diePfortevooCleve aistëlïuu Pilsner, Künelmer - BOCKBIER - Twee Heepenhuizen Een Winkelhuis EEN PAKHUIS Pain d'Amande. Te koop HnismetZaak UVANZALIIlIM Uit de Omgeving. Kerk- en Schoolnieuws. SPORT. Land-, Tuinbouw en Veeteelt. ALLERLEI. MARKTBERICHT. Laatste Berichten. ADVERTENTIËN. Hotel-Restaurant Langestraat 57. De Notaris Johs Knoppers publiek verkoopen T. L. BLOK, visioen, dat zich aan onze verdere waar neming onttrekt, en zich slechts laat aanduiden als het onuitsprekelijke on denkbare zelf. De Alpha en de Omega, iet Begin en het Eind, de Almachtige waarin al wat we voor ons waarnemen ontwaakt, leeft, streeft, en weer ter ruste gaat, om straks verfrischt en versterkt andermaal te ontwaken, en zijn berg tocht te vervolgen. Nu kunnen we ons voorstellen (zoo vervolgt de Idéoloog die dit betoogt) dat haastige voortvarende lieden het strijdvaandel kiezen boven onze levens opvatting, in het denkbeeld dat onze bergtocht geen actie biedt. Maar niet alzoo stellen wij ons het leven voor, maar evenals gij - onder het beeld van worstelen en overwinnen, onvoorwaardelijk gepaard met gevaarlijke tochten over steile klippen, langs enge bergpassen, levensgevaarlijke afgronden, waartoe evenzeer beleid, moed en vol harding vereischt wordt als het over komen der gevaren die U te trotseeren hebt met uwe levensleuze vanS t r ij d om het bestaan. Bij ons vallen minstens evenveel slachtoffers als bij U, maar hierin schuilt het verschil tusschen U en onswij verplegen hen die struikelen en vallen, en rusten ze weer uit, tot het vervolgen van hun tocht in onze hospitiums, die zich bevinden op alle onze bergomme- gaagen en aan wier instandhouding wij allen naar rato van ons bezit bij dragen. Bij U zijn die bijdragen al geheel vrij gelaten, bij ons daarentegen is ieders gave progressief geregeld in verhouding tot zijn have; bij ons worden die bij dragen met orde beheerd, zoodat alle onze hospitiums ruim voorzien zijn voor alle denkbare gevallen dat ze helpend moeten optreden, hetgeen bij U (met uw verlof) onbestaanbaar is door uw gemis aan centralisatie. Uw gemis aan een progressieve armen belasting naar gelang van ieders bezit, en niet het minst door de onderlinge concurrentie die Uwe liefdadige vereeni- gingen elkaar aandoen, waardoor de barmhartigheid zich van U vervreemdt, en liever haar aalmoes persoonlijk uit reikt dan aan U, die nood gedwongen zoo ettelijke aanvragen om hulp moet afwijzen bij gebrek aan middelen." Na dit betoog van uit het Idealistische kamp, hervat het jaarverslag zijne uit eenzetting in de n. v. bewoordingen:" Dames en Heeren, het is ons natuur lijk onbekend of deez' idéalogische be schouwing al dan niet weerklank bij U vindt. Wat daarvan zij 't is een idéale toestand die hier geschetst wordt, die voor alsnog niet bestaat. Het is vooreerst nog maar toekomst muziek, niettemin een ieder luistert daar naar in 't algemeen met voldoening, en niet het minst het opkomend geslacht, dat in zijn onbevangen levensopvatting, onder aanvoering der pioniers op humani tair gebied zich aangordt om een eind te maken aan die heillooze phrase van „Strijd om het bestaan" en die te vervangen door de zoo ten leven wekkende leuze „Niet in een wilde jacht en het roof- „zuchtig grijpen naar booger peil, zoeken „wij onze kracht maar wel in een ge stadig aan elkaar steunend reiken „daarnaar." In afwachting dat ideeën als deze allengs inburgeren en zich in daden omzetten, hebben we ons voorloopig nog te behelpen met onze kreupele hulpmiddelen, om waar we der lijdende menschheid geen volle hand