c den kroonprins. Wel een bewijs, dat Japan In dat rijk den toestand beheerscht. Geheel rustig en vreedzaam is ove rigens de troonsverwisseling in Korea niet in haar werk gegaan. De haat, dien de Koreanen koesteren tegen Japan, heeft zich geuit in aanvallen legen de onderdanen van den Mikado op wie zij hunne woede konden koelen, Bij die onlusten zijn verscheidene Japanners gedood of gewond. Ook onder de Koreanen telde men vele slachtoffers. Prins Yong Wi Ji, de zoon van het hoofd der deputatie, die het protest van den nu afgezelten keizer van Korea naar "s-üravenhage heeft overgebracht, heeft tegenover een correspondent van de Frankf. Ztg. het volgende oordeel uitgedrukt over den nieuwen keizer „Prins Ischak, die nu den troon beklimt, is volkomen onbekwaam om de macht uit te oefenenhij is een man zonder kracht, omstreeks 34 jaar oud, met een karakter zoo kneedbaar als was. Zijne opvoeding is volstrekt niet modern geweest: hij heeft niet de minste be- teekenis en heeft het leven tot dusver geheel afgezonderd van de wereld doorgebracht. Hij zal als een pop zijn in de handen der Japannershij zal volstrekt geen invloed hebben op zijn volk." Uit Petersburg wordt gemeld, dat Generaal StösscT voor den krijgsraad door advocaat Syrtlanof en den vroe- geren verdediger van Port Arthur. Kolonel Weljominof, zal verdedigd wordengeneraal Sntyrnoff door de le den van den Bond van echt-Rusaische mannen, Bulazel en Schnnkof, generaal Fock door den beroemden advocaat Netsjajef. Als openbaar aanklager treedt op luitenant-generaal Gurskl. Volgens de Tribune, die betrekkin gen onderhoudt met het Engelschc ministerie. 2al koning Eduard 14 Au- istus a.s. op reis gaan naar Mariën- id en op den lóen een samenkomst met keizer Wilhelm te Wilhelmshi'ilte hebben. Aangaande het bezoek van den Duit- schcn keizerin Engeland, meldt hetzelfde blad. dat het op den reeds vroeger Semelden tijd zal plaats hebben, maar at de nadere bijzonderheden nog niet vastgesteld zijn. In navolging van president Roosevelt heeft op een gastmaal te Montreal, den Japanschcn admiraal Yamamoto aan geboden, deze omtrent de ver houding tusschen Amerika en Japan een geruststellende verklaring afgelegd. Hij zeide. dat hij van plan was geweest San Francisco te bezoeken, maar dat hij na het onderhoud, dat hij had gehad met president Roosevelt, admi raal Evans en generaal Grant, tot de overtuiging was gekomen, dat dit niet meer noodig was. Hij zeide: „Het heeft mij genoegen gedaan te merken, dat de meening dier heeren overeen komt met de mijne, dat er nl. vrede en vriendschap moet heerschcn tus schen Japan en de Vereenigde Staten, en dat de anti-Japansche beweging te San Francisco een zaak is van zuiver plaatselijken aard en van niet de minste beteekenis." Bij de behandeling van de bclasting- quaestlc In de Fransche Kamer, werd er op gewezen, dat door een In te voeren inkomstenbelasting de kapitalen naar het buitenland zouden verplaatst worden. Thans deelt de „Echo de Paris" mede. dat de Fransche consu laten in Zwitserland en het Fmndie gezantschap te Bern een onderzoek hebben ingesteld naar de verplaatsing van het Fransche kapitaal naar Zwitser land. Uit dit onderzoek moet gebleken zijn. dat een half jaar geleden het in Zwitsorschc banken belegde Fransche kapitaal 1800 millioen francs bedroeg. Generaal Hagron, lid van den Opper sten Raad van Oorlog, heeft non-activi teit aangevraagd, daar hij niet langer de verantwoordelijkheid van zijn com mando kan dragen na de aanneming van de wet