interrokken Notaris Lamaison Bouwer Co. GEZ. VAN GOOR. Stadsnieuws. Advertentiën. Safe depositInrichting. Marktbericht. te Amersfoort, Soesterweg 7, maakt bekend, dat hij door de Kamer van Toezicht op de Notarissen en Candidaat-Notarissen in het Arrondissement Utrecht, bij hare beschikking van heden, met ingang dato heden, is aan gewezen ter waarneming van het vacante kantoor van den Notaris, den Heer A. N. J. V08, alhier. „De Eemlander" te De brandstoffenhandelaren hebben voorloopig besloten wegens de enorme stijging de prijzen stellen als volgt: (Vanaf 8 Oct.) thuis bezorgen f 1.10 f 0.70 100 stuk f 0.50 p HL. f150 f 1.70 Steenkolen Gokes Briquetten Antracith 20 30 mM „AMERSFORTIA," Fabrieken van Ziektekiemvrije Melk-producten. - - J. VAN DER WAL Kzn. - - - - - COMMISSIONAIRS IN EFFECTEN. - - - Ontvangen een groote keuze Langestraat. Zondagmorgen half tien wordt cr in de Eemonstrantschc kerk een godsdienst oefening gehouden voor jongelieden. De gewone dienst voor de gemeente vangt daarom eerst om elf uur aan. De heer J. W. G. Pels Rijcken slaagde aan de Technische Hoogeschool te Delft voor het prop. examen werktuigkundig ingenieur. Mej. Georgine van Aaken zal dezen winter met den cellist L. Ruijgrok drie concerten geven te Baarn. De nieuwbenoemde paardeuarts 2e klasse A. Kuipers is Donderdag beëedigd en in functie gesteld bij de Rij- en hoef- smidschool alhier. De kapiteins C. G. Preuijt en A. C. M. ridder Alewijn, van het le regiment veldartillerie, ziju aangewezen de tactische oefeningen op de kaart bij te wonen, welke onder leiding van den comman deerenden officier van het 9e regiment infanterie dezen winter te Leeuwarden worden gehouden. De einduitslag van den kegelwedstrijd, gehouden door „Gooilusi" te Hilversum is, dat in den korpswedstrijd „U. D. I." van hier met 218 punten den loden prijs won, een verguld zilveren medaille; in den personeelen wedstrijd won de heer W. Ittmanu met 41 houten den Ssten prijs, een groote zilveren medaille; op de vrije baan, de lieer O. Schuileman met 43 punten den 20sten prijs, twee kegels. Maandagavond houdt de vereeniging „Handel eu Nijverheid" haar maandver gadering in de Zwaan. Het voornaamste punt der agenda isverkoop a con tant, waarvan de behandeling vorig maal werd uitgesteld, 't Is te hopen, dat vele leden thans zullen opkomen om een grondig dit punt te bespreken. Niet alleen voor de winkeliers zelve is dit uitstekend, maar ook voor het publick. Goed doorgevoerd zouden wij den verkoop a contant een zegen w illcn noemen voor de koopers en ook voor den koopman. Maar dan moet men het ook zoo weten in te kleeden, door het toestaan van een kleine korting bijv., dat het publiek aanstonds merkt wat het voordeeligst is, koopeu op crediet of a contant. Zij, die in een tiental jaren Amersfoort niet gezieu hebben zullen waarschijnlijk de winkelstraten niet meer terugkenuen. Nieuwe winkels zijn ge opend en oude winkels zijn vergroot en verfraaid. Thans weer heeft de heer Sohotcrman, Utrechtschestraat, zijn win kel vergroot en geheel nieuw ingericht. Hedenavond wordt het nieuwe gedeelte in gebruik genomen. Heden werden de bij het 5e Regi ment Inf. beuoemde tweede luitenants beëedigd. De voetbalvereeniging Quick zal Zon dag a.s. in den competitie wedstrijd alhier spelen tegen G. V. C. In de Woensdagavond gehouden ver gadering van de plaatselijke afdeeling van den Protestantenbond werd rekening en verantwoording gedaan van het financieel beheer. Als bestuursleden werden herkozen de heeren Hooykaas en Uding, terwijl tot leden van de commissie voor de kinderkerk werden benoemd mevrouw Gerard van Sijsen, mevrouw Rolandus Hagedoorn, mejuffrouw Bonkamp en do heeren Hooykaas en Van Wijngaarden- Dinsdag en Woensdag zal het Weener Dames Orkest Eupheinia" een iwcetal concerten geven in Amieitia. Voor bijzonderheden zie men de ad vertentie