bewaarde op deze vraag een beteekenis- vol zwijgen. Bjj Pauselijk decreet wordt bepaald, dat gedurende het jaar van den 50en verjaardag der dogmaverklaring van de Onbevlekte Ontvangen», iederen acht- iten dag der maand eene votief-Mis der Onbevlekte Ontvangenis mag worden opgedragen. Thans is bepaald, dat de Czaar en Czarina den 27 en 28en October Pius X zullen bezoeken. Volgens de traditie, zal het Russische vorstenpaar van het Rus sische gezantschapsgebouw uit naar het Valicaan vertrekken. Te dier gelegenheid zal een groot dejeuner worden gegeven door den heer Goirbasloff, Russisch gezant bij het Vali caan. Aan dit diner zullen deelnemen verschillende kardinalen en ook dc nieuwe staatssecretaris, indien op datoogenblik de opvolger van kardinaal Rampolla zal benoemd zijn. Een nader bericht echter meldt dat de Czaar, in verband met de Mace donische onlusten, zjjn bezoek aan Weenen zal vervroegen en daarna naar St. Petersburg zal terugkeerende reis naar Rome wordt dus weer uitgesteld. GIFTEN Voor het kerkje van Ravipadu. (Eitgelsch-Indii.) Op hoop fan navolging. C, te Hooglandtï.50. N. N. te f*-80. C, 3. ie 11.60. BINNENLAND. Dinsdag, op den dag der verkiezing van een lid voor de Provinciale Stalen van Utrecht, in het kiesdistrict IJsselstein (vacature de heer B. J. Lintelo baron de Geer van Jutfaas), zijn ingeleverd bij den burgemeester te IJsselstein 3 can- didaallijsten, vermeldende de namen der heeren H. J. Schilte, te IJsselstein; mr. W. H. J. Roijaards, te Utrecht; en F. A. R. A. baron van Ittersum, te Utrecht. De Stalen der provincie Utrecht zullen in buitengewone vergadering in hel einde der maand September bijeen komen, ten einde dan te benoemen een liu van Ged. Staten, ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van mr. B. J. Lintelo baron de Geer van Jutfaas. Plaatselijke Berichten. Amersfoort. Ter gelegenheid vno den ver- jeirdng f»n H. M. de Koningin werd dee och tends door de Amerafoorlsche Hnrmoniever- etJging op den Hol koraslmoziek uitgevoerd. Uitgelokt door het Irische drooge weêr werd de pende van bet garnizoen door een talrijk publiek bijgewoond. Dea middags werden op hel lerreio der intanterie-kaiei nes volksspelen foor de mili tairen gebonden; in .De Arend" was een matloèe gearrangeerd door de plaatselijke af- deeling fan den .Kon. Nederlandschon Bond van oud onderoHicieren"; in het .MilitairTehuis" aan de Beekstraat een toer gezellige soiree door de militaire reciteer-vereenigiog .Oefent u" met welwillende medewerking van de Chr. Zang vereeniging .Excelsior" en op den Hof con cert van de .Amersf, Muiiekvereeoigiog." Des avonds was het langs de hoofdstraten een liederlijke dronkemansboel, waardoor lal van vechtpartijen voorkwamen, bi) welke dik werf van de blanke wapens weid gebruik ge- Aan bet beleidvol optreden der politie en van eeolgc officieren la hei te danken, dat er geen ongelukken tjjn gebeurd. Maandagavond brandde de kolüebrandcri) der firma Greeve A Co. gaheel uit. Da voor radige koffie kon nog in zekerheid worden ge bracht. Motor co apit leden geen achade. De overige schade wordt door verxekeriog gedekt. Hjj .de courses te Bus9um, jl. Zaterdag gehouden, behaalde .Chilian" van ritmeester Metelerkamp in een hordeoren over 3600 meter den ten prijs. Luitenant-kolonel H. F. D. Braams vertrok j.l. Maandag naar Deventer om het commando over het Ie regiment huseren te aanvaarden, terwijl het bevel over de Rij- en hoefsmidichool werd overgedragen aan ritmeester A. J. P. Metelerkamp. Zondagavond werd door een politieagent op ago ronde een schoorsteenbrand opgemerkt in hel perceel van den heer