1 WEERBERICHT. Thermometerstand Uit de Omgeving. SPORT. ALLERLEI Correspondentie. Laatste Berichten. Beurs van Amsterdam. MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorra. 10.50 uur.) De Bildt, 9 Maart 1908. Hoogste barometerstand 770.1 m.M. te Hortalaagste 724.9 m.M. te Aberdeen. Verwachting tot den avond van 10 Maart 1908: Wind Voorloopig nog stormachtige Z.-W.lijke tot westelijke wind. Gesteldheid van de luchtZwaar be wolkt of betrokken, regenbuien. Temperatuur: leis kouder. Barometerstand te AMERSFOORT. Barometerstand hedenmiddag te 12 uur 750 m.M. Vorige stand te 12 uur m.M. te Amersfoort. Hoogste gisteren F. 46. Laagste hedennacht .F. 30. Hedenmiddag 12 uur .F. 45. OP DE ZATERDAGAVONDMARKT. Ik weet niet lezers, of ge wel eens van Urlus hebt gehoord. Neen, niet den beroemden zanger, die bedoel ik niet, maar zijn broer, niet zoo beroemd, maar toch wel bij velen bekend en vooral bij hen, die graag een genoeglijk half uurtje slijten bij een marktventer. Want de Urlus, die ik bedoel, staat op de markt, op de Zaterdagavondmarkt, waar hij gewoonlijk heel wat sigaren aan den man brengt. Op zijn tafeltje heeft hij zijn waar uitgestald, beschenen door een walmende olievlara, die vooral bij donker weer, de groep, meestal staat er veel volk om zijn „winkel," fantastisch belicht. Urlus verstaat de kunst zijn waar aan te prijzen, hij doet dat op een aardige manier, wel eens een minder parlemen tair woord zich latende ontvallen, maar meestal toch op een wijze, die geen aanstoot geeft. Hij durft zijn waar te laten keuren, meermalen laat hij eens opsteken en vraagt dan het oor deel der gelukkig begiftigden. En onder- tusschen staat hij maar te praten. Ter wijl hij eenige sigaren op de palm zjjner hand ligt, redevoert hij: Nou moet je es kijken. Dat bestaat niet, zul je zeggen. Maar je ziet wel wat het is. En dat is niet bovenaan, maar je ziet ik ben midden in de kist. Kijk nu es hier. Die sigaar moet 3 cent kosten. Niet met den mond, maar dat moet je zelf proeven. Hier, pro- beeren kost niks. Die sigaren trekken vlot, zijn gemaakt van Vorstenlander tabak en die kunt u koopen in eiken winkel 4 voor een dubbeltje. Maar wie dat bij mij koopt, krijgt nog voor een dubbeltje er bij. Een twee drie vier en nog 4 stuks, maakt samen acht. Wie moet die hebben Een sigaar, die wit brandt is nog niet altijd goed, een sigaar moet je proeven. Hier zie je wat je koopt, 't Is een ge legenheidskoopje, we hebben een groote partij uit den brand gekocht. Ik niet alleen in Bussum is er van avond ook een, die verkoopt meer dan ik. Nou, smaakt die sigaar Nietwaar je moet een sigaar proeven. In deze sigaren proef je het zuivere Vorstenlander goed, niet waar? Die sigaren zijn niet in me kaar geblmaar goed afgewerkt. Kijk of ik de een heb of een ander het slaat precies gelijk. Die sigaren kun je met smaak oprooken, tot het laatste puntje, buiten mij worden ze niet zoo goedkoop verkocht. Een tweedrievier, ho zegt de winkelier, dat is genoeg, maar ik geef er nog voor ee« dubbeltje bij cadeau. Ziezoo, dat kisje is al weer leeg. Ik heb er niet zooveel meegebracht, want ik dacht, met dat slechte weer zijn de koopers er niet. Maar ik ben er moreel van overtuigd, dat wie van avond bij me koopt, komt volgende week kijken of ik er wel ben. Hallo, jongens op zij, ik moet menschen hebben, die smaak hebben. Ik heb zelf ook smaak hoor, in een ouwe klare, dat kun je wel aan mijn rooien neus zien. Ik hou van oude klare, van jonge klare ik wou dat ik er maar een had. Alsjeblieft, probeeren kost niemen dal. Dit kisje is gelukkig al weer leeg. Ik heb nou nog