in dit nummer. Evenals de volksuitvoering van Dins dag is het het concert dat „Jubal" Woensdagavond in Amieitia gaf uit stekend geslaagd. Voor een goed bezette zaal ging hetzelfde programma, dat zeer goed werd afgespeeld De heer Bikkers mag werkelijk trotseh zijn op dit orkest, dat onderzijn leiding iets goeds ten gehoore blijkt te kunnen brengen. Denken we daarbij dan nog aan de vele moeilijkheden waarmede uit den aard zoo'n muziek vereeniging te kampen heeft, dan kunnen we wel niet anders dan verwonderd staan, dat een uitsluitend uit dilettanten bestaande muziekgezelschap tot zoo'n hoogte is opgevoerd. Er schijnen eenige genieën op muzikaal gebied in Amers foort te zijn. die „Jubal" geen goed hart toedragen, maar gelukkig zijn er ook nog menschen, die ook nog wel een en ander van muziek afweten, die zich zeer gunstig uitlaten over Jubal's optreden. De zangnummers gezongen door het kwartet „Eutcrpe" vonden veel bijval. Deze vier zangers zijn werklieden van de werkplaats van de II. IJ. S. M. alhier. En hoe zeer de liefde voor de zang er bij hen inzit blijkt zeker het best hieruit, dat zij eiken morgen in hun half uur schaft gaan repctccrcn. Vlug wordt de boterham cr door gewerkt en dan geoefend. En dat zij oefenen met succes bleek deze beide avonden. Door de directie der Zecuwsche Hypotheekbank te Middelburg is oen rondschrijven verzonden, waarin zij naar aanleiding van eeu in de pers eirculee- rend, onjuist bericht, dat de arrestatie van notaris A. N. J. Vos op aanwijzing van deze bank zou hebben plaats gehad en de daarbij vermelde bijzonderheden, het gewenscht acht, volledige uiteen zetting te geven van de toedracht dei- zaak. „Er zijn", aldus lezen wij in dit rondschrijven, „door onze bank te Amersfoort onlangs ton overstaan van notaris Vos gesloten eene hypotheek ten laste A. groot f S500 op een huis aldaar, geschat op f 13.000 en een ten laste v. B. groot f 5000 op twee huizen aldaar geschat op f 7900. Bij de ter handstelling der gelden heeft notaris Vos ons eene verklaring afgegeven, dat de gelden door hem niet /ouden wor den uitbetaald, vóór zich verzekerd te hebben, dat aan onze bank alleen eerste hypothecaire inschrijving zou worden verschaft. Toen, ook op ons herhaald aandringen, de stukken, met name de staat van inschrijving, ons door den notaris niet werden toegezonden, werd door ons een onderzoek ingesteld ten hypotheekkantore te Amersfoort, waarbij ons bleek, dat het onderpand der hypo theek ten laste A. bezwaard was met een eerste hypotheek, groot per resto f 6250 en een der twee huizen van het onderpand der hypotheek ten laste v. B. met een eerste hypotheek groot f2800. De door do debiteuren aan notaris Vos voor de aflossing der hypo theken, ter hand gestelde bedragen, waren „Oh, als ge hem halt kunnen zien!" zei de arme Kate, bij de herinnering opnieuw in tranen uitbarstend. „Het was zoo verschrikkelijk, ik kan 't niet vergeten, ik kan nooit veer dezelfde zijn. Ik dacht altijd heel wat boven die dingen verheven te zijn, maar nooit te voren wist ik, wat het beteekendo elkaar te beminnen." Clare vond 't niet erg, dat Kate haat- theorieën vernietigd zag, zij liet haar doorpraten, slechts nu en dan een uitroep van sympathie er tusschen voegend. „Ik begrijp niet, dat hij mij niet haat, daar ik hem de les gelezen heb over zaken, waar ik niets van afwist en met hem gepraat heb, alsof mijn leven de volmaaktheid en 't zijne nutteloos was." „Er i6 niets ergers dan te ondervinden dat wij iemand verkeerd hebben beoor deeld, en ze geminacht hebben toen zij verdienden geëerd te worden," zeide Clare. „Maar een les als deze prent iemand goed in met te oordeelen. 