Aanbesteding. de buurt van de waterwerken, zonder verliezen. De brigade Hooglanders deed gisteren een marsch van 24 uren, om Hamilton te ondersteunen. Het is niet te verwachten, dat er nog veel bezwaar zal worden ondervonden in den omtrek van Wepener, nu Dewetsdorp bezet is. Een nader telegram van Roberts van Woensdag meldt, dal de vijand in dien afgeloopen nacht uit de omstreken van Wepener zich heeft teruggetrokken. Hij ontvluchtte in noordoostelijke richting langs den weg naar Ladybrand. De vyand was omstreeks 4000 a 5000 man sterk. Het is den Engelschen dus niet mogen gelukken, met hun 40,000 man, de kleine Boerenmacht te vangen. Deze is naar het noorden ontsnapt, en werd tot nog toe zonder succes vervolgd. De Boeren-regecring gaat inlusschen voort zich op een strijd lol hel uiterste voor te bereiden. Geloofwaardige oog getuigen verzekeren, schrijft de Times, dat de Boeren-regeering reusachtige hoeveelheden provision verzamelt in dépots in het district Lijdenburg, het geen de verwachting bevestigt, dat de Boeren van plan zijn in die bergachtige streek een laatsten strijd te beproeven. Inmiddels worden in de terreinen ron dom Johannesburg en Pretoria uitge breide versterkingen aangelegd. De gieterij van Begbie te Johannesburg is nacht en dag aan het werk en ver vaardigt 700 granaten per week. WERELDUVLDE a&n Z. H. den Pan». Nagekomen gilt O. O. tot zekere intentie f 1. - BINNENLAND. Na naar lujjne bescheiden meening aan de lecrplicht-boloogingen wel een eind zal zijn gekomen, wenach ik een kort woord van dank over den leerplichtwet van bun vriendelijke ge voelen» deden bljjken. Nooit beb ik getwyleld, of velen zouden de houding, door mjju hoogvereerde» vriend en medestrijder mr. Kolkman en my aangenomen, waardceren en begrijpen. Verzwijgen mag ik echter niet, dat onze daad te eenvoudig is om hulde lo verdienen. Zij was geen daad van Uurven, maar van moeien. Een moeten, opgelegd door overtuiging, eer en ge- ijand van napleiten. eindig ik met dank. Te gelegener ty'd en wijle mijne politieke gedragingen aan de Aan deze dankbetuiging van Dr. Schaepman voegt de Maasbode het vol gende toe Met den toon van bescheidene dunk baarheid, die uit dit schrijven u tegemoet komt, zal ieder onzer gaarne vrede hebben. Waar dr. Schaepman een trouw en een liefde tegenademde, misschien uit eerbiedwaardiger kringen nog dan die, waaruit de jongste hulde-moties opgin gen, daar is het te begrijpen en te waardeeren, dat de gebruikelijke dank betuiging niet achterwege bleef. Waar we echter wel op afdingen,'tis op het woordje moeten in bovengaand stuk. Heeft men eerst zelf liet stemmen over de leerplichtwet tot eene „Vrije Kwestie" geproclameerd, dan heeft het :s flagrante tegen- n later zegt, dat men tot het geven van zijn slem, hetzij voor of tegen, gedwongen is geworden. Gedwongen wordt ge alleen door een Katholiek beginsel. Dit echter bleef volgens dr. Schaep man geheel buiten spel. En zegt hij nu gedwongen te zijn door overtuiging, eer en geweten, dan verzoe ken wij den lezer wel zeer vriendelijk zich niet door deze zwaarwichtige woor den te laten verblinden, want in eene „Vrije Kwestie" is tiet essentieele juist hierin gelegen, dat het allen dwang*aan de menschelijke overtuiging ontneemt, dat het den mensch dus geheel vrij laat óf wel zijn overtuiging te volgen, óf