CONCERT, - Pianolessen. - IDEËEN. Advertentiën. J. W de Vaal, Ingezonden. Huis-, Rijtuig- en Decoratieschilder en Kamerbehanger. G. G. Ph. L. BOEKELMAN, Piano en Zang. A. J. VAN ZALINGEN. St.-N IC 0 L A A Sa Sociëteit Amicitia. Dinsdag 11 December, 8 uur, VOORSTELLING Een model Schoonmoeder, Mej. A. C. Busquet, DiplomaNed.Toonkunst Vereenging. "Bij-ÜRAFT Co.. Uitgevers te "Amsterdam, verscheen: W m TERAV OISDGEiNOT. - Vereeniging „Voor de Kunst." - DE TENTOONSTELLING SLUIT op Zondag 9 December e.k., ten 4 uur. Voor 1907. Geschriften van den Vrijzinnig-democratischen Bond: S?1 II i Zondag 1.1. 6peelde op het voetbal- terrein achter „Rustoord" H. V. C tegen Kampong uit Utrecht. Voor half time kreeg Kampong sterke wind tegen en H. V. C. mede, waardoor deze met een beetje laks spel, doch wat langzamerhand beter werd en met behulp van een straf schop 3 goals en Kampong door een onverwachte aanval, ook een goal tegen wind in wist te behalen, zoodat de rust inging met 31 in het voordeel van H. V. C. Na de rust kwam er, bij den sterken wind, die er al was, nog wat regen bij, waardoor het spel niet aangenamer werd. Doch toen begon H. V. C. zich goed te combineeren en deed aanval op aanval en bestookte daardoor Kampong's doel enkele malen hevig. Ook toen gelukte het H. V. C. nog driemaal te scoren, ook weer met behulp van een strafschop. Ook Kampong deed flink z'u best, waar door het spel om en om ging, maar kon toch niet meer dan tweemaal II. V. C.'s doelverdcdiger (die evenals die van de Stichtenaren heel uitstekend spel verrichte) passeeren, zoodat toen de scheidsrechter het eindsignaal gaf, de stand G3 was in het voordeel van H. V. C. Door deze match te verliezen; is Kampong vermoedelijk hun aanstaande kampioensschap verloren gegaan. Niets te «loeii! Wat is er toch in Amersfoort weinig te doen! Zouden we dat tegenwoordig ook nog niet eens te hooren krijgen? 't Mag wel, want er is nog maar wei nig te verwachten. Laten we maar eens zien. 9 December, Volksavond Jubal. 11 Abonnemonts-concert Ilutschenruyter. 13 Concert van Jubal voor de kunstlievende leden. 14 Openbare vergadering Drankwcercomité en waarschijnlijk een voorstelling van het Utrechtsch Toonecl- gezelschap. 18 Modern-literaire lezing van den heerHdmond Visser. 20 Concert van den Algem Muziekhandel van Matthieu Crickboom. 22 Spccnhoff's vrije Tooncel. Dit is wellicht nog een onvolledig lijstje van hetgeen we deze maand reeds te wachten hebben. Gezwegen is nog van vergaderingen en dergelijke bijeen komsten, waarvan we in dezen tijd ook ons deel krijgen, zoodat wel mag gezegd worden, er is zoo weinig te doen. Wij durft dat nog? Door het kantongerecht alhier werden wegens dierenmishandeling veroordeeld: T. P. N. G., te Utrecht, tot f 10 boete, subs 3 dagen hechtenis, en G. ten H., te Amersfoort, tot f 5 boete, subs. 3 dagen hechtenis. Uitgeven van valsche munt specie. Wanneer men bij ongeluk een valsch geldstuk heeft gebeurd, komt men allicht in de verzoeking te trachten het weer kwijt te raken. Zulks is echter verboden bij art. 213 W. v. Strafr. Men behoort in zoo'n geval het geld stuk bij de politie te deponeeren. Een 27-jarig arbeider uit Soest meende ccnige dagen voor den 21cn October bij het wisselen van een bankbiljet