Toorstel zeker met groote meerderheid aangenomen. De Keizer kan er nog plei- lier van hebben. In het firltsche Lagerhuis werd Dins dag door den Minister van Landbouw, den heer Chaplin, verklaard, dat, nu ook in Nederland zich gevallen van mond en klauwzeer hebben voorgedaan, aan de opheffing van het vee-invoer-vcrbod niet kan worden geilaelit voor en aleer op het vasteland de ziekte is geweken. BINNENLAND. Wij lezen in De Tijd: De Standaard schrijft In Zuid-Bevelend hoeft ito lilicrulo la Hooru li ev« deetd voor Jeu ühi Op even goede gronden zouden wij kunnen schrijven: .De samenwerking tusschen liberalisten en tudi-revolution- nairen begint steeds vaster vorm aan te nemen." Uf is het niet waar, dat bij de herstemming voor de l'roviuciule Staten in hel district Amersfoort een zeer groot getal anli-revolulioimuiren hun slem uit brachten op een libcralisl tegenover den katholieken caudidaal, den lieer Van Beek V En nam niet de anti-rovolution- naire kiesvereoniging te Delft openlijk den candidaat over der liberalisten, om den roomsehen heer Van Berckel te weren uit den Gemeenteraad? Samenwerking vun liberalisten en Roomscheu schijnt in do oogou van De Standaard iels verschrikkelijks samen werking van liberalisten en anti-revolu- tioiiuaireu, als het er op uuu komt, een Roomsche te weren, daarentegen iets zeer geoorloofds. Inderdaad heelt De Standaard ons in den laatston tijd aan zóóveel vreemde dingen gewoon gemaakt, dal wij maar niet vragen zullen waar in deze de consequentie te zoeken is. tl. II. de Koiiingiu-Hcgenlcs heeft aan Koningin Wilheliiiinu een Arabisch rgpaard ten geschenke gegeven. Üp de pachthoeve „de Erf," te Grubbcuhorst (L.), is onder het vee liet mond-en klauwzeer uitgebroken. Drie koeien en drie varkens lijden aan die ziekte; liet overige vee is als verdacht afgezonderd. De hoeve wordt door de maréchaussees .bewuukl. De Tweede Kamer lieefl iu haar zitting van Woensdag, burievens een aantal kleine ontwerpen, ook dut aan genomen, waarbij een nieuwe ridderorde wordt ingesteldde Orde van Urunjtf- Nassuu. Daarna is zij op reces gescheiden, waarschijnlijk tol 20 April. Plaatselijke Berichten. Amersfoort. Onze vroegere slad- genooteii de ol'licicr van gezondheid Ic kl. H. A. F. Cieshers en de dir. olï. van gez. ie kl. U. C. Vigelius, beiden thans te Utrecht, zijn bevorderd resp. tol dir. off. van gez. 3e kl. (majoor) en lot dir. off. van gez. Ie kl. (kolonel). In de vorige week werd alhier een zwervende keilner aangehouden als vermoedelijke dader van een in het koetshuis van Baron van Pallandt op den huize Vanenburg te l'ulten gcpleeg- den diefstal van een livcrci-jas en pan talon en een demi-saison. De goederen werden in beslag genomen. Bij Kon. besluit van 25 Maart 1892, No. 34, is herbenoemd, in het kanton Amersfoort, tot Kaïitonrechter-plaatsver- vanger de heer Mr. J. van der Leeuw, advocaat en procureur ulduar. In den loop van dit jaar zal worden overgegaan tot het leggen van de tweede spoorbaan tusschen Utrecht en Amersfoort, in verband met het medegebruik door de llolluiidsclie IJzeren Spoorwegmaatschappij. 29 Muurt. Ter halfvasten paar denmarkt waren 350 paarden aangevoerd, benevens 30 hitten en 20 veulens. Vour paarden werd besteed fóü ii f 400, hitten f30 a f90 en veulens f 00 a f120. De handel was tamelijk le vendig. De Ie luitenant II. J. Furstner, van de veldartillerie alhier, is met 1 April ingedeeld bij liet te regiment veldartillerie te Utrecht. De le luitenant De Bruyn, van het le regim. huzaren, gedetacheerd aan de rijschool alhier, wordt ingedeeld bij het 4e escadron te Deventer. In de jongste titling van den gemeenteraad is besloten lot opheffing van de gemeente-waag, die inrichting thans is gevestigd, mtericliten tot hooldwuchl en «lil. nadat liet daartoe is ingericht, gewichten tol het ondorgnau