betreffende den 2-jarigcn zou spoedig terug V Omdat men u om den tuin heelt geleld, door de telefoon, sire. Ncllo kwam ademloos aan. Ik verwachte niets anders dan dat hier een moord gepleegd zou zijn. Brcma is in den omtrek. - Neen. aan uwe zijde, sprak de koning bedaard. Het huis stond in brand en Carl Brcma kwam de vlammen ultdonven. HIJ bewees mij een gruoten dienst. - Het schijnt, dat Ik op het goede oogen- blik ben gekomen, bromde de graaf. - Juist intijds, mijn waarde vriend. Brema en zijne dochter redden het huis en Brema is in het land gekomen, om zich tot mijne beschikking te stellen en een eer te worden voor Farsala. Van dat oogenhlik af, behaagt het mij hem weder in hel bezit te stellen van zijn familicgocd. Fcrrcra, herinner u, dat er cenc dame aanwezig is. Misschien is dat een geluk, bromde de kanselier. Rudolf wierp een waarschuwenden blik toe aan Carl Brcma. die er uit begreep, dat het gebeurde een geheim moest blijven. Hij nam de hand zijns koning* en bracht haar zwijgend vegzentling r Frankrijk dienst en de vervroegde van 2 lichtingen, waardoor Frankrijk bij een conflict voor 31 October in de minderheid gesteld wordt. Binnenland. De opening der jacht in de provin cie Utrecht op klein wild, is vastgesteld op Zaterdag 31 Augustus a.s. met zonsopgang, met uitzondering van de jacht op hazen en fazanten, waarvan de opening op Dinsdag 1 October a,s. is bepaald. De lange jacht zal alleen des Dins dags en des Vrijdags van iedere week mogen worden uitgeoefend, terwijl het jagen in ongemaaid te vetd staand koren, peulvruchten en klaverzaad, welke nog in 1907 moeten geoogst worden, verboden is, evenals het jagen in tabakslanden, zoolang het zooge naamd best goed niet is geoogst. De jacht op reebokken en reegeiten zal geopend zijn van Dinsdag 1 Octo ber a.s. tot en met Zaterdag 2 Nov. 1907. In de „Staatscourant" brengt de Directeur-generaal der Posterijen en Telegrafie ter algemeene kennis nieuwe voorschriften, die met ingang van 1 Augustus zullen gelden voor het ge bruik der briefkaarten. In binnenlandsch verkeer zal voort aan als briefkaart mogen worden ge bruikt elk blaadje carton groot ten hoogste 14 bij 9 en ten minste 10 bij 7 cM„ dus dok elke zoogenaamde cor respondentie-kaart. Oök mag er iets worden geplakt, wat tot dusver ver boden was. Voor het buitenland blijven de ook nu voorgeschreven opschriften be houden. Plaatselijke Berichten. Amersfoort. Naar wij vernemen heeft de op spurt-gebied zoo wel bekende lieer J. Nelken* alhier, een grootc automobiel aangeschaft, om te verhuren. Van de beste constructie, heeft het voertuig 4 cylinders met 15 tot Iti Pk., landaiilel en carosscrlc voor 6 personen, elcctrlxch licht, spreekhuis naar chauffeur, en meer andere geriefelijkheden. Voor groote en kleine tochten is de wagen steeds disponibel. t.lelhcbbcrs van sport vinden hier dan ook hun gading, en wij twijfelen niet, ot velen zullen gebruik maken van dit moderne, uiterst nette en zoo practise!) mogelijk inge richte vervoermiddel. Aan den lieer I.. M. Hïrtz, klerk der Posterijen en Telegrafie 2e klasse, die sedert gcruimen tijd behoorde tol hel personeel van het Post- en Telegraafkantoor van hier doch wegens ziekte nimmer dienst deed, is thans met ingang van 16 Augustus eervol ontslag verleend uit den dienst. Tot majoor bij den staf der genie werd bevorderd de kapitein-ingenieur A. J. L. M van Schcvlchaven, eerstaanwezend ingenieur hier. Tijdens de afwezigheid van den Com missaris van politic worden diens functiCn