twee kistjes en die moet ik ook verkoopen. En weer begint de koopman zijn waar aan te prijzen op de hem eigenaardige wijze, onderwijl druk uitgevend de zakjes met „acht voor een dubbeltje", aan de grage koopers, zoodat hij spoedig is uit verkocht en zijn terugreis naar Utrecht kan aanvaarden. BARNEVELD Door een onbekende oorzaak is Zaterdagnacht het huis van den pensionhouder J. Bouwd, te Harse laar, onder deze gemeente, tot den gron afgebrand. Alles was verzekerd. DRIEBERGEN. Door den minister van binnenlandsche zaken is aan de Tweede Kamer gezonden een afschrift van een nader met den gemachtigde van het terrein alhier gesloten overeenkomst be treffende den koop van dat terrein voor een rijkskrankzinnigengesticht. NIJKERK. Te Utrecht slaagden Zaterdag voor het examen nuttige handwerken de dames J. Harmsen en J. J. Harmsen alhier. QUICK II—H. V. C. 2—1. Een spannende strijd! Onder een vrij sterken regen wordt op het Leusderveld begonnen onder lei ding van ten Bruggencate. Quick heeft een sterk elftal, H. V. C. telt een inval ler, terwijl men in haar voorhoede een geheele nieuwe kracht ziet, Derks. De H. V. C.'ers zetten onmiddellijk goed op, vooral de linkervleugel de Metter—Jaquet tracht door te breken, de Quick-verdediging is echter best en werkt telkens weg. De Roode voorhoede schijnt haar dag niet te hebben, het anders zoo goede samenspel wil niet komen; hoe de halfbacks ook voeden, telkens komt een boogschot van Nieborg in het kamp der Rooden. H. V. C. is zoo dus in het begin aanmerkelijk sterker, waar door het Quick-doel gevaarlijke momen ten doorstaat, maar het doelpunt komt niet. Eindelijk dan zien we de Rooden eens mooi samenspelen, v. Holthe schiet juist naast, terwijl een oogenblik daarna Veenhuyzen, die in buitenspelpositie staat, een bal van een tegensta nd er krijgt en dezen onhoudbaar in een doelpunt omzet. Scheidsrechter fluit echter voor buitenspel, Adam protesteert, en het gevolg is, dat de bal neergegooid wordt. Niet lang daarna krijgen we een zelfde dubieus geval voor het Quickdoel, maar ten Bruggencate geeft nu buitenspel Plotseling breekt Veenhuyzen schitte rend door en doelpunt onder luid gejuich (1—0). Met dezen stand gaat de rust in. Bij H. V. C. moet nu v. d. Berg uit vallen en Quick staat geen invaller toe, waardoor ze nu met 10 man speelt. Niettegenstaande dat, spelen ze met ge weldig veel vuur en geestdrift en ze zitten constant op het Quickdoel, de Roode halfbacklinie en verdediging wer ken erg, erg hard. Gevaarlijke oogenblik- ken vooral ontstaan uit hoekschoppen, telkens echter ontsnapt Quick aan het gevaar. Toch wordt H. V. C.'s werken be loond; Plank trapt een bal die door z'n hand glipt tegen Jacquet aan en zonder dat iemand er wat aan kan doen rolt de bal onder blij vreugdegeschreeuw der enthousiaste H. V. C.-supporters over de doellijn (1—1). Het wordt nu hard werken om het winnende punt, de Quick-voorhoede be gint zich weer wat te roeren, Mazel schiet echter wat te veel, in plaats van voor te zetten, en Wolterbeek schijnt deze keer geheel „out of form", zoodat er geen bal voor doel komt. Ook deH. V. G.