Tweede Blad „DE EEMBODE" 25 Januari 1908 III. Zondag na Driekoningen. Les uil den brief van den Aposlcl Puiiliis aan de Romeinen. XII. 16-20. Broeders! wecsl niet laatdunkend bij u /elven; vergeldt niemand kwaad voor kwaad, betracht liet goede, niet alleen voor üod, maar nok voor alle nicnschcn. Indien het mogelijk /.ij, houdt, zooveel hel van n afhangt, vrede met alle menschen. Geliefden! wreekt n /elven niet, maar geeft der gramschap plaats. Want er staat geschrevenAan mij dc wraak, ik zal vergelden, zegt de Heer. Maar als uw vijand honger heeft, spijzig Item; nis hij dorst heeft, geeft hem te drinkenwant zoodoende zult gij kolen viuirs op'zijn hoofd vergaderen. Laat u niet overwinnen door het kwaad, maar overwint hel kwaad door het goede. EVANGELIE volgens den H. Malllieiis; VIII. 1—13. In dien tijde,als Jesus van den berg afkwam, volgden Hem talrijke s neder, en zeide: lieer, indien gij wilt, kunt Gij mij zuiveren. En Jcstis stak de hand uit, rankte hem aan en ziide Ik wil, word gezuiverd. En terstond werd hij van zijne mclaatschheid gezuiverd. En Jesus zeide hem: Zie toe, dat gij het niemand zegt; maar ga. vertoon n aan den priester, en heeft, lot cenc getuigenis voor hen. Als Capharnanm kwam. naderde Hij i Hem zeide: Heer, mijn knecht ligt thuis verlamd, vu lijdt zware pijnen. I-hl Jesus zeide tot hemIk zul komen en hem genezen. Maar de hoiKivrdmaii antwoordde en zeide; Heer, Ik ben niet waardig, dat Gij onder mijn dak komtmaar spreek slechts dén woord, en mijn knecht zal gezond worden. Want ook zeg ik: Ga. en hij gaat; en lot den anderen Kom. en hij komt: en tot mijnen knecht: Doe dit. eu hij doet liet. Toen Jesus dit hoorde zoo groot een geloof In Israël niet gevonden. I inch Ik zeg li. dat er velen uil het Oosten en liet Westen zullen kouten, en met Abraham, Isaac en Jacob iu liet rijk der hemelen zullen aanzittentunnr de kinderen des rijks zullen builen iu de duisternissen worden geworpen zijn. En tot den honderdman zeide Jesus Ga, en u geschiede, gelijk gij geloofd hebt. En de knecht is op hetzelfde uur gezond geworden. KfRKELIIKE DIEHSTEN TE AMERSFOORT. Van "2d Jan. lot en titel 2 l'ebr. PAROCHIE VAN O.L. VR. HEMELVAART. Ornelil. Zondag de II. Missen hall zeven, half negen, om Hen uur Hoogmis, kwart over 12 Cate chismus, drie uur Vesper, half vijf Congre gatie van dc li. Familie. Dinsdag 8 uur gezongen SI. Antoniiis-mis. Donderdag 's avonds 7 uur l.of. Gedurende de week de II. Missen 8 en PAROCHIE VAN DEN H. FRANCISCUS XAVERIUS. Zand. Zondag de H. Missen 0'8 en 11 uur, de Hoogmis, 12 en 2 uur Catechismus. :t uur Vespers, li nnr Conferentie. Zaterdagavond 7 uur Lof. Gedurende de week de II. Diensten te 7, KERKNIEUWS. Z. D. ll.de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tol pastoor Ie Achteveld den wet- ecrw. heer M. Moes. tot pastoor te Vinkc- vecn den welecrw. heer B. 11. Wcnitick, tot pastoor te Wegdnm den welecrw. lieer A. N. M. Meijer, en lot pastoor te Compnscum den ontslag verleend als kapelaan Ie Utr (II. Dominions) aan den welecrw. paterP A. Weljers en heeft in diens plaats bcno den welecrw. pater j. C. j. A. Piel». Iii het Aartsbisdom Utrecht hopen dc volgende Kerw. Iiccrcn Geestelijken op tb l-'ebr. e.k. hun 12'-jarig Priesterschap te herdenkenW, I., S. Kui.it, prof, aan