de grondeigenaren het voor het bezaaien der velden en het voeden der bevolking noodige graan te koopen 4. den minister van financiën op te dragen, in hoogste instantie alle moei lijkheden op te lossen, welke in hel ministerie van financiën bij het ten uit voer leggen van deze ukase kunnen oprijzen 5. den ministers der domeinen, van financiën en van binnenlandschc zaken op te dragen, wanneer de omstandigheden dit zullen veroorloven, bijzondere voor stellen te doen betrefl'ende het weder toelaten van den uitvoer van rogge, rogge meel en rogge-zeinclen van alle soorten." Uit Odessa wordt aan Daily Nem gemeld, dut wefir achtduizend Israëlieten, de meeslen bezitters van eigendommen, bevel ontvingen het land te verlaten. Het uitvoer-verbod van Russische rogge heeft ook in Denemarken groote bezorgdheid gewekt. De broodprijzen stijgen er sterk en eene werkstaking onder de bakkersknechts verergert de zaak nog. Uit Noorö-Seeland komen de treurig ste berichten omtrent den oogst. In den voorzomer stond alles bijzonder goed maar de vele en zware regenbuien ver nielden bijna alles. Hooi, turf, rogge, tarwe, vruchten alles was bedorven. De aardappelen hielden zich 't langst goed, maar beginnen nu te bederven. Het arbeidsloon op 't land stijgt aan merkelijk. Een vreeselijke ramp wordt uit Port au Prince (Haïti) bericht. Daar zijn door een groote overslrooming en het instor ten van de St. Marcusbrug 800 mcnschen om hel leven gekomen. De Standard verneemt uit New-York, dat op bevel van den Czar een nieuw geweer voor het Russische leger is aan genomen en wel kaliber 3042, terwijl het kaliber van het Fransche geweer 3142 is. Dit verschil zal verhinderen, dat Franscho patronen gebruikt worden voor hel Russische geweer, en omge keerd. Hieruit leidt het blad af, dat de over eenstemming tusschen Rusland en Krank-, rijk niet ernstig gemeend is. Woensdag is de Fransche vloot bij Spithead voor anker gekomen en zullen de Fransche zeelieden gedurende eene week de gasten van Engeland zijn. Donderdag had de plechtige aanvangst te Portsmouth plaats in tegenwoordigheid van duizenden toeschouwers. Zeventien Britsche oorlogschepen lagen op de recde voor anker en wisselden saluutschoten. Daarna dineerde Admiraal Gervais met zijn staf bij koningin Victoria op Osbor- ne-House. De Figaro begint een loopje te nemen met de Russen-vergoding der laatste dagen, die sommigen het versland be nevelt, getuige het feit, dat in eene ver gadering van Boulangisten waar men elkander onderwijl duchtig afklopte door hel publiek verlangd werd, dat de muziek de Marseillaise en het Russische volkslied legelyk zou spelen. Door den minister van Oorlog is een verslag openbaar gemaakt van strijdbare krachten in Frankrijk. Daaruit blijkt dal 5,835,(150 manncnalszijndedienstplichtig, in tijd van oorlog kunnen worden opgc roepen. Het getal manschappen dat steeds onder de wapens is, bedraagt 403,405 mannen, behalve de officieren, onderon derofficieren, vrijwilligers en gendarmes die op 100,000 man kunnen gerekend worden. Door de seminaristen wordt het leger vermeerderd met888 man. Deze 888 man minder zullen volgens de vrijmet selaars in de Kamer een leger van 6U0,000 man zwakker maken. De maire te Vichy heeft eene procla matie lot de bevolking gericht, om haar dank te betuigen voor de ontvangst, die zij den grootvorst Alexis bereid heeft en haar tevens uit te noodigen voorlaan, overeenkomstig het verlangen van den prins, zich van elke manifestatie gedu rende zijne aanwezigheid te onthouden. Het telegraafkantoor te Vichy, waar het anders zoo kalm is, heeft den dag, waar op de grootvorst aldaar is aangekomen, zestien duizend woorden naar Frankrijk en het buitenland overgeseind. zeido ik.nu zal ik or nog minder van houden." .Ua maar voort; lees mjj