komst twee ingangen heeft (een aan den kant van Huis ter Heide en een aan den kant van de Dolder) daar is de keuze ge heel overgelaten aan do bezoekers. Komt men uit de richting Baarn en Amersfoort, dan is het wellicht aanbevolen uit te stap pen aan den Dolder; komt men uit de richting Utrecht, dan ib het misschien beter Huis ter Heide te kiezen. Bezoekers van Driebergen, Doorc en verder, doen het beste per tram door te gaan tot het station Zeist der N. C. S en vandaar per spoor te reizen tot Huis ter Heide, een rit van 5 minuten. Het westelgk deel der provincie, de Vechtstreek, Harmeien, Woerden, Jut faas, Vreeswgk, Heuten en Culemborg, is uit den aard der zaak aangewezen op Utrecht, vanwaar men mot 'len locaaltrein naar Zeist, zooals we reeds zeiden, :n 12 minuten op de plaats van bestemming is. Ziet men niet op tegen eeu wandeling van ongeveer 40 minuten, als het ware dwars door de bosschen, dan kan men ook van uit Utrecht per electrische tram (vertrek van het Stationsplein) gaan naar den Amcrs- foortschen straatweg en vandaar wandelen naar Huis ter Heide. Men ziet, de verbin ding met Huis ter Heide is zéér gemak kelijk; de Ned. Centraal Spoor zal eenige extra treinen doen loopen naar en van liet terrein (station Huis ter Heide) zoodat men er van verzekerd kan zijn ten alle tijd ving vervoerd te worden. Het laudgoed wordt te 12 uur openge steld aan beide ingaugen. terwijl de samen komst aanvangt te half 2; te 4 uur is alles weer afgeloopen, zoodat de meoste bezoekorB tegen etenstijd weer thuis kunnen zijn.Yoor berging van rijwielenwordt gezorgd ;wielrijdtrs weten dat tal van mooie fietswegen naar het terrein leiden, uit schier alle richtingen, Hiversum, Baarn, Amersfoort, Zeist, Driebergen, Utrecht, enz. Zij, die per spoor uit Hilversum, Bussum, en Woesp komen, zullen de kotste roilte nemen, wanneer z(j per H. IJ. S. M. gaan tot Baarn en vandaaar met de N. C. S. naar den Dolder. De Damen der sprekers worden reods meermalen gepubliceerd; ten overvloede wil len wij ze uog eens herhalenProf. T. Can- negieter (openingswoord) ;ds. J. van Loenen Martinet, te Bussum, over „Godsdienst b(j lief en leed"; J. L. Boema, hoofd eenerschool te Utrecht, over „Het godsdienstige in de schoolopvoedig"; dr. J. P Cannegieter, te Yeendam, over „De roepstem Gods"; dr. J. Hooykaas, te Amersfoort, over „Aanbidding* (Ps. 103: la); ds. S. K. Bakker, te Zwolle, over: De Vrijzinnige Christenen en de We reld"; ds. E. J. v. d. Brugh, te Tiel, over „Getuigenis, het Koninkrijk Gods is onder ulieden"; dr. H. L. Oort, van Utrecht (slot woord). Op het ten ein zullen twee spreekgestoel ten staan, waar gesproken zal worden, dus telkenmale op twee plaatsen tegelijk. Deze toespraken zullen niet lang duren, onge veer 15 a 20 minuten; tusschen deze rede voeringen in zal gemeenschappelijk wor den gezongen, onder begeleiding van een militair muziekcorps uit Utrecht. Verder zal een ververschingatent aauwezig zijn, terwijl wordt zorg bedragen voor de colpor tage van vrijzinnig-godsdienstige lectuur. Een en ander wordt nader uitvoerig ver meld op het programma, dat men aan de ingangen van het terrein als toegangsbewijs ontvangt. Het hoofdbestuur hoopt nu maar, dat deze samenkomst in alle opzichten zal slagen; door middel van annonces en grooto aanplakbilletten tot in de kleinste dorpjes van Utrecht en het Gooi, in hotels en aan stations, heeft men gepoogd een zéér bree- den kring te beroiken. Het bestuur ver trouwt dat alle vrijzinnig-godsdienstigen die roepstem zullen beschouwen als tot zich pessoonlijk gericht, hun medewerking daarom niet zullen onthouden en op Ho- melvaarsdag door een bezoek aan „Zand bergen" willen toonen, dat deze actie ge steund en gedragen wordt door allen, die in vrije vroomheid het idéaal meenen te zien. Alzoo' een laatste opwekking tot 'n ieder die is van vrijzinnigen huize: geef ons den 16en Mei