i* ALS GIJ H. DE JAC in de groeve afgedaald. Voor 75 is het de laatste maal geweest. Hun ont zettend verminkte lijken zijn reeds op- ge' laid. Van de 135 overgeblevenen zijn 129 levend gered, onder dezen nog een 13-tal zwaar gewonden. Het lot der overige 6 is onbekend. Reddings brigaden kwamen uit omliggende mij nen. Ensdorf en Kamphausen, met zuurstofapparaten toegesneld. Te Saar-Louis schijnt onvoorzichtig heid in 't spel te zijn. Om kwart na zes brak de gietstaal- draad der kooi en sloeg deze naar beneden, in haar val de 22 man, die er zich op bevonden, doodend. De draad was nog 1 Februari op buig baarheid en weerstand gecontroleerd. De kooi viel in het water, dat men, om de lijken te bergen, zoo snel mogelijk moest wegpompen. De landverhuizing naar Amerika uit alle oorden van Europa neemt een verhouding aan, die veel te denken geeft. Men zoekt er allereerst een be wijs in. d3t de toestanden, waaronder deze menschen hun bestaan voortzetten, alles behalve rooskleurig zijn. De land verhuizing over de Duitsche havens neemt enorm toe. De toevloed var landverhuizers te Bremen overtreft alle verwachtingen der Norddeutsche Lloyd de barakken, die pas geopend zijn, zijn overvol. Zaterdag waren er 10.876 landver huizers aangekomen, en dag aan dag komen er 800 tot 1200 bij, niettegen staande den verhoogden overtochts- prijs. Dagelijks gaan volle booten weg, zoo Zaterdag de „Professor Woermann", met 1350 passagiers." Zoo'n geweldige aandrift tot land verhuizing wordt terecht vlucht ge noemd. Maar 't is tevens een bedenkelijk ver schijnsel. In 't laatst der vorige week deelde het Belgische orgaan de „Patriot" mede. dat Koning Leopold plotseling onge steld was geworden. Dit bericht werd echter fluks tegengesproken. Nader blijkt het evenwel, dat deze mededee- ling op waarheid berustte. „In den grond is het nieuws van eene ongesteldheid des konïngs niet geheel onwaar. Verleden Dinsdag is tnen zelfs ongerust geweest," schrijft het „Hbl. v. A." Een blad uit Doornik meldt„De koning heeft een dezer dagen een lich ten aanval van beroerte gehad. Dc hofhouding zegt, dat het een voorbij gaande bezwijming is, maar zekere inlichtingen veroorloven mij te zeggen, dat het wel degelijk een aanvai van beroerte was, ernstig genoeg voor de geneesheeren om hem een streng diöet voor te schrijven." Met het oog op den hoogen leeftijd van den koning, 72 jaar. mag dit niet zonder gevaar worden geacht, Nader wordt de ongesteldheid des K-mings toegeschreven aan een opwel ling van drift bij een onderhoud met den minister-president met wien hij op „espanncn v..et verkeert inzake de Congo-quacstie, Zondagmorgen stonden eenigc perso nen in de anti-chambrc van de pau selijke vertrekken te wachten, tot de H. Vader hen in audiëntie zou ontvan gen. Een Italiaansche dame, mevr. Castigonc. die ook daar stond te wach ten, viel plotseling c'ood neer ten ge volge van een hartverlamming. Toen de H. Vader dit vernam, was Z. H, zeer onder den indruk hiervan. Maandagmorgen ontving de H. Vader het College van kardinalen, onder lei ding van den kardinaal-deken Oreglia, die Z. H. de gclukwm.schen van tiet H, College aanbood bij gelegenheid van zijn naamdag. Dc Paus dankte het College voor de gelukwcnschen en onderhield zich vervolgens me! de kardinalen, waarbij Z, H. op dc jongste rampen in Frankrijk en Duitschland te spreken kwam, waar voor de II. Vader woorden van diep leedwezen en oprechte deelneming had. De Russische minister Stolypin heeft Maandag in de Rijksdocma de mittisle- rieele verklaring voorgelezen. Aan het slot dezer merkwaardige verklaring, waarin een reeks van wetsontwerpen werden aangekondigd, wordt gezegd De bevrediging en de wedergeboorte van het groote Rusland is slechts moge lijk, wanneer nieuwe grondbeginselen in pratkijk