wel die overtuiging ondergeschikt te maken aan het gevoelen van anderen. De poging dus om alvast een begin te maken met het geven van reken schap is hier weer volkomen mislukt, 't Is immers al te duidelijk. Eerst wordt nl. een of ander vraag stuk tot een .Vrije Kwestie" gestem peld, en als men dan later bemerkt, dat juist die vrijheid het eenmaal ingenomen standpunt in gevaar brengt, dan maar lluks het op een anderen boeg gegooid, tot men eindelijk zoover komt, dat men in spijl van die hooggeroemde vrijheid nu spreken gaat van dwang, geboren uit overtuiging, eer en geweten Van deze schermutseling des geestes, leur gat my weinig hoop en zei, dat de vogel wel reeds zou gevlogen zjjn. .Dat geloof ik niet, want ik heb den man een slaapmiddel iagegeveu, dal wel twee dagen werken zal.' ,Eo vond gy hem?' vroeg ik Dr. Maopher- eon, toen deze een nionwe sigaar opstak. .Zeker,* hernam hij, .Precies zooals ik hem verlaten bad en by werd er tamelyk ziek van. Hü was een oude boosdoenor co door bem kwam de heele bende in '1 net. Ik kreeg mjjn zaken weer. Was dit niet eon triomf voor de walen schap van dit woordenspel, dat door sommi gen nu reeds als een pièce justificative aangezien en met sterk applaus begroet zal worden keeren wij ons ten eenenmale af. Deze aanslag op het gezond verstand is haast onduldbaar. Onduldbaar, ja. Maar Ireuriger nog is het ons, nu wij op 't eind weer moeten zien, hoe deze groote man, hardnekkig zich vast klemmende aan een vooropgezet sy steem, telkenmale de cirdo quaestionis ontwijkt en herhaaldelijk zich afgeeft met kronkeltheorieën, waaruit dan som migen de vrjjheid nemen om dezen Staatsman voor te stellen als den re- praesentanl van het Katholieke Neder land en als een tnan, die scherper, verder en dieper kijkt dan honderden en duizenden onder ons. Zoo echter gaat dr. Schaepman onder dit opzicht allengs gelijken op Bilder- dijk, van wien men met treffende juist heid gezegd heeft, dat zijn ongedurig heid door de vrienden werd aangezien als genialiteit, door hem zelf als een streven naar groote dingen. Misschien echter maakt de aanslaan de .rekenschap" aan de „eerstrecht- hebbenden" alles in het reine We zullen zien. Dat ontbrak er nog aan. Het Centrum van 25 dezer bevat het volgende interessante nieuws: Aan de HoogEd. (Jestr. beeren dr. H. J. A. M. Schaepman en mr. M. J. C. M. Kolkman, beiden leden der 2c K. d. St. tien ie door een zeer groot aantal katholieke ingezetenen v.ia Amers- gend adres gezonden: ,De nndergeteekendeo, allen Roomsch-Kallio- lieke ingezetenen der gemeente Amersfoort, brengen hulde den HoogEd. Gestr. heeren dr. H. J. A. M. Schaepman en mr. M. J. C. M. len inzake hot wals- ooral voor 't uitbren- ontwerp." Tot toelichting van dit nieuws zij opgemerkt, dat uit Amersfoort drie adressen tegen leerplicht aan de Tweede Kamer werden gezonden inhoudende het verzoek 't desbetreffend wetsontwerp in zijn geheel te verwerpen. Eén adres onderteekend door de R. K. Kerkbe sturen, bijgevolg inet de ZeerEerw. Heeren Pastoois der beide parochies aan het hoofd en hel Bestuur der R. K. Jon gensscholen één adres van de Eerw. Overste der Congregatie van O. L. Vr., en één adres van katholieke inwoners der gemeente Amersfoort. Toch is vermeld huldebewijs wel een extra dankbetuiging waard, want, eerlijk gezegd, zulk een loftuiting uit