waargenomen door den heer S. Poslhutna Jzn., inspecteur van politie. Naar wij vernemen, zal binnenkort liet aantal brievenbussen hier worden vermeer derd met negen4 standaardbussen en 5 hanghussen. Onder meer wordt er een ge plaatst op de Varkensmarkt. Het plaatselijk telefoonnet is uitgebreid met twee aansluitingen, éen voor luitenant H. A. C. Fabiua, Rcgenlcsselaan, met no. 187 en écn voor Ncfkens, mcelhandcl.Lcusdcrwcg, met no. 1(0. I.ultcnanl-kolonel A. J. P. Mctclcrkninp, Directeur der Rij- en Hucfsmldscliool Is aan gewezen om dil najaar op te treden als rcgl- ments-commandant over liet regiment cava lerie, dat wnrdt gevormd uit helste regiment huzaren tc Amsterdam en Ie Amersfoort, hel 5c eskadron 2e regiment Ie Venloo en het 5e eskadron 4e regiment te Zulphcn en van 2ö Augustus tot 4 September regiments- ocfcnlngcn zal houden in de omstreken van Deventer om daarna duel te nemen aan de manoeuvres der 4c divisie. - Onder de rubrieken voor de Internatio nale landbouwtentoonstelling, welke van 14 tot 20 September te '8- Oravenlingc zal worden gehouden, Is er ven, die de voortbrengselen van den landbouw omval. De bedoeling dezer afdecling is, door het bijeengebrachte een beeld tc geven van den landbouw in de ver schillende Provlnclïn, waartoe In elke Pro vincie zich een comité heeft gevormd, dal zich ten tank stelt een zoo volledig mogelijke verzameling gewassen en zaden, in alle in de Provincie verbouwd wordende variëteiten, bijeen tc brengen, Hoezeer elk comité zich daartoe moge In spannen, het doel kan slechts worden bereikt indien alle landbouwers, die daartoe in de gelegenheid zijn, van hun medewerking willen doen blijken door monsters van een of meer gewassen Of variëteiten daarvan, beschikbaar Ie stellen, Slechts dan is 't mogelijk, dat ook Utrecht op de Haagschc tentoonstelling, wat betreft deze afdoeling, een zoo goed mogelijk treft hoomgaardfrult en groenten, geteeld op den kouden grond, kunnen dienen, evenals monsters hooi van verschillenden bodem, tut hel volledig maken van de Inzending, mits echter alles in de provincie zelve geteeld zij. Wie wenscht mede te helpen, ontvangt alle nadere Inlichtingen van den heer H. Tromp van Holst, Soesterwcg 2, te Amersfoort. Dinsdagavond is gehouden de eind- vergadering der Regelings-cominissie van liet liroo' Internationaal kegel-concours, ge houden in de Sociëteit „Vereeniging". Het gerucht, dat ook financieel dit concours boven elke verwachting is geslaagd, is juist ge- Soest. Naar wij vernemen is de fiiianticl'le commissie van de fanfare „Patiïntia vinelt omnia" alhier bijna gereed met het nieuwe onlwcrp-reglcmcnt voor genoemd muziek gezelschap, zoodal weldra eene algemeene vergadering kan worden tegemoet gezien, waarin het reglement definitief met eventucele wijzigingen zal worden vastgesteld. Het zou aanbeveling verdienen, wanneer liet ontwerp-reglemcnt gedurende 14 dagen vóór de algemeene vergadering ter inzage van de leden en donateurs werd gelegd en dat zij daarmede in kennis gesteld werden. Onze gemeente-veldwachter Beuzel mocht erin slagen in den avond van 19 op 20 dezer zekere O. R. en A. E. de K. om streeks ll'/i ure te betrappen op het ver nielen van rogge, die op den Eng tc veld staat en toebehoort aan R. de Beer alhier. 