van den hel ijk zal, na de inrichting van de waag als hoofdwacht, Tarachall worden in het voormalig huis van arrest aan de Stuurhuizen. Hi t kottier van ilcu hoofdei ijken omslag, dienst 1894. is vastgesteld op 147410.1)7',; en up aanslagen in den booii.e- ljjk.cn omslag over 1891 is, wegens vertrek «u overlijden, afgeschreven eon bedrag van /X78VCV.. De jaarwedde verbonden aan do betrekking van lccraar in de Franscho taal en letterkunde aan hat gymnasium en de hungare burgerschool, l'iïOO op fïOOO teruggebracht. Aan den onder- wjjzer O. A. Heuoks is als plaatsseivungend hoofd der school aan de Koningstraat ecne toe lage van 173 'ajaars toegakond. Tol onderwjjzer aan de school le soort voor jongens I» benoemd de heer O. Tivving te Hattem. rliougtttg li e lagere van den lieer de Kooingli, n verzonden. En deuitvoeiini uit tot het vellen vnn boomen de Kortegiacbl, bewoond doo Postkantoor Amersfoort. Naamlijst dor plunlacn. wjjken of buurten, lintion don kring van dit knnloor, waarvoor ,ltul port der brieven vun niet moor dan 300 iruttt, liirincn dien kring ter poal bezorgd en lesteld" b(j vooruit betaling bedraagt !i cent voor een brief vun niet ntuor dan 15 5 cent voor een brief boven Ifi gram tol en not 200 gram, en, hji niet vooruitbetaling, 5 t. meer. (Art. 3 der Wel v. 15 April, SUals- il. ito. 87.) Aehtcveld (gemeente Sloulenburg) Arttheinsclie straatweg tol Ituis I 82a Dirk (in dei Huis G 300 en G 301 llratld (de) lil. de fieinovnlc Hoogland Huileovelderl lluurlsdjjk Guelhorst Dornsleinschesleegtot liuiv I 03 Drifukker buist - Eng (de) Groenoslecg tot Imia H 4'J tiaar (do) - Ham (den) Heiligouborgorweg lot huis I 02 Hooi (de) - Hoogland (de gemeente) llooglundsclie weg tot aan de Linie Hoogowrg (de) Int huia II. 03 Hoog en Wel Kocdjjksclicwcg lot huis 11 i Kooi (de) Koppel (do (irooto) lot huis II23 Koppel (de Kleine) lot huis U 348 Ligeweg (do) lol huis II 50 Lnngenoord Monnikcnpad tol huis G 87 tfjlkcrkenvug lol Wachtpost 47 Schuin (heli Scliolliorsl Vlasakkers (de) tot huis (i 230 Woestjjgerwej (de) tol Imia G 01 Zelderl (Over eo Neder) Zevenhuizen - Kleikorst. Hooglan i. Onze algemeen geachte geneesheer, Dr. Kropff, is verleden Woensdag overleden. ZEd. had wegens gezondheidsredenen voor een paar maanden reeds ontslag aangevraagd en hoopte te Leiden zijne verdere levens dagen in rust door le brengen. De slag wordt diep gevoeld, niet alleen door zijne familie, maar door alle gemeente- naren. Hoewel reeds zeer lijdende, be zocht hij voor eenige weken de zieken nog. Zijne laatste krachten heeft hij gebruikt, ont de lijdende menschheid bij Om zijn beminnelijk karakter en de vele diensten aan de Hooglanders bewe zen, zal zijne nagedachtenis bij hen ln eerc blijven. -- Terwijl de km 'its vun den land bouwer A. van Dijk bezig waren een boom te rooien, klom één hunner naar hoven om een lotnv le bevestigen, met hel ongelukkig gevolg, dat hij viel en een zijner armen brak. Terwijl de echtelieden v. d. V. naar Amersfoort en een zestal kinderen, tva. rvan de oudste nog geen negen jaar is, alleen te huis waren, is een dor jong- sten door een noodlot! i toeval met vuur in aanraking gekomen, waardoor hel (l erlijk gebrand werd. Door hel ge schreeuw der kleinen kwamen de buren toeschieten, die zooveel mogelijk hulp aanbrachten. Soesterberg, 31 Maart. Heden nacht ongeveer 12 uur brak in de woning van B. Mejjers alhier, brand uil. De bewo ners, die zich reeds te bed bevonden, werden door den rook in het vertrek wakker en toen gewaar in welk een neleligen toestand zij zich bevonden. De brand greep zoo snel om ziclt heen. dal zij zich ter nauwernood uit liet perceel konden redd -n. Het huisje dat met riet gedekt was, is met de aanwezige meu belen geheel uitgebrand. Gelukkig voor M. dat bet verbrande, hoewel laag, legen brandschade was