Amersfoort ontbrak er nog aanl De Verkiezing Ie Haarlem. Te Haarlem is een vacature voor 't Lidmaatschap der Tweede Kamer, wijl Mr. Rhelaan Macaré ophield deel uit te maken van het Parlement. De libe ralen hebben Mr. de Kanter gesteld als kandidaat, en deze is voor de Katho lieken totaal onaanneemlijk. Eerst dach ten de Katholieken eigen kandidaat uit te spelen, wat aan vele kiezers aan genaam zou zijn geweest, vooral toen de naam van den heer Ferd. Wierdels werd genoemd. Maar de heer Wierdels meende de aanbieding te mogen wijzen van de hand en gaf den raad den kan didaat der Anti-revol. Jhr, Mr. J. A. J. Van Asch Van Wijk, oud-gouverneur van Suriname, lid der Eerste Kamer, burgemeester van Amersfoort te stellen. Zoo is geschied door de R. K. Kiesv. Nu zorge deze K.Ver. ervoor dat „alle hens op dek" verschijnen. Bij te houden verkiezing van een lid voor de Provinciale Staten voor het hooldkiesdistrict IJselstein is door de R. K. centrale Kiesvereeniging aldaar tot candidaat gesteld de heer E. I, I. C. Baerle te Utrecht. - Bij ministerieel besluit is bepaald, dat de verkiezing voor een lid der Tweede Kamer voor het district Deven ter, om te voorzien in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer mr. W. II. de Beaufort, zal plaats hebben Dinsdag 16 Mei, de stemming zoo noodig Dinsdag 29 Mei en de her stemming zoo noodig Dinsdag 5 Juni. De miliciens der lichting 1898 van de le, 2e, 3e en 4e compagnie van het le regiment vesting artillerie zullen van 6 Augustus tot 5 September voor her- halings-oefeningen onder de wapenen worden opgeroepen terwijl die van de 5e, 6e. 7e en 8e compagnie voor het zelfde doel moeten opkomen van 3 September tot 3 October e.k. De miliciens der lichting 1898 van de 9e en 10e compagnie van boven gemeld korps zullen tol gemelde oeteningen worden opgeroepen resp. van 14 Juni tot 14 Juli en 9 Augustus tot 8 Sep tember. Plaatselijke Berichten. 11Amerefoort. Op de gebruikelijke wpze werd Zondag het patroonsfeest .Sint Joris" gorierd door de leden van den Ainersfoortschcn H. K. Volksbond des morgens met eene H. Mie voor de levende en overledene leden der vereeniging in de Ome Lievo Vrouwo-kork, de. avonds,met eene nitvoering in hel Bondsgebonw. De Ztng- vereeniging .Kunstnaar Vermogen "onder directie van den even ijverigen als bekwamen heer W. C. van Ramselaar en de looneel-vereeniging ,Oos Genoegen" ooder-aldeeling van den Volks bond, hadden gezamenlijk de taak op zicb ge- verschaffen. Eo, waarlijk, beide hadden eer var hun werk. Het Oratorium vao Deken Muller dit heiligen Drei-K'intge, alsook de fiagmenten mengde koor der zang- vereeniging, op nitoein Wijze gezongen. Solo's, duetten, quartette koren waren beerlyk schoon en hadden henydenswaardig succes. Het blijspel Sergeant Kwelgeest werd afgespeeld en bracht veler lachspieren in be weging. Maandagavond had eene herhaling van d uitvoering plaats voor donateurs eo buiten gewone leden. By Kon. besluit is den heer A. H. Dryfhoul van Hooff op zyn verzoek eervol ontslag ver leend ingaande 1 Juli a.e. als notaris te Araersloor t. Door Watergr, en Heemraden van het Heem raadschap .de rivier de Eera, beken en aankleve van dien' is in het openbaar aanbesteed bel op diepte breogen van reeds verdiepte gedeelten der waterleidingen onder beboer van bovenge noemd Heemraadschap in 8 perceelen. Ingeschreven werd als volgtperceel I, III en VIII door li. De Bruin, le Woudenberg, resp. voor 1535, fiat) en f280: perceel II, IV. V en VI, door H. Veldhuizen, te Woudenberg, uoder- scbeidenlyk voor f 0*8. 