a.s. het bewijs, dat in u is levende sympathie voor de zaak, die ons samenbindt, warme belangstelling voor den geest, dien wij voorstaan, de geest van liefde en verdraagzaamheid, sterk door het geloof, dat wij belijden, het geloof, dat geen andere stemme wil kennen dan die des harten en die alléén. Brenge dat geloof u mèt ons tezamen op den Hemelvaartsdag. Met genoegen vernemen wij, dat vele personen van alle standen reeds zjjn toegetreden als lid van de Tuinbouw-ver- eeniging „Amersfoort" Bij het Bestuur bestaat het voornemen, nu spoedig prgzen uit te loven voor goed geteelde najaarsgroenten. De eerste maal zullen de prijzen hoofd zakelijk bestaan uit een zoo groot moge lijk aantal Westlandsche brooiramen. Met do teelt onder deze ramen en onder die welke de leden zelve mochten hebben, zullen weder nieuwe waardevolle prijzen kunnen worden behaald, terwyl de gelegenheid zal worden gegeven te zien hoe de teelt van verschillende producten kan geschieden. Binnenkort zullen de leden der nieuwe vereeniging, en zij die zich uog aanmelden, omtrent eeu eu ander bericht outvangen, waarbij dan de namen van alle leden zullen worden vermeld. Mogen nog zeer velen, door spoedige toetreding tot de vereeniging, het Bestuur in de gelegenheid stellen krachtig voort te werken ten bate van stad en omgeving. Zooals bekend is bedraagt de contributie éen gulden per jaar en us het Secretariaat gevestigd: Schimmelpenninckstraat 41. Bioscoop Langestraat. Geïllustreerde bladen hebben ons al verschillende kiekjes gebracht van het tcrreiD, waar de beruchte autobandiet Bonnot zijn laatstcn strijd heeft gestreden. En thans komt de bioscoop en geeft in een 200 M. lange film een overzicht van het beleg dor garage te Choisy la Roy. Vooraf gaat de begravents van Jouin, het laatste Blachtolfer van Bonnot, den te Petit Ivry doodgeschoten politie inspecteur Daarna zien we de belegering der garage. De politiemannen en Nationale Garden schuilen weg achter do boomen, nauwlet tend gadeslaande al hetgeen bij de garage gebeurt. Dan komt de poging met dyna miet het gebouw op te blazen. Een wagen wordt met matrassen en stroo beladen en daarachter zich gedekt houdende, nadert do luitenant Fanton do gerage. De eerste poging mislukt, de tweede doet een ge- deelto van het huis instorten en eindelijk ten derde male wordt het doel bereikt Dan komen de belegeraars en nieuws- gierigtn van alle kanten aansnellen en zien we Bonnol, reeds stervende, vervoeren. Waar het drama der autobandieton zoo aller belangstelling gaande maakt, zal deze goed geslaagde opname zeker wel weer een succesnummer zjjn voor het bioscoop theater op de Langestraat. Trou wens het geheele programma is ditmaal weer bijzonder goed saamgesteld. De komische nummers slaan uitstekend in en zijn dan ook wel geschikt de lachspieren in beweging te brengen. Do autoweditrijd in Amerika geeft een mooi beeld van deze ijzingwekkende sport, terwijl de drama tische schets „Door vuur en rook" weer vol aandacht gevolgd wordt. Int. Kkgelconcours. Hedenmiddig had de officieele opening plaats van het internationaal xegolconcours, dat tot en met 20 Mei a.s. in do sociëteit „Vereeniging" wordt gehouden. De zaal der sociëteit, welke feestelijk versierd is, wordt ingenomen door vier banen, terwijl er nog twee is de ergcnlijke kegelbaan liggen. Tegen half twee verzamelden de leden van het Eere comité, van de Regelingscom- missie, van het Bestuur der sociëteit eu van de verschillende commissies, benevens tal van belangstellenden zich in de zaal, waarna Mr. S. G. van Weideren baron R e n g e r s voorzitter der Rogelingscom- missie allen een hartelijk welkom toeriep en' den dank uitsprak voorden ondervonden steun. De heer J. Siunige, sprak als voorzitter der Sociëteit zjjn groote vreugde uit, over de medewerking die, met een enkele uitzondering, ondervonden is van alle corporaties, welko daarvoor