WEERBERICHT. ADVERTENTIE Thermometerstand STADSNIEUWS. Uit de Omgeving. ALLERLEI. Beurs van Amsterdam. MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur.) De Bildt, 8 April 1908. Hoogste barometerstand 774.2 m.M. te Horta laagste 755.8 m.M. te Bodo. Verwachting tot den avond van 9 April 1908. WindZwakke tot matige N.O.lijke wind. Gesteldheid van de lucht: Lucht 'be wolkt. Droog weer. 3 j TemperatuurDezelfde, mogelijk'nacht- vorit. Barometerstand te AMERSFOORT. Barometerstand hedenmiddag te 12 uur 767 m.M. Vorige stand te 12 uur 767 m.M. te Amersfoort. Hoogste gisteren F. 62. Laagste hedennacht .F. 30. Hedenmiddag 12 uur .F. 48. Er was gisterenavond in Amicitia zoo weinig publiek, dat de aangekondigde voorstelling van het Vlaamsche Tooneel- gezelschap niet kon doorgaan. Mej. H. G. de Bruijne onder wijzeres aan de openbare lagere school te Oud-Leusden en de heer J. Groene- veld, onderwijzer aan de school 3de soort in de Koningstraat alhier, zijn in gelijke functie benoemd bij het open baar iager onderwijs te Schiedam. Bij gunstig weer houdt de Utr. Fietsvereeniging .Het stalen Ros" Vrij dag 17 April haar len tocht naar deze gemeente. Zooals wij in een onzer vorige nummers reeds mededeelden worden door de Directie der H. IJ. S. M. gratis bloemzaden verstrekt ter verfraaiing der stations en terreinen, ter plaatse waar zulks mogelijk is. Ook op ons station is men blijkbaar in de weer om van het aanbod der maatschappij te kunnen profiteeren. Hier en daar zijn reeds bloemperken aangelegd en zijn enkele „stootheuvels" zoodanig bewerkt dat zij voor beplanting kunnen dienen. Als het weer wil meewerken zal het geheel mettertijd een vrooliji aanzien geven. Door den majoor eerstaanwezend ingenieur werd gisteren in het Hotel „de Zwaan", onder nadere goedkeuring van den M. v. O., aanbesteed: Bestek I. Het éénjarig onderhoud van de militaire gebouwen en werken te Amersfoort. Raming f 15435. Inschrijvers waren D. J. Boks, Amers foort, f15,610; H. Keizer, Amersfoort, f15,700; W. van Genderen, Amersfoort, fl ,890; D. van München, Harderwijk, f15,900; G. G. Blanken, Amersfoort, f 15,900; N. Noorman, Amersfoort, f16,005; J. van Harpen Amersfoort, 1 16,690; W. van Achterbergh, Amers foort, f16,900. Bestek IV. Eene verving van militaire gebouwen en werken te Ameisfoort. Raming f2500. Ioschrijvers waren: W. J. van der Ham le Velzen, f 1900 (van onwaarde, was niet gezegeld); H. Pothof, Groningen, f 2367, (van on waarde, daar het getal in letters niet overeenkwam met dat in cijfers); E. H. van Aaken, Harderwijk, f2690. Bestek VI. Het éénjarig onderhoud van de militaire gebouwen en werken in de stelling van de Geldersche vallei, met die van der Neder-Beluwe, raming f 2020. Inschrijvers waren H. Blanken, Scher- penzeel f2118; G. ten Broek, id. f 2157, G. de Jong, Woudenberg, f2163, A. E. Kuijpers, Scherpenzeel f2200, W. van Achterbergh, Amersfoort f 2200. A. D. De Afdeeling Amersfoort van het Ned. Ond. Genootschap vergadert a.s. Zaterdagavond in de Zwaan. De agenda vermeld o.a. herziening van het huis houdelijk reglement en verkiezing van een propagandacommissie. Gisterenavond hield de Vereeniging van bewoners der Groote Haag een vergadering in de Keizerskroon ter be spreking van de viering van den jaardag van H. M. de Koningin op 31 Augus tus a.s. Na opening door den voorzitter en voorlezing der notulen worden de plan nen besproken. Het voorstel van hel bestuur tot het houden van een his- torischeB optocht, straatversiering en aubade van de kinderen ook uit de omliggende buurten, wordt met