't Is een les, die wij allen hebben moeten leeren, lieve." „Meent ge dat we hun vertellen moeten, dat ik in de hut was?" „Neen, dat zou maken, dat ge u alle drie zeer onprettig gevoeldet. „Ik denk dat ge in die moeielijke positie goed gehandeld hebt. Laat Carlo en Francesca de troost voor zich hou den uit dat onderhoud, maar ik zou het aan je vader vertellen." „Hij heeft de geschiedenis zonder twijfel te Napels gehoord," zeide Kate. „Ik zou het hem vanmiddag wel willen vertellen, ik zou er mij beter door ge voelen, maar toch had ik liever dat gij 't hem verteldet, Clare." „Als ge dat graag hebt, zal ik het doen, lieve," zeide Clare. .En kom spoedig naar beneden voor de afternoontea, want ik weet niet hoe ik ze moet ontmoeten, alsof ik van niets weet," zeide Kate. „We zullen er op tijd zijn," antwoordde Clare. „Maar wees maar niet al te ongerust, 't gaat gemakkelijker dan ge denkt. Denk maar niet aan je zelve, doch stel je maar eens in hun plaats." Weder alleen gelaten, bleef Kate zit ten peinzen. Het vreemde en onverwachte inzicht, dat zij in dien namiddag had gekregen in 't hart en in 't leven van iemand anders, had alles voor haar veranderd. Door die openbaring zag zij alles in een nieuw licht en die ver andering overstelpte haar, zij had tijd noodig om na te denken, want al hare vroegere theorieën waren omvergewor pen en hoewel het gezicht van die worsteling en overwinning haar meer geleerd had dan duizend preeken of anderzins, het had haar ook een ver pletterend gevoel gegeven van hare eigen tekortkomingen. Zij liet kaar door hem niet aau de 6chuldeitchers uitbetaald. „De debiteuren A. en v. B. ziju en blijven tegenover onze bank aansprake lijk voor de hun geleende bedragen van f 8500 en f 5000. A., die eigenaar is van meerdere perceelen, wel belast, maar met voldoende overwaarde, heeft terstond op ons verhingen tot meerdere zekerheid van de leening van f S500 zijn overige perceelen hypothecair verbonden. Op gezag van ter plaatse goed bekenden, mogen wij aannemen, dat onze leeniug thans volkomen gedekt is door de waarde van het onderpand. Y. B. hoeft geen meerdere perceelen. De huurwaarde van de beiden verbonden perceelen te zamen bedraagt f 675 per jaar. Met het oog hierop en op liet feit, dat de schat tingswaarde van het onderpand (f 7900) nog meer bedraagt, dan het bedrag dei- beide hypotheken (f 2800 f 5000), meenen wij de zaak eens te moeten aanzien en te mogen veronderstellen, dat ook in deze geen verlies door ons zal worden geleden. Wij hebben het niet noodig geacht, ons omtrent deze zaken tot de justitie te wenden, en do inhechtenisneming van notaris Vos heeft dan ook niet op onze aanwijzing plaats gehad." Mr. H. Th. 's Jacobs thans Burge meester van Loosdrccht is benoemd tot Secretaris aldaar. 382e Staatsloterij. Vijlde klasse. Derde weck. Trekking van 3 en 4 October 1906. (1950 loten). Ten kantore van den Collecteur A. C. R. O. Leinweber te Amersfoort (Bree- destraat 22) zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen: Prijzen van f 70. 2718 7823 9873 10147 10332 10337 10360 16518 16521 17972 17981 en 18622. Te zamen 12 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetroken: 2734 334S 3354 3358 482S 4828 4830 4834 4838 4S45 7S02 7812 10311 10335 10354 10308 10373 10378 10379 10383 14461 14962 16087 16123 16511 16524 16533 16539 17999 18609 18635 18644 18645 1S649 en 18836. Volgende trekkingen geschieden:812 Oct. 1906, Behalve de premie van f30.000 voor den laatst uitkomenden prijs van f 1000 of hooger en de premie van f 3000 voor het laatst uitgetrokken lot, ziju ingeble- von de navolgende prijzen: 1 van f 25.000, 1 van f 15.000, 12 van f 1000, 20 van f400, 17 van f200, 46 van f 100 1041 van f70. Burgerlijke Stand. van 2 tot en met 5 October. GEBOREN; Aaltje, dochter van Gijs- bertus Mastenbroek en Annetje Mulder. Petronella Elisabeth, dochter van Hermanus Brandsen en Catrina Barbara. Johan Christiaan, z. v. JanErancken en Elisabeth Jacoba van den Hoeven. Sophina, d. v. Gerard Kuijt en Berendina Wisselink. Jan Willem z. v. Willem