Tweede Blad ,jDE EEMBODE" 21 December 1907 IV. Zondag van den Advent. Les uil den eersten brief van den II. Apostel Paulus aan de Corinthiërs. IV. 1—5. Broeders I Zóó bcscltouwc men ons als dienaren van Christus, en uitdeelers van Gods geheimen. Mier nu wordt in de uitdeelers vereischt, dat iemand getrouw bevonden worde. Ik echter acht het zeer weinig, dat ik dour u beoordeeld worde, of door een inenschelijk vonnis, en ook beoordeel ik mij zeiven niel. Want ik hen mij wel niets bewust maar daardoor beu ik niel gerechtvaardigd maar die mij beoordeelt isdcHeur. Oordeelt daarom niet voor den tijd, totdat de Heer komt, die ook het verborgenederduisternissen aan het licht zal brengen, en de raadslagen der harten openbaren: en dan zal aan een ieder zijn lof van God geworden. EVANGELIE volgens den ff. Lucas; lil. 1—6. In het vijftiende jaar der regeering van keizer Tiberius, toen Pontius Pilatus land voogd van judea, llcrodes viervorst van Galilea, zijn broeder Philippus viervorst van Iturea en het landschap Trachonilis, en Lysa- nias viervorst van Abileneonder hel hoogc- pricsterschap van Annas en Caïphns, kwam hel woord des llecren over Joannes, den zoon van Zacharias, in de wueslljn. En hij trad op in geheel den omlrek van den Jordaan eu predikte het doopsel van boetvaardigheid Ier vergeving der zonden, gelijk geschreven is in het boek der uitspraken van Isasïas den profeetEcne stem eens roependen in de woestijn Bereidt den weg des Hccren, maakt zijne paden rechtalle dal zal gevuld en alle hcrg en heuvel geslecht worden, en de kromme wegen zullen recht en de oneffene wegen effen wordenen alle vleesch zal hel heil Gods zien. KERKELIJKE DIENSTEN IE AMERSFOORT. Van 22 Dcc. tol en met 29 Dec. PAROCHIE VAN O.L.VR. HEMELVAART. /.««ge Gracht. Zondag de II. Missen half zeven, half negen, vijf Congiegatie van de li. Familie. Dinsdag H uur gezongen Sl. Antonius-mis. om tien uur Hoogmis, kwart na 12 en kwart na 2 uur Cathcchismus, drie uur Vesper, half Woensdag 4 uur gezongen nachtmis, waarna twee gelezen II. Diensten. 7 uur drie gelezen IK Diensten, (na de nachtmis en na de H. Mis van 7 uur wordt de H. Communie uit gereikt.) 9 uur twee gelezen H. Diensten. 10 uur plechtig gezongen H. Dienst, waarna de absolutie voor de leden der 3e orde van den II. Frnncïscus. 3 uur Vesper en Rozen hoedje. Donderdag de II. Diensten half 7, half 9, 10 uur Hoogdicnst. 3 uur Vesper en Rozen- Zaterdag 0 uur gezongen H. Dienst. Gedurende de week de H. Missen 7, 8 worden Maandag en Zaterdag. PAROCHIE VAN OEN H. FRANCISCUS XAVERIUS. Zondag de H. Missen 6'8 en 11 uur, 9' de Hoogmis, 12 en 2 uur Catechismus, 3 uur Kruisweg, 6 uur Conferentie. Dinsdag Vigilie, geboden Vasten- en onl- hoiidingsdag. Woensdag (te Kerstdag), 5 uur plechtige II. Mis gevolgd door 2 stille H. Missen, 7' uur achtereenvolgens 2 gelezen H. Mis sen, 8\, uur achtereenvolgens 2 gelezen II. Missen, daarna 9' uur de Hoogmis, I0V, uur achtereenvolgens 3 gelezen H. Missen. Donderdag (2e Kerstdag), de H. Missen 6' H en II uur, 9'., uur de Hoogmis. Op den !5lcn en 2dm Kerstdag 's middags ir Vespers mei Rozenhoedje en gelegen heid o >t 0 u KERKNIEUWS. D. II. de Aartsbisschop van Utrecht, heeft benoemd tot kapelaan te Keijenburg den weleerw. heer C. Th. B. Terhorst, tot