en gevelde sabel een detachement bereden politie aanrennen, dat zich in de menigte drong. Daardoor ont stond een paniek. Een pistoolschot knalde, een kogel doorboorde* den mantel van een der politieagenten. Toen sloeg de politie woedend er links en rechts op in en bracht ver scheidene personen hoofdwonden toe. Ten slotte week de menigte uiteen. De roode heeren, die de ongeluk- kigen hadden opgestookt, zullen wel gezorgd hebben uit het gedrang te blijven. In verband met deze ongeregeld heden heeft de Rijkskanselier Von Biilow Woensdag in den Rijksdag o.a. gezegd „Iedere poging om de openbare orde te verstoren, moet en zal onder drukt worden. Het zou een noodlot tige dwaling zijn te gelooven, dat de demonstraties van eèn dwaze massa, van eenc van haar plicht overtuigde regeering iets zouden verkrijgen. Dat zal in Duitschland nooit het geval zijn". Hij besloot zijn rede aldus „Ik koester het vertrouwen, dat alle burgerlijke partijen eensgezind zullen zijn in de beoordeeling van de on derdrukking van deze gevaarlijke on behoorlijkheden. De sociaal-demokra- tisehe partij heeft met haar demonstratie op 19 Januari een gevaarlijken weg be treden. Ik waarschuw haar op dien weg verder voort te gaan. De verantwoor delijkheid voor de gevolgen zullen niet door de autoriteiten worden gedragen, maar door de aanstichters en opruiers." De rede werd van rechts niet storm achtige!) bijval begroet. BELGIË. Alweder wordt melding gemaakt van een nieuwe mijnramp, ditmaal in België voorgekomen, in de steenkolenmijn bij Bergen is dit onheil gebeurd. Zondag morgen om 4 uur had in den mijnput no. 5 te Quaregnon, waar op dat oogen- blik verscheidene arbeid?" aan het werk waren een ontploffing plaats. Aanstonds begon het reddingswerk, dat lang duurde en zeer moeilijk was. Eerst om eli uur Zondagmorgen had men het laatste lijk opgehaald. Er waren toen zes dooden en zeven zwaar gewonden, terwijl vier licht gekwetst werden. Om vijr uur Zondagmorgen was de ramp in liet dorp bekend en stroomde de menigte naar de kolenmijn, waar hartverscheurende tooncelcn plaats hadden. Van de zwaar gewonden zijn er inmiddels reeds twee overleden. In het geheel heeft de ramp 10 dooden geëischt en 28 gewonden. FRANKRIJK. In het proces der twee geestelijken, die, niettegenstaande hunnen reeds volbrachten diensttijd, wederom waren opgeroepen, heeft de staatsraad in het algemeen besloten, dat de geestelijken, die reeds 26 jaar oud zijn, krachtens de militaire wet van 1889, niet tot verderen militairen dienst verplicht zijn. Dc minister van oorlog, generaal Picquart, heeft daarna, op aandringen van den hekenden afgevaardigde Grous- seau, bevel gegeven, alle ten onrechte opgeroepenen, wier aantal niet ge-ing Is, aanstonds uit den dienst te ontslaan. Tol bisschop van Qtiimpcr in Bre- tngne is benoemd abbé Dtiparc. een zeer gevierd kanselredenaar. De anti-clericalc gemeenteraad van 'i Fransche plaatsje Anilielupt had den pastoor uit zijn pastorie gedreven. De Katholieken hebben nu echter hun herder op eigen kosten eenvoudig een nieuwe pastorie gebouwd. RUSLAND. Naar uit Petersburg wordt gemeld is er nu een samenzwering ontdekt onder de officieren van het garnizoen ie Warschau. Vele oificieren moeten reeds in hechtenis genomen zijn. Onder een portie luminal, welke hij op tafel zette en verontschuldigde zich ons niets beters te kunnen