Botti de Beuver, Gids voor Werklieden Wollen Ondergoederen, Wollen Winterartikelen, H. J. BONNIER, De data der bezoeken van de Rus sische en Duitsche Keizers aan het Italiaansche hof zijn vastgesteld. De Czaar komt in het laatst van April naar Rome Keizer Wilhelm in de eerste week van Mei. Z. H. de Paus heeft Zondag in plechtige audiëntie ontvangen den gezant van Oostenrijk-Hongarije, graaf Szeecen von Temerin, die Z. H. den Paus uil naam van den keizer ter herinnering aan zijn jubilé het gouden beeld, voorstellende de Goede Herder, heeft aangebo( liit Rome wordt gemeld Duitsche Katholieken besloten 1 gelegenheid van het Pausel twee groote nationale bedevaa Rome te organiseeren. De eerste zal beslaan uit Ka uit Noord-Duitschland, aan h waarvan zal staan Mgr. Neu bedevaart zal op den verjaa kroning van Z. H. te Rome zi De tweede pelgrimstocht zal uit Katholieken van Zuid-Duits< zal in de eerste helft der maa Rome aankomen, wanneer ook sche keizer in de Eeuwige Sta toeven. Graaf Grosoli, voorzitter van dei Congresai is bezig, met de reiding van een huldebetuiging, Maart a.s. door werklieden vat landen aan den H. Vader zal gebracht. Men zal in de eeuwige stad nument oprichten, waarop in i drie groote encyclieken zullen gegraveerd, die den werkman z digheid en recht hebben terugges' De koning van Spanje zal h< van koning Carlos van Portugal van het volgende jaar beantv Bij deze gelegenheid zullen te 1 groote feesten worden gegevt zullen wapenschouwingen over en de vloot plaats hebben. De Spaansche politie heeft be Humberts-Daurignac, nog een lijke oplichtersbende ingerekend te Valladolid. Daar heeft zij gelegd op het genootschap, periodiek opduikende brieven, over een verborgen schat, we schrijver wegens een onre dige gevangenisstraf niet k reiken en waartoe hy tegen afsl een zeker aandeel de hulp van seerden inriep. Ook Nederland zij tot hun arbeidsveld gekozen de aangehoudenen is een individu doctor in de rechten als in de mei hij spreekt drie talen. De lei zaak is een gewezen galeiboef bagno te Ceuta. De Russische telegraaf-agentu gemeld, dat de 'tad Andijan en ken in Aziatisch Rusland di vreeselijke aardbeving in de vori ontzettend geleden hebben. Nad Berlijn een telegram ontvanf Askhabad, waarin wordt gezegd aardbeving dagelijks sterker woi gebied daardoor getroffen, besl oppervlakte van 900 vierkante Ongeveer 4000 personen hebbel leven by ingeboet. In den inboo wijk zjjn 800 lijken gevonden. Di rente, voor een waarde van vijf roebels, ligt onder de puinhoop BINNENLANJ Nationale Militie. Door Gedeputeerde Staten t vincie Utrecht is besloten, dat h deel dezer provincie in de lichtir de nationale militie van het jaa zal bestaan voor de gemeente Al Baambrugge uit 5 lotelingen, At Proostdij 6, Amerongen 10, Ami 57, Baarn 20, Benschop 7, de Breukelen-Nijenrode, Breukelen-SI en Tienhoven 10, Bunnik, Wer en Odijk 11, Bunschoten 10, Dc Maarn 10, Driebergen en Rijsenl Eemnes 4, Harmeien en Veldhui Hoogland 6, Houten 7, lJsselst Jaarsveld en Willige-Langerak phaas 10, Kamerik en Zegve Kockengen en Laag Nieuwkoop 3 broek en Cothen 8, Leersum 5, L en Stoutenburg 13, Linschoten en waard 5, Loenen, Loenerslool en 10, Loosdrecht 10, Lopik 9, Mi en Maarsseveen 10, Maartensdi Mjjdrecht 18, Montfoort en Wille Polsbroek en Hoenkoop 4, Rem 4, Rhenen 24, Schalkwijk en Tuil en 't Waal 14, Soest 19, Utrecht 108, Veenen- daal 18, Vinkeveen 14, Vleuten, Haar- zuilens en Oudenrijn 8, Vreeland en Nigtevecht 3, Vreeswijk 6, Westbroek en Achttienhoven 6, Wijk bij Duurstede 