In Jezus Christus onzen Zaligmaker, ver trouwen hebbend in Zjjn Heilig Hart, bran do ren ran alle liefde en bron ran bet geluk van het menschelyk geslacht. Wij smeeken ook om de voorspraak der H. Maagd Maria, Moeder Gods en Onze zeerbeminde Moeder, alsook van de Heiligen, die W(j bijzonder vereerden gedurende ons leven. .Daar wij verlangen te beschikken over het vaderlijke erfdeel, dat Ons toe behoort, stellen Wy als erfgenaam aan Ons*«n neef, graaf Lodovico Pecci. „Van deze eigendommen moet men die afrekenen, welke reeds aan Onzen an deren neef graaf Ricardo gegeven werden by gelegenheid van /ijn huwelijk. Men moet er ook van uitzonderen alle goe deren, die te Carpioeto liggen, want deze zyn eigendom van den H. Stoel, volgens ons testament van 8 Februari 1900. .In dit testament hebben Wy geen schikkingen getroffen ten gunste van Onzen neef Camille en Onze nichten Anna en Maria, zoon en dochters van Onzen broeder Jan-Baptist, omdat Wy op passende wyze voor hun belang gezorgd hebben gedurende Ons leven, ter gelegen heid van hun huwelijk. Wy verklaren, dat geen enkel persoon Onzer familie eenig recht zal kunnen doen gelden op hetgeen in dit document niet aangegeven is, want alle andere bezittingen, van welken aard ook, be kwamen Wij gedurende Ons pontificaat en bijgevolg is het, en Wy willen, dal het in elk geval zal zyn volstrekt eigendom van den H. Stoel. Wy belasten met de uitvoering der bovenstaande schikkingen de kardinalen Rampnlla, Mocenni en Gretoni en Wy verklaren dat dit Onze uiterste wil is. Gioacchino PECCI, Leo P. P. XIII. „Gedaan te Rome, in het Vatikaan, op 8 Juli 1900. Het Conclaaf. Aan het Conclaaf, dat gisteren, Vrydag- aTond, zou beginnen, nemen 62 kardi nalen deel. Twee, de aartsbisschop van Sydney, Mgr. Moran, en de 90-jarige kardinaal Celesia, van Palermo, die ziek is, zullen de afwezigen zyn. Ook kardinaal Richard is te Rome ongesteld geworden, doch niet ernstig. Hy zal toch aan het Conclaaf kunnen deelnemen. Op voorstel van den eamerlengo, kardinaal Oreglia, heeft de congregatie van kardinalen besloten, dat de deel nemers aan het Conclaaf voortaan ge- zameiyk zouden maaltijden. Aan eenige Fransche kardinalen van hoogen ouderdom werd toegestaan hunne cellen op dezelfde verdieping le hebben, waar de vergaderzaal was gelegen, ten einde het voor hen zeer nadeelige trappen klimmen te vennyden. De kardinaal-vicaris heeft gelast, dat gedurende het Conclaaf in verscheiden kerken godsdienstoefeningen zullen wor den gehouden voor de verkiezing van een nieuwen Paus. De Popoio Romano weel mede te deelen, dat de kroning van den nieuwen Paus spoedig zal plaats hebben, opdat al de kardinalen erby tegenwoordig kunnen zyn en wjjl aanstonds een consistorie zal moeten worden gehouden, waarin de Paus den kardinaalshoed zal overhandigen aan de kardinalen Ajuli, Taliani, Herrera en Kaschtbalcr. BUITENLAND. De leider der leren in het Engelsche Lagerhuis, de heer John Redmond, heeft van minister Cranbom een scherpe ver oordeeling uitgelokt over de Fransche congregatie-wetten. De heer Redmond mj) io mjjo lot schikkend oo biddend, ii(J Ik ho* ook de tweede hutbewoner den eereten op den toet volgde. Krechlelooesonk ik terneer en verweobtte den doodeleg. Met reuzenschreden nederde mijn vervolger en, toen b|j mij hed ingehaald, overhtndigde hi) mil mijn horloge en mijne beurs, welke ik b|j m|jn snelle slncht onder m|)o hoofdkussen hed Isten liggen 11 Het gesoel tun ecbitmte, det m(j b|j dit op treden overviel te schilderen, ie m|| onmogelijk t Och, ochl De brase eo eerlijke kolanbrunderi geleidden mij no door deze zandwoeatjja oeer eeoe plants, weer meerdere koleobrenderehatten stondeneon '.er bewonen, die meermalen io de etad Bord.