allerlei. INBOEDEL GYMNASIUM A.J.VMZALINW Crème Soufflé Stoomvaartberichten ADVERTENTIËN te Amersfoort. Laatste Berichten. De Groot en Kuijters verkoopen GEVRAAGD te AMERSFOORT. indiening van Rekeningen Industrie- en Huishoudschool. J LOUIS KLEIN Hzn. "pianostemmer en Reparateur. BAARN. De gemeenteraad ver gaderde Vrijdagmorgen te 10}- uur. Aangeboden werd de gemeentereke ning over 1907, welke gesteld werd in handen de heeren H. Daatselaar en A. van Leersum ter fine van onderzoek. De geloofsbrieven van het nieuw benoemde lid, den heer C. A. Woltman Elpers, werden goedgekeurd en tot diens toelating besloten. Het salaris van den onderwijzer J. v. d. Brink werd periodiek verhoogd met f 25. Aan den heer L. Kuijer alhier werd een strook grond verkocht, ge legen aan den verlengden Dalweg, ter grootte van 100 M2. h f 1 per H. Goedgevonden werd het aanbrengen van een beteren waterafvoer naar den Baarnschen djjk, waarvoor een som werd beschikbaar gesteld van f 1650. De woning annex het gemeente ziekenhuis werd voor f 75 's jaars verhuurd aan den agent van politie G. Martens, onder voorwaarde, dat zijne huisvrouw zich verbindt het lokaal tot opname van lijders aan besmettelijke ziekten te luchten en te reinigen, wanneer geen patiënten zjjn opgenomen en bij opnemen van lijders de lokaliteit daarvoor in gereedheid te brengen. Uit de gemeente-rekening over 1907 blijkt dat de ontvangsten hebben bedragen f 342353,13*, waarondereen batig saldo dienst 1906 van f 14219,45*. Aan opcenten op de Rijks-directe belastingen werd ontvangen f 33386,72; aan inkomsten belasting f 38600,25* aan schoolgelden f 3944,60aan netto winst der gasfabriek, ter bate der gemeentekas, f 4500aan opbrengst der gemeene-reiniging f 4038,50aan huren f 4204aan Rijksbijdragen f 20332,50*aan idem voor het lager- onderwijs f 21874,76. De uitgaven beliepen f 329562,05, waaronder we gens kosten van het gemeenten be stuur f 14306,07, wegens politie f 23030,56 wegens openbare wegen en werken f 34635,55wegens aan leg en onderhoud van gemeente eigen dommen f 73385,15 wegens lager- onderwjjs f 65305,84 (waaronder school borden f33417,70* wegens armwezen f 5662,31*, en wegens renten en aflossingen f 34392,80. Het batig saldo bedraagt f 12791,08*. Bloemencorso. H. M. de Koninging—Moeder zal op 3 Augustus f een bezoek brengen aan het bloemen- corso, dat in den middag van dien f, dag ter eere van den verjaardag H. M., I in het Prins Hendrik Park zal worden gehouden. Ou d-H o 11 a n d. Het oud- Hollandsch marktplein is gesloten. Gedurende de 8 dagen, dat deze oud- Hollandsche tentoonstelling heeft ge duurd werd zij bezocht door zestien duizend personen. SOEST. In de Donderdag gehouden zitting van den gemeentel aad werd de gemeente-rekening aangeboden en in handen gesteld eener commissie bestaande uit de heeren Wilkens, Kok en v. d. Flier. Na breedvoerige discussie werd besloten de benoeming van een ge meente-secretaris uit te stellen tot de volgende vergadering. Tot makelaars werden aangesteld de heeren G. W. van Ee, T. Legger en E. de Bruin Jr. Aan de onder-afdeeling Soest van de V. P. N. werd een subsidie van f 50 verleend voor de te houden pluimvee-tentoonstelling. Eveneens werd voor 1909 een subsidie verleend aan de ogenbare teekensehool en wel ten bedrage van f 900. ZEIST. De bronzen medaille van den algemeenen Ned. Politiebond is uit gereikt aan den buitengewoon gem.