kunnen reiken, haar althans een vinger toe te steken. Vandaar onze bede: ,Dat U ook onze Afdeeling moge gedenken bij de ver- deeling uwer gaven Pro-Deo voor het ioopend jaar. Prof. Kenninck bracht hulde aan de menschlievende beschouwingen van den secretaris en sprak den wensch uit dat de laatste woorden van 'tj jaar verslag verwezealijkt mogen worden. Hierna werd punt IV in behandeling genomen de rekening en verantwoording. Daaruit bleek dat de finantiëele toe stand verre van gunstig is te noemen, het welk uit de begrooting voldoende duidelijk wordt. De inkomsten worden geschat op f750.53, de uitgaven op f 1030, zoodat men vreesde voor een tekort van f279.47. Na de begrooting werd punt VI in behandeling genomen nl. subsidie aan 't hoofdbestuurtevragen. Algemeen was men van oordeel dat dit vragen nutteloos zou zijn, daar ook bij 't Hoofdbestuur de toestand op finan- tieel gebied niet rooskleurig genoemd kan worden. Aan de orde is vervolgens, voorzie ning in de vacature van een lid in het Af- deelingsbestuur door periodieke aftreding van den heer L. H. de Jong Schouwen burg. Nadat de voorzitter de verdiensten van het afgetreden lid in herinnering had gebracht werd tot stemming over gegaan. Uit de candidaten voor deze vacature, de heeren R. G. Rijkens en A. Frede- rikse, werd de eerste met algemeene stemmen gekozen. Nadat als afgevaardigden voor de algemeene vergadering der vereeniging benoemd waren de heeren Ed. van Vollenhoven en A. N. J. van Rossem en als plaatsvervangers prof. F. Kenninck en de heer F. M. van Veen, sloot, daar geen der aanwezigen meer iets te vragen had, de voorzitter de vergadering. ZEIST. Alhier is in den ouderdom van 77 jaar overleden ds. E. Weiss, em.-predikant bij de Evang. Broeder gemeente. Zijn laatste standplaatst was Haarlem. In de Donderdag gehouden Gemeen teraadszitting werd bèhandeld de quaestie van de plaats waar het nieuwe post kantoor zal gevestigd worden. Uit de Kamerdebatten is gebleken dat door de Regeering was aangekocht een stuk grond aan de Heerenstraat, eene plaats welke door bijna iedereen éénparig voor dit doel werd afgekeurd. Om aan de wen- schen van vele adressanten tegemoet te komen, hadden B. en W. voorgesteld te trachten het gebouw op een stuk gronds te vestigen, aan den ingang van het dorp (het Rond), 'egenover het in aanbouw zijnde Gemeentehuis en daarvoor aan den tegenwoordigen eigenaar een bod te doen van f 23.000. De gevraagde prijs is even wel f32.000. Na uitvoerige discussies werd op voor stel van den heer Adriaanse besloten E. en W. te machtigen de tegenwoordige regeering te verzoeken vooralsnog geene verdere stappen te doen om het gebouw aan de Heerenstraat te vestigen, daar een opvolgend Ministerie misschien met den wensch van het meerendeel der Zeiste- naren zou medegaan. BUNSCHOTEN. Het vervoeren of doen vervoeren van herkauwende dieren en varkens uit de gemeente Bunschoten is verboden Afwijking van het verbod kan worden toegestaan door den burgemeester dezer gemeente onder voorwaarden, te bepa len door den districtsveearts te Utrecht. NiJKERK. In de Donderdag gehouden Raadsvergadering werd besloten aan Ged. Staten te berichten, dat de Raad geen termen aanwezig acht voor het verhoogen der jaarwedde van burge meester, secretaris en ontvanger. BAARN. Vanwege het Nuts-departe- ment alhier werd Vrijdagavond door het Gezelschap van mevrouw E. Poons Van Biene een kunst-avond gegeven. Het programma bestond uit eene operette, getiteld „Zijn terugkomst" en een schets uit een volksbuurt,genaamd „HunThuis," beide van mevr. PoonsVan