-vleugelmannen presteeren niet veel meer, v. Zuilen heeft geen hulp en stuit telkens op Tjassens Keizer, terwijl de Metter zijn tegenstander met groote snelheid passeert, maar den bal niet goed voorplaatst. Het is weer Veenhuyzen, die uitred ding brengt, voor de tweede maal passeert hij op z'n eentje eenig mooi de geheele verdedigingslinie en scoort no. 2. De laatste oogenblikken zijn het span nendst, de Rooden beginnen nu ferm te verdedigen en ook de voorhoede brengt nu en dan eens weer op de oude, prach tige wijze op. Eén oogenblik denken we Jacquet gelijk te zien maken, maar Adam redt prachtig ten koste van een corner. Ook de corner wordt na een gewel dige doorworsteling door Plank mooi gered. Als we dan nog een bange laatste seconde hebben doorgebracht, is het einde daar. Vroolijk dansen de Roode Quickenaars naar het hokje, ze hebben gewonnen maar het had veel beter gekund, de H. V. C.'ers kunnen met recht er zich op beroemen, dat ze met 10 man een kranig spel getoond heb ben en over het geheel toen sterker waren dan de Rooden. De verdedigings en middenlinie van de laatsten waren echter subliem; en het is dan ook aan hen en aan Veenhuyzen te danken, dat de overwinning behaald werd. Het zwak van H. V. C. zat in de middenlinie en de vleugels, bij hen blonken vooral uit Nieborg, Jacquet en Derks en van tijd tot tijd ook de links- raidden, een invaller. Hun spel was over 't algemeen echter, zooals reeds gezegd is, veel vuriger dan dat van Quick. Gisteren verloor D. O. S tegen A. W. II te Bussum met 42. Dus de Quickmenschen hebben een klein kansje voor het kampioenschap. KORFBAL. A. V. O. G. I (Amersf.) V. I. O. 7. S. I. (Amersf.) 0 Zondag 8 Maart speelden de twee bovengenoemde clubs een vriendschap- pelijken wedstrijd op een terrein aan de Oldenbarneveldlaan alhier. V. I. O. S. toonde direkt dat 't bezit van grootere spelers een heel voordeel is. De A. V. O. G. menschen toonden echter een beter samenspel, vlugheid en handigheid. V. I. O. S. leidde voor de rust 2—0 en wist na de rust deze voorsprong met ''51 doelen te vergrooten, terwijl A. V. O. G. geen enkel doelpunt hier tegen kon maken. Bij de eerste waren vooral heel goed G. Abbinga, H. de Bruyn en G. Groene- veldterwijl bij de tweede G. Garter, M. Gartier v. Dissel, W. Maassen en J. Cartier van Dissel ook bijzonder goed waren. We hopen, dat V. I. O. S. niet te overmoedig zal worden na zulk een geflatteerde overwinning, maar dat ze door flink werken nog menige overwin ning zal mogen boeken, ook tegenover sterkere clubs. Oplichterstruc. DHaagsche Ct. vernam van een behendige poging tot oplichting, die daar in praktijk wordt gebracht. Iemand ontving van een effectenkan toor eenigen tijd geleden een brief, waarin hem werd meegedeeld dat 't kantoor op zijn naam een speculatie zaak had gedaan in laten we zeggen Steels en hem nu de afrekening zond met het saldo van f 400, in goed Nederlandsch bankpapier, met verzoek om de bijgevoegde quitantie ondertee kend terug te zenden. De bevoorrechte, in zijn schik, behield de f 400. Maar na eenigen tijd volgde een tweede brief, hem berichtende, dat het kantoor in zijn stilzwijgend toestemmen en toezenden van de quitantie het bewijs had gevonden, dat de klant aan die wijze van zakendoen zijn goedkeuring had verleend, en daarom een tweede affaire had gedaan, ditmaal laten we zeggen in intern. Rumeensche pe- treloum, maar daar nu f 780 op had verloren, blijkens de weer bijgevoegde nota, en nu verzocht, dat verliessaldo bij te passen. Weigering van den klant bedreiging met rechtsvervolging door het kantoor sommatie per deurwaarder. De Haagsche Ct. voegt hieraan toe De kans dat de rechter dien eisch zal toewijzen lijit ons niet groot. Maar men kan nooit wetenwant de onder- teekende quitantie is een leelijk nummer in de zaak. Wordt een onzer lezers met zulk een voordeelig saldo begunstigd, dan is onze raadneem van 't gracieuse geschenk de kosten af om door een deurwaarder te laten aanzeggen, dat gij het betrokken bedrag hebt ontvangen, maar uitdruk kelijk verzoekt zonder uw lastgeving nooit meer zulk een