Kinderzangeursus RESTADR4TEDR A.J.VMZALM WITWERR. Aardappelen. ADYERTENTIEN. Industrie- en Huishoudschool. SALON BANKET. H. BRITS Stucadoor LOUIS KLEIN Hzn. 'pianostemmer en Reparateur. J.J.NAGELHOUT Brandstoffen, L. VAN ACHTERBERGH. P. Ph. GREGORIUS, - Varkensvleesch - Schouderhant Ontbijtspek Groot- en Kleinhandel A. WAGENAAR. Delftsch Aardewerk Japansch en Chineesch Porselein. Joh. Bakker - Breedestr. 32. IJ. SMIT. - Horlogemaker. Beurs van Amsterdam. un oegeven, dat men thans niet onder e(jen van goeden toon ontmoet, wat ij ?an lord Byron lezen, die volstrekt iet voor een drinker doorging, maar eljjk een zijner vrienden hem beschrijft a fair holiday drinker" was, d. w. z. ij enkele gelegenheden „zijn man itond." Byron nu schrijft in 1814 met zekere ilfgenoegzaamheid, dat hij soms met in vrienden van zes uur 's avonds tot morgens vier of vijf uur dronk, en el rooden wijn en champagne tot twee r, en na het souper een punch van ladeira, brandewijn en groene thee. irie flesschen roode wijn, behalve de ampagne „deden hem niets," maar Ij was er niet verslaafd aan, want hij n geruimen tijd zonder alcohol. (N. T. v. G.) Luchtvaart. Een Zwitser, de ;er Ernst Schmid, te Suhr, bij Aarau, eeft een nieuw vliegtoestel uitgevonden, aarvan door technici, die het model 1 ebben zien werken, groote verwachtin- I en worden gekoesterd. Er wordt nu een jro van 40,000 francs bijeen gebracht, m het toestel op de volle grootte te oen vervaardigen. De gevolgen van een wist. In een eethuis te Breslau ver nikkelde zich Zondagavond laat Wilhelm [ahnisch, een student in de rechten, iet twee onderwijzers van een katholieke ;hool in een zwaar gesprek over het veegevecht. Gaandeweg kwam het tot d en woordenwisseling, die buiten de eur werd voortgezet. Hahnisch ging n slotte de twee onderwijzers te lijf mishandelde een hunner, Grzegurz. 'eze trok, om zich te wreken, een dolk- es en stak hem overhoop. Andere middelen dan taking voor g e p 1 aagde jour al i s t e n. In aanknooping met den as geêindigden strijd der Berlijnsche urnalisten, vertelt een Engelsch tijd- :brift van een gelijksoortigen twist isschen parlement en pers die in Nieuw uid-Wales plaats vond. De afgevaar- igden verweten den berichtgevers der laden van Sydney op onaangename 'ijze, dat zij de redevoeringen der volks- ertegenwoordigers door een al te vrije ehandeling bedierven. De twist werd eviger, en de geërgerde journalisten «amen op den amusanten inval, de denaars eens een lesje te geven. Ze maakte geen uittreksel meer uit Joe woorden der sprekers, integendeel, gaven de redevoeringen in 't vervolg oordelijk, met alle oratorische fouten, iet stotteren, vergissen en monsterach- ge zinnen. <De heeren van de pers reporters ze kunnen toch niet reporters kunnen toch niet zij zijn iet niet, die oordeelen kunnen, wat van ielang is geheel afgezien van dat, ?at niet voor het publiek bestemd is laar een lid van het parlement Heen kan beoordeelen, wat gewichtig Zooals ik zooals mijne redevoe- ngen zooals de verslagen ik leen, hetgeen vermeld wordt van het- I een ik zeg geen mensch nie- land kan uit die verslagen lezen pat het is, wat ik meen. Zoo het Jerbaast mij het heeft me verbaasd - hoe vele zaken vele zaken van ewicht, er uit worden gelaten worden 0 j 'eggelaten In dezen