't ls tc hopen, dat die verniclziichtigcn eens Hink gestraft worden. De lieer O. Hussemaker, hoofd der O. L. School alhier is benoemd tot Directeur der Rijks-Normaalschool te Khenen. Den benoemde onze hartelijke gclukwensch. Op .Maandag, den 29 dezer zal den kin deren, aangesloten hij de Maria- en St. Aniia- verceniging ill het gebouw der St. Josephs- Jongelingcn-vereeniging een leest bereid worden. Ruim 300 kinderen zullen eraan deelnemen en onthaald worden op chocolade, taartjes en koekjes. In de Donderdag gehouden vergadering van den Gemeenteraad, werd na voorlezing en goedkeuring der notulen van dc beide vorige vergaderingen, een verordering vast gesteld als bedoeld iu art,18 der woningwet de opgemaakte ontwerp- verordening, voorstel van B. en W. tol openbaren verkoop van het gebouw tol afzondering van lijders aan besmettelijke ziekten kadastraal bekend sectie II. no. 1527. huis enerf, groot 0.0053 II, A, en hel daarbij hehooreild bouw land, sectie II. no. 1045, groot 0.1430 H.A., alsmede om de opbrengst daarvan tc bestem men voor aankoop van een verplaatsbare houten ziekenbarak werd na voorlezing van hel betrekkelijk advies der Gezondheidscom missie en het conceptbesluit zonder beraad slaging goedgekeurd. Eveneens werd goedgekeurd een voorstel van It. en W. tol oiidcrhaiidschcn verkoop van de gronden, kadastraal H.A.Ucn 1384" gruot O.UOO ii.a. aan r. a. van Mcngslum, smid alhier en wel voetstoots f 027. E" ut 0.0770 gaan ee orstel 1 B. geldlcening voor dekking der verbouwing der school te Socs- terherg ten bedrage van 12500. rentende 4" 'sjaars met eene Jaarlijkschc aflossing van minstens f5oo te beginnen in 19IO werd, zonder discussie aangenunien. Op voorstel van It. en W. werd aan de begrooliiiL' toegevoegd in ontvangst en uit gaaf een bedrag van (2700.- waardoor de respectieve eindcijfers gebracht worden op 132306,715. Daarna werd op voorstel van B. «li W. goedgekeurd de rekening van de openbare teekenschool over 1906. Deze bedraagt In ontvangst f 1579.50 en sluit met een uadeelig slot van f 152.57. Voorstel van B. en W tut vaststelling der exploitatie-rekening, der bedrijfsrekening en der balans van de electrische centrale over 1906. Dc exploitatie-rekening vermeldt een bedrag van (7526.45 aan ontvangsten en uitgaven terwijl de bedrijfsrekening een winst aan duidt vau 1767.47. De balans sluit met eene som van 161799.865; een bedrag van 1200. wordt gestort in liet reservefonds en f477,01 Is aan kapitaaluilbrclding besteed. Bij de stemming hield het lid Top ning. Dc 1 '""-•c 11 algemeene stemmen vastgesteld. I)< den Voorzitter werd nog medegedeeld, dat niettegenstaande dc verlaging van den prijs de ontvangsten over hel afgeluopen jaar toch nog gestegen zijn. De aangeboden gemeente-rekening over 1906 sluit met f41571.341 aan ontvangst en (40201,15 aan uitgaaf, alzoo mul een voor- ilcellg slot van f 1370." 1 der commissie v. ouderz werden hcuoeind de hccrcn van den Brcc- iner, van Mareil en van Klooster. Adressen om aankoop vau grond vanj.lt. J. Cumcrcli, B. Kaals en G. Ililhurst Alh zn. allen alhier met adviezen van de betrokken commissie van Bijstand en voorstellen van B. en W. kwamen nu behandeling. Na beraadslaging over dc waarde der gronden werd mei algemeene stemmen Comcrcll, gelegen aan den Aehlercngwegden prijs te bepalen op 110.50 per Are, waartoe de commissie en H. en W, advisccrcu eu loot B. Kaats op f8,75 per Are. waartoe fa. en W. adviseoren. Icrwip dc gronden gevraagd OL-r Are, waartoe 13. leden van de lot 8.75: dil laat- verzoek van G. Iblhorst Alh/n. om de'door liern gevraagde gronden voor rekening van de gemeente te doen opmeten wordt met al gemeene stemmen afwijzend beschikt, omdat voor rekening van den kooper komen. Onderzoek der