zaakje te doen, zullende de afrekening niet meer worden gehonoreerd. De nieuwe t ij d. Zaterdag is te Sjanghai de eleclrische tram voor het publiek verkeer opengesteld. In sommige kringen was gevreesd, dat in de mindere lagen der bevolking eenig baldadig verzet zou ontstaan tegen deze Europeesche nieuwigheid. Doch het ope nen van den tramdienst is zonder stoor nis in zijn werk gegaan. Zelfs is het nieuwe voertuig door de bevolking van Sjanghai met bewondering en welge vallen begroet en wordt er druk van gebruik gemaakt. Teleurgestelde belasting betalers. De volgende scène werd te Puechabon (departement Herault in Frankrijk) afgespeeld. Het geheele district had eenige maanden geleden veel schade ondervonden door overstroomingen. Toen de president der republiek aan het plaatsje een bezoek bracht, beloofde hij de bevolking te helpen, doordat de regeering den inwoners een deel der betaalde belasting weer zou geven. Ver leden week liet de belasting ontvanger bekend maken, dat de uitbetaling een aanvang zou nemen. Zeer verheugd namen de inwoners van Puechabon hunne belastingbiljetten ter hand en togen naar het stadhuis, waar hun werd medegedeeld, dat het uil te betalen be drag gemiddeld 5 centimes per belasting plichtige bedroeg. De hoogstaangeslage nen zouden 10 centimes ontvangen. Verder moest men een quitantie op zegel schrijven, van 10 centimes. 0 De gekrenkte belastingbetalers zoi een adres aan de regeermg, waarii heftig protesteeren tegen de hun ai dane behandeling. Zonderiinge levensloi Een merkwaardig voorbeeld van uitkomen in onzen democratischen levert de president van Zuid-Austr; Hij is op weg naar Engeland en d- dagen komt hij in Liverpool aan. Zijn naam is Thomas Price met de gemoedelijke familiariteit, i de jonge staten kenmerkt, noemt hem algemeen Tom Price. Zijn recht-democratische loopbaa dezeals metselaar ging hij op twit jarigen leeftijd van Liverpool i Adelaïda. Hij metselde goed. Bovent, was hjj matig, ijverig, vlug-leersch. Zoo metselde hij zijn carrière. Van secretaris eener trade union s— hij Australisch parlementslidvan woon lid werd hij leider der Arbeid: partij. Dan werd hij Premier van zijn s> en de eerste man in het gebouw, v van hij zelf de muren had geme Niet opd'rmond gevalll In de kringen der geëmancipeerder1 Engeland vertelt men elkaar een f sterke staaltjes van het zelf-bewusl>_ der vrouw. Bij een bazar voor de richting van een vrouwen-clubgebt spreidde een dame zeer groote s vaardigheid ten toon. Drie heeren -1 had een champagnebar sta; de bar binnen en vroegen in dartelen c moed: „Schoone Sarah, wilt gij ons - van uw edele drank inschenken Lacb'j antwoordde de verkoopster: „NietSi1 ni maar Rebekka gaf aan de kameelen te dlT< ken." Dezelfde niel-op h'r mondje geviw ne antwoordde onlangs op de prijsvc ti van een damescourant: „Hoe boeit 3 vrouw het best den man," met da tekst: „Voeder het vee". Zij kreeg;" eersten prijs en de vrouwenclub toli richting van het clubgebouw benoem si vol trots en dank, haar zuster tot eereli t( S t 0 r m. Op de Eugelscfe Iersche kusten heeft het vreeselijk stormd. Tal van kleine schepen verongelukt. In het geheel zijn der| personen verdronken. Burgerlijke Stand van 9 Maart 1908. GEBORENPetronella, d. van Pie Renes en Francina Wouterse. OVERLEDEN: Mary Gustaaf Rini van der Horst, oud 6 m. Wes Hoogevest, oud 85 j., wed. van Mal Geertruida Laseur. Wegens plaatsgebrek moest heöi 1 het feuilleton blijven liggen. 