District III KIEST Dinsdag 9 Augustus Het Bestuur der Kiesvereeniging „GEMEENTEBELANG? HnH frOTVIODTlI'O. A T,pVlit"PPt' WEERBERICHT. Thermometerstand STADSNIEUWS. INGEZONDEN. OOK EEN NABETRACHTING. ALLERLEI. MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. Opgemaakt voorin. 10.50 uur. Do Bilt, 6 Augustus 1910. Hoogste barometerstand 769.6 m.M. te Haparanda laagste 752.3 te Memel. Verwachting tot den avond van 7 Au gustus 1910. Meest matige W.-lijke tot Z.W.-lijke wind. Gesteldheid van de luchtGedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen. TemperatuurDezelfde. Barometerstand te AMERSFOORT. Barometerstand hedenmiddag te 12 uur 760 m. M. Vorige etand te 12 uur 756 m. M. te Amersfoort. Hoogste gisterenF. 64 Laagste hedennachtF. 53 Hedenmiddag 12 uurF. 67 AMERSFOOBTSCHE BAD-EN ZWEMINRICHTING. TEMPERATUUR van het water op Vrij dag 6 Aug. des 's morgens 7 uur is 63" F. Aan den inspecteur van de volksgezond heid dr. D. J. Hamburger, te Utrecht is verlof verleend van 8 tot en met 22 Aug. dr. Th. G. den Houter, te 's-Gravenhage zal hem tijdens zijn verlof vervangen. („st. Ct.«) Morgenmiddag zal het eerste 7-tal der Amersfoortsche Zwom- en Poloclub zijneerstenvriendschappelijkenpolowedstrijd spelen, in de Zweminrichting alhier tegen een 7-tal uit Zwolle Door de A. Z. en P. C. is een verguld zilveren medaille voor dezen wedstrijd uitgeloofd. Het belooft een spannende strijd te worden. Voor het examen Engelsch L.O. is o.a. geslaagd de heer A. Pot, alhier. Voor het examen Handteekenen L. O. is o.a. geslaagd de heer C. H. van Buuren. alhier. In de sociëteit Vereeniging heeft Donderdag de korpswedstrijd van het Stedelijk Kcgelconcoui-6 plaats gehad Twee clubs waren niet opgekomen. De uitslag is als volgt: 1. Udi, 38 treffers, 235 p.; 2. Thor I, 37 tr., 219 p.; 3. Houdt Plank, 34 tr., 205 p.; 4. Thor II, 32 tr. 205 p.; 5. Val om. 34 tr., 189 p.; 6 Acht o.d. Koning (vereeniging), 28 tr., 181 p.; 7, Coroibus, 26 tr., 151 p. De feestelijke uitreiking dor prijzen is bepaald op Dinsdagavond 9 uur Bij die gelegenheid muziek, verlichting a giorno van den tuin, en bal. Programma van het concert, Zondag avond te 8 uur in Amicitia te geven door de Stafmuziek v /h. 5e Rog. Inf. 1. Friedensglockcn, marsen Urbach. 2. Ouverture „Le Cheval do bronze" Auber. 3 Iu schoner Maiennacht, Walzer, Rentszel. 4. Fantaisie uit de opera De Hugenoten, Meyerbeer. 5. Ouverture „Les Dragons de Villars", Maillart. 6. Czardas oder Der Geist des Woiwoden, Grossmanu. 7. Ave Maria, Schubert. 8. Fautaisie uit de opera Le Trouvère, Verdi- v. Aaken. Programma van hot concours hippique, op het sportterrein „Bi rkhoven" te Amersf op Zondag 21 Augustus 1910 Aanvang l'/a uur. n.m. No. 1. Concours Eenspannen, ingespan nen voor tweewielig rijtuig, toebehoorende aan Landbouwers, welke uitsluitend het Landbouwbedrijf uitoefenen, geheel ter be oordeeling van het Bestuur, le prijs f S0. 2o prys f 60.3e prijs f 40.Inleggeld f 1.50. No. 2. Concours Eenspannen, toebe hoorende aan Particulieren, hoogte 6tok- maat boven 1.54 M. le prijs groole ver guld zilveren medaille, met f 10.voor den koetsier. 2e prijs groote zilveren medaille,z met f 5.— voor den koetsier. 