geloofsbrieven van dc ge kozen leden van den Raad, dc heeren Vau den Urecmcr, Van der Flier en Hilborst. De beide eeralgenoeinden verlieten de vergade ring. Tot leden der commissie van onder zoek werden benoemd de heeren Top, Van Maaren vu Van Roomv». Na onderzoek ad viseert de heer Top lot Kielntlngte besluiten, den Brecmvr en Van der Klier vergadering verschenen. Proces-verhaal van knsopncmlng over het 2e kwartaal van 1907 werd medegedeeld, waaruit bleek, dat In kas was 11871.88. Ten slotte werd mcdcdcctlng gedaan, van dc volgende Ingekomen stukken alsBericht van ontvangst der verordening op de gezond- heidspolitie en goedkeuring van bel raadsbe sluit lot overneming van grond voor ver- breeding van den Molenweg. De lieer Van Maaren vroeg nu het woord en deelde mede, dal de heer J. Woudenberg op 1 Augustus e. k. zijn zilveren lecsl viert als hoofd der school te Soesterberg en deed hel voorstel om den jubilaris eene gratificatie tc verleunen. De voorzitter antwoordt, dat met het oog op dit feest de woning van den jubilaris een flinke verbetering heeft ondcr- Kan, doch is niet tegen een gratificatie vendien. Na eenige bespreking werd goed gevonden een gratificatie ten bedrage van Ten slotte vroeg de heer Sevenliuijsen het woord en deed voorlezing van een door hem aan den Raad gericht schri ven waarin hij de redenen opgeeft, waarom hij zich genoopt ziet ontsla" te nemen als lid van den Raad. Met ontroering nemen de leden kennis van dit schrijven, terwijl de voorzitter en na Z. E. A, de heeren Knijper, Hartman en van der Flier in zeer vleiende woorden den heer S. verzoeken op zijn ontslagaanvrage terug CDe heer Sevenliuijsen antwoordde echter, dat zijn besluit onherroepelijk en niet dan na rijp beraad genomen is. Daarna sloot de Voorzitter de vergadering. Itussum. Met goedkeuring van Z.D.H. den Aartsbisschop van Utrecht is hier ter plaatse ingesteld een commissie van bijstand ter behartiging der belangen van het R. K. bijzonder onderwijs alhier Deze commissie is toegevoegd aan het R. K. kerkbestuur. Tot leden van bovengenoemde commissie zijn be noemd dc heeren J. v. d. Ven en B. W. dc Jong. - Dooi de vereenigde muziekkorpsen van Hilversum, Bussum en Naarden, zal vermoe delijk op Donderdag 15 Augustus onder leiding van den lieer D. J. N. Gunlcrs een muziekuitvoering worden gegeven in dc kiosk aan de Brinklaan. Maandagmorgen reed in de Vlietlaan een volgeladen zandkar, toen plotseling li et llnkcrwicl vnn den wagen losraakt en ter zijde van den weg rolde; de kar sloeg half om, terwijl het paard, dal niet schrikachtig bleek, doodbedaard bleef stilstaan. Er zat 1111 voor den voerman niets anders op dan zijn kar midden op den weg leeg te scheppen. Terwijl hij hiermede ijverig bezig was fietste een dame tegen den zandhoop in, met het gevolg, dat zij met haar fiets tegen den grond tuimelde. Gelukkig kwant zij met den schrik en wal bemorste kleuren vrij. 6 Augustus a.s. wordt voor de rccht- iplcegd. Onder de getli een 3 tal verslaggev il als verdediger optred n nieuwe rijwiel verdwenen en in de plaats d zijn f De eigenaar van hel ac luid in der haast, mei de naar Utrecht, een verkeerde fiets genomen. Tc Utrecht reed hij, daarop niet gewend, een dame omver. Zijn abuis bemerkend, haastte hij zich dit te herstellen. Van diefstal was alzoo geen sprake. Hilversum- lil opdracht van Z. D. H. den Aartsbisschop van Utrecht is door den lieer II. Nieuwenhuijsen alhier, ten overstaan van notaris Vau Haaxlcrt, een perceel grond ge kocht, groot 23.1**) vie.