alge- meene stemmen aangenomen. Daarna wordt besloten een openbare vergadering uit te schrijven, waarin Amersfoort's ingezetenen zullen worden opgewekt deel te nemen aan den histo- rischen optocht. Verder wordt nog behandeld een schrijven van de Amersfoortsche Muziek vereniging met het verzoek een medaille beschikbaar te stellen voor het a. s. muziekconcours. Onder luid applaus wordt ook dit goedgekeurd. Alvorens de vergadering te sluiten ver zoekt de voorzitter aan alle bewoners der buurt om hunne kinderen er op te wijzen, dat zij de muziektent, die bij de Kleine Haag zal worden geplaatst, niet tot speelplaats mogen gebruiken. De strengste maatregelen zullen worden ge nomen om tegen beschadiging te waken. Tevens zal aan de hoofden der omlig gende scholen verzocht worden ook de schoolkinderen hierop te wijzen. De Groote Haag zal met het concours een feestelijk aanzien krijgen. Aan de Koestraat zal een eerepoort worden op gericht, terwijl alle bewoners zullen moeten vlaggen. Zij, die niet in het bezit zijn van een vlag, krijgen er tijdens het concours van het Bestuur een in bruik leen. Ook deze maatregelen worden onder luid applaus goedgekeurd. De heer G. J. Sierenberg de Boer is benoemd aan de verf-, vernis- en lakfabriek „de Veluwe" te Nunspeet en niet aan de Bouwmaatschappij, zooals we gisteren meedeelden. Aan het politiebureau zijn gede poneerd een klein gouden ringetje en twee zilveren lepeltjes, die op den open baren weg gevonden zijn. SOEST. De vrouw van den bakker v. Br., in de Kerkebuurt, werd gister nacht wakker tengevolge van een zware brandlucht. Zij stond op om de oorzaak ervan op te sporen, toen zij bemerkte dat hare woning voor en achter in brand stond. Onmiddellijk wekte zij de huis- genooten, die zich slechts met moeite door de vensters heen konden redden en met behulp van buren kon men den brand, die reeds een nabijstaande schuur had aangetast, met twee stralen op de waterleiding blusschen. Voor en achter de woning werden vóór de deuren half verbrande en met petroleum gedrenkte bossen stroo ge vonden. Ware de vrouw niet bijtijds wakker geworden, dan zou het gezin waarschijnlijk zijn omgekomen, v. Br. was slechts laag tegen brandschade ver zekerd. BAARN. De Vereeniging tot verfraaiing van Baam schonk aan de Holl. Siec- duivenclub, welke van 6 8 Juli in het Oranjepark eene pluimvee- en konijnen tentoonstelling houdt, een verguld zilve ren medaille, te winnen door de beste collectie zilver konijnen van één eigenaar. De Nederlandsche vereeniging „Avi- cultura", gevestigd te 's Gravenhage, looft uit voor den besten Zwart Orping ton haan of hen, een zilveren medaille en voor de beste Engelsche Goudvink duif een bronzen. Van eenige ingezetenen kwamen reeds bij den secretaris-penningmeester, toezeg gingen tot geldelijken steun en eereprijzen binnen. ZEIST. Door het vertrek uit de ge meente van den heer G. J. Ederveen is er een vacature ontstaan in den Gemeente raad. Het publiek als jury. In 't Rembrandt-Theater te Amsterdam wordt 's avonds geworsteld. De jonge Zimmermau, professional, daagt de lief hebbers uit. Er is een gouden horloge van f 250 te verdienen of f 200 in con tanten. Wie wou? Zaterdagavond hebben wij, schrijft „de Tel.", de séance bijgewoond, ons kostelijk geamuseerd, minder met het worstelen dan wel met de jury de pu blieke jury van de galerij. Zeg maar, dat er in ons volk geen gevoel voor sport leeft. Morgen brengen. De eerste partij was nauwelijks be gonnen of het geheele galerijtje hing over de verschansing. Ende jury op 't podium had afgedaan. Dat