stijl werd lettergreep na ïttergreep, alles precies weergege- en, Sydney amuseerde zich kostelijk ver de redekundige zwakheden der fgevaardigden en weldra was de vrede ersteld ei 31 De zeeslang, ezagvoerder van het aardijschip „Admiral Kapitein Mader, Duitsche koop- Farragat" heeft eer gehad, de eerste zeeslang in 1908 )p czien te hebben. Te New-York aange- omen vertelde hij, dat hij het monster ip 22 graad N. B. en 74 graad W. L. iet eerst waarnam. H< t zwom naast iet schip, tol in de nabijheid van Kaap "atteras. „Wat ik met mijn eigen oogen heb gezien, bestaat, onverschillig of u het monster zeeslang of wat anders noemt en daarmee basta 1" verklaarde kapitein Mader, een ernstig zeeman, aan een reporter, die zijn verklaringen in twijfel trok. Volgens den kapitein was de zeeslang ongeveer 150 voet lang en 20 dik! Zij had een platten, spitstoeloo- penden kop, waarop 2 horens van 5 voet lengte waren. De kleur der huid was lichtblauw en zonder schubben. Het monster bewoog zich met een verbazende snelheid doo» het water, zwom eenige malen om het schip heen. De equipage bevestigt kapitein Mader's beweringen. Inlusschen is het nog wel wal vroeg voor de verschijning der zeeslang! Eer e-m a c h i n i s t e. Miss Ethel Roosevelt's locomotieftocht heeft tenge volge, dat de vereeniging van machinisten aan de spoorwegen haar tot eere lid zal benoemen. Ze heeft stalen zenuwen, verklaarde de machinist Still, die haar candidatuur ten zeerste aanbeveelt. Het hondje der gravin. De graaf en de gravin Fabrice uit Dres den moesten gisteren voor den rechter te Dover verschijnen, omdat ze tegen het strenge Engelsche hondeninvoerverbod hadden gezondigd, door eeu hondje van het Calaisstoomschip in Engeland binnen te smokelen. De gravin had er eenigs- zins verdacht corpulent uitgezien, en bij nader onderzoek bleek, dat zij onder haar kleeren een zak verborgen droeg, waarin haar schoothondje was verborgen. De graaf en de gravin kwamen er met de genadige boete van 60 gulden af. Nieuwe ziekten. Twee ultra moderne ziekten vindt men beschreven in de Deutsche Zeitschrift für Nerven- heilkunde. Een neurasthenicus had de inbeelding tijdens de slaap te kunnen sterven, en vermeed derhalve den slaap, hypnophobie. Een ander vreesde wegens oorsuizen, aan de telefoon ver keerd te hooren en durfde niet te tele- foneeren telephonophobie. Hoeden af in den schouw burg. Vrijdagavond zaten in den Chate- let-schouwburg te Parijs een paar heeren, die, daar er dames met reusachtige hoeden vóór hen waren gezeten, niets van het tooneel zien konden. Toen de damet voor hun beleefd gesmeek om haar hoofddeksels af te zetten doof bleven, verlieten de heeren de zaal. Bij 't begin van het tweede bedrijf echter kwamen, door een „ouvreuse" voorafgegaan, vier sterke sjouwers van de „halles" binnen met nog veel grooter hoeden op en zetten zich op den eersten rang vóór de dames, die nu op haar beurt hoegenaamd niets zien konden. Het publiek schaterde van 't lachen, de dames begonnen te razen en te tieren, de marktsjouwers verroerden geen pink. De controleur werd geroepen, maar daar allen tegelijk praatten en schreeuwden, verlieten eindelijk de twee heeren, de twee dames, de controleur, de ouvreuse en de vier forts de la lialle de zaal en togen te zamen naar