1230. fJO en flliü: en perceel VII door G, van de Lngemaat, te Wou denberg, voor I 3(H). Daarna werd verpacht de Visschery in de rivier de Eem voor het lydvak ven 1 Juni 1»( tot 31 Mei 1003, eveoeens in 8 perceelen. Eer nfzonderlyk verpacht: perceel I en II aanj.de Wilde, hier, voor I IS en 124perceel lil, V en VI door H. Dykiuao, te Kaaro, resp, voor 147 eo f32; perceel VU en VIII aan H. Los voor f 30 en f 10, Daarna opnieuw in massa verpacht voor f164 aan H. Dijkman te Baarn, aan wien de pacht gegund is. B. en W. bjj inschryving in het openbaar voor buitengoed ,de Hooiberg" gelegen aan de Wolfer- tslraat. Ingeschreven doorH. Lablans, voor f 425J. W. Boshuizen eo T. W. Bonte, ieder voor f450; dir. Leosing voor f620: L, van Achterbergh voor 1625 -, G. Wassiok voor 1655, eo C. J, Kuntz voor f750. Aan den hoogsten ioscbryver ie het werk gegund. De concerten dezen zomer op het terras van „Anucitia" te geven door het statmuziek- korps van hot 5e reg. int. zulleo aanvangen op Hemelvaartsdag, 24 Met, en verder gegeveo worden op 3, 13. 21 en 24 Juni, 4, 8, 17 eo 22 Juli eu 2, 5. 14, 19 en 31 Aug. Bg hel j.l. Vrydag te Utrecht gehouden ev.unen voor Onderwyzer, slaagden o, ra. de Heeren J. Weterioga en IJ. Graausraa, beiden leerlingen der R. K. Normaalschool alhier. In de raadszitting van Maandag werd de heer N. Veis Heyn als Int geïnstalleerd. He Voorzitter, liet nieuwe lid een woord van vrel- oud-hurgeineester, mr. Igraaf Schimmel- raadslid heeft mogen v •am aan do orile het v< der Ambachtsschool vo -ageode f2000 ajaars. B. en W. adviseer den, gunstig op dit verzoek te hescbikkeo en een subsidie te verleenen tot het gevraagde bedrag tol wederopzegging onder eenige voor- incie liÜtAi. Vroeger" reed» in 't werk gesteld om hier eenr van de hoogere besturen le bekomen, i B. en W. vao oordeel, dat de poging, die thans wordt beproefd, krachtig moet worden eo, verbonden aan de veriueerderiag van de jaarlykscbe uilgaven dor gemeeute met een bedrag van 12000. i heeren Prikken en Gerritsen meendeu. Je zaak op losso schroeven gezet en op de lange baan gesctioven zou worden, wanneer het door de gemeente ra uitzicht gestelde sub sidie alhankeiyk gesteld werd van den door de hoogere besturen te verleenen steun. De heer Prikken stelde daarom als motie voor, in be ven steun, inaar de voorwaarden, waaronder die steun zon worden verleend, te laten afhan gen van nadere onderhandelingen. .De burge- verdedigde, voerde hiertegen aan, dat B. en W., wat de bedragen van de subsldièn betreft, zich geheel hadden gehouden aan wat het bestuur der op te richten instelling had opgegeven als tenwel verre, dat het prae-advies van B. en W. ten gerolge zou hebben dal de zaak op losse schroeven werd gesteld, was veeleer van de aanneming der motie te verwachten, dal de zaak op de lange baan zon komen, lerwyl dit voor de gemeente het nadeel zou hebben, Jat xy onJer alle omstaudighedeu aan de bydrage van 12000 gebonden was, ook wanneer de school op eenvoudiger voel werd ingericht. De motie werd ten slotto verworpen met op twee na algemeene stemmen, waarna met alge- meone stemmen