geven. Wij hnnldcn het sink rogge brood, dat wij bewaard hadden, voor den dug, want wat tiij ons gaf was niet veel en wij begonnen ons koningsmaal, De hoer nam tijdens ons eten tegenover ons plaats en leidde het gesprek. Hij liet ons onze geschie denis woord voor woord herhalen, klaagde over den ongelukkigen lijd, den oorlog en hel treurige lot van den houtman. Voor nacht- leger kon de boer slechts zijn slnl minwijzen, welker ingang bullen was. Hel was een nnn liet huis aangebouwde schuur, laag en slcchl hedekt. nauwelijks goed genoeg voor de ge wone bewoners. Maar toeh was liet er warm, terwijl d>' nachten builen nog a! koel waren. ledikant, waarin vroeger waarschijnlijk de veehoeder had geslapen. Wij bedankten onzen gastheer, die on* zijn lamp aanbood, en aanstonds heenging, toen wij ons nachtleger in orde hadden, Wij moesten ons ill veiligheid stellen Voor 'i vee, dal ons een 'te vriendschappelijk bezoek had kunnen brengen. Ik spande daarom twee touwen voor dc krib. waaraan drie koelen stonden, welke weldra weer insliepen, nadat zij <>nx met Haar grooic oogen verwonderd aangekeken hadden. (Wnrill wrvnln<t). deze bevinden zich vele dragers van oude familienamen. Door dit alles is de positie van gouverneur-generaal Skalon geschokt. Men noemt als opvol ger generaal Rennenkampf. Uit Kamerilz-Podolsk wordt een buitengewoon brutaal boevenstukje ge meld. Drie anarchisten, die zich voor deden als de gouverneur-generaal der provincie met zijn adjudant en zijn secretaris, hebben het paleis van den schismatieke» aartsbisschop van Podoliü geplunderd en daar aan geld en kost baarheden een bedrag van 35.000 roe bels ontvreemd. Voordat zij het gebouw begonnen te doorzoeken werden de aartsbisschop en zijn bedienden ge kneveld en vastgebonden. Zoowel bij de aankomst als het vertrek der boeven bracht de wacht, die in de verste verte- niet vermoedde, welke de ware aard der bezoekers was, de militaire hon neurs. Binnenland. De crisis. Naar ilv Stand, verneemt, heeft tnr. Th. Heemskerk de opdracht lol Kabinetsformatie aanvaard. Mr. Th. Heemskerk, de nieuwe Minister president, de leider van de iintï-revolutlon- nairen in de Tweede Kamer, tevens wet houder van financiën ui Amsterdam, Kamerlid voor het distriet, is de derde zoon van wijlen Minister J. Heemskerk Az. Hij werd in 1852 in Amsterdam geboren, studeerde te Leiden en promoveerde in 1870 op een proefschrift „Over huwelijken van Nederlanders buitens lands." Sinds 1885 is hij lid van de Prov. Staten van Noord-Holland (voor Wecsp.) In 1888 zond Ridderkerk en in 1892 vaardigde Harlingeu hem af naar de Tweede Kamer, doch hij werd in 1894 evenals in 1891 niet herkozen. In 1894 echter koos Sneek hem tot volksvertegenwoordiger. In 1897 kreeg hij evenveel stemmen als zijn tegenstander, die als oudste in jaren werd gekozen. Van IS89 tot 1895 en daarna van October 1900 af tot op heden is nu. Heemskerk lid van den Gemeenteraad van Amsterdam, den 15 Mei 1901 werd hij tot wethouder gekozen in plaats van den lot burgemeester benoemden mr. Van Leeuwen. Van 1901 tot 1905 was hij Kamerlid voor Amsterdam VII, sedert juni 1905 vertegen woordigt hij Slicdrccht. Sedert 1897 is inr. Heemskerk lid van dc Staatscommissie vuur Internationaal Privaat recht. Ook maakte hij deel uit van dc Staats commissie voor de geuieentefinancll'it, ui 1903 ingesteld, wier rapport