- veldwachter E. v. d. Beek alhier. De verborgen put. De put op de heide tusschen Bussum en Hil versum waarvan wjj gisteren melding maakten, wordt naar het Hbld. meldt, voorloopig van een houten deksel voor zien in afwachting van de beslissing van den Minister van Oorlog ten opzichte van het in den put liggende, getuigde, artilleriepaard, waarna de pul wel geheel zal worden gedempt. Men gelooft dat in den omtrek meer van deze putten zijn, die gemaakt zouden zijn toen daar ter plaatse nog een renbaan was. Daarnaar zal nu voorzeker een grondig onderzoek wor den ingesteld. Bloedvergiftiging. De groenteboer P. te Tiel kreeg voor eenige dagen geleden een puistje aan den duim, dat hy stuk krabde. Heden overleed hy aan tetanus. Ter waarschuwing. By het oefenen in het hardloopen viel gisteren te Groningen de 20-jarigen S. M. L., lid van „Gruno", plotseling dood neer. Een smokkelaars drama. Gisterennacht omstreeks twee uur heeft zich op de Belgische grens bij Minderhoudt een drama afgespeeld, dat een trouw ambtenaar het leven zal kosten. De douanebeambten waren op hun gewonen rondgang, toen zij vier smok kelaars ontdekten, die groote zakken droegen. By het zien van de douanen sloeg het viertal op de vlucht. Achtereen werd een jacht op hen begonnen en de douanen zouden hun mannen heb ben ingehaald, toen twee hunner, die het meeste gevaar liepen, zich om keerden, het geweer aan den schouder zetten en vuurgaven op de fiscus-arab- tenaren. Douanebeambte Wouters kreeg de lading hagel in de volle borst en zakte ineen. De ongelukkige werd door zijn kameraden opgenomen en overbracht naar het even over de grens gelegen Meir, waar een dokter hem behandelde. De douanebeambte verkeert in levensgevaar. De smokkelaars zijn over de grens onze provincie binnengetrokken. De daders zjjn nog onbekend. ('s Hert. Ct.) Een wolkbreuk in Tirol. Over het noodweer in het beneden- Inndal (Tirol) en omgeving worden nog de volgende bijzonderheden ge meld. Te Jenbach is de bliksem geslagen in een kalkbranderij, die gedeeltelijk is afgebrand. Volders en Tulfers zijn overstroomdeen man is daar ver dronken. By Brixlegg heeft het van de bergen stroomende water groote verwoestingen aangerichtalle brug gen zijn weggeslagen. De electriciteits- werken van Vogler te Brixlegg zyn vernield, terwijl het postkantoor onder water staat. Bad Mehrn is insgelijks verwoest. Een dame werd daar door het water 300 meter meegesleurd en kon slechts met moeite gered worden. In het Zillerdal by Hart zijn verschei dene huizen door het water wegge spoeld. Daarbij hebben 15 personen den dood gevonden. De loop van de Ziller is gedeeltelijk gewijzigd. Tus schen Filgen en Schlitters is de spoor door het Zillerdal beschadigd en het verkeer gestremd. Ook boven het Schmirndal is een wolkbreuk los gekomen. De weg door het dal is on begaanbaar, de bruggen zijn wegge spoeld. Overal helpen militairen, gen darmerie en brandweer aan het reddingwerk. Ook in Zuid-Rusland hebben hevige stortregens groote schade aangericht. Het treinverkeer is onderbroken. De stad Krementz staat onderwater. Alleen te Odessa wordt de schade op l'/s millioen roebel geschat. De senator als levens redder. Senator Otto G. Fülker, die door zijn heldhaftige houding de wet tegen het wedden in de senaat van den staat New-York er met een stem meerderheid door hielp hij liet zich niettegenstaande een ernstige blinde darmontsteking afgemat en by na on machtig in de zaal dragen heeft thans weer een nieuwe heldendaad verricht. In Albany waar senator Fölker, aan de gevolgen van de blinde darmontsteking nog ziek ligt, brak in een huis 's nachts brand uit. Twee kleine meisjes, die in het huis achter gebleven waren, zweefden in levens gevaar Fölker, die in de aangrenzende straat woonde, ylde toe, oin den brand te helpen blusschen. De vlammen hadden de tweede verdieping reeds bereikt, waar uit de open