13, Wilnis 10, Woudenberg 11, Zeist 27 en Zuilen 2. Opkomen moeten dus in deze provin- 827 miliciens, waarvan 581 voor volledige en 246 voor korte oefening. Het te leveren aandeel voor onder staande gemeenten is als volgt; (De eerste kolom geeft aan het aantal, dat moet opkomen de tweede het getal, dat voor volledige oefening wordt ge houden de derde het getal, dat met korte oefening er af komt.) Amersfoort 57 40 17 Baarn 20 14 6 aan de orde: i de streat-p< liogen en anti request den'heer Rauh, met adviezen van teleur van het Middelbaar Onderwijs neester en Wethouders. V. stelden thans voor, liet maximum iaën in gymnastiek van 10 lol 1* en id daarmee Je jaarwedde van reque- t f Ï00 Ie verhoogen. te diacusaie werd dit voorstel aange- Onderwjjs en de gemeente volbracht. De groote uitbreiding van de school in dit jaar tot stand gekomen, door hij bouwing van eenige lokalen verzwaart de taak der zusters zeker zeer veel. Eemnes. De algemeenc vergadering van do afdeeling Eemnes van den Ned. Boeren bond zal gehouden worden ten huize van J. Eek, in de Kerkstraat te Eemnes buiten op Dinsdag 30 Dec. e.k. des avondsom 6 uur. Wegens periodieke aftreding zullen er twee bestuursleden gekozen worden. 1. van den Hengel, lerwjjl hel Bestuur, d van Toezicht eo de ledeu mede zeer ret ben bijgedragen tot het welslagen vat hoogst nuttige onderneming. Nijkerk. Het makeu van grond- en werken voor den spoorweg Njjkerk—Bar is gegnnd aan den laagsten ioschrjjve heer J. S. Broekhoven, le Hengeloo, f 134 300. Barneveld. Mej. de weduwe H., wi aan de Langestreat alhier, beefl het c vahad van de Iran te vaüan. mat het Gemeente Hilversum. Ondertrouwd: G. Brama en J. Winke G. W. de Gauw en 1'. J. v. Mecheleu. Geboren: Wilhelmina, dr. van W. Rejjn v. 't Veld. Evertjc, dr. van J. Wolfswinkel en W. v. Tarnden. Marinus Hendrikus, van H. Sprong en M. S. Hartog. Hendrik, van J. v. Kampen en A. Hasselt. Adriaans Anthonius. z. van T. Dijkman en H. v. d. Djjssel. Antonia Dina, dr. van E. v. Zuuk en A. Willems. Cornelia Elisabeth, dr. van. J. Kuyer en M. C. Veen. Jacobus, z. van B. Spijker en E. Hom. Karel Garnout, z. van B. G. v. d. Stralen en M. v. d. Kuil. Hen driks, dr. van P. Gastaing en T. v. d. Schaft. Jacob Jan, z. van J. P. Engel en C. v. Altena. - Christina Wilhelmina, dr. van W. v. Guilik en S. Krook. Overleden -. A. Boul, 1 m. k. v. Lunteren, 1 m. H. Witteveen, j. - G. Poot, 13 j. W. v. Hasselen, 80 j., wede. van J. J. Overeem. C. F. S. Deters, 63 j. J. Stjjn- bout, 1 j. B. H. de Leeuw, 4 d. H. Bot- tenheft, 71 j., echlgn. van C. Dorland. J. J. C. Kunemao, echtg. van J. C. Karsseboom. A. ten Kate, 76 j., echtgn. van A. Brederode. L Dinkelmao, 1 m. M. C. G. Kujjlaars, 6 m. Gemeente Bussum. Ondertrouwd: F. G. Insinger en C.Th. RoCll. Geboren: Abraham, z. v. J. Kleuver en J. Oechies. Cornelia Helena, d. v. P. v Blok land en B. Hagen. Elisabeth Adrians, d. v. P. de Leeuw on J. G. Schouten. Richards Margaretha, dr. v. J. Krjjoeu en J. Kujjer. Margrieta Helena, dr. v. A. v. d. Horst en M. Sjoerdsma. Elizabeth Johanna Petronella, dr. v. J. Vermeulen en E. J. M. Geurls. - Johanna Elisabeth Christina, dr. v. A. Fennis en E. A. - Grietje, dr. van J. Ruitenschild Mej. M. M. Sireugman oud 59 j. en H. van Essen Over] Advertentiën. Voorhanden in den Boekhandel van JOS. P. H. HAMERS, Langestraat 39, Amersfoort, tot de Ongevallenwet en Beroepswet, in TRAGEN en ANTWOORDEN. door Mn. Dn. J. E. MILLARD, Advocaat te Utrecht. Met een alphabetisch Regis ter van den inhoud. Prijs 55 Cents. De heldere