wil zeggen, de officieële jury liep nog wel om de worstelaars heen, maar boven werd het uitgemaakt. Bij de tweede partij was de galerij in rep en roer. Een Rotterdammer, Van der Meulen genaamd, meldde zich aan. Zimmerman zeide niet veel lust te heb ben, met hem in het strijdperk te treden. Hij had n.l. al tweemaal met v. d. Meulen in het Circus Schumann geworsteld, maar v. d. M. gebruikte verboden grepen. (Heftige protesten van de galerij, die in deze verklaring een poging ziet, om zich aan een moeilijke partij te onttrekken). Nieuwe verklaring van den explicalor. Als het almachtige publiek het wenscht, zal Zimmerman met v. d. Meulen wor stelen. Donderend applaus vijf minu ten lang van de galerij. Zimmerman en v. d. Meulen komen in 't worstelpakje op (Stormgejuich van de galerij.) De kerels boven zelf van oen pootig soort moedigen den op het gouden klokje tukken Rotterdammer aan: „Hou je goed! Geef 'm op z'n foalie. Lég 'm nou 1 Zimmerman worstelt kalm door, kwakt Van der Meulen zoo nu en dan op het dunne tapijtje, maar de Rotterdammer weet als behendig acrobaat zich steeds uit de gevaarlijke grepen te wringen. Dan brult de galerij van pleizier. Maar langzamerhand verzwakken de sympat hieën voor v. d. M. Hij begint n.l. weer gemeene streken te gebruiken, nu Zim merman voor hem onoverwinnelijk blijkt. Vooral met de beenen begint de Rot terdammer bedenkelijk te werken. Dan krijgt ie van boven de volle laag: „Jury, kijk uit I" „Niet valsch doen, hoor I" „Smeerlap, gooit 'm d'r uit „Zimmerman, loat je niet linken, jonge!" Als 'n zee wiegt bij zooveel emotie de bovenbevolking van het Rembrandt- Theater heen en weer, al naar de richting, waarin de worstelaars zich verplaatsen. Als na twintig minuten de strijd onbeslist blijft, krijgen de strijders een warme ovatie van de jongens boven, maar ook van het overige publiek, dat zich best met het enthusiasme en de uitvallen van de galerij geamuseerd heeft. De Indische millioenen- erfenis. Naar de „Zw. Ct." verneemt, bestaat er veel kans, dat de helft van de bekende Indische millioenenerfenis te Deventer terecht zal komen. Blijkt zulks het geval te zijn, dan zjjn er vier erf genamen 2 daar ter stede, 1 le Zalt- Bommel en 1 te Rotterdam en zal de sergeant te 's Hertogenbosch zich tevre den moeten stellen met een goede 3 ton in plaats van 1} raillioen. Onhebbel ij ke Amster dammers. Zondagmiddag schrijft „De Echo" genoten twee Chineesche heeren, van wie een in zijn landsdracht gekleed, volop van de onhebbelijkheid van de Amsterdammers. De beide heeren werden op hun wandeling door de stad omstuwd door een menschendrom, waar aan bijna geen doorkomen was, en die hun een rustig bekijken van het stads- schoon dan ook vrijwel onmogelijk maakte. Kinderzegen. Als een bijzon derheid deelt men aan de „Ned." mede, dat een vader te Willemstad, bij den ambtenaar van den Burgerlijken Stand aangifte heeft gedaan van de geboorte van zijn 24e kind. De acke Noach. Het grootste transport van wilde dieren, dal tot nu toe den oceaan is overgestoken, is op dit oogenblik onderweg van New-York naar de Tilbury-dokken. De beesten zijn be stemd voor de Zooölogische afdeeling van de Fransch-Engelsche tentoonstel ling, die spoedig in Londen zal plaats vinden. Op het transportschip bevinden zich leeuwen, tijgers, luipaarden, olifan ten, wolven, hyenas, jaguars, pumas, ijsberen, kameelen, koeguaren, bruine beren, panters, apen en een groot aan tal andere kleine dieren. De exemplaren zijn voor een deel afkomstig uit den New-Yorkschen die rentuin, die de beesten leent, en