kapelaan Ie Kahnuw den weleerw. heer C. van Dijk, tot kapelaan te Kleinmcer den wel eerw. A. J. Groenen, tot kapelaan te Gent den weleerw, heer e. F. de Jong. tot assistent te Amersfoort (H. Franciscus Xaverius) den weleerw. heer J. B. F. Iluoglugl en tot kape laan Ie Ankeveen den weleerw. heer P. M. Amersfoort. Naar men ons mededeelt, gaal de eerw. heer II. Garrets, sinds 30 Aug. jl. assistent aan de parochiekerk op 't Zand. onze goede stad verlaten. Z. ll.de Aarts bisschop zal nog in deze week aan Z.Ecrw. een voor zijne hooge talenten meer gei'igeuden werkkring aanwijzen. Het heengaan van den eerw. heer Garrels wordt in alle kringen zeer betreurd en is een gevoelig verlies ook voor dc Marla-vereetiiging, welker adviseur Z.livrw, was en voor .Geloof en Weten schap". waaraan Z.F.crw. als lid zijne beste krachten besteedde. In den korten tijd, dien de eerw. heer Garrels alhier werkzaam was, heeft hij door zijne groote minzaamheid en bescheidenheid en zijne niet minder groote redenaarsgaven en zijn krachtig ijveren voor dc katholieke daad ook buiten dc parochie van den li. Franciscus Xaverius veler harten gewonnen. Terwijl wij zullen houden in eere zijne ge dachtenis, volgen hem onze beste wenschcu in zijn nieuwen belangrijken werkkring. Almanak der Week. ZONDAG 22 Dec. 4e Zondag van den Ad vent. MAANDAG23 II. Dagobertus. DINSDAG 24 Vigilie van Kerstmis. Vastendag. H. Euthymins WOENSD. 25 Hoogfeest van Kerstmis. Te vieren als Zondag. DONDF.RD.2li 2e. Kerstdag. Te vieren als Zondag. II. Stcpha- nus, eerste Martelaar. VRIJDAG 27 II. Joannes. Apost. eu Evang. L. Kw. ZATERD. 28 H.II.OnnoozeleKinderen. Plaatselijke Berichten. Soest. Bij mej. de wed. II. van Eijden aan bel Kerkpad hebben een of meer dieven bezoek gebracht en een haan niel 4 kippen meegenomen. F.cnige leden van liet R. K. Zangkoor alhier, hebben zich beschikbaar gesteld om in de week na Kerstmis In het gebouw der St.Josephs-Jongelingenvereenigiiiceene zang uitvoering te geven ten bate van het onder linge werklieden-ziekenfonds .Steunt elkan der" alhier. Reeds eenige weken zijn zij onder leiding voor hun talentvoller! Directeur den lieer Horvers bezig niet rcpctccren, ten einde den avond uitstekend te doen slagen. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is P. Wortel benoemd tot vaste hulpstoker bij de clcctrischc centrale, in de plaats van den tijdclijken hulpstoker H. Brou wer. aan wien als zoodanig eervol ontslag werd verleend. De bestuurder van auto G. 547 is door den gcmccntc-vclcwacdter R. v. d. J. gever baliseerd wegens het berijden van den Dood weg, die voor automobielen verboden is. Onze dorpsgenoot, de heer M. Ver weerd, vroeger hulpbesteller bij de Posterijen, is met ingang van 3 Januari a.s. benoemd tot agent van politic te Utrecht. Dc jongelingen, geboren in 1889, wier ouders of voogden in deze gemeente woon achtig zijn, moeten zich gedurende de maand Januari 1908 voor de nationale militie aan- Daartoe zal in 't bijzonder gelegenheid worden gegeven op Woensdag 8 Januari a.s., des voormiddags van 9—12 ure. Baarn. De heer G. van Mcrkestijn, ge meente-secretaris alhier, heeft Zondag onder veel blijken van belangstelling den dag herdacht, waarop hij vóór 25 jaren in dienst der gemeente trad. De