deze maand in- Provinciale Staten. Naar de Stichtsche Cl. verneemt, hebben de heeren baron van Boelzclaer en Doudc van Troostwijk, beiden leden der Staten, voor het District Kreukelen, als zoodanig hun ontslag genomen. De heer Doudc had moeien aftreden in hot jaar 1910, de heer van Boctzvlavr had zitting tot 1913. Lotolingen. - De iiidccling der lutclingen, aangewezen voor volledige oefening, uit de provincie Utrecht, zal plaats hebben in het Militair Logement aan de Lange Nieuwstraat op de volgende dagen Den 10 Maart a.x. ten 10 uur, voor al de In te deeleil lolelingcn der lichting van 1907. den 11 Maart ten 9' uur, voor de loto- lingeu der lichting van 1908, uit de gemeente Utrecht, en den 12 en 13 Maart, ten 9'uur, voor dc lotetingen der lichting van 1908, uit de overige gemeenten. Plaatselijke Berichten. Amersfoort. In 't laatst der vorige weck is in hel St. jozcfgcslicht, waar hij, naar bij herhaaldelijk getuigde, zijn laatste levens dagen zoo gelukkig sleet, overleden de lieer Tit. F. X. van Munster, weleer langer dan een halve eeuw koster van het O. L. Vr. Kerkhof en tol aan zijnen dood altaarkoster der Kerk van den II. Frnnciscus Xaverius alhier. Tot slechts een paar dagen voor zijn overlijden verrichtte de 73-jarige grijsaard deze bedie ning nog met een devote opgewektheid als hij dat vanaf zijn Jeugd had gedaan. Van zijn 7e jaar, tncii hij misdienaar werd, is hij altijd aan die Kerk verhouden geweest. Onder veel belangstelling had Dinsdag zijn begrafenis plaats. Moge nu de brave overledene, die zoo tal van jaren steeds een stichtelijk voorbeeld in den dienst des Heeren voor anduren is geweest, thans het loon ontvangen, door den algoeden God "aan Zijn trouw,e volge lingen toegezegd. Ouder verwijzing naar achterstaande advertentie herinneren wij aan de lezing, welke de WclEcrw. Heer Overvelde van Zwolle, a.s. Dinsdagavond ten half acht, iu het (Schouw van den K. K. Volksbond komt houden voor hel Plaatselijk Contilé van de Katholieke Sociale Actie alhier, over het hoogst actucctc onderwerp „Volksont wikkeling". WIJ raden eiken Katholiek be slist aan, deze lezing te gaan bijwonen. Zondagavond hield de R. K. Jongclings- vcrccniging „Auiici Veritatis" een goed ge slaagde propaganda-vergadering. Als spreker trad op dc heer J. Th. v. Lent van Zeist, met liet onderwerp: „Katholiek leven", Spr, schelste welk nul eenc vvrceniging als deze brengen kan, wanneer zij slechts heeft een goed omlijnd program en dit program ook wordt nagestreefd. Nuttig kan dc vereeniging zijn, wanneer zij ijvert om hare leden godsdienstig eu maatschappelijk te ontwikkelen. Spreker spoorde de leden aan op den nu ingeslagen weg vourt te gaan en deed een oproep deze jeugdige werkers voor de katholieke zaak met raad en daad te steunen. Met den wenk niet te voortvarend te zijn en gaarne den raad van oudereu iu te winnen, sloot spreker zijn lezing. Eeltige goed geslaagde zang nummers en voordrachten gaven aan deze vergadering een feestelijk karakter. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot kolonel- commandant van liet 4e regiment huzaren de luitenant-kolonel II. C. P. I.. Matlton, comman dant van het korps; tot commandant van het 2e regiment huzaren de luitenant-kolonel A. J. P. Mctelerkampi directeur der Rij- en hocf- suiidschoultot directeur der Rij-en hoefsmid- schoot, en zulks met afwijking in zooverre van de bestaande organisatie van liet wapen der cavalerie, de ritmeester A. M. J. ba ron Van Oldenneel, ritmeester-instructeur bij die inrichting. -- Als ritmeester-instructeur zal hij de Rij school worden werkzaam gesteld ritmeester E. W. baron Van der Capellcu.dïe Mseominan- dant van het eskadron urdomtanseu wordt op gevolgd door ritmeester jhrW.lt. J. van de Pol. Het kantoor der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen te Amersfoort is weer aangewezen als kantoor, waar Ncdcr- landschc pasmunt, mits voor niet minder dan vijftig gulden voor dc zilveren en tien gulden voor de nikkelen en bronzen, kan worden in gewisseld tegen rijksdaalders, guldens en hal ve guldens, en wel den tweeden werkdag van elke week, of, indien hij op den eersten dag der maand valt, den derden werkdag, en indien hij op den laaslen dag der maand valt, den vierden werkdag der week, op de ge- Als tijdelijk leeraar in het Duilsclianit het Gymnasium eu de II»- gore Burgerschool is werkzaam gesteld de heer H. Leussen' te Groningen. De Raad van Administratie van de tweede afdceling te reg. veld-nrtillerie alhier, zal op Vrijdag 7 Februari a.s., des middags ten 12 uur. in het openbaar verknopen op bet St. Janskerkhof, vermoedelijk twee op reform gestelde rijkspaardcu. Deze paarden worden één uur voor den verkoop ter bezichtiging gesteld. -- Door dc politie is iemand aangehouden, die zinken afvoerpijpen stal. Ook betrapte zij Iemand, die een kar vicesch wilde binnen de stad brengen,zonder daarvan den keurmeester te verwittigen. Hel vicesch werd aangehouden, afgekeurd en op de gewone wijze onbruikbaar gemaakt. De oudheidkundige vereeniging „Flehite" hield Woensdagmiddag ten Raadlunze haar Jaarvergadering, ditmaal onder voorzitting van den heer A. M. Tromp van Hulst, daar de Voorzitter, overste Heldring, door onge steldheid niet kon komen. Nadat de nutulcn van 6 Februari 1907 ongewijzigd waren vastgesteld, deed tnr. Van den Bergh rekening en verantwoording, waaruit bleek, dat ontvangsten en uitgaven hebben bedragen rond 12200 eu dat liet batig saldo geslonken is van f t5 lol f4.1)e rekening werd nagezien en in orde bevonden, waarna de Penningmeester werd gedechar geerd van bet beheer, ouder dankbetuiging. Tot Bestuurslid werd met algumeene slem- men herkozen overste O. O. II. Heldring. Uitgeloot werden de aandeelen 10, 23, 27 en 34. In het Jaarverslag, dat hierna werd uitge bracht. werd geineruoicerd. dal liet Rijk tot wedcropzeggens een subsidie toestond van f300 en dat, ook door het aanschaffen van braiidhluschmiddclcn en dc huur van het huis naast het Museum, weinig geld beschik baar was voor aanknopen. Het is daarom gewenscllt, dat hel ledental tncucmc. De heer A. M. Tromp van Holst maakte het mogelijk, een 17e ccnwschc slaapkamer te doen inrichten en aan dc schullcrijrcllckcn een passende plaats te geven. Hem werd daarvoor dank gebracht. Ook werd herinnerd aan de welgeslaagde pogingen tot behoud van het 14e ccmvsthc gedeelte van liet Si. Piclcrs- en Kloklauds- gaslhuis, dol zal worden ingericht lot Unst- huis-museuin aan liet legaal vatl wijlen mcj. G. A. Meihorst, waardoor vele voorwerpen, vroeger door haar iu bruikleen afgestaan, thans eigendom zijn geworden van het Mu seum en aan de hulde door Architcctura en Bouwkunst gebracht aan Jacob van Cani|)cn. Het Museum werd bezocht door 1273 per sonen. Vooral hel aantal kostelooze bezoeker.