De Amsterdamsche Anthraciet Maatschappij. De Ruiterkade 107. Amsterdam. Telegram-Adres „Brekerij". POLMAISE Anthraciet uit onze Brekerij te Amsterdam. J. VAN GINKEL Jz. Hoogeweg 76. Tel. 206. Amersfoort 2000 levenslange 400 biJ POLMAISE ANTRACIET is o.a. daarom de beste, voordeeligste en betrouwbaarste omdat ze: AMSTERD A MSCHE ANTHRACIET MAATSCHAPPIJ. De alleenverkoop bij Alle week- abonnés op dit blad. die in het bezit zijn eener verzekeringspolis, zijn volgens ae bepalingen in die polis vermeld. tegen ongelukken verzekerd voor sou b.drag van: 300 verlies van één m Vestigt de aandacht op hare Machinale Anthraciet Brekerij en Sorteerderij te Amsterdam gelegen, waarin uitsluitend en alleen Wales en POLMAISE Anthraciet gebroken en gezuiverd wordt. 1. Qualitatief de eerste soort is naast Wales. - 2. Onder den naam der mijn van herkomst geleverd wordt en daarbij 3. De eenige soort naast Wales is, die door ons aan de markt wordt gebracht, zoodat verwarring of vermenging onmogelijk is, 4. Bewerkt wordt in onze onder gunstigste omstandigheden werkende brekerij en sorteerderij, een flinke inrichting waar o.a. geheele zeebootlossiogen zonder verder transport direct voor den wal lossen. - Wij verkoopen ons product en gros, brengen echter de voordeelen daarvan onder Uwe aandacht, hopende dat U van Uwen Brandstoffenhandelaar zult verlangen Bestelkaarten kunnen ook aan ons direct gericht worden en dragen wij dan voor stipte uitvoering Uwe orders door plaatselijke detaillist zorg. De noteeringen bedragen Afmeting 30|50 m.M. fl.65 Afm. 20|30 m.M. fl.60 Afm. 12|20 m.M. fl.20. De Ster van het - - Zuiden. - - HWSK GULDEN bij GULDEN bij GULDEN by GULDEN bij GULDEN bij ^Ov verlies van OO T0r'ies van oO verlies van Qverbos van elkon GULDEN bij GULDEN ongeschiktheid. overlijden. hand of voet. één oog. een duim. een wijsvinger. anderen vinger. Uitkeering dezer bedragen is gewaarborgd door THE OCEAN ACCIDENT GUARENTEE CORPORATION Lid., Directeur voor Nedorl. Edward Heijman, Oude Turfmarkt ld, Amsterdam hand of voet. \*m Franco thuis Amersfoort. Netto contant. FEUILLETON. Vertaald uit het Italiaanscb. 13) Door haar treffende originaliteit on derscheidde hertogin Estella zich als echte Romeinsche ouder de half koket- snibbige, half spiritueel-frivole gezichtjes vau den modernen tijd en waar zij zich ook vertoonde, was zij zeker van de overwiunig. „Ik wil n beiden niet storen, als gij geheimen te behandelen bebt", zeideher tog Cesare schertsend. „Wij willen geen geheimen, ge stoort ods dus niet, Cesare. Maar we willen u niet ophouden", antwoordde zijn ge malin. „Goed goed, dan trek ik mij terug. Ik heb aan Attilio ook nog een bericht te doen toekomen". Daarmee ging hertog Cesare, na zij» gemalin de hand gekust te hebben, weg en liet moeder on dochter alleen achter. „Zijt ge niet wel mama" vroeg Cesiua deelnemend. „Neen, mijn kind, ik ben niet wel, geef mij je arm, ik wil opstaan. Wat wilt ge, ik ben een oude vrouw; delast van den ou.derdom is thans mijn deel geworden". „Maar moeder!' „Protesteer er maar niet tegen, het is zoo. Ja vroeger, voor twintig jaar, toen was het anders. Lieve hemel, waar is die tijd gebleven? Toen was ik de schitte- lendste, de schoouste der schoouen, de „Ster van het Zuiden", zooals men mij toen bij verwisseling noemde. „Bij verwisseling, mama?" „Ja zeker. Je zult het aanstonds weten Wilt ge deze kast opensluiten Cesina? Mijn hemel, waar is die tijd gebleven. Ik herinner mij uit de gloedvolle verzen, welke je vaaer mij toen als verloofde wijdde, nog zoo goed alsof het gisteren was geweest: Oh, amata mia. La vita mia sei tu begon kei eene. Nu is het voorbij, voorbij Cesina, zooals alles in de wereld voorbij gaat. Ik treed af van het tooneel, Cesiua en gij treedt op. Kent ge dit kistje kind?" Daarmee nam zij uit de kast welke haar dochter had geopend, een klein kistje van zwart hout, met zilver en paarlemoer ingelegd. Het popperige kistje zou men het niet hebbeu aangezien, welk een enorme waarde het bevatte. „Moeder", riep Cesiua plotseling leven dig. en met scbitlerenie oogen, „uw bruidstooi?" „Ja, uw vader schonk mij dien, toen ik met hem verloofde. O, een vorstelijk geschenk. Ziet ge dezen steen? Dien grooten zwarten, die zoo fonkelt en schit tert. Bezie hem eens goed. Onder men- schen, die alles naar geld berekenen, is hij wel een half millioen lire waard, voor mij was hij altijd onbetaalbaar. Ziet ge Cesina, dat is de eigenlijke „Ster van het Zuiden", niet ik". „Dit? O.... Cesina had als kind haar moeder dik wijls in dezen tooi gezien bij de groote feesten, welke in hun paleis te Napels werden gegeven, of bij anderen gelegen heden, wanneer er aanleiding was een meer dan gewone pracht ten toon te spreiden. Maar sedert jaren was zij er niet meer toe in de gelegenheid geweest. Natuurlijk maakte zij thans van de gelegenheid gebruik, dit overoude fami liesieraad eens van nabij te bewonderen, en zij kon zich aan den wonderbaren glans en liet vuur der steeneu niet ver zadigen. 't Kistje bevatte een zwaren gouden armband, die naar iniddeleeuwsch ge bruik aan den bovenarm werd gedragen en met een eigenaardige soort vau zwarte diamanten versierd was. Verder lagen er in het kistje oorbellen, op gelijken wijzen uitgevoerd en een diadeem waar in de groole kostbare steen „de ster van het zuiden", alles in een zeer origineele opvatting, die bewees, dat de kleiuoodieën eenige eeuwen oud waren. „Mijn God, wanneer ik terugdenk aau de tijdon, toeil ik deze sieraden nog droeg. Welke herinneringen! Basta! Ze zijn voorbij. Ik treed af, gij treedt op, CesiDa", ging hertogin Estella eeuigszins melancholiek voort. Ik had u eigenlijk den tooi op uw bruidsdag willen omhan gen, maar gij laat mij te lang wachten, stout kind". „Moeder „Te lang, mijn kind. Op uw leeftijd was ik al lang getrouwd. Nu dat is uw zaak maar daarom wil ik niet de vreugde derven je eeu genoegen te bereiden. Hier hebt gij den tooi, Cesiua. Van nu af is het de uwe. Neen, zegt niets, dank mij met daden, niet met woorden. Geef mij steeds reden tot tevredenheid, dat zal de beste dank voor mij zijn'- Cesina viel haar moeder met al de zuidelijke levendigheid van haar karak ter orn den hals en kuste haar met met gloed van haar dankbaar meisjeshart. Zulk eeu rijk en zeldzaam geschenk kwam haar te onverwachts, was voor haar een te groote verrassing. Hertogin Estella weerde de liefkoozin- gen van hare dochter zacht af in liefde volste teederheid. „Ge hebt geheel en al mijn gestalte Cesina, ik bedoel van toenmaals, van voor een kwart eeuw, uw oog schittert; even als het mijne toen schitterde; de tooi zal u goed staan en de menschen zullen den steen weer met u zelf ver wisselen eo op uw beurt zult gij de Ster van het Zuiden zijn. Maar opdat gij moogt weten wat gij bezit, wil u mee- deelen, welke toovermaebt er in den steen schuilt, welke men de Ster van het Zuiden noemt". (Wordt vervolgd). Stoomdrukker^ A. W, H. Ejmann, Kleine Haag

De Eemlander | 1912 | | pagina 6