jubilaris werd des morgens te zijnen huize door het college van Burgemccslercn Wethoudersgclukgewenscht, waarbij hem door den Burgemeester, den heer T. F. baron d'Aulnis de Boiiruiiill, met een hartelijke toespraak, namens den Ge meenteraad een huldeblijk werd aangeboden. Daarna kwamen de ambtenaren, werkzaam ten geineentehuize, den heer van Mcrkestijn complimcnlccren. Bij monde van den heer A. N. J. van Kossem, gemeente-ontvanger, werd de jubilaris toegesproken en hem na mens de ambtenaren een fraai serre-ameu blement aangeboden. In den loop van den dag kwamen vele ingezetenen den lieer Van Mcrkestijn en zijn gezin gclukwcnschen. Door alle bewoners der Mollcrussira.it, waarin de jubilaris woont, werd ter eere van zijn zilveren feest gevlagd. De afd. Baarn van den Nat. Christen- Gelieel-Onthoudcrsvereeuigiiig heeft liet plan gevormd op Vrijdag 27 Dcc. in „Het Gebouw" een kerstfeest mei kerstboom te geven, dat alleen toegankelijk zal zijn voor de leden, de aangeslotenen en hun liuisgenooten. Men wil trachten deze niet alleen een genoeg lijken avond Ie bereiden, maar ook. niet het oog op liet jaargetijde en de werkloosheid, door het uitdcelcn van klccdingstukken. levensmiddelen enz., in de behoeften van sommigen Ie voorzien. Bijdragen iu welken vorm ook, kunnen worden bezorgd bij den voorzitter der afdceling, den beer II. v. d. Dool. Het bestuur der Floralia-vcreeuigiug ontving de vorige week de welkome mede- deeling, dal Mevrouw de Wed. A. Browne gratis de bcnoodigde slekken van linpativns Sudani beschikbaar stelt. Dc inschrijvlngs- biljctlcn zijn reeds aan dc leerlingen der laatste drie leerjaren der verschillende scho len ter band gesteld. I)c biljetten moeien vóór 5 Jan. 1908 worden ingeleverd hij den heer II. van Herwaarden. Bij de inlevering van het hiljel inoel 10 cent gestort worden, leder kan dan 2 planten, elk iu een pot, bekomen. Naar wij vernemen zijn in den nacht van Zondag op Maandag bij den lieer A. aan de Krugcrlaan een viertal konijnen uit het hok gestolen. De politie is dadelijk met den diefstal in kennis gesteld. Bussum. Mei ingang van 20 Dec. a.s., is onze Burgemeester jhr. R. van Suchlclvn van de Haare, door H. M. de Koningin opnieuw lot Burgemeester benoemd. De Crescendo vond in dit feit aanleiding ZEd. Achtb., die Beschermheer der vcrccniging is, ven ovatie te brengen. Gevolgd door het Bestuur der Tooneelverceniging B.U.S.S.U.M. en omstuwd door een groote menigte, begaf zijziclidaarloc Woensdagavondomslrcekshalf 9 naar de woning van den Burgemeester. Hier weid ZEd.Achtb. toegesproken door den Voorzitter der Harmonie Crescendo, den heer J. G. Mürckelbach, en den Voorzitter derTooneelvereenigingB.U.S.S.U.M.,dcn heer F. notterman, waarna ZEd.Aclitb. dankte, voor de hulde hem bewezen. Met een rondwandeling door het dorp werd deze ovatie bestolen. Maandagavond hield het Kruisverbond cciic prupagaiidavergnileiing, waarin als spre ker optrad de weleerw. lieer Hiiurdeman van Abcoude. Onderwerp Alcoholisme. Hel drankmisbruik in Frankrijk. Zeer duidelijk schelste spr. wat liet Frank rijk van onze dagen ook op dat gebied Ie zien geeft. Volgens een Fransch doklcr, zegt spreker, zal Frankiijk te gronde gaan aan deze twee oorzaken onzedelijkheid en drank misbruik. Spr. noemt