worden gebracht. De regeering is bereid tot de groot ste inspanning; zij stelt hare arbeids kracht en haar goeden wil ter beschik- t king van deDocma, die als medewerk- 2 Mcr een regeering zal hebben, die het S haren plicht acht de historische eischen van Rusland te handhaven en de orde en dc rust in het land te herstellen, d. w. z. die een krachtige, zuiver Russische rcgcering wil zijn, zooals een regeering van den Czaar behoort te zijn. Dc verklaring van minister-president Stolypin werd met stilzwijgen door dc meerderheid ontvangen, en oogstte Slechts bijval in de rechterzijde. Nadat de socialist Toercseli de re geering heftig had aangevallen, werd een voorstel tot sluiting van het debat gedaan, maar dit werd verworpen. Een groot aantal sprekers van de rechterzijde trachtten nu de Docma over te halen met de regeering te arbeiden en haar revolutionnaire denk beelden te laten varen. Anders zouden nieuwe maatregelen van onderdrukking onvermijdelijk zijn. Bobrinsky stelde een motie voor, waarin vertrouwen in de regeering wordt uitgesproken en de vroegere Doema gelaakt, waarop de president verklaarde, dat hij een critiek op de vroegere Doema niet kon toelaten. Het voorstel om den tijd van icderen spreker tot vijf minuten te beperken, werd met algemeene stemmen nange- Nadat nog verschillende sprekers het woord hadden gevoerd, verklaarde mi nister Stolypin, dat hij liet nuodig achtte te zeggen, dat, volgens de wet, de Doema niet uit rechters bestaat en op de ministerbank geen beschuldigden zitten. De regeering is zich hare ver antwoordelijkheid bewust en is bereid te arbeiden tol bevrediging van het land. Zij weet, dat autoriteiten zich wel aan willekeurige handelingen schul dig maken en zal zich verheugen, wan neer de Doema die aan het licht brengt, maar ze zal zich door aanvallen geen vrees laten aanjagen. Prins Dolgoroekof las daarop een door de Kadetten ingediende eenvou dige orde van den dag voor, met welke verschillende redenaars verklaarden in te stemmen. Na een levendig debat werd met groote meerderheid besloten over de verklaring van Stolypin eenvoudig tot de orde van den dag over te gaan De vreeselijke ramp met het Fran- sehe oorlogsschip de „Jena". waarbij meer dan honderd personen werden gedood en nog meerder gewond, is gepaard gegaan met een voor de Ka tholieken'diep grievend feit. Men heeft n.l. de stervenden en dc gewonden zonder ccnige geestelijke hulp gelaten de priesters, die hen dc vertroostingen van den godsdienst wilden komen brengen, werden terug gewezen. „Den dag v<V.r de ramp, zoo meldt de „Croix" was abbé Cornuaglt, de aalmoezenier van de marine, van zijn post verjaagd door de toepassing van het schandelijk decreet, waardoor de geestelijke dienst hij de marine wordt afgeschaft. Zoo zijn meer dan honderd Katholieken gestorven, zonder dat een priester, zelf in doodsgevaar, hen kon bijstaan en hun hulp verleenen: minis ter Pclletan wilde dat zoo. Een bijna even groot getal Katho lieken werd druipend van bloed naar het hospitaal gebracht, maar de aal moezenier kon hen niet volgen; minis ter Pclletan wilde dat zoo. Toen kwamen er andere priesters, Zij klopten aan de deur van het hos pitaal. hun hart vol medelijden. Zij kwamen door de barmhartigheid Gods gezonden als brengers van vergeving en bemoediging. De deur van het hos pitaal bleef echter gesloten. Zoo wilde het minister Pelletan en wat hij wil is heilig. Zijn opvolgers voeren het uit, zonder zich zelf er over te bekom meren of 't ook onmenschelijk wezen kon." Dat deze feiten een hevig protest in verschillende bladen doen opgaan is waarlijk niet te verwonderen. In de Fransche Kamer daarover ge ïnterpelleerd verklaarde de minister van marine, dal aan de Katholieken volkomen vrijheid was gelaten om het bezoek van den