3e prijs zilveren medaille, met f 2.50 voor don koet ier. Inleggeld f 2.50. No. 3. Concours Tweespannen, toebe hoorende aan Particulieren, stokmaat boven 1.54 M. le prijs groote verguld zilveren medaille, met f 10.voor den koetsier. 2e prijs groote zilveren medaille, met f 5 voor den koetsier. 3e prijs zilveren me daille, met f 2.50 voor den koetsier. In leggeld f 5. No. 4. Concours voor het best gaande Rijpaard, oebehoorende aan Officieren of Heerrijders, le prijs f 150.2e prijs f 100.3e prijs f 50.Inleggeld f 5. No. 5. Groot Springconcours voor Spring paarden, toebehoorende aan Officieren en Heerrgders. le prijs f 150.2e prijs f 100.3o prijs f 50.4e prijs f 25.—. Inleggeld f5 No. 6. Jachtrit achtor een Jagermeester, eindloop van 1200 Meter, voor Officieren en Heerrijders, le prijs f 150,2e prijs f 100.3e prijs f 50.Inleggeld f 5. De Generaal-Majoors Inspecteurs der Cavalerie en Bereden Artillerie hebben ver gunning verleend tot deelname aan de nummers 4, 5 en 6 met Rjjkspaarden. Er wordt geredeu onder de Reglementen van het Centraal Comité voor Concours- Hippiques in Nederland. Bij tijdige aamvraag (voor 15 Augustus) kan voor stalling gezorgd worden dooi den Secretaris den Heer H. Meursing, Soesterdwarsstraat 23, Amersfoort. Telefoon No. 3. Door de politie is proces-verbaal op gemaakt tegen een persoon, die, gezeten op een fiets, een paard aan de haud leidde, hetgeen bij de jongste verordening strafbaar is gesteld. Op den openbaren weg zijn gevonden en op hot bureau van politie gedeponeerd een lepeltje, een ceintuur en een armband. Waart gij, waarde lezer I er wel eens getuige vau, dat een vogel een uil in 't vizier kreeg, hier of daar gedoken in een hoekje Met zijn meest krassende stem roept hij meerdere vogels op, om zich met hem te vereenigen, die dan onder luid gekrijsch, geschreeuw en getjilp in groote kringen rondvliegen om het voorwerp harer boos heid. Komt een der vogels den uil te na, dan is eene enkele beweging van dezen voldoende om deze brutale op] een ge- pasten afstand te houden. En nadat het vogelenheir zich op hoogen kijftoon eenigen tijd heeft afgesloofd en afgemat, gaat de een na de ander zijn nest of een boom opzoeken en wordt het langzamer hand stil op de plaats, waar slechts eenige uiiuuten te voren een wild gekrijsch de lucht vervulde. Hebt gij zoo iets wel eens bijgewoond? Zoo ja, dan kunt gij U eene voorstelling maken van het slot van de jongste verga dering van onzen Raad. Aan 't einde dor zitting, bij de gebrui kelijke rondvraag aan de Raadsleden of er nog zijn die wat op 't gemoed hebben, wat geen betrekking heeft op do agenda, vraagt een der leden inlichtingen aan B. en W. omtrent een loopend contract met een Ziekenhuis, te beantwoorden in eene volgende raadsvergadering. Volgens zijn gevoelen betaalt do Gemeente te veel voor sommige patiënten. Daar breekt de bom los! Neen, niet in een volgende vergade ring, ik zal dadelijk wel inlichtingen geren, roept een tweede lid. Het eerste lid Ja, maar ik heb inlich tingen aan 't Dagelijksch Bestuur gevraagd. Het 2e lid: Gevraagd of ongevraagd, we geven direct inlichtingen. En als klet terende rogendroppels van een leien dakje, rollen de woorden van des tweeden sprekers lippeu, die inlichtingen moeten vormen, maar het inderdaad niet zijn. 