overeenkomstig het prae-advies besloten werd. De heer Croockewit meende als urslid van de vereeniging. die zich voor de ambachtsschool op le rich'en, zich van deelneming aan deze stemmingen le moeten De jaarwedde van de onderwyxeres C. H. van Nouhuys en van den onderwyzer J. ra der Harst die drie dienstjaren hel ben treikt, werden met f 50 verhoogd en op t 650 gebracht- Een verzoek van de commissie van toezicht op bot lager onderwijs om aan baar eene dames-commissie toe te voegen tot bet verleenen bjjftand in bet toezicht op bet ondtrwya in nuttige handwerken, werd om prae-advies aan B. en W. gezonden. Ditzelfde geschiedde met een adres van de atdeeling Amersfoort van den Bond vim oud-onderoffleieren om een subsidie van 1150 beoeveua twee medailles voor een scbietwedstryd. Op het Request van het bestuur der Sociëteit .Amicitla' om goedkeuring van een plan lol uitbreiding van zjjn gebouw werd z. b. o, be sloten. Op het request van den heer H. Koning tol aankoop van de Viogerboedsteeg werd eveneens Tot leden eo plaatsvervangende leden der commissie der Schultergwet werden gekozen de heeren E. L Visser, M. L. Celoase. Mr. J. C. H. Prikken eo Mr. J. A. >an Zysl. den lydelijken klokkenist werd aangenomen, Soestdijk. Naar wy vernemen, zullen H.H. M M. de Koninginnen na Haar terugkeer uit ThOringen het lustslot alhier betrekken, om er tot midden September verblyf te houden en Soant. Jongstleden Zaterdag had op de werf van den houthandelaar Butselaar een ernstig ongeval plaats. Doordat by het vervoereo van een hoo.n de dissel van een mallejan plotseling terugsloeg, werd de 23-jarige arbeider N, vao 'I Klooster zoo hevig legen het hoofd getroffeo, dat hy bewusteloos neerviel. Geneeskundige hulp mocht niet meer batenJe jonge inan Is ten gevolge van een schedelbreuk overleden. Hy was een oppassend arbeider en de trouwever- zorger van zyn bejaarde ouders. Hunereveld By het Donderdag te Utrecht gehouden examen voor onderwyzer is o. m. geslaagd de heer M. v. d. Uengel alhier, Stoutenburg. Maandagmiddag ontstond er brand op de hofstede Klein Emelaar, onder deze gemeente. De hotstede werd bewoond door H. de Wit. Met de schuur en 2 bergen is sy geheel vernield. De inboedel Is geheel ver- Boerderü en inboedel waren verzekerd. Baars. Mej. G. K. Beekrna, die le Utrecht de liulpacte verkreeg, is tegen I Mei benoemd tot onderwyxeres aan eene Chr. school te Zaan Jam eo beeft deze benoeming aaogeoomen. Bemoei. Door Bestour van 't Waterschap Ei-mnes is op 23 April aanbesteed, het maken en leggen van 5 nieuwe en de herstelling van eenige oude bruggen over de Weteringen iaden Eemnessorpolder in vyi perceelen. Aannemer van perceel 1 A. Allrink, alhier, voor 118 gul den, van perceel 2 C. Dop, alhier, voor I 86, van perceel 3 W. Hagen, alhier, voor f99.99, van perceel 4 K, Maalkamp, te Baarn, voor f 124 eo van perceel 5 C. Dop, alhier, voor f85. Het van onkruid zuiveren van verschil lende waterleidingen in genoemden polder werd >r f 182.50. niddag li zal e - Het Bestuor vao het Waterschap zal op Vrijdag 4 Mei e. k. schouw voeren over alle waterwegen in den Heinellenpolder le Veen en le Veld. Haarden. De feestelyke herdenking van het 650 jarig bestaan dezer stad is - ingevolge eene Maandagavond jl. door de feestcommissie met byna algemeene stemmen genomen besluit uitgesteld lot