het Seminarie Rlj«ciiburg; li, I'll. j. M. Vertint kap. te Utrecht, (II. Calltarina); II. Akki irl, <0.1 r. lie.ut B M. Nleiiwcnliiils, kap. te Hilversum: T. I.uiigcdijk, past, te Composcum; R. v. d. Hengel, kap, te Arnhem, (II. Wnlhttrgis)j. Ilar/lng. kap. te Beminelj. li. A. van t.ciiffcn, kap. Ie Gendrhtgen L. j. A. de Koever, kap, le Groningen (G. L. Vrouw): (1. B. Icn love. kap. te Sncck en «.M.II.Mcuwi kap. te Wljk-bij-Duurslede. Almanak der Week. ZONDAG 20 Jan. 2e Zondag na Dri uiiigcn. persdag der II. I'amillc. L, Kw. MAANDAG 27 II.JoannesClirysostomus, DINSDAG 28 II. Cyïllftlk, WOENS1). 29 II. Pranelscus v. Sales. Bisschop en Ke.kl. HONDERD. .Kt II. Martina. Maagd eu VU! [HA Mart. Points Nolasens, Be Plaatselijke Berichten. Soest. Woensdagmorgen vonden ecnige ïgezeteiicn, nabij de R. K. Kerk in de tuinen, óór hunne woningen, verschillende voor werpen. die uit de tuinen van nabijwonenden gehaald waren. Eerst dacht men met grappen makers te doen gehad te hebben, maar wan- icer men weet, dat die z. g. grappenmakers 10k liet waarschuwingsbord voor motorrij- uigon niet inet rust hebben kunnen laten en hetzelve krom gebogen en losgewoeld hebben, komt men lot dc overtuiging, dat baldadigheid hier iu 'I spel is geweest. Mis schien denken de bedrijvers van deze grap 7 dal 'zij erg leuk geweest zijn, doelt hunne daad zal door elk weldenkend mcnsch af gekeurd worden. Dinsdagavond brandde door onbekende irzaak de woning van H. van K. alhier tot den grond af. Van den inboedel kon niets gered worden. Alleen eene koe werd met veel moeite uit het brandende huis gehaald Alles Binnenkort zullen ons weder een paar genoegclijke a zonden verschaft worden. Eenige leden van het Kruisverbond en van de Jongellngsverccniging zijn weder druk bezig met dc voorbereiding tot een paar aangename afwisselingen in de lange winter avonden. In het Kruisverbond zal o. a. op gevoerd worden hel kluchtspel „Studenten naam. Dc R. K. Tooncelvereeniging „On derling Genoegen", zal op Maandag 27 Jan. in 't holcl „Velaars", haar 2e uitvoering geven in dit seizoen. Opgevoerd worden: „Een oud Soldaat", iu 3 bedrijven en „Een onrustige Nacht", oorspronkelijk kluchtspel in I bedrijf. In de Bosclistraal had Maandag een on geluk plaats, dat betrekkelijk goed afliep. Een voerman sprong van zijn mei mest be laden wagen en wierp de leidsels op liet daarvoor gespannen paard, dat schichtig werd en er van door wilde gaan. Toen dc bestuurder het bij den teugel wilde grijpen, nam het dier een draai en sprong over het hek heen. waarbij liet in den daarachter ge legen tuin neerviel. Dc vocrmanjgcraakb. bekneld tusschen den wagen en liet ltr.lt, docli bezeerde zich niet ernstig. Met behulp van enkele personen werd hel paard over eind geholpen, waarna de reis kon worden liet lager onderwijs alhier zullen eerlang 3 nieuwe leden moeten benoemd worden. Dc eerste vacature ontstond door hel overlijden van den heer J. C. van der Veende lieer D. Bicrlmaldcr zond voor cenigcn lijd zijn aanvrage om ontslag bij den Rand in, Ier- wijl nu ook door den lieer J. Wcstcrwoudl lit. Ter voorziening in do rstc ktA. Beets i Laren. Door de vriendelijke welwillend heid van Mej. Landrë, Mcj. Tiggclanr en den heer Van Bccvcr werd den paliënlcn van liet Sanatorium lloog-Laren 