de commissaris van politie, die na een onstuimig tooneel van ieders klachten en verklaringen proces verbaal beloofde op te maken. Een oude vrek. Een oude vrek en meuschenhater, Albert Van- haege, is te Chapellebrouck, in den omtrek van Duinkerken, vermoord. De moordenaar heeft blijkbaar het geld, waarom het hem te doen was, niet kunnen vinden. Kort nadat Vanhaege zich zwaar gewond naar zijn bed had gesleept, drongen de gedarmen binnen en zoodra de oude man hen zag, ver zocht hij hun, al het geld dat hij bezat op zijn bed uit te spreiden. Ze zouden het in den kelder vinden in een groote flesch die hij onder een ton had geplaatst. Werkelijk vonden de gedarmes alles op de aangeduide plaats en weldra spreidden zij over het bed van den stervende acht duizend franken uit in goud en twaalf honderd franken in zilverstukken. „Je hebt er toch niets afgenomen?" vroeg de beminnelijke grijsaard, terwijl hij de gendarmen achterdochtig aankeek. Enkele oogenblikken later stierf h(j. De edelsteengrot. De president van de Vereenigde Staten heeft een besluit onderteekend, waardoor de zoogenaamde edelsteengrot in Zuid- Dakota oet een nationaal monument wordt verheven. Dit besluit is een schrede tot de verwezenlijking van het plan, om alle bij zondere bezienswaardigheden en natuur wonderen van de Vereenigde Staten, om het even of er sprake is van bergen, rot sen, dalen of dieren, onder de bescher ming der centrale regeering te brengen. De edelsteengrot bevindt zich in een kalksteengebied en is volgens de meening der aardrijkskundigen de kloof van een uitgedoofde geyser. Zij werd voor het eerst in het jaar 1900 ontdekt en be staat uit een lange reeks van kamers, die door nauwe gangen met talrijke gale rijen verbonden zijn. De voornaamsle schoonheid der grot, waaraan zij ook haar wel eenigszins overdreven naam dankt is de bekleeding van haar wan den met ontelbare kristallen van cal- ciet. De snorren der Portu- geesche dame». Dat er op vrouwe lijke gezichten een snor verschijnt, komt ook bij ons voor. Bij onze dames wordt zij echter als een zeer onwelkome gast behandeld, alles wordt in het werk ge steld om haar te verwijderen. Anders bij de Portugeesche dames. Een snor komt bij haar veel vaker voor dan bij ons, maar wordt er graag gezien; ze wordt verzorgd, geboisteld, gekruld, de einden naar boven gedraaid juist zooals bij ons de jonge mannen het eerste dons op hun bovenlip vertroetelen. Zoolang het gezicht der draagster nu nog jong en friseh is, staat zoo'n aardig snorretje ook wel heel pikant en interessant; maar wordt de dame oud, dan geeft het don kere aanhangsel een leelijke mannelijke uitdrukking aan het gezicht. Gelukkig is men in Portugal een andere meening toegedaan, en de meisjes en vrouwen zijn er wat trotsch op een snor te dragen. Een kerk voor rookers. Dat is de nieuwste uitvinding te Atlantic-City (New-Jersey). De predi kant Goodman, wil het zijne volgelingen ook materieel in de kerk zoo aange naam mogelijk maken, en heeft daarom plechtig aangekondigd, dat bij bepaal de godsdienstoefeningen in zijn kerk gerookt mag worden. De heeren kun nen het zich daarbij gemakkelijk maken, hun jas en boord uittrekken, maar de vrouwen zijn van deze gezellige bij eenkomsten buitengesloten. De gewaande bruid van den hertog der