Donderdag 30 Augustus. «aardige feesti eter geschikt geacht voor eeue ering dan den aanvankelyk ge- Tol Directeur van hot Post- en Telegraafkantoor alhier is benoemd de heer K. J. Hobbel, thans in gelyke betrekking te Weesp. Harderwijk. Woensdagmorgen omstreeks 10 ure brok er brand uit iu de woning vsn don barbier Helmaas in de Groote Poortstraat. De Vrywillige en de Gemeenlelyke Brandweer waren zeer spoedig ter plaatseeerstgenoemde gelukte het om met twee slraleo op de water leiding het vuur te blusschen. De brand is ontstaan door dat by bet uit braden van vet, de vlam in de pan sloeg. Hel huis en de inboedel waren tegen brand schade verzekerd. Aan den heer G. ten Bruggencate is, op zijn verzoek, eervol onlslag verleend als kan- tonrecbter-plaatsvervanger in het kanton Har- derwyk, onder 'dankbetuiging voor de sis zoo- Barneveld. Naar wy vernemen zullen met 1 Mei de nieuwe retourbiljetteo ingevoerd wor den. De trajecten, waarvoor zy te verkrijgen zyn, xulier echter niet grooter zyn dan Harne- veld—Amersfoort eo Barneveld-Apeldoorn. Terwyl de ouders naar de markt waren een onbewaakt oogenblik een twee-jarig kind van den landbouwer S„ nabil Acbleveld, i sloot geraakt en verdronken. Zondagmorgen werd bjj den landbouwer J. Verbeek in Meu-Lunteren de 74-jarige schaap herder G. v. d. Top vermist. Na eenig zoeken vond men den ongelukkige in ebtgewaad in een ondiepe sloot naby bet is op de hofstede. De levensgeesten waren reeds verdwenen. De Bilt. Zondagmorgen geraakte het 2-jarig ind van den landbouwer A. S„ alhier, in een onbewaakt oogenblik te water. Toen men bet gezocht en vond men bet naby de woning leveolooa in een eloot liggen. Ede. Onder deze gemeente heeft Zondagnacht ra bosebbrand gewoed. Maandagmorgen om raall uur was men bet vuur meester. Do braad woedde voorby de Deeler beide, dus op aan- merkelykeo afstand van de grens der gemeente Arnhem. Bijzonderheden omtrent de schade zyn KERKNIEUWS. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heelt benoemd lot pastoor te Lichtenvoorde den Weleer*, heer P. J. eau ten Borgb. BURGERLIJKE STANDEN. Gemeente AmersfoorL van 19 tot en met 25 April. Geboren: Gerril. z. van G. Pieper eo E. van den Broek. - Godelrieda Cbrislina Agatha, d. van G. C. Hoogowerf en J. C. Eliok Schuur man. Keioier, z. van J. van Slooten en J. van Bokhorst. Frauciacns, z. van J. Maler ea W. Veer. - Gerrit. z. van P. Mosterd en H. Kraak, Marinua, z. van R. van Beek en G. Veenhof. Claaina, d. van H. Rekers co C. vao Remmerden. Willem, z. van G.Gouw eu T. Kraak. Catrioa Mathilda, d. van J, (J. Krynen en J. Collel. Rikje, d. van G. Hooijer en A. van den Broek. Dirk, z. van S. Har- logsveld en B. H. Pul. - Johanna Eraerenii», d. van M. van Groeoeslyn en J. Bakker. - Herman liernbard, z. van W Bais en V, E. Fresc. Ondertrouwd: g. S. Klokke en R. Schuiten» E. N. Eversen en A. van der Valk. Getrouwd: A. van Lent en H. Koenen. - P. Smits en J. Kamperman. B. Welmers en J, Smith. A. Berg en C. Scbooteo. OverledenCornelia Nagelmakers, 43 j., echtg. van A. Gouw. Kulgera van Laar, 36 j., eohig. van G. van de Grift. - Gysberlus Wynnnd tan den Brink, 18 d. Een levenl. aang. kd. in g. van J. van de Kamp eo A. W. Loseur, Johaona Maria Maaseo, 16 j, Joseph van vao Empelen, 7 j. Jacob van Ooik, 75 wedn. van D. Campagne. Cuiimrina Maria Johanna