- mi zijn weer verkocht, on wiens teel eeolgeiioa vorstesnbssr wee, epeelde voor tolk, en na serum Ik, det het nachtelijk be zoek, det ik voor aan moordaanslag gehouden hed, geen ander doel hed gehad, den sen bel in bet vertrek opgehangen garookl sleeech wet el te snijden voor mijn oatbjjt, en dat da (trial met de oade trouw, elecbU ontslaan wat over de mnnier om .het met eieren nmikeljjk voor mjj kisir le maken, Zoodra echter de kolenbrnndera mtjoe slacht opgemerkt en de achtergelaten voorwerpen gevonden htddeo, hadden tjj ving m(jn spoor gevolgd, om mij het vergetene terug te geven no mfl op den goeden weg te brengen. Ik alortle tranen van berouw otet m(|n waar lijk eebandeltjke verdeokiog en beloonde, zooveel dat Io ratio vermogen wet, mtjoe breve gaal- tiedee, die m|| eerst te Roquefort reriieteo, omdat m(jn rijtuig daar reeds aangekomen woe. Met eerbied zeg Ik nog eene neer de eerlijke kolenbranders eo dankte hen ten genecber bnrte voor hun chriete'Oke edelmoedigheid, die zg door hunoe deed een mg zoo verheven hadden getoond. bracht de quaestie aan de orde der Benedictijnen van Douai, welke ook uit hun bezittingen en woonplaats verdreven zijn, niettegenstaande zij Engelsche bur gers waren. Na deze quaestie aan een scherpe critiek te hebben onderworpen, nam de minister, lord Cranborn, hel woord, die verklaarde, dat hij niet ver wonderd was over de scherpte van Redmonds taal. Hy is het met hem een» in het betreuren van hetgeen ge schied is. Een wel als die op de ver- eenigingen zou nooit in Engeland kunnen aangenomen zyn. Men moet verbaasd •taan, dat de Fransche regeering zulk een wet heeft durven maken. De minister betreurde hel vervolgens, dal de inmenging der Engelsche re geering ten gunste der Benedictynen zonder resultaat was gebleven, want er was een memorandum aan de Fransche regeering gericht. Hy gaf den Benedictynen den raad, hun zaak bij de Fransche rechtbanken aanhangig te maken en. beloofde den sleun van hel Engelsch departement van Buitenlandsche Zaken, indien zjj in hun recht werden verkort. Deze uitlatingen op zoo officieele wijze en zoo onmiddellijk na het bezoek van Loubet, zullen niet zonder uitwerking blyven, en wellicht Combes in zyn ijver wel iets doen verflauwen. Doch de ont zettende gevolgen van de wet-Waldeck- Rousseau, en de uitvoering daarvan door Combes zijn reeds zoo groot, dal men kwalyk het slagveld kan overzien. Nu reeds zyn 14,000 inrichtingen, scholen enz. gesloten, lerwjjl er nog 10,000 Ier dood zijn veroordeeld, dat wordt 94,000 in een tijdvak van 2 jaar of 1000 per maand. Woensdagochtend had in de Notre Dame te Parijs de plechtige Requiem plaats voor de zielerust van Z. H. Leo Xlll. Het was een verschrikkelijk weder en er viel een regenstroom neder als by een Zondvloed. Krachtige maatregelen waren genomen om de orde te hand haven. De Pauselijke nuntius droeg het H. Misoffer op. Tegemt oordig waren de ministers Delcassé en André, het corps diplomatique, een groot aantal per sonen uit de officieele wereld en me vrouw Loubet. Aan de fagade en ook van binnen was de Kathedraal met een zwarte en met pauselyke wapens ver sierde draperie behangen. Een man die riep, „A bas la calotte" werd gearres teerd. Overigens had geen enkel inci dent plaats. De Romeinsche„ Patria" bevestigt thans het reeds sinds geruimen tyd ver spreide gerucht, dat het Russische Kei- zerspaar op het einde van October naar Rome zal komen en bij die gelegenheid dan ook een bezoek zal brengen aan den Paui. Ook in Rusland begint zich meer en meer eene gunstige gezindheid te open baren ten aanzien der Katholieke Kerk. Dit wordt opnieuw bewezen door het getuigenis van den procureur van de Russische Synode, het'eigenlijk hoofd der schismatieke kerk, waarin wordt gezegd: „Leo Xlll had in Rusland talrijke be wonderaars. Hy was de meest uitste kende man van de tegenwoordige we reld, niet slechts door het Ambt, dat hij bekleedde, maar ook door zyn eigen schappen." Wanneer men hierbij in aanmerking neemt de groote afkeer, waarmede de Russische kerk voor het Pausschap is vervuld, dan heeft dit getuigenis zeker dubbel waarde. Voor den nieuwen koning van Servië rjjzen de moeilijkheden steeds njjpender op. Thans wordt verzekerd, dat konin gin Nathalie van Servië beslist heeft ge weigerd, met de tegenwoordige moorde- naarsregeering te onderhandelen over de nalatenschap van haar zoon. En niet minder pijnlijk voor hem moet zyn het bericht, dat de jongste zuster van koningin Draga spoedig een reis zal ondernemen naar de voornaamste Europeesche hoofdsteden, met de be doeling om aan te toonen, dat koning Peter I de werkelijke aanstoker is ge weest van de slachting in Servië. Een rjjke Serviër, die in Zwitserland verblijf houdt, zal de kosten van deze reis betalen. BINNENLAND. De minister van binnenlandsche zaken beefl lot de commissarissen der Konin gin in Friesland, GroniDgen, Overysel en Zeeland het verzoek gericht hem van advies te willen dienen aangaande de maatregelen, die zouden te nemen zyn, om de misleiding te keer le gaan, waar aan dienstboden, die uit de provincie in groote steden een dienst komen zoe ken, nog maar al te dikwjjls blootstaan. Gelyk verzoek is gericht aan de burge meesters van de groote steden, waar deze meisjes hare diensten komen zoeken. By kon. besluit is bepaald dat ten behoeve van hel gedeelte Njjkerk—Barne- veld van den spoorweg Njjkerk—Ede, ten algemeens nutte, ten name van de spoorwegmaatschappij „De Veluwe" ter uitvoering van de wet van 2 Februari 1903, zullen worden onteigend de eigen dommen in de gemeenten Nykerk en Bameveld, aangeduid in bot plan en de kaarten, welke ingevolge art. 12 der wel van 28 Aug. 1851 ter inzage van een ieder hebben gelegen en vermeld zyn op den staat, bij dit besluit gevoegd, te vinden in de SL-Ct. no. 127. Plaatselijke Berichten. Een subsidie-quaestie. Ingezonden De zitting van onzen Gemeenteraad van 28 Juli j.l. was weder eens zeer belangrijk, wegens een daarin besproken subsidie-quaestie. Onder de ingekomen «tukken was een schrijven van den Mi nister van Binnenlandsche Zaken, waarin Z. Ex. het voornemen te kennen geeft de jaarljjksche subsidie voor de Hoo- gere Burgerschool eenvoudig te vermin deren met f1000 en alzoo te brengen op f14,000. Voorzeker een minder prettige raede- deeling voor Amersfoorls belasting plichtige burgerij. De Voorzitter stolde evenwel voor de missive des Minifters voor kennisgeving aan te nemen. De Voorzitter begreep zeker zeer terecht, dat het toch onbegonnen werk zou zyn den Minister van dit voornemen af te brengen, maar het niet herkozen raadslid, de heer D. Gerritsen, scheen een ander gevoelen toegedaan, en gaf in overweging hel schrijven des Minis ters in eene volgende vergadering le behandelen. Doch nu kwam de geheele aap uit de