van f 10 in een café alhier, een valschcn rijksdaalder te hebben ontvangen, hoewel dit door de caféhoudster werd ontkend. Op 21 October in haar bierhuis 30 cent ver teerd hebbende, betaalde bekl. zonder iets te zeggen met den valsehen rijks daalder. De caféhoudster bemerkte later dat het geldstuk valsch was, en eerst toen zeide bekl.: „Dat is de valsche rijksdaalder, dien ik van je heb gekregen. Bekl. wist dat hot geldstuk valsch was, want enkele personen hadden hem er op opmerkzaam gemaakt. Het O. M. eischic tegen bekl. 1 maand gevangenisstraf. Uitspraak Maandag 10 December. De firma Methorst Van Lutterveld zal volgende week een filiaal openen te Baarn. Als procuratie-houder zal daar optre den mr. L. L. F. André de la Porte. Het Bestuur der plaatselijke afdeeling van den „Chr. Protestantschcu Bond van spoor- en tramwegpersoneel", is saam- gesteld als volgt: G. G. van Lunteren, Voorzitter; B. Kerkhof, Onder-Voorzitter; J. van den Engh, le Secretaris; B. Kaphorst, 2e Secretaris; M. den Mots, Penningmeester. Het le elftal van Quick speelde te Rotterdam tegen Achilles aldaar met 9 man, waaronder 4 invallers een wan- hopigen strijd tegen wind en regen in. Gelukkig werd 4 minuten voor rust Achilles leidde toen slechts met 20 Volgende Zondag wordt deze (beker wedstrijd te Rotterdam overgespeeld en haast zeker kunnen wc zeggen, dat ze volledig zijnde, tegen Achilles zijn op gewassen. Het 2e elftal was door het verlies van spelers aan het eerste geheel gebroken, maar wist miettcmin met vijf invallers met niet minder dan 60 te winnen van D. O. S. I uit Utrecht. A. s. Zondag speelt het tegen Her cules III uit Utrecht hier op 't Leusder veld. A. s. Vrijdag zal Dr. A. van Raalto voor de leden van het Nut eene lezing houden over de „Phonograaf". Weldadigheidspostzegcl?. De „St. Ct." no. 283 bevat thans het Kon. besluit van den 26sten November („Stbl." no. 290) tot het tijdelijk ver krijgbaar stellen van bijzondere post zegels van 1, 3 en 5 cent, tegen betaling van respectievelijk 2, 6 en 10 cent. liet eenig artikel van dit besluit luidt: Gedurende het tijdvak van 2' December 190G tot en met 3 Januari 1907, of zoo veel vroeger als de aan te maken hoeveelheid van na te noemen zegels zal zijn uitgeput, zullen aan het post kantoor en de bijkantoren der posterijen te Amsterdam, voor het binnenlandsch verkeer, behalve de gewone postzegels, op verzoek vau het publiek, verkrijg baar zijn bijzondere postzegels van één, drie en vijf cent tegen betaling van respectievelijk twee, zes en tien cent, van welke prijzen de helft bestemd is om te worden uitgekeerd aan de Amstcrdamsche Yorceniging tot bestrij ding der Tuberculose, die de kosten, vallende op de vervaardiging der bc doelde zegels zal hebben te bestrijden. De bijzondere postzegels zijn geldig voor frankeering in het binnenlandsch verkeer tot en met 31 Januari daaraan volgende te middernacht, en worden met 1 Februari 1907 buiten gebruik gesteld. f200 en meer boven kost en inwoning geniet. ■Het wil mij daarom vooikouicn dat door liet plaatsen van zulke oproepingen, men zich op zijn minst schuldig maakt aan eene ongepaste wijze vau handelen tegenover de onderwijzers, die daardoor hierheen solliciteercn; eene handelswijze, die ik dezer dagen met den naam van „misleiding" hoorde brandmerken. Met dank voor de plaatsing. Uw dw. v. D. K. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Geachte Redactie, Beleefd verzoek ik U plaatsing in De Eemlander vaD het volgende. Reeds meermalen is gezegd, ook zelfs in dit blad, naar ik meen, dat Amers foort evenals zoovele dorpen een door gangshuis wordt voor goede leerkrachten bij het lager onderwijs. "Voorzeker gul len de reeds vertrokkenen, evenals zij, die op dit oogenblik weer op voordrach ten voorkomen in plaatsen, waar oneindig beter wordt gezorgd om de beste leer krachten tot zich te trekken en te be houden, niet tot de minsten onder hun collega's behooren. En bijna dagelijks nog worden onze scholen bezocht door hoofden van scholen uit andere gemeenten, om hier weer één of meer van de uit stekend voor hun taak berekende onder wijzers weg te halen. Daar tegenover trof hot schrijver dezet hoe door onze gemeente de oproepingen voor betrekkingen bij het lager onderwijs in „de Vacature" worden geplaatst. Op bet eind van Juni vonden we in genoemd blad een advertentie voor zes leerkrachten, waarbij de salarisrcgcling volledig stond aangegeven. In September werd één van deze op roepingen herhaald, omdat er voor die betrekking geen benoeming had kunnen plaats vinden. In October en nu Zaterdag 1.1. vinden wc nogmaals eene oproeping respectievelijk voor twee onderwijzeressen en een onderwijzer. In de laatste drie gevallen wordt alleen aangegeven, dat het salaris bedraagt van f 600f 1000, maar de aanbieder der advertentie heeft verzuimd te melden, dat het hoogste bedrag eerst wordt bereikt na 35 dienst jaren bij het onderwijs. Eénig in ons gehcele land zijn de beide laatste verhoogingen na 30 en 3ö jaar dienst en toen dan ook enkele weken geleden bij verschillende autori teiten door de onderwijzers hierop werd gewezen, kreeg men meermalen ten ant woord: „Die laatste twee verhoogingen zijn eigenlijk geen verhoogingen, maar zijn verleden jaar ingevolge het verzoek van een groot getal onderwijzers en onderwijzeressen toegekend met het oog op pensioen." Zij staan geheel buiten de regeling en naar de opvatting van de autoriteiten zelf is derhalve het maximum f900. Daar de wet het maximum toekent na hoogstens 20 jaar dienst en in zeer vele plaatsen een veel hoogor maximum wordt bereikt in kortoren tijd, zal menig onderwijzer buiten Amersfoort bij de blooto mededeeling, dat hier het salaris bedraagt van f 600f 1000 in de ver zoeking komen om te solliciteeren. Dit is te meer begrijpelijk, als men weet, dat ongeveer de laatste 25 hier benoem den iu betrekking waren in gemeenten, waar het salaris f 500 bedroeg, waar zij alzoo evenveel verdienden als een flinke boerenknecht, die toch tegenwoordig Burgerlijke Stand. van 1 tot en niet 4 Dec. GEBOREN: George Philip Teuiiis Jan, z. v. George Philip Ittmann en VVilhelmina Louisa van As. Wilhelmus Willem, z. v. Tieleman Willem de Wilde en Jansje Antoinnotto van Eist. KAMPSTRAAT 56. Lceraar in Utrechtschestraat b d Hellingstraat 36. CONFISEUR Lmigesfcruat f. hoek Varkensmarkt Telephoon No. 171. Speciaal adres voor J O 12 ct. per mts. DIKKE STUKKEN 10 ct. p. ons.Q Borstplaat in diverse smaken. door het Utrechtsch Stedelijk Orkest, Directeur