H. In de Paler- nosterslraat. Hjj waarschuwde den commandenl der Wilbelminaspoil, waarop hel vaar dra was geblniebt. Een milicien der veld artillerie, wien Dins dagavond de toegang werd geweigerd lot een bierhoisje aan de Langegrachl werd datr over ado verontwaardigd, dat bjj zü» woede wilde koelen op de ruiten, die echler den dag van do gevangenen. Deze werden near het Grave- plein gesleept, om daar te worden ontbootd. Dan drongea woorden ran bittere klacht, oilin- gea der diepste smart, woorden van verwenacblng der beulen tot hem door; dan vernam b(j zachte vrouwen- en ruwe raanoenatemmen, en telkeos dacht bjj; .Nu is bet mjjoe henrtl" Wordt vervolgd.) te voren reeds weren iogelageo, en xich daarbjj een der polsaderen openscheurde. S Het gehol met den ernstig verwonde naar dokters, dto toerallig niet thuis wareo, gaf beei wat opschudding; ten airoom belangstellenden volgde den gewoode en diens kameraads. Het elot wu, dal dr. Van Leggelo een eerste ver band legde en de patihot per brancard naar het Militair hospitaal werd gebracht. Niettegenstaande het groote bloedverlies is hg thans bniten gevaar. Hg de gehouden aanbesteding tan de levering van tonragea voor de bereden korpsen hier in garnisoea voor het tjjdvak I November 1903 tot 31 October 1904 was minste inschrg- 10.45, stroo f0 31, inlandsche haver f7.80 en bnitenlandsche haver (750. De levering ia gegund onder het gewone voorbehoud. De tram vervoerde in de algeloopen maand 8999 betalende passagiers, tegen 7097 in Augustus 1901, en had een totaal-opbrengst van f 774.31 of f 111.39 meer dan in dezellde maand van het vorige jaar, terwijl de opbrengst per dagkilomelcr in 1903 bedroeg f 13.86, tegen f 11.69 in Augustus 1902. Onder presidium van den burgemeester kwam Dinsdagmiddag de gemeenteraad hjjeen. Tegenwoordig waren 16 leden alwezig met kennisgeving was de heer A. U. van Kalken. De nieuwbenoemde leden, de heeren Visser, ■nr. Heyllgcrs. mr. Prikken, arts Jorisaen, Oos- lervoen en laler de heer Veis Heyn werden door den Vooraitler beëedigd en geïoilalleeril. Aan de orde werd hierop geateld de benoe ming van een wethouder (vacature E. L. Visaer.) De heer liaaer werd gekozen met op één na algemeene stemmen 1 brletje in blauco. De Voorzitter weoschte hem en den leden ven het Dageljjksch Bestuur geluk met het hernieuwd blgk van verlrouwtn hem geschonken. Tol ambtenaar van den Burgerlijken Stond (vacature E. L. Visser) werd benoemd de weihou der Visser met 14 stemmen; 1 op mr.Prikken Tol lid der Heclame-cornmiaaie (vacature inr. ken met 15 stemmen Bjj raadsbesluit ven 18 Juli 1.1. werd om ad vies in banden van B. en W. gesteld een missieve van den minister van Bioneolandsche laken, betreffende de Hoogere Burgerschool en de me- dedeeling behelzende, del op de staatsbegrooting van 1904 f1000. minder subsidie daarvoor wordt uitgetrokken. B. en W. stelden naar aaoleidlog daarvan nu nan den Read voor een antwoord aan don mi nister te aeudeo, betweL werd voorgelezen. De heer Plomp stelde een kleine redactie-wij ziging voor, waarmede B- en W. zich vcreenigdeo. Daarna werd hel adres met algemeene stem men goedgekeurd. Ook een voorstel tot reorganisatie der Bur geravondschool werd goedgekeurd. Hoogland. In de buurtschap de Ham, is door de algemeene Nedcrlandsche Wielrijders- bond oen handwijzer geplaatst, nabü het huis van den Burgemeester, welke wegwijzer den rij weg aanwijst naar de Eembrug, Bssrn, Bun schoten, Spakenburg en Njjkerk. Een groot Baarn. In de Dinsdag gehouden vergadering van den raad dezer geineeete werd tol wet houder, in plaats van den afgetreden jhr. L. van Beyma, gekozen