G. Wessels, Allerlei. Advertentiën. t A. J, VAN ZALINGEN, j| St.-Nicolaas •♦•♦•♦©♦♦©♦©♦O Puike Zand-Aardappelen, Confiseur, Cuisinier Patissier. Dagelijks Vanille-ijs enz. in de Salon 1° 2° Ter voorkoming van misverstand teekende kennis dat hij NIET aansprakelijk is voor verbintenissen door den heer W. G. KRUSEMANN Jr. te Amersfoort, onder de firma „Waltmann Co., Amersfoort", aangegaan, dat sedert begin Augustus j.l. de heer KRUSEMANN voor noemd, geen recht meer heeft, den firmanaam Waltmann Co. te bezigen. P. J NANNINGA, boekje kunnen geplakt worden. Een aantal dezer zegels leveren vaak een vrij groot bedrag, waardoor het koopen a contant zeer zeker bevorderd zal worden. Een der leden gelooft, dat het oen eind op den goeden weg zal voeren, wanneer maand-nota'a worden gezonden, waaronder vermeld staat de toegestane korting. Dan wordt het publiek lang zamerhand pasklaar gemaakt voor de contante betaling. Een ander lid acht dit zeer aan te bevelen, maar er zijn zooveel kleine bedragen, die contant betaald worden. De voorzitter gelooft, dat van zoo'n maatregel niet te veel koeien met gouden horens moeten verwacht worden. De Hollanders koopen graag op termijn en welke maatregelen er nu ook ge nomen wordt, ze zullen er steeds toe medewerken het idee meer en meer ingang te doen vinden. Een der leden wijst er op, dat het moeilijk gaat in vele winkels bijv. in sigarenwinkels waar zoo herhaaldelijk voor 10 ets. verkocht wordt. Een ander gelooft dat een oproep aan het publiek zeer veel zal uitwerken. De invloed van „Handel en Nijverheid" is zeer groot en zeker zal het publiek er wel de aandacht aan wijden, wanneer de vereeniging er op wijst. De voorzitter vindt dit wel goed, maar het voornaamste moet toch zijn de korting. De penningmeester deelt mede, hoe het met de zegels in Haarlem gaat. Daar wordt er druk van gebruik gemaakt en leert men het publiek sparen dooi de korting. Een der leden gelooft ook dat't in winkels van consumptie-artikelen moeilijk zal gaan voor alle kleine bedragen een zegel te geven. Maar andere zaken zullen het daarentegen zeer goed kunnen doen. Een ander lid ziet het nut der zegels niet in. In tal van winkels heeft men al cas8a's, waar op elke bon kan worden gedrukt bijv. 2 of 3% korting voor f 10. Dat systeem wordt al veel gevolgd en werkt uitstekend. Ook kan men gewoon invoeren korting zonder zegels. Wanneer iemand een pak koopt van f 16 kaD de winkelier zeggen, als er contant betaald wordt, geef ik hem 5 of 10°/0 korting. Dan wordt dadelijk uitbetaald. Een der bestuursleden wijst er nog op, dat men voor kleine bedragen geen korting kan geven. Maar in den winkel kan men dan een kaart ophangen waarop staat, bij 50 ets. koopen zooveel korting. Dan werkt men meteen het koopen in de hand. Nog wordt er op gewezen dat zoo'n cassa een uitstekend ding is, maar een goede cassa kost wel f 1200, zoodat lang niet iedereen er een kan aanschaffen. De voorzitter stelt daarna voor dit punt aan te houden en dan het Bestuur eens te laten onderzoeken hoe deze zaak elders is geregeld. Eenige leden kun nen het Bestuur bij dit onderzoek bijstaan. Dit wordt aangenomen, waarna de voorzitter den heeren Loman, Houbaer, de Jong, Brom, Brandsen en van Zalin gen verzoekt het Bestuur bij te staan. Deze heeren verklaren zich daartoe bereid. Punt 2. Ballotage. Als lid wor den aangenomen 1 dame en 5 heeren, zoodat het aantal leden thans 213 be draagt. Punt 3. Ingekomen stukken. Twee brieven zijn ingekomen, waarin opzegging wordt gedaan van de verplich ting tot negenuursluiting. Deze brieven zijn reeds lang geleden ingekomen, maar ze zijn opzettelijk blijven liggen, daar gehoopt werd dat het branche-comité deze heeren nog tot inkeer kon brengen. genoeg waart, er zijn verschillende lieden hier met wie ik je gaarne in kennis had gebracht." „Het is