priester te ontvangen, 't Is nu maar de vraag hoe die vrijheid werd opgeval. Waar de president der republiek bij gelegenheid der kerkelijke uitvaartdiensten voor de omgekomenen hij dc ontploffing der „jena" handelt alsof er geen godsdienst bestaat, mag er wel getwijfeld aan de mooie woorden over vrijheid door den minister geuit. Binnenland. Dc Provinciale Stalen van Noord- Holland hebben gekozen tot lid van de Eerste Kamer generaal Staal, minister van oorlog, met 46 van de 73 stemmen. Generaal Van Marie, (snti-revolution- nair). had 18 stemmen, terwijl nog 9 stemmen over verschillende personen waren verdeeld9 leden onthielden zich van stemming. Plaatselijke Berichten. Verkoophuis op den ZOLT DROJ» KATJES DROI» Verkrijgbaar bij de firma slaagde te Breda mejuffrouw B. C. M. dc Jong Aangezien zich te dezer stede geen sub-commissie tot herdenking van den dUOsten geboortedag van Michiel Adrz. de Kuijtcr heeft gevormd, die eenigc leiding zou hebben kunnen geven aan een huldi ging van onzen grootcn zeeheld, verzoekt het Bestuur der „Oranjeverceniging" den ingezetenen dezer Gemeente door het uitste ken der vlaggen op heden, Zaterdag 23 Maart, een bescheiden hulde te brengen aan de roemrijke nagedachtenis van den grootstcn burger des lands. Daarmee en met de vacantie, op verzoek van honger hand, van de schoolkinderen zal de De Ruylcr-hulde hier uit wezen. Bil iu kleinere Gemeenten in den omtrek. De Burg. en Welti, van Amersfoort brengen ter kennis van belanghebbenden, dat is vastgesteld en van den 23stcn Maart larie voor een ieder ter inzage zal liggen en in druk tegen betaling der kosten verkrijgbaar is de Kiezerslijst voor 1907 08. Een ieder is bevoegd tot en met den I9en April a.s. bij het gemeentebestuur verbetering van de vastgestelde kiezerslijst te vragen, op onge zegeld papier, ingevolge art. 59 der Kieswet, op, grond dat hijzelf of een ander, in strijd met de wet, daarop voorkomt, niet voorkomt of niet behoorlijk voorkomt. De ingezetenen worden met nadruk gewezen op de wcnschelijkheid, zich ter secretarie te komen vergewissen of zij op de kiezerslijst zijn geplaatst, daar. mocht dit vci/uimd zijn, alsdan herstel nog mogelijk is door middel op de kiezerslijst zijn gehractit en van hen. die daarvan zijn afgevoerd. Tot slads-annplakkcr, voorloopig voor den tijd van (én jaar. is benoemd Q. v. d. Pljpekamp. wonende Vijverstraat. - Mej. H. Hendriks is benoemd tut onder wijzeres in Handwerken aan de Hcrlialings- Op den zolder van perceel Muurliuizen 81. bewoond door mej. J. E„ ontstond Zondag middag brand. Door liet krachtig optreden van dc huren werden de vlammen, die zich aanvankelijk zeer dreigend lieten aanzien, nog juist intijds met emmers water gebluscht. De schade, die vrij groot is, wordt gedekt |)e heer J. van Harpen wns met f3297 laagste der II inschrijvers hij de aanbesteding voor het riolecrcn en bestraten der Sleljn-laan te Zeist. Dc hoogste Inschrijver besomde f3800, De keuringen, vanwege de afdeeling Amersfoort van liet „Utrechtsch genootschap voor landbouw en kruidkunde", van slieren en vrouwelijk fokvee zullen 12 April worden gehouden in „De Arend" alhier en 15 Mei iu „Dc l'auw" te Baarn. Aan hen, die voornemens mochten zijn naar Canada te emigrecrcn, wordt in de „N'ed. Slaats-eoiirnnl" aangeraden, zicli aan te schaffen een in de Engelsehe taal geschre ven handboek over dat land, hevattende vele nuttige inlichtingen en hetwelk tegen voor uitbetaling van een penny te verkrijgen is bij het .Emigrant's Information Offices 31 Broadway, Westminster, Londen S. W. Speciaal aan landbouwers, die naar ge noemd land wenschen Ie gaan, wordt in overweging gegeven, zich eerst in heirekking Ie stellen met het „Dominion of Canada Emigration Office" II A 12 Charing Cross- Voor klerken en