mr F. Pen. De nieuw gekozen raadsleden, de heeren Pen, van Oos- terom, Wafelbakker en van den Bosch, werden gclastelleerd. Goedgekeurd werd het voorstel vao B. en W. tot bet bouwen ven een school met zes lokalen aan de Ferdinand Huijckleao, welke tal kosten fa 1000, terwijl de hoofdon- derwjjxerswoning f6000 zal koslrn en mei:beien der school f4000. De beide dochtenjes van den ei-presidool Steyn zullen I Seplember als interne leer lingen geplaatst worden op liet jongeJamea- iostiluut .Erica" albier. Er is sprake van, dat de lieer Steyn xich na zijn borstel ook le Baarn mellerwooo aal vesligeD, doch dit is oijuisl. Tol onderwjjterea aan hot instituut ,De Oorsprong", hoofd de heer W. Maris, is benoemd M»j. Oldenaeel van Kiel-Wiodeweer. Eemuea. Op 1 S-ptemher werd eene ver gadering ven den gemeenteraad gehouden onder vooraitting van jonkheer C. Rotill, burgemeester, waarbjj alle leden tegenwoordig waren. De nieuwbenoemde raadsleden P. Makker. J. Van Klooster en W. Hogen Ca. werden geïnstalleerd en legden in handen van den burgemeester den gebrulkeljjken ambtseed al. De begrooliog van inkomsten en uilgaven voor den dienst 1904 werd vastgesteld tot een bedrag van 113*87.61. Daarna werd de vergadering door den Voorzitter gesloten. Met den verjaardag van onze gedolde Koningin waaide de driekleur van beide torens en vele particuliere woningen in deze gemeente. De schoolgaande kinderen werden terdege op chocolade en broodjes onthaald. De burgemeester bracht aan elke school een kort bcaoek en deelde aan de vljjligite kinderen kleine geschen ken uit. Menig lied wis de tolk van de vrengde der kleinen. Na eenige uren van geiel.'ig samen zijn keerden verheugd en prettig huiswaarts. -- Er is bjj de Wed. F. Blom enne blauwe postduif opgevangen, gemerkt 144" B 36. Zij worJt goed verzorgd en kan door den eigenaar terng bekomen worden. Door denjeger G. Arpink is ia den polder een Ibcs gescholen, een vogel, die in ons land zeer zelden voorkomt. Hg ia naar Arlia opge zonden, die den jager met 5 galden beloonde. Laren. In de gemeenteraadszitting van 1 September jl. zijn de herkozen leden geïnstalleerd. Als on geschiedde voorlezing van hel telegram van H. M. de Koningin, dank betnigende aan het Ge meentebestuur voor de aangeboden geinkwen- schen op Hoogstdeszells verjaardag. Dtaroa giog men over lot benoeming vu een Wethouder, wegens aftreding als Raadslid van den heer C. v. d. Brink. Met 6 stemmen werd genoemde heer herkozen. Een brietjewas Vervolgene werden aangeboden 1. De gemeentebogrooting voor 1904, inont- vaogst en uitgaat gerasmd op f 14.491.96. 1. De begrooliog van Let algemeen Armbe stuur voor 1904, geraamd als boven op 11794. De heeren Hamdorf! en G. van den Brink wer den benoemd tot leden der commissie van on- Hieraa werd in besloten zitting behandeld het kohier vin den hooldeljjken omslig voor Na beropeniog der denren werd voorloopig vastgesteld de gemeenlerekeniog over 1902 op ontvangaten 113.643.19. nilgaven f 11.483.51', batig saldo op f 1158.77'. Goedgekeurd werd de rekening van het Al gemeen armbestuur over 1901, in ontvangst en uitgaat op 11896.36'. Bg ds rondvraag gaf een der leden aan B. en W. in overdenking de wenschelfikheid van het hebben ven een rooilijn voor het bou wen van huizen. Bonanza. De feestelijkheden ter gelegenheid van H. M. de Koningin zijn uitnemend geslaagd. De overwinnaere in de wedstrydea werden gec impUmenteerd door den voorzitter der Feest commissie, die na afloop der wedstrijden niet minder dan 100 prijzen uilreikte. De voornaamste prijzen vielen ten deel aan R. Boukainp, horloge, le prijs hardloopon