Biene. De operette voldeed vrij goed, de schets „Hun Thuis", waarin de schrijfster in 7 verschillende karakters optrad, daaren tegen minder. Het al te realistische slot van deze schets benam velen der talrijke bezoekers het kunstgenot, dat zij ge tracht had te willen geven. Over het algemeen waren de verschil lende karakters te scherp geteekend wat aan het natuurlijke heel wat te kort deed. Het departementsbestuur is met dezen Kunstavond niet bizonder gelukkig ge weest. Predikbeurten. Evang. Luth. Kerk. Zondag 2 Febr. Voorm. io uur Ds. de Meijere. Remonstrantsche Kerk. Zondag -• Febr. voorm. 9l/a uur godsdienstoefening voor jongel. van 9-14 jaar. Voorm. n uur D;. Hooykaas. Doopsgezinde Kring. Loge gebouw van Persijnstraat 1. Zondag 2 Febr. Geen dienst LEUSDERHEIPRAATJE. Als het weer en de toestand van de velden een beetje meeloopen, zijn alle drie Quick-elftallen morgen in de weer. Het belooft dan een zeer belangrijken Zondag te worden, vooral wat betreft de eerste twee elftallen. Het eerste n.l. gaat naar Deventer en zal daar, als het niet een beetje oppast, leelijk klop krijgen; U. D. de a.s. oostelijke kam pioenen zullen hun plaatsje zoo maar niet afstaan aan de ex-kampioenen, de welbekende „Prinses". Ook het tweede moet oppassen, het moet in Utrecht tegen U. V. V. II winnen, wil het de eerste plaats trach ten te veroveren. Het derde speelt op het Leusderveld hier tegen D. O. S. II uit Utrecht, de welbekende ruwe knapen, waartegen de jongste Rooden reeds twee maal het onderspit hebben moeten delven. De Geelzwarten zullen dan ook ongetwijfeld winnen, maar wie weet? Trouwens als alle drie elftallen een dosis geluk hehben, dan zien wij ze nog alle drie winnen. Godin Fortuna zij met onze Amers- foortsche voetballers 11 Stand der beide klassen v/d U. P. V. B. Ie klasse. Goals. gap. gw. gel. vrl. p. voor togen gom. H.V.C. I (A'foort.) 6 4 - 2 8 22 11 1.33 Quick II (A'toort.) 6 3 1 2 7 24 17 1.16 U.V.V II (Utrecht) 6 3 1 2 7 13 19 1.16 D.O.S. 1 (Utrecht) 6 2 1 2 5 11 13 1.— A.W. II (Bussum) 6 1 2 3 4 14 16 0.76 B.V.C. I (de Bilt) 7 2 1 4 6 16 J5 0.71 2e klasse. Goals. gap. gw. gol. vrl. p. voor tegen gein. Kampong II (Utr.) 6 3 2 8 23 7 1.60 Victoria II (Hilv.) 6 4 1 1 S 36 11 1.60 D.O.S. II (Utrecht) 6 3 - 3 6 16 25 1 - Quick III (A'foort) 4 1 1 2 3 13 16 0.76 U.V.V. III (Utr.) 6 6 - 3 32 0.- Naar wij vernamen, zijn er plannen gemaakt om een H. B. S.-elftal naar de schoolcompetilies in Utrecht te zenden. H. V. G. Zoo Pluvius niet slecht gehumeurd is, zal morgen H. V. G. I naar 't Gooi trekken, om zich voor de eerste klasse van den U. P. V. B. te meten tegen A. W. II uit Bussum. Indien de H. V. G.-ers naar 't Gooi trekken met 't idee: „we willen winnen" geven wij hun veel kans. :-: AVICULTURA. Op de 's Gravenhage gehouden 22e. tentoonstelling van de vereeniging «Avicultura», zijn o.a. toegekend zil veren medailles voor den besten Hol- landschen witkuifhaan 1907 hen 1907 en voor op één na de beste Holl. wit kuif, hen 1907, aan den heer J. C. De Beaufort, te Woudenbergen een zil veren wisselbeker voor den besten zilverspel Hollandschen hoen haan, aan de Nederl. Hoenderfokkerij te Zeist. 's Lands wijs, 's lands eer. Verkiezingen voor den gemeenteraad en andere lichamen gaan op de meeste plaatseu met veel animositeit tusschen de partijen gepaard. Het Belgische dorpje Neergabbeek echter, dicht bij de Limburgsche gren zen, houdt niet van lawaai en wat dies meer zij. Daar moest een wethouder gekozen worden. Twee personen don gen naar dit baantje. Zij besloten het lot te laten beslissen. Een spelkaarten werd genomen. Wie hartenaas kreeg was candidaat. Een tweetal raadsleden werden toegevoegd, om eventueele onregelmatigheden tegen te gaan. Zoo gezegd, zoo gedaan. Zekere Cremers krijgt hartenaas. Den volgen den dag houdt de Raad buitengewone zitting. De hartenaastrekker wordt door den gemeenteraad tot wethouder be noemd. 