-., eiken Dinsdag, is weer zeer toegenomen. I.arcn. De loop der bevolking over 1907 in deze gemeente was als volgt Geboren 50 ut., 47 vr., sanivn 103; geves tigd 122 m., 150 vr.. samen 272, totaal 178 m„ 197 vr., is te zanten 375 |)crsoncn. Overleden 20 ill., 18 vr., santen 38: ver trokken III m„ 94 visamen 205,totaal 131 m., 112 vr., is te zaïnen 243 personen. Aldus vermeerderd met 47 in., 85 vr., is totaai 132 itersoneu. Op I Jan. '07 bedroeg de bevolking 147!) m., 1532 vr., totaal 3011 personen. Op 1 Jan. '08 1520 m., 1017 vr.. totaal 3143 personen. Hiervan belmoren: 2473 R. h\, 458 Ned. Ilerv.,44 Hv. Lu!h.,34Duopsgez.,2liRciuoustr.. 17 Geref-, 12 Ned. Israël., 4 Waalsch Ilerv., 4 Prcsb-, 4 Ilerv. Lilth,, -I Port. Israël., I Anglic, en GO die lot geen kerk heldoren licmncs. Maandagmorgen werd liet stoffe lijk overschot van onzen oudsten Wethouder, den heer A. van den Wardt, grniwaaits ge dragen. De burgemeester d r gemeente, jlir. Rutgers van Rozenburg, was bij de begra fenis tegenwoordig. De uilvaaarldiensl werd opgedragen door Molts. M. A. van Criiupcn, pastoor dezer gemeente, terwijl de cerw. heer l.oefs de bcnardiug verrichtte. - Aan belanghebbende wordt; medege deeld, dat de middelwatering. Iu den Noord- polder te Veld van de Znldwenden tot Hans- jeserf vóór den te Maart 1908 uiteen diepte moet gebracht zijn, zoo als dit hij het Ie lid van art. 15 der Keur van het Waterschap Kentnes is voorgeschreven. Door den ontvanger van het Waterschap Ecmncs worden belanghebbenden herinnerd aan liet betalen hunner waterschapslasten over Ulff, zoo zij daaraan nog niet teil volle hebben voldaan. Die betalingen moeien bin nen 10 dagen geschieden. Op gecite andere tijden xvorden .betalingen aangenomen, dan Dinsdag en Zaterdag van 's morgeus elf tol 's middags een uur. - Door J. Hilhorst waren twee trekhonden aan een lieer te Baant verkocht. Dit is reeds gcruimctl tijd geleden. Een dezer dieren zocht deze week zijn ouden meester weder op. Natuurlijk werd het dier naar den nieu wen eigenaar teruggebracht, Hoogland. Zondag 19 Janna.i hield onze Mariavcrecnigiug, op l.eo'sooru weder hare driciunaudrlijkschv vergadering. Toen de gewone werkzaamheden waren afgedaan, werd door de Presidente aan de orde ge steld het kiezen van een nieuw bestuur. Mei grootc meerderheid werden de aftredende be stuursleden herkozen. De Presidente bedankte de leden voor het vertrouwen, dut zij m haar gestel-! hadden eu verklaarde zich be reid "in weder zitting te nemen iu het bestuur. I)e heide andere bestuursleden opperden wet veilige bezwaren, maar hebben toch voorluupig hare flincliUnweder aan vaard. De vergadering was flink bezocht. Hoewel ill deze vergadering slechts één nieuw lid is aangenomen en er vier zijn uitgetreden, gaat de vereeniging toeli vol moed voort op den door haaf ingeslagen weg, en blijft onverschrokken den strijd voeren tegen koning „Alcohol". ISarncvcld. In de tunchillCloOdS van de Ned. Centraal S|H)orwegiuaatseliappij alhier, luid Woensdagavond een stoker hel ongeluk van een locomotief te vallen, waardoor lui In de Donderdagmiddag alhier gehouden Raadsvergadering is besloten liet traktement van den Burgemeester te verhougen met 1300dal van den Gómcenle-Sccrctaris met f 375dat van den üeinvente-Oiitvanger met I 200 en dat van de