mouw. De Voorzitter deelde leukweg den korten inhoud der missive mee, waaruit in hoofdzaak blijkt, dat de Mi nister het voornemen heeft de buiten gewone subsidie van f5000 voor de Hoogere Burgerschool gaandeweg in te houden en de subsidie terug te brengen tot f 10,000 in verband met hel jongste raadsbesluit, waarbij de buitenleerlingen eenigerraate van deze school worden geweerd. Maar hierbjj dient de vraag gesteld zou er tevens geen verband te zoeken zijn tusschen deze intrekking der subsidie en de aanvrage om een rijks subsidie van f 5000 voor de op te richten Industrie- en Huishoudschool Moet deze vraag in bevestigenden zin beantwoord worden, waaraan m. i. niet te twy- felen valt dan mag onzen Minister van Binnenlandsche Zaken de eer niet onthouden worden, van ook hierin een fijnen zet op het politiek schaakbord te hebben gedaan, waarvan echter, helaas I de belastingplichtigen hier ter stede weder de dupe worden I Neemt men hierby evenwel in aanmer king, dat onze Gemeenteraad in het ver- leenen van subsidie zooals b.v. ten aanzien der oprichting eener Industrie- en Huishoudschool een vrijgevigheid toont, alsof onze Gemeentekas een on uitputtelijke tinanciebron is, wat aan de aandacht van onzen wakkeren Minister van Binnenlandsche Zaken allerminst ontsnappen kon, dan is het zeer goed te verklaren, dat hij, meer rekening hou dend met 's Rijks-financiën, dan som mige raadsleden met die onzer Gemeente, een fijne politiek heeft uitgedacht en in toepassing gebracht, welke echter per slot van rekening, ook voor het niet herkozen raadslid, den heer D. Ger ritsen, die nog wel tegen 's Ministers voornemen in verzet wenscht te komen, een zeer ernstige en harde les in zich bevat. Intusschen komt onze Gemeente in steeds moeilyker positie. Van Regeerings- wege zal haar f5000 subsidie voor de H. B. School onthouden worden, en deze som zal zeer waarschynlyk als subsidie aan de hier te slichten Industrie- en Huishoudschool ten goede komen. Feiteljjk zal alzoo de subsidie-last der laatstgenoemde School voor onze ge meente f7500 bedragen plus de le verwachten verbooging der jaarlijksche gemeente-subsidie zoodat ten slotte schier die geheele subsidie-druk door de belastingplichtigen dezer stad zal moeten getorst worden. De pas nieuw ingevoerde straatbelasting zal derhalve daardoor dan nagenoeg geheel verslon den wordon. En dan durft men nog spreken, dat geen verhooging van beslaande of in- voering van nieuwe belastingen te vreezen staat IX. Amersfoort. Noor wjj vernemen, is door den beer Mr. J, C.H. Prikken, neer aanleidingeener io de jongste buitengewone vergadering der Kieerer- eenigiog „Amersfoort" aangenomen motie, eene ennklecbt by den otficier ven Justitie ingediend. Door de "ederlaodsche Centraal Spoor- weg-Maalachappjj le Utrecbl ie aanbesteed bet leveren, loeeea en verwerken ven grint- ballast ten behoeve ven da epoorbaan Amere- loort—Haltera. Inschrijvers weren Grinlmut" ■chappjj te Utrecht en W. M. van der Hoeven te Sliodrecht voor I 2X1 per M'. De levering betreft 30000 M'. „HET KRUISVERBOND" Onze verslaggever vu bet KraisverbanJ, ver- soekt ons een kleine reotifloatie te pleatsen omtrent het Is ons vorig No. opgenomen vereleg vu die vereeoiging. Besprekeode het halljinrlyksch vereleg van du Penningmeeeter, komt daarin da volgende sin voor„de lunctie aanvaardend met eu ledige ku en enkele schnldeo"bierau moet worden toegevoegd „Welke echaldeo trouwens ruimschoots gedekt werden door waarde au ineigae's aas."Het venndtrt