Abruzzen. Het naderende huwelijk van den hertog der Abruzzen met de Ameri- kaansche miss Elkins, werd door een te Turijn verschijnend blad voor een Aprilmop gebruikt. De krant maakte bekend, dat 's middags miss Elkins van Parijs uit te "Turijn zou arriveeren. Het gevolg van dit bericht was, dat een enorme menschenmassa zich voor het stationsgebouw samenhoopte. Foto- graphen waren in grooten getale ver tegenwoordigd. Toen de trein binnen- stoomde, steeg een jonge, zwartharige Engelsche dame uit, die zich tot hare overgroote verbazing door een woest zich verdringende menschenmassa met onstuimige opwinding begroet zag, ter wijl van alle kanten fotographen haar kiekten. De jonge Engelsche dame moest wel gelooven onder krankzin nigen terecht te zijn gekomen. Ze werd zenuwachtig en brak ten slotte in tranen uit. Eindelijk kwam de menigte op de snuggere gedachte, dat de jonge dame misschien toch wel niet miss Elkins was en even snel als ze gekomen waren, verdwenen de gefopte begroe- ters van den bruid weer. Burgerlijke Stand van 9 April. GEBORENWandert Pieter, z. van Jan van Diemen en Alijda Cornelia Los. ONDERTROUWDDirk Florijn en Johanna Elisabeth Meijsser. Dirk Warmenhoven en Jannigje Overhorst. Fran» Anna Petrus van Ak;n en Cornelia Wilhelmina Drenth. OVERLEDENGerardus van Dum- melen, 72 j. echtg. van Cornelia Wil helmina Lucia van der Logt. Laatste Berichten. Men seint ons uit Arnhem. Heden deed de rechtbank uitspraak in de zaak tegen de Arnhemsche bank directeuren, Pliester en de Meyier, die werden veroordeeld respectievelijk tot 24 en 3 jaar met aftrek der preventieve hechtenis. Uit Casablanca wordt gemeld, dat Settat zonder strijd door de Franschen hernomen is. Er is een tijdelijke post ingericht. Bij het onderzoek, hedenochtend, van het wetsontwerp houdende toepas sing van art. 32 der Burgerlijke Pensi oenwet ten behoeve van den gewezen leeraar den heer A. M. Kollewijn, zijn door de afdeelingen der Tweede Kamer tot rapporteurs over dit wetsontwerp benoemd de heeren Regoul, Van der Borch van Verwolde, Van Foreest, De Visser en Roessingh. 's Woensdags half twee, in 't lokaal van den heer ©XXE, Heiligenb. weg 1. C'ontrlb. 1 slnlver per week Met 1 MEI aanvang van I. Voorbereidende Cursus A (Leeftijd 12 jaar.) II. Voorbereidende Cursus voor Linnen- en Costuumnaaien. (Leeftijd 12 jaar.) III. Opleidingsklasse voor Dienstbode. (Leeftijd 12 jaar.) IV. Opleidingsklasse voor 0nderwi|zeres in Fröbelen (Leeftijd 14 jaar.) Aanmelding bij de Directrice, op de spreekuren. HET BESTUUR. CONFISEUR LANGESTRAAT 1 - HOEK VARKENSMARKT TELEPHOON No. 171 NEEMT EENS PROEF MET 12 CENT PER ONS. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor al het voorkomende Voor net werk wordt ingestaan tegen concurreerende prijzen. Muurhuizen 78. Drierlngeustraat 3, bericht hiermede, dat hij zich te Amers foort gevestigd heeft, als AKHISXENX-ACCOUNXANX. KORTE BERGSTRAAT 10, AMERSFOORT. Correspondent van het accountants kantoor van L. MARKUS, Kalverstraat 6 bij den Dam te AMSTERDAM, Interc. Telefoon 8112. Inrichten, bijhouden en controleeren van koopmans- en particuliere admini- stratiën, beheer van kapitalen enz. GKVESXIGD I89Q. HANDEL IN ie KWALITEIT Magazijnen: Koestraat, Br-stelkantoor: Arnhemschestraat i „De Graaf van