bel gelukkig, dat het gekomen is. Maar e zal zi komt, als er niel tijdig vuur gewaarschuwd wordt. Spr. doel een beroep op onze Helde voor onze medemensehen en ons vaderland; liet is vooral de naaslculicfdc, die ups moet aansporen de drankbestrijding te bevorderen. Ouder luid applaus eindigde spr. zijne met aandacht gevolgde lezing. Met hel tooneel- slukjo „Waar de dubbeltjes blijven" werd deze welgeslaagde vergadering gesloten. Hel ziekenfonds der R.K. W. V. zal Zondagmiddag cene algcmcene ledenverga dering hngden, waarin jaarverslagen van secretaris en penningmeester zullen worden uitgebracht en wegens periodieke aftreding bestuursverkiezingen zullen plaats hebben. Het onderzoek door de commissie totlc- licid, hoofdzakelijk iu de bouwvakken, livcft plaats gehad, en liet resultaat ervan is, dat geholpen moet worden. Om de middelen daartoe te vinden besloot de commissie met toestemming van B. en W. tot liet houden ccner collecte, die gisteren, Donderdag en heden, Vrijdag zou plaats vinden. Naar men ons mededeelt is de verwachting, dat dit scltoone liefdewerk zeer goed sia- Zondag hield het Kruisverbond jaarvergadering. Door den secretaris een uitvoerig jaarverslag uitgebracht. Uil de rekening en verantwoording van den pen ningmeester hteek, dat de kas sloot met een batig saldo van f9.11' Bij de gehouden bestuursverkiezing werden iu plaats van dc hccren Rijnja en Zonneveld, die niet weder in aanmerking wenschten Ie komen, gekozen de Itecrcn Jacobi en van Vervolgens werd gestemd over hel refe rendum statuien en dit werd met algcmcene stemmen goedgekeurd. De heer Flatvoet gat in overweging cene vcrccniging van huisbezoek op Ie richten. Verder werd besloten om de 2 maanden te vergaderen en niet maandelijks en daarvoor iu de plaats een propaganda-avond meer te huuden. Hilversum. Toen dc landhouwer B. aan den Hoogeu Laarderweg Zondagmorgen om 0 uur opstond, ontdekte hij, dat de deu ren van de linnenkast in de huiskamer open stonden. Bij nader onderzoek bleken eenige gouden sieraden en een bedrag aan geld ontvreemd. De dief is vermoedelijk binnen gekomen door dc achterdeur, welke men had vergeten te sluiten. De politie is den dader nog op liet spoor. Met het oog op de Kerstdagen zal de weekmarkt de volgende week op Dinsdag gehouden worden, evenals dc gewone mnan- dclijkschv koeienniarkl. Op Oudejaarsdag, Dinsdag 31 December, wordt eveneens de weekmarkt gehouden. Maandagavond ontstond er een schoor steenbrand in het gebouw der spijsuitdeeling nan het Mclkpad, welke echter spoedig werd gclilusclil. De |to!ilc, spoedig mei een gcuw.igcii aanwezig, behoefde niet handelend op Ie treden. Hel verrichten van eenige herstellingen en vernieuwingen aan de gcuiccnlcgebouwen. in drie pcrccelcn aanbesteed, is gegund aanperceel I. li miner- en metselwerk, I'. Zwaagperceel II. schilderwerk, aan W. Suk kel, en perceel III, stucadoorwcrk, aan A. Beluiken. Van bestek no. 2, de levering van mate rialen voor straten eu wegen, is alleen afd, 5, 25 M.' gegoten ijzeren goten, gegund aan J. Ensink. De 4 andere afd. zijn nog niet gegund. Het vervoer van materialen in li pcrccclcn is gegund aan: perc. I, J.Jongerdeii,pere.ll, J. van Wulven, perc. Ill, J, Joiigvrden; perc. IV. J, Bus; perc. V. A. Vleugel, terwijl