natuurlijk niete au den tegenwoordigu bloei vu het Krnisvtrbond, welke mede door dieo zin moe»' worden uitgedrukt, doch zonder He biergegesen toevoeging kón het den acbjjnjbebben alsof iels minder aangeoaams au bet adree van bet vorig beetaar werdl gesegd, iele wat allerminst in de bedoeling vu ooien verslaggever heeft gelegen. De vereeoiging „Iftodel en Nijverheid" zal aanstaanden Woensdagavond in.De vergalde Zwaan" huar maandvergadering booden. Gelijk bekend, werd in de vorige vergadering bepaald, .dat de maandvergadering niet peree op Vrjjdag beboeft gebonden te worden. Vudaar de verandering vu dag. By bet concert door de elofmnziek vu bet 5e regiml infanterie aanstaaaden Zondag in „Amicilia. te geven, zal, by gunstig weer, bet lerru verlicht en te gelyk de nienwe gasleiding daarvoor io gebruik genomen worden. De heer F. J. Matlhyseo, ingenieur vu tractie by de H. LI S. M. hier, wordt i October ale chef san dien tak van dienst overgeplaatst Daar Amsterdam en hier vervangen door dra heer G. Hoekstra, die le Nijmegen word vervangeo door dra heer Ph. J. Klein, adjunct- ingenieur Bij het Woensdag en Donderdag I. 1. la Haarlem gehouden examen voor hoofdonder wijzer slaagde o. m. de heer F. J. Kisner, onJerwijzer aan de R. K. School alhier Het bonwen van een Vereenigingagebouw met zee burgerwoningen en bet verbouwen ven de kotlerswoning aan de Elleboogsteeg alhier voor hel Kerkbeslnnr der parochie van O, L. Vr, Hemelvaart is gegund aeo den minsten inschrijver, den heer E, van der Wart, voor de ■om van f 18690 De gemeenterend alhier beeft Dinsdag tan de inrichtingen voor hooger en iniddei- sche taal en letterkaode benoemd den beer W. vao Schothorst, te Brielle, en aan het gyraoa- taal eo letterkunde deo beer K. J. Pen, te Leiden, en lot ieeraar in de oatuarkunde den heer A. Winter, le Amersfoort. De benoeming in de vorige vergederiag ven den beer A. M. Kzrkkamp tot ieeraar io de wiskunde kwam weder ter sprake. Naar au- leiding van deze benoeming, die buiten de tu- beveling om was geschied, was een scbryveo Ingekomen vu de commissie vao loeziebt, oiar aanleiding waarvan B. en W. voorstelden de vaste benoeming te veranderen in eene lijdelijke voor eeo jaar. De raad beraadslaagde dstrover lang in gebeime zitting eo besloot noemen, die deze zaak zzl onderzoeken en daar over rapport zal uitbrengen. Ven den minister van Binnenlandsche zaken kwam mededeeling, det in 1904 bet ryks-snbeidie voor de Hoogere Burgerschool met 11000 ver- miaderd eo lot f 11.000 teruggebracht zal worden. Dit schrijven zal in eene volgende vergadering neder bebaodeld worden. Aan den heer J. W. Jorisseo, die lol raadslid herbenoemd is, werd in verband daarmede weder oolhelllng verleend ven zyne verplichting als gemeente-geneesheer tot het verrichten van kostelooze vaccine en doodschoaw. De geloofsbrieven van de gekozen raedBleden, de beeren E. L. Visser, mr. J. Hcyligers, rar. J. C. H, Prikken, N. Vole Heyn, 1. W. Jorisseo en M. R. N. Ooeterveen, werden onderzocht en tot hnnne toelating werd besloten. Boentdjjk. Hare Majesteit de Koningin en Z. K. H. de Prins, met gevolg' worden heden, Zaterdagochtend alhier verwicht om tot Dins dag de gesten ven H. M. de Koningin-Moeder te sjjo. Hedenavond wordt Z. K. H. de Hertog vao Saksen-Koburg-Gotht, met gevolg, komende nil Bonn, alhier verwacht, om eenige degen by H. M. de Koningin-Moeder le logeeren. Bun. By de herstemming voor 3 leden van den gemeenteraad zjjn gekozen de heeren J. A. L. Bosch (lib.) mei 