mat hindernissen, H. van den Berg, idem voor Ton- kruien: J. Schouten idem voor Tobbealeken Geertrui ven den Berg, Marie van der Heijden en Ceto Pelt, elk een moodern klokje als eerste prijs bjj 'l touwtje springen. Bjj den wedstrijd in 'l langzaam fietsen werd de eerste prijs bshaald door Willem Bliss, de tweede door W. Christiaano; 3e H, Blaas; 4e H. J. Vermejj; 5e G. Baois. Bjj 't ringrjjden voor fletsere werd de over- wioning behaald door Jan van der Veen. De middogfeeilen begonnen met de kenring en opstelling der versierde rijtuigen, dieaouden deelnemen aan de ringrijderij. De Jnry voor de versiering had een gemakkelijke laak. ijj kon direct wel uitmaken, dat da hooldprjjs niet mocht worden toegekend. Door splitsing vao het beschikbaro bedrag werden uitgereikt: le prijs J. de Kooter 115; 2e prjjs F. Out 110; 3e prjja H. Mulder, W. Kippersluis en M. Mulder elk 15, allen le Bussurn. De ringrijderij op den Brink was zeer druk bezocht. Niet minder dao 40 paren namen aan den wedstrijd deel. Er werden gereden 8 ronden. De le prils, f40, viel ten deel aan W. [toe schoten te Hilversum (8 ringen); 1 pr. O. B. de Kloet, te Nasrden, 115, met 7 riogen3e pr. A. Ebbelaar te Bussum 115 met 7 rijgen 4e pr. G. Iluearhnten 'e Gravelaod, zilv. horloge, 6 lingeo; 5e pr- U. van Eijden le Bussum, I'10 6 ringen. Voorst werden aan verschillende num mers eenige kistjes sigaren uitgereikt. De ringrijderij omslreeks 1 uur aangevangen, was tegen 5 uur algeloopen. Bjj de gelioudeo aanbesteding der scliool- behoelteo werd ingeschreven door de heeron: W. C. Heltiok, Zutphetf I 1187.33. It. B. He»™ liog, Bussum f 1619. J, Vlieger, Amsterdam f1060, J. W, van Debo, Bussum f1198. Gegund aan de laegsteo inschrijver J. Vlieger te Amsterdam. Na afloop van de wedrennen had op den 's-Gravel. weg een ongeluk plaats, hetwelk ernatige gevolgen na zich had kunnen slepen, doch thans vrg goed afliep. Een fietsrijder, die vlek achter een rjjtuig reed, wilde dit passeeren, toen er juist van den tegenovorgeatelden kant ook een kwam aanrijden. De lleteer, die niet meer heen onder doch kwam gelukkig met eenige lichte kneuzingen, een gehavende fiets en den schrik vrg. Haarden. Woensdag i>, hoogstwaarschijnlijk tengevolge van hooibroei, de kapitale bohoiziog van den landbouwer P. In 't Velt, oador deze gemeente, door braad totaal vernield. De be woners konden aich met levensgevaar oog redden, want de slaapvertrekken stonden reeds vol rook. Alles is verbrand. Van de lerende have kwamao om 5 kalveren, 13 varkens en een groot aantel kippen. Een veulen, dal los in dsn stal liep, is deo dood onlsoapt. Alles was veraekerd. In de alhier gebonden vergadering van opposante erfgooiers, trad mr. Frank van Leoncp als spreker op. De velschillende besluiten werden met algemeene stemmen genomen. Ata 6 ge- michligden, om namens de erfgooiers tegen stad en lande in rechten op te treden werden ge kozen de heeren Jan de Gooyer, Jan Keyer, Jacob Krjjneo, Hendrik Rujjzeodaal en C. W. de Gooyer (de oude) allen albier. In do reeJsiittiog van Diosdag werden de nieuwgekoaen leden gefustalleerd. logekomen we» een missive van Ged. Sleten hondeode goedkeuring van het kohier van de hondenbelasting voor 1903. Tot wethouder m de plaats van den heer P. H. A. van Aken werd met negenoog algemeene stemmen verkozen de heer E. v. d. Veer, die zyne benoeming aanvaardde onder dankbetuiging voor het in hem gestelde vertrouwen en met de belofte eteeds ailes in het werk te zullen stellen om zich naar behooreo van deze tiak te kwgten, levens met een beroep op den steno van alle leden. Blarioum. Ook hier ter plaatse is