perc. VI niel is gegund. De levering van bespanning ten behoeve van den dienst der gcmcciitcrciniguig is gegund aan J. Jongcrdcit, terwijl liet vervoe ren van straatvuil, modder, zand, sneeuwen ijs is gegund aan J. van Wulven. Zondagavond had iu hel gebouw der Sl Joscph-Jongelingenvcrecniging de algc mcene jaarvergadering plaats der beide con- feieiitli'n der vcrernlglngen van de II. Vln- cenlius h Paulo, onder presidium van den llijzondereii Raad. Zij heelt ten doel: Ie. te voldoen aan het reglement, dat enkele algc mcene vergaderingen, d.w.z. vergaderingen, waartoe dc bijdragende leden en andere be langstellenden genoodigd worden, voorschrijft; 2e, gelegenheid te hebben, den bijdragenden leden een verslag of overzicht van den toe stand en de verrichtingen dei Confcreiitiüii te doen liooren3c. de kinderen uit de be zocht wordende gezinnen, voor zoover zij dc school en catechismus moeten bezoeken, te verzamelen en hunne vlijt te belooucn, aan te wakkeren of op te wekken door cene prijs-uitdccling, geëvenredigd naar bun ge drag, hunne vlijt en hunne vorderingen op school en catechismus. De vergadering werd vereerd met de te genwoordigheid van beide Z.Eerw. hccren pastoors, de Eerw. hccren kapelaans, de fra ters der R. K. Jongensschool en verscheidene donateurs. Het getal aanwezige kinderen hc- droeg eirea IUU, vele vaders en moeders hadden eveneens gebruik gemaakt van de uilnoodiging mei hunne kinderen mede te konten. Na hel gewone gebed en cene lezing uit het Handboek, heette dc lieer W. J. de Wit, als waarnemend jiresidenl, ook uil naam van den president, den heer A. Brouwer, die om gezondheidsredenen afwezig moest zijn, alle aanwezigen welkomdaarna volgde het verslag van den secretarisdaarin werd, be halve mcdcdccling van den toestand en het verrichte ook dank betuigd voor den ont vangen steun, en de vcrccniging in dc blij vende goedgezindheid der leden aanbevolen. De president, na het verslag het woord lier- nemende, zette nu korlelijk het doel der samenkomst uiteen, en wees op de moge lijkheid, dat sommige ouders eenigzins teleurgesteld zouden zijn bij liet ontwaren, dat hun kind of hunne kinderen een min deren prijs ontvingen, dan /ij zich hadden voorgesteld. Waar dil het geval was, moes ten zij dit niet wijten aan de vcrdceiing der prijzen, die na nauwgezet onderzoek, en inel groote zorg door vijf leden der vereeniging was geschied, maar gedeeltelijk eigene tekortkoming, gedeeltelijk standigheden, die niet te verander Nu volgde de prijsuitdeeling9 meisjes ontvingen als eersten prijs een jurk16 als tweeden pfijs een baaien rok14 als derden prijs een zwarten rok6 als vierden of aan moedigingsprijs een dasjebovendien nog vier leerlingen-naaisters een kleedingstuk. Van de jongens ontvingen er 8 een pak als eersten prijs; 12 een broek als tweeden: 12 een broek als derden; 9 een das als vierden prijs. De uitreiking der prijzen ging met een aanmoedigend of lofprijzend woord gepaard. Op de prijsuitdeeling volgde collecte, dankbetuiging van den president voor de vereerende opkomst eu sluiting met het ge- gebruikelijke gebed. Voor de kinderen (en als toegift ook voor de ouders), volgde nog een nieuw onthaal op krentenbroodjes en chocolade, door eenigen der leden met vaar dige band