maar eens duchtig do les." .Waarom hebt g|j niet beter geïnformeerd, alvorens u met uw helschs beddenlaken zoo in huis te koinen aanstellen Kondol gjj niet eerst vragen, alvorens te beginnen?" .Waarom?" hornam bjj. .Zielgjj,deze kleine vergissing doel injj woarljjk leed. Domkop die ik ben, en moest ik daurom ook nog die jonge dame aan het schrikken maken. Wat moet ik nu doen, om de zaak weder in orde te brengen .Wat kunt gjj boter doen, dan u voort te .Nu, dan zal hot wel het beste zijn, dat ik ga," .Zeker, dat is bet eenige, wat gjj doen kunt- Ga oogonbllkkoljjk en wees zoo goed nooit weer terug te komen." Hjj begon te verdwijnen, en ik ademde vrijer, toen hü op eens weer geheel en al zichtbaar word zoo plotseling, dal ik even als de eerste keer schrikte. .Ken woord nog, mijnheer," zeide hjj. ,!k vrees, dat ik doze zaak slecht ten einde gebracht heb. Wellicht kan ik u van dienst zijn - ik zeg wellicht. Het kon sU»< llttt 111 hoorde van een Te Brussel word deze week ccn inter nationaal socialisten-congres gehouden, waar hel nog al rumoerig toeging. Zelfs bij de overwegingen over hel al of niet toelaten van sommige afgevaardigden ontstonden heftige tooneelen. O. a. be stond er bezwaar tegen de toelating vin Mej. Drucker, afgevaardigde van do Vrije Vrouwen-Vereeniging te Amster dam, die zich over deze weigering zoo scherp moet hebben uitgelaten, dal zelfs de sccrelaris Volder verklaarde den lext van het door Mej. Drucker gesprokene niel woordelijk te zullen vertalen. Toch werd hij acclamatie tot toelating besloten. Hel katholiek sociaal congres te Mc- chelcn zal 8 September geopend worden met de uilvoering van het oratorium .Franciscus", van Edgard Tinei, waarin de heer Rogmans van Amsterdam de li- telpnrtij zal zingen. Hel gemeentebestuur biedt den leden een avondfeest aan in den Plantentuinop 12 Sept. wordt hel congres met ccn feestmaal gesloten. Deelnemers aan de zil tingen zullen o. a. zynuit België de oud-ministers Woeste cil Jacobs, uit Nederland dr, Seliaepman en Pastoor Brouwers, uit Duïlschland kanunnik Winterer, uit Frankrijk de abbt) Garnier, uit Zwitser land Mgr. Borthior, reetor der katho lieke hoogeschool. Te Mcssaney on Axhus, in Luxem burg, heeft den lGeri een onweer ge woed. zooals men er nog nooit ccn beleefde, en dat een vol uur duurde. Er vielen hagelsteencn, of liever ijs klompen, die lot 300 grammen wogen. Geheel de oogst is bedorven of ver- Do Amerikaansche bladen berichten dat in October een standbeeld van on zen II. Va,Ier 1'aus Leo in de stad Bal timore zal worden opgericht en dat tneer dan vier duizend geestelijken aan de pleelilige onthulling zullen deelnemen, terwijl nl de aartsbisschoppen en bis schoppen der Vereenigde Staten daarbij tegenwoordig zullen zijn. Uit Zwitserland wordt weder een ernstig spoorwegon~eluk gemeld. Ter wijl de stad Betn het 700-jarig feest van haar bestaan vierde, stond een extra-trein met bezoekers van het feest in de nabijheid van liet sta tion Zollikofen te wachten voor een onveilig signaal. De sneltrein vanParjjs, van waaruit door een kromming vuil den weg de stilstaande trein niet kon gezien worden, kwam dozen in volle vaart achloroprijden en verbrijzelde de twee achterste personenwagens met een goederenwagen. Onder de overblijfselen vond men 19 dootlen, waaronder 11 dames, allen vreeselijk verminkt. Ruim 50 personen waren gekwetst, waarvan 18 zwaar gewond en zeer bedenkelijk. De dooden zijn bijna allen onheiken- baar verminkt, zoodat men uit papieren, ringen, enz. welke men bij hen vond, moest opmaken wie zij waren. Een jonkman, die uil Biel op een vélocipède naar Zollikofen was gereden, vond bij zijn aankomst nldnar zijn moe der, door hel ongeluk gedood, op den weg liggen. Verscheidene passagiers Lebben de reis niet per