vensters de angstige kinderen om hulp riepen. Senator Fölker klom niettegenstaande zyn zwakte op het dak van het aan grenzende huis en kwam van daar over de noodtrap in 't achterste gedeelte van 't huis tot op de plaats waar de kinderen in doodsangst tegen elkaar aangekropen waren. De groote krachts inspanning en de dikke rook veroor zaakten byna een zwakteaanval van den senator. Maar met inspanning zijner laatste krachten droeg Fölker de byna bewustelooze kinderen naar Deneden. De beide meisjes waren slechts heel dun gekleed, maar de moedige senator hulde ze in zijn overjas. Toen hij met hen op straat kwam, viel hy door zwakte overmand, bewusteloos neer en moest naar zyn huis gedragen wor den. De doktoren hebben hoop dat senator Fölker niettegenstaande de buitengewoon groote inspanning, de gevolgen der blindedarmoperatie wel te boven zal komen. Automobielongluk. De jonge Winthrap Sants, een stiefzoon van den Amerikaanschen millioennair en sportman William K. V a n d e r 'bilt, is bij Parijs het slachtoffer ge worden van een automobielongeluk en een vreeseljjken dood gestorven. Woensdagmorgen reed hij in zijn automobiel van 90 paardekracbt en hij naderde reeds het kasteel Grésillons, waar hy met zijn gezin zomerverblijf houdt. Hy was vertrokken van Dean- ville, waar de familie Yanderbilt. woont. Er werd schrikkelijk hard gereden en de 200 K.M. van het geheele traject werden in twee uur bijna afgelegd. Hier en daar was de snelheid zelfs 120 K.M. per uur. Niet ver van het doel op een recht stuk van den weg en met een vaart van 110 K.M. brak het rechtervoorwiel en vloog 15 meter ver tegen de boomen. De auto maakte een reusachtige buiteling, rameide tegen een boom en bleef onderstboven liggen. De chauffeur kon opstaan, maar hy liep als ontzind rond en viel toen bewusteloos neer. De eigenaar echter lag geheel onder den wagen, welke door het springen van het ben zine-reservoir in brand stond. Met moeite werd hjj voor den dag gebracht, waarbij bleek dat zijn beenen waren verkoold. De ongelukkige bleef bij kennishij werd op een boerenkar vervoerd eD stierfin zijn woning, twee uur na het gebeurdetelkens vroeg hij naar den chauffeur, die ongedeerd was gebleven. De verongelukte was eerst 23 jaar oud. Hij was in Amerika bekend als sportman. Sedert twee jaar was hy getrouwd en vader van twee kinderen, van wie het jongste eerst vijf weken telt. Een gelukkige neger. De neger Charles Gregory, die de nachte lijke bezoekers van een groote music- hall van Montmartre opvroolykt, door grappige dansen voor hen uit te voeren, heeft een prijs van honderd duizend francs gewonnen in de loterij van tuberculose kinderen van Ormesson, waarvan de trekking verleden Vrijdag heeft plaats gevonden. Charles Gregory, die een vrooljjk man van 28 jaar is, geboren in de omstreken van New York, vertelt zjjn aangenaam avontuur als volgt Hij bevond zich in een sigarenwin kel in de Rue Fontaine, maakte een praatje met den eigenaar, toen deze in een hoek van zyn uitstalkast een vuil biljet vol scheuren ontdekte, dat hij daar vergeten had. „Kijk eens, Charley, zei de sigaren- verkooper, koop me dit stukje papier af, en je zult 109,000 frans winnen. De neger liet zich overhalen en nam het biljet nummer 3101215. Eenige dagen later speelde hij bil- lard in een café, toen hij een kamelot buiten don uitslag van de loterij hoorde aankondigen. Hij kocht de lijst waar de winnende nummers op vermeld werden en toen hij zyn eigen nummer 3101215 daar geplaatst zag naast 100,000 francs, voerde Charley de grappigste levendigste dans uit, welke men ooit gezien heeft. Maar Charley Gregory is niet alleen danser, hjj