heide Wethouders met f20. Nu eeltige wijziging van hel bestek, is liet bouwen van een woonhuis voor W. van 'I Land gegund aan den timmerman A. S. Westerveld, alhier. Utrecht. Op du Maandag gehouden paar denmarkt waren 025 paarden en veulens aan gevoerd. De paarden werden verkocht van f40 tot f725 de veulens van f 150 lol f290. Gemengde Berichen. Do aanvaring der Harwichboot. Ter hoogte van het vuurschip is er Woens dagochtend om kwart voor vijven tijdens dikken mist een aanvaring geweest tusseheit. het stoomschip Amsterdam van Harwich naar den Hoek \.iu Holland eu het stoum- schip Asmiiister, komende van New-York, aldus de N. R. Ct, Wij vernemen omtrent de aanvaring hel volgendeDe Amsterdam Is aan bakboord zijde achter de brug getroffen eu kreeg ecu grootc scheur onder water. De Axminstcr werd aan het voorschip getroffen, maar wist tijdig de waterdichte schollen te sluiten, waardoor het schip drijvende bleef. De itassaglers van de Amsterdam zijn iu sloepen van boord naar de Axminstcr ge bracht, die op een afstand vim vijf scheeps lengten lag. De Axminstcr stoomde naar de kust eu had nog geen loods aan boord. >p onge veer een mijl afstand van de kust heeft de Slooillloodshijpt Jan Spanjaard de vijftig passagiers overgenomen eil behouden aan den Harwich-stcigcr aan wal gebracht. Ver moedelijk is nog een matroos mei een sloejr weggedreven. Er moeten zich nog 7 passagiers bevinden op de sloniiiloodslmof Rotterdam, die ver moedelijk nog voorganis Is. De Ktoomrcd- diiigshoot eu de sleepboot Wodiui zijn naar hullen gestoomd ter assistentie. Er drijlt nog een sloep, vermoedelijk met één innit en bagage, rond. De Amsterdam is den Waterweg binnen gekomen met een grootc scheur dwars scheeps, is 0.111 den steiger geweest, heeft een weinig stukgoed gelost en is later nnn den Ziiidwnt omhoog gezet. Toen de Amsterdam van Harwich vertrok wiiu hel mooi, helder weer. De mail is geborgen en geland, en reeds mei den trein verzonden. Vermoedelijk ontbreken nog 14 passagiers. Deze zijn waarschijnlijk nog in een der sloc|K'ii op zee. De slooinreddingh>,ot is binnengekomen doch weder teruggekeerd om de stoomloodshoot Rotterdam te zoeken. Er is bagage opgevischl hij het Noordcr- Uit den Hoek van Holland werd nader Thans is met zekerheid bekend dal er nog vermist worden I matroos, 2 stewardessen, cn 7 ol 8 passagier», vermoedelijk In 2 sloe pen. Zij zijn dus op den korten nlslnnd tux- schen de Amsterdam en de Axuiiuslvr in den mist mlsgevareii. Veiuioedulijk is onbedrevenheid ui dc bc- Jac. Ilpsiiu is de eerste sluiiruiaii van de Amsterdam. De Amsterdam blijkt te zijn ingevaren even achter de commandobrug aan bakboord zijde. Boven water is de schade niet zoo groot. Ouder water is een grooic scheur ontstaan van de ankerketting van de Ax- Axmiustcr is dc voorsteven ingevaren. Deze F.ugclschc- en niet Amerika,insclie hout lag voor den vloed ten anker. De Am sterdam koerste blijkbaar juist op de boeg, is toen op het laatste ougenhlik ei voor langs willen gaan eu toen had de aanvaring plaats, met hel slootcn op de ankerketting. Omtrent hel lot der vciongcliikten was lol lieden niets hekeud. De reddingsboot, die in den dikken mist is uitgevaren om dc verongelukten op te sporen heeft geen succes gehad. De tocht van de reddingsboot onder kapitein Jansen, die Donderdagmorgen weid ondernomen om Kondschap te