spoortrein willen vervol gen en zijn met rijtuigen verdergegaan. Uit Martinique komt de treurtijding van een orkaan, die alle schepen in de haven, onder welke niet minder dan 12 Fransche, heeft vernield. Door hel instorten van een stelling bij den aanleg der havenwerken te Nordenhnmm zijn tien personen gedood en veertig zwaar gekwetst. Bij Botzm (Tyrol) heeft een overslroo ming van den Gannerbach, door een wolkbreuk veroorzaakt, groote schade aangericht. De ramp had in den nacht plaats, terwijl do bewoners sliepen. In het dorp werden zeven huizen vernield en veertig mcnschen zijn Verdronken. Het spoorweg verkeer is gestremd. BINNENLAND. Met een nieuw Ministerie is men eindelijk gereed gekomenhet is als volgt zamongesteld wrak, al van een begraven schal, een pol geld, inunlcn als anderszins, en als ik dan b|j u kwam om u dat te berichten, dan kon ik misschien weder in uwe achbng stijgen .Neen," antwoordde ik. ,lk beb niets noodig, dau alleen de verzekering, dal gjj u nooit meer aan mij zult vertoonen." Hü zuchtte. .Goed, tnünheer, ik zie. dat ik uwen wensch vervullen moot, en beloof u, dat ik hel doen zal. Maar gü koestert toch geen wrok legen mü? Ik hoop dat gü, wanneer wü elkander weder eens ontmoeten, wat toch nltjjd moge- lijk is, niets tegen mü zult hebben. Daarop verdween hü. en met eon zucht van verlirhling ontwaakte ik, tcrwyi het inmiddels geheel donker geworden was. Ik spoedde mü naar mijne bruid om mü vroo- l(jk te maken over de noodlottige vergissing, waarvan ik in tnb'n droom hel voorwerp geweest was. Het groote witte beeld in mijn tuin had op müne verbeelding gewerkl, loen ik na hol gebruik van een stevig middagmaal indommelde. EINDE. Buitenlandsche ZakenMr. G. van Tienhoven, lid der le Kamer en burge meester van Amsterdam. JustitieMr. H. J. Smidl, oud-gou verneur van Suriname, lid der 2e Katner voor Emmen. Binnenlandschc Zaken; Mr. J. P.R. Tak van Poortvliet, oud-minister van Water staat, lid der 2e Kamer voor Amsterdam. Marine J. C. Jansen, Hoofdingenieur der Marine. FinunciënMr. N. G. Pierson, presi dent der Nederlandsche Bank. Oorlog: A. L W.Seijfi'urdt,luitenant Kolonel der artillerie, oud-lid dor 2e Kamer. Waterstaat: Lely, ingenieur der Zuiderzceveieeniging, KoloniënMr. W. K. Baron van Dedem, lid der 2e Kamer voor Hoorn en bur gemeester aldaar. Gisteren middag te 12 uur heeft de eedsaflegging op het Loo in handen van H. M. de Koningin-regentes plaats ge had en wordt de benoeming van dat oogonblik af gerekend te zijn ingegaan. - Donderdag hebben H.H. M..M. tic beide Koninginnen het lustoord Oranje- Nassnuoord" te Renkuin bezocht. Een nieuw burstbceld van Konin gin Wilhelmina is vervaardigd in de Koninklijke Terra-Clolla-fabriek te Ko penhagen. II. M. de Koningin-Weduwe heeft hare ingenomenheid betuigd met de uitvoering van deze buste en heeft den Heer F. L. Welsch Jr., ie 's-IIer- tngr.nbosch agent der fabriek - eene belangrijke bestelling doen toekomen. Woensdag brachten de Prins cn Prinses Von Wied met hunne twee dochtertjes cn gevolg een bezoek aan do Koninginnen op het Loo. De graven der II. II. Marte laren van Goreum zijn dit jaar bezocht dooi 10,778 bedevaartgangers, uit ver schillende slrekon van ons land. De strooprijzen zijn in het Oldambt (Gr.) iels hooger dan verleden jaar. Voor gcrstc-stroo wordt f7, voor liavcrslroo f 10 en voor tarwestroo f 12 per 1000 kilo besteed. Uit Wijk bjj Duurstede wordt aan hel Vtr. I). gemeld Was het vooruitzicht voor do bijen houders, toon zij met hun volk naar de boekweitvelden gingen, aanvankelijk gun stig, thans bobben zij geen redenen tot roemen. Een bijenhouder verklaarde ons, dat hij van do 200 stokken niet een enkele had die voorraad genoeg heeft om den winter door te komen. Is het op St. Laurens (10 Aug.) de tijd om de