door een groot getal orfgooieis eene vergadering gehondeo, waarin de heer mr. Frank van Lennsp optrad tot het geven van ophelderingen omtrent ver schillende punten betreffende de erfgooiers- De presentielijst werd geteekeod door niet minder dan 9* erfgooiers; voor Blarikom wer den 6 algevaardigden aangewezen n.l. de heeren K. Borsen, S. de Jong, C. Pojjk Pz.t E. Racen Es. en B. Vos Hz. Door den heer Keuls, notaris le Hilveranm, werd evenals in de andere ge meenten van de besluiten der vergadering eene authentieke acte opgemaakt. Hilvaraum Maandagavond waren in de Zon en Maanateeg alhier eenige jongens beiig met het afsteken van klein voorwerk. Een hunner die, beducht vonr de vonken, welke dit gevaarlijke spel verspreidde, eene achterwaart- scbe beweging maakte, kwam daarbij mat zoo- teel kracht legen de groote rnit van het sigarenmagazijn van den heer J. V. terecht, dal zg geheel verbrijzeld werd. Dinsdagmorgen is aan den Zwaluwen berg, bjj aankomst van een trein nit Utrecht, eeo dame bü bet uitstappen van Je treeplank gevallen. Zij bezeerde zich ernstig. Na eenige rnst in het hotel te hebben genomen, werd zg per rgloig naai bare woning te Utrecht vervoerd. Ter gelegenheid van deo verjaardag van H. M. de Koningin xjjo aan een drielal plaats- genooten koninklijke onderscheidingen toege kend. Do heer M. C. P. Barbe, directeur der WeetereuikerrafAnaderjj te Amsterdam, ia be- ooemd tol ridder in de orde van den Neder- landacben Leeuw; de lieer L. Veenendaal, kipitein-commandant der d.d. Schutterij alhier, tot ridder ia de orde van Oraoje-Nansau, Ier- wjjl aan den brigadier der rjjkaveldwaebt J. Fenjjn de zilveren eeremedaille van laatstge noemde orde ia toegekend. De gemeenteraad hield Dinsdag eene ver gadering, waarin de ge- en herkozen raadsleden werden geïnstalleerd. De heeren Wustenboff, Nieuweohnjjsen, Aodriessen en De Jager de heer Wichers Wierdama was afwezig - werden door den secretaris de raadzaal binnengeleid en legden in handen van den Vooraitler de bjj de wet bepaalde eeden al, waarna de Vooraitler de heeren gelukwenscbte met het vertronwen, dat de gemeenteoarao opnienw in hen hebben gesteld en bevel aich aan in hunne medewer king. Tot Wethouder werd herbeooemd de heer Wustenhofl, met algemeene stemmen. De rekening der InkomHen en uitgaven der gemeente over het jaer 190* werd voorloopig vastgesteld, zooals ze ia aangeboden, in ontvang sten op f719.149,34''; in uitgaven op f636.511.49. Alzoo met een batig saldo van f81.617,85-'. Door «ijl ven de zea katholieke raadsleden (het aesde, de lieer J. Peet, is ongesteld) was bjj B. en W. een voorstel Ingediend betreffende de loouen der gemeente-werklieden. Zjj willen bet loon van 18 en I 9 per week brengen op f9 en 110. Verder werd door hen voorgesteld het minimum belastbaar inkomsn van I 600 op f700 le breogen en den aftrek van 1500 op Na toelichting van dat voorstel door deo heer Nieuwenhujjsen, werd het in handen gesteld van B. en W. voor advies. Tot onderwijzer aan de R. K. echoot te Zutphen is benoemd de heer J. W. Brouwer, alhier. Saint. Zekere R. begaf zich Maandagmiddag met ijjn paerd en dieaeiwagen, waarop eenige familieleden en kennissen, naar het militaire kemp alhier Ier bjjwooing van het feest. Toen het geselschap alles gezien lied en in deo avond weder terugkeerde, verkeerde R. in zoodanigeo slaat, dat hjj niet rjjden kon. Mitsdien werd het besturen overgegeven aan sjjn kameraad v. G. Deze was zoo trotsch op lijn koelsierschop, dat bjj met den disselwegen al slingerende, 'n ander gespan voorbjj wilde rijden. Zjjn wagen kwam echter met aoodanige kracht tegen een