1.1. Zaterdag een kunslavoudjc bereid, waarop schoone proeven van muziek- en zangkunst le hoorcu werden gegeven. De hartelijkheid, waarmee dit avondje was georganiseerd, zoowel als de schoon uitge voerde viool- en pianomuziek van Mozart, Mendelssohn, Chopin, Grieg en Tschnis- kowsky, en de mooie liedefen, gezongen door mej. Tiggclanr. Helen niet na hunne indrukken aclilcr te laten bij de steeds dank bare patiënten. Blaricum. De R. K. Wcrkliedeuvcrecni- giug hield Zondag baar eerste vergadering in 1908, bij welke gelegenheid de voorzillcr den leden een voorspoedig jaar tocwcnschlc. De vereeniging mag met voldoening op het afgcloopcn jaar terugzienhet ledental steeg en het prachtige vaandel, in welks hezit men in den loop van 1907 kwam, wijst op haar bloei. Hierna had dc installatie plaats van 4 nieuwe ledenJ. Vos Hz., I'. Rokc- hrand, G. Krijncn en I'. Richter Hz. De geestelijke adviseur heette de nieuwe leden van harte welkom en sprak het vertrouwen uit, dat zij het lidmaatschap alleszins zouden waardig zijn. Wijzende op de verplichtingen als lid, meende de ZecrEerwaarde heer Pastoor te moeten herinneren aan dc groote verleidingen, waaraan de werkman zoo dik wijls bloot staal en waardoor bij zoo menig maal een deel van zijn zuur verdiend loon verspilt aan sterken drank. Zoo iets moet een lid der Sl. Joseph-vereeniging onwaar dig zijn, een lid, dat aldus zijn plichten verzaakt, mag zicli niet onder dit vaandel scharen met andere getrouwen. Hierna hraclil de penningmeester zijn ver slag uit, waaruit bleek, dat de kas thans pi.iu. f550 rijk is. Vervolgens werd de gewone ntiiandclijksclic contributie gelieven, waarna de vergadering na rondvraag, met gebed werd gesloten. iiussum. Naar wij vernemen, is door de hier bestaande commissie tol inkrimping van verboden kringen aan den minister van oorlog ecu adres gezonden, waarin er op gewezen wordt, dat bedoelde kringen bel onmogelijk maken vele gronden tol bouw terrein te bestemmen, zoodat dc uitbreiding van omliggende gemeenten daardoor zeer l'tfll sloll illng Naarden J. R. knecht van W. de R. uit Naarden vervoerde melk in deze gemeente, zonder dat de soort hiervan op de kannen voorkwam en werd deswege bekeurd. De heer M., wonende in de Bijlstraat alhier, werd Zaterdag in de Si. Vitusstraat door een beroerte getroffen. Na eerst iu een naburige woning te zijn binnengebracht, waar geneeskundige hulp werd ingeroepen, werd hij door de goede zorg der politic per bran card naar huis vervoerd. Zaterdagavond geraakledc ruim 60-jarige I. de I.., knecht van den heer Jurrissen, en wonende te Laren, door de duisternis mis leid, in de haven le water, waaruit hij nog juist bijtijds gered werd. Zijn weekloon, het welk hij in een zakje bij zich droeg, ging cchler verloren. Maandag jl. werd voor den Hoogeu Raad gepleit in de bekende erfgooierskwestie, liet verbreken van een hek op de Hilvcr- sumschc Meent, tengevqlge waarvan dc lieer I-'loris Vos door het Hof te Amsterdam ver oordeeld werd. Als pleiter trad op Mr. de Ranitz. Con clusie 3 Februari. Hilversum. Zondagmiddag hield de R. K. W.-V. St. Joseph haar 3-maaiidelijkschc ver gadering in haar gebouw aan de Sl. Anna- slraat. Er werden 16 nieuwe leden geïnstal leerd. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat de kas een batig saldo heeft van f69.82. Door dc afdccling „Hulp in Nood" werd tot nu toe f400.— ontvangen voor haar werkloozenkas. Tol conlrolctirs der kas werden aangewezen de hecren J. Brouwer en A. Alcssie. Het jaarfeest der vereeniging zal gevierd worden op Zondag 2, Maandag 3 en Don derdag 6 Februari. De heer A. H. J. Engels uit Leiden, zal een lezing komen houden over het Arbci contractterwijl ook een lezing zal gewijd worden aan de behandeling van het „Ncdcr- landschc Belastingwezen". Den leiders der vereeniging werd opge dragen het Kiesrechtrapport in studie te nemen en daarvan op een vergadering der R. K. Kiesverceniging rapport uit te brengen. Nog werd besloten om aan Z.D.H. den Aartsbisschop dank te brengen voor de zeer gunstige bepalingen, welke zijn opgenomen in hel bestek der te bouwen R. K. Kwcck- scliool. Aan alle in deze gemeente wonende architecten zal worden verzocht, '.te wille bewerken, dat zoo veel mogelijk in dc tv stekken der door hen ontworpen werken, dczelltlc bepalingen voorkomen. Woensdagmorgen sloeg op den Vaart- weg eelt span paarden voor een boeren wagen en toebehoorende aan W. de Jongh alhier op hol. In woestcn draf ging richting van den Kerkbrink op. De vt kon intijds nog van het voertuig afspringen. Een z.g. Utrechtsch wagentje Vlug uit Loosdrechl werd aangereden, met liet gevolg dat het achterstel brak. Op den Kerkbrink kwam liet eene paard te vallen en nu kon liet andere tot staan worden ge bracht. De wagen was nogal beschadigd. Hel paard werd licht gewond. .Maandagnacht is ingebroken nikkclwarenfabriek van den heer Wciitzc! aan de Leeuwenstraat alhier. Door de dieven, die zich door het verbreken van een ruit toegang hebben verschaft, is mede genomen een partij drijfriemen ter waarde van ongeveer f 200. Ten overstaan van de notarissen J. A. van Stciu Callenfels te Amsterdam en J. I.asonder lalliler, werden Dinsdagavond Ir hotel Gooiland vijf biirgerwoonliuizen, gele gen aan de Irisstraat nos. 43, 45, 47. 49 er 51, verkocht voor de som van 16500, terwijl door notaris J. Lasonder nog werd verkocht een villa, genaamd Rozenburg, gelegen aan de Regcntesselaan no. 21 Bij Koninklijk Besluit is aan den heer W. van Dijk, oud-Commissaris van politie alhier, een eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van Commissaris van Rijkspolitic. In het lokaal der St. Joseph Jongclingen- verceniging werd Zondagavond eene verga dering gehouden van het Kruisverbond, tot welker bijwoning de leden van het R. Armbestuur en van andere Katholieke lief dadige instellingen hier ter plaatse uitgenuodigd, in verband met liet onderwerp eener door den Welecrw. heer H. Th. Lur- vink, kapelaan der O. L. Vrouwe parocltii te houden lezing over „Alcoholisme eu licl dadlghcid". Eenige der uitgenoodigde leden waren of gekomen eu verder lieten de leden van In Kruisverbond zich niet onbetuigd, zoudat het gehoor vrij talrijk wn Drie personen traden toe als nieuwe leden en eenige anderen vernieuwden wederom voor een jaar hunne verbintenis of belofte. Na deze en andere huishoudelijke verkreeg de Welecrw. heer H. Th. Lurvink hel woord. In eene zeer duidelijke en goed bewerkte rede zette de spreker, gedeeltelijk in aansluiting mei een gedeelte van het be handelde in hel te Nijmegen ten vorige jare gehouden