WATERSCH MAANDAG OPRUII H. J. BOÏ> I Firma Gebr. HAMERS. Brandverzekering- B. PROPER Wzil. utrechtschestraat 34. echte Brabantsche Kaut FIJNE VLEESC WATERSCH' STOKHUl GKROO' tot spotprijzen in de Manufactuur- en Tapijt- Mag-azijnen van de Nederlandsche Maatschappij VAN TE TIEL. Agfcnt J. 1IVINIXOA, te Amersfoort, Van Asch van Wlfckatraat 13. AMERSFOOR.TSCHE GLAZENWASSCHEBIJ TELEPHOON 145 Beveelt zich beleefd aan voor alle voorkomende schoonmaakwerkzaamheden. Fabriek van JALOUSIËEN, MARQUISEN en MECHANISCHE en andere ZONSCHERMEN. Ten Kantore van Verkoophuis op den Ho Bericht de ontvangst eener nltgebrelde i zoowel in de gewone als in de fijnste soorten, Gaas en Tule, Halters gebloemd en gestreept ENZ. ENZ. Eï Tevens witte en gek les Kousen, Sokken en I in alle nunin En een ruime kenze nieuwe Prachtig zijden CORNETLINTEN Almanak der Week. ZONDAG 23 Juli 7e Zondag nu Pinksteren. H. Maria Magdalena. MAAND. 23 H.H. Appollinarls en Libo- DINSDAG 24 WOENSD. 26 DÜNDERD.26 VRIJDAG 27 ZATERD. 28 H. Pantaleon, H.H. Nazarius, Celaus i Victor. E. Kir. materdamnche Beurs. Donderdag 19 Juli. .talaeniugoa pCU JL K. H. K. Die van lékkere, tabak houdt, wende zie tabakskerverij „de ïïi Kampstraat, hoek Singel leder soort tabak wo. bij winkeliers verkrijgbaa COMESTIBLES. 1 Aanbevelend, LANGESTBAAT 43 VRUCHTENSAPPEN, WIJNEN, LIB koopen, Is de eenlge manier om de VERDUBBELEN. R.ï Angstig wachtte Mary zijn antwoord af, en reeds dacht zij zijn versteend hart gebroken te hebben, toen een .Nou, wat zou dat" weerklonk. Hartverscheu rend klonk het nu van haar lippen „Maar, mijn God Willy, wat moet er dan gebeuren, vóór je je leven betert." .Dan moet er nog heel wat gebeuren," klonk het ruw uit zijn mond en met een vloek stiet hij Mary, die zicii aan zijn voeten geworpen en zijn knieën van zich af. Een scherpe, gure Noordenwind woei door de straten van Lunden, en joeg de sneeuw in het gelaat van de enkele voorbijgangers, die zich op ilraat be vonden. Wie er niet noodzakelijk uit moesl, bleef binnen. Het water stolde tol ijs en van de daken der huizen hingen ijskegels als kristallen, waarin het schemerachtig licht der lantaarns kleurig weerkaatste. Diep in de kraag gedoken, met het hoofd tegen den wind in, spoedde ieder zich huiswaarts. Tegen dit hondenweer zocht een arme vrouw bescherming tegen de schutting van een in aanbouw zijnd huis. Op haar arm droeg ze een in een ouden doek gewikkeld kind. Haar oogen waren gericht op een deur schuin aan de overzijde. Geen voorbijganger kon haar aandacht trekken, zelfs al bleef hij een wijle staan. Had zij slechts de hand uitgestoken dan had menigeen er iets in laten glijden, maar nu werden ze weerhouden door de houding en den blik der vrouw, waarop iedere toenadering afstuitte. 't Was Mary Ring. Dezen avond wilde ze nog een laatste poging wagen, nog maals een blijk van liefde geven aan hem, die aan de overzijde van de straat haar liefde onwaardig maakte door .zijn brasserijen. 