verzekerd. Soest, 30 Maart. Op Maandag 28 Maart had in de openbare school te Soesterberg en den volgenden dag in de openbare school te Soest de jaarlijksche prijsuildeeling plaats aan de leerlingen, die getrouw die scholen bezocht hadden. Hel dag. bestuur dezer gemeente, eenige raadsleden, benevens de hh. schoolopzie ners Nijlnnd en van Gorkom gaven door luinnc tegenwoordigheid blijken van be langstelling. Baarit. Bij Kon. besl. is de heer C- M. Visser, alhier, benoemd tot ontvanger te Kampen. Eemnes. In de Rijks-postspaarbank werd in de maand Maart alhier ingelegd f 24-4.50 en terug betaald f 403.08. Bij de ingezetenen is een adres ter'onderleekening aangeboden, houden de bezwaren tegen den zoogenaamden zóne of gordeltijd. Hilversum. De afdeeling Gooiland van de Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde heeft het programma voor <le op 29, 30 en 31 Juli a. s. alhier te houden begonia- en rozententoonstelling thans in zijn geheel vastgesteld. Onder de nummers vóór inzendingen van tozen is o. m. opgenomen eene ta felversiering van rozen, of wel eene bloem- schikking voor eene feesttafel, bepaald ter grootte voor twaalf couverts. Met dit nieuwe nummer wordt beoozd voor bloemisten eene schoone gelegenheid te openen om blijk te geven van kunstvaar digheid en smaak bij het aanbrengen van prachtige kleurenmengeling uit aller lei variëteiten van rozen. *- 30 Maart. De aanvoer Ier mnan- delijksche veemarkt was vrjj belangrijk. De handel ging echter niet vlot en de prijzen waren wat gedrukt. Voor kalfkoeien besteedde men f120 it f2.0, voor melkkoeien f90 af 170, voor vaarzen f70 a flOC, voor pinken f35 a fi'iO en voor vaarskoelen f80 li f 140. Vet vee was weinig aangevoerd, er weid 72 ii 78 cis. per KG. voor betaald. Barueveld. De Raad dezer gemeente heef', eene commissie benoemd, om ver slag uit te brengen over het plan, ont worpen door de heeren Van Hasselt en De Koning, ingenieurs '-te Nijmegen, ter verbetering van den waterafvoer van een gedeelte der Geldersehe Vallei. Voorls is medegedeeld, dat de gelden voor hel tol slund kómen der telcphoon tusschen deze gemeente en Amersfoort hijeen zijn dal de aanvrage dezer ver binding aan het Rijk geschied is, en ook reeds door den minister geantwoord is, dat spoedig lot uitvoering zal worden overgegaan. Van He 13 lotelingcn voor de nationale militie zullen alhier dit jaar vier jongelingen moeten uittrekken. Apeldoorn. Wijlen de heer K. Kop pel beeft aan de Diaconie der Netl. Hervormde Gemeente alhier vermaakt de som vult f500, aan die der Christe lijk Gereformeerde Gemeente f 250 en aan die der Koomsch Katholieke Gemeen te f250. 30 Mrt Ter veemarkt besteedde men do volgende prijzen neurend* koei en f'JÜ a f 140. guste dito f70 a f 115. drachtige vaarzen I 05 a f90, guste pin ken f 50 a f 75, l-jarige stieren f 20 a f35, kalveren f20 a f40. allen per stuk. Han del vlug. Tol directeur-boekhouder der gemeente-gaslahrick is benoemd de heer W. Jouslra, directeur der gasfabriek te Wormerveer Harderwijk. De schietvereenigiiig „Flovo" is Toornemens in de maanden Juni en Juli a. s. een grootcn natioualen schietwedstrijd te houden voor leger, schutterij en voor alle beslaande schiet- verccnigingen in Nederland. Do burgemeester dezer gemeente, Mr. I), van Meurs, heeft het eere-voorzitler- schap dier vereenigiiig aanvaard. De ge meente heeft haren steun door een gou den korpsmeilaille geschonken. Nadat dezer dagen voor de kolonialen de kt ijgsartikolen waren voor gelezen, viel één hunner, Duilscher van geboorte, dood neder. Woensdagavond brak bij den land bouwer II. van Diesl, aan den grint weg, brand uit, die in weinig tijds het gehcelc gebouw in de asch legde. Een raard kon gered worden doch 3 koeien kwamen in de vlammen om. Men schrijft de oorzaak toe aan moedwil. Veenendaal. 