311 stemmen, W. vu Oosterom (sltr. a. r.) met 319 stemmen en N. Wafel- bakker (lib) met 313 stemmen. Verder verkregen de heeren W. Hejjbroek (liL301 stemmen. H. Hornsveld (e. r.) 360 stemmen ea E. A. Per- mentler (r. k.) 334. Er werden 606 stemmen uitgebracht, waarru 10 vu oawaarde. Naar wjj vernemen, ku, zeker lot veler teleurstelling, het bloemencorso op ix Maandag niet doorgaan. Door het nette weder der luiste dagen zyn er niet voldoende snij. bloemen by de bloemisten te verkrjjgeo. Hel nummer ui vervangen worden door een groot vumwerk. Het o'flcieele feestprogramma ku eerst beden verwacht worden. Enmnan. In Burn beeft zich era gevel vu vlekzi akte by de varkeoa voorgedaan. De inge zetenen werden door het hoofd der gemeeate aurmede in kennis gestald. Het is te hopen, dat onze gemeente, waar zooveel varkens worden gefokt en vetgemest, eu deze ziekte moge gespaard worden. Au Mejnffronw A. Mulder, onderwijzeres in de hudwerkra au Je openbare school, ia op baar verzoek tegen 1 Oct e. k, door den gemeraterud eervol ontslag i"l deze betrekking Met den grubonw schiet bet niet het minste op. Er gaat geen dag voorbij of er ont- 1 asten zich zware regenbuien. Het lud wordt erg etnk gereden en daarmede na meets etgroen vernield. Enkele ludhoawere, die er tegen op zien het bedorven hooi uur buis te broogra, steken het in den brand ten einde den groei vu het etgroen niet te benadeelen. 't ls een treurige toestand. In dm polder is een mnizraneet gevonden waarin zich 36 jongen bevonden. Bij zolkeene vermenigvuldiging ie het licht te begrjjpra, det deze dieren veel schade knnnen aanrichten. De plechtige nitveartdirast voor de zielcrnst van Z. H. Pans Leo Xm is bier Woensdag ge bonden. Leren. Onze dorpegenool, de weieerw. beer Hoibertns vu der Veer, zal den 8st« Septem ber ex. in de kerk der paters Fruciscuen te Tnrnbont, door Z. D. H. Mgr. Vu der Steppen, wijbisschop vu hfschalen, tot priester gewjjd Da vergideriog vu den Boerenbond, die Zondag j.L in de Workliedenrereenigiog zon ge bonden worden, ia niet iloorgegau. Hel bestuur van den Boerenbond beeft daarom Zoo da; eene ■temming nilgevchreveo over de melkptjjzen. Vu de leden kwamen Maandagavond in 43 briefjes. Hiervan waren 43 voor den verhoog den prys. Een briefje was voor 6 cent, terwijl zes leden bniten stemming bleven. Nadat ge bleken wu, dat zoo'o groote meerderheid voor de verbooging wei, is besloten van 1 Ang. ax. de prjjzra der melk te stellen op 7 cent voor de zoete melk en uderbeive cent voor de karnemelk. Verder zal beden Zaterdag, 'a avonde te 8 nor, eene vergideriog gebonden worden by den beer J, Zoon door de deelhebbers der dorsch- machine, "m, nn de tyd vu oogsten daar is, eene goede regeüog te Ireffeo. Dp» lieer J. H. Mijoor ia aangesteld tol broedermeeater der proceuie our Kevel ter, in plaats vu wijlen den beer P. E. v. d. Brink, die deae fnoctie vele jaren met den mekten ijver beeft vervuld. Zoodag werd eeo jongelje in het dorp door eeo flete eugeredea en durbjj zoo ern stig un bet been verwond, dat geneeskundige hulp moetl ingeroepen wordra. Maandagavond had C. v. d. V. bjj hel hooiloaaeo bet ongeluk eeo zijner vingers te verwooden. De woods leek eerst onbedn:d-nd j doch la'»r zwol de hand op, zuodat genees kundige holp moest worden ingeroepen, Buxnnm. Bjj de Diudag gehonden herstem ming voor 3 ledeo van deo Gemeenlerud wer-J den uitgebracht S4I stemmen. Van oowurde waren 10 biljetten. Hierven verkregen de heeren Jac. Buil (R. K.) 447 St., C. v. Norren (n.r.) 399 St., K. v. Proosdij («.r.j 13 el. eo W. 1. Rnya (vrjj-a.r.) 383 st. Gekozen zyn dos de heeren Jac. Buis en C Maandagmiddag ecbrok liet paard van den heer B., dat voor een wagen gespannen voor deo winkel stond, vao era voorbyrydeodu fietsrijder zoodanig, dat het op bol sloeg. Na eeo eind over de Brinklun le hebbeo gerend, gelnkkig zonder ongelukkeo te veroorzaken, werd bel aldur door eraige voorbijgangers gegrepen Donderdagmorgen ontspoorde etoo voor vu een goederentrein. Het gevel had op zich zelf weinig beteekeois, doch dn treinenloop ondervond gedurende een pur ureo belang rijke vertraging. Ongeveer ell nar wu bet ver- Haarden. Maandagochtend kwamen een pur woonwagens un den Hoizerweg bjj dra Tol met elkander zooduig in botsing, dit de eene wagen omsloeg. De bewoners geraakten door deze omstudig- heden met elkander io twiit, die ontaardde in een formeels vecblpartjj, waarin vu bet mes druk werd gebruik gemaakt. Ook de damee namen un dit gerecht deel. Era der mennen werd, naar men zegt, in den rechterarm ge- De tolbaas wist door zyn bedaard optreden de parljjeo tol kalmte le brengen, waarna in goede harmonie de omgevallen wagen met ver eende krachten werd overeind gezet en elk syoa weegs ging. Blarioum By den Rud dezer gemeente ie Oinsdeg een bezwaarschrift ingediend, met ver zoek den hee.- J, Verver Jzn. niet toe te laten tie Gemeenterudslid, wegeoa vermoedelijke on- regelmatighed» bjj de jongst gehouden stemming voor leden vu den Gemeraterud. Hilvemum. Uitslag vu de aanbesteding vu het bonwen vu een dubbel woonhuis op eeo terrain gelegen aan de St. Aonaitrut alhier gehonden Dinsdagmorgen te elf nar, ia het hotel „De Gonden Leenw" door de architecten Rigter te Bauutn en Van Bronkbarsl te Bairn H. van Walderveeo, alhier f8300; A. van Honweling te Amersfoort f7309; H. van Essen, alhier 16900Roekhuizen en Van Roy en to Naardeo, f6415; B. van Doorn, alhier, f6676; N. Jonger len, alhier, f6649; Gebr. Vleugel, al hier, f6960; C. Ros, alhier, f7394. Het werk werd niet gegund. Op de Woensdag gehonden veemarkt wirea slechts augevoerd 106 koeien. 76 biggen ea 34 schrammen. Niettegenstaande wu er toch nog een tameljjk levendige handel. De commissie tot vieriog vu den a. e. Koninginne dag hield Dinsdagisoad eene ver gadering io het Hotel „Emma" alhier. De heer Vu der Aa leidde de vergadering. Nog werd in bet bestuar opgenomen de heer S. Roosendaal, voorzitter vu dra Cbristelyken Nationalen Werkmansbond. Het tolaalder ingekomen gelden beliep! 1710; bet comité rumde echter een som vu f 1800 tot z|jae beschikking te zullen hebben, daar door sommige personen nog toezeggingen ven geldra zjjn gedaan. Door den heer H. J. Smerak, lid vu het beat nar, wu een schrijven vu den heer Vu Mesdsg ontvangen, waarin deae een hoeveelheid chocolade ter beschikking vu het Comité stelt met de bestemming ze au de kinderen nit te deeleo. Het definitief program vu de feestelijkheden werd nn na eenige disenseita ra gedachten risee- Ung vutgesteld, en luidt als Volgt: 'e Morgens koraalmnxiek nit te voeren door de schoolkinderen, en onthul vu al de school kinderen in bet gebouw der R. K. Werklieden- vereeoiging; men schat dat ongeveer 4000 kinderen un dit onthaal zullen deelnemen, 's Middags feest- en reclsme-optocht. 'e Avonds concert op den Kerkbrink ra op de Emmutrut en tot slot te elf nor groot vuurwerk op de Schattorshei. Maandagmorgen bad de SO-jnrigo Vu der Knyl, werkzau au de fabriek vu de beerea

De Eembode | 1903 | | pagina 2