7 De rechtbank te Utrecht he heden morgen Arie van Drie teAmei foort, wegens het toebrengen van liet melijk letsel, den dood van zijn vad tengevolge gehad hebbende, veroordef tot drie jaar gevangenistraf, met aftij van den tijd in preventieve hechtei doorgebracht. De rechtbank te Utrecht M Hendrik Ruitenbeek te Hoevelak wegens het toebrengen van lichamel letsel, den dood tengevolge gehad bi bende, veroordeeld tot plaatsing in e tuchtschool voor den tijd van éen ji Gisterenavond legde een felle bra: te Watergraafsmeer drie huizen in asch. De brand ontstond bij de farni Vos aan den Middenweg en door d sterken wind werd ook het perceel b woond door de familie Zürcher aan; tast terwijl het derde onbewoond wi Bij de familie Vos was juist eenki derpartij, zoodat tijdens het ontsta; van den brand daar vele kinderen aa wezig waren. Allen werden gered. 9 MAART. Opgave van de Firma LAMAISON BOUWER Co. Holl. schuld zeer vast. Buitenl. Staatsfondsen iets lager. Russen aangeboden. Cultuurwaarden prijs houdend, vooral Vorstenlanden. Mijnen zeer vast voor Ind. soorten, vooral Ketahoen. Olie prijsh. Int. Rumeensche flauw. Tabak prijsh. geopend, daarna trad eene scherpe réactie in en sluit op de laagste prijzen. Amerika vast, slot een fractie lager. Staatsleeningen. Nederland. Obl. N.W.S. 3 f 1000.—. Cert. id. 3 f 1000.— id. id. 2 Va f 1000. Hongarije. Obl. 1892/1904 4 Kr. 2000.—. Obl. 1862 -81 4Ls. 100—100/m. Oostenrijk. Obl. Jan.—Juli 4 Kr. 2000.—. MeiNov. 4 Kr. 2000. Portugal. Obl. Ie Serie 3 100.—. 3e 3 Frs. 500.—. Vorige koers 90" 90/ 75»/. 95 9S '/a 61Vw 58'/, 9 Maart 917» 90 Vs 76 987, 617, 587/s Rusland. 1884 Goud 5 G.R. 125/500 Gr. Russ. Spoor 98 4 G.R. 500 Nicolaispoor 1867/69 4 20 1880 4 G.R. 625 Hope Go. 89/90 4 G.R. 625 6e Emissie 1894 4 G.R. 625 Turkije. Obl. 1902 Argentinië. Obl. 1896/99 Brazilië. Funding Loan Obl. 1903 1901/2 Resc. Dom. republiek. m. tick. 1901 4 frs. 500/2500 4 100 £100 £100 100 Industrieele en Finantieele Maatschappijen. Ned. Handel Mij. aand. f 1000 Kon. Petroleum Mij. aand. f 1000 Sumatra Palembang f500 Schib. Petrol, c aand. 100 Great Cobar aand. 100 Am. Car en Foundry aand. Un. St. Steel corp. 857, 767, 83s/, 777, 77 85 837. 777, 767, 757, 104»/8 1 III 1 1587, 2787, 92 1597, 278 92 V, 1187, 119 Scheepvaart Maatschappijen. Nederland. Ned. Amer.Sloomv. Mij. aand. f501 Kon. Paketvaart aand. f 1000 Rotterd. Lloyd aand. f 500 Amerika. Int. Mere, id. Marineaand.dll. 1000 pref. 1000 Obl. 4Vs 1000 Tabak Maatschappijen. Deli Batavia aand. f 250/1000 Deli Cultuur f1000 Deli Maatschappij aand. f 1000 Medan Tabak aand. f 1000 Senembah aand. f 1000 Spoorwegleeningen. Nederland. Holl. IJz. Sp. Aand. f 1000 Staatsspoor - 250 Zuid Ital. Spoor 3 L. 500/5000 a iinp iv 1 Atchison aand. dll. 1000 id. 4 Conv. 1000 Chic. Rock 1*1. p. 2002 4 1000 Denver c. aand. 1000 Erie 1000 140 120 141 1407, 119 67, 17 627. 67» 177, 680 105'/4 440 243 408 694 104 439 240 410 657, 697, 85'/,, 577, 16lV„ 187» 717, 857, 58 s/, 177, 127, Kansas City S. aand. 1000 18 V« pref. 1000 48 Obl. 3 1000 69'/e Missouri aand. dll. 1000 19 id. 2e Hyp. Obl. 4 dll. 1000 Rock Island aand. dll. 1000 South rail dll. 1000 South Pac dll. 1000 Union Pac id. Conv. Obl. 4 dll. 1000 Prolongatie-rente Koersen van New-York. Van Heden. 12%. 9%. 687, 115'/4 827/8 37, FONDSEN. Atchison Topeka Rock Island Common Erie Railway Missouri Kansas Texas New-York-Ontario Norfolk Western Southern Pacific Southern Railway Union Pacific U. S. Steel Common Kansas Cy South do. do. Pref. Stemming: vast. Slot van gistei-en 20 487,1 207.1 78VJ 127.1 107.1 70'/, 1197 I 82'j, 3Vo Opening* van liedr 857. 11s/. 12 19'/, 307, 597, 707, 93/4 1177, 307. 19 487, 703/, 197* 30s/, 717. 1187, 317. 19

De Eemlander | 1908 | | pagina 2