Succursale Compagnie Lyonnaise J' Maandag 17 Juni en volgende dagen COUPONS Costuums. j Mantel-Costuums. Paletots. Blouses. ^Peignoirs* Jupons. Afkomstig van Compagnie Lyonnaise, Den Haag. Te en belangrijk verminderde prijzen. Langestraat 83. Telefoon 179. AMERSFOORT. Zijden en Wollen Stoffen. Gekleurd en Zwart. Zephyrs en Linnens. Kanten, Entredeux en Galons. FEUILLETON. Koningin Helena. Fournisseurs de S. M. La Reine mère. Fournisefiurs de S. M. La Reine. J AARLIJKSCHE OPRUIMING DOOS MORICE GERARD. 37) Hau handen lagen vlak naast elkaar zijn rechter en haar linkerhand.Overde eerste liep dwars de leelijke roode streep gevormd door bet litteeken, overblijfsel van een sabelhouw, waardoor de rug van de band was opengesneden. Kent u de gedichten van Sbake- spearef vroeg hjj plotseling. Hij beeft zooveel moois geschreven, ook met betrekking tot het ouderwerp, waarover wij zooeven spraken. Ik schaam mij te moeten beken nen, dat ik geen Shakespeare bezit, zei Helena. Mag ik er u een zenden, en ebnige van de bewuste regelen daarin aanstip pen? Daar zal ik zeker een jaar op moeten wachten? Voor dit jaar heb ik mijn cadeau al gehad, en weer greep zij naar de plek, waar bet medaljon bad moeten zijn, als zij het gedragen had. In dien tijd zou u het weer ver geten zijn, zei hij luchtig; mag ik u bel boek morgen zenden? Ik vergeet niet zoo gauw, ant woordde de Koningin maar zij schoof bij deze woorden wat verder van hem af. Plotseling trof het haar wat een mooie stem deze man had. Zij had dat nooit van Prins Alexander opge merkt. Waarom heeft u mij niet verteld van dat litteeken in uw hand? vroeg zij na een oogenblik van stilzwijgen. Het commando over het jacht bracht hier veel moeilijkheden mee, omdat de vaart hier buitengewoon druk was. De hertog had de Enchantress" op mees terlijke wijze imder zijn bedwang. Daar valt heel weinig over te zeggen, antwoordde de prins. En u is er de man niet naar om dat te vertellen. vroegde Helena er bij, hem weer aankijkend. Hij boezemde haar belangstelling in zij moest dat erkennen dat in gewikkeld, zenuwkrachtig, gereserveerd temperament. Prins Maurits gaf geen antwoord. Het was waar, het lag niet in zijn aard om zooiets te vertellen als er iets te vertellen was. Ik weet er alles van, hield de Koningin vol U houdt er stellig bij zonder veel van om menschen te hulp te komen, die uw hulp noodig hebben, Prins. In het licht van hetgeen er later ge beurde, hadden die woorden iets merk waardigs. Wij gaan allen door de wereld, hulp biedend en zelf geholpen wordend, ik heb verreweg het meest van het laatste ondervonden. De hertog is mij verscheidene malen te hulp gekomen niet alleen toen ik dat litteeken kreeg. Het noemen van den naam van den eigenaar van het jacht deed hen beiden naur de brug kijken en weer voelden zij iets vertrouwelijks is hun beider verhouding, toen zij met betrekking tot Gravin Lucie enkel een glimlach wis selden. Die levendige, jonge dame had genoeg gekregen van haar eigen gezelschap al leen of had den anderen walkant op den duur niet aantrekkelijk gevonden of zij had den hertog geen weigering kunnen geven, toen hij haar zeker had uitgenoodigd. Deze forsche, flegmatische Eugelschman was bezig de gravin te helpen misschien wel eonigszins on- noodig, want zij wist zichzelf heel goed te helpen op een schip langs de eeuigszius steile trap van de brug. Ik hoop, zei de Koniugin, met een tikje angst in haar stem, dat Lucie de aandacht van den hertog niet zoo zal afleiden, dat hij zijn commando plichten vergeet. Het is niet zoo ge makkelijk om het goede vaarwater te houden in de Dorfe, en op üet oogen blik is het al heel moeilijk. Het werd al laat op den middag. Een dikke mist kwam, zooals dikwijle met vorat gebeurt, uit de zee opzetten. HOOFDSTUK XV. Ulrike Lowenfels ontvangt een vreemden bezoeker. Hoe dapper en beslist Ulrike Lowen fels ook in haar optreden was, toch had zij een gevoel of zij flauw zou val len, toen de buitendeur zicti achter de beide aanvallers van haar vader die zij zoo zonder vorm van proces met ge lijke munt had betaald sloot. Het pistool viel nit haar hand en met een doffen slag op deu grond. Haar beeuen weigerden den dienst, en zij zonk neer op een ijzeren kist, waarin papie ren bewaard werden. Maar de lichamelijke zwakheid na de geestelijke inspanning duurde niet lang. Ulrike riep haar wilskracht te hulp en was, ofschoon nog bleek, in staat naar haar vader toe te gaan. EbenezerLowenfels lag nog bewusteloos op den stoel, waarin men hem zijn pak slaag had toegediend. Hij haalde zwaar adem, als iemann, die een be- roertte heeft, anders zou Ulrike hebben kunnen denken, dat hij gestorven was. (Wordt vervolgd). Stoomdrukkerij A. W. H. Ejmann, Kleine Raag g,

De Eemlander | 1912 | | pagina 4