-k. M. aan den Ouden Amcrsfoortschcn weg eu begrensd door het Alexandcrpark en dc spoorlijnen Hilversum —Amersfoort en Hilversum- Utrecht. Op dil terrein zal gebouwd worden eelt R. K. kweek school vuur bijzondere onderwijzers In het aartsbisdom Utrecht, zoadat de bestaande kweekschool te Utrecht naar hier verplaatst wordt. De leiding dezer kweekschool komt onder de Ecrw. Fraters van O. I„ V. van hel H. Hart te Utrecht, dezelfde orde, welke belast Is met het onderwijs aan de R. K. Jongens school alhier. Dc kosten van den houw wor den geraamd op I(XI.IXX) eu nog dit jaar zal de aanbesteding plaats hebben, terwijl men vermoedelijk inet den houw ook nog in 1907 zal aanvangen. De kwcckclingcn - Dc gewone maandclljkschc kocienniorkt zal alhier Woensdag der volgende week ge houden worden. Dinsdagavond had in het hotel Gooiland een vergadering plaats van liet Hoofdbestuur der vereeniging Koninginnedag, met de feest commissie. Ingekomen was een schrijven van den lieer A, Veen, namens een groot aantal fabrikanten alhier, wnnrin verzocht wordt om dc feest viering niet op Vrijdag 30 Augustus, doch op Zaterdag 31 Augustus te doen plaats hebben, en zoo dit niet mogelijk is, op Het verzoek wordt gegrond op het feit, dat du lahrikantcn, zoo dc feestviering op Vrijdag valt, de labrickcn reeds Donderdag moeten stop z.ctlcn, om den werklieden Vrij dags vacantie te geven en dan Zaterdags slechts een halven dag kunnen laten werken, Is dc lecstvlcring op Zaterdag, dan onder vindt het bedrijf slechts een halven dag schade, terwijl de feestelijkheden in het geheel geen stagnatie in het bedrijf geven, zoo zij op 2 September gehouden worden, daar in die week (de Kcrmisweck) de meeste fabrie ken gesloten zijn, Na eenige discussie werd liet verzoek in slumming gebrachl en verworpen mei tl tegen 4 stemmen terwijl 2 stemmen blanco werden uitgebracht, Aan de orde was nu liet samenstellen der aub-coinlté's. Dc uitslag was als volgtvoor muziek en abnudc (morgengroet) J. Springer, voorzitterlierman A. I'eet, secretaris; G. v. d. Hoek, A, Holman Jr., A. Kluyver en A. Vermeulen, leden. Voor de Kinderfeesten zal liet hoofdbestuur en de gehecle feestcommissie werkzaam zijn, terwijl het voorzitterschap en secretariaat resp. zal worden waargenomen door de heeren B. Thole en A. Kluyver. Voor dc commissie van liet vuurwerk werden benoemd tot voorzitter de heer A. Sehrüder en de heeren B. Huijskes, J. Dekker, l„ v. d. Brinken Iicijdcnrijk tot leden. Hierna werd de vergadering door den voorzitter Toen een jockey van het circus Carré Maandagmiddag op de Laarderhcidc een paard van den lieer De J. stalhouder alhier, aan het afrijden was, struikelde liet dier eu brak daardoor een poot. De pikeur en andere omstanders, oordcclendc, dat er geen genezen aan was, vonden liet heter hel paard af Ie van zijn lijden vcrlosL De 1 i Hagen bezig 11 :t werken aan de schociïng langs was bijna afgeloopen, maar een bout moest nog worden ingeslagen. Daarvoor werd in haast een bijl gebruikt, maar terwijl men daarmede bezig was, sloeg een der broeders den anderen tegen het hel hoofd, juist boven liet oog. Gelukkig bleef dit lichaamsdeel gespaard. Door den gemeente-geneesheer werd de verdere ge neeskundige behandeling verricht. Tot onderwijzeres aan de school met den Bijbel is benoemd mcj. J. Klopper uit Breda. Donderdag werd door notaris A. Beets te Baarn verkocht een huis met timmermans winkel, erf en grond, staande te Eemnes- huitcu, Ier grootte van 7 Aren, 15 centiaren. Dit perceel