't Is merkbaar dat de vergadering warm loopt! Van eene andere zijde beweert een lid dat des eersten vragers vraag op deze plaats niet thuis hoort. Ga daar mêe naai de ziekenbussen. Ge weet van 't heele contract niets af. Het eerste lid betuigt, dat hij van het Contract wel wat af weet en dat het zieken huis, strikt genomen, in mora gesteld zou kunnen worden. Dat wordt hot lid van de andere zijde te machtig. De vuist doet, naar men mij zeide, dienst tot accompagnement, bij wijze van turksche trom. In mora stellen? Gij weet niet eens wat dat woord beteekent, anders zoudt gij 't hier niet gebruikenl 't Eersto lid: Ja, maar ik heb inlichtingen gevraagd aan 't Dag. bestuur, voor een volgende vergadering. M. d. V. U moest hierover geen discussie toelaten Daar stuift weer een ander lid op, eveneens, naar ik hoor, met vuistslag klem gevende aan zijn woorden: Geen discussie toelaton eu hg wel aan 't woord? Wat hebben wij hier te maken met zijn onzinnige vraag? Want onzinnig is die 1 Wat scheelt ons hier een fortuintje voor de zieken bussen, enz. De vergadering wordt meer en meer rumoerig. Hier roept er een: ga er mêe naar 't ziekenhuis; van eeu andere zijde: ga er mêe naar de apothekers. Weer een auder: we hebben hier beste apothekers, vraag dat maar! En zoo komen van verschillende zijden op- en aanmerkingen, die in 't rumoer verloren gaan. Des eersten sprekers buurman, wordt het zaakje te machtig Hij kan personen en zaken gansch niet meer uit elkander houden en wordt grof persoonljjk. Volgt een ver zoek van den eersten spreker aan den Voorzitter, om tocht as-je-blieft gebruik te maken van den hamer. Daar valt een slag ende discus sie is gesloten! Oef!!! Is het beeld van mijn vogel lawaai U niet juist genoeg in zijn consekwenties welnu, verbeeld U dan, dat de boden in de raadzaal rondloopen met een wit sloof voor en een blaadje in de hand, en gij hebt een vrij getrouw beeld van een ruzie in een net koffiehuis. Ik vermoed, dat menig lid, tot kalmte gekomen, bij zich zelf heeft gedacht: ik heb mij toch mal aangesteld, en dat de voorzitter zal begrijpen, dat het juister ge zien en voor 't prestige van den Raad beter geweest ware, als elke discussie over de vraag direct door een hamerslag was gekeerd. En ten slotte vergete men niet, dat het niet de heer Rijkens is, (die ter sprake brengt wat hij meent dat zjju plicht is als raadslid) die het den burgemeester onmo gelijk maakt goed te presideeren, maar dat dit de schuld is van leden als Jorissen, Plomp en Kroes, door de wgze waarop zij discussie meenen te moeten voeren. Zij zijn het, die zoo'n vergadering, waariu waardig heid diende voor te zitten, tot een Janboel maken. Met dank voor de plaatsing Uw abonné v. de L. De Vesuvius. Woensdag is een stuk van den krater van den Vesuvius ingestort. Prof, Christonen, de directeur van het meteorologische instituut op den Vesuvius, schrijft het gebeurde toe aan recente aardschokken, die in het zuiden van Italië hevig zijn gevoeld. - Eenrattenfokker. Den vo- rigen zomer kocht de heer J. C. v. Pernis te Spijkenisse twee paar witte rattei. Hy

De Eemlander | 1910 | | pagina 2