nemen hij voor anker liggende schepen of daar ook passa giers op waren, heeft ook geen resultaat gehad. Donderdagavond werd uitljiuuideu gemeld, dat van daar een tocht wordt georganiseerd om naar den Waterweg te stemmen, door verschillende sleejihooleu en andere stoom- vnartiilgcn. Zij zullen op ouderlingen afstand in verhand met elkaar blijvend, de Noordzee afsloomen tot den Waterweg, om zuodovildc Ue vermiste schcepsboolen aldus te vinden en binnen te brengen. De passagier, die aan hel Hbhl. een en ander betreffende de ramp mededeelde, spreekt de vrees uit, dat de sloep ut volle zee is gedreven. Toen de booten de Amsterdam verlieten, dreven ze zeer snol lol voorbij de Axminstcr. Toen men het gevaar bemerkte, moest men zeer krachtig roeien om bij laatstgenoemd schip te komen. Een der bouten was zeer ver afgedreven, doch kon nog door roepen er op gewezen worden dat men goed zon doen met krachtige pogingen aan te wenden om hij de Axminstcr te komen, wat dan ook gelukte. Doch de mist was zoo dielu dat men niet meer booten kon zien. Is men dus in de zoekgeraakte sloep niet opmerkzaam gewor- dcu op liet gevaar van snel wegdrijven, dun Is de mogelijkheid niet uitgesloten dat ze in volle zee is terechtgekomen. De 23 vermisten zijn iiilusschcn hclmudcn binnengebracht. BUKGHRLIJKI1 STANDüN. Gemeente Lensden. GeiiokenEvertje, d. van j. van de lierkt eil II. Danruekamp. - Ucrarda llcndrikn, d. van Til. van Zwol en H. van Kolfsehoo- ten. - Titiiotheus Gregurius, z. van C. Herder en A. M. van Manreit. GERUWDO. Snoek ei. W. Wiss. Gemeente Stoutenburg. Geiioren: llendrikus, z. van p. van der Heiden en A. Wanuink. Gemeente Eemnes. Overleden A. Langcrhorst, 77 j„ wed. van A. Nagel. Marktbericht. Amersfoort 24 Jan. 1908. Appelen 14.-a 17, Peren! 4.- AI 8. Kleinardappeleu Iu, A ft), per heet. Zand- aardappelen f 1,80 A 12,HU per heel. Eieren f 5,50 a (6,00 |)cr 100 stuks, ürashoter f 0,00 A 100,0 jter kilo. Hooihotei 1.40 A I 1,55 per kilo. Kippen (0,80 a f 1,20. Kuikens II,— a f 1,25. Piepkuikens 10,70 A f 1,00. Ganzen fu, A 10, 'inde Eenden I 1,011 A f 1,20. Jonge Eenden ft),— A ft),-. Hazen f0,40 A 0,50. Wilde Konijnen fO,4U A 10,50. 'lamme Konijnen f 1,00 A I l,6u per stuk. Duiven f'),50 a f 0,70 per paar. Vette Varkens wo, - A 100, Zeugen foo, a-I00, -. Varkens voor export tilt), A fuo. -Biggen (7. AftO,- Magere varkens 100. A f00, per stuk Vette koeien 10. a ft). Guste koeien ft**» Aft**). Kalf koeien IOU", A f000. Kalf- vaarzen 10.— A f Pinken 10, A f O, Pinksticrcn f o,~ a f o, Vette kalveren l o, A fo, Advertentiën. lieden overleed in liet St. Josepli-Gestielit alhier, na een kortstondige ziekte, voorzien van de U. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom van 73 jaar, Theotlorus Francisctis Xavorius van Munster, Gedurende 67 jaren is hij met voorbeeldige» ijver en toewij ding en stipte plichtsvervulling, zorg/aam geweest aan 's I leeren altaar in de Parochiekerk van den H. Francisctis Xaverius te dezer stede. De luister van Gods huis was steeds zijn lust en zijn leven, terwijl zijn bescheiden en beminnelijk optreden hem vele vrienden verwierf. Moge de nederige dienaar en vriend des Heeren reeds in het bezit zijn van hef loon,,in Zijnen dienst verworven, k. 1.1>. Hef Kerkbestuur tatt den H. Franc. Xav. te Amersf. Amersfoort, 18 Januari 1908.

De Eembode | 1908 | | pagina 2