Drankbeslrijderscongres, het ver band uiteen tusschen bestrijding van het alcoholisme en de beoefening der liefdadig heid. Liefdadigheid toch voert dikwijls strijd tegen de armoede en ellende, die door den sterken drank wordt veroorzaakt dikwijls lijdt het gezin, doordat de man niet alleen een groot gedeelte zijnor den drank besteedt, maar daardoor hoven- dien zijn geestelijke en lichamelijke vermogens krachteloos maakt. Het goede voorbeeld bij degenen, die zich met armverzorging of liefdadigheid bezig houden, kan zeker veel ten goede uitwerken. spreker werd met veel .aandacht gevolgd en had een zeer dankbaar gehoor. icht Z.Eerw. dank voor zijne hoogst nuttige voordracht. ivelnken. Zooals wij bereids vermelden, onder deze gemeente op 2 Januari het lijk gevonden van II. v. d. H. Men dacht doodvriczcn. De sectie te Utrecht heeft als doodsoorzaak gevonden een verbloeding n gevolg van een slag dien zekere H. R. hel slachtoffer twee dagen achterhoofd had toegebracht. Deze persoon is daarom in voorloopig arrest gehouden. NIJkerk. Hel aantal personen, dat dit jaar in de loting eer Nationale militie deel zal ;mcn, zal vermoedelijk 96 bedragen. Door Gcdc|t. Staten der provincie Gel derland is voor de jaren 1908, 1909 en 1910 benoemd in district XII tot lid der commis sie ter bevordering der verbetering van rund- in dit gewest, de heer J. van Elfrinkhof De landbouwer v. d. Brink op Lu zool Maandagavond een schaap geslacht en liet buiten, op het erf, cenigen tijd on beheerd liggen. Toen hij 't geslachte dier, s 8 uur, in de schuur een veilige plaats wilde geven, was 'I niet meer te vinden en bleek 'I gestolen le zijn. De po litie doel onderzoek. Harderwijk. Alhier is eene Christelijke Patrooiisvcreenigiug „Boaz" opgericht, wier dental thans 29 bedraagt. Bestuursleden jn de hecren II. Knaap, voorzitter, R. P. n Broek, B. Goossens en R. de Nooij. De politie heeft op aanwijzing alhier een zak inct geld inhoudende ruim vijfhonderd gulden, gehaald uit een sloot iu de onmid dellijke nabijheid der zee. Dc „II. Ct." meldt daaromtrent het volgende: Zekere K„ vroeger bij zijne moeder in- onend, eene weduwe, die zich steeds zeer ;tn heeft voorgedaan en daardoor door de Diaconie der Ned. Herv. gemeente mei een rekelijkschc toelage bedeeld werd. zelfs door het armbestuur in tijden van ziekte van haar en haar zoun niet versterkende middelen en brandstoffen geholpen werd, meende op een gedeelte van bovengenoemde som, de spaarpot van zijne moeder recht te hebben, toen bij trouwen ging. In den laatstcn tijd van werkeloosheid had hij daarop weer aan gedrongen, doch zonder resultaat- Het oudje bleef op haar geld zitten. Toch is hij, zoo is ons medegedeeld, in een i nbewaakt oogen- hlik tol de daad overgegaan, en heeft hij de zakken geld weggenomen. Bij uuldckkiug van den diefstal ging de vrouw hulp van de politie halen, die ter stond vermoeden had. dat de zoon hiervan wel meer zou weten. Deze lont ruikende, verstopte het geld, doch wees later de plaats aan, waar hij het geld geborgen had. Naar we vernemen zijn K. en eelilgeiiootc Maandag naar Zwolle ontboden, om door den OH. van Justitie gehoord te worden. Dc Bilt. Terwijl een ingezetene dezer ge meente inet zijn rijwiel over den Biltschcn weg reed naar Utrecht, had hij het ongeluk, dat