't Scheen of de scherpe wind, de felle kou haar niet deerde. Wel joeg de wind haar vlagen sneeuw in 't gezicht, maar onafgebroken waren haar oogen op die kroeg aan de overzijde gericht. Alleen een ruwe vloek, die eensnaar buiten klonk, scheen beweging in haar te brengen. Een koortsachtig rood kleurde haar gelaat, dat even later doekbieek werd. De heel- en halfslagen van de groote klok wisselden af, maar niets verried nog, dat het spel daarbinnen geëindigd was. Opeens daar zonk Mary bewusteloos neer, het wicht in haar armen omklem mend. Honger en kou hadden haar de laatste krachten ontnomen. Niemand had het opgemerkt. De sneeuw vlokte als het ware een dik en mollig lijkkleed over haar en maakte haar onzichtbaar in den duisteren winteravond. Waggelend kwamen eenige mannen uit de kroeg. Door dronkenschap be vangen zochten zij den weg, dien zij in het eerst niet konden vinden. Al spoedig waggelden eenigen naar de overzijde, waar zij langzaam langs de huizenrij voortgingen. Eenige passen verder strui kelde er een van hen. Het was Willy Ring. Woedend trachte hij zich op te richten. Waarover hij gevallen was, wist hij niet, alleen koelde hij zijn drift door een schop te geven tegen een voorwerp, waarover hij gevallen was. Ontzet deins de hij plotseling terug. Door de sneeuw werd een vrouwengedaante zichtbaar. Allen kwamen nader en staarden ver schrikt naar het lijk. Eensklaps herkende Willy zijn vrouw. Wanhopig en half ontnuchterd knielde hij bij het bevroren lijk neer en riep in vertwijfeling uit .Moest zjj het offer worden voor mij. Moest dat nu voor mij gebeuren!'' Drie dagen later trok een kleine stoet grafwaarts. Achteraan liep een bleek man, met het hoofd diep voorovergebogen, als vreesde hij, dat men hem zou her kennen. Het was Willy Ring. Misschien hoorde hij nog die teedere stein, die kort geleden tol hem zeide .Mijn God Willy, wat moet er dan ge beuren voor je ja leven betert". De stoet was het antwoord. liederen. Het kersenteest. Leliën-proces Nota. De diet. Minister Kraus kwam I [met teekeoiog »»n Van Geldorp], De vo gang der vernuftigheid. Een groep Doem»- (met illustratie]. De gedenksteen npHembri grut [met illustratie], Hoe de Trappisten i Pater Antonius Kosters t (met porlrot) telefoon-automaat [me: illustratie], Remti na het feest, gedicht van Ravo. Huiavi gedachte [met illustratie]. Leer om loe'. goocheling. Kruim Aoecdoti kspel. BURGERLIJKE STANDEN. Geboren Franciscus Gerardtt» z- vau Willem Brandden en Petronclla Boersseu-; Jan, z- van Jan Hijntering en Evcrtje Veld- httvsen- Johanna Sophia Helena, d. van Jacob van don Hoek en Gcertruida de Kuijg- Dirk, van Jan van Dijkhuizen cu Snzanna Polhout- Maria Oijoberta, d van Mnrinus van Essen en Cornelia Geertrnida Kekers. Ucn- drika Maria Anna, d- van Gerril Lodewijk van Platcringon en Antjo Post. Jnn Hendrik, z. van Willem van Apeldoorn en Stoffelina van Veen Aiyda Maria Evorardn, d- van Arnoldus van Beck en Alijda tiding. Wijmpje d- van Hendrik Cornclis Ipcnburg on Gerarda Hendrika Wassink- Theodora Hcndrika, d. van Hermanns Gysbcrlse en Catherine Botten- burg. Anuoltn Maria Cornelia, d- van Antonius Frcderikus Alphonsus Tillcmans on Maria Anna Vorstormane- Hermina Antonia, d- van Gorrit Nicolaas Arlar en Johanna Maria Bakker. Ondertrouwd Jacob Johannes do Bruin en Sophia Maria van Dulpcnraat. Salomon Levie de Vries en HeudeUina Zadoks. Angus- tinus