is ook philosoof. Hij heeft aan zjjn vrien den verklaard, dat hjj zou blijven dansen en dat hjj zijD fortuintje ge bruiken zou om zich met zijn jonge vrouw netjes in te richten te Parijs. „En wat gaat u nu doen vroeg hem een reporter. En de neger ant woordde eenvoudig„Doorgaan met wat ik altjjd gedaan heb." Diefstal van vrouwen haar. Een jonge boerin uit Norman- dië had zich als miD verhuurd bij een koopmansfamilie te Parijs. Toen ze er eenige dagen was geweest, verlangde mevrouw dat ze haar prachtig haar zou laten knippen, daar baar hoofd niet zuiver was. Als ze weigerde kon ze wel weer heengaan. Men verwees haar naar een kapper in de buurt, die de operatie wel zou uitvoeren. Met tranen in de oogen leverde zij zich aan den scherprechter over. Toen de kapper zijn werk had verricht, zag ze tot haar grooten schrik, dat de man te kort proces had gemaakt en dat de naakte huid kwam te zien. De van het haar beroofde vrouw wilde natuurlijk haar eigendom meenemen. Maar mevrouw wilde het haar tot aandenken bewaren. Nu begon de min vermoedens te krijgen. Zij vertelde het geval aan de dienstmeid er naast, die haar vei telde dat alle minnen en dienstboden even kaal bjj den koop man waren weggekomen. Nu deed ze aangifte bjj de politie, die ontdekte dat de koopman en zjjn vrouw met den kapper een handel in vrouwenhaar dreven. Levende fakkels. Dins dagavond, wilde juffrouw Arthur Coppens, herbergierster, wonende te Roubaise, die haar beide zusters op visite had, koffie klaar maken en om haar vuur aan te wakkeren goot zij er petroleum op. Bij het contact met de vlammen ontplofte de recipient en in een oogenblik stond de herber gierster midden in de vlammen. Hulp zoekende, jjlde ze naar de keuken, en wierp zich op het kleine twaalfjarige dienstmeisje Jeanne Vandenberghe, wier kleeren onmiddellijk vlam vatten. Het dochtertje van juffrouw Coppens, goed twee jaar oud, rende op haar moeder toe, deze geraakte ook in brand en weldra geleek het of drie levende fakkels het huis in alle richtingen doorkruisten, dreigende de vlammen ook over te brengen aau de kleeren der getuigen van dit drama, die door de angst als aan den grond genageld waren bljjven staan. Buurlui slaagdeD er eindelijk in met emmers water en dekens de vlammen te doen verdwjjnen. Jeanne Vandenberghe en de kleine Simonne Coppens zjjn gistermorgen het ziekenhuis overleden. Uit dentreingeworpen. Met den morgentrein Regensburg- Passau werden Woensdag door een burger-transporteur twee misdadigers vervoerd. Terwjjl de eene in de retirade was, wierp de andere den bewaker plotseling peper in de oogen. De boef greep toen den razend van pjjn zijnden man aan en wierp hem uit het raam van den in vollen vaart zijnden trein. Zjjn kameraad, die niet mee in het complot betrokken was, trok dadelijk aan de noodrem, de machinist remde, maar voordat de trein stilstond was de misdadiger verdwenen. Men heeft van den vluchteling nog geen spoor gevonden. De transporteur werd zwaar gewond opgenomen. Goud in de Poolstreek. De Engelsche expeditie Mansfield, die naar Spitsbergen gegaan is om goud en diamanten te zoeken, is zooeven naar Trondheim teruggekeerd met vjjftig groote kisten vol mineraliën, die in Engeland nauwkeurig onderzocht zullen worden. De expeditie is twee jaar in Spits bergen gebleven en meldt, dat ze goudmjjnen gevonden heeft. Mansfield, de leider der onderneming verklaart zelfs, dat hjj daar een nieuw Klondyke hoopt te vinden. Burgerlijke Stand van 1 Augustus 1908. GEBORENMarie Cornelis, z. van Abraham Cornelis Christiaan Planjje en Maria Cornelia Slotboom. OVERLEDENWillem Godfried Bennard Jansen, oud 64 j. ongeh. Dirk