misschien beter van niet," antwoordde hij. „Ik zou maar onte vreden worden en het contrast te veel zien tusschen de vuile huurkamers en de derde klasse hotels, die ik moet betrekken als ik terugkeer tot mijne vroegere levenswijze." „Het moet een ellendig leven zijn, te zwerven van de cene plaats naar de andere," zeide zij. Hij zuchtte even. „Er zijn eenige lastige dingen, maar dat zijn maar kleinigheden. Neen, wat ik het meest zal gevoelen is dat ik weg moet van u allen, die over alles kunnen praten en die in zoo velerlei zaken belang stellen. Er zijn menschen, wier. 't niet hindert in welken kring zij leven, doch met mij is het anders, het verheft mij om in een huishouden als dit te leven en te praten met een man als Mr. Britton en het drukt mij voortdurend neer om te moeten omgaan met men schen. die nergens belang in stellen dan in hun eigen beroep en niets te hooi en dan gebabbel en tooneelpraatjes." „Dan zijn de leden van Merlino's troep niet zeer ontwikkeld, dunkt mij," zeide zij. „Neen, behalve op muzikaal gebied. Nu weet ge wel, dat ik ook verre van goed ontwikkeld ben, doch ik be- Dit is evenwel niet gelukt, zoodat te vreezen staat dat thans meerdere win keliers zullen volgen. Verder is ingekomen het Jaarverslag van de Kamer van Koophandel te Londen. Van den heer Eggink is een schrijven ingekomen met het verzoek een wijle tijds voor de bespreking van het urinoir stelsel te dezer stede. De schrijver acht dit een zaak van noodzakelijke behoefte die reeds lang had besproken moeten wordun. Meermalen is het hem over komen, dat hij gezien heeft, dat vreem delingen er geen weg mee weten. Reeds lang had in deze zaak moeten voorzien worden en de heer E. zou dan ook willen voorstellen een adres aan den Raad te richten met het verzoek een aantal urinoirs op bepaalde plaatsen te zetten. De voorzitter acht dit geeu zaak voor „Handel en Nijverheid", maar meer voor „Vreemdelingen verkeer". Hiermee is dit punt afgehandeld. Na nog eenige mededeelingen sluit de voorzitter de vergadering. Hedenmorgen geraakte in de Beek tusschen Monnikendam en de Heeren straat een achtjarig knaapje te water, dat zonder de tijdige tusschenkomst van een der bewoners, den heer v. d. V., die in het bezit van een bootje was, stellig zou zijn verdronken. Van de firma A. J. Mickielsen (S. W. Melchior) ontvangen we een keurig uitgevoerde Telefoonlijst. Terwijl aan den achterkant alle aansluitingen bij het plaatselijke telephoonnet alphabetisch voorkomen, is de voorzijde zoo ingericht, dat daarop kunnen worden ingevuld de meest voorkomende adressen. Ongetwijfeld een praktische kaart voor kantoren en personen die veel van de telephoon gebruik maken. Ook als reclame verdient de kaart, wegens zijn eenvoudige, keurig nette uitvoering, ten volle de aandacht. Quick is niet erg gelukkig geweest in baar eerste klasse ontmoeting, met G. V. C. Door dat de Roodwitte achter hoede alles behalve goed was, wist G. V. C. 5 maal achterelkaar te scoren, tegen Quick een keer. Na de rust ging Coenen in de achter hoede en deze speler wist zijn oude roem schitterend weder te handhaven. De partijen waren nu beter tegen elkaar opgewassen en wisten ieder nog één keer te scoren, zoodat G. V. C. vrij geflatteerd met 62 won. Het is maar te hopen, dat het a.s. Zondag in den Bosch tegen Wilhelmina beter gaat. Op den zelfden dag zal hie r op het Leusderveld een wedstrijd plaats hebben tusschen Quick II en P. H. uit Soester- berg, terwijl Quick IH naar de Bilt gaat, om de B. V. C. te ontmoeten. In de zitting der rechtbank te Utrecht van Maandag 8 October werden de volgende uitspraken gedaan: D. v. E20 jaar, koopman alhier beklaagd van diefstal met inklimming van een mestvork, pijpen enz., ten na- deele van G. B. c.s. veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf. H. M. 51 jaar, en P. M. 53 