honig af te zetten, dit was nu mis, want wal er nog in zit, is meest broed, ten gevolge der slechte weersgesteldheid. Thans is zijn oog gevestigd op de hei develden, doch indien het weer niet spoedig standvastiger wordt, dan is ook deze hoop ijdel. Plaatselijke Berichten. Amersfoort, Op de eergistcr ge houden St. Barlholomeus-paardenniarkt waren ongeveer 200 stuks aangevoerd. Voor paarden besteedde men f100 f350, voor veulens f 80 a f130 en voor hitten fCO f120. De aanwezigheid van weinig kooplieden deed de handel Hauw zijn. Tot rentmeester van het college van de Malengeërfden te Hoogland is in plaats van wijlen den heer Mr. J. de [.outer benoemdde heer P. II. van Hnselen, alhier. De le luit. Jhr, A. W. van Holthe, van het O.-I. leger, die voor den tyd van 5 jaren gedetacheerd is bij het leger hier le lande, is ingedeeld bij het 2e bat. 5e reg. inf. alhier. De gemeente-rekening over 1890 wijst in ontvangst aan f 190,979,86' in uitgaaf 177,262,64, cn sluit alzoo mot een voordeelig saldo van f 13,717,22' De heer Leon Mary, steeg Woens dag-middag met zijn ballon .Wilhelmina" in den tuin van het café .den Arend" omhoog, vergezeld van den heer J. R. A. H. Schiltz, commies der pos teryen alhier. Aangezien de hoofdbuis langs het café te nauw was voor de vulling van den ballon, kon deze niel tot de ge- wenschte hoogte opstijgen en daalde hij reeds zeer spoedig achter de cnvnllerie- kazerne neder. Ter voorziening in de plaatsen, opengevallen door verleend ontslag aan hen, die daarop lecht hebben en door vertrek, zijn Woensdag 19 dezer, 82 personen als schutter ingelijfd. De heer W. A. Sluiter, onuer- wjjzer aan de R. K. Jongensscholen alhier is benoemd tot hoold der R. K. parochiale school te Enter, gemeente Wierden. De vergadering van den gemeente raad die Woensdag j.l. zou plaats hebben, is door den Burgemeester verdaagd en bepaald op heden namiddag half twee. Dinsdag zijn de miliciens verlof gangers der lichting 1888, behoorende tot de 5. en 6. batterij van het 1. regi ment Veld-Arlillerie alhier, voor herha- lings-oefeningen onder de wapenen gekomen. Hel le aanvullings-kohier van den hoofdelijken omslag, dienst 1891 door B. en W. opgemaakt, wijst een bedrag aan van f2049.36'.. Door heeron Burgemeester en Wet houders is aan G. Wolbers voorwaar delijk vergunning verleend lol de plaat sing van cone stoommachine van zes paardekiacht in het perceel wijk C, no. 94, aan de Kampstraat, tot bet in wer king brengen van pons- cn boormachi nes, enz., ten behoeve der uitoefening van de smederij in genoemd perceel ge vestigd. Er doet zich in het militair hosl- pitaai alhier een geval van /ebris ty- lilw'idea voor. Eenmes, 18 Aug. Van hier valt hel volgende ongeluk te vermelden. Eenige kinderen vermaakten zich met slachtertje te spelen. Het schijnt, dal een der kleinen een mes was machtig geworden, want een knaapje, dat mede- speelde, ontving een messteek in de wang. Dadelijk werd de noodige hulp ingeroepen en het kind verbonden. Geen product heeft zich zoo schoon hersteld als dc boekweit, liet is een lust om de velden te zien, die met deze vrucht zijn bezaaid. Dacht men in den beginne niet anders dan een halvcn bouw te krijgen, thans zijn de verwach tingen veel hooger gespannen. Bijaldien het weder medewerkt, dun is van dit gewas een goeden oogst te verwachten. Laren.. Burgemeester en Wethou ders dezer gemeenle hebben bekend ge mankt, dat op Donderdag, den 27 Aug. a.s. aan dc huizen der ingezetenen een collecte znl worden gehouden voor dc slachtoffers van den hagelslag, welke omstreeks I Juli 1.1. in de provincie Limburg gewoed heeft. De nieuwe algeineem: Politie verordening voor deze gemeente zal Zondug 23 Aug. des middags om 12 uur voor de pui van liet gemeentehuis worden afgekondigd. De commandant