in aan merking kwamen, waarna W ethouder Kam het concours opende. Nu er zijn vreugde over te hebben uitgesproken dat het gelukt was een dergelijk concours ;n Amersfoort te organiseeren, deed hjj den eerste worp en opende het codcouis met een z.g.n. „Langestraatje". In ons nummer van Maandag hopen we uitvoeriger verslag te geven. De Regelingscommisste verzoekt de bur gerij in de week van het conceurs door het uitsteken der vlaggen de stad een feestelijk aanzien te geven. In de Langestraat 6loeg hedenmor gen een cavalerie paard op hol. Pogingen om het tot staan te brengen faalden; eerst b(j de stallen werd het weer gegrepen. Voor de tweede maal in korten t(jd geraakte een wagen van den heer B. door een te korten draai bekneld op den hoek van do Valkenstraat en Langestraat. Met hulp van omstanders kon de wagen spoedig weer losgewerkt worden Bij Kon. besluit van 9 dezer zjjn in den keuringsraad voor de provincie Utrecht voor de lichting 1913 benoemd: Tot voorzitter van den eersten keurings raad W. A. E. Mansfeit, luitenant-kolonel, provincialc-adjudant in Utrecht; tot zijn plaatsvervanger L. Noest, majoor bij het 9de regiment infanierie; tot voorzitter van den tweeden keuringsraad D, J. van Bos veld Heinsius, gepensionneerd luitenant kolonel; tot zijn plaatsvervanger D. W. de Jager, luitenant-kolonel bij het 5de regi ment infanterie. Verder zijn benoemd lot voorzitter van den tweeden keuringsraad in de provincie Groningen, de gepensionneerdo luitenant- kolonel kwartiermeester N. E. Rost en tot plaatsvervangend voorzitter van den twee den keuringsraad in het 2de militiedistrict van do provincie Gelderland, de luitenant kolonel E. G. Staal. Bij den aanleg der gemeentelijke waterleiding zijn benoemd tot tjjdelijk op zichter: a. bij de buisleiding de heer B. F. van Dijen en b. bij de gebouwen de heer H. van der Velden. Zondag 12 Mei, des namiddags 2 uur, hoopt de P. J. F. van Voorst Vader Jr. zijn intrede te houden iu zijne gemeente Nederhemert, na des morgens als Herder en Leeraar te zijn bevestigd door Dr. C. B. Oorthuis, predikant te Rotterdam. De aartsbisschop van Utrecht heeft aan de r^k. Middenstandsvereeniging „De Hanze" de bisschoppelijke goedkeuring verleend op hare statuten en huishoudelijk reglement. Tot geesteljjk adviseur is be noemd de heer L. A. F. X. Fock, pastoor der paroohie van Onze Lieve Vrouwe He melvaart. De minister van binnenlandsche zaken heeft bepaald, dat het eindexamen van het openbaar gymnasium te Amersfoort, zal worden afgenomen op 12, 13, 14 en 15 Juni a.s. en heeft tot gecommitteerden aangewezen, onder wier toezicht bedoeld examen zal worden afgenomen: dr. J. J. Hartman, hoogleeraar aan de Rijksuniver siteit te Leiden, dr. H. Brugmans, hoog- lecraar aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam en dr. A. A. Njjland hoog leeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Door do R.K. Middenstandsvereeni ging „De Hanze", alhier, is aan de Pro- vinoiale Staten van Utrecht gezonden een adres van adhaesie met de door het comité voor de HandelBdagschool ingediende aan vrage om Provinciale subsidie. Gelijk men weet is door het Rijk en de Gemeente bereids een subsidie voor de Handelsdagschool toegezegd. (Eemb.) Naar we vernemen houdt de loge Amersfoort van de orde der Goede Tem pelieren op Hemelvaartsdag een openlucht meeting op het Stort. Het gehoelonthouders- koor „Het dagende licht" zal o. a. mede werking verleenen. De wedstrjjd Quick 't Yjjfde wordt morgenmiddag op Birkhoven ge speeld. H. V. C. gaat naar Bussum om A. W. aldaar te bestrijden. AGENDA DagelijksBioscoop, Langestraat. Dagelijks, behalve Maandag en DinsdagBi oscoop de Arend. II Mei. Kamer van Koophandel. 