Leenniga, oud 8 dagen. Roe- lot Willem Willemse, oud 11 mnd. MAATSCHAPPIJ „NEDERLAND.' „Ambon", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 1 Aug. te Port Said. „Flores", van Batavia naar Amster dam, arriveerde 1 Aug. te Marseille. „KoDing Willem I" van Batavia naar Amsterdam vertrok 1 Aug. van Perim. „Koning Willem III" van Amster dam naar Batavia, vertrok 31 Juli van Lissabon. „Timor", van Batavia naar Amster dam, arriveerde 1 Aug. te Havre. „Vondel", van Batavia [naar Am sterdam, vertrok 1 Aug. van Singa pore. NOORDDUITSCHE LLOYD. s.s. „Prinz Friedrich Wilhelm" (New York-Bremen) 30 Juli 12 uur v.m. van New York vertrokken. s.s. „Lützow" (Bremen-Oost Azië) 31 Juli 3 uur v.m. van Rotterdam ver trokken. s.s. „Therapia" (Marseille-Nicolajeff) 31 Juli van Smyrna vertrokken. s.s. „Skutari" (Marseille-Nicolajeff) 31 Juli in Smyrna aangekomen. s.s. „Sachsen" (Batum-Marseille) 31 Juli in Marseille aangekomen. Koersen van New-York. Van Heden. FONDSEN. Atchison Topeka Rock Island Common Erie Railway Miss. Kan. Texas New-York-Ontario Norfolk Wester Southern Pacific Southern Railway Union Pacific U. S. Steel Common. Kansas Cy South do. do. Pref. Stemming prjjsh. Slot van Openlngsk gistoron van hoden 87f 17f 24} 31} 41} 73} 93 18} 155} 45} 25} 57} 87} 24} 31} 42} 731 93} 155} 45} Mr. L. van Lier, wethouder der Gemeente Utrecht heeft heden zijn ontslag als raadslid bij den Burge meester ingezonden. De heer van Lier trekt zich geheel terug uit het amb telijk gemeenteleven, nadat hij meer dan 30 jaar lid van den Raad van de hoofdstad van ons gewest is ge weest. Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland hebben goedgekeurd het besluit van den Haagschen Gemeente raad, waarbij de f 1000 op de Gemeentebegrooting voor dit jaar is geplaatst, ten behoeve van de pen- sionaeering der wethouders. De Deurwaarders te Amersfoort zullen op Donderdag 6 Augustus 1908 des voormiddags 9} uur in de Concertzaal „DE AREND" aan den Arnhemschen straatweg aldaar publiek om contant geld Hen geheelen w.o. voornamelijk diverse ameublemen ten, groot Mahoniehouten Buf fet, tafels, stoelen, canapé's, linnen kasten, bonheur du jour, pianino, groote brandkast, secretaire, zilver kasten, penantkast, ledikanten met toebehooren, waschtafels, bedkastjes, spiegels, schilderijen, klokken, pendule, kleeden, gordjjnen, fornuis, kachels, voorts bokkenwagen, handkar, koper-, glas- en aardewerk, een restant wjjn en hetgeen verder te voorschijn zal worden gebracht. Daags te voren te zien van 912 en van 24 uur. iemand, die bekwaam en gefiqgen is een Hollandscheu herdershond, 4 jaar oud, woelig van aard, zóo af- terichten, dat hjj buiten rustig meë- loopt en zijn meester gehoorzaamt. Brieven met prijsopgave, motto „Herdershond", Bureau Eemlander. van 1 tot 19 AUGUSTUS. De aanwezige burgergeneeskundigen hebben zich bereid verklaard de practjjk waar te nemen. Het Tweede Toelatingsexamen is bepaald op MAANDAG en DINS DAG 7 en 8 SEPTEMBER des voorm. te 9 uur. Aanmelding van kandidaten wordt verzocht vóór 25 AUG. bjj den Rector J. H. MOLL, Groote Koppel 2. Wegens vertrek van hier verzoekt de Heer MOIJNIEB beleefd om v66r 15 ACOUSTICS. Met SEPTEMBER, vangende volgende cursussen aan: 1. Hulp ln de huishouding. (leeftijd 16 jaar.) 2. Voorbereidende klasse B (leeftjjd 14 jaar.) 3. Eoken, strijken, costuum- naaien, (voor dames.) 4. Idem, in avondlessen, (voor dienstboden.) Aanmelding bjj de Directrice op de spreekuren, nieuw Schoolgebouw, Beekestein. HET BESTUUR. CONFISEUR Langestraat 1, hoek Varkensm. Telephoon no. 171. 20 ct. per ons. Drlerliigenstraat 3,

De Eemlander | 1908 | | pagina 3