27 Maart. De voorjaars veemarkten zullen dit jaar alhier gehou den worden op Dinsdagen 5, 12, 19 en 20 April, 3 en 10 Mei. 'Ier gelegenheid van de markt van 20 April zal de van wege de afdeeling Veenendaal van het „Genootschap voor Landbouw en Kruid kunde" uitgeschreven keuring van stieren worden gehouden. De commissie ter be vordering van het marktwezen wil gedu rende de veemarkten de proef nenten of een geregelde aanvoer van kippen op de veemarkt niet te vet krijgen zou zijn en looft daartoe op ieder der hierboven aangegeven marktdagen voor de aanvoer ders van het grootst aantal kippen pre- tniOn uit Baren. De Gooische heide zal in den aanstaanden herfst weer getuige zijn van echte oorlogstooneelen. Burgemees ters zijn reeds oftieieël daarmede, in verband met de inkwartiering, in kennis gesteld. Naar men verneemt zullen tijdens de dngen der manoeuvres 1000 militairen op de heide gekampeerd zijn, die tna- noeuvreeren moeien mei eenige batte rijen veld-arlillerie, eseadrons huzaren en een troep Grenadiers en Jagers- De Generaal met den staf en twee batterijen vcld-artlillerie worden alhier ingekwar tierd, en wel van 28 Aug.6 Sept. en van 14—22 Sept., dus 17 dagen. De muziekkapel der Grenadiers en Jagers komt met den Generaal op het Pavilloen „Larenberg" ingekwartierd. Voor het gezin van L. v. A., schil der alhier, was het I.L Woensdag een droevige dag. Een dochtertje van 3 ja ren was hunne aandacht ontsnapt. Het liep op den straatweg, toen een hitte wagen kwam aanrijden. Daarvoor willen de uit den weg gaan, meende het de trambaan over te steken, toen de tram van 2,40 juist passeerde. Het ongeluk wil de, dat de achterste wagen van den tram he, kind van Toren raakte, dat daar door aan de zijkant der baan viel, met het gevolg dal een der voeten onder een wiel geraakte en geheel tot over dert enkel werd algereden. Ter bekoming van een kunstbeen wordt het kind thans verpleegd in liet Stedelijk ziekenhuis te Utrecht. Busarnn. lieden zijn de kiezerslijsten gesloten met 309 kiezers voor de 2e Kamer, 307 kiezers voor de Prov. Sla- ten en 361 kiezers voor den Gemeeute- raad. Haarden. Maandag j.l. is hier de300"e geboortedag van Johan Amos Konieus- ky, naar de gebruiken van dien tijd C.ome- nius genoemd, plechtig gevierd. Vooral het onderwijs, aan welks verbetering liïj zijn leven gewijd had, heeft veel aan hem te danken en liet is dan ook niet te verwonderen dat de paedagogen van den tegen woordigett tijd zich op dezen dag naar ons stedeke spoedden, waar Coinenius'ussche rust, om daar zijn leven on streven te herdenken. Door prof. Dr. II. C. Rogge werd de feestrede uitge sproken, terwijl de samenkomst werd opgeluisterd door een zangkoor van onge veer honderd dames en heeren uit Gooi land, ouder directie van den heer H. F. Altdriessen te Hilversum. De Contenius- cuntute, woorden vandeti gemeenle-archi- varis van Naarden, den heer A. N. J. Fabius, oj> muziek gebracht door den heer U. Andriessen Jr., ging de feestrede vooraf. Up liet Adriaan Dortsmansplein, tegenover de Utrechtsche poort, werd een eenvoudig gedenkleeken onthuld. Hot bestaat uil opeengestapelde steen blokken, in liet Gooi verzameld, waarop tan de voor- en de achterzijde een marmeren gedenkplaat is aangebracht. Een dezer beval een Boheemsclt opschrift, tncl woorden vart Coinonius zelf, waarin deze zich aanduidt als Moraviër van geboorte, Bohemer of Czech van taal en godgeleerde, volgens zijn bezigheden, waaraan is toegevoegd: „en onderwijzer". De andere plaats vermeld ongeveer ditzelfde opschrift in het Latijn en het Nuderlamlsch benevens Comeiiius' naam en de data van geboorte, overlijden en begrafenis. De plechtigheid werd opgeluisterd door deputaties van verschillende ver- eenigingen met banieren en muziek en vereerd met de tegenwoordigheid van don commissaris der Koningin, Mr. Seliorer, en