Atlone". VARKENSSLACHTERIJ UTRECHTSCHE STRAAT No. 7. TEL. 92 Dagelijks levering van Prima VERSCH Vraag MAGERE, GEKOOKTE a 14 ct. per ons. HARD MAGER 9 ct per ons. in alle soorten Aanbevelend, MAGAZIJN: MUURHUIZEN 29. BREEDESTRAAT 34. Heeft voorhanden een fijne sorteering Horloges, Klokken, Regulateurs, Wekkers enz. Tegen scherp con curreerende prijzen. Reparaties en veranderingen aan alle soorten Uur-en Speelwerken worden door mij uiterst solide, zeer billijk en onder degelijke garantie uit gevoerd. Beleefd aanbevelend. 9 APRIL. 'pgave van de Firma LAMAISON BOUWER Co. Holl. en Buitenl. fondsen vast. Mijnen willig voor liman, overige soorten zonder handel. Cobar 132* i 134-J-. Cult.-waarden vast voor Vorslenl. 118-f-, on. Pelr. vast, overige soorten verlaten. Transvalia :Vraagd. Tabak vast met weinig handel. Amerika net beperkten handel. Slot iets lager. Staatsleeningen. ederland. jffbl. N.W.S. ■tot id. id. id. Iongarijk. )bl. 1892/1904 TAUë. tol. 1862—81 'OSTENRUK. tol. Jan.Juli MeiNov. ORTUGAL. tol. Ic Serie 3e I 0 1 n aa ;te 3 3 27, f 1000. f ïooo. f 1000. 4 Kr. 2000. 4 Ls. 100—100/m. 4 4 3 3 Kr. 2000. Kr. 2000. Frs. 100. 500. Vorige koer» 90 A 90 ,V 741 61A 594 9 April 89* 75-rff 98A 59* Rusland. 1884 Goud 5 G.R. 125/500 Gr. Russ. Spoor 98 4 G.R. 500 Nicolaispoor 1867/69 4 20 1880 4 G.R. 625 Hope Co. 89/90 4 G.R. 625 6e Emissie 1894 4 G.R. 625 Turkije. Obl. 1902 Argentinië. Obl. 1896/99 Brazilië. Funding Loan Obl. 1903 1901/2 Resc. Dom. republiek. m. tick. 1901 4 frs. 500/2500 4 100 £100 100 £100 Industrieels en Finantieele Maatschappijen. Ned. Handel Mij. aand. f 1000 Kon. Petroleum Mij. aand. tl 000 Sumatra Palembang f500 Schib. Petrol, c aand. 100 Great Cobar aand. 100 Am. Car en Foundry aand. d'.l. 1000 Un. St. Steel corp. a dll. 1000 76f 78 78* 78* 73tV 104* 104* - 54 161 161* 284 282* 92A 93 16* 17 133| 132* 33A 33* 34* Scheepvaart Maatschappijen. Nederland. Ned. Amer. Stoomv. Mij. aand. f 50( Kon. Paketvaart aand. f 1000 Rotterd. Lloyd aand. f 500 St. Mij. Nederland aand. f 500/1001 Amerika. Int. Mere. Marine aand. dll. 1000 id. pref. 1000 Obl. 47, 1000 Tabak Maatschappijen. Deli Batavia aand. f 250/1000 Deli Cultuur f 1000 Deli Maatschappij aand. f 1000 Medan Tabak aand. f1000 Senembah aand. f 1000 Spoorwegleeningen. Nederland. Holl. IJz. Sp. Aand. f 1000 Staatsspoor - 250 itallë. Zuid Ital. Spoor 3 L. 500/5000 Amerika. Atchison aand. id. 4 Conv. Chic Rock Dl. p. 2002 4 Denver c. aand. Erie dll. 1000 1000 1000 1000 1000 131* 131f 142 118f 141* 14-1* 7A 'A 192 18* 68 67* 672 103* 103* 437 436* 245 245 412 415 93! 66* 66* 75* 76^ 95** 95* 60* 60* -'0** 20A 15* 16* Kansas C'ty S. aand. 1000 23A 23* pref. 1000 52* 53| Obl. 3 1000 69 A 69* Missouri aand. dll. 1000 24$ 24* id. 2e Hyp. Obl. 4 dll. 1000 79*| Rock Island aand. dll. 1000 '5TV 15* South rail dll. 1000 14TV 14! South Pac dll. 1000 74* 73*! Union Pac 129 129* id. Conv. Obl. 4 dll. 1000 8*iV 84 Prolongatie-rente 4 4* Koerseu van Neiv-T»rk. Van Heden. FONDSEN. Slot van gisteren Oponingsk van heden 76* 76* Rock Island Common 55* 16* 16| Missouri Kansas Texas 24* 24* New-York-Ontario 33* Norfolk Western 63 74* 74* 14* 1H 127* 127 S. Steel Common 34* 33* Kansns Cy South 22* do. do. Pref. 52* Stemming: nauw. prjjsh.

De Eemlander | 1908 | | pagina 3