jaar. arbeiders alhier, beklaagd van diefstal in vereeniging van kogels, ten nadeele van het Rijk der Nederlanden, veroor deeld tot 5 dagen gevangenisstraf. G. R., kleermaker alhier, bekl. van beleediging van Z. v. D., vrijgesproken. Z. v. D., 36 jaar, koopman, G. R., 41 jaar, A. v. B., 19 jaar, arbeiders alhier, bekl. van mishandeling van G. R., f 5 boete of 10 dagen hechtenis. weeg mij hier toch gemakkelijker, wel licht omdat ik het huis zoo gewoon was. Als ik Sardoni dan ook niet had, die geestig en verstandig is, zou ik niet weten hoe ik die eenvormigheid moet verdragen. Soms zou ik alles willen geven om wat ouder en knapper te zijn; vele menschen zouden die atmosfeer kunnen zuiveren, Enrico Ritter, bijvoorbeeld, met zijn verstand en redenaarstalent zou eene ware omwenteling in de foyer te weeg kunnen brengen." Clare had kunnen glimlachen om de gedachte, dat Enrico door zijn gladde tong meer invloed zou kunnen uitoefe nen dan Carlo door zijn zuiver karakter en zijn onbaatzuchtig leven, maar voor niets ter wereld zou zij dit gezegd heb ben of zelfs ook maar voor een oogen- blik die onbewuste eenvoud verbroken heb ben, die hem de grootste bekoring schonk. „Ik geloof, dat Signor Sardoni uw eenige vriend is," zeide zij. „Oh, hij is bijna een broer voor mij, doch vele zijn mijne vrienden. Er is één ding in 't tooneelleven, dat vele te kortkomingen goed maakt, n.l. de ver bazende goedhartigheid. Ik kan U niet zeggen hoe vriendelijk zij voor 't meeren- deel jegens mij geweest zijn, hoewel ik als een nieuweling onder hen kwam en verreweg de jongste ben." (Wordt vervolgd). M. J. van 't H., huisvrouw van J. W. alhier, bekl. van mishandeling van N. K. vrijgesproken. H. A., 41 jaar, timmerman, alhier, b. t. z. v. overtreding jacht en visscherij (hooger beroep vonnis kantongerecht Amersfoort 2S Mei 190(i 2 maal f 1 of 2 maal 1 dag hecht.,) vonnis bevestigd. De Eerste Onderlinge Landbouw Verzekering-Maatschappij. Staatscourant No. 229 van den 2en October 1906 bevat de Statuten van de Eerste Onderlinge Landbouw Verzekering- Maatschappij, gevestigd te Zwolle, waar aan wij als doel het volgende ontleenen: „Hot sluiten vau verzekeringen, al „of niet voortspruitende uit wettelijke „bepalingen, tegen de geldelijke ge volgen van ongevallen en andere „eventualiteiten op het gebied van den „landbouw of daarmede annexe be drijven, tegen vaste premien, met of „zonder een aan dat premiebedrag „evenredig winstaandeel". Als directeur treedt op de Heer L. II. J. Poortier, terwijl wij onder Com missarissen verschillende namen aan treffen van op het gebied van den land bouw en de daarmede annexe bedrijven overbekende persoonlijkheden. O.m. heb ben zitting in den Raad van Commis sarissen de Heeren E. Jacobs,Gedelegeerd lid van het Centraal bureau uit het Neder- landsch Landbouw-Comité te Almelo A. G. Mulder, Lid van het Hoofdbe stuur der Groninger Maatschappij van Landbouw en Nijverheid te Sappemeer, E. Schrage, Voorzitter van den Bond van Coöperatieve Zuivelfabrieken te Assen. L. P. C. II. M. Ridder de van der Schueren, Voorzitter van de Neder- landsclien en van den Provincialen Gelder- schen Boerenbond te Zevenaar, Jan Truyen, Voorzitter van den Limburg- sclien Landbouwbond te Meyel, S. J. Veenland, Lid van de Commissie voor de Paardenfokkerij in Friesland te Drach ten, J. J. van Weel, Lid van het Bestuur der Zeeuwsche Landbouw-Mij. te Wol- phaertsdijk. In afwachting van de wettelijke regeling der Landbouw-ongevallenverzekeriug zal de nieuw opgerichte Maatschappij nu reeds de gelegenheid bieden aan Land bouwers, Veehouders enz. om zich zelf en hunne arbeiders tegen ongevallen te verzekeren. Er wordt wel eens vaak over do huis bazen geklaagd. Dat zijn nou over 't algemeen net menschen waar je nooit iets van gedaan kunt krijgen en die je nooit anders te zien