Heinz en Maria Gcrada van Gemert. Leonardus Lambeatus l'imot- heus, z. v. Johannes van Eijkelenburg en Anna Maria Heunrica Verschuur. ONDERTROUWD: Albertus Stcpha- nus Wouterse en Maria Kremcrs. Antonie Querforth en Everarda van leven eerlijk voor hare oogen voorbij gaan. Haar grootste wensch was altijd geweest, niet om onder 't gewone mindere volk te werken, doch om de slechten te brengen op 't goede pad. Zij hunkerde voortdurend naar dat werk 'en nu had zij 't bittere gevoel, zich te moeten bekennen dat zij te jong was voor dergelijke zaken. Ongelukkig was zij nauw bevriend met eenige van die menschen, die zich met dat werk bezig hielden en wiens ijver hunne bescheidenheid voorbijstreeft en die altijd hunne daden aan tafel in 't salon of waar ook zeer hoogverheffon. Bovendien had Kate nog de hebbelijk heid aangenomen, dat zij in haar ijver voor de goede zaak het kwaad in zijn oorsprong wilde opsporen, vooral als er spiake was van een bekende persoon lijkheid. Zij vond geen behagen in 't lezen van kwaadsprekerij, doch in 't bespreken van de laatste schandalen in de kerkelijke wereld. Toch is 't zeker, dat sociale zuiverheid nooit verkregen wordt, door 't opsporen van schandalen, zelfs al zijn die schandalen gezuiverd door armbezoekers en wijkpredikers. Vonno. Cornells van Zwol en Hcn- drika Veer. GETROUWD: Aalt van den Hoorn en Maria Belia Kageling. Gerrit Kapteijn en Alijda Bakker. Reinicr van Gulik en Johanna Martha Bleijcn- burg. OVERLEDEN: Susanna Gijtenbeek, oud twee maanden, d. v. Jan Gijten beek en Maria Pot. Johanna Pieter- sen, oud zes maanden, dochter van Gerrit Jan Pietersen en Geertruida van Eijkelenburg. Maria van Roekele, oud 84 jaren, weduwe van Hendrik van Zuilen. AMERSFOORT, 5 October 1906. Tarwe Rogge Boekweit Appelen Peren Nieuweaardapp. Zand Hoendereieren Eenden Grasboter Hooiboter Margarine Zoetem. kaas Kippen Kuikens Piepkuikens Ganzen Oude eenden Jonge eenden Hazen Wilde konijnen Tamme Duiven Vette varkens Magere Zeugen Biggen Vette koeien Guste Kalf Kalfvaarzen Pinken Pinkstieren Vette kalveren f f f f i f f f f f f f f f f f f f f f f f 0.60 f 0.5C f 18 f50. f8.- f f f f f f f 4.— 6.— 1.80 5.50 1.35 0.80 1-.— 0.30 1.— a f k f a f A f 8.— A f10.- A f a f 2. A f 6.25 per 100 St. Af per hecto liter. 1.45 Kilo. 1.10 1.50 .,50 per stuk. A f A f A f A f A f A f A f 0.60 A f A f 1.20 A f A f 1.00 A f 0.60 per paar A 1 A f25 A f70. - A f 13.— A f A f A f A f - A f if - A f per stuk. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe, heet. Rogge, heet. Boekweit, 100 heet. Appelen, 40 heet. Peren, heet, Kleiaardappelen, 300 heet. Zandaardappelen. 40.000 stuks Hoendereieren, 1200 kilo Gras- boter, kilo Hooiboter, kilo Mar garine, kilo Kaas, stuks Vee, Vette varkens, 30 Magere varkens, Varkens voor exportslagerijen, 300 Hiermede betuig ik mijn oprech ten dank aan mijn oud-leerlingen en ingezetenen mijner gemeente voor de vele en talrijke blijken van belaugstel- ling en waardeering, ondervonden ter gelegenheid mijner veertigjarige ambts vervulling bij het Openbaar Lager- Onderwijs. J. W. VAN DER HEUL, Hoofd der School. Leusbroek3 Oct. '06. AMERSFOORT, I October 1906. BOLK, Notaris. Dc Administratie van Hendrik van Viandenstraat 28, AMERSFOORT, verzoekt beleefd eventueele reclames betreffende de^ bezorging der courant zoo spoedig mogelijk te mogen ontvangen p. H.L. f 1.05 Namens de Vereeniging. AMERSFOORT 4 Oct 1906. AMERSFOORT—HARDERWIJK. Gerechtigd tot het voeren van het Rijksbotermerk (Nederlandsche Wapen met Bijschriften), vastgesteld krachtens de wet van 17 Juni 1905 (Stbl. no. 213). Alle melkproducten. Bezorging 2 X daags. Controle van den heer W. A. VAN DEN BOYENKAMP. (Wordt vervolgd). AMSTERDAM, NIJMEGEN, BARNEVELD EN AMERSFOORT MUURHUIZEN 39. KANTOOR geopend van 93 en 's avonds van 7'/aa. IN ALLE PRIJZEN.

De Eemlander | 1906 | | pagina 2