Theodorus Houtzager en Mnrgnrctha Jaquet. Dirk van Ekcien en Gerarda Hage- man- Gerrit de Kuiler en Gcrritdina Sinit- Gerrit Snijders en WiUemlna do Graaf- Gerardus Evers en Bernardina Anrtson- Johan nes Wilhelmus Harms en Klnasjo Pruim. Evert Fortuin en Wilholmina van dor Horst. LubortUH Johannes Grenzonborg en Maria Cornelia Odekorken- Gerard Fredorik Merz en Gijsberta Catharina Geertrnida Httbors- Getrouwd. Johannes Kuit on Stcliena Hcndrika Krol- Evert Jagtcnberg en Alijda Maria Barbara Maijer Adrianus Tameling en Johanna van Werkhoven- Jacobus Potrus van den Bos en Martina Maria van Kampen- Mr. dr- Walter Pieter Vis en Johanna Cornelia Moll. Overleden Willem de Groot, 63 ]-, cchtg. van Elisaboth Mieres- Johanna Margarotha Fenema, 89 j-, wed- van Otto Schelms van Leunden- Cornelia van Geijn, 43 j-, echtg. van Gijitbertus Verschuur- Maria Hermina Serrie. 82 j-, ongeh- Frans Wilhelm Meijer, 76 j-, wed van Hendrika Heero- Gemeente Laren. GeborenMaria Cornelia, dochter van Dirk Raazjjn on Elisabeth Schothorst- WilholmuB Jacobus, looo van Klaas van der Veer en Elirahslli Schaapherder. Ondertrouwd Dirk Hendrik Hermanns Broeckmao co Louise Marianne vau Zgdveld. 'terardus Schaapherder en Teuntje van Keulen. Lambert Pujjk en Cornelia Koppen. Gcthouwo Nicolaas Hroekhujjzan en Anna Frederika Maria Sesaeler. Dirk Hendrik Her- rnanus Broeckmau en Louise Marianne van Zjjdveld. Gemeente Bn me veld. Bevallen: llondriku Tolboom, geboren Boer sen. zoon. Rejjcrtj» Kufll, geboren van Ee, dochter. Gjjaberta Geütenbeek, geboren van den Broek, t- Besseltje Burgers, gohoren van Lintje Schuiteman, geboren van ind, Cornelia Hort Gemeente Hilversum. Geboren Arie Johannes, zoon van J. G. van Schoonhoven en G. Boer. Margarellia Hendrika, dochter van P. van 't Hof en >i. J. Hendriks. Wilhelmioa Sophia Maria, dochter van J. Bijlard en M. D. Rietbergen. Farield.i Josephs Petro- nella, dochter van P. van Oostorom en F. J. P. Koene. Willennna, dochter van J. A. Berkeljon on E. Ewig. Hourietto Emma, dochter van J. M. van Veen en H. Dels. Sjouke Johanna, dochter van F. J. Anluoldes en L- C- S. Smit. Johan, roon van F. W. Schmale en W-G-Reet man- Bertha Maria, dochter van J- J- Loobuis eo M- Lodden- Maria Cornelia, dochter van N. G. Koelink en B. Olie- Onoehtrouivd C. Everaars en J- J. de Klerk. H- W. Driessen en W- A-deRnwe- Ü.Huisers en L- Rejjn. K, Versteeg en M- A. Wallenburg. Overleden: G- Pakkedrager, 70j. Th-W.Ier Berg, 5 m- C. van Rheoneu, 1 j. H- Bakker, echtg- van N- Sojjueoop, 78 j- C- E. Keetelaar, 5 j- N. C- Wolrekamp, wed. van D C Clanset, 49 j. J. P- van W«k, 1 j- E- Heumcr, echtgen. van K- Prinsen, 60 j. Gemeente Bussum. Geboren Heori August, zoon van A- P- Gaar- landt en E- M. Kaupman- Nicolaas, zoon van C. vau Voorst eu N- Bakker. Jacobus Johannes, zoon van J- H- Wesseling en C Reran Clasioa Cornelia Margaretha, dochter van H. A- P- van KoningsBruggen en C- Vleugel- ONDZRTaouwnA- Beving en W. A- Sprujjl. J- T, Hanasens en J. Pouw- Getrouwd J- J- Jurrisseo en J. M-R. Povel. Overleden Catharina Hendrika Mejjer, 9 j. Gemeente Njjkerk. Geboren Neeltje, dochter van Ruiger Kraai) en Woutertje van de