kantoorbedienden is In Canada geen arbeid Ie vinden. Afgeraden wordt naar Canada te gaan aan hen. die geen Engclach verstaan of niet in het bczil van genoegzaam kapitaal zijn om in den eersten tijd na hun aankomst daar te l.,ndc op eigen kosten te kunnen leven. In eene J.l. Maandagavond gehouden buitengewone vergadering der plaatselijke alileclitig van den Kon. Ned. Hond van Oud Ouderolfieieren werd hij dc periodieke be stuursverkiezing de beer 1). van Buurcn als vice-voorzitler herkozen, terwijl als secretaris werd gekozen dc heer A. Krook. Een voorzitter, in plaats van den heer A. Massing, die als zoodanig bedankt had en niet te bewegen was zijn ontslag weder in te trekken, was niet Ie vinden, zoodal deze benoeming werd aangehouden tolde volgende vergadering. Nadar was medegedeeld, dal het bestuur liet plan heelt opgevat Iu dc volgende maand eene fccstvergadering te houden, werd dc vergadering gesloten. Dr paardenartsen 2de kl.(Ie luitenants) R. W. Klerk de Reus en A. Kuipers, die ge durende 6 maanden hij de Rijschool gedeta cheerd waren, worden, naar wc vernemen, primo April ingedeeld resp. hij het Ie regi ment veld-artillcric alhier en bij het 4e regi ment huzaren te Deventer. Dc heer kijpstra, opzichter der forlifi- catiEn, die een door hem in dienst gebruikt rijwiel, waarvoor hij van regccringswcgc vergoeding ontvangt niet aangaf voor de pcr- sonoele belasting werd door dc rechtbank te Utrecht veroordeeld tot (10. boete, suhsi- dair twintig dagen hechtenis. De Hoofd-administralie van het Ie Regiment huzaren zal op Woensdag 27 Maart a. namiddags ten 12 ure, op het St. Janskerkhnf alhier In het openbaar verknopen tien op reform gestelde rijkspaarden. De paarden zullen één uur viVir den ver koop ter bezichtiging zijn gesteld. eigenbouwer 1'. van Achterberg, staande naast diens bad- en zweminrichting, welk perceel geheel in dc asch werd gelegd. De spuiten, die zeer spoedig ter plaatse kwamen wisten liet badhuis te behouden. De schade wordt door assurrantie gedekt. - Het echtpaar Van Beek aan de Birkt werd in deze week verblijd door de geboorte van vier jongens. Naar men ons mededeelt, zijn de moeder en drie zoontjes heel wel, doch een kind is overleden. Nnarden. Ruim 90 personen hebben zich aangemeld tot deelname aan dc te houden Floralia-tcntoonstcllingde stekjes zullen in het begin der maand Mei worden uitgereikt. Door het bestuur is in beginsel vastgesteld, dat de uit te loven prijzen een practise!) en doelmatig karakter zullen dragen. - Dc afd. Naarden van N. O. G. (vourz. dc heer v. Wulfcn, Laren: secr. de heer A. B. Veldhuis te Blarieum). Iiceft in hare laatste vergadering een adres vastgesteld aan 't volgende beslaande misstanden in desalari- Ccringa) wat betreft de belooning voor liet onderwijs, gegeven buiten de gewone school uren: h) het niet mederekenen bij dc perio dieke verhoogingen als hoofd, van de dienst jaren als onderwijzer. De afd. verzoekt het hoofdbestuur, in verband met een in studie zijnde herziening der minima-wedden, hij de regeering aan te dringen bij eene eventucclc wijziging ook aan bovengenoemde misstanden Bussum. Dinsdagmiddag ontstond een be gin van brand op het mastiek dak van het keukentje van den lieer W. aan de Kerk straat, tengevolge van het omvallen vaneen vuurpot, waarmede loodgieters werkzaam waren. Spoedig wist men liet gevaar te - Aan den Lanrdcrwcg waren Dinsdag drie werklieden bezig een welput te graven toen eensklaps een landverschuiving plaats had, waardoor twee huiiner.de een gedeeltelijk, de ander geheel onder 't zand bedolven werden. Dc werkman Boomgaard, die zich intijds wist te redden, toog oogcnblikkelijk aan 'I werk om het hoofd van zijn geheel bedolven kameraad te bevrijden, waarin hij gelukkig vrij spoedig mocht slagen. Na lang- durigen inspaiinenden arbeid bevrijdde hij daarop beide kameraden uit hun netelige - Het paard, gespannen voor een wagen van liet goederenvervoer der H. IJ. S. M., ging in een onbewaakt oogcnblik er van door. Dc wagen kwam in botsing met ecu rijwiel, dat deerlijk gehavend werd. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. - Met t April a.s. wordt dc klerk der pos terijen en telegrafie te klasse II. Z. Jacobi verplaatst van Brciikclen naar hier. Met i i Mei w klerk der posterijen en telegrafie 4c kt., de heer A. II. Verhaaf, verplaatst naar Zwolle. - Dinsdag namiddag omstreeks half een brak een binnenbrand uit in liet perceel Heerenstraat no. 21 alhier. Men meent, dat de brand ontstaan is door het drogen van matrassen, welke dienten gevolge in brand geraakten. De brandweer was spiedig aanwezig en weldra het vuur meester. De inboedel werd naar huiten gedragen. Dc waterschade is vrij aanzienlijk. Apeldoorn. Zondagochtend ontstond cr door onbekende oorzaak brand in bet maga zijn der gebr. Broekman a. d. Stationsstraat. Hoewei de brand, door het aanwezig pak- maleriaal spoedig in omvang toenam, was men hem weldra meester, zoodat er niet veel verbrand is. De waterschade is intusschcn groot. Stoutenburg. Mej. tl. W. J. N ij sen alhier slaagde Dinsdag te Utrecht voor het examen Nuttige Handwerken. Harderwijk. Van de gelegenheid, dat de lieer Jlir. Mr. van Aseh van Wijck, lid der Tweede Kamer der Staten Generaal hier was, maakte hij Woensdagmorgen gebruik, eeu be zoek te brengen aan de kazerne en het militair hospitaal alhier, welke gebouwen door hem bezichtigd, cn waaromtrent door den commandant de gevraagde inlichtingen welwillend vcrslri'kt werden. Rarneveld. In de raadszitting van Dinsdag jl. werd besloten om langs den toegangsweg naar het Station van uit de Nieiiwstraat al- liter, een trottoir aan te leggen. Ook werd besloten om den toegangsweg naar het Station Ie Voorthuizen met hoornen Ie beplanten. Verder werd goedgevonden om de Spoor straat alhier van een betere afwatering te voorzien. Voor dit doel zal langs het huis van den heer Howies een cementen gooi naar de beek gelegd worden, Hiertoe is door de „Bariieveldschv Bouwvvrceniging" reeds toe stemming verleend. Ingekomen was het verslag van dc com missie tot wering van schoolverzuim over het afgeloopen jaar, welk verstag voor kennis geving werd aangenomen. Eindelijk werd besloten om een wijziging te brengen ill de verordening, in zake vergun ning tot verkoop van sterken drank in liet klein, 't hans bedraagt hier in hel dorp liet maximum aantal vergunningen twaalf, ter wijl er in werkelijkheid dén meer is. Door dat dc heer G. Nicuwslad zijn slijterij aan zijn zoon heeft overgedaan, zuil hij, volgens de beslaande verordening, zijn vergunning Verliezen. Om deze kwestie op te lossen, wordt het maximum aantal voor het dorp nu bepaald op 13. Daar overeengekomen werd om de vergunning te Kootwijk, die daar loch niet is, op te heffen, blijft hel maximum aantal vergunningen voordcgcheele gemeente bepaald op 26. Gemengde Berichten. In liet station te Leuven is Maandag ochtend een macliinckelel gesprongen, waar- duor op slag drie personen gedood werden. De machinist was in IwccC'n gescheurd. In zijn saamgekncldc hand hield hij nog een kraan der machine. Een man, wiens identiteit nog niet is vastgesteld, lag een weinig verder, geheel verkoold. Eeu derde was geheel ver- De kracht der ontploffing was zoo groot, dal een ijzeren buis van 350 pond 20 meier de lucht werd ingcslingerd en 50 meter verder neerviel. In de buurt zijn tal van ruiten door de onlploffing gesprongen. Gewond werden 12 personen. Blijkens liet te Utrecht ingestelde bacterio logisch onderzoek zijn ook te Mijdrecht 2 gevallen van besmettelijke licrscnvlics-rugge- mcrgontstcking