der rijksveld- wacht en de rijksveldwachter Kok, van Hilversum, hebben l.l. Donderdagnacht onder genoemde gemeente aangehouden den persoon vanN., een Hilversummer, die beladen was met een partij aardappelen. Op de vraag vanwaar de aardappelen waren, verklaarde de aangehoudene die te hebben gehaald van een akker onder de gemeente Laren. Hel onderzoek der politie beeft aan het licht gebracht, dat de aardappel- liefhebber 32 stammen ten nadcele van L. v. d. B. alhier heeft ontvreemd. Bussum. De heer Tlieod. Ram deed dezer dagen met succes examen voor het Duitsch. A.s. Woensdag beslaut van ge meentewege gelegenheid tot kostelooze inenting des namiddags om 1 uur in het schoolgebouw. Putten. Tol lid der Provinciale Sinten van Gelderland is in hel district Pulten gekozen de heer E. J. Vitringa, le Nun- speet, met 638 stemmen. Er waren 503 stemmen uitgebracht op den heer G. W. Graaf van Limburg Stirum, (a. r.). Barneveld. De heer Moulijn, com mies der posterijen le Nijmegen, is tot waarnemend directeur van het postkan toor alhier benoemd. In de jl. gehouden gemeenteraad is door den voorzitter medegedeeld, dal er een schrijven is ingekomen van de heeren v. Hasselt on De Koning, ingenieurs te Nijmegen, waarin genoemde heoren verklaren voor f280 een project voor de verbetering van waterafvoer der groote beek te willen maken. Ten zeerste verlangen de landbouwers uit deze streken uit den bijna onhoud bare!! toestand le geraken, daar er geen jaar voorbijgaat of hunne landerijen worden onder water gezet. VeenendaaL Het bestuur der af- deeling Veenendaal van het .Genoot schap voor landbouw en kruidkunde in de provincie Utrecht" heeft besloten op den laatsten Dinsdag in de maand April 1892 eene keuring van stieren te doen houden. Twee prijzen, een van f60 en een van f40, worden uitgeloofd. 19 Aug. Onze burgemeester, jhr. mr. L. H. J. M. van Asch van Wijck, heeft voor een maand verlof bekomen. De heer H. G. van der Poel neemt, als oudste wethouder, gedurende dien lijd die betrekking waar. 20 Aug. Om naar België te worden verzonden, zijn hier deze week enkele partijen wol opgekocht. Besteedde men voor enkele dagen voor de voor Duitschland bestemde vette varkens nog tot 25 cent per KG, titans betaalt men bij niet minder leven- digen handel 23 a 24 cent per KG. Apeldoorn. Zekere W., die een kalf, dal plotseling gestorven was, ten ge schenke had gekregen, bekwam bij het ontvellen enz. een wondje aan beide handen. Na korten tijd zwollen zijne handen en armen geweldig op. De vrouw, die een paar dagen later wat van het vleesch, dat in eene kuip bewaard werd, daaruit haalde en ook een kleine schram aan de hand had, ondervond daarvan dezelfde gevolgen. Bij beiden is bloed vergiftiging geconstateerd. Een nieuw bewijs dat men met der gelijke plotseling gestorven dieren niet te voorzichtig kan zijn. Maandag morgen had de metselaar Pelers, werkzaam aan de in aanbouw zijnde kerk, het ongeluk van den steiger te vallen, waardoor 2 ribben gebroken zijn en een arm gekneusd werd. Wegens de bepaling, die in het be stek is opgenomen, dat de aannemer verplicht is, de werklieden legen onge vallen te verzekeren, zal deze werkman de helft van zijn weekloon blijven genieten. Aan de halte de Zwaanspreng, nabij deze gemeente, viel Maandag de seinwachter M. van een in beweging zijnden zandtrein, met het treurig gevolg, dat een zijner beenen nagenoeg werd afgereden. Bij aankomst alhier miste men den man, waarop terstond een locomotief den weg terug reed en de ongelukkige in beklagenswaardigen toestand werd gevonden. 