hopman, 76 j., wed. van J. W. Ejiod- hoven. Jacobus Albertus Wilhelmus Petit, 62 j., ongeh. - Albertus Maas, 63 j., echtg. van E, Lablans. Godefrieila Christina Agatha Hoogewerff, 3d. - Elisabeth Maria Pas, 3 j. - Chilstiuan Johannes van der Voorde, 16 d. Hendrik Gouw, m. Gemeente Hoogland. GeborenWillem Jacobus, t. van Hendrikus Tolbcom en Maria van Wyk. Gonuwn: Reioier Koller en Maria van Val- kengoed. Gemeente Leusden. IJshi d Boerse Gemeente Stoutenburg. Gehuwd Cornells van Valkengoed en Johan na van de Belt. Gemeente Soest GeborenJan, z. van J. Meerveld en G. Alteoa. Helena Margarelh», d van Th.J.L. M. I'iemerrak en M. J. vau Kan. Janna Jacoba. d. van M. Hake en J. Rol. Ondertrouwd H. Dys en A. G. A. Carelse. C. Overgoor en M. C. ten Hauf. - E. Strompel en M. van Suydam. Overleden KI, van Klooster, 21 j. C. Janse van Doest, 75 j„ wedr. van J. van 't Klooster. Gemeente Baarn. Getrouwd P. van der Geer en W. Steur. Gzboiieh: Gysbertlia, dr. van J. van Ginkel eo E. Vedder. W(|mpje, dr. van P van Oostrum eo A. Schouten. Johannes Hendri kus, x. van H. Voigl en A. Westerbeek. - Gerrit, z. van J. N. Camper en W.Gefjtenbeek. ecblg. van T. Puyk. Gemeente Eemnes. Overleden Lambertus Schaap, 68 j., eehig. van Neellje Geertruy Pureveen. Ondertrouwd Hendrikus Butselaar en Jan- nelje Schouten. Getrouwd Gerardus Post en Gysbertlia Pon. Gemeente Bussum. Getrouwo: N. Bron ea G M. de Wit. L. van Breemco en G. Schouten. Geborek: Wilhelmma Johanna, dr. van W. Boerhout en G. van Kalkeren- Wilhelmma Petrouella, dr. v. J. Kipporshols en B. Beek. - Jao Daniel, zd. v. J. D. Fritz eo M. A. de Haas, Oveblsden: P. J. de Leeuw, 1 i. Wed. J. H. Hulsman—Keizer, 67 j. - B. Welling, echlg. v. R. Dashorst, 77 j. Gemeente Laren. Ondertrouwd Jnhanois Call's en Wimpie Zwaoikkers, Folkert Majoor eu Cornell i Bakker, Goosen Zwaoikkers en OJilia Ma joor. Nieolaus Andriessen en Jansjc Calis. Getrouwd: Louworena van Wingerden ea Petronella Hendrica Preesman. Overleden Jannetje Koster. 36 j. echtg. van Karel Cornelia Grob. Gysje de Leeuw, 71 j. wed. van Lubertus de Leeuw. Gemeente Barneveld. Bivau.es Evert e Kap, geb. Meyer, z. - Heudrikje Kieft. geb. Schuurman, d. - Gy'sbertie van Hoel, geb. Soelendai, d. Ondertrouwd Gerrit Jan Denekamp en Leida ling. Gerhardus Hendrikus van Zaggelaar net Gerrilje Doppenberg, - Johannes Koekoek net Gerrilje van Burgsteden. Ovehleden Everljs van Buren, 60 j.. wed. ran Jao van Ger.ler - Gysbert Mtieenbeek, ■2 j., geh. met Gecrtruida van Ramselaar. vverdina Westerveld, 4 j. Willem van Zome- en ol j„ geh. met Hcodnkje van de Peppel. AGENDA van den Aznersf. B. X. Volknbond. Zondag 29 April. Gowone bijeenkomstlen 12 ure Contributie en Candidaatetelling voor Advertentiën. ONDERTROUWD P. W- L. ZEEMAN P. M. OIRKSEN. Amersfoort, 26 April 1900. De architect HERM. KROES te Amers foort, zal namens den Heer H. A. DE VRIES, op Dirisdag 15 Mei e.k. 's morgens te 11 uur in het hotel .Schwkmmïr" publiek aanbesteden: Het boawen van een IJZEHMAGAZIJN aan de groote St Janstraat aldaar. Het bestek en teekening liggen van Zaterdag 5 Mei e.k. af in voornoemd 'nza8e en zijn van dien daluot af a f 0.75 per ziel verkrijgbaar ten kan tore van den voornoemden architect ii 281 worden gehouden op Vrijdag II Mal s.k. 's morgens te 11 uur aan het perceel.

De Eembode | 1900 | | pagina 2