de heer - WOUTER HUTSCHENRUIJTER. - De groene kaarten voor de aboniioinentsvoorstcllingcn zijn hiervoor geldig. Prijzen f3.en fO.75. Loting plaatsbespr.Dinsdag lialf een. Sckonwbnrg Utrecht. Slechts één enkele te geven door het VRIJE TOONEEL, vertegenwoordigerW. PHILIP, Boesemsingcl 112, Rotterdam. op Zaterdag 8 December. Waarbij zullen optreden de Dames: Mevr. DE LA MARKleij, Voordrachten. DE LA MARKlopper, Toonccl- [speelster. SPEENHOFFPrins, Liedjes. De Heercn J. II. SPEENHOFF, Dichter-Zanger. NAP DE LA MAR, Humorist. Behalve voordrachten en Liedjes, zul len worden opgevoerd: Blijspel in eeu bedrijf, waarbij zal optreden Mevr. DE LA MAE Kleij als Schoonioeder. Pr ij zen der Plaatsen: Stalles en Balcon f 1.50. le Amph. en le Zijloge f 1.—Baignoires en 2e Amph. f 0.75. Parterre f 0.50. 3e Amph. en 2e Zijloge f 0.40. 4e Amph. en Gaanderij f 0.25. Plaatsbespreking: Voor Aan deelhouders Vrijdag vau 10 tot 11 uur, voor het Publick van 11 tot 12 eu van 1 tot 3 uur en Zaterdag van 10 tot 12 on van 1 tot 3 uur. Bureau 7 uur. Aanvang 8 uur. - V rilhneg 27, Amersfoort. - beveelt zich aan tot het geven van Nieuwe uitgaven van C. L. G. VELDT, Amsterdam. tVat leert de WETENSCHAP om trent de keunis van ons eigen Ik Men leze: P. E. LEVY. De wil verstandelijk ontwikkeld en toegepast als geneesmiddel. Vertaling van HENRY ESHUIJS. 2e goedk. druk f 1.2ó. gebonden fl.65. Th. RLBOT. De ziekten van het Geheugen, f 1.gebonden f 1.40. Th. RIBOT. Zivb-zelf te zijn. (De ziekten der Persoonlijkheid), f 1. gebonden ft.-IO. Dr. P. MOULIN. Magnetisme en Soinnabulisme. tweede herziene druk, fl.gebonden fl.40. Prof. ELIE METCHNIKOFF. De onevenredige ontwikkeling der Mensehelijke Natuur, grondoor zaak van ons gebrek aan levensgeluk. Vertaling van HENRY ESHUIJS. f2.50, gebonden f3. FHIEDRIflI NIETZS€H£ Eene Bloemlezing uit zijne werken door G. H. PRIE3I. OOKDEEI, l)EK PEK» „Een welgeslaagde poging om den grootcn dcukcr hier te lande meer bekend te maken." Het Vaderland. „Met zorg en goed oordeel wordt uit den rijken schat van Nietzsche's Ideëcn hier een bloemlezing aan de Nedcrlandsche vrienden van dien wijsgeer aangeboden." Vragen v.d Dag. „Wij moeten den lieer PRIEM dankbaar zijn, dat hij ons den grootcn denker beter heeft doen begrijpen." Java-Bode. „Het is onzen landgcuooteu nu mogelijk gemaakt de eigen woorden te lezen van een veelbesproken Europeescli Auteur." Nieuws vd Dag. „Hot komt ous voor dat de lieer PRIEM deze „Ideëcn" met gclukkigo hand gepaard en ze met liefde vertaald beeft in een taal, zooals men die van een dichterlijke natuur als die van den heer l'EIEM mag verwachten." Telegraaf. „Trois cents pages d'Idées, choisies avcc discernemcnt et intelligemment tvaduites, c'est bien, cela peut déja favie cornaitre un peu cc penseur hardi qui tuf plus grand poète que philosophe." Mercure de France. Er is een nieuw gezelschapsspel iu den handel gebracht, genaamd PUNTA. Dit aangenaam Gezelschapsspel kost f 0.90, doch de boekhandelaar W. M. IIEIJL geeft het Cadeau aan een ieder, die onderstaand Pakket bestelt. Die een Fout wissel van fl.zendt, zal er verbaasd van staan over het mooie en vele wat hij daarvoor ontvangt. -:- Voor KEN GULDEN ontvangt men: -:- 1. Eeu rijk geïllustreerd Prachtwerk, met zeer boeiende ver halen, waaronder „Blank tegen Geel", met 500 platen en 228 bladzijden. 