eenige algevaardigden uit Comenius' geboorteland Moravië. Ede, 29 Mrl. Wegens het ongunstige weder was er minder vee aangevoerd, ln gust- en kalfvee was de handel lus teloos, voor slachtvee was veel vraag. Men besteedde voor vet vee 60 a 72 por Kg. Zeist, Helle Utrecht garnizoen hou dend 5. bataljon van liet 5. regiment infanterie zal op Woensdag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag, 20, 21, 22 en 21" April als., iu de legerplaats hij doz< gemeente oefeningen in het gevecht- schieten houden. Gemengde berichten Woensdagavond ontstond een lelie uitslaand! brand in de Nederlandsche sloombranderij er distilleerderij van den heer E. Kiderlen (direc- leuren Veenenbos en Gicben), aan de Aelbrecl kade te Rotterdam. De brand is ontslaan den spiriluskelder en nam in eon kort Ijjdsvcrloop een zoodanigen omvang, dat weldra de gohi fabriek met al har- werkplaatsen één vuur geleek. De brandweer, spoedig ter plaatse, bepaalde zich aanvankelijk lot het nat In der aangrenzende panden. Daar in den aanvang vreus voor ontplolling bestond, werd de Aalbreclitskadc op last va do politie ontruimd. Door de verschillend spuiten werd inmiddels van alle l(jden wat» in hel brannende gebouw geworpen, zonde dat men in den aanvang daarvan de uilwct king kon bespeuren, terwijl andere spuitc daarentegen voortgingen met hel nat lioudc: van de aan weerszijde grenzende panden e van de boerderijen en hooibergen aan de overzijde van de Delfshavensrhe Schie gelegen, die door liet overwaaien van vonken bedreigd werden. Na een uur arbeidens was het gevaar de belendende panden bedwongen. Nu en dan liuorde men een vat met cognac of ander geestrijk vocht met een harden knal springon, af en too afgewisseld door he stollen van een stuk van een zijgevel of nentnuur. Intussclien woedden de vlammen voort, steeds door alcoholische drankeo ge voed wordende, waarmede het geheele gebouw, door het springen van vaten, als het ware dooi trokken was. Daardoor duurde de brand lung in alle hevigheid voort. Een kurkensnijder, Jurger Niemann genaamd, 45 jaar oud en le Slecswyk geboren, toen de brand uitbr.k werkzaam op de 3e verdieping van hel pand. is, uit vrees voor ontploffing en zich geen tjjd gunnende langs den gewonen weg het gebouw te verlaten, uiteen raam dier verdieping gesprongen, tengevolge waarvan hij het linkerenkelbeen brak. Hg is naar het ziekenhuis gebracht en daar ter verpleging opgenomen. „Om een denkbeeld te krijgen van de uitge breidheid van den brand diene, dal er waren 3 reservoirs mei elk 400 en drie met elk 140 hectoliter spiritus of sterkedrank, welke alle vernield ijjn, benerens een aantal gevolde kel ders en vaten. Te G^uda is de weduwo P. van Oudshoom, wonende uu den Kleiweg aldaar, vormoordj Gister is dr. A, C. Hurtovell, assistent genees- in het ziekenhuis, met de justitie van Rol- m derwaarts vertrokken. De weduwe werd een lot aan den rugwervel afgesneden bals ire woning gevonden. Diefstal schijnt aan leiding tot deze misdaad geweest te zjjn, Bjjde t is de opsporing van een gouden heeren- n dito dameshorloge, uit hare woning ver Woensdag r i zich te Amsterdam het gerucht, dat den op de Keizersgracht een moord was gepleegd. De vermoorde was de 28-jarige dienstbode Anna Verhoeven, ten huize van de familie Vi- olla dienende, in een der 7 woningen over het Paleis van Justitie, te Amsterdam onder den naam van de Zeven Provinciën bekend. De familie Vintla had den gcheelen avond in het concertgebouw doorgebracht, waar mr. Honri Viotla. rils directeur van Excelsior, de ropetitie leidde. Thuis komende, vond men. nnnr gezegd wordt, was. werd hi de studeerkamer van mr" h! Vi- otla vlak achter de .leur hel Ijjk ontdekt vim de ongelukkige vermoorde, met een diepe snede messteken nabij het hart cn den rug. De te hulp geroepen geneesheer verklaarde, dat