar maandvergadering. De geheele avond werd in beslaggeno men door de bespreking van den be schrijvingsbrief voor de op heden Zaterdag te Hilversum te houden algemeene ver gadering. De afd. Amersfoort komt met de volgende voorstellen: le. om, met het oog op de groote kosten, voortaan de algemeene vergade ring om de 2 jaar te houden; en 2e. stappen bij de Regecring te doen om te verkrijgen dat het pensioen, het welk de echtgenoot bij zijn leven genoot, gedurende één jaar nil diens overlijden nog aan de weduwe of aan zijne minder jarige kinderen worde uitbetaald. Eveneens zal nog worden voorgesteld voor 't geval een andere afdecling het verzoek doet om de eerstvolgende alge mecne vergadering in haar afdeeling te houden, deze alsdan 3 maanden in beraad te geven, bedoelde vergadering te Amers foort te doen plaats hebben, waaraan dan een groote schietwedstrijd zal worden verbonden. Bij de te Amsterdam gehouden ver gadering van de Maatschappij tot op voeding van weezen in het huisgezin zijn de nieuwe statuten goedgekeurd. De naam van de vcreeniging zal voortaan zijn: „Maatschappij tot op voeding van wcezen en andere minder jarigen in het huisgezin, genaamd „Zand bergen." In plaats van de vroegere „comité's" zullen voortaan correspondent schappen optreden. Deze krijgen geen belooning voor hun werkzaamheden. De hecren D. II. Idsinga en prof. F.Kenuinck, aan de beurt van aftreding, werden bij acclamatie herkozen. Het toezicht is in den vervolge op gedragen aan een commissie van ver zorging en aan een financieele commissie. Do maandvergadering der verccniging „Handel en Nijverheid" wordt gehouden Dinsdag 14 Augustus des avonds 8 uur in de Zwaan. De agenda vermeldt de volgende punten van behandeling: 1. Verslag congres Leeuwarden. 2. Bespreking aansluiting telefoon van het kantoor der vereeniging. 3. Ingekomen stukkeu. 4. Mededeelingen. De Amersfoortsche vrijwillige brand weer heeft van een belanghebbende assurantie-maatschappij oen premie ont vangen voor haar flink optreden bij den brand in den Langestraat, in den nacht van 27 op 28 Juli j. 1. De jongeling J. T. Stroeve is dooi den minister van marine in aanmerking gebracht om te worden benoemd tot adelborst 3e kl. bij het Kon. Instituut van de marine te Willemsoord. Gisterenavond had aan het aanslui- tingspunt, even voorbij den Koppel éen ongeval plaats, dat bijzonder goed afge- loopen is. De trein naar Zwolle die 10 uur van hier vertrekt werd aldaar aan gereden door den trein komende van Apeldoorn, die doorgereden was, ofschoon het signaal onveilig stond. De achterste wagen van den trein naar Zwolle werd door de machine van deu trein uit Apeldoorn gegrepen, waardoor eenige materieele schade ontstond. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Programma van het concert, te geven door jliet Stafmuziekkorps van het 5e Regiment Infanterie onder directie van waarde mag worden geacht, vernietigt volkomen de lastertaal en beweringen die hare concurrenten zich omtrent haar veroorloven. Ook op de openbare les die in de maand Mei te Wageningcn werd toege ven en waar omtrent het blad de Neder Yeluwe te Wagemngen en de Renkum- sche Courant te Rcnkum beschrijvingen bevatten die voor de machine La Ruche in alle opzichten pleiten, wist dit uit