telefoonpaal, dat ileae en de daaraan bevestigde draden braken, terwijl de berjjders door den hevigeo schok vdAr den wagen op den weg terecht kwamen. Ook het paardentuig was daardoor defect geraakt. Na eenig oponthoud kon .iel geceRchep met gekneusde ledematen, ajjn tocht voorteelten. In de Diosdag gehouden raadsvergadering werd na de installatie der nieuwe leden, de heeren Van der Mersch, Dc Geer, Van de Pol), Ven Reenen, Van Tela co Van den Brink, aan B. en V'. het in Mei jl. toegestane crediet voor een tjjdeigk onderwijzer en het huren van een Ijjd. schoollokaal verlengd, tot eene besliasiog goaomen zet zga over de plannen lot eene uit breiding der school voor M. U. L. O. Voorst kwam aan de orde eeo verzoek van bet bestuur der ambachteavondschool om de subsidie voor 1904 met 1400 te varhoogeo, eensdeels wegens de verminderiog der prov. subsidie, en anderdeels wegens de ontalegnaine ven den directeur, waardoor een nieuwe direc teur noodig is, die mat tecbniscli onderwjja be kend is en houger traetement zal moeten hebben den de tegenwoordige directeur. Na eenige discussie wordt de gevraagde snb- sidieverhooging met algemeene stemmen toege- Tot wethouder en ambtenaar van den burger lijken stand werd de beer Van der Mersch Barnaveld. Diosdag II. kwam de raad bjj- een, en allereerst kwam aan de orde ds installatie der nieuw gekozen raadsleden, zijnde de hoeren van Heuveo, van 3priel, van de Bleek, van Schothorst en van logen, die na de vereiechte eeden afgelegd te hebben, door deo Voora., den heer Baron van Nagelt, werden welkom Voorla ward als Wethouder herbenoemd de heer D. van Henven, lerwjjl als zoodanig be noemd werd de heer H. van Spriel. Verder werd tot Ambtenaar van dea Bargeljjken Stand benoemd de beer A. Housemandaar deze heer echter bedankte werd in tjja plaats benoemd de heer A. van Schothorst, Teveos werd aangeboden de gemeentebe- grooting voor 1904. bedrageode in ontvangst en uitgaaf (607*4.16 üe heeren Heioemeo, van de Bleek en van Scholhorat zullen haar con troleeren. Bg de albier gehouden aanbesteding ven hel bouwen van twee villa's, voor rekening van de Spaarbank alhier, was da laagste inschrij ver de heer H. J. TjjsMling, alhier, voor f 16.350, aan wien het werk is gegnnd. In bet geheel werden door 14 inschrijvers, zoowel van hier als van elders, hnnne biljatten ingeleverd. Hoogste inschrgver was de heer C. Paul, le Apeldoorn, voor 120153. Htjkerk. De verjaardag van H. M. de Konin gin is hier zeer kalm herdacht door het uit- eteken der vlaggen en het bespelen van het carillon. Des avonds gal het Fanfarecorps op het Plein eene uitvoering. Aan G. Wassink to Amersfoort is de ge deeltelijke overkluizing der beek tegenover bet marktgebonw voor 1690 gegnnd De herkozen raadsleden, de boeren van Heil, van Aller, van de Veen en van Ramshoral zjjn in de raadaziltiog van Dioadag geïnstal leerd Voort e werden benoemd lot lid der Commisaie belaat met het nazien der gem. rekening en begrooting, het altredend lid de heer v. Heil tol plaatsvervangende leden in 't stembureau voor de te honden verkiezingen de aftr. leden de heeren E. van Rarashorat en W. v. d. Veen); lot lid der Commiseie tot verkrijging van een strook gronda voor verbreeding van den Hogeobot het altr. lid de heer van Helttor lid der Com miseie tot hel onderzoeken van reclames tegen aanslagen in deo hoofdeljjkea omslag het altr. lid de heer W. v. d. Veen. Voor de levering van *8 geverfde school banken, bestemd voor de *e O. school alhier, is ingeschreven doorR. Jorliog I *47,- W. v. Dgkhuizon f 331.30; Hs. Pijpers 1317; H. W. Nieboer 1308 (van onwaarde, ale zjjode