rondgediend. Dit vormde liet meest feestelijke deel van de feestelijkheid. Apeldoorn. Het werk van bel houwen van de koninklijke stallen van Financiën locgewezen aan de Ooiman, aannemers Ie Leeuwarden. f326.855. Zondag had hier de icntoonstclling plaats van dc goederen, door de dames der Sl. Elisabelhs-vereeniging vervaardigd. De tentoonstelling was, evenals vorige jaren, zeer belangwekkend en werd ook nu door (alrijke katholieken bezocht. In 't geheel waren 397 stuks klccdingstukken van allerlei aard aanwezig, die Maandagmid dag aan 54 arme huisgezinnen werden uit gedeeld. De St. Elisabelhs-vereeniging licefl met deze tentoonstelling weer bewezen, dal zij de gaven der katholieken uitstekend be steedt en dat daarom tiaar arbeid steun en waardeering verdient. Harderwijk. De gcldlccning bare werken, groot f II.(ItlO, h B. W. in baar geheel kassiers ti. J. en A. E. Grocnevcld schoten, tegen den koers van 99 1 l Bij de aanbesteding van puliticklccding is ingeschreven door J. S. Langen alliie 1895.25 en door B. Ruitenberg Hz. I.- A foort voor f900.25. Agenda van den Amcrsfoort*chen R. K. VOLKSBOND. Zaterdag 21 Dec. des avonds van 8 uur bibliotheek. Zondag 22 Dcc. ten I! Kandidaatstelling voor de verkiezing va, bestuurslid. Ook kaarten verkrijgbaar liet Kerstfeest der kinderen. De fcerstboomen zijn van af lieden te bezichtigen. Na Zondag worden geen kaarten meer atgegeven. Maan dag 23 Dec. Ie 8 uur Sociale cursus. Spreker de heer Th. van Lent. Onderwerp„Vrouwen Vraagstuk". Donderdag 26 Dec. |2c Kerstdag) Kerstfeest voor de kinderen. Dc kinderen worden te halt 5 uur in de zaal verwacht, en Is toegang uitsluitend dien avond voor de kinderen, zoodat Ouders, Voogden en verdere geleiders niet in de zaal toege laten worden. Ten 7 gehaald worden. Drankbestrijdersgenootscliap HET KRUISVERBOND. „De Jonge Wacht", „Afdeeling B" Ledenvergadering van „Dc Jonge Wacht" op Zondag den 22 Dec. 1907, des namiddags ten 4 ure. Agenda; I. Installatie. 2. Mededeelingen. 3. Voortzetting der lezing. 4. Rondvraag. BURGERLIJKE STANDEN. Gemeente Amersfoort. Van 12 tot 19 Dcc. 1907. Loder. - Gcertruida R nilda, d. van M. J, van der Veer en G. J. F. Krook. Theodora Geertruida, d. van J. van der Logt en G. Krijnen. Dricsje, van F., van Beek en H. de Graal. El- rtus, j. van H. Mastenbroek en G. van -ijenhorst. Maria Catharina l'etronella, van K. F. Hcijlen en M. M. C. de Pauw. Ucrardus Lucas Antonius, z. van L. J. Koe koek en W. Ilorrestcijn. Roelofina Cor nelia.^ d. van J. van Bogerijen en K. van Ondertrouwd: J. Gouw en II. Descans. Getrouwd W. J. van Barneveld en A. I'. J. Lorijn. A. van Eijkelcnburg en C, Óveri.edkn -, J. A. Goedknegt, 81 j„ wed. van C. Kra.iik.niip. G. Pannekoek, 77 j., eclilg. van S. A. Apeldoorn. - W. J, van Munster, 5 in. A. M. de Wilde.63 j., wed. van W. Riksen. - H. van der Heijden, 70 j., eeltig, van P. Leeuwenkamp. H. Tabernal, 85 j„ wed. van W. van Wijland. - W. van 'i Klooster. 50 j.. cchtg. ran N. Pampus. L. van Daal. 57 j.. cchtg. van J. van Kuotcn. J. C. Helling, 58 j., cchtg. van M. J. Wurpel. Gemeente Soest. Geboren .