nemend fabrikaat tot volle tevredenheid en verbazing der talrijke belangstellen den aldaar, haar ouden roem te hand haven en heeft zij voor dit record haar reputatie daar ter plaatse en ook reeds elders blijvend gevestigd. De Breimachine La Ruche biedt bo vendien aan allen, zoowel mannen als vrouwen een niet onaardige bijverdienste. Blijkens hare brochure kan men op deze machine van 2 tot 4 gulden per dag verdicuen. Zij die hierover meer wenscheu te vernemen vragen inlich tiugen of prospectus, aan de Mij La Ruche, 6 Gclderschokadc Rotterdam. 383e Staatsloterij. Tweede klasse. Trekking van 8 en 9 Augustus 1906. (600 loten). Ten kantore van den Collecteur A. C. R. O. Leinweber te Amersfoort (Bree- destraat 22) zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen: Prijzen van f 30. 7803 9879 10319 10334 10358 14969 14972 16102 18630 18639 2701 14469 18654 De Aug. derde 1906. Te zamen 13 prijzen, klasse trekt van 2023 AMERSFOORT, 10 Augustus 1906. Tarwe f A i' Rogge f Af Boekweit f A f Appelen f 4.— A 1' 5.— Peren f 4.— A f 6.- A f 2.— a f 2.50 f 3.90 A f 4.50 por 100 st. f 1.25 A f 1.35 f A f den heer G, Bikkers Augustus des avonds terras van Amicitia. 1. „Blaze Away", march Ouverture Raymond" 3. „Auf Glückes Wogen", Walzer 4. Nachruf an Weber op Zondag 12 8 uur op het Holzmann. Thomas. Waldteufel. Bach. 5. Ouverture „Euryauthe" Weber. 6. „Sextuor de l'opéra „Lu- cie de Lanimermoor" Donizetti, 7. a. „Rossignol", Polka pour petite flute. Steenebruggen. b. ,,DieTürkisclieSehaar- wache"Michaels. 8. Grande fantaisie sur des motifs de i'opéra „Ham let" Thoinas-Coenen. Nieuweaardapp. f Zand f Hoendereiereu Eenden Grasboter Hooiboter Margarine Zoctem. kaas Kippen Kuikens Piepkuikens Ganzen Oude eenden Jonge eenden Hazen Wilde konijnen Tamme Duiven Vétte varkens Magere Zeugen Biggen Vette koeien Guste Kalf Kalfvaarzon Pinken Pinkstieren Vette kalveren per hecto liter. Kilo. A f A f 0.80 A f 1.-- A f 0.30 a f A f 1.— A f A f A f A f 0.30 A f 0.3C A f f-.— A 1 - f 16 A 124 1*50.— A f70. ,50 1.— 1.30 0.60 1.20 per stuk. Burgerlijke Stand. van 8 tot en met 11 Augustus. GEBORENAgnes Geertruida Cor nelia, dochter van Gijsbertus van Yal- kenhoef en Mechtelina Alijda Gijsberta Ramselaar. Stijntje, dochter van Jacob Huisman en Foheltje Yisser. Zegcr Albert, z. v. Albert Peters en Antje de Graaf Maria Petronella d. v. Gerrit Snijders en Maria Petronella Meijer. Wilhelmina Margaretha, d. v. Otto, Henri George Geldorman en Petronella Maria Bakker van Leuven. ONDERTROUWD: Joseph Förster en Theresa Dulaar. Jan Hendrik In 't Veld en Margaretha Adriana van Es. Reinier van Gulik on Johanna Martha Bleijenberg. GEHUWD: Anthonie van den Berg cn Aalbertje Dina Hendrika Adams. Cornells de Vlasakker en Johanna Spijker. Augustinus Theodorus Hout zagers en Margaretha Jacquet. Johan nes Josephus Franciscus van de Weijcr cr. Willemijntjc Wagensveld. OVERLEDEN: Maria Epskamp, oud 5 maanden. Hendrikus Franciscus Huurdeman, oud 41 jaar. Alijda Maria Elisabeth Welles, oud 2 mud. V Ondertrouwd TH. DULAAR on J. FÖRSTER. Amersfoort, 9 Augustus 1906. IEMAND met admini stratie bekend eu nog eenige uren per dag dispo nibel hebbende, zag deze, aan huis of ten kantore gaarne bezet. Op hoog salaris sol niet worden gelet. Franco br. onder letters A.B. bureau van dit blad. vnu 8 tot 2» AUGUSTUS ARTS De PRAKTIJK genomen door de digen. zal worden waar- Burgergeneeskun- (Goedgek. bij Kon. besl. van 14 Moi 1906.) 