Mheen. Maria, dochter van Gorril van Woudenberg en Aolje Hoojjer. Tennis, zoon van Aodries van Beek en Aaltje van de Ridder. Gerrit, zoon van Evert Jao Boom eu Berendioa Jaoseu. Ileudrikus Ger- bardos, zoon vau Johan Willem vau Hengel en Jantje van Woerkooi. Arend, zoon van Jan Wassink en Grrriijc Wassink. Ondertrouwd Willem Bouw en Harmöutjo Cousijnseu. Overleden: Andries vau Sooreo, 5 mad. Ggsbortus Schaltenaar, 6 mud. Heodrgnlje van Mondlraos, gehuwd met Hendrik Muis, 31 jaar. Mordechal vau Meots, gehuwd met Gulia Hamburger, 69 j. Authonie van de Waerdt, Gemeente Blaricum. Ondertrouwd Cornelis Adrianus Beogcling en Elisabeth van Wattingeu. Getrouwd Gerardus Gerlogb en Louise Henrietta Landré. Gemeente Naarden. Geboren: Peter Leunis, zoon van L. T. vau Beugen en S. C. Tesser. Cornelia Elisabeth, dochter van A Geel en A. de Jong. Jan Joseph, C. Merljjo. Daniel 3, zoon van G. J. Pjjpers en Johan, zoon van J. Kleuver en J. Oechles. Hendrik Willem, zoon van H. W. Kraamer en J. Kuurstra. Ondbrtrouwd P. Wïllemse en A. Vermat». W. van den Berg en P. E. Appeldooru. Getrouwd Korthof eu H. Kookhuizen. H. van Driesteu en E. C. Hujjskens. Gemeente Baarn. Geboren: Jannetje, dochter van J. Peet en J. A. dn Heus. Theunis, zoon van G. de Rnig eu C. W. Schouten. Jao Cornelis, zoon van H. C. Harmsen en E. P. Kunst. Johanna Daverina, dochter van W. de Haan en J. M. van Meetereo. Johannes Jacobus, zoon van W. Z. Mulder en J. J. Dorlas. Sijberden 14 jaar. Maria Josepbina Johannes Frederik toerson, o» jaar, echtgenoot van M. V. Hon- weljjbx- Jannetje Aartsen, 73 jaar, echtgenoot Amsterdam 16 Juli. Aardappelen. Friesche Borgers 10,00 a 10,-- id. Blanwe 0 00, a f0,00 Zeeuwsche bonte 10,00 a f0,00, Gelderach» blauwe 10,00 a 10,- Andjjker blauwe 10.— a 10.— Wesllandsche zand 11,80 4 2,20 id. klei 11,00 A 1.20 Kat weker zand ronden 0,-4 0 Ter veemarkt waren aanroer en pigzen als volgt: 245 Ronderen, vette le qnai. f0.72 a 10,75,2e qnal f 0,65Af0.70,3e qnal. f0.68 per Kg. 150 Melk- en Kailkoeien f120 4 1 270 p. stuk. 55 nuchtere Kalveren f7.— 4 115.— scha pen too, a (00, 000 Lammeren f00.00a I 641 veile Varkens 46 4 48 cL, Overzeescbe 46 4 48 cl. per Kg. Kjjnkanters a eb per Kg. Bodegraven 17 Juli. Vee. Op de markt waren aangevoerd 22 paarden, 1048 magere en 600 vette Runderen, 232 vetts en graskalveren, 000 nuchtere kalveren, 4 Schapen. 155 biggon. De prjjzen waren als volgt per K.G.: volte Runderen loquaL f0,72, 2equal. I 0,64,3e rj. *048. Ossen leqnal. f0.703equal. f0,00 quai. f 0.48, Stieren le qnal. f 0.64, 2equal. f0.56, 3e qnal. f 0.48 Kalveren le qnal. 10,98 2e dito f 0.84 a (0.68 Melkkoeien f 110 a 1276, 145 a f 85, paarden 1 Londen 16 Juli. Aangevoeld: 800 runderen f0.45 a 10.77. 7000 schapen en lammeren 10.77 a f0,99. 20 kalveren (0.62 fO,U4 00 varken O,— a. uit ZWOLLE: 6,53, *7,46, 9,01, §9,43, 10,20, 11,10, *1,05 3,17, *3,30, 3,54, 4,54, *6,68, 8,09, §9,21 9,53 en §§10,02. N "*k Vk" NnD,peel' V"n HBrdorw8k- 8# f" 7,51, 8,-, *9,29, 9,57, 11,1», 3,24, 5,59, *7,04 •8,51 en 10,15. •Van Apeldoorn. uit NIJMEGEN 7,44, 10,18, 11,26, 3,10, 6,37, 8,11 en 9,11. Stoomdrukker^ A. J, MICHIELSEN.

De Eembode | 1906 | | pagina 6