werd in opbod gebracht door J. Hagen tot f2100 en op f 100 afgemijnd duor G. van Ijken. /.eist. Dc 31ste Augustus zat hier niet onopgemerkt voorbijgaan. De Vereeniging tot Bev. der 1'aardcnsport zat dien dag 's mor gens ringrljderlj houden en 's middags Con- cours-Hippique voor handelaren, stalhouders, landbouwers en particulieren, en Bloemen corso voor sportwagens, bokkenwagens en ezelwagens, terwijl hel Kon. Zeister llnrino- nie-Muziekgezclachap 's avonds in het Rond een concert ten gehoure zal brengen, gevolgd duor een Vuurwerk aangeboden duurde Ver eeniging tot verfraaiing der gemeente Zeist en tut Bevordering van het Vreemdelingen- zal II. M. de Koningin-Moeder Ier gelegen heid van het Ie houden concours door de Koninklijke Harmonie alhier, op 15 Aug. a.s. ilit met haar bezoek vereeren. - Woensdag omstreeks 12 ure reed een met vier paarden bespannen wagen der veldartillerie over den Utrcchtscltcn straat weg alhier. Een 15-jarige knaap, zekere v. R., was er achter op geklommen. Bij dc remise van de tram werd dit opgemerkt door den korporaal, die het transport geleidde, en deze gelastte den knaap zich te verwijderen. Dadelijk sprong hij er af, maar geraakte onder een voorbijrijdende tram, met liet nood lottige gevolg, dat een der wielen hem over het lichaam ging, Bij den gemeente-arts dr. Tjecnk Willink binnengedragen, was zijn toestand reeds hopeloos en ongeveer een hall uur later overleed de ongelukkige knaap. Kutten. Bi] genoegzame deelneming zal dezen winter alhier een koslelouze cursus iu den wapenhandel gehouden worden. Jongelieden, die hieraan wcnschcn deel te netncn, kunnen zich tol In Aug. aanmelden ten gemeentehuize. Apeldoorn. Bij herstemming is tot lid van den gemeenteraad gekozen de heer A. G. Mórzcr Bruijus, aftr. lib. inet 475 stem men. De heer M. van Wijhe anlir. had 46(1 Gemengde Berichten. Op dc tramlijn Olrlcnzanl—Losser, nabij de halte Bethlehem, had Zondagmorgen een treurig ongeluk plaats. Toen de tramtrein, welke Ie 10.19 u. van Losser naar Oldenzaal vertrekt, den overweg aldaar naderde, bevond zich daar de landbouwer Straatman uit Haaks bergen met zijn kar, waarin hij met zijn vrouw, zijn dochter eu een pnar kleinkinderen ge zeten waren. Wetende dat zijn paard schich tig was, sprong de man uit de kar en hield het paard bij de teugels, Maar juist toen de tram op een paar passen afstauds was ge naderd, begon het paard te steigeren. De machinist remde uil alle macht, doch kon niet meer voorkomen, dat de man inet paard en kar onder dc trein geraakte. De inan was onmiddellijk een lijk ,dc kar werd verbrijzeld, dc vrouw van Str. bekwam verschillende ernstige, de dochter minder ernstige kwet suren, (Ie kinderen hieven ongedeerdook het paard bekwam weinig letsel, daar de trein dadelijk stilstond. Allen werden met dcnzclfdcn trein naar Oldenzaal vervoerd. I)e politic tc Brussel, meldt hel „II, v. A.", heelt een zonderling avontuur beleefd. Een man was langs dc gasbuis, die dient voor de illuminatie, omhoog geklommen tot aan hel dak van hel stadhuis. Daar klauterde hij over de kornis en begon ecu wandeling door de goot, Dc pompiers werden geroepen, maar de zonderlinge naehtwaudeliuir, wnnl hel was gedurende den nncht, was hun tv rap. Dan misten zij hem op de eene, dan weer op de andere plaats tot hij eindelijk op de nok van het dak plaats naai, waar men hem kou bereiken cn hinden. Toen men hem wilde neerlaten greep hij zich aan een iiiistvkendcn haak en maakte de koorden

De Eembode | 1907 | | pagina 2