0.60 0.50 per paar. A f 13.— A f - Af Af A f - Af - Af A f per stuk. in het café ÖTTE Heiligcnbergerweg. Punten van behandeling;: 1. Mededeeling v li Best. van liet pro gramma der te houden feesten. 2. Verkiezing van een lid v/h nazien der rek. cn verantw. HET BESTUUR. Tijdige bestelling- zeer gewensckt. Wij vragen personen van beide geslachten om op onze eenvoudige en snelwerkende breimachine te werken. Gemakkelijk werk aan huls het geheele jaar door zo.iior ondervinding. afstand doet niets ter zake, wij koopen uw werk. Gouden Med. £xp. Parijs Febr. !90b. Schriif aan de Maatschappij „LA RUCHE", Gelderschekade 8, H otterdam. Oudste firma In Nederland en België. De rechtbank te Termonde heeft bij vonnis van 29 Maart j.i. beslist, dat de brel- nachiae „La Ruche" In alle opzichten aan elke cisch voldoet, dat daarop iedere maat *an worden gebreid en dat hetgeen de firma in hare brochure beweert, volkomen met *e waarheid strookt. Vele Hollandsche getuigschriften ter Inzage, bekroond Gouden Medaille International" Tentoonstelling te Antwerpen 19 Mei tjJG- Breimachine „La Ruche' Het zal onze lezers waarschijnlijk wel bekend zijn, dat in de laatste maanden in ons land op uitgebreide schaal reclame wordt gemaakt voor verschillende buiten- landsche breimachines. De breimachine la Ruche blijkt daaronder werkelijk tot de betere soorten te behooren en heeft deze dagen op hare concurrenten een schitterende overwinning behaald. De Rechtbank te Termonde n.l. heeft bij vonnis van 29 Maart j.l. van welk vonnis onze redactie een afschrift ontving, beslist, dat de breimachine la Ruche volkomen aan iedere eisch voldoet, dat daarop iedere maat kan worden gebreid en dat dc toezeggingen, die de firma in hare brochure doet, behoorlijk worden nagekomen cn volkomen met de waar heid stroken. Deze rechterlijke uitspraak, die voor het voortreffelijk fabrikaat der breimachine la Ruche van blijvende emeenteprogram Prijs 2 ct. 1. Beginsel ver klaring- algemeen werkprogram 2. Wat de vrijzinnig-democraten willen 3. Waarom algemeen kiesrecht 4. De Eerste Kamer „2 s S sS w Ti T w 5. Evenredige vertegenwoordiging 6. Het wetsvoorstel tot grondwetsherziening 7. Onze gemeentelijke politiek 8. Vrijhandel of protectie 9. Wettelijke beperking van den arbeidsduur 10. Eeu volksleger 11. Wat de vraag op staatserfrecht beteekent I 12 De jachtwet 13. staatsexploitatie onzer spoorwegen 14. Het pachtcontract 15. Onze koloniale politiek 16. Dc zee en de kustvisscherij en haar belangen Alle nummers samen franco per post f0.35. No. 51. Verplichte verzekering van werklieden tegen de geldelijke •- gevolgen van invaliditeit en ouderdom. Rapport Prijs 30 ct.(20ct.) 52. Werkzaamheid op gemeentelijk gebied. Program met toe- p. S s lichtende aanteekeningen bewerkt Prijs 50ct(30ct.) 53 Landbouwparagraaf met toelichting 20 (15 JRI\o Toezending van een of meer nummers aan te vragen bij den lieer E#. VAN OEVEREN, Kaisoi-sti-aat 51 te LEIDE.V, of bij den Secretaris vaii deu Boud. Nummers 52 en 53 ook bij eiken boekhandelaar.

De Eemlander | 1906 | | pagina 3