's Avonds tracteerde hij de ge meentenaren, die uit dankbaarheid een meiboom voor zijn deur plaatsten. Gedenkstukken. Gisteren zijn te Londen verkocht de vlag van het Amerlkaansche fregat Chesapeake, buitgemaakt door het Engelsche fregat Shannon na een gevecht in de baal van Boston op 1 Juni 1803, en de hoorn, waarop de beroemde ruiterijaan- val van Balaclava geblazen is. Belde gedenkstukken gaan naar Amerika. De vlag bracht f 10,200 op, de hoorn f 3600. Dwangmaatregelen. Einde vorige week slond achter een winkelruit op de Groote Gracht te Maastricht het volgende te lezen „Vordering van (naam en voor naam voluit, evenals positie), groot f 50, te koop voor f45. De hierin aangeduide winkelier, in dezelfde straat wonende, een paar huizen hoogerop, liet zich evenmin onbetuigd. Een met groote blauwe letters geschre ven papier verscheen dra achter zijn vitrine, van den volgenden inhoud: „Koopje. Schuldvordering op(naam en voornaam voluit aangeduid) te koop voor de som van 10 gulden." Menig voorbijganger vermaakte zich enkele oogenblikken bij het lezen van het openlijk kond doen van deze weder- zijdsche boekhouding. Intuischen gaan beide partijen met ijver voort, elkaar nieuwe lagen te leg gen. Gisterenavond prijkte achter de winkelruit van den laatstgenoemde de volgende mededeeling „De ondergeteekende is bereid, onder eede te verklaren, dat Madame niets te vorderen heeft. „Het is te betreuren, dat de politie niet bij machte is, om hare (schrijver bedoelt zijne concurrente) lasterlijke aan tijging tegen te gaan." Nieuwsgierig om te weten, of ma dame nu niets meer kón zeggen, zagen we, tot onze verbazing, pagina 592 van het grootboek der laatstbe doelde, opengeslagen een 4-tal gedetail leerde posten stonden aan de debet-zijde ten name van over het jaar 1905. De reeds hierboven vermelde vorde ring lag naast de debetzijde. Wat nu (Limb. K.) Burgerlijke Stand van 31 JaBuari tot 1 Februari 1908. GEBOREN: Hendrika, d. van Hen- drikus Bosman en Johanna van Klooster. Grietje, d. van Gerrit Hagenbeuk en Grietje van der Horst. OVERLEDENZacharias Vriesema, 72 j. ongeh. Hendrikus Johannes Gerhardus Verhoef, oud 3 j. George Diederich Ebell, oud 67 j. echtg. van Geradina Augustina Depmer. Petrus Josephus Hovius, oud 54 j. ongeh. AMERSFOORT, 31 Jan. 1908. Tarwe f—h t •- f per 4.— - 6.— hecto- 4.— - 6.— liter. o.~ - o.- 4.50 6.— p. 100 st. Kilo.' 1.35 1.46 n - 1.— - 1.30 0.- - 0.- - 0.80 - 1.20 0.— - 0.- per etuk. 0.40 - 0.60 0.80 - 1.30 0.60 - 0.70 p. paar Boekweit Appelen Peren Kleiaardappelen Zand Hoendereieren Eenden Grasboter Hooiboter Margarine Zoetem. kaas Kippen Kuikens Piepkuikens Ganzen Oude eenden Jonge Hazen Wilde konijnen Tname Duiven Yette Varkens Magere Zeugen Biggen Vette koeien Guste Kali Kalfvaarzen Pinken Pinkstieren Vette kalveren Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe; heet. Rogge; heet. Boekweit; 60 heet. Appelen; 10 heet. Peren; heet. Kleiaardappelen; heet. Zandaardappelen; 25.000 stuks Hoendereieren; stuk Eenden eieren; kilo Grasboter; kilo Hooi boter; kilo Margarine; kilo Kaas; stuks Vee; Vette Varkens Magere varkens; Varkens voor export slagerijen; 200 Biggen en Zeugen. 5.— -11.