2. Twee inooie Kinder-Prentenboeken. 3. Het Portret van H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hen drik, in passepartout. 4. Een Wedrenspel. 5. Een Landkaart van Nederland, groot 85 bij 71 Centimeter, met plan van droogmaking der Zuiderzee. 6. Een kaart van Europa, groot 90 bij 76 centimeter. Zend een Postwissel van fl.waarop staat „Winteravondgenot", aan den Boekhandelaar W. M. IIEIJL, te Utrecht, en men ontvangt liet Pakket franco thuis. IITKECHT, Nohelstraat 12. Ai, W W van K LEUK-ETSEN Eutrée 50 cents. Leden vrij. HET BESTUUR. Een pakket bij uitnemendheid. Eene reusachtige g-oedkoopc aanbieding-. Verleden jaar hadden wij dagelijks dankbetuigingen voor geleverde pakketten en vele nabestel lingen. zoodat wij half December reeds totaal uitverkocht waren. Wij liebbon nu voor de lezers van dit blad een pakket samengesteld dat ver boven dat van vorige jaren stait. Men zie slechts de advertentie verder door. le. Arno. Op welbekende wegen. 9 verhalen, die prachtig mooi lozen. Verhalen om te verslinden. Aangrijpend, liet doet lezen! 20(5 bladzijden. Prijs tot op heden f 1.50. 2e. Tot ontucht gedoemd. Treurige toestanden in het Eugelsche Leger in Britsch-Iudié, door E. W. Andrew, met platen, 139 bladzijden. Een boek dat ieder moet kennen om met de gruwelen van het Godsdienstige Engeland op de hoogte te komen. Met aanbeveling van Dr. Pierson. 3e. De pantöffel-regeering. Aanwijzing boe vrouwen en meisjes zich do heerschappij van den pantoffel verzekeren. Deze 3 werken ziju alleen reeds fl.60 waard, maar nu ontvangt men nog geheel gratis de onderstaande nummers. 4e. Een Humoristische Scheurkalender voor 1907, voor eu achterzijde bedrukt, groot blok met praehtig schild. Een sieraad aan den wand. 5e. 25 gesorteerde prentbrief kaarten; Eene opruiming van kaarten van 5 cent per stuk. Ge. 100 be9te visitekaartjes bedrukt met naam en woonplaats in net étui. 7e. 100 beste, passende enveloppes. Dit alles voor £1.501 Is het niet een alles overtreffend aanbod? Ieder die zoo'n pakket verlangt, bcstelle onmiddellijk en zette op den postwissel duidelijk wat men op de kaartjes gedrukt wil hebben en bovendien den naam van dit blad, aan den Uitgever R. J. FUIK Den Haag. - CADE AU - No. 4o67. 1. Beginselverklaring algemeen werkprogram gomeenteprogram Priji 2. Wat de vrijzinnig-democraten willen 3. Waarom algemeen kiesrecht 4. De Eerste Kamer 5. Evenredige vertegenwoordiging G Het wetsvoorstel tot grondwetsherziening 7 Onze gemeentelijke politiek b. Vrijhandel of protectie? 9. Wettelijke beperking van den arbeidsduur 10. Een volksleger 11. Wat de vraag op staatserfrecht beteekeut 12. De jachtwet 13. staatsexploitatie onzer spoorwegen 14. Het pachtcontract 15. Onze koloniale politiek 16. De zee eu de kustvisselierij en haar belangen Alle nummers samen franco per post f0.35. s 2 c t. 2 2 2 x 1 s 5 g 'OS I 5 No. 51. Verplichte verzekering van werklieden tegen de geldelijke Toezending van een of meer nummers aan te «ragen bij den lieer U. VAN OEVEHEN, Kaiserstraat 51 te LEIDEN, of bij den Secretaris vau <leu Bond. Nummers 52 en 53 ook bij eiken boekhandelaar.

De Eemlander | 1906 | | pagina 3