bij villa Hcnrlette de voorvork van zijn rijwiel brak, waardoor hij legen den grond smukte en bewusteloos bleef liggen. Met 4 man werd hij in dien toestand binnengedra gen hij J. van V. Tot bewustzijn gekomen bleek, dat alle tanden in zijn mond, waaruit het bloed vloeide, loszaten. Overigens waren van geritlgen aard. 386e STAATSLOTERIJ. vijfde: klasse - eerste week. Ten kantore van den Collecteur A. G. MA RIN te Amersfoort, 0ldcnbarncvcldlaan30, zijn aan de volgende nummers te beurt gevallen No. 439 f 1000. Nos. 436,1463,13092,20809 elk f400. Prijzen van f70. 427 531 534 2172 2185 2186 2200 6279 6366 7801 13069 13087 20805 20830 20832 Zonder prijs zijn uitgeloot 433 440 449 540 906 909 912 916 1474 2166 2108 2188 6189 6191 6299 6351 0399 7788 7795 7805 7814 9248 9252 13059 13262 13075 13083 13086 13097 13412 20836 20837 20913 20914 20923 BURGERLIJKE STANDEN. Gemeente Amersfoort. Van 16 tot 22 Januari 1908. Geboren Anna Marie, d. van Pli. Kortcs en W. 11. van Nijkcrk. Albertus Johannes, z. van J. Gouw en H. Descans. Jannetjen, d. van A. B. Dickerhof en G. J. Horsting. Stcphanus Nanning, van I'. J. Kikkert en A. P. van Eijkelcnburg. Rijnderl, z. van J. van Hol en G. Wallenburg. Gerardus, van C. dc Jong en L. Schicbout. Ida, d. van E. Dirkse en A. M. Hazelaar. Hen- drikus Evcrardus, z. van G. N. Arlar en I. M. Bakker. Johannes Cornells I. M. Drost en H. v. - Maria Zaterdag 25 Januari ten 8 uur bibliotheek. Kondag 26 Januari ten 12 uur contributie. Maandag 27 Januari des avonds ten hall 8 uur sociale cursus. Spreker de lieer J. Th. Lent, onderwerp„Sociale Wetgeving". Zi dag 2 Februari maandcl. vergadering. -Hendrika, d. van j. van den Hooft en a. D. van Veluw. Ondertrouwd: H. Kuiks en J. A. Sleii- rink. P. van Westen en M. Koper. Getrouwd: N. a. H. a, van Keinpiv en J. a. B, van Goethem. Ph. B. Mcrkenij en H. van den Brink. J. li. van den Berg en C. M. J. de Rijk. Overleden: D. van Beek, 4 w. - J. Obdam, 91 j., wed. van A. Bakker. E. Blombergen,43J„ cchtg. van S. Ekkcvcld. van Drie, 59 jr., eclitg. van B. Bos. Chr. D. C. van Keeken, 4 m. Th. F. X. van Munster, 73 j., ongeh. E. van Elfrink, 6 m. H.Boon, 9 m. L. C. P. Moesman, 81 j., ïgeh. I. C. Everts, 90 j. Gemeente Hoogland. Geboren: Gerritje, d. van G. Herder en J. Schouten. Ondertrouwd: M. van Weerhorst en J. Hoefsloot. Gehuwd: J. Clement en W. Buis. Geboren Johannes Marlinus, z. v. d. Kruis en M. M. v. d. Brecmer. Gemeente Soest. Geboren: Geertruida, d. van J. Verwoerd en G. van den Broek. - Johanna, d. van G. Kuijper en L. van den Broek. Wouterus, z. van H. Schouten en II. Staal. Overleden: P. Tolboom, 33 j„ cchlg. Chr. de Ruig. Jncoba Brouwer, 66 j. Gemeente Nijkcrk. GEBORENLuitje, d. van E. v. d. Beek en L. Wallet. Aalbcrt, z. van B. v. d. Kuit en D. de Jong. Reintje, <1. van D. v. d. Bunt en G. v. Deuvorcn, Willem, z, van M. Vedder eu R. v. Dusschoten. Jan, z. van G. Withaar, bijgenaamd Dc Jong cn A. 386e STAATSLOTERIJ. VIJFDE KLASSE - EERSTE WEEK. Trekking van 2U-23 Januari 1908. (2800 loten.) Ten kantore van den Collecteur A. C. R. O. LEINWEBF.R le Amersloort (Brcedestraat 22) zijn aan de navolgende nummers te beur" gevallen Prijzen van f 1000 op nos. 10075 en 15032. Prijs van f400 op no. 10089. Prijzen van f 100 op nos. 1237, 2453 en 15036. Prijzen van f70. 