onge zegeld) E. v. Ellen I !94. Gegund aan Hs. Pijpers. Harderwijk la de raadsvergadering van 1 Sept. jl. werden de herkozen leden, de heeren van Daaleo, Van Zaiingen en Stute geïnstalleerd, De heer Slute werd als wethouder met alge meene stemmen herbenoemd. De door de Vereen. .Steunt Elkaodei" be noemde commisie lol hel instellen van eeo on derzoek inzake de oprichting cencr Ooderl. Braodw. Mg., hield Dinsdagavond eene vergade ring. Op nitnoodigiog der Comm. heelt de Heer Koster Heoke op zich genomen al# Adviseur aan dit onderzoek deel le nemen. De Comm. beslaat uil de H. U. R. P. ten Broek, Voorz., C. Maller. Secr., W. J. Berends en J. H. Saager. Apeldoorn Maandagochtend ontstond brand enkele minuten van het paleis hst Loo verwijderd, De koninklijke familie reed dien middag na het bezoek aao hst feestterreinseer laogzaam langs het terrein van den braad, waar da schamele voorraad van het geredde hnisraad nog op het gras lag. In de Dinsdag gehouden raadszitting is de heer F. de Bruin lol Wethouder benoemd. Toen de smid v. L. albier zyn petroleum - lamp wilde uitdraaien om zich Ier ruste la be geven, brak de kettiog daarvan eu de lamp viel terwjjl de brandende inhoud over den vloer stroomde. In een oogeoblik verbreidden zich de vlammenaan blusschen met eigen middelen viel niet te denken. Vrouw en kinderen, die reeds te bed lagen, werden gewekt en in korten tjjd waa het geheele huis afgebrand. De brand weer kon de belendende perceelen behouden. Ede. Tol wethonder dezer gemeente is ge- koten de heer mr. G. J. Ysael de Schepper. Kerknieuws Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heelt benoemd tot pastoor te Zevenaar den wcloerw. heer S. Ch. van Os, lot pastoor te Ootmanum den weleerw. beer J. H. Rolfes, en tot pastoor te Dokkum den weleerw. heer J. B. Kleinegrts. Gemengde Berichten. Op 't Kampereiland was de algeloopen week do hooihandei^van niet veel beteekeai», de schoepsverzending mocht ook niet van belang heoten. De prijzen van het artikel bleven tamelijk vast, van 115-f 16.40 de 600 KG. Binnenhooi geldt van f 10—f 13 dezelfde hoeveelheid. Woensdagmiddag is de 30-jarigo A. Pan. non borg, die op zijn rijwiel Langs de Slooh- terslraatteSappemeerkwam, ondereen wagen geraakt. De ongelukkige was b(jna terstond dood. De paarden kwamen In hel Winschoter- dlep terecht. Te Eelde (Dr.) wilde de molenaar Bos een kat doodschieten, maar Inmiddels was het dier door een ander doodgeschopt. Toen B. het dier dan toch nog een kogel achterna wilde geven, trof U) tich sell in een zijner handen, wat zijne opneming in het zieken huis te Groningen tengevolge heel» gehad. Een diepverslagen bewoner van Echteld schrijft op Koninglnnever) aardag aan de ,N, Ct." Hier ls 't ook Koninginnedag I Wel geen feesten, mn.r in de kleine kom heeft men vlag met wimpel huis aan huis uitgestoken. Povertjes staat daar het eenige gemeente, gebonw, de school, insschen in. Eene vlag Is aanwezig, maar de stek ontbreekt. Voor 5 jaar is er leentjebuur gespeeld bij het hoofd der school, die een droogstok beschik baar stelde. Deze bezweek onder de viacht. En nu, het hoofd mist zijn droogstok, de gemeente hoeft geen vlaggeslok en schijnt ongezind de eerste te vergoeden en een tweede aan te schaffen. Dit is teveel! Eere, wien eere toekomtLeve echter de Koningin Do onderwetsche nacbtposikar van Lei don op Amsterdam is Woensdag nabij Half weg in elkander gestort, waardoor de koet sier van de bok viel en zwaar gekwetst aan schouders en beenen naar Haarlem moest vervoerd worden. De post werd door een boerenwagen naar Amsterdam vervoerd.

De Eembode | 1903 | | pagina 2