— per stuk Onze correspondent te 's Gravenhage seint ons: Ik verneem van zeer goed ingelichte zijde, dat waarschijnlijk heden over een week het nieuwe ministerie wel In de Staatscourant zal komen, ofschoon er een kink in den kabel is gekomen op het laatste oogenblik, waardoor weder vertraging is ontstaan. Dit betreft echter niet de portefeuille van justitie vermoed wordt, dat het die van koloniën betreft. We herinneren er aan, dat de verbintenis voor adspirant militie-offi cieren moet worden gesloten vóór 25 Februari e. k. Zij, die voor eene dergelijke verbin tenis in aanmerking wenschten te komen, zullen zich dus al, worden zij eerst op een lateren datum ingedeeld, vóór 25 Februari ten bureele van den Commandant van het 5e Regiment Infanterie tot het aangaan der hier boven bedoelde verbintenis moeten aanmelden. Op dat bureau worden desgewenscht alle inlichtingen verstrekt. Wordt te koop aangeboden een net Burgerhuis met werkplaats, waarin ge vestigd een Bierhandel en Bottelarij, welk een goed burgerbestaan oplevert. De helft der koopsom kan gevestigd worden, bewijzen van omzet voorhanden, geen tusschenpersonen. Brieven fr. onder Letter B. 10 aan het Bur. v. d. Blad. Bljjkeni akte op 24 JANUARI 1908 verleden voor den notaris Johs. Knoppers te Amersfoort is tusschen de Heeren ADRIANUS POTHOVEN en JAN POT HOVEN Adrianuszoon, timmerlieden en aannemers, wonende te LEUSDEN, aan gegaan eeae venaoolschap van Koop handel oader de Firma A. POTHOVEN en ZOON, gevestigd te Leusden. De vennootschap is aangegaan voor zes Jaren, aangevangen I Januari 1908 en eindigende 31 December <913 en zal telkens stilzwijgend voor den tyd van 3 jaren geacht worden te zijn verlengd wanneer geene schriftelijke opzegging door een vennoot of beide veniooten 6 maanden voor het eindigen van elk tijdvak heeft plaats gehad. De vennootschap heeft ten doel de voortzetling der timmermans-, metselaars- en aannemersaffaire, voorheen door den vennoot A. POTHOVEN voor eigen rekening gedreven, voorts de architec tuur alsmede den handel in hout en steen. Ieder der vennooten heeft het recht voor de vennootschap te handelen en te teekeneD dezelve aan derden en derden aan de vennootschap te verbinden doch alleen en uitsluitend voor zaken de ven nootschap betreffende. Voor speculatieve inkoopen, het teeke nen van handelspapier, het geven van borgtocht, het aangaan van leeningen, het verkrijgen, vervreemden, huren, ver huren en bezwaren van onroerende goederen en het aangaan van verbinte nissen die op zichzelf eene grootere waarde of grooter bedrag ten onderwerp hebben dan f 2000, wordt de mede werking van beide vennooten vereischt. te AMERSFOORT, zal op DINSDAG 18 FEBRUARI 1908, des avonds 7 uur in het veilingslokaal „HET VALKJE" te AMERSFOORT IN DE GEMEENTE AMERSFOORT. PERCEEL I en 2. met TUINEN aan den Soesterstraatweg, nommers 14 en 16, groot resp. 1.52 Aren en 2.20 Aren. Verhuurd no. 14 aan den heer G. A. VAN VEEN tot 1 October 1908 voor f250 per jaar. No. 16 aan den heer G. H. G. VAN AAKEN tot 1 Mei 1808 voor f260 per jaar. PERCEEL 3. tevens WOONHUIS mei STAL en KOETSHUIS aan de Kampstraat no. 31, strekkende tot Achter de Kamp, groot 3,40 Aren. In eigen gebruik bij den heer GIJSB. VERSCHUUR. PERCEEL 4. in de Drieringensteeg bij de Muurhuizen, groot 1.56 Aren. Verhuurd aan H. NOORMAN tot 1 April 1908, voor f 130 per jaar. PERCEEL 5. Een perceel aan den Woestijgerweg, groot ongeveer 9.20 Aren. Betaaldag 18 MEI 1908. CONFISEUR LANGESTRAAT 1 - HOEK VARKENSMARKT. 12 CENT PER ONS. HUIS- EN DECORATIESCHILDER. UtiechUcheweg' 44.

De Eemlander | 1908 | | pagina 3