uiteenzetting van den gang van zaken na het voorkomen van een ongeval, de practische wenken van den bekwamen Schrijver en scherpzinnigen Jurist, de uiterst geringe prijs, en de beknopte en handige inrichting, waar borgen dit werkje, een zeer groot debiet onder de honderdduizenden belangheb benden. Alhoewel geheel ingericht op het gebruik en de raadpleging door werklieden, is toch het boekje ook niet minder bruikbaar voor patroons of werk gevers, die met éen oogopslag zich op de hoogte willen stellen van de wettelijke aanspraken, welke de getroffen werkman bij eenig ongeval kan doen gelden. Afslag. Ongelooflijk Goedkoop. Nu zelf bakken hoor. Extra beste Tarwe Blom 6 cent 't pond, 10 pond 55 ct., per 100 pond f5.-. 2e soort goede Tarwe Blom 5 cent 't pond, 10 pond 45 ct., par zak f4.35. Gloednieuwe KRENTEN en groote ROZIJNEN 12 ct. 't pond en hooger. A. STÖCKEB, HOF, AMERSFOORT. Brandstoffen. Levering van Aotraoiet, Steenkolen, Cokes voor alle doeleinden, en gre» en detail tot meeat voordee- lige prijzen. Vraagt offerte bij AUG DE STEENHUYSEN Or. Koppel 9, Amersfoort. Xelafoon No. 78. Abonneert TT op „Ons Kerkklokje" oplage bijna 10.000 exemplaren. Wekelijksch Tijdschrift, franco per post, f 1.30 per jaargang en Leesbibliotheek voor het Ncderlandsche Volk, Wekelijksch Tijdschrift, met ruim 100 verhalen in één jaargang. Prijs f 2.50 per jaargang. Abonnementen worden aangenomen dooi alle Boekhandelaren des Rijks en bij den Uitgever M. WATERREUS, Roermond. De nieuwe abonnés op de Leesbiblio theek ontvangen een boekwerk CADEAU. IpMT Qp alle plaatsen worden S0LIEDE AGENTEN gevraagd, tegen flinke provisie. 2.5 VOOR DE AANSTAANDE FEESTEN. ZELF BAKKEN!! Extra beste Tarwebloem 6 cent, bij 10 pond 55, per zak f5.25. Goede Tarwebloem 5 cent, bij 10 pond 45, per zak f4.35. Pulk Gruttenmeel 7 ct. p. pond. Nieuwe Krenten 9 cent per pond. Groole Rozijnen 10 Rozijnen z. pitten 16 Sucade 20 Pruimedanten 16 Appelen 18 Peren 30 Abrikozen 30 Rijst 4'/s n Griesmeel 12 Mooie Eieren 5 stuk. Aardappelmeel 3'/, pak. Sago 9 Gorlmout 6 pond. Fijne Frambozen-, Aardbeien-, en Abri kozenjam, 33 ct. per pond. Bessensap, 16 en 18 ct. per flesch. Eerste soort Bessenwijn 35 ct. per flesch. Prima Poederchocolade vanaf 12 ct. per ons. Ghocoladekoekjes 4, 5, 6, 7 en 8 ct. per koekje. Anijs- Slemp- en Vanille- Koekjes (goed voor één kan melk) 3 en 4 ct. per stuk. PUIKE KOPFIE 26 en 30 en FIJNE 40 en 50 ct. De bekende fijne SINT N1COLAAS 25 ct. per pond. A. Sticker. Hof, Amersfoort. «T Voor de waschBESTE GROENE T ZEEP 8 ct. SODA 2 ct. per pond. ZEEPPOEDER 41/» en 5 ct. S0DEX 3 cent per pakje. Langestraat, hoek Zevenhuizen, AMERSFOORT. Ontvangen=- Een groote en zeer voordeelige sorteering alsmede groote keuze in gebreide TRICOT JAEGER ONDERGOEDEREN. Zeer lage prijzen. De ondergeteekende heeft een groote zending 8 KOUSEN, SOKKEN, HANDSCHOENEN, 5 DOEKEN, SJAALTJES, ONTVANGEN. MANCHETTEN, POLSJES, KINDER-BORSTROKKEN, VROUWEN MANS De qualiteil is goed en de prijzen zeer laag. Alsmedeprima WITTE, GEKLEURDE en GESTREEPTE Krimpvrije Engeleche Brei- en Rokkenwol, Sajetten en andere Wollen Garens. De door mij sedert veertig jaren in den handel gebrachte echte cocoszeep wordt van heden af bij mij, alsook bij mijn Depóts verkrijgbaar gesteld it 70 cent per doos en 7 cent per stuk. Men lette vooral op rajjn Firma, die op liet Etiquet en de zeep geplaatst is. Verkoophuis op den Hof te Amersfoort. .elf vsn schrik, doch veriekerde Trudi onder tranen, dal hjj niet aan hare achuld gelooide. De Commissaris