- Jan, z. van C. Groenesteijn en N. van Garderen. Arie. z. van J. van den Breeiner en M. G. van Hofslot. Overleden Johanna van der Steen, 56 j„ wed. van J. de Groot. Jan W, van Dehn, 18 nt. Gemeente Barneveld. Bevallen A. Kuijt, geb. Meihorst, z. van Ma.incn, geb. van Middcndurp, d. geb. Wolleswinket. z. J. II. Gemeente Laren. Geboren Lambcrta Maria, d. v. H. Calis en Kok. Evert, z. v. T. Verhulp en A. v. d. Berg. - Cornells, z. v. T. d. Uraaf en W. Lustig. Ondertrouwd: G. M. J. Heijstec en H. C. Rus. Overleden: T. d. Wit. 76 j., wed. v. L. Calis. J. A .Wugcrs, 10 d. R. Jansen, 20 d. Gemeente Nijkerk. Geboren Aaltje, d. v. B. v. d. Brink en A. v. Norden. Evcrarda Gerarda, d. v. E. Kaats en G. Kok. Klaas, z. v. l'.Mos- terl en J. Woudenberg. Elbert, z. v. J. v, d. Berg en E. Melgers. Overleden P. Kas, 58 j„ echtg. v R. v. Beek. A. v. Dijkhuizen, 9 mnd. Gemeente Hoevelaken. Geboren Evert, z. v. T. v. d. Bunt en G. v. d. Heuvel. Gemeente Baarn. Geboren: Antlionia Maria, d. v.0.Siuee- kes en M. v. Gardingcu. Pctronclla, d. v. J. G. Brce en A. M. v. d. Kraan. Ondertrouwd: A. [logenaar en J. Eode. Getrouwd J. U. A. Schocmaker en H. v. d. Bretil. II. v. d. I.aak en H. J. A. Wanders. Overleden E. v. Bekkum 56 j., eeltig, v. C. Deijs - J. v. Dalen 59 j. - J. J. Ra- niniidt 72 j.. eehlg. v. F. H, Slokmans. P. Brouwer 74 j., wedn. v. G. Kok. Gemeente Naarden. Geboren Frans. z. v. J, Vollenbroek en II. M. Nagel. Matje, d. v. W. Nicman en H. Kriek. Overleden -. Koelof v. Kooij, 2 j. Gemeente Hilversum. Geboren Jan, z. van B. E. Jansen en D. de Groot. - - Maria Thercsia, d. van G, J, v. d. Ven en J. v. Geijn. Johan Cornells Joseph, z. en Thercsia Catharina Maria, d. van C. Smeulders en J. M. B. Scheepers. Joseph, z. van S. Frank en R. Sluis. Heil- dricus Petrus Antonius, z. van P. N. Groc- ncwoud en J. Kok. Cornelia, d. van C. Veeuhof en P. A. v. Vulpen. Willem Gerrit, z. van J. H. Pullers en H. Cator. Corne lls Wilhelmus, z. van J. A. v. d. Raaij en M. Croes. George, z. van J. Dialing en Soppen. - Jacobus, z. van E. V. Vcllman en T. Schoonbeek. Christina Jannetje, d. van J, C. v. Ecuwen en J. v. Garderen. Wilhelm Hendrik, z. van A. W. Diergaarde J. kreuning en T. Wagenaar. Johannes Marinus. z. van II. Rtiijer en A. A. v. Wul- feu. Nicolaas Dominicus, a. van D. Brands- iii,i en G. Ribrandy, Abraham, z. van P. P. v. d. Heijden en II. Kool. Helena, d. van G. Kroning en G. de Ronde. - Corne lia Wllhelmina Johanna, d. van N. van Dijk en C. W. J. Laurens. Overleden .- M. Croes, cchtg. van J. A. v. d. Raaij, 33 j. B. dc Boer, wedr. van J. Tabak 70 j. Gemeente Bussum. Gedoken: Louisa Johanna Pauline, d.van e. H, Horsling en I'. J, L, de Pauw. Ger- rltic, d. van G. Doorn vil A. Lustig. Ja- eoba Maria, d. van C. A. M. dc Jongh en J, M. van der Schilt. Mijntje, d. van J, van der Linden en M. Voogd. Catharina, d. van G. Dirksvn en 11. Slokker. - Anloon Chriotiaan, van C. Nieinaii en A, Koop*. Sophia, d. van J. van Dijk en J. W. van de Kraak. Ondertrouwd: J. W. Dicpvrink en E. Oudsltoorn. Getrouwd: Th. II. Pouters en L. W. Bouman. Overleden P. A. G. van Scerenberg, 49 j. M. van den Bos, 58 j. II. Mol. 39 j. - A. J. Kreijl, 24 j. Gemeente Hoogland. GEBORENAlijda Maria, d. van W. van Valkengoed en A. van Hamcrsvcld. Gljs- barta, d. van W. Gerritsen en E. van Don- Gehuwd: W. Bouwman en W. Adams. Overleden C. Schimmel, 69 j., cchtgcn. van e. M. Koenen.

De Eembode | 1907 | | pagina 5