19 Aug. Ter veemarkt besteedde men de volgende prijzen: neurende Koeien f 95 a f 125, gusle dito f 50 a f80, drachtige Vaarzen f60 it ft00, guste Pinken f 40 it f 60, 1-jarige Slieren f 15 it f25, Kalveren f20 it f30, allen per stuk. Handel traag. Zeist. De gemeenle-rekening over 1890 beslaat uit ontvangsten f 53,882,18' en uiteaven f51,788,94*. Alzoo een batig slot van f2093.24. Gemengde berichten. Te Sncek sprong j.l. Dinsdag een 84-ja rig man in de diepe gracht bü de Oppcnhuizer- hriig, om een in levensgevaar vorkoerend kind Ie redden. Met weinig mooite bracht de oudé den kleino behouden op het droge. - By de weduwe v. ft., Ic Montlnort. werd verleden jaar een aardappel gerooid, welke den vorm luid van een zittenden bond. Voor de aardigheid werd «lil vreemde exemplaar van 't voorjaar gepoot, en toen men dezer dagen de struik uitrooide, zalen er IOC aardappelen nan, die alle in vorm overeenkwamen mei den zon derlingen poter. Dus 106 zittende bonden. Dezer dagen werd in openbare verknoping eene boerenhofstede in hel Gein, onder Weesper- enr-spel, mei uitmuntendo hooi- cn weilanden verkocht voor 141460, terwül dezelfde baerderjj ongeveer 10 jnnr geleden verkocht word voor f 65000, Eergisteravond le ongeveer 10 uui brak te Kuilenburg een brand uit in het woonhuis door koren, dal zich wellicht op den zolder bevond, had in '1 eerst ecu verschrikkeiyk aan zien, doch werd weldra door de Iwee spuiten, die inmiddels aangerukt waren, vermeesterd. Van den inboedel werd alles gered. De aan grenzende korenmolen en koepellje hieven ge spaard, ofschoon de ronken ei over heen vlo gen. De brand, die lol hel huis beperkt bleef, gebluscht. die in de gracht op eenige meters afslund van deu molen, ronddreven, ook lust kregen om deu brand te zien, cn recht legenover het brandende perceel op hun geiuak het tafreel gingen beschouwen. Toen Zondagavond de expres-trein van Am sterdam-Den Haag—Parü's. 6u. 56 m. hel per ron le 's-Gravcnhage verliet, bemerkte de stati onsopzichter, waarnemend stationschef Kolkman, dat de Westinghouse-rem van den Franschen wa gen vaststoad, zoodat de wielen sleepten. Het gevolg hiervan hod kunnen zijn dat dc waggon heel geloopen of uit de rails gesprongen was, waardoor dan zeer ïckor grootor onheilen had den plaats gevonden. De Heer Kolkman snelde den (rein, die reeds in vollen gang was, nu, sprong op de loopplank, en, hangende aan een der portieren, wist hü den haak van de rem te grüpen en los le trekken, waarna by weer van den trein afsprong, loen deze een dertig meier uit het station verwijderd Een paardemiddel Wanneer paarden onderhevig zpn aan koliek of buikkramp, dan zün de beesten, hoewel op den grond liggende, in den regel zeer onrustig en wild. Zg slaan mei de poolen en wentelen Dezer dagen verkeerde het paard van een der eerste, stalhouders to 's Gravcnhage in zulk een toestand, en hel dier, welks achterlichaam reeds koud was geworden, zou zeker gestorven zün, indien niet zpn meester op dc gedachte was gekomen hem een emmer water in dan bek le gieten. Bit hielpwant onmiddellijk na die hoeveelheid waler in het lyf te hebban op genomen, rees bet paard weer op en was ge- In Zuid-Tjrol zjjn plotseling een aantal beren verschenen, die vee in het open veld aanvielen en verslonden. Dit is een zeldzaam verschgnsel om dezen Ijjd van het jaar. Men vermoedt, dat de overvlocdigo sneenw, welke onlangs in het gebergte gevallen is, de heren in de war heen gobracht. De bekende steonen bouwdoozen (merk .Anker," van de firma Richter 4 Co.) hebben op de Duilsche tentoonstelling te Londen een niet geringe onderscheiding bekomen. Aan dit zeer gefielde speelgoed is hel core-diploma le klasse toegekend. Een zeer hevige bosehbrand heen in den omtrek von Toulon, oDder de gemeenten Erenos en SalUês-Toucas, niet minder dan 30,000 hec taren met dennen- en eikenhonl vernield. Slechts mul groote moeite gelokte bet, met behulp van soldaten dar infanterie, artillerie en marine, dan

De Eembode | 1891 | | pagina 2