trad op beo toe. .Gij moogt thans niet by elkander blijven, mijnheer Neli, daar bet mogelijk kon zjjn, dat ge het met elkaar eens waart. Ga gjj daar staan, Truda most bier bljjven. Tcrwjjl ik bet onderroek instel, bondt gij, Findeiien", zoo heette de andere politieman, .beiden scherp in 't oog,- juffrouw Hellwig ral mjj vergezellen." (Word/ vervolgd). women uieraagavond in het koffiehuis .het Valkje" de volgesde perceelen geveild 1. Elf nieuwe boerenhuizen met tuinen, alhier, aan de Schimmelpenninckatraal, te ta rnen groot 16 aren 65 c.A. Ia massa opgehou den voor t 30.000. U. Een buis met tain san den Ouden Vlasakker- weg, tegenover de Wilhelminastraat, verhuurd voor f 3.50 per week. Verkocht voor i 1940 aan den beer R. van Beuuekom. Door deu heer C. Janssen, ambtenaar ter gemeente-secretarie, afdeeling bevolking, is tegen 1 Januari a. s. als zoodanig eorvol ontslag aangevraagd. Een opperman, Van M., werkzaam op bot dak van den houtzaagmolen aan den Koppel had Dinsdag ochtend het ongeluk te vallen en den nek te breken. de armen. Ongetwijfeld zal in den a.s. zomer leder wel weer tot het welslagen van een volks feest willen medewerkon, waar, zooals blijkt, het nuttige zoodanig mot het aangename samengaat. In stille eenvoud werd II. Maandag in het Zuatersgeeticht het Kerstfeest gevierd. De leer- liogen moesten zich tevreden stellen met het iu ontvangst nemen der voor ben bestemde giften, welke overschoen eo in ruimen getale door de edele gevers en geelslers den Eerw. Zusiers werden aangeboden. Deze feestviering zonder vertoon is te verklaren door de ernstige ziekle van de Eerw. Overste van het Moederhuis te Neerbosch. Toch mogen wjj niet nalaten een open woord van dank te richten tot de Eerw. Priorin en Zusters voor de groote taak in dit jaar voor hel katholiek te Amsterdam. Alle mannelijke ingezetenen, geboren in het jaar 1884, moeten zich tnsachen den laten en den 31sten Januari 1903 ter gemeento- eecretarie voor de Nationale Militie doen inschrij ven. Voor hel ontvangen van deze aangifte zal meer bepaald zitting worden gehonden op Donderdag 15 Jan. a.s., des voormiddags 10 nar Aohteveld. Het not van een Boerenieen- en Aankoopbank ia ook bier alierduidelgkst ge bleken. Dat deze bank, met 1 Januari 1903 opgericht, in eene werkelijke behoefte voorziet kan dienen tot bewijs, dat in de eerate elf maanden van dit jaar door de Bank voor een bedrag van bijna f 30.000 aan voederartikelen ia aangekocht, terwijl Ja hieraan verbonden Spaarbank ruim f 18.000 is ingelegd. Deze gunstige resultaten zjjn grootendeels te danken aan het flinke optreden van den Direc- leur, den heer R. J. Visser en deu kassier, den heer Ondertrouwd: Adriaans Uerardus Veen en Johanna Kimman. Geboren: Timothens Johannes z. v. Nicolaas van de Laar en Catbarioa de Graaf. Catha- rina d. v. Willem Bitter en Odilia Calis. - Aleida, d. v. Johannes Papenburg en Elisabeth Overleden: Maria Anna Poelmaan, 48 jr. echtgeo. van P. H. Oarrelv. Tennis van den Brink 80 jr. wedn. v. H. Smit. Hermanns de Graaf, 36 jr. echtg. v. D. Dnarland. Gemeente Barneveld. Bxv«u.esCatbarioa van Daataelaar, geb. vair den Hengel, d. Jannetje Kep, geb. Willigen- bnrg, d. Aartje van de Bunt, geb. van Plag- genboef, d. Hendriks van Monrik, geb. Plui- mera, d. Tiementje Kleft, geb. Troost, d. Gerrilje van Galen, geb. van de Bleek, z. Hendriks van Meerveld, geb. Docter, d. Teu- nisje Bettink, geb. Kommer, z. Gerritje van Schnnr, geb. van den Hoek, d. Ondertrouwd Rjjk Schaar en Gerrilje ven

De Eembode | 1902 | | pagina 4