weerbericht. allerlei. aöyertentien Thermomet^rstand AGENDA. Kerk en Schoolnieuws. •S oomvaartberichten. SOCIËTEIT AMICITIA. Toupflée Julia vau Liap-Cnypers. SySwïa Silombra. DE' GROOT en KUYTERS DIVERSE INBOEDEL- en ANDERE ROEREMIE GOEDEREN MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. Opgemaakt voorm. 10.50 uur. De Bildt, 26 Febr. 1910 Hoogste barometerstand 776.9 m.M. te Horta, laagste 738.9 m.M. te Holyhead. Verwachting tot den avond van 27 Febr. 1910. Meest matige tot krachtige Z.-lijke tot W.-lijke wind. Gesteldheid van de lucht: Zwaarbewolkt of betrokken, regenbuien. Temperatuur; Dezcltdo. Barometerstand te AMERSFOORT. 746 m M. Vorige stand te 12 uur 748 m.M. te Amersfoort. Hoogste gisterenF. 50 Laagste hedennachtF. 30 Hedenmiddag 12 uurF. 45 ciale Staten, wegens het overladen van den heer P. Hartman te Soest. Uit de beraadslaging daarover ge houden bleek, dat men den heer VV. van Klooster, te Eemnes, als de aan gewezen man beschouwde om den heer Hartman te vervangen. Vermoedelijk zal dus de heer W. van Klooster in de morgen te houden vergadering van het Centraal Bestuur wel definitief candidaat worden ge steld. Lie heer H. Tromp van Holst is met ingang van 1 Mei benoemd tot secretaiis van het Hoofdbestuur van het Utrecbtsch Genootsch. van Land bouw en Kruidkunde. De afdeeling Amersfoort van de Ned. Vereeniging tot afschaffing van alcoholische dranken houdt Zondag 6 Maart a.s. in het Venduhuis een fees telijke bijeenkomst voor hare leden en introducee's. We hopen, dat nu a. s. Maandag ook eens de groote zaal van Amieitia geheel gevuld zal zijn. Het stuk ver dient het ten volle, maar zeker meer nog de hoog begaafde actrice, mevr. van Lier-Cuypers. De schrijver heeft het stuk „Sylvia Silombra" aan haar opgedragen en te oordeelen naar de buitengewoon gunstige recensies wordt het zeer goed gespeeld. Vooral het spel van mevr. van Lier wordt door allen zeer geroemd. Door de politie alhier is een peisoon aangehouden, die verdacht wordt van dietstal, gepleegd te Ou dewater, waarheen bij is overgebracht. Door de politie is een vrouw opgespoord, die verdacht wordt van diefstal van hout. Tegen haar zal proces verbaal worden opgemaakt. De agent van politie J. van der Schaal is beuoemd tot gemeenteveld wachter te Appeltern. Een begin van brand werd heden- namiddag, door spoedig verleenen van hulp door de heeren Eggink en Kal- veen, gebluscht. in de meubelmakers werkplaats van den heer v. d. Hoeven aan de Langegracht. Spuit 3, die nog was uitgerukt, behoefde geen dienst te doeD. De algemeene vergadering van de sociëteit Amieitia herkoos gisteren de aftredende bestuursleden en koos in de vacature—A. P. Scbrüder den heer J. W. C, Bloem. Voor het meisje dat naar een Sanatorium moet is nog in dank ont vangen By Ds. Vunderink van Jhr. J. W. A. B. W. v. V. hier, f 10. v. d. H. Rotterdam, f 2.50. Bij den heer D. Gerritsen van N. N. f 2.50. (Hieronder worden gratis opgonomen aankondigingen van vergaderingen, uilvoeringen enz.) 28 Fobr. Tooneelvoorstelliug. Amieitia. 28 Febr. Vergadering Ambachtsschool. 1 Maart. Concert. Amieitia. 1 Maart. Verg. afd. Amersfoort Kon. Ned. Bond van O. O. in de Arend. 6 Maart. Volksavond Nut. Amieitia. 6 Maart. Feest vergadering Ned. Ver. in het Venduhuis. 7 Maart. Nut. Amieitia 13—16 April. Huisvlijttentoonstelling in Ami eitia. 21 April. Toonkunst. Amieitia. PREDIKBEURTEN op Zondag 27 Februari 1910. EVANG. LUTH. KERK. Voorm. 10 uur Ds. J. L. F. de Mejjere. REMONSTRANTSCHE KERK. Voorm. 101- uur Ds. I. Hooykaas. DOOPSGEZINDE KRING. Logegebouw van Persynstr. 1. Voorm. 101- Ds. F. C. Fleischer van Winterswijk. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur Beleefd verzoek ik U opname van onderstaande. By voorbaat mijn dank. DE VRIJWILLIGE BRANDWEER I „Hè, alweer die Vrijwillige Brand weer 1" Mag ik u beleefd uitDOodigen dien uitroep voor u te houden Wij staan by een Doode. Den 22e Februari overleed zacht en kalm de Ameisfoottsche Vrijwillige Brandweer. Waarom zij overleden is Volgens het college van B. en W. onzer Gemeente was zij niet meer noodig in dit aardsche tranendal en heeft een plotselinge dood een einde gemaakt aan haar overigens zoo nut tig leven. Ik geloof, dat, werd er eens sectie op het lijk verricht, een heel andere doodsoorzaak zoude worden geconsta teerd. 't Is haar gegaan als zooveel en zoovelen, aan wie men veel vetschul- digd is, doch dit niet erkennen wil en dan liefst met één mep een einde maakt aan wat eens de steun en toe vlucht was. Miskenmng, daardoor tering met acuut verloop. En of andete medicynmeesters al betoogden, dat het leven friscli en blij nog kon opbloeien, als zy de patient te verzorgen kregen, of anderen al tud en moeite gaveD voor bet dier bare leven van deze patient, hef, d .od- vonnis moest worden uitgespioken en het iyk is buiten de deur gezet. Wjj staan bij een Doode. Verzuimden zy, die het doodvonnis uitspraken, dan ook met een enkel woord te gewagen, te heidenken het vele goede door deze Doode by haar leven verricht, velen met my, die nog aan vormen hechten en dankbaarheid durven toonen, ztcü niet buigend voor het woord van het„Gezag," brengen een eeresaluut aan Amersfoort's vrijwillig Brandweer corps, en leggen in gedachte een bloemenkrans op de van Gemeente wege met een armoedig kleed be dekte baar 1 Zij ruste in vrede, maar leve nog lang voort ïd de herinnering van Amersfoort's Butgery. Nademaal het niet goed is te blij ven treuren, betgeen ons Dagel. Be stuur zoo diepzinnig inzag, schonk zij het leven aan een nieuwe spuit, ingeschreven in deu Burgerlijken stand onder den naam van „Reorganistatie in Studie." Een mooie Daam, een heel mooie 1 Daarom, dat zij leve 1 Met belangstelling zullen wij den groei van dit wezen gadeslaan. Over een jaar of 15 kan 't een heele juf fer zyn. Tot zoolang wordt Je Burgery be leefd uitgenoodigd voor den donker naar bed te gaan en's winters daarbij in de kou te zitten met bet oog op brandgevaar. Uw abonné. V. Eigenaardige vondst. Op een der laatst gehouden afbraak veilingen aan den Ringdijk by Lisse, enkele weken geleden, kocht de voer man De Ridder, aan den Ringdijk o.a. een eikenhouten deur, die naar het uiterlyk te oordeelen. zooals het ijzeren roosterpaneel, brievenbus, enz., afkom stig was van een royale behuizing uit vroeger dagen. Tegen den binnenkant van de deur was op bet onderste paneel een yze- ren pla t bevestigd, die De Ridder, om het doel waarvoor hij die deur wilde gebruiken, er heeft afgesloopt. Toen hij deze plaat had weggeno men kwamen er te voorschyn een aehttai briefkaarten en een postwissel, welke allen geadresseerd waren aan den heer H. Frankfort, Prins Hen drikkade te Amsterdam. Deze postwissel, groot f 12. was reeds op 11 Augustus 1897 uit's Hertogen bosch verzonden en is daar dus ruim 12 jaren verscholen geweest. De briefkaarten dateerden uit ver schillende jaren en waren respectie velijk 5, 4, 3 en 2 jaren geleden ver zonden en behelsden alle bestellingen van grutterswaren, waaruit blijkt, dat de heer FrankforL hoogstwaar schijnlijk een groothandelaar was in grutterswaren en aanverwante artike len. Toen deze vondst was gedaan bleek, dat de bovengenoemde Ijzeren plaat ter plaatse van de gleuf van de brievenbus eenigszins afweek; waar door deze stukken in plaats van in de bus tusscben deze p] ut en de deur zijn geraakt. Deze poststukken zijn opgezonden naar het postkantoor te Amsterdam. Vaneen diamantenbroche en een bonte kraai. Terwyl de heer Rink, te Beverwijk, dezer dagen op een pad in den omtrek van de Breesaap fietste, bemerkt hy op een stuk grond een groote bonte kraai, die met forsche. woedende slagen op iets pikte. Bij nadering had de vogel nog niet veel lust, trots het gesis van dien heer, om weg te