deels door handelaars geleverd. Twintig op passers, een dierenarts en twee assistent doktoren begeleiden de kostbare lading Ook voor de voeding, waaraan de beesten gewend zijn, is gezorgd. Er worden voor de dieren meegenomen 4 levende koeien, 8 paarden, 6 ezels, 2 muildieren, 12 geiten, en 6 schapen, die aan boord geslacht zullen worden, buitendien 500 zakken vleesch, dat kort voor de afreis geslacht werd200 zakken met os3enlevers, een halve ton hendenbrood, 3 groote hokken vol kip pen, 36 levende konijnen, voor de slangen een ton ijs voor patiënten, 5 ton visch en 100 gallons levertraan. Deze laatste delicatesse is voor de ijsberen bestemd en volmaken de pro viand van dit dierenhotel, een ware ark van Noach. Alle maatregelen zijn ge troffen om de dieren zoo veel mogelijk tegen de gure weersgesteldheid en de zeeziekte te behoeden. M i 11 i o n a i r s I e e d. Het trou wen van een millioenenbruid heeft ook zijne schaduwzij. Dat ondervindt graaf Szechenyi de Hongaarsche edelman, die onlangs te New-York met mej. Vander- bilt huwde en die verleden week met zijn jonge vrouw te Boedapest is aange komen. Hij wordt niet alleen overstelpt met bedelbrieven, maar hij wordt ook in zijn hotel telkens lastig gevallen door men- schen die geld komen vragen of hem komen verzoeken, geld in ondernemingen te steken, en op straat houden honder den menschen hem aan om geld. Het werd zóó erg, dat de graaf zich be klaagde bij de politie en deze heeft hem nu twee geheime agenten gegeven om hem te beschermen gedurende zijn vs blijf in de Hongaarsche hoofdstad. Da gravin is sinds hare aankomst bi niet uitgegaan, om niet denzelfden te hebben als haar man. Goud in IJsland. Eenberi uit Kristiania zegt, dat zich daar vertegenwoordigers van een maatscha) ophouden, die geld zoekt, ook in Di marken, om op IJsland in de buurt Reykjavik naar goud en zilver te grai Er is daar gouderts gevonden, zegt n dat driemaal zooveel goud bevat als Transvaalsche. Het hangt er maar af of de bedoeling isals erts uit i dan wel uit arme Transvaalsche mij: Miss Ethel Roosev als machiniste. De reizigen de ljjn Atlanta—Georgie, die zich langs wat vertierden op de pern waren niet weinig verbaasd, toen ze specialen trein met razende vaart za passeeren, waarvan de lomotief een jong meisje werd bestuurd. Het bleek, dat de vrouwelijke nn niste niemand anders was dan presi, Roosevelt's tweede dochter, Ethel, op het oogenblik met haar moeder i] het zuiden der Vereenigde Staten n Miss Ethel was op een der stab uit haar sleeping-car ontsnapt en den machinist verzocht den trein mogen besturen. Deze had hier ga in toegestemd en gedurende twee t liet miss Ethel den trein met een K.M. vaartje loopen. Men kwam 6 min: te vroeg te Atlanta aan, en de maehi verklaarde verrukt te zijn over leerlinge, en klaagde er alleen over, ze in de bochten wel wat te hard r Onderweg had 's presidenten doe haar hoed en voile verloren, en heur haar jammerlijk in de war gen Dames, die behoorlijk gecoiffeerd wi aankomen, waar ze heen moeten, zu er goed aan doen, zoo min mop een locomotief te besturen. Burgerlijke Stand van 8 April. GEBOREN Geertruida Maria, d. Jan Kool en Geertruida Maria van 0 Christiaan André, z. van Gerrit lem van Lottum en van Susanna El ;c beth Montfoort. Jacob Evert, z, Jan Jochem van Doorn en van Hern van Vonno. OVERLEDEN Elma Maria van N wenhuizen, 39 j. echtg. van Jacol Bruine. I Laatste Berichten lo Zonder stemming werden hi door de Tweede Kamer goedgekeun wetsontwerpen tot instelling eener Cla; signatiekas en tot aanvulling en w