531 534 554 1257 2172 9072 9073 9828 10093 13069 15017 15025 15357 15367 20251 Te zatnen 21 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken. 502 540 1236 1245 1255 1261 1262 1267 2166 2168 2203 2205 2206 2213 2222 2226 2231 2364 2374 2395 2413 2414 2423 2429 2430 2431 2444 2460 9066 9086 9088 9812 9813 9818 9824 10077 10078 10080 10084 10087 11107 13059 11*162 13075 15013 15027 15352 15355 15301 15365 15370 15380 15786 15798 15799 20235 20245 20890 20891 20913 20914 20923 Volgende trekkingen geschieden: 28—31 Jan., 3-6 en 10—14 Febr. 1908. Behalve de premie van f30.000 voo laatst uitkomenden prijs van f 1000 of hoogcr en dc premie van f 3000 voor het laatst u-' getrokken lot, zijiv-ingeblcven de navolgen prijzen I van 1100.000, 1 van f 50.000, van f25,000. Ivan 110.000, 1 van f5000, I van f2000, 1 vanf 1500, 44van flOOO, 49 f 400,64 van (200, 134 van f 100 en 3U van f70. Ondertrouwd: II. Kroon en M. Kuis, - F.. Buitenhuis en J. Dijkhuizen. Getrouwd: J. v. d. Pol en M. v. Werk hoven. OVERLEDEN: D. Vaneveld. 68j.,echtg.van J. v. Diernten. G. v. d. Brink, 78 j., wedn. van Willem v. d. Veen. N. van Dijk, 72 j„ ongeil- - v. d. Horst. 12 d. Gemeente Naarden. Ondertrouwd J. Doorn en J. Veerman. Overleden J. Mattising, wed. van Ph. Barnevcld, 77 j. Gemeente Baarn. P. A. dc Bruin en M. Verheul. Willem, z. van W. Gcijlenbeek en E. Hagen. Hendrik, z. van K. Timmerman CVndVEHTW)UWD: B. Werlwijn en L. M. Gfiiseels. Getrouwd: J. H.W.Leliiuan en M.Bosch. A. v. Herwaarden en D. S. Tlinnter. Overleden A. A. v. r 5 d. - n S. Haan- Gemocnte Hoevelaken. Geboren Jan, z. van. E, v. Denveren en G. Schipper. - Metje, d. van H. Plezier en P.' Miction en D. Chr. v. Haaien. Wilhelmus Johannes, z. van E. Dijkkamp en W. Veencndaat. Overleden H. v. d. Wal. 62 jr. Gemeente Bttssum. Geboren: Gerardus, z. van J. van den Berg en A. M. van der Hulst. - Wilhelmus Johannes, z. van J. van Klooster en J. Boom gaard. - Hugo Marinus, z. van J. H. Tint- a. C. Rcnssen. Mots, 2 ui. - A. t. Vos, 63 j.. wed. van J. Hithors Gemeente Hilversum. ondertrouwd: J. Dekker en E. B. S. Pennekatnp. - H. M. Wessels en N. Mos- sinkoff. - A. de Ronde en I. J. van Raan. Getrouwd: C. J. M. R. Schade en C. A. J. M. Povel. Geboren: Johanna, d. van H. I. Vlashof en W. van Spengen. Maria Ardina Geer truida, d. van A. A. van Eist eu ih. M. Scliulte. - Andries, z. van W. van de Voort en H. Walct. Nccltjc Ucorglna Maria Hendrika. d. van C. A. Markman enK.Klen- Leuverden. - Aaitje, d. van G. Boshuizen en A. Wijnbergen. - Coruelis Johannes, z. van N. la Maitre en S. C. de Ruiter. Augusta Rebecca, d. van R. van Meekeren en R. Boll weg. Reine. d. van S. Heijmans en P. van Ments. Aaltje, d. van K. van Koiiuenhoven cn G. Vrcdeveld. Gerarda Catharina, d. van J. Egbers en C. van Klooster. - Rijk, z. van J. A. de Bruin en M. v. Ewijk. Gladijs Marion, d. van Th. Hoebé en M. House. Anionic, z. van A. Schreu- dcr en J. Dekker. - Fernanda Albertine, d. van F. A. Muller en N. Kooij. Pauliis, van I'. van Eijk en K. C. Mieras. Overleden S. v. Laar, ong., 64 j. J. H. Swcmer, ong.. 72 j. S. Klein. wed. van K. El- burg.85 j. W.U.vanKlaveren,cchtg.van W. Engels, 78 j. - H. Schaap, wedr. van M. A. Rolide, 85 j. - F. F. A. van Hest, I j.

De Eembode | 1908 | | pagina 5