vliegen en deed pogingen om het voorwerp mede te nemen, 't geen mislukte. Bij on derzoek bleek, dat het een groote diamanten broche was. Na de autoriteiten kennis van het gebeurde te hebben gegeven, heeft de heer R. de broche te Amsterdam la ten waardeeren en is tot de conclusie gekomen, dat deze van zeer booge waarde is. Beëediging geweigerd. De Aruhemsche rechtbank weigerde het beëedigen van een door den raad benoemden makelaar in onroerende goederen, daar de wet deze niet kent, In Amsterdam en Rotterdam gescbiedt dergelijke beëediging wel. Hy was er wel achter. Te Raincy is een moderne wonder- doenei gearresteerd, die gelukbren gende amuletten verkocht en dagelyks een 250 francs met zyn handel maakte. „Professor d'Aryanis," zoo noemt zich de man, fabriceert den „almachtigen gordel," die alle levensgeluk verzekert en 25 fr. kost. Bovendien biedt bij „den negatieven tooverstaf" aan voor 9 fr. Deze staf brengt wel niet bet goede aan, maar hij kan anderen na deel toe brengen. Verder heeft bij nog „Indische geluksamuletten" van 15 tot 20 fr., goed voor de gezondheid en tevens een aardig oorsieraad. Met deze apparaten maakte de pro fessor de beele wereld gelukkig. Zyn omvangrijke correspondentie werd door vier machine-schryfsters afgedaan. Onder zijn dankbrieven vond men epistels van lieden uit alle standen en bedrijven. De correspondentie is volslagen internationaal. De professor, die eigenlyk Pons heet en sinds 4 jaar zyn zaakje drijft, kon zich uit de ontvangsten reeds tegen contant geld een mooie villain Raincy koopen. De kracht van den geluksgorder is dus wel bewezen Laatste Berichten Men meldt uit den Haag, dat in de secties der Tweede Kamer on gunstig zijn ontvangen het enquète- voorstel-Troelstra, het ontwerp-nacht- arbeid voor bakkers en het ontwerp tot herziening van gemeentelijk be lastingstelsel. Burgerlijke Stand van 24 Februari 1910. GEBORENDirkje d. v. Jan Veer en Ma ria de KruüflF. Wilhelmina Anna Geer- truida d. v. Johannes Petrus Steenbeek en Evertje van den Bor. Cornelus Gerardus Alotfsius z. v. Gerardus Johannes Wenne- kendonk en Sophia Johanna van de Poel. Simon z. v. Jacob Menko en Jetje de Zoete, Rene Francois z. v. Hendrik Willem Klerk de Reus on Maria Johanna Hennes Evert Franciscus z. v. Evert Kooi en Grietje van Fulpen. Jeannette Wilhelmina Woutora d. v. Gerrit Stam en Janna Wilhelmina K reuzer. GEHUWDFoeke Huizinga en Marie van Schoten. OVERLEDENMagdalena Suzanna Kool 23 jaar, ongehuwd. Larnmertje Dekker 35 jr. echtg. van Aalt Baatje. MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. „Koning Willem I," van Batavia naar Am sterdam, vertrok 25 Feb. van Lissabon. „Koningin Wilhelmina", vertrok 24 Febr. van Batavia naar Amsterdam. „Madura", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 25 Fedr. Kaap del Armi. .Oranje", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 25 Feb. te Lissabon. „Sumatra", vertrok 26 Febr. van Amster dam naar Batavia. half acht. Tooneelspel in 5 bedr. van Jhr. VAN RIEMSDIJK. Prijzen: f 1.75 (leden f 1.50), fl. f 0.40. Zie de aanplakbiljetten VENDUHUIS aan bet Havik no. 20 te Amersfoort. De Deurwaarders zullen op Dingdag 15 Maar i 191© 's morgens IO nur in hun genoemd Venduhuis, pnbtiek veirkoopen waaronder: drie salon-ameublementjes, cylinderbureau, mahonie chiffoniere, eiken chiffoniere, mahonie penant kastje, eenige geschilderde meubelen (byna nieuw) diverse canape's, cra- pauds, stoelen (zoowel met trijp als met leer), diverse mahonie en andere tafels, spiegels en schi derijen, diverse rijwielen, party galanteriën, partij ge ëmailleerd goed, ha«l inetj geiser, wiokeloptand met toonbank met teakhouten blad, diverse vloerkleeden, kinderwagen, ijzeren pomp, handkar op veeren, enz. enz. KykdagenParticulier Zondag 13 Maart 1910 van 113 uur. Publiek Maandag 14 Maart 1910 van 94 uur.

De Eemlander | 1910 | | pagina 2