ging van de wet van 9 Juli (Staatsblad No. 112) houdende b lingen tot voorkoming van bedroj den boterhandel. In comité-generaal werden behandel voorstellen der commissie, benoemd in de samenstelling en uitgave van kort verslag der Handelingen der Tm Kamer der Staten-generaal. De paardenarts ee klasse H, Klerk de Reus, van het ie veld-art., keert io April van zijnd cheering bij het ede reg. huzarei e Venlo naar Amersfoort terug. V GETROUWD: W. H. SCHIPPERS EN T. J. VAN HERWIJNEN, die hun dank betuigen voor de vele wijzen van belangstelling, bij hun hun ontvangen. &u„„, Im 8 APRIL. Opgave van de Firma LAMAISON BOUWER &Co. Holl. schuld een fractie lager. Buitenl. schuld vast voor Russrn. Peru iets lager. Mijnen vasl voorSiman en Gr. Cobar 134} lager voor Red. Lebong en Ketahoen. Guit. waarden vast voor Vorstenl. en N. H. Mij. Petrol, vast voor Kon. Petr. andere soorten iets lager. Perlak 107}. Tabak met meer belang stelling enkele soorten echter iets lager. N. W. in Pac. Hyp. bank aand. gevraagd. Amerika vast met kalmen handel. Slot vast. Staatsleningen. Vorige 8 April koers Nederland. Obl. N.W.S. 3 1 1000. 90} 90 A Cert. id. 3 f 1000. 90TV 90 jV id. id. 2 Vs f 1000. 74}} 74} Hongarije. Obl. 1892/1904 4 Kr. 2000. Italië. Obl. 1862—81 4Ls. 100—100/m. Oostenrijk. Obl. Jan.Juli 4 Kr. 2000. 97} MeiNov. 4 Kr. 2000. 98 Portugal. Obl. le Serie 3 100. 61} 61A 3e 3 Frs. 500. 59} 59} Rusland. 1884 Goud 5 G.R Gr. Russ. Spoor 98 4 Nicolaispoor 1867/69 1880 4 Hope Co. 89/90 4 6e Emissie 1894 4 Turkije. Obl. 1902 Argentinië. Obl. 1896/99 Brazilië. Funding Loan Obl. 1903 1901/2 Resc. Dou. republiek. m. tick. 1901 125/500 G.R. 500 4 20 G.R. 625 G.R. 625 G.R. 625 4 frs. 500/2500 4 100 5 £100 5 100 £100 Industrieels en Finantieele Maatschappijen. Ned. Handel Mij. aand. f 1000 Kon. Petroleum Mij. aand. f 1000 Sumatra Palembang f500 Schib. Petrol, c aand. 100 Great Cobar aand. 100 Am. Gar en Foundryaand.dll. lOOU Uu. St. Steel corp. dll. 1000 Scheepvaart Maatschappijen. 86 Nederland. 761} Ned. Amer. Stoomv. Mij. aand. f500 CO Kon. Paketvaart aand. f 1000 7Sfj Rotterd. Lloyd aand. f 500 118 77}} 78 St. Mij. Nederland aand. f 500/1000 141 141} 77} 78} Amerika. Int. Merc. Marine aand. dll. 1000 7} 7A id. pref. 1000 18}} 19} 90} Obl. 47j 1000 67}} 68 Tabak Maatschappijen. 103} 104} Deli Batavia aand. f 250/1000 Deli Cultuur f1000 687 102 672 103} Deli Maatschappij aand. f 1000 436 437 Medan Tabak aand. f1000 242} 245 53} Senembah aand. f 1000 407 412 Spoorwegleeningen. Nederland. Holl. IJz. Sp. Aand. f 1000 93}} Staatsspoor - 250 iTALlë. 161 Zuid Ilal. Spoor 3 L. 500/5000 66} 66} 282 284 Amerika. 91} 92f} Atchison aand. dll. 1000 74} 75} 16} 16} id. 4 °/o Conv. 1000 95-!-} 130 133} Chic. Rocklsl. p. 2002 4 1000 60-/} 60} 32} 33A Denver c. aand. 1000 19} 20-}} 34A 3<41 Erie 1000 15} 15} Kansas City S. aand. 1000 pref. 1000 Obl. 3 1000 Missouri aand. dll. 1000 id. 2e Hyp. Obl. 4 dll. 1000 Rock Island aand. dll. 1000 South rail dll. 1000 South Pac dll. 1000 Union Pac id. Gonv. Obl. 4 dll. 1000 Prolongatie-rente Koerneu van New- Van Heden. 22A 51}} 23* 80} 14-}-} 14tV 73} 127} 83} 4} York. fondsen. Atchison Topeka Rock Island Common Erie Railway Missouri Kansas Texas New-York-Ontario Norfolk Western Southern Pacific Southern Railway Union Pacific Q. S. Steel Common Kansas Cy South do. do. Pref Stemming: nauw. prjjsh, Slot van 0 p2- gisteren van o 75} 14} 15} 24} 32} 63} 74} 14} 126} 33} 23} 52} |i u J 1?' er 3 S toom- Boek- en Handelsdrukkerij, S. W. MELCHIOR Amersfoort.

De Eemlander | 1908 | | pagina 2