krijgt dan wanneer ze de huur komen halen. Hoe dat komt daar denkt men gewoonlijk niet aan en toch is het zeer wel te verklaren, daar een huisbaas ontzettend veel aan zijn hoofd heeft. Dat kan men o. a. zien uit het volgende. „U speelt toch geen voetbal hoop ik?" zei de huisbaas tegen zijn nieuwen huurder? „Nee." „En u is ook goen scheidsrechter, hoop ik?" „Nee, waarom vraagt u dat een eerzaam huisvader? „Ziet u, ik wil op alles voorbereid zijn. De vorige huurder deed wel aan dat nonsens-spel, en toen hij te stijf was geworden om in een elftal te spelen werd-ie scheidsrechter en was alle Zon dagen van huis, en wie weet waar op een modderveld ergens in Nederland. Toen op een keer krijgt-ie 'n trap in z'n rug en daar slikt-ie me waarachtig zijn fluitje in, ze blazen bij die nonsens moet u weten op 'n klein kinderfluitje. Maar in plaats dat de ezel daar nou behoorlijk in stikt, blijft dat ding rechtop in z'n luchtpijpie zitten, en toen toen joeg-ie al gauw al z'n buren uit m'n huisjes, want als-ie diep adem haalde gaf dat een gegil als van een Staatsspoorlocomotief, dat vat je. De menschen konden daar niet doorheen slapen. Toen heb ik 'm m'n huis uit motte zetten. „Arme kerel! Heeft men dat niet kunnen verhelpen?" „Weet ik het? Voor zoover als ik weet heeft-ie nou 'n goed baantje op 'n vuurtoren gekregen. Daar doot ie nou met mistig weer niets anders dan z'n kop door 'n raampie steken en hard ademhalen. Hij maakt genoeg lawaai alleen, om elk schip, dat daar bij de ondiepten mocht zwerven tijdig te waar schuwen". Nu hoef je niet te vragen wat voor zorgen zoo'n huisbaas aan zijn hoofd heeft. Alles moet hij nagaan en op alles moet hij bedacht wezen. Ja en dan kun je iets heel mooi bedenken en dan drijven ze er toch nog soms de spot mee. Fijne spot leverde een mijnheer in een restaurant. „Kellner?" riep hij, toen hij dineerde in het restaurant, dat wat er aan het eten ontbrak, wilde vergoeden door het geven van tafehnuziek. „'Blieft, m'nheer?" „Zeg asjeblieft aan den dirigent, van het orchest iets droevigs, heel zacht te spelen. Ik zou wel eens willen zien of dat misschien niet een verzachtenden invloed op dezen biefstuk zou kunnen hebben". We hopen voor den vrager, dat zijn biefstukje wat beter er op is geworden, want het is niet alles als je uit bent en je krijgt dan zoo iets taais te verorberen. Trouwens het komt meer voor dat men bij zijn uitgaan wel eens alles be halve vroolijke dingen beleeft. Dat onder vond Zaterdagavond nog iemand uit Zeist. In het park Vogelsang nabij het station De Bilt werd in den nacht Tan Zaterdag op Zondag n.l. noodgeschrei gehoord. Help, help, moord, moord klonk het. De villa-bewoners in den om trek werden opmerkzaam en waarschuw den den particulieren nachtwacht, die zich dadelijk schrap zette. Ecu onder zoek werd ingesteld en wat vond men? Geen vrecselijk bloedbad, maar een eenigszins in kennenlijken staat ver keerend persoon, die het, och arme op z'n zenuwen had gekregen. De stumpert scheen een heele lijdensge schiedenis achter den rug te hebben Van Zeist was hij per spoor des avonds naar Utrecht gegaan om inkoopen te doen voor moeder de vrouw. Aldus geschiedde en hij slaagde hierin naar wensch. Een zeker nuttig meubel, alias „nachtspiegel", waarvoor hij een bizonderc opdracht ontvangen had, was niet ver geten. Aldus bepakt en bezakt toog hij stationwaarts, vergat niet hier en daal de heilige huisjes aan te doen en een afzakkertje te nemen en zat weldra in don trein. Aan het station de Bilt was hij er echter al weer uit. Het retour kaartje was hij kwijt geraakt en daar hij weigerde een nieuw te koopen, liet de conducteur hem netjes den trein achterna kijken. Op die wijze geraakte hij met don zorgvuldig ingepakten nach- spiegel onder den arm in het park Vogel sang terecht. Om 12 uur werd echter het