geconstateerd bij 2 volwassen personen. De eene patiënt overleed zeer spoedig, de andere is zeer bedenkelijk. In aanmerking genomen, dat deze twee personen in verschillende deelen van de gemeente wonen, niet met elkander in aanraking kwa men en daarbij beiden in de laatste tijden niet uit de gemeente zijn geweest, vraagt men zich af, hoe zij deze ziekte hebben opgcloopcn. De geneesheer en de burgemeester stellen alle pogingen in het werk om verdere uitbreiding Heel vaak leest men van branden, waar bij zooveel stuks vee, paarden of andere huis dieren in de vlammen zijn omgekome? of in den rook gestikt. Nu is het een hekend feit, dat liet hoogst moeilijk gaat, paarden tot het verlaten van den stal te bewegen, wanneer het licht van de vlammen hun tegenschijnl. Men heeft echter ook de ervaring opgedaan, dat zc zich gezadeld of getuigd zonder bc- resultaal verkrijgt men ook wanneer men de paarden een natten zak uver het hoofd trekt of dit lichaamsdeel in een natten deken hult, in welk geval ze de vlammen niet kunnen orgaan dc „Nieuwe Baarnsche Courant", van 2 Febr. bevat liet volgende Ergens in Friesland zoo melden de bladen zat dominee 's nachts nog tcstu- docrcn. Daar hoort hij in'l schuurtje gestom mel en 'I angstgeblaat van zijn geitje. Dominee - echt, een trouwe herder - - cr oogcnblikke lijk op af, en daar overvalt hij een dief, bezig zijn ccnig ooilam te rooven. Zonder beraad pakt Zijn Weleerwaarde den dief bij de kraag, doch deze ontwringt zich aan de min geoefende vuist en ontsnap! onderkend Inde duisternis. Deze kordaatheid doel ons denken aan tiet avontuur van een bekenden ijzersterken predikant ill Friesland lang geleden die op een Zaterdagnacht in zijn studeerkamer over zijn preek gebogen zit cn 't beleven moest, dat door de ruime schouw zich een zijner gemeenteleden laat zakken. Ook deze was met min eerlijke bedoelingen gekomen en staat verschrikt en verbluft, dat duminve daar nog zit. Deze heeft hem met een oogopslag gezien en herkend cn - studeert rustig door. De dief durlt zich niet verroeren, nauw adem halen. Eerbied voor liet ambt en vrees voor de bekende ijzeren knuisten beletten hem schier 't ademhalen Zijn Eerwaarde leest cn schrijft de eene bladzij na de andere. Nu duurt 't den indringer toch te lang. Hij begint te kuchen En als hij eenigc keeren „gehrimd" heeft en den in zijn preek verdiepte hem niet huurt, dan zegt hij met bevend stemgeluid „Domineeoch, dominee Nu ziet Zijn Weleerwaarde op en zegt gemoedelijk: „Goeden avond, broederI" „Och, dominee, ik wou er zou graag weer „Nu, zegt dominee, „dal kan wel." „Mag ik," zegt dc dief verheugd, en wil dominee voorbijgaan naar dc deur. Maar nu beginnen diens uogen te rullen en de stentorstem dondert: „Neen, neen! Waar je ingekomen bent, daar ook weer uit „Och, dominee," jammert de dief. en ziet wanhopig den schoorsteen in. •.egtde ijzersterke, „en drommelsgauw t hij den pook e Meteen nci en - brult.. Doodsangst geelt vleugelen. De dief springt en werkt zich omliuog, doch glijdt uit cn valt neer. „Wat," zegt zijn veischrikkcr, „er uit zeg De bange poging wordt herhaald, doch 't blijkt te veel gevergd. Zwart van roet stort de gemartelde ter aarde, valt op zijn knieën en schreit „Och dominee, vergeef liet mij en laat me gaan. „Nu," zegt dc herder, „heloot je mij dan, dat je 't nooit weer zult doen „Ja dominéé. „Heb Je er werkelijk berouw van?". „Ja, ja dominee." lin dan gemoedelijk: „Hoe kwam je er toe kerel, om te gaan stelen cn dat nog wel hij je herder cn leeraar?" „Och dominee... dc booxe begeerlijk heid „Was 't uit armoede?" De dtcf aarzelt, doch besluit de waarheid te zeggen..Neen dominee, dat iag ik niet zeggen... 't was mijn gnddduo/.c aard..." „Nu. jongen, '1 is goed dat je eerlijk ge-

De Eembode | 1907 | | pagina 2