de wonde aan den hals doodelijk is geweest. dat er inbraak was gepleegdeen schrijfbureau was opengebroken, waaruit geld (men zegt f IGü) is ontvreemd. Men vermoedt dat een bekende de misdaad i de Brouwersgracht le 'sHago moet geval .an nonti met doodelijken afloop oorgedaan, bjj een jongetje vun ISJaai. de zuil en een paar lieden lager slaat Bismarck, dio iles keizer» proclamatie lent. Ter weerszij den van liet voetstuk tillen de geschiedenis en de gewapende vrede, en aan de voorzude houdt een leeuw mei een zijner klauwen de vredes palm vast. - De uitvinding van hel kaartspel, waarmede zoo menige winteravond gekort wordt, dagtee- k"*nl reeds van het jaar 1392. Een Weener.Dr. Rudolf Lolhar, heeft nu liet plan geopperd in dit jaar hel 500-jarig beslaan feestelijk te vieren. Te Londen deed zich dezer dagen het merk waardig getal voor. dat een der politierechtban ken op eene aanklacht vuo mishandeling moest beslissen, ingesteld door «ene dochter tegen hare moeder. Deze, kostuummuislor tan beroep, had Imro IS-j,irlge dochter eene geduchte kastijding toegediend, omdat zjj een paar uren van huis was gegaan zonder afscheid te nemen en lo ver lellen waar zjj heenging. Uc straf had eigenlijk gruotc overeenkomst gehad met mishandeling, daar er le veel en le harde klappen bij waren gevallen en le veel haren hg waren uitgetrokken. De advocaat der beschuldigde hield staande, dat eene moeder liare dochter, in geval van ernstige ongehoorzaamheid, lichamelijk mocht straffen, zoolang deze bjj haar in huls woonde. De rech- val cok ta pas had kunnen komen, de toege diende mishandeling evenwel „och doeltretTend noclt geoorloofd was; hy veroordeelde demoe der aan hare dochter do gerechtskosten, ten bedrage van 118.9U. terug te betalen en eischte van h.iar een borgtocht van 5 pond (fOO), dal zjj zich in de eerstvolgende drie rnaandun vreed zaam zou gedragen. - In eene circulaire van een Dullaehe han delsfirma, die dezer dagen door een aantal landsche laai, doch blijkbaar door een zoon boek, was gestel!, is 'wel liet merkwaardigste het slot. Daarin zegt nametyk bedoelde firma, in plaats van icir •ehmtirMn tras te verhalen met „wjj vleien ons": wg flikflooien ons met uwe waarde orders vereerd lezgn. - Eene vreeseljjke dynamietonlplolfing heeft Zondagmurgen 8 ure te Parjjs plaats gehad in no. 39 der ruc de (lliruy, hoek der rue de Berlin. Do bewoners, die nog le bed wsren, werden op den grond geworpenanderen liepen «Is zinneloos van schrik naar do trap, maar deze was geheel ingestort. Al die ongelukkigen slankten kreten van angst, zy hadden alle zelfbeheerschlng verloren, De diensttrap was nog bruikbaar. Een der bewoners van het huls is de heer Houlot, substituut van den pr... der Republiek, die In verschillende prow als openhaar ministerie tegen de anarchisten heelt moeten requirceron. Hy lag nog te bed, toen do ontploffing gebeurde en heeft niet het minste letsel bekomen. Toen de ontploffing plaats h.id, kwamen de leden van een schiet- verceniging in uniform de rue de Ch'chy af. De trompetter zag den rook opstygen uit no. 3'J en liep naar den nansthiigelegeu pnrnpierapost. Een man hield hem legen en vroegWaar gaat gg heen Ik ga de pompier, verwittigen, antwoordde hg, het brand ginder. Laat het maar branden, zoido de man. Deze man breit zich bg de politie aangemeld en zonder moeite zijne onzrhuld bewezen. Het is toe te schreven aan de omstandigheid, dal meest alle bewoners van hel buis te bed ol nog in hunne slaapkamers warcn.dat er geene persoonlijke ongelukken le betreuren zgn, Indien zij zich in de kamers dichtei hy den Irap hadden bevonden, zoudeu er zeker ongelukken gebeurd xyn. Nu z(jn enkel oen zestal personen gekwetst door de glasschorven, die zjj in aangezicht ontvingen. Binnen in hot huis ii alles verwoest

De Eembode | 1892 | | pagina 2