electrische licht uitgedaan en toen begon onze vriend last van benauwdheid te krijgen. "Wegens dronkenschap en burengerucht werd proces-verbaal tegen hem opgemaakt. Nog niet mooi genoeg heeft hij in het arrestantenlokaal ge logcerd en den volgenden morgen zal hem wel een evenmin gunstig onthaal gewacht hebben. Naar we uit een particulier schrijven vernomen hebben wachtte moederjtevrouw- hem op met de boodschap: En jij gaat nooit meer alleen uit! Een weldoener voor milli- oenen huisvrouwen. Dat is het Globc-poetsextract van Frits Schulz Jr. A. G. te Leipzig, Neubürg a. d. Eger i. B., Lincoln bij New-York. Uitmuntend in kwaliteit alleen de beste grond stoffen worden bij de samenstelling ge bezigd en zóo laag in prijs dat het gebruik zelfs in de kleinste huishouding mogelijk is onder dit devies heeft Globe-poetsextract overal ingang gevon den. Globe poetsextract is het ongeëven aarde beste metaalpoetsmiddel voor alle voorwerpen van gond, zilver, koper, nikkel enz. Het geeft snel en zonder moeite een mooien blijvenden glans, het krast niet en vlekt niet zooals poets- pomade. Het is vrij van alle schadelijke bestanddeelen en onvoorwaardelijk boven vloeibare poets-preparaten te verkiezen; omdat het minstens even zoo goed en zeer veel goedkooper is. Vijfhonderd milliocn doozen Globe- poetsextract werden sedert de uitvinding ervan over de geheele wereld verzonden. Zulk een cijfer getuigt hoezeer dit uni- verscele poetsmiddel gezocht is. Maar ook de behaalde hoogste onderscheidin gen, het laatst op de wereldtentoonstel ling te St. Louis in 1904 de Grand Prix, bewijzen, dat Globe-poetsextraet aan de spits van alle metaalpoetsmiddelen staat en in hoedanigheid niet overtroffen wordt. Globe-poetsextract poetst beter dan elk ander metaalpoetsmiddcl, iedereen kan zich daarvan door een proef gemakkelijk overtuigen en daarom mag dit poets middel in geen enkele huishouding ont breken. Men wachtte zich evenwel voo waardelooze namaaksels en verlango uitdrukkelijk Globe-poetsextract van de N. Y. Fritz Schulz Jr., in doozen met liet fabrieksmerk Globe in de roode dwarsstrcep. Burgerlijke Staud. van 5 tot en met 9 October. GEBORENOetske, d. v. Lammert Libbenga en Sw-opkje Alkema. Antje en Heudrika Margaretha, twee dochters v. J. Schaap en Hendrika van dei- Put. Jacobus Ilendrikus, z. v. Jacobus Stomphorst en Hendrika van den Blink. Cornelia Lambcrta Jo hanna, d. v. Johannes Antonius van Bekkum en Maria van Kleef. GETROUWD: Dirk Wijbraud de Jager en Maria Suzanua Meier. J. II. van Reede en S. M. C. van der Goes. G. Kuiper en II. L. W. Storm van Leeuwen. OVERLEDEN: Andries Hennanus Menko, oud 9 maanden, z. v. Jacob Menko en van Jetje do Zoete. SS2e Staatsloterij. Vijfde klasse. Vierde of laatste week. Trekking van 8 en 9 October 1906. (2000 loten). Ten kantore van den Collecteur A. C. R. O. Leinweber te Amersfoort (Bree- destraat 22) zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen: Prijs van f 1000 op No. 7791. Prijzen van f 70. 3363 4S47 7S29 10389 10391 10409 16527 17985 en 18626. Te zamen 10 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken: 2702 2710 2717 2722 272S 2730 3347 3357 4841 9S57 1008010306 10329 1033S 10369 10370 10397 10410 14464 14474 14492 1461416109 16116 18000 18616 1862S 18652 18837 en 18839. t BEVALLEN van een ZOOM G. A. J. A. VAN DER MEIDEN— Van Zai.ingbn. AmersfoortS October 1906. Ondertrouwd A. J. J. C. NIKS, Ar/s, J. J. BUIJS. Amersfoort9 October 1906. - CONFISEUR. Lange.st.raat 1, hoek Varkensmarkt. Telephoon No. 171. Weder dagelijks versch verkrijgbaar niijii beroemd SO ct. per 5 oust. /.eer duurzaam eu gaai'A f 2.5© per Heet., volle maat Ir. alle stations. Betaling bij ontvangst. KI.IJZINO bij Steenwijk. Auicrstfoort Laugcstraat 117 Telephoon No. 98. firma H tlT.UlVV A Co., Utrecht.

De Eemlander | 1906 | | pagina 3