14 Mei. Amersf. Tram in de Zwaan. S3 Mei. Handel eu Nijverheid. Opgave van de Vereeniging .HANDEL en NIJVERHEID" van personen die zich in de Gemeente heb ben gevestigd, of daaruit zijn vertrokken naar andere Gemeenten, met vermolding van woonplaats, van den 1 tot en met den 7 Mei 1912. GEVESTIGD. Joseph Francius Emile de Roy van Zuijde- wijn v. Amsterdam n. Utr.weg 115. Gerrit Cornelia Daniel Boele, v. Paterson (N.A) n, SoeBteiw. 126. Elligje van Veen, wed. de Bruijn, v. Inf. Kaz. n. Davidshof 2. Wilhelmina Smedink, v. Opsterland (Beet- sterzwaag) n. Schimmelpstr. 70. Johan Gerhard Traast, v. Inf. Kaz. n. Borsstraat 4. Thams Jacob van Cappele, v. Middelburg n. Soesterw. 8. Julius Theodores Antonuis Hassing, v, Oldenzaal n. Langestr. 29a. Neeltje Bont, v. Utrecht n. Davidshof 1. Alijda te Kulve, v. Hoogland n. Regen- tesselaan 9. Cornelia Everdina Kok, v. Wb.Duurstede n. Utr.weg 87. Adrianus Gijsbertus van der Tempel, van Oudewater n. Havik 3. Johanna Vixscboxse, v. 's-Hage n. Utr. weg 1041. Mathilde Michels, v. 's-Hage n. Heilbweg 35. Theodores Bieshaar, v. Baarn n. Nieuwstr. 2. Wilh. van Empelen, v. Hilversum n. Teutstr. 57. Aartje Windhouwer, van Amsterdam naar Woestweg 63. Gerrit Visser, v. IJsselstein n. Havik 26. Pieternella Aartje Elings, v. Leusden naar K,Berg8tr. 7. Berta Jourdan, v. Arnhem n. Leusderw. 36. Willem van Doornik, v. Stoutenburg naar Lagew. 14. Hendrik Wgs, v. Utrecht n. Plantsoen 14. Ilillegonda van Driel, van Utrecht naar Plantsoen 14. Jenneken Nibbelink, v. Amsterdam naar Arnhweg 2. Hendrikje Veld, v. Assen n. Blankenhstr. 4'. Ruth Gerrit Hoegen, v. Scherpenzeel n. Kruisk. 83. Hendrik Peter ter Beest, v. Leusden naar Arnhpoortw. 2. Lubertus Alexander Galis, v. Stad-Almelo n. Soesterw. 68. Nebs Verdel, v. Apeldoorn n. Breedestr. 12. Gerrit van Uitert, van Apeldoorn naar Soesterw. 212, Wilh. Hemlrika Metske, v. Besoyen naar Stellingwstr. 94. Leonerdus Johannus Jacobus Koet, van Utrecht n. Langestr. 94. Lamberta Gerarda Balvers, v. Soest naar Bergstr. 27. MarinusSpielings, v. Heldern. Leusderw. 13. Henrica Jahanna Suiit van Roosendaal en Nispen n. Langestr. 49. Joh. Petrus Donk, van Oost Indië naar Utr.weg 97. Adriana van Eeden, van 's-Hage naar Utr.weg 72' Dirk Gustaaf Weisenborn, v. Alkmaar n. Schimmpstr. 29. Adriana Hanekamp, wod. A. A. Stal van Alkmaar n. Schimmrstr. 29. Maartje Methorst, v. Barneveldn. PMariel. 12. Joseph David Terwolbeck, v. Hengelo n. Parellelw. 32. Willem Diederiks, van Rotterdam naar L.Vrouwenstr. 39. Reinier Rjjke v. Rotterdam v. Puntbl, 26. Ciirisliaan Maas, van Baaidwjjk naar Stellingwstr. 51. Diederik Bernardus Aloysius Hissing, van Amsterdam n Muurh. 117 Carl Mendell, v. Amsterdam n Utr.weg 1053. VERTROKKEN. Adriana Wilh. Sleeking, v. Woestw. 37 n. 's Hage. Maria Alijda Sleeking, van Woestw. 37 n. 's-Hage. Cornelia Bruin, v. Soesterw. 9 n. Zwolle. Dirkje Overeem, v. Muurh. 76 n. Barneveld. Dirkje Smit, van Leusderw. 56 naar Zeist. Sijberen Huisman, v. Krommestr. 21. naar N.Amerika. Neeltje van Diggele, v. Utr.weg 87 naar N.Amerika. Paulina Ludovica van der Kreek, v Asoh vWijckstr. 1 n. Arnhem. Jannetje van Stijn, wed. Joh. Donkerlo, v. Aldegstr. 7 n. A'dam. Wilhelmina Kool, v. HvViandenstr. 21 n. Schagen. Hendrika Alberts, v. Hooglweg 20 naar Bussum. Anna Maria Salomons, v. Arnhstr. 7 naar A'dam. Jacob Alving, v. Nieuweweg 5 n. Borneo. Izaak Dorst, v. Soesterw. 163 n. Oldenzaal. Grietje Bont van Weverssingel 39 naar Amsterdam. Gijsbertus Polder van Arnhemschewegl47 naar Engeland. Klaas van Doornik van Lageweg 14 naar Stoutenburg. Johanna Bensik van Langestraat 101 naar Groningen. Barend Kroes van Soesterweg 193 naar Amsterdam. Aalbert Veenendsal van Groote Koppol 17 naar Leusden. Joh. Corn. Louwerse van Lange BeekBtr. 7 naar Bussum. Herman Johannes Baalman van Hof 21a naar Franeker. Jkvr. Anna Jacoba Susanna Reigersberg Versluys van Utrechtsche weg